Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151601) zeon.hu válasza patrikcoc (#151600) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Késett ma, elmúlt este 8...

#?*@&!

(#151602) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Androidos TV box homokozik nem tölt be egy csatorna sem, van valami központi gond vajon?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#151603) patrikcoc válasza zeon.hu (#151601) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Vicc, hogy már harmadik napja ez megy... Legalább most a stream nem akad (még).
@Micsurin
Nem megy a TV GO, ilyenkor a box se megy ha most próbálsz belépni.

[ Szerkesztve ]

(#151604) Micsurin válasza patrikcoc (#151603) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi :( Ezért amúgy megéri fizetni. :))

Az elmúlt 60 napban 3x7 nap korlátlan mobilnetnél tartok mert vagy a retek Androidbox hal meg előzmény nélkül vagy nincs adás(Fót/Dunakeszi)… :W :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#151605) boborján2 válasza bigdady (#151599) üzenetére


boborján2
aktív tag

De tud , itt archiv tv a neve. Egyébként (android rendszeren) külön pénzért tudsz hasonlóan korlátozottan rögzíteni a felhőbe, még vtv esetén ez alapból jár szerintem mindenkinek.

[link]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151606) RVR400 válasza zsoltzsolt (#151595) üzenetére


RVR400
veterán

Idén ezt az egy hsz-t írtad ide, de ezt is kár volt...

(#151607) molnarpeter válasza bigdady (#151599) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

TV GO app, élőben minden visszatekerhető, illetve 48 órán belül van lehetőség visszanézni bizonyos csatornák bizonyos műsorait (Archív TV leánykori nevén), ami boxon is elérhető a műsorújságból ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

(#151608) MaxxDamage válasza boborján2 (#151593) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Látom van T-nél is erre lehetőség.
Ezt be is állítják meg minden?

Annó tévéhez volt vez.nélküli eszköz és úgy a STB ment (nem) gond nélkül. (8 Megás net volt csak akkor ami lassú volt) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#151609) lionhearted válasza MaxxDamage (#151608) üzenetére


lionhearted
őstag

Kitől várod a garanciát? A wifi egy szerencsekerék, ha nem egy üres gipszkarton házban élsz. :U
Erre van a 90 nap próba.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#151611) boborján2 válasza MaxxDamage (#151608) üzenetére


boborján2
aktív tag

Van , csak jól gondold át megéri vagy sem.

Fizeted a wifi asszisztenciát is. Asszem ez annyi, hogy szólsz nekik és vagy távolról vagy a helyszinen beállítják. Ők úgy hívják "kiemelt szakértői támogatás"

Itt a szakértő szóra hívnám fel a figyelmet! Köztudottan szeretnek maguknak ilyen tisztségeket adni házon belül. Szóval ha a wifi "szakártő" olyan , mint a kocsival szaladgáló "technikus", akkor engedd el.
(Tisztelet a kb. 20-ból 1 kivételnek ,aki tudja is mit miért és hogyan csinál és műszakilag is képzett!)

Ezeket a mesh rendszereket jó esetben egyszer beállítod és kb. ,többet nem kell hozzányúlni soha. Azt meg megcsinálja egy hozzáértő barátod és isztok rá két sört tüskével. 😀

Hozzáteszem ,nem ismerem a műszaki paramétereit ennek vagy annak amit olcsóbban megvennél máshol. De nem lennék meglepve ,ha ugyanezt a tudású pl. 3darabos rendszert bőven olcsóbban is meg tudnád venni. Így szerintem érdemes lehet pár kört futni a témában akár itt a ph-n. (Otthoni hálózatok, wifi/mesh rendszer vagy hasonló nevű nem kihalt topikokat keresve)

Szerk: Ahogy írták , itt van 90 napos próba.
Egy random online rendelésnél meg szerintem van 14 napos próba és elálhatsz a vásárlástól. Neked kell eldönteni merre tovább.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151612) MaxxDamage válasza boborján2 (#151611) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Igen. Jól mondod! :D
3 darabos készletet már kapni 60 felett és ki fogom kérni hozzá értő személy véleményét is, hogy merre tovább és melyik éri meg jobban. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#151613) zsoltzsolt válasza snyper990 (#151610) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hát igen.

