Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) BossBoss válasza nismoka (#746) üzenetére


BossBoss
őstag

Csak mert én igen. :P Szóval ha jönne spéci kérdés, akkor talán tudok segíteni. De látom vannak itt profik.

(#752) nismoka válasza BossBoss (#751) üzenetére


nismoka
addikt

Néha lefagy a W805 ha youtube-t inditok vagy némely mkv videót USB-ről, utánna újraindul a tv és amig nem frissitem az internetes tartalmat újra a hálózati beállításban addig nem is indul újra a youtube. Tapasztaltál ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#753) BossBoss válasza nismoka (#752) üzenetére


BossBoss
őstag

Erdekes hiba. A heten nyomkodtam sokat ezt a tipust, de nem tapasztaltam ilyet. De majd tesztelem csak erre hosszabban. Gyári visszaállitast csinaltal?

(#754) nismoka válasza BossBoss (#753) üzenetére


nismoka
addikt

Igen csináltam de utánna is előjött. Folyamat: mkv video elindit, de nem játsza, kb fél percig nem reagál a tv semmire, tv magától újra indul, youtube nem indul. Tv áramtalanitva, bekapcs, youtube nem indul, tv ki-be, netes tartalom frissitése, youtube megy. :) Ami érdekes hogy amelyik mkv video ezt a W805-öt lefagyasztja az a video az alap 32R420-on meg megy. :) Biztos lesz majd frissités és lesz öröm és bódogság. :D Amúgy a tv szerelem elsö látásra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#755) BossBoss válasza nismoka (#754) üzenetére


BossBoss
őstag

Jövő héten teszt alá vetem őket. :D Aztán ha nálam is fennáll akkor szólunk valamit az ügy érdekében. ;)

(#756) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony Bravia KDL-55W905A review [link]

(#757) djxp01


djxp01
senior tag

Sziasztok!

Sony KDL-55HX750 vásárlása előtt vagyok, pár kérdésem lenne S.O.S. mielőtt megvenném:

-hálószobába lenne, ezért a TV-nek nincs semmi magas frekvenciás, vagy halk sípoló hangja? (Az előző Samsung TV-nek volt, B650 )
-ennek a TV-nek a felhősödése mennyire zavaró, és korrigálható valamelyest?
-esetleg valami negatívumot tud valaki erről a TV-ről?

Köszi szépen!

:R

regisztrált: 2005-07-05

(#758) junior11 válasza djxp01 (#757) üzenetére


junior11
veterán

Bármely tévé tápegysége adhat ki zavaró hangot (néha nekem is zizeg az NX710). A felhősödés szerencse kérdése is, milyen darabot kapsz, beállítással részben eltüntethető.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#759) BossBoss válasza djxp01 (#757) üzenetére


BossBoss
őstag

Negatívum:

Nem játszik .mkv-t, NTFS fajlrendszert nem ismeri. Billenytűzetet nem lehet hozzácsatolni. Amúgy kíváló tv! :K

(#760) djxp01


djxp01
senior tag

Tudja valaki, hogy hogyan tudom megnézni KDL-55HX751-es TV-n, hogy hány órát működött?

regisztrált: 2005-07-05

(#761) szagnes69 válasza djxp01 (#760) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nem a kérdésedre válaszolok, hanem csak jelzem, hogy laptopról serviio programmal viszont tud mkv-t lejátszani a tv. Bár mi DUNE médialejátszót használunk hozzá. :)

(#762) djxp01 válasza szagnes69 (#761) üzenetére


djxp01
senior tag

Értem. Viszont egy olyan teljesen noob kérdésem lenne a 3D filmekkel kapcsolatban. Ha sima PC-t rákötök 1.4-es HDMI kábellel a TV-re, akkor probléma nélkül nézhető lesz a 3D-s film aktív szemüveggel? Itt a 60hz nem variálja át a dolgokat? Sima MKV player > PC > TV. Ugyanolyan 3D-s képet kapok, mintha médialejátszót kötnék a TV-hez?

regisztrált: 2005-07-05

(#763) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Így nem próbáltam még 3D-s filmet nézni, a serviio-t hálózaton keresztül próbáltam ki. A laptopom (nem túl erős számítógép) wifin keresztül kapcsolódott a routerhez, a routerhez viszont vezetékkel kapcsolódott a tv. A serviio-t be lehet állítani, hogy átkódolja az mkv-t a tv számára, így a nem 3D-s anyagok nagyon szépen lejátszhatók. A 3D-s filmek viszont ezzel a módszerrel nem voltak annyira jók. Nekünk egy 40EX721-es televíziónk van, ezzel a típussal a 3D esetében tapasztalható áthallás, és kísérleteznünk kellett, hogy a lehető legjobb legyen a 3D-s kép. Eddigi tapasztalatunk az, hogy a DUNE tudja a legjobban lejátszani a 3D-s mkv fájlokat. Nem régen vettünk egy SONY BDP-S4100-as blu-ray lejátszót, amin megnéztük egy 3D-s filmet blu-ray lemezről, nagyon jó volt a 3D, még ennyire jót nem láttunk a tv-n, viszont ha mkv-s 3d filmet néztünk vele, akkor jobban játszott le a DUNE, lényegesen kevesebb volt az áthallás. Az is az igazsághoz tartozik, hogy túl sokat nem állítgattuk a blu-ray lejátszót, hogy a legjobb 3d-s képet kapjuk. Az újabb SONY tv-knél már nincsen ilyen probléma az áthallással. Hátha tud valaki a hdmi-ről való lejátszásról nyilatkozni.

(#764) enterlaci válasza djxp01 (#762) üzenetére


enterlaci
senior tag

Szia,

Én PC-ről Nvidia karival HDMI-n is néztem már vele 2D és 3D-s filmeket, mkv-t például media player classic-al, Blu-ray 3D ISO-t próbáltam PowerDVD-vel és működik, szép a kép, nincs áthallás!
Szerk: BD3D klasszisokkal szebb mint a 3D-s mkv, már csak a felbontás/tömörítés miatt is.
Kicsit kezdő vagyok a témában, így például nem látom át a 60Hz vagy xxHz probléma lehetőségét, de azt hiszem a TV és a videokari/lejátszó szoftvere megoldja ezeket automatikus beállításoknál.
Felhősödés nincs, szép és nyugodt a képvilág - pláne a Samsungokhoz képest. Samu LE32B650-ről váltottam Sony 46HX750-re. Tényleg jó TV! :K

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#765) Warck


Warck
tag

Valami lett a tv-mel, a Youtube-nál olyat csinál,hogy a keresésnél csak 100 videót talál meg. Régen több ezret is talált, most meg drasztikusan lecsökkent. Minden beállitást átnéztem, szóval ha valaki meg tenné nézze meg,hogy az ő tv-jén jól müködik e youtube. előre is köszi !

(#766) enterlaci válasza Warck (#765) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nem elég 100 találat? :) De kíváncsi lettem, este megnézem. :U

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#767) szagnes69 válasza szagnes69 (#763) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Saját magamhoz egy megjegyzés, hogy közben nagyon-nagyon szép képe van a televíziónknak, bár még 2011-ben vettük, de még most is sokszor rácsodálkozunk, hogy mennyire természetesek és szépek a színek. Az újabbak ennél biztosan jobbak, de a következő tévénk is Sony lesz az biztos. :)

(#768) Warck


Warck
tag

Elég volna ha változna is az a 100 találat !! Szóval nem értem,hogy mi lett elállitva, vagy miért csinálja ezt ! De ha rájövök meg írom!

(#769) Warck válasza szagnes69 (#767) üzenetére


Warck
tag

Igen én is rá csodálkozom,hogy milyen szép a kép ! Csak az a baj,hogy a Sony megkésve adja a jót mind tudásban és képminőségben is !

(#770) nismoka válasza Warck (#769) üzenetére


nismoka
addikt

Megkésve adja a jót képminőségben??? Képminőségben általában mindig is a toppon volt!

(#771) Warck válasza nismoka (#770) üzenetére


Warck
tag

Igen általában topon volt, de2006 útán volt egy kis mélypontja a Sony-nak. És ami igen jóképet adott az igen csak magas áron adta ! Míg a másik gyártók meg lovagolták a Sony mélypontját és igen csak rávertek. De most úgy látszik,hogy sikerül visszatérnie az élvonalba, és emberközeli áron adnia a tv-ket. És újra a megérdemelt helyén lesz !!!

(#772) nightshadow válasza Warck (#771) üzenetére


nightshadow
veterán

és emberközeli áron adnia a tv-ket

Ez az, ami elég távolinak tűnik. Idén az első tévéjük, ami interpolál, az a W805. A 42"-es 320k, a 47"-es pedig 440k. Az 50Hz-es 42W650 is 220k. Ezekre sok mindent lehet mondani, de hogy emberi lenne, azt nem.

