Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) modflow válasza Piftuka (#55990) üzenetére


modflow
veterán

Az USB csatlakozóba nem bírom belenyomni a pendrive-ot. :F

Csak a kékbe ment bele....
Nem mint ha használnám, de bakker deformálódott az usb port? :F

(#56002) hozelujiz válasza runner 125 (#55977) üzenetére


hozelujiz
tag

Ugye most már csak a Sony lenne lényeges. Bár tény, hogy egy rossz szavam nem lehet rá..., de mintha kicsit hiányérzetem lenne az EX780 után. Nem tudom, hogy valamit másképp kellene beállítsak, vagy majd szép lassan megszokom és ennyi... :F
Nekem amúgy most a Sony-n az Rtings-es beállítások vannak.
Ha nem nagy meló és megosztanád velem, azt megköszönöm! :R

(#56003) modflow válasza modflow (#56001) üzenetére


modflow
veterán

Sikerült a frissítés, de utána le is fagyott a távirányító, nem reagált rá.
Remélem mielőbb jön az új firmware!

(#56004) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok. Majdnem vettem egy oledet, de végül józanabb árkategóriában 429+25 ezerért vettem egy Sony Xh95-öt a Sonynál (hétvégi rendelés volt). Lcdhez képest meseszép a képe. 2 kérdés lenne.
1.: ha kikapcsolom csak készenlétben van, ssd pl világít rajta, hogy tudom a készenlétet offolni?
2.: most tesztelem, 0 pixel, vagy képi hoba, de 1 óra után beakadt a film, kiléptem, vissza de csak töltött, kikapcsoltam, ugyan ez. ki kellett húzni az áramból (mert ugye nem kapcsol ki normálisan....) ez gondolom szoftveres beakadás volt, vagy a lejátszó, vagy az android... nem sokárq úgyis lesz box is hozzá, de akkor is kiábrándító, remélem egyszeri volt, és, hogy ki lehet kapcsolni normálisan a TV-t...

(#56005) kolosszus87 válasza Palesztin994 (#56004) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Az egy jó tv, és akkor volt a legjobb áron a 65-ös mikor vetted 430-ért, én már majdnem bánom picit, hogy nem XH95-öst vettem, de spúrkodtam így XH90 lett.... :D
Sony beépített média lejátszója nem sok szart ér, vagy tegyél rá kodit vagy külső lejátszót használj...

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56006) Palesztin994 válasza kolosszus87 (#56005) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Külső lesz, mindenhogy az a legjobb bármelyik TV-n. 640 ért rendeltem be amúgy LG CX-et, de media markt előtt meggondoltam magam, mert 430ért a sony best buy. a készenléti kikapcsot, hogy lehet megszüntetni, nem tudod véletlen?

Ja és ami fura, hogy pár képbeállítast nem enged, csak ha hdmiről jön a kép, legalabbis ezt írja. Egyore nem tudom kiprobalni, ugy engedné e, de akkor is ez mi? LG lcd tvm utan ez fura..Most ssdrol megy a film és nem tudok pl képarányt változtatni.:((:F

[ Szerkesztve ]

(#56007) roli9011


roli9011
újonc

Sony Bravia KD-49X7055B. Ez IPS vagy VA paneles? A displayspecification oldalon is csak annyit ír, hogy Edge LED. :Y

(#56008) modflow


modflow
veterán

A panelen lévő 1 db fekete színű pixel hibával kell foglalkozni szerintetek?
Pár cm-ről ugye nem látni, csak ha közelről direkt keresem.
Ha egy van, mennyire esélyes újabb megjelenése?
Mert ugye elállásra 14 nap van csak.

(#56009) Celtis válasza Palesztin994 (#56006) üzenetére


Celtis
veterán

Úgy emlékszem elérhető a teljes kikapcsolás, de akkor bekapcsoláskor mindig ki kell várni a bootolás kb 1 percét. Biztos ezt akarod?
Ahogy írták is, a gyári lejátszó egy fhos. Próbáld ki a Kodit, szerintem akadás sem lesz.
Képarányt miért akarsz állítani? Ugye nem a fekete sávok levágása miatt? Mondjuk ebben is a Kodi tud profin segíteni.

