Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151451) tobi'' válasza Prérifarkas (#151449) üzenetére


tobi''
tag

Én chat írtam először, tudták mi a NAT, de nem látták hogy NAT alatt lennék, ezután írtam a nat@telekom.hu címre. Másfél nap után nem történt semmi, ezért gondoltam ráerősítők a dologra, de 1414 se látta, hogy NAT alatt lennék, azt mondta ő is ír egy mailt a nat@telekom.hu címre, megadtam neki a 100-as IP címet és az átjárót amit láttam, másnap reggelre jó lett (két napba került így amúgy max. 72h az ügyintézés).
Szóval, állítólag létezik a nat@telekom.hu cím, amúgy most jelenleg kétszáz százalékos a net úgy megfixálták.. :D

(#151452) boborján2 válasza csiki52 (#151443) üzenetére


boborján2
aktív tag

Mindig az ügyfél igény az első ha teljesithető

Nem! A profit az első , aztán az ügyféligény. Ezek között kell megtalálni az egyensúlyt. Ez vagy sikerül vagy nem.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151453) victorhun7 válasza Prérifarkas (#151441) üzenetére


victorhun7
tag

(#151454) Prérifarkas válasza victorhun7 (#151453) üzenetére


Prérifarkas
csendes tag

úgy biza

Unfortunately I'm not your service desk! Nice try, however...

(#151455) yogibear


yogibear
addikt

Folytatom a "smart" boxos "nyomoromat", csak hogy később legyen nyoma...
Mióta a 655-öt rátöltötték az SDMC-re és alul fekete csíkon van az EPG, ha a fel/le nyilakkal hívom elő, van hogy lapozgatva rányomok az OK gombra valamelyik műsornál amire átváltanék és nem csatornát vált, hanem az adott műsor infó oldalát hozza be...
Sok esetben nem tölti be az EPG-t a kép aljára, csak pörgeti a semmit, ki kell lépni főmenübe és vissza, hogy betöltse... vagy ki/be kapcsolni a boxot...

Ami nem fért bele a csoda szoftba, az a kikapcsolás időzítő, ami a tévéken meg alap...
Vagyis pl este jól jönne, ha esetleg elaludna az ember (amilyenek a műsorok ez valós élethelyzet :D ), be lehetne állítani, mondjuk 15 perces lépésekben 2-3 órát a kikapcsoláshoz... ezt most a tévén kell a saját távirkájával megoldani, mert a box szoftjában nem fért el...
A másik ami szintén tv-ken működik, de a boxban nincs, az az időzített csatornaváltás, vagyis mikor nem akarsz lemaradni egy műsorról... pedig ilyet még egy szutyok, olcsó dvb-c box is tud... Sokból nem állna, EPG-ben az infó alatt lehetne egy beállítás rá... azt leokézva, ha kezdődik az adott műsor, akármit is nézek, átváltana oda...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#151456) Bozek válasza Essejó (#151438) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, Vanda meg fel se fogta, hogy mit akarok... Valahogy a NAT-ot nem értette, először net bővítőt ajánlott, utána meg mobilnetet. :D Végül kapcsolt egy ügyintézőt, aki átirányított egy másikhoz. De megoldódott, a műszakis kolléga kérdezte is, hogy akarom-e, hogy soha többé ne tegyenek NAT alá, mondtam neki, hogy persze.

Persze Vandácska azt észlelte, hogy saját eszközt használok a csatlakozásra, nem az ő modemüket. :D

[ Szerkesztve ]

(#151457) patrikcoc válasza yogibear (#151455) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

“ nem csatornát vált, hanem az adott műsor infó oldalát hozza be”
Ezt akkor csinálja, amikor nincs a magenta idővonal csík…
Bár amikor van, akkor se pontos, van amikor a műsor a vége fele jár, az idővonal meg 1/3-nál :(((
Közben látom FB-n szídják őket rendesen a frissítés utáni hangcsúszás miatt. Végülis csak június vége óta ismert probléma, de így kellett kiadni :D

[ Szerkesztve ]

(#151458) Nordik válasza tahepa (#151390) üzenetére


Nordik
őstag

Frissült ugye a box, utána csináltam egy gyari visszaallitast és alapból az adaptív HDR lett az alapértelmezett beállítás. Összehasonlítva tényleg szebb a kép valamivel mint a Mindig HDR beállítás mellett, de gondolom ez TV függő is.

