Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) james008bond válasza Szupernova (#150) üzenetére


james008bond
őstag

Kösz, 1 órája néztem és a "régi" van fent.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#152) tronico válasza Ed Parker (#146) üzenetére


tronico
csendes tag

Jó választás :K

#147 kapicsabi

Nem lehetetlen. Ha jól emlékszem, akkor pl. az ntfs támogatás az EX710-es modellben benne volt, az mkv-s formátumot viszont ha minden igaz, akkor csak az újabb szériás alacsonyabb számozású modellek támogatják. Engem speciel egyik dolog sem érint, így nem is foglalkoztam a témával. Mondjuk a 2 koreai gyártónak jóval népesebb felhasználótábora van, akik ráadásul sokkal fogékonyabbak a házilagos megoldásokra, így azoknál a márkáknál sokkal gyorsabban találni ilyen infókat.

#149 lamaffia0331

Szívesen. "Hát sajna akkor Samsung lesz a 3d-s tv-m..." - de miért sajnos? :Y Mert ha csak a médialejátszó miatt választod a Samsungot "kényszerből", akkor a helyedben elgondolkoznék egy külső médialejátszós megoldáson is. Ezekből ugyanis a legolcsóbb is simán hozza a legjobb TV-be épített szintjét.

[ Szerkesztve ]

(#153) lamaffia0331 válasza tronico (#152) üzenetére


lamaffia0331
csendes tag

Igazából egy samsung 40d6510 ami nagyon tetszik....viszont pár napja láttam az ex720-ast ...ami árban és szolgáltatásban kb. azonos.Mindkét készüléket kipróbáltam ,teszteltem ...dizájnra a samsung jobban tetszik...viszont olvasgattam erről a "ködösödésről"....amit én igazából nem észleltem egyik készüléken sem...viszont azt is olvastam ,hogy az ex720-ba is samsung panel van...úgyhogy nem tudok dönteni a két tv között.

LG 55 OLED C8 - PS5 - PIONEER VSX-830 - JBL ARENA 170 5.1-SAMSUNG GALAXY S10+

(#154) nismoka válasza tronico (#145) üzenetére


nismoka
addikt

Viszi az AVCHD mts-t is.

(#155) tronico válasza lamaffia0331 (#153) üzenetére


tronico
csendes tag

Igen, a Sonyban "is" Samsung panel van (Az is azért került zárójelbe, mert a vicc az, hogy bár a Samsung nagyon jó paneleket gyárt, de ha minden igaz, akkor a mai napig vásárol a készülékeibe más gyártóktól származó "gyengébb" minőségű paneleket is. Ha a Samsung mellett döntesz, akkor ennek azért kérdezz utána szerintem.). A "felhősödés" azonban nem csak a panel miatt van, hanem ha jól tudom akkor az inhomogén háttérvilágítás eredménye (sajnos a "minél vékonyabb kijelzőt a népnek" verseny a diffúzorok minőségének a rovására megy. Kicsit én is aggódtam eme jelenség miatt a vétel előtt, de vagy szerencsém volt az én példányommal, vagy kicsit túl van lihegve a dolog - lásd a hozzászólásom 2. pontjában. De ezt áruházi beállítások és fényviszonyok mellett kizárt, hogy meglásd.

#154 nismoka

Köszi. Erre a formátumra nem terjedtek ki a "tesztjeim".

[ Szerkesztve ]

(#156) junior11 válasza tronico (#155) üzenetére


junior11
veterán

Így van. A Samsung a saját paneljeit a D7000/8000 modellekbe szereli be, az alacsonyabb kategóriába is, de ott már más gyártóktól is található (AUO, CMO, CPT).

Én is tartottam a cloudingtól, de szerencsére? sikerült minimális felhősödéssel járó darabot kifognom, amit megfelelő beállítások mellett még este a sötétben sem veszek nagyon észre.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#157) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Ugye van ez a HX800-as Sony TV-m. Rákötöttem a netre és elkezdtem Youtube videókat nézni. Ha teljes méretbe nézem akkor olyan pixeles mint állat. Egyel kisebb méretbe nézhető csak. Mi lehet a gond?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#158) Azur76 válasza zoli121 (#157) üzenetére


Azur76
tag

Az idei modellek már megkapták fw frissítésben a YouTube HD lehetőséget.
Sajnos a tavalyi szériáknál ezt még nem frissítették, ezért csak kis felbontásban tudod megnézni a videókat.

(#159) pite4


pite4
tag

Sziasztok! Lcd tv-t szeretnék venni. Főleg Playstation3+filmnézés. 3D, internet tv nem nagyon érdekel. Mit ajánlatok? Előre is köszönöm! :R

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#160) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Fél éve vettem egy Sony KDL46EX505 típusú LCD-t. Eddig semmi gondom nem volt az internetes részével, kapcsolódott probléma nélkül a youtubra stb. De kb. 3 napja nem kapcsolódik fel semmire, egy hibaüzenetet kapok, hogy nem található kiszolgáló, és forduljak a sony oldalához /5006/-os hibakóddal, nos nem értem mi lehet ez. Valakinek volt ilyennel gondja, ha igen, hogy oldható meg? A TV kábelen keresztül, LAN-on csatlakozik routerről a netre. A tűzfalat kell engedélyeznem? AVG-m van fent. De itt is próbáltam keresni, hátha csak emgedélyeznem kell a tv-t, de nincs benne ilyen.

Ha valaki tud, segíthetne!!! :F

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#161) tronico válasza JONAS77 (#160) üzenetére


tronico
csendes tag

Szia.

A helyedben azon gondolkodnék el, hogy mi változott azóta a rendszerben. A tűzfalra max. akkor érdemes gyanakodni, ha mondjuk épp verziófrissítésen esett át. Mivel nemrég adott ki friss firmware-t a Sony a legtöbb modellhez, én első körben arra tippelnék, hogy ezen letöltésnél nem jött össze valami (feltéve hogy a Te TV-d is töltött le új firmware-t). Keresőben rákeresve amúgy rengeteg találatot adott, tehát nem egyedi a problémád. Első körben egy manuális firmware frissítést javasolnak, ha az nem segít, akkor egy factory resetet.

#159 pite4

Kicsit pontosíthatnál, pl. hogy milyen méretben és milyen árban gondolkozol.

(#162) JONAS77 válasza tronico (#161) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Manuálisan, hogy kell ezeket a készülékeket frissiteni? Eddig még nem csin
ltam ilyet.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#163) zoli121 válasza JONAS77 (#162) üzenetére


zoli121
aktív tag

Itt minden le van írva részletesen. Remélem tudtam vele segíteni.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#164) johnq


johnq
csendes tag

A kérdésem az lenne hogy ezek közül mit éredmes
Sony Bravia KDL-32EX520
Sony Bravia KDL-37EX521
Sony Bravia KDL-40EX520
Sony Bravia KDL-37EX720
Első sorban filmnézésre, és játékra lenne.
köszi.

(#165) tronico válasza johnq (#164) üzenetére


tