Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) FRENK1988


FRENK1988
veterán

csatlakozom én is a társasághoz egy EX600-al. Pár dolog nekem kissé fura. Először is hogy HDMIn nem visz FULLHD anyagot. Másik meg az usb, hogy nagyon korlátozott a lejátszható médiák formátuma.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#252) tronico válasza FRENK1988 (#251) üzenetére


tronico
csendes tag

Üdv a "klubban" ;)

Igen, a Sony nem nagyon erőlteti a médialejátszót a TV-iben. Én személy szerint nem is látom sok értelmét. A másik megjegyzésedet "Először is hogy HDMIn nem visz FULLHD anyagot." viszont nem igazán tudom értelmezni :U

(#253) FRENK1988 válasza tronico (#252) üzenetére


FRENK1988
veterán

Gép és tv összeköt de az asztalt (ami 1920*1080) nem látja csak ha lejjebb veszem a felbontást.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#254) Klemice válasza FRENK1988 (#253) üzenetére


Klemice
senior tag

Pedig hajtható natívan

(#255) FRENK1988 válasza Klemice (#254) üzenetére


FRENK1988
veterán

Akkor Juzer error? Mert a kezelési könyvben is csak kis felbontást látok

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#256) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok valaki eltudná nekem mondani hogyan tudom ex720-as tévémet összekötni egy ps3 mediaserverrel laptopról? A laptopon win xp sp3 van. Próbálkoztam de az istenért nemjön össze. Androidos teleómat látja a mediaserver de a tévét nem mi lehet a gond?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#257) tronico válasza FRENK1988 (#253) üzenetére


tronico
csendes tag

Régebbi lcd-knél voltak érdekes dolgok, de az EX600 szerintem már újabb annál. Képfrissítési frekvenciát próbáltál esetleg csökkenteni? Vagy esetleg a kezelési nem ír dedikált pc portról a hdmi-k közt?
Amúgy írhatnál egy pontos típust (mert azt hiszem EX600 -ból pl. nem csak a KDL volt) és egy méretet is. Hátha befut valaki, akinek pont ugyanolyan van.
Ami biztos, hogy nálam a 40EX720-as simán megy natívban.

(#258) FRENK1988 válasza tronico (#257) üzenetére


FRENK1988
veterán

Kdl 40ex600. Vga portrol megy faintosan. De a hdmit nem tudtam eletre kelteni pcvel

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#259) nismoka válasza FRENK1988 (#258) üzenetére


nismoka
addikt

Pedig mennie kellene! Simán ment nekem.

(#260) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

Nekem vásárlással kapcsolatos kérdésem lenne.
A Sony Központi szalonjában a tv-knél szerepel, hogy 2db szemüveget adnak hozzá és ehhez a sony.nxs.hu-n kell regisztrálni.
Van valakinek infója arról, hogy akkor is működik ez a dolog, ha nem a központi szalonból hanem más hivatalos kereskedőtől veszem a tv-t?

Kösz:

Traptor

.: Aláírás helye :.

(#261) nismoka válasza Traptor (#260) üzenetére


nismoka
addikt

Igen, a reg oldalon ki tudod választani, amit ki tudsz választani az hivatalos hely, próbáld ki.

(#262) Traptor válasza nismoka (#261) üzenetére


Traptor
tag

Köszönöm, valóban ott van :)
Minő érdekesség, hogy a listában szereplő boltokban ~24 ezerrel drágább a KDL-32EX720 mint ott, amelyik nem szerepel a listán :DDD
Mondjuk Tesco-ban és Auchanban még nem néztem meg.

.: Aláírás helye :.

(#263) Ance válasza Traptor (#262) üzenetére


Ance
őstag

Azért mert a listában szereplő boltok valószínű normális gyári garanciát adnak a tévékre, amit ott veszel.

A Tescoban és Auchanban meg meg se nézném a helyedben :N

(#264) DomToretto


DomToretto
tag

helló,

Segítséget szeretnék kérni, hogy ex402-es SONY TV-n van--e lehetőség a digi kábel hálózatán analóg rádiócsatornákat behangolni?
Ha igen, akkor frekvenciát hol lehet megadni?