(#151614) boborján2 válasza MaxxDamage (#151612) üzenetére


boborján2
aktív tag

Majd írd meg végül mit választottál és mik a tapasztalatok az eszközzel.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151615) MaxxDamage válasza boborján2 (#151614) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Majd aki beszerelte az Optikai netet...szerintem azzal beszélek, mert itt nem találtam olyan topikot ahol erről lenne szó. :(((

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#151616) bigdady válasza molnarpeter (#151607) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy RTL híradót létezik nem lehet vissza nézni?

(#151617) molnarpeter válasza bigdady (#151616) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Létezik sajnos. Kereskedelmi csatornák - főleg RTL, TV2 - próbálják a saját platformjaikra terelni a népet :K TV2 androidTV app van, RTL-t én böngészőből elindítom és ChromeCast átlövi tv-re (vagy van mobil app is).

[ Szerkesztve ]

(#151618) kakuk.tamas válasza MaxxDamage (#151608) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nálunk már 2 éve megy hiba nélkül az okoswifi. Kb 10 perc volt összerakni, beállítani.
Erről megy a droidos box is, vezeték nélkül.

Kiválasztod az egyik mesh-t, azt rádugod az ONT-ra kábellel, aztán a többit ehhez csatlakoztatod. Áramszünet esetén magától vissza feláll a rendszer, igaz, kell neki egy kis idő (max 5 perc), míg észreveszik egymást normálisan.

Van egy mobil alkalmazása is, azzal egyszerű. Arra figyelj, hogy az ONT-on a 2,4-es és 5GHZ-es wifi alapból blindelve van, szét kell szedni őket.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#151621) szgaborsz


szgaborsz
tag

Új előfizetőként 1 hónapja használjuk a Sei Robotics féle androidos boxot, Digiről váltottunk. Azóta minden bekapcsolás kb. 5 perc, folyamatos karikázás, bejön az adó, de az információs feliratok nem tűnnek el, aztán megpróbálok csatornát váltani, nagy nehezen sikerül, és láss csodát eltűnnek a feliratok, lehet tévét nézni. Az alsó négyzetekben megjelenő csatornák csak szürkék, némelyeket betölti, de ez is esetleges, használhatatlan. Ez a jelenlegi helyzet, de naponta változik, előtte random kiugrált a főmenűbe, lefagyott, a gyors csatornaváltásokról leszoktam, mert akkor tuti a lefagyás, aztán csak az újraindítás segít. Kipróbáltam minden trükköt, reset, boot, gyári beállítások kb. ezerszer, gyorsítótár törlés, a következő bekapcsolásig jó, aztán kezdődik minden elölről. Ha én így végezném a munkámat, ahogy ezt a boxot a fejlesztők létrehozták, már rég éhenhaltam volna, esetleg lenne esélyem az utcán tengetni a rongyos életemet. Bejelentem, de nem sokat várok tőle, olvasva az eddigi tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#151622) boborján2 válasza szgaborsz (#151621) üzenetére


boborján2
aktív tag

Egyetértek! Valamire való helyen az ilyen gányolásárt utcára kerülsz hamar. Sokmindent elárul a cégről ,hogy ez itt teljesen rendben van.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151624) prisz válasza MaxxDamage (#151598) üzenetére


prisz
aktív tag

Dugj be a konnektorokba egy powerline-t és mehet rá egy router, switch vagy ap. Én 5 éve így használom, low budget. Átmegy a kismegszakítók között is, 1000-es netből átvisz 300-at, + az iptv is rajta lóg. Oda ahová kell, nekem még sok is. Én nem vacakolnék méregdrága eszközökkel.

(#151625) chipi-85 válasza prisz (#151624) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Android boxok nem biztos hogy mennek a powerline-ekkel.

(#151626) MaxxDamage válasza kakuk.tamas (#151618) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Nem tudom még mi legyen, minden megoldás IS érdekelhet. :) :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#151627) MaxxDamage válasza prisz (#151624) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Az is 20-30k db , akkor inkább MESH rendszer.
Vezeték elvezetés (LAN) nem akarok ha nem muszáj , mert furkálni nem akarok inkább!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#151628) Fernet válasza boborján2 (#151622) üzenetére


Fernet
senior tag

Februárban jár le a hűségem, ha addig nem javul a helyzet, akkor lemondom a TV szolgáltatást.

(#151629) MaxxDamage válasza chipi-85 (#151625) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Csak a NET amit szeretnék 80-90% a területen (házba és talán még melléképület, garázs, műhelyek..stb..)
Az Asus Router ami a másik szobába van, ahhoz csatlakozik a még távolabb lévő Solar Sun System eszköz is. Telefonon tudom nézni mikor mennyit, s hogyan termel a tetőn lévő napelem rendszer, napi, heti, havi, éves kimatatások stb.. - az is hasznos!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#151630) prisz válasza chipi-85 (#151625) üzenetére


prisz
aktív tag

Azt piszok módon furcsállnám, mert ezek az eszközök egy kb. 500ft-os lan toldónak felelnek meg, csak az elektromos hálózaton.

(#151631) kepesr01


kepesr01
újonc

Üdv.
Telekomos android box hibája?
Pár napja nem megy az Hbo Max. MInd a Disney+ és a Skyshowtime megy, ez nem. Hálózati hibát ír ki. A Telekom szerint működnie kell. Áramtalanítás, újra telepítés megvolt. Az Hbo válaszára még várok, de szerintem a box lehet a ludas. Esetleg valami tipp?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#151632) prisz válasza MaxxDamage (#151627) üzenetére


prisz
aktív tag

20-30k? Nem a NASA-tól kell megrendelni. Ezeket 99% párban adják, és mit is akarsz mellettük furkálni?

(#151633) AnonymusX válasza kepesr01 (#151631) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!
Próbáltad más eszközről, de ugyanahhoz a hálózathoz csatlakozva az HBO Maxot?

Illetve a szokásos androidos körök megvoltak-e, mint az alkalmazás gyorsítótárának törlése, netán alkalmazás adatainak törlése, vagy az alkalmazás teljes újratelepítése?

(#151634) kepesr01 válasza AnonymusX (#151633) üzenetére


kepesr01
újonc

Szia.
Számítógépről és telefonról megy. A hálózat is ugyanaz. Minden törlés megvolt első körben, majd az újra telepítés is megtörtént. Semmi változás.

(#151635) MaxxDamage válasza prisz (#151632) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Ha tudsz ajánlani megfelelőt, azt privátban megírhatod! :R
És a telepítési infót is, mert f*ngom nincs hozzá hogyan is kell :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#151637) Micsurin válasza snyper990 (#151636) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jó látni még mindig az a szint itthon, hogy fizetem és örülök, hogy legalább ez van. Mit sem változik a fogyasztói kultúra sem a cégek ennek hála. :))

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#151639) Essejó válasza zsoltzsolt (#151595) üzenetére


Essejó
veterán

Persze, ha egy szolgáltató nem szolgáltat, de a pénzt elteszi az úgy jó és természetesen nem érheti érte retorzió.
Na elmész ám a...:(((

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#151640) Djatis válasza zsoltzsolt (#151595) üzenetére


Djatis
senior tag

Miért is gyerekes ötletek ezek?
Van egy szolgáltatás amiért fizetünk. Nálam a házban pl csak ők vannak (ez is mégy egy vesenyhivatali ügy, mert az összes többi házban bent van minden szolgáltató)
Amért havont kemény összegeket fizetünk konkrétan nem működik sok esetben használhatatlan.
Az ilyenek miatt mint te tart itt ez az ország :C :C :C

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#151641) Essejó válasza szgaborsz (#151621) üzenetére


Essejó
veterán

Óvatosan az ilyen írásokkal mert te is megkapod, hogy:
1., Nem kell a T-nél előfizetni.
2.,Nem kellő magas színvonalon írsz.:W;]:DDD

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#151642) vendel.patri


vendel.patri
csendes tag

Sziasztok!

Napokban előjött egy teljesen random probléma, amit nem nagyon tudok miből ered. :W

Van egy otthoni hálózatom amit szépen mindig elértem távolról amikor szükségem volt rá. Na valami oknál fogva (pedig semmi konfighoz nem nyúltam, hálaég két hónapja flottul megy minden) nem értem el. Hát mondom oké, érdekes story mert bentről kifelé látok mindent az ég világon, működik minden. Visszafelé ez már nem igaz, tűzfalra gondoltam egyből.

Na de nem változtattam semmin, tehát tűzfalat abból az okból kilőném, illetve csatolok egy képet, ahol próbálom a hálózatot elérni az ország másik pontjából, de nem nagyon sikerül.

(Visszafelé, az otthoni hálózatból ugyanazt a címet 7 hop-ból sikerül teljesíteni)

Mi okozhatja ezt a problémát? Az ar2-gyor -re tippre minden tudás nélkül azt mondanám, hogy valami Telekomos útvonalválasztó. Náluk lehet a hiba vagy nálam? :F

[ Szerkesztve ]

(#151643) AnonymusX válasza vendel.patri (#151642) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Nem kerültél NAT mögé? Elmúlt időben (állítólag egy hiba következtében) NAT-olva lettek egyes előfizetők.

Érdemes volna ellenőrizni.

(#151644) boborján2 válasza vendel.patri (#151642) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nem vagy NAT-olva?

Amit el akarsz érni annak a routernak a wan címe megeggyezik pl. azzal mit [ez mutat] ?

Ha igen , akkor nincs nat. Ha nem , akkor van nat.

Mostanában divat lett , hogy random natolgatnak, szó nélkül.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151645) vendel.patri válasza boborján2 (#151644) üzenetére


vendel.patri
csendes tag

Nem, nem egyezik meg a kettő IP, teljesen más tartományba is esnek.

Na és ilyenkor mit lehet csinálni? :))

(#151646) AnonymusX válasza vendel.patri (#151645) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ügyfélszolgálatot felhívni és kérni, vegyenek ki NAT mögül. Lehet nem fogják érteni, mit akarsz, akkor ragaszkodni kell, hogy kapcsoljanak hozzáértőt.

Esetleg email a nat@telekom.hu címre, de a fenti gyorsabb.

(#151647) vendel.patri válasza AnonymusX (#151646) üzenetére


vendel.patri
csendes tag

Köszi! Bepróbálkozom! :D

(#151648) scream


scream
veterán

Hali!

Jelenleg Flip-nél vagyok, költözés miatt került képbe a váltás. (3 év után)

Sajnos az új címen nincsen Flip, csak Telekom, de rákérdezvén Flip-nél nem lehet költöztetni a szolgáltatást.

Viszont tudtommal nem áll messze egymástól a két cég, így van-e bármi alkualapom az új Telekomos szerződésnél, hogy olcsóbbra tudjam kihozni, mint az internetes "listaár"?

A címen amúgy a 2/1 Gbps csomag is elérhető - gondolom ez már nem koax, hanem optika, de a lakásban amúgy eddig csak koax jött be, ha jól láttam.

[ Szerkesztve ]

(#151649) AnonymusX válasza scream (#151648) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

T-nél nincs alku. Címtől függő árazás van. A legtöbb cím esetén igaz, hogy az internet önmagában drága, de olcsóbbá tehető egy vezetékes telefonnal összecsomagolva. Ugyanis két szolgáltatástól jár némi kedvezmény.

Illetve ezen felül magenta kedvezmény van, ugye ehhez a mobilokat is a T-hez kell vinni ugyanazon előfizető alá.

Egyébként a Flip egy Telekomon belüli csapat, többnyire ott szolgáltatnak, ahol anno a Digi miatt kellett teperniük. Belengetett hatósági büntetés miatt lett pár nem Digis területen is Flip.

[ Szerkesztve ]

(#151650) scream válasza AnonymusX (#151649) üzenetére


scream
veterán

Rendben, köszi az infókat.

Megrendelés után, mennyi szokott lenni a "bekötési idő"? Kb mikorra lehet számítani, hogy jönnének bekötni? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.