(#773) Warck válasza nightshadow (#772) üzenetére


Warck
tag

Úgy látszik eddig tartott az öröm ! Sajnálatos,hogy elszálltak a tv-árak nem csak a Sony de a samu is igen félelmetes árakon adja a tv-ket. Mondjuk a Sony-t nem értem,mivel japánban épp azzal küszködnek,hogy minden egyre olcsóbb lesz itt meg, egyre drágább lesz. Jah közben a youtube-om meg javúlt :)).

(#774) nismoka válasza Warck (#773) üzenetére


nismoka
addikt

A friss modelleket minden gyártó drágán adja, lesznek ezek olcsóbbak is.. A kifutó 40HX750 200eFT-ért pld korrekt darab.

[ Szerkesztve ]

(#775) enterlaci válasza Warck (#768) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nálam is rendben, minden keresésre más mennyiségű a találat. Mit csináltál vele, vagy magától javult meg ki-be kapcsolás után?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#776) enterlaci


enterlaci
senior tag

Más.

Ti hogy használjátok 3D film közben a TV kép beállításait? Automatikus jelenetválasztás vagy ezt kikapcsolva valami más üzemmódban és esetleg a Motionflow mehet ilyenkor? Kíváncsi lennék, hogy kinek mi jön be jobban, mi a tapasztalata. Ja, HDMI-n PC-ről.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#777) djxp01


djxp01
senior tag

Lehet volt már téma, de sajnos nem sok időm van netezgetni..

Olyan beállítás van KDL55HX751-es TV-n, hogy mikor számítógépről rákapcsolok 3D-s filmet pl.: Splash playerből, vagy Power DVD-ről, akkor a TV-n ne kelljen benyomni a 3D-s gombot a távirányítón, hogy összemossa a két darab képet 3D-s módba?

Menüjét nézegettem a TV-nek, de nem találtam ilyen automatikus 3D módba váltást

regisztrált: 2005-07-05

(#778) djxp01


djxp01
senior tag

Ja és pár tapasztalat a KDL55HX751-ről:

-gyönyörű kép (főleg DiGi HD adásoknál - 1080i)
-(egyelőre) lagmentes 1080p 3D lejátszás HDMI-n keresztül (GTX 670)
-a csatornaváltás sebessége nem egy extra gyors, de nem zavaró
-a bekapcsolás után 1 órán keresztül , kb. 5-10 percenként hőtágulás szerű recsegő hang a TV kávájából (valaki tapasztalat már ilyet?)

regisztrált: 2005-07-05

(#779) BossBoss válasza djxp01 (#778) üzenetére


BossBoss
őstag

Na látom mégis megvetted. Jó TV! Ha nem túl indiszkrét, akkor elárulod mennyiért sikerült hozzájutni és hol?

(#780) enterlaci válasza djxp01 (#777) üzenetére


enterlaci
senior tag

Grat a TV-hez! :K

SBS és top-bottom videóknál szerintem nem fog automatikusan 3D-be kapcsolni a TV. BD3D-nél (asszem MVC kódolás a neve) viszont automatikusan fel kell hogy ismerje és ki is írja: 3D jel érzékelése.
PowerDVD-nél nekem voltak gondjaim, van egy opció benne, hogy WindowsAero kikapcsolása lejátszás közben, erre mehet a pipa - nekem ez kellett (GTX660Ti meg i5_3570 szóval nem a teljesítmény miatt).

A káva nekem is "pattog" vagy "recseg" néha a bemelegedés alatt, szvsz normális.

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#781) Warck válasza enterlaci (#775) üzenetére


Warck
tag

Nos egy darabig jó volt azt megint, meg kergült a Youtube-om. találatokon lehet változtatni,hogy a legnézettebet mutatja, vagy megjelenés szerint. Olyankor válzozhat a találati szám, de most akármit csinálok csak 100-at ad be. Valami gubanc van a youtube-al.

(#782) nismoka válasza BossBoss (#755) üzenetére


nismoka
addikt

Jött frissítés! Eddig minden ok! :)

[ Szerkesztve ]

(#783) BossBoss válasza nismoka (#782) üzenetére


BossBoss
őstag

Szuper! :C

(#784) enterlaci válasza enterlaci (#776) üzenetére


enterlaci
senior tag

Erre valaki?