(#56010) Celtis válasza modflow (#56008) üzenetére


Celtis
veterán

Én biztos nem foglalkoznék vele. Kár volt egyáltalán nagyítóval hibát keresni. Látni sohasem fogod, de a tudat megmarad.

(#56011) da. válasza Piftuka (#56000) üzenetére


da.
tag

kösz a linket, hasznos!
egyébként mi számítana "sok" üzemidőnek?

(#56012) modflow válasza Celtis (#56010) üzenetére


modflow
veterán

Érdemes lehet ilyen pixel javító programmal kísérletezni? Megjavulhat?
Ha nekem mindig fekete, akkor ez gondolok dead pixel.

[ Szerkesztve ]

(#56013) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Van valakinek itt 49 XH95 otthon? Kérdeznék róla egy gyorsat...koszi

(#56014) Palesztin994 válasza Celtis (#56009) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Közben én is rájöttem, mikor restartoltam, még sosem volt droid tv-m. :D
Azért érdekelne, hogy lehet kikapcsolni. Az is érdekelne, hogy van-e usb leválasztás, szarul esik csak úgy kihúzni..
És igen, a fekete csíkok miatt kérdem. :D
Most kodival játszom le a kovetkezo filmet, ez mar full képernyős, bár nem én állítottam ilyenre, és továbbra sem tudom a képbeállítások egy részét elérni, ami fura...

(#56015) #16820480 válasza Palesztin994 (#56014) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig már W10-ben sincs leválasztás, csak kihúzod és kész.

(#56016) modflow válasza Palesztin994 (#56014) üzenetére


modflow
veterán

Van leválasztás, nekem a pendrive-ot úgy adta ki.

(#56017) modflow válasza #16820480 (#56015) üzenetére


modflow
veterán

Hogyne lenne w10-ben.

(#56018) Palesztin994 válasza modflow (#56016) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

A TV vagy a win10? Win10-en persze,hogy van, az nem ujdonsag nekem. :D

(#56019) #16820480 válasza modflow (#56017) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pendrive-ra még van azt hiszem, de egy ideje külső HDD-re nekem már nem jelenik meg az az opció.

(#56020) Celtis válasza Palesztin994 (#56014) üzenetére


Celtis
veterán

Nem emlékszem a módszerre, de itt írta le valaki hogyan lehet átprogramozni. Próbálj keresni.
Nagyon ellenzem a kép torzítását a csíkok eltűntetése miatt. Normális körülmények között nem kell hozzányúlni, úgy helyes ahogy megjelenik.

(#56021) Palesztin994 válasza #16820480 (#56019) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Én külső ssd-t használok és megjelenik.

(#56022) axlfsi válasza Csandi (#55997) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez most nem ugyanaz a 40 perces videó, smirol éppen szo is volt, es a kolléga a hétvégén tervezi éppen megnézni?🤷‍♂️

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#56023) Csandi válasza axlfsi (#56022) üzenetére


Csandi
őstag

Jó kérdés, nem tudom :D

(#56024) modflow válasza Csandi (#56023) üzenetére


modflow
veterán

De, ez ugyan az. :) Csak túl hosszú, de megnézem, amint lesz időm.
Az első 2 percben elmondja, hogy megnézzük az SDR, HDR, Netflix beállítását.
Okés, de ezt külön el is tudom majd menteni?

(#56025) mano42


mano42
aktív tag

Próbáltátok az új Google launchert aka LauncherX+T felrakni Xf szériára?

(#56026) TCr válasza mano42 (#56025) üzenetére


TCr
veterán

Mi szükség lehet ilyesmire egy amúgy is gyenge hardverrel rendelkező androidos tévén?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56027) mano42 válasza TCr (#56026) üzenetére


mano42
aktív tag

Kiváncsiságból. Mi boxra símán felment és elfogadhatóan működik, de a tv-n sehogy nem akar betőltődni az új launcher.