Nalam egyébként most egész stabil a régebbi androidos box ezzel a frissítéssel, bár a hang csúszás néha előjön…

[ Szerkesztve ]

(#151459) yogibear válasza patrikcoc (#151457) üzenetére


yogibear
addikt

Hála az égnek, de nálam nincs hangcsúszás, sem az 555-tel, sem a 635-tel...
Legalább ezt megúsztam. Egyelőre... :))

Ha átváltok vmi alkalmazásra pl kamera app és onnan vissza akkor is elég nehézkesen áll vissza a tv adásra... van hogy újra ki kell lépni a főmenübe és vissza...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#151460) Túzok22 válasza Kronk (#151450) üzenetére


Túzok22
senior tag

Nekem 19.5 van, de az már egy újabb Technicolor, mert nálam FGA2235 lett telepítve 2 napja, nem 2233-as.


(#151461) adika4444 válasza RobexX10 (#151447) üzenetére


adika4444
addikt

#151448yodee_, #151449Prérifarkas
Mindenkinek köszi! Ezek szerint gyors és olajozott a folyamat, mint a DIGI-nél. A véletlen elég hihetetlen ezesetben, amikor a NAT-olás még reális lépés is, az IPv4 címek fogynak, a v6 pedig a jelek szerint már többnyire működik.

üdv, adika4444

(#151462) gabo89


gabo89
senior tag

1000/25 koaxos netünk van. Ma csináltam egy random speedtest-et. 44 Mbit a feltöltésem. Lehet a letöltés is nagyobb, de nincs eszközöm lemérni. :)

indul a sörös aludni

(#151463) Essejó válasza gabo89 (#151462) üzenetére


Essejó
veterán

Ahol kiépítik az ED 3.1-et ott 1000/200 lehet amit kiad a Telekom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#151464) boborján2 válasza adika4444 (#151461) üzenetére


boborján2
aktív tag

Annyira fogynak hogy az optikásoknak még mindig 2 session van , 2db ipv4 címmel :)

Illetve nat mögül is kérésre kivesznek és kapsz ipv4 címet.

Ez azóta így van amióta kitört "az elfogytak az ip címek" történet.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151465) molnarpeter válasza molnarpeter (#151434) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na, este meg kidobott az adásból főmenübe, lehet a tv app kapott egy patch-et :F

(#151466) tuto558 válasza gabo89 (#151462) üzenetére


tuto558
tag

Valószínűleg nálad is aktiválódhatott a nem-hivatalos rejtett 2000/40-es csomag:
[link]

Ez nálam csak egyszer aktiválódott véletlenül, HGW csere után. (Amikor a Sagem 3896-ost megkaptam)
Később visszaállt sajnos 1000/25 -re.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#151467) adika4444 válasza boborján2 (#151464) üzenetére


adika4444
addikt

A bérelhető IPv4 tartományok vannak fogyóban. Vélhetően a Telekom nem az utolsó pillanatban akar majd tüzet oltani. Ha 10-ből csak 5 kéri vissza a publikus címet, már is nyertek ötöt és a dupla session pláne ritka. Az, hogy end-user-ként még nem tapasztaljuk, a v4 címek és blokkok elfogyása egy reális probléma...

üdv, adika4444

(#151468) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Vettünk egy házat, ahol optika volt behúzva.
Mindenhova lett UTP húzva, hogy az IPTV-nek legyen saját kábele.

Viszont, most megrendelésnél azt írja, koax van. Elképzelhető, hogy Digi volt ezelőtt? Így már nem is tudom használni az optikát? Ez csak azért fontos, ahol összefutnak a kábelek az optika lett odahúzva.