"Ti hogy használjátok 3D film közben a TV kép beállításait? Automatikus jelenetválasztás vagy ezt kikapcsolva valami más üzemmódban és esetleg a Motionflow mehet ilyenkor? Kíváncsi lennék, hogy kinek mi jön be jobban, mi a tapasztalata."
:R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#785) nismoka válasza enterlaci (#784) üzenetére


nismoka
addikt

Jelenet: Auto, Motionflow: Normal

(#786) enterlaci válasza nismoka (#785) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszi. ezt meg kell néznem majd még1x, mert úgy emlékszem Auto jelenetválasztásnál (Játék-ot ad be) a Motionflow ki van szürkülve és off-on van.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#787) nismoka válasza enterlaci (#786) üzenetére


nismoka
addikt

Igen mert pc-ről nézed a 3D-t azért van játék módon ami nem engedi a motionflow-t. Ha általánosra kapcsolod a jelenetet akkor tudod állítgatni.

(#788) Azurooandrew válasza nightshadow (#772) üzenetére


Azurooandrew
tag

Az 50Hz-es 42W650 is 220k. Ezekre sok mindent lehet mondani, de hogy emberi lenne, azt nem.

Sziasztok,

Nekem pont a KDL-42W650A merült fel mint alternatíva az LG 42LM765S ellenében, utóbbi egy 2012 modell de még is 10 ronggyal drágább néhány plusz dolog miatt: passzív 3D-s, 800MCI, mozgásérzékelős irányító, tehát nem legjobb az összevetés, de különböző szempontok miatt a 42W650A maradt még ebben az ársávban mint 2. választásom. Korábban is Sony tv-m voltak, CRT trinitron Wega majd egy LCD Bravia S3000.

A W650A teljesen versenyképtelen ilyen árért (és 50Hz-el) az immáron kifutó, de magasabb palettáról származó LG-vel? Csak a 3D miatt nem venném az LG-t, de az sejtésem, hogy a IPS panel is komolyabb, gyorsabb mint a W650-es Sony-ban.

Tesztet még találtam a W650A-ról, de MM-ben láttam, kétségtelenül impozáns, esztétikus.

[ Szerkesztve ]

(#789) nightshadow válasza Azurooandrew (#788) üzenetére


nightshadow
veterán

A 7-es LG-ben tudtommal már valódi 200Hz-es panel van. A W650 meg egy 50Hz-es tévé. Nagyon nem egy Ligában fociznak. Egyébként a W650-ben is IPS panel van.

A W650A teljesen versenyképtelen ilyen árért (és 50Hz-el) az immáron kifutó, de magasabb palettáról származó LG-vel?

Egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

(#790) djxp01 válasza enterlaci (#780) üzenetére


djxp01
senior tag

Köszi! A káva miatt most kicsit megnyugodtam :R

Amúgy tesztek szerint eddig a legjobb lejátszó nálam a Splash Player, mert GPU-t is használ a lejátszáshoz, és szinte folyik a kép, olyan folyamatos. (GTX670+i7 920 @ 4ghz)

Power DVD tönkre tett idegileg, úgyhogy azt most hagytam

regisztrált: 2005-07-05

(#791) Warck válasza nightshadow (#789) üzenetére


Warck
tag

Nem értem,hogy 2013-ban miért kell 50HZ-es tv-t csinálni és ami még érthetetlen,hogy HD ready 1366-os tv miért kell még egyáltalán kiadni.

(#792) nismoka válasza Warck (#791) üzenetére


nismoka
addikt

A W650 Full HD. A32R420 az alapmodell HD ready, 81cm-ben elég ha nem monitornak kell..

[ Szerkesztve ]

(#793) Azurooandrew válasza nightshadow (#789) üzenetére


Azurooandrew
tag

Oké, fogtam ;) Thx

(#794) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony KDL-55W905A review [link]

(#795) aerosmith


aerosmith
őstag

Sziasztok,

40S4000es tévém van és áttérnék digitális tévézésre. Viszont azt látom hogy csak MPEG2es tuner van benne. Ez azt is befolyásolja hogy milyen DVB-C adásokat tud fogni vagy csak a DVB-T-re vonatkozik?
Nem lehet ezeket valahogy MPEG4essé tenni?

köszi.

(#796) nightshadow válasza aerosmith (#795) üzenetére


nightshadow
veterán

Csak külső STB-vel.

(#798) Sabre


Sabre
őstag

32ex650-re jött ma a tv szerint frissítés, épp szalad fel. Másnak? :))

(#799) BossBoss válasza Sabre (#798) üzenetére


BossBoss
őstag

Mit tartalmaz?

(#800) Kecuhun válasza Sabre (#798) üzenetére


Kecuhun
senior tag

KDL40HX750-re is jött, de nem tudom mit tartalmazott. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.