(#56028) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Próbáltam keresni a topicban erre vonatkozó információt, de nem találtam, így felteszem a kérdéseimet:
- Aki mostanában vásárolt az Emag-tól SONY készüléket, gyártói avagy forgalmazói garanciajegyet kapott hozzá?
- Emag-os vásárlás esetén van lehetőség valamelyik SONY centerben gyártói garancia bővítést vásárolni hozzá? Mik a tapasztalatok ezzel?

(#56029) kolosszus87 válasza modflow (#56024) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nem kell menteni, megjegyzi a beállításaidat minden bemenetre...annyi, hogy külön be kell állítani tényleg mindenféle típusú jelre...külön netflixre, külön mondjuk arra a hdmi portra amire eszközöd van kötve, külön a tv csatornákra, stb. Még egy dolog, Sonynál most úgy működik a HDR beállítás, hogy erre nincs külön opció, hanem ha HDR tartalmat nézel akkor a tv automatikusan a hdr módra vált és a beállítások is külön hdr módra lesznek érvényesek onnantól.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#56030) modflow válasza kolosszus87 (#56029) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszi.

(#56031) modflow válasza modflow (#56012) üzenetére


modflow
veterán

Erre esetleg valaki?

(#56032) Celtis válasza modflow (#56031) üzenetére


Celtis
veterán

Nem hiszek benne, de minek is, úgysem látni normál távolságból. Ha akarja majd megjavul magától. Nem egy porszem amúgy?

(#56033) modflow válasza Celtis (#56032) üzenetére


modflow
veterán

Sajnos nem porszem. :(

Ha ez az egy marad, akkor megbékélek vele, mert amúgy tényleg nem látni.

Csak valaki pont itt írta, hogy volt neki egy, majd elkezdtek szaporodni a pixelhibák....
Na az viszont már gáz.....
És ezt nem tudom, hogy ez mennyire jellemző, ill. ehhez hogyan viszonyul az 5 év garancia, vonatkozik-e erre? :F

Más:
Most nappal vettem észre, mert még itt van az EX780, hogy ha az ki van kapcsolva, élesen látom benne magamat, mintha tükör lenne. Ez talán segíti abban, hogy ragyogó színe legyen...

Az XH90 ugyan úgy tükröződik, de annak nem tükörsima a felülete és homályosan látom benne magam.

Tudományosan mi a két felszín közötti különbség?
És miért ilyen egyik, olyan másik?

[ Szerkesztve ]

(#56034) TanczosGabor válasza Piftuka (#56000) üzenetére


TanczosGabor
csendes tag

Tudna nekem abban segiteni valaki, hogy ZD9-nél melyik a Display gomb a távirányitón?

Nem tudom előhozni a Service menu-t.

(#56035) AL válasza balpeter04 (#56028) üzenetére


AL
addikt

Szia. Garancia miatt az a legegyszerűbb, ha felhívod valamelyik Sony márkaboltot : [link] , [link] . Ez a legbiztosabb információ és ha lehet, akkor azonnal le is rendezheted. Üdv.

(#56036) junior19 válasza TanczosGabor (#56034) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem a 0-tól balra, az i jelölésű(zöld kérdőjel).
XF9005-ön legalábbis azt kell megnyomni a szerviz menü megjelenítésére.