(#151469) tuto558 válasza mokus1 (#151468) üzenetére


tuto558
tag

Meg kell kérdezni az előző lakókat, vagy szomszédokat, de valószínűleg az akkor tényleg nem a Telekom optikai kábele, amit valóban nem tudsz használni. Ha mindenképp Telekom előfizetést akarsz rendelni, behúznak egy koax-ot.

Szerk.: vagy használod Digi-t/Vodát/akármit amelyiknek az optikája be van húzva.

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#151470) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Erről tud valaki valamit?

Szolgáltatásodban 2023.09.29. 00:00 – 2023.09.29. 04:00 között 240 perc kiesést tapasztalhatsz karbantartás, korszerűsítés miatt. Megértésed és türelmed köszönjük.

Otthoni szolgáltatásra írja

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#151471) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Droid box:

Hang több csatornán is el van csúszva.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

#?*@&!

(#151472) mokus1 válasza tuto558 (#151469) üzenetére


mokus1
addikt

T lesz én szeretem az iptvt és ahhoz is lett minden kiepitve.

(#151473) Essejó válasza mokus1 (#151472) üzenetére


Essejó
veterán

Ahhoz küzdeni kell, hogy iptv-t kapjál, és ne Telekom tv-t.:U

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#151474) jani4454 válasza enginev3.0 (#151470) üzenetére


jani4454
tag

...és?

(#151475) mokus1 válasza Essejó (#151473) üzenetére


mokus1
addikt

A lényeg hogy utpn menjen a tv ne koaxon :)

(#151476) Szpisti válasza mokus1 (#151475) üzenetére


Szpisti
addikt

A fórumtárs arra gondol, hogy már csak az új android alapú tv-t lehet rendelni a régi iptv-t már nem. De ehhez és ahhoz is utp kábel kell. Szóval...

(#151477) Essejó válasza Szpisti (#151476) üzenetére


Essejó
veterán

Majdnem.:DDD
Konkrétan arra gondoltam, hogy van a régi ami probléma mentes, és az új androidos, amihez kell alkalmanként 1 levél Andaxin.:DDD
Persze tudom van akinél az sem hibádzik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#151478) Szpisti válasza Essejó (#151477) üzenetére


Szpisti
addikt

Tudom, hogy erre gondoltál, de nem akartam lelombozni, hogy az új tv-rendszer finoman szólva nem sikerült jól...
(nekem még a régi van, és marad is, amíg csak lehet...)

(#151479) molnarpeter válasza mokus1 (#151475) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha attól félsz, hogy minden tv-hez koax menne, akkor jó hírem van, csak ott lesz koax ahol az optika lett volna, többi azon túl ugyanúgy UTP kábel. :R

(#151480) Essejó válasza Szpisti (#151478) üzenetére


Essejó
veterán

Na igen, finoman szólva.;]
Bár szerintem a fejlesztők felmenőit sokan és sokszor emlegetik.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#151481) prisz válasza Essejó (#151473) üzenetére


prisz
aktív tag

Nekem régi Iptv van, cisco boxokkal. Tökéletes, soha nem volt vele probléma. Csak kiváncsiságból, tényleg nem rosszindulatból kérdezném. Vajon mi késztetett aktív előfizetőket és többeket az androidos box váltásra, amikor tökéletesen működött egy otthoni rendszer, és nagyjából sejteni lehetett, hogy a telekom nem éppen áll a helyzet magaslatán egy új technikai váltásban? Miért nem lehetett várni vele? És most hagyjuk az új, erre kényszerített előfizetőket. Tényleg nagyon érdekelne...

(#151482) Balcsix válasza csiki52 (#151443) üzenetére


Balcsix
senior tag

Mint írtam is, az ügyintéző, akivel Te kommunikálsz a hibabejelentés során, csak az általad jelzett igényeket tudja továbbítani "felfelé". Nincsen semmilyen checkbox, és semmilyen más opció "csere új STB-re". Nyilván megvan az a csoport is, aki elbírálja ezeket a bejelentéseket, és elindítja a hibaelhárítási folyamatot, de velük ügyfél nem tud kommunikálni direktben.

De a lényeg, hogy megoldódott a probléma! :)

#151448yodee_
Valószínűleg először egy általános help deskes ügyintéző jelentkezett, majd az kapcsolt át a műszakishoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#151483) molnarpeter válasza prisz (#151481) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálunk rézről optika váltás miatt nem adtak más opciót a T partner üzletben. Igazából ez az alapértelmezett, a régi fajta megrendelése amúgy is csak kiskapu, nem valódi opció, szvsz a bug a honlapon. A korábbi felvevős boxokat pedig nem csodálom, hogy ki akarja szórni a cég, mert az aktuális szerződések az adókkal valószínű már nem arra vonatkoznak, tehát jóformán közelsége is az újabb technikára terelni a népet, márpedig alapvetően a teljes funkcionalitás biztosítása a cél, amit a smartbox biztosít :F Mondjuk nekünk ez esetben az értékesítő annyira ügyes volt, hogy telefont végülis nem vettünk, de egy készülék biztosítás elindult egyikünk nevén :DDD

[ Szerkesztve ]

(#151484) Szpisti válasza prisz (#151481) üzenetére


Szpisti
addikt

Engem a "tv-okosítás" miatt érdekelt az új box, mivel a 3 tévéből csak 1 okos, de az itt olvasott tapasztalatok alapján már régebben meggondoltam magam.
Legjobban ez a felhős felvételi opció tántorít vissza, amelyet néhány csatorna erősen korlátoz azzal hogy egyes műsorokat nem lehet felvenni, és az áttekerhetetlen reklámok.

(#151485) Essejó válasza prisz (#151481) üzenetére


Essejó
veterán

Van aki hetente keres új drivert a Pc minden perifériájára, még akkor is ha egyébként probléma mentes, mert az új biztosan jobb.
Van aki másod vagy harmadjára is megnősül. Erre mondják, hogy az ostobaság győzelme a tapasztalat fölött.;]
Régen voltak a lánclevelek, amit tovább kellett küldeni 10-20 embernek és nagy szerencs ér majd ha elküldöd. Viszont ha nem akkor meg szerencsétlenség. És hányan várták az arcukon bárgyú mosollyal a beigért szerencsét.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#151486) molnarpeter válasza Szpisti (#151484) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Archív TV illetve TV GO alkalmazás kb jobb is, mint a rögzítés :D persze az idő korlát az ott van, de legalább ingyenes és tekerhető.

(#151487) prisz válasza molnarpeter (#151483) üzenetére


prisz
aktív tag

Ezt így ertem is. Nem volt választásod. Agyaltam én is a váltáson. Vártam, és nem bántam meg, hogy még maradjak ameddig lehet. 2 tv már okos, mennek az előfizetett hbomax,netflix,disney+ stream-ek, a harmadik hálószobai buta tv-hez meg vettem egy mi tv box 2gen-t 20k volt. Nem értem a létjogusáltságát az új boxoknak, amikor qrvára változnak a felhasználói szokások, mi is átlag naponta már fél órát sem nézünk lineáris tv-t.

(#151488) prisz válasza Essejó (#151485) üzenetére


prisz
aktív tag

Tökéletes poszt. Szebben én sem tudtam volna megfogalmazni....

(#151489) Szpisti válasza molnarpeter (#151486) üzenetére


Szpisti
addikt

Próbáltam már az Archív TV-t, számomra semmit nem ér, mert kb csak azt a műsort nem nézhettem vissza amit akartam volna.

(#151490) mokus1 válasza molnarpeter (#151479) üzenetére


mokus1
addikt

Ez a lényeg :) padláson keresztül lehozzak majd.

Tvn csak forma1et nézek szóval igazából nem mozgat meg ha lassú :)

(#151491) molnarpeter válasza Szpisti (#151489) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ami nem volt így elérhető, azt jellemzően megtaláltam a szolgáltatói videótárakban, de amúgy bosszantó néha az egységesség hiánya :K

(#151492) fatpingvin


fatpingvin
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék a tapasztalatokról. Előfizetést tervezek és a kérdéses címen a telekomnak tűnik a legértelmesebbnek az ajánlata.

Szolgáltatásként kizárólag csak internetelőfizetésre van szükségem (ha esetleg csomagban adnak egy korlátlan adatforgalmas SIM kártyát az is nagyon jó de ez most mellékes nyilván), és elég határozott elvárásaim vannak az uplink működésével kapcsolatban.

Arra lennék főleg kíváncsi, hogy az ügyintézésben mennyire körülményes elérni hogy a végponti eszközt bridge módba tegyék és teljesen lekapcsolják rajta a wifit? illetőleg ezt mennyire lehetséges egyénileg megoldani? a végponti eszközt lényegében csak egy sima médiakonverternek szeretném használni, saját routerem természetesen van.

Lehet hogy hülye kérdés de inkább felteszem mert nem az előfizetés után szeretnék szembesülni vele hogy ez nem így működik.

ha releváns, az előfizetni szándékozott csomag az 500/150-es net, száloptikán.

Illetve az még egy kérdés hogy kell-e előre egyeztetni hogy az oszlopról hol és milyen úton hozzák be az üveget (ez is a nagyon nem mindegy kategória részemről, ha fúrni-faragni kell hozzá azt én fogom csinálni, a technikusnak csak a kábelt kelljen behúznia.)

Köszi előre is, ha nem topiktéma egy átirányítást megköszönnék :)

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#151493) molnarpeter válasza fatpingvin (#151492) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Optikán nincs bridge, de passthrough van, végeredményben a saját eszközödön be tudsz jelentkezni közvetlenül így. WiFi-t ki tudod kapcsolni természetesen. Szóval ügyintézés nem kell hozzá.
Bekötés előre egyeztetést nem igénye, nálunk is arra vitték amerre mutattuk. :R

(#151494) AnonymusX válasza fatpingvin (#151492) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

ONT-on be tudod állítani magad. PPPoE passthrough be, WiFi ki, onnantól a saját eszközöd is építhet fel PPPoE sessiont.

Ott viszik be a házba a vezetéket, ahol mondod, örülnek, ha előre felkészíted a terepet.

Érdemes internet mellé megnézni, hogy alap vezetékes telefonnal együtt olcsóbb-e. Általában igen, de vannak kivételek.

(#151495) fatpingvin válasza molnarpeter (#151493) üzenetére


fatpingvin
őstag

és AnonymousX:

Köszönöm szépen az iránymutatást, a passthrough-ra gondoltam csak brain fart :)

a bekötés meg jó hír, ezt reméltem csak hát másik szolgáltatónál már volt szerencsém az ellenkezőjével találkozni.

Ezzel felvértezve már bátrabban vágok bele az előfizetésbe :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#151496) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Sziasztok!

Ez jó valamire? Nem igazán látok változást a kettő között! A tv se jelzi egyiknél sem hogy hdr lenne! ! Hisense 65a9g

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#151497) patrikcoc válasza Kiskutya (#151496) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Adaptív a helyes beállítás, a “Mindig HDR” az SDR tartalmat helytelenül jeleníti meg.

(#151498) Kiskutya válasza patrikcoc (#151497) üzenetére


Kiskutya
veterán

Néztem mindkettőt de pl hbo max-nál vagy külső eszközről hdr anyaggal sem jelenít meg semmit hdr-ben.

hmm...

(#151499) patrikcoc válasza Kiskutya (#151498) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nem ismerem a Hisense TV-ket, LG-nél pl. be kell kapcsolni a HDMI UHD Deep Color-t, hogy menjen.
Nálad elvileg a HDMI mode-ot kell “Enhanced”-re állítani.

[ Szerkesztve ]

(#151500) Kiskutya válasza patrikcoc (#151499) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ezek szerint akkor nálad működik? Milyen hdr szabványokat tud megjeleníteni?

hmm...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.