(#265) beszizoli2


beszizoli2
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van,egy Sony EX 500-as tv-m van,ami DLNA képes,műxik is,de mikor videót osztok meg pc-ről,nagyon pixeles!Mi lehet a gond?Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönöm.

Zoli

Zoli

(#266) zoli121 válasza beszizoli2 (#265) üzenetére


zoli121
aktív tag

Igen nálam is fent áll ez a gond. Erre kíváncsi vagyok én is hogy mi okozza

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#267) beszizoli2


beszizoli2
tag

Router probléma nem nagyon lehet ez a routerem van!

http://www.arukereso.hu/router-c3144/asus/rt-n10-p38938146/termek-leiras.html#properties

Diginetet használok 80/20 MB-est simán töltök le 8 megával fel meg 3-al!

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#268) beszizoli2


beszizoli2
tag

Router probléma nem nagyon lehet ez a routerem van!

http://www.arukereso.hu/router-c3144/asus/rt-n10-p38938146/termek-leiras.html#properties

Diginetet használok 80/20 MB-est simán töltök le 8 megával fel meg 3-al!

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#269) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

40EX720 tv tudja fogni alapból a mindigTV-t?
Esetleg HWR-telecom-os van itt aki próbálta már, hogy jönnek be egy ilyen tv-n a digitális csatornák?

Kösz:

Traptor

.: Aláírás helye :.

(#270) beszizoli2 válasza Traptor (#269) üzenetére


beszizoli2
tag

Igen tudja a mindig TV-t,mivel DVB-t tuner is benne van!

Zoli

(#271) junior11 válasza Traptor (#269) üzenetére


junior11
veterán

Igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#272) proger82


proger82
csendes tag

Sziasztok
Tervezem egy sony 32ex520 led tv vasarlasat
a 32cx520nal a sony oldalan irja h van web bongeszo
ex520 eseten nincs
ez vaojaban igy van vagy csak eliras?

http://www.sony.hu/product/tv-80-32-lcd/kdl-32ex520
http://www.sony.hu/product/tv-80-32-lcd/kdl-32cx520

(#273) nismoka válasza proger82 (#272) üzenetére


nismoka
addikt

Van benne.

(#274) Mgabor


Mgabor
csendes tag

Ez igaz? egy KDL40EX720 véleménynél olvastam.

Abszolut nem támogatja a multimédiás tartalmak illegális sokszorosítását, ami érthető és nekem sem áll szándékomban. Itt arra gondolok, hogy ha magamnak szeretnék felvenni egy adást, amit később ki szeretnék írni DVD -re az nem lehetséges. Ha csatlakoztatok egy külső HDD -t a TV -hez, akkor azt a Sony TV regisztrálja, formatálja és akkor lehet rá menteni adásokat (csak digitálisat). A formatálás során minden eddigi adat elvész. De ezek után ezt a merevlemezt más eszköz nem tudja használni (PC, stb...) Szóval nem lehet kiírni. Ha PC -vel is használni akarom, akkor a PC -nek formatálni kell azt, de ekkor elveszik az amit a TV -ről felvettem.

[ Szerkesztve ]

(#275) proger82


proger82
csendes tag

SONY 32-40 EX520
usb v akar pendrive felvetel lehetseges e?
mert tobb helyen neztem es mas mast irnak
nekem nem problema ha csak a tvn birom visszanezni akar a sajat filerendszeren is ,csak annyi h 1-2 musort fel birjak venni ha epp nem voltam otthon es meg birjam nezni utanna a tv lejatszojaval, nem akarom kiirni is

koszi!

(#276) tronico válasza Mgabor (#274) üzenetére


tronico
csendes tag

Ez tökéletesen megfelel a valóságnak. És szerintem nem is meglepő, hogy így van.

#275 proger82

Ha nem "fut be" egy EX520-as tulaj, akkor szerintem a gyári kézikönyvet kéne letöltened pl. innét. Abban nem igazán szoktak fals dolgokat írni.

(#277) nismoka válasza proger82 (#275) üzenetére


nismoka
addikt

Az EX520 nem tud felvenni HDD-re, a CX520 az igen.