codec project

(#56037) runner 125 válasza modflow (#56033) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gondolom hasonló megoldás lehet ez is, mint laptopoknál a matt / fényes kijelzők. Nyilván 2 eltérő gyártó, eltérő preferenciák mentén gondolkodnak..
Valószínű, h az EX780-nál ez is közrejátszhat. Egy fényesebb képernyőbevonat LCD technológia mellett nyilván "ragyogóbb" képet ad.
Egyébként valaki írta fent, így fénykép alapján az EX780 kontrasztja már már túlzott mélységekbe csap át és részletek vesznek el a feketében. Ebben is van valami.
De így fotók alapján tényleg lehetetlen építő véleményt alkotni. Meg egyébként ugyanez a véleményem a képkalibrációról, hisz mindenkinek "más a szeme", más a szép, stb.. Itt valakinek egy adott beállítás a tökéletes, addig másoknak már túlszaturált, nem élethű, stb.
Szóval, szerintem ezért is baromi nehéz érdemben hasznos tanácsot találni / fogadni az "ideálisnak" vélt képernyőbeállításról bármilyen más forrásból is. Nyilván egy jó kiindulási alapot biztos találni, de egyéni ízlés alapján kísérletezni kell, h neked h lesz a legszebb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#56038) junior19 válasza runner 125 (#56037) üzenetére


junior19
senior tag

A kalibrálás nagyon nem arról szól, amit hiszel, s leírtál, legalábbis ahogy én értelmezem az írásodat.
Ez mind a szubjektív ízlés része amiről írtál. Ezzel felesleges vitatkozni.
De ha valakinek az ízlése olyan, hogy a magas színhőmérséklet számára a jó, akkor ne beszéljünk megfelelő arcbőr megjelenítésről. Azért hoztam ezt fel példának, mert nagyon sokszor elhangzik, hogy nem jó az arcbőr, a fű megjelenítése. A kalibrálással ezt is helyre lehet hozni, de ha valaki az ízlése miatt a szabványtól nagyon eltérő beállítással használja a megjelenítőt, akkor vegye figyelembe, hogy ezek sem lesznek megfelelőek.
A Sony legalább egy képprofilt nagyjából jól beállít, ez most vagy tetszik a felhasználónak vagy nem. Ha nem, akkor választ másik profilt.
Nekem a tapasztalatom az, hogy a mai tévéken szinte már nem is nagyon kell, lehet változtatni a beállításokkal, hiába van most sokkal több lehetőség, mint korábban. Ami a legpontosabb képmód, azt szinte már csak kalibrálással lehet pontosítani. Ha pedig valaki számára jobban tetsző másikat választ, azt csak még tovább tudja rontani. Sokan elkezdik tekergetni a beállításokat, s azt sem tudják, mi mire való.
Gyakorlatilag a Sonyn szemre a sötét részek fényerejét opciót kellene beállítani, sokan azt sem tudják, ez mi célt szolgál, s mi a helyes beállítása. Pedig ha az nem helyesen van beállítva, olvastam már itt is olyat, hogy leveszik 40-es értékre, tönkretéve a megjelenített képet. S lehet ez akármilyen szubjektíven tetsző dolog, több kárt csinál a megjelenítésben. Csak mivel általában nem is tudja, hogy mit csinál, s neki tetszik a látvány, jónak hiszi.Pedig nagyon nem jó.

codec project

(#56039) TanczosGabor válasza junior19 (#56036) üzenetére


TanczosGabor
csendes tag

Szuper és köszönöm!

Működik!

A hibákat sejtettem, hogy 0, csak az üzemórára voltam kiváncsi.

4 év alatt 8120 óra az sok?

(#56040) junior19 válasza TanczosGabor (#56039) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem nem, átlagosnak mondanám.
20-25 000 órát el kell menniük általában, hogy észrevehető fényerő csökkenést produkáljon. Én legalábbis a régi Sharp tévémen 25 ezer felett láttam a sarkokban jobban a fényerő csökkenést. Az akkor volt 8 éves.

codec project

(#56041) balpeter04 válasza AL (#56035) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Köszi a tippet, fel is hívtam a Sony Központi szalont, az alábbiakról tájékoztattak:

Az eMAG hivatalos magyarországi forgalmazó partnere a SONY-nak, így az alapból vállalt jótállás gyártói garanciát jelent, vagyis az eMAG-nál kell lejelenteni, ha valami probléma van a készülékkel, de ők nagy eséllyel rögtön továbbítanak majd a SONY szervizhálózat felé.