(#278) Mgabor válasza tronico (#276) üzenetére


Mgabor
csendes tag

én viszont nem egészen értem. Nem csak kalóz cucc lehet egy hdd-n...

(#279) Ance válasza Mgabor (#278) üzenetére


Ance
őstag

Ez így igaz. A SONY tévével felvett műsort kizárólag azon a tévén lehet megnézni. Az ilyen céllal hozzá csatlakoztatott merevlemezt saját maga formázza le és semmilyen más eszközön nem lehet megnézni (még ugyanolyan tévén sem).

Az oka, ha jól emlékszem az indoklásra, hogy a tévé pontosan abban a minőségben rögzíti a műsort, ahogy az adásba kerül, semmit nem csökkent a minőségén.

Példaként van egy FullHD-s mozicsatornád, akkor igen egyszerűen lehetne piacra dobni az ott leadott és felvett filmeket, minden minőségcsökkenés nélkül. Amikor a SONY beépítette ezt a funkciót, akkor pont ezért csak ilyen formában engedélyezték (vagyis a filmkiadók haragjától tartva, csak így látta megvalósíthatónak) a rögzítést.

Nem szabad elfelejteni, hogy a SONY is foglalkozik filmkiadással, így saját magával is kiszúrt volna, így érthető a dolog.

(#280) Mgabor válasza Ance (#279) üzenetére


Mgabor
csendes tag

Értem. Ezt a felét még el is fogadom.
A másik oldala, hogy HDD-n lévő filmet/zenét/képet/ át kell másolnom pendriva-ra, hogy a TV-n megnézhessem. (Ugye a pendrive-val nincs ilyen gond?)

Más.
Ha több meglepetés nem ér, akkor pénteken veszek egy ex720-as tv-t. Kiváncsiságból megnéznék egy 3D filmet rajta. Kérdésem, hogy a média lejátszónak is ismernie kell a 3D formátumot, vagy azt majd a TV kezeli?

[ Szerkesztve ]

(#281) tronico válasza Mgabor (#280) üzenetére


tronico
csendes tag

Úgy érzem, itt pár dolog tisztázásra szorul. A hdd-t csak akkor kell megformáznod a TV-vel, ha szeretnél rá felvenni. Ha csak lejátszani szeretnél róla, akkor a TV nem "nyúl hozzá".
A TV nem fogja érzékelni, hogy pendrive-ot vagy hdd-t csatlakoztattál-e hozzá, csak annyit tud, hogy egy külső meghajtó.
Amik még esetleg újdonságként hathatnak számodra. Az EX720-as csak fat32-es file rendszert kezel, tehát életben van a 4 GB-os file méret korlátozás. Felvételhez minimum 32 GB-os méretű eszközt kér. És a beépített médialejátszója nem kezeli az mkv konténerformátumot.
HalfSbS és halfTaB formátumoknál nincs semmilyen extra követelmény a lejátszóval szemben. Az egymás mellett ill. alatt lévő képeket a TV fogja "összefésülni" 3D-s képpé.

(#282) Mgabor válasza tronico (#281) üzenetére


Mgabor
csendes tag

Köszi, így azért jobb a helyzet. Megtévesztett az általam bemásolt panasz szövege.

Valójában médialejátszón mennének a filmek, de elsőre ez egy kicsit elszomorított.

(#283) lupu500 válasza Mgabor (#282) üzenetére


lupu500
tag

Hello mindenkinek, nekem Sony kdl-32ex520 tv-m van. A probléma a napokban merült fel mikor a skype nem akart többé beengedni. Hónapokig ment tökéletesen de a tegnap már nem engedett be az írta nézzem meg az internetes kapcsolatot és a beállításokat. Minden netes progi tökéletesen fut, jönnek a filmek, minialkalmazások, honlapok stb.egyszóval ha nem lenne netes csatlakozás akkor ezek sem mennének. Csak a skype-nél nem találja a hálót. Mit javasoltok mi tegyek mi a megoldás?

(#284) hvb


hvb
tag

Szaisztok!

A Sony 26EX320 műszaki adataiban ez van:
Picture and picture (PAP) YES (1 tuner only)
Picture in picture (PIP) YES (1 tuner only)

Mit jelent ez a "csak 1 tuner esetén" pontosan?

zs.

(#285) dbius


dbius
veterán

Sony EX720-as tv-vel kapcsolatban tudna valaki választ adni erre? [link] :R

(#286) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony HX750 review: [link]

(#287) ztibor


ztibor
senior tag

Sziasztok!

Év elején vettem egy KDL-46 EX 720-at.
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Jelenleg a helyi kábelszolgáltatótól jönnek a (digitális) csatornák, de mivel nincs, illetve csak horror áron van HD adás, ezért a mindigtv-től szeretném fogni az ingyenes HD adókat.

Vettem egy cuccot, ami távvezérlővel áttud kapcsolni a két csatorna jel között, viszont az a gondom, hogy ha automatikusan behangolom a kábelre, akkor nem tudom hozzátenni kézivel a földit átkapcsolás után, mivel szerintem a kábel frekvenciáin keresi.

Ja a kábel CA-val jön, tehát semmiféle STB nincs, és nem is akarok.

Tehát tud ez a tv olyat hogy betudjam hangolni mindkét jelet?

Remélem érthető volt amit leírtam :-)

(#288) ztibor válasza hvb (#284) üzenetére


ztibor
senior tag

Szia!

Ezt én se értettem, de a tapasztalat az hogy kell neki egy másik tuner, ez pl nálam hdmi-n keresztül kötött dvd felvevő.

(#289) ztibor válasza Bambusznád (#241) üzenetére


ztibor
senior tag

Ha még nem oldódott meg a problémád, akkor nézz körül a képbeállításoknál, és ott is főleg a szűrőknél. Ezek hajlamosak összemosni kicsit a képet, és ez okozhat ilyen gondokat.

(nekem több napba telt, míg elfogadható képet hoztam ki az ex720-asomból.)

(#290) Reverting


Reverting
őstag

Hi Urak!
Van valami szervizkod amivel meg lehet nezni a tv mennyit ment eddig?
KDL-40EX720

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#291) laci99999999


laci99999999
csendes tag

Üdv Mindenkinek! Nem rég vásároltam egy EX 720 3D tévét és nem kezeli sem az mkv-t .se divx-et.Valami frissítéssel lehetne jobb belátásra bírni?Válaszodat előre is köszönöm!
Minden jót Mindenkinek!

(#292) szagnes69 válasza laci99999999 (#291) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nekünk egy EX721-es van, de csak nagyon kicsit tér el a tiédtől. Sajnos úgy tudom, hogy valóban nem lehet rajta lejátszani ezeket a fájlokat, mi ezért alapból vettünk hozzá egy médialejátszót, azzal nagyon-nagyon jó. Nem is bántuk meg a megvételét, mert minden filmet lejátszik, nem kell konvertálással sem foglalkozni. Úgy tudom, hogy mivel a Sony érdekelt a filmgyártásban, több 3D-s film elkészítésében is részt vett, ezért nem támogatja a filmek letöltést, neki az az üzlet, ha a blu-ray lemezeket veszi az ember. :) Ezért nem valószínű, hogy egyelőre lesz olyan frissítés, ami kezelné az mkv-t. Bocsi a rossz hírért.

(#293) laci99999999 válasza szagnes69 (#292) üzenetére


laci99999999
csendes tag

Köszi szépen a választ.WD média lejátszóval nekem is tökéletes,de ennyi pénzért megcsinálhatták volna,hogy ne csak az avi-t kezelje ,sőt érthetetlen módon azt se mindet.
Még egyszer köszönöm.Üdv!

(#294) szagnes69 válasza laci99999999 (#293) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Egyet értek veled. Az viszont meglepett, hogy a blu-ray lejátszójuk viszont tudja az mkv-t, tehát ott beépítették ezt a lehetőséget. Lehet, hogy úgy vannak vele, hogy a tévéhez vegyünk lejátszót is? Nem tudom, hátha egyszer tényleg rájönnek, hogy versenyképesebbek, ha javítanak a lejátszón, és jön egy firmware frissítés. :)

[ Szerkesztve ]

(#295) daniel2121


daniel2121
senior tag

Tudja valaki hogy a Sony 40W4500 CI vagy CI+-os? És ha csak CI akkor működhet a upc médiacard?

(#296) mufurczh


mufurczh
csendes tag

Halihó. Van egy kis gondom.
A TV: KDL-32CX520 Sony Bravia és nem látja a UPC-s Kártyaadaptert. Aminek a modelje: SmarCAM-3 UPC Hungary. találkozott-e valaki ezzel a problémával? van e megoldás?
A TV-n a legújabb firmvare van.
Előre is köszi a segítséget. :O :O :O

(#297) Robbie85


Robbie85
tag

A segítségeteket szeretném kérni. Az Euronics-ban most jó áron lehet venni LED Tv-t. A két kiszemelt: A Samsung UE40ES6540 és a Sony KDL 40EX650. Az előbbi 200e, az utóbbi 260e. Esetleg valakinek valamilyen tapasztalat? Ti melyiket választanátok? Az árkülönbség tudásbelileg első látásra a 400Hz és a 3D a Samsung javára. Ugyan a 3D-ről nem olvastam túl jókat, meg hogy még kiforratlan (szemzavaró, stb.), igazából nagy jelentősége nálunk nincs. A fő lényeg a képminőség, megbízhatóság, multimédiás tartalmak lejátszása. Amire még nem tudtam rájönni, hogy a Sony kép a képben rendszerű e vagy sem?! Hol azt írják, hol meg mást. Érdemes többet fizetni a Samsungért?

(#298) Robbie85 válasza Robbie85 (#297) üzenetére


Robbie85
tag

Sorry, az árat rosszul írtam. A Sony az olcsóbb, a Samu a drágább.

(#299) szagnes69 válasza Robbie85 (#298) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Kedves Robbie85!
Nem vagyok valami nagy szakértő, de nekünk is Sony televíziónk van, de nem 40EX650-es. (40EX721) Az alábbi link a Sony honlapjára hivatkozik, ott az van feltüntetve, hogy P&P van a kinézett tévében, de PIP nincs. A P&P olyan, hogy két majdnem azonos méretű kép megy egymás mellett, és azok között válthatsz, a PIP ( a miénken ez is van ), egy nagyobb képben van egy kisebb. Még csak próbálgattam őket, nem használjuk őket gyakran.

http://www.sony.hu/product/tv-102-40-lcd/kdl-40ex650/tab/technicalspecs#tab

Ha esetleg nem bízol a honlap információban, akkor a következő link egy internetes boltot takar, amely három Sonycenter közös webboltja. Ők szívesen válaszolnak, ha kérdésed lenne a tévével kapcsolatban. Ott most le is van akciózva a tv.

http://www.nagyonjo.eu/kdl-40ex650-bravia-lcd-led-tv-0

Hogy melyiket vedd, abban nem tudok segíteni nem ismerem behatóan a Samsungokat. :) Sikeres vásárlást kívánok!

(#300) Pet1985


Pet1985
csendes tag

TV vásárlás előtt állok és 2 TV-t is kinéztem magamnak.
Az egyik Sony KDL-40CX520 LCD TV a másik pedig Sony KDL-40EX520 LED TV.
Úgy tudom, hogy LED TV-k sokkal szebb képet adnak, de amikor elolvastam külföldi cikket mid a két TV-ről valahogy olyan érzésem volt, hogy a DL-40CX520-ast jobban dícsérték volna képileg. Már amennyire jó az angolom, de ezt akkor sem értem.
KDL-40CX520 http://www.digitalversus.com/tv-television/sony-bravia-kdl-40cx520-p10812/test.html ill. http://www.digitalversus.com/tv-television/sony-bravia-kdl-46cx520-p10741/test.html

KDL-40EX520 http://www.digitalversus.com/tv-television/sony-bravia-kdl-40ex523-p10656/test.html

Amire használnám az TV műsortok nézése ( UPS Direkt ), valamint lenne kötve egy ps3 és azon DVD-ket nézni, Blu-rayeket nézni valamint játszani! Játékokból mindenevő vagyok és neten nem szoktam FPS-t játszani, inkább Single. Úgy néztem az imput lag-ja 40EX520-nek jobb ( 20-30), az KDL-40CX520-nek meg (30-35), szóval ez a dilemmám a 2 TV között.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.