Mivel hivatalos forgalmazó, ezért köthető extra SONY garancia ezekre a készülékekre, viszont azt mondták, hogy november-december hónapokban biztosan nem fognak ezzel foglalkozni, mert nincs rá idejük - január, február környékén szívesen fogadják az ilyen jellegű garancia bővítéseket.

Fontos, hogy a vásárlástól számított 360 napon belül van lehetőség extra garancia vásárlására valamelyik SONY partnernél - érdemes erre figyelni, nehogy valaki az 5 nap híján "1 év" miatt csússzon ki.

[ Szerkesztve ]

(#56042) karmaresz válasza balpeter04 (#56041) üzenetére


karmaresz
senior tag

Köszi hogy utánajártál. Hasznos infó! :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#56043) madle


madle
őstag

Sziasztok,

a "milyen TV-t vegyek" topicban ajánlottak nekem egy Sony Bravia KD-55XG7005-t, ami 2019-es modell.
Számomra fontos volt, hogy VA panel legyen, DTS hangot tudja és ne legyen Androidos.
Kérdéseim felétek, hogy érdemes-e még 2019-es modellt vásárolni? Mennyire korszerű a mai modellekhez képest? Illetve a Linux rendszer mennyire bonyolult egy LG OS-hez képest? (az volt előtte.)
Nem volt még Sony-m, főleg nem TV-ben. Lehet-e valami jellemző probléma ezzel a modellel, vagy van hasonló paraméterekkel ajánlottabb vétel a piacon?

Köszönöm!

(#56044) mano42 válasza madle (#56043) üzenetére


mano42
aktív tag

Az Lg WebOS is linux alapu.

(#56045) AL válasza balpeter04 (#56041) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ez a vásárlás utáni 1 éven belüli garanciavásárlás nagyon jó dolog.
Kár, hogy más gyártóknál nincs ilyen.
Ők már régóta csinálják, de valahogy nem reklámozzák, ezért kevesen tudnak róla.
Én már régóta vásárolók tőlük, megéri megkötni a biztosítást is.
A biztosításra szerencsére még nem volt szükségem, de a 4. évben már volt garanciális cserém.
Azt lehet, hogy nem mondták, de nem muszáj bemenni az üzletbe neten is meg lehet kötni a szerződést. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#56046) semetka


semetka
őstag

Én megtaláltam az első hibát az Android 9-ben. (55xe8505)
Filmet néztem PC-ről és kb 10 mp-ként leugrik az infó sáv. Eddig ilyen nem volt.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#56047) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Sziasztok!

XH90 utóbbi időben nem kapcsol be távirányítóval. Egyedüli megoldás, konnektorból kihúz, bedug. Utána CSAK a készülék alján lévő gombbal lehet bekapcsolni, ami után már aktív a távos is.

Legutóbbi update óta nálam is vannak újraindulások, igaz, csak bekapcsoláskor. Amikor nézem sosem indult még újra. Plusz, éjszaka is hallottam már kattogni, mintha bekapcsolnám...

Nálatok is vannak ilyen problémák?

Üdv.

(#56048) mintech07


mintech07
tag

Valaki tudja esetleg hogy lehet tartalmat átküldeni a tv-re telefonról? Telefon képernyő tükrözése nem működik, nem találja tv-t a telefon, próbáltam a Google Home app-ot ott megtalálja a tv-t de nem kapcsolódik, ugyan így a VLC is megtalálja de nem kapcsolódik..
XH90

(#56049) modflow válasza kolosszus87 (#56029) üzenetére


modflow
veterán

Most ezt úgy kell érteni, hogy:
- TV-n állítgatok valamit EGYÉNIben és ott ez lesz
- HDMI1-en állítgatok valamit szintén EGYÉNIben és itt ez lesz, de ha éppen HDR adás közben teszem ezt, akkor meg az lesz az egyéni?

Azaz minden egyes bemeneten (HDMI, TV, Netflix) lesz SDR és HDR beállítás?

(#56050) modflow válasza mintech07 (#56048) üzenetére


modflow
veterán

Nekem az megy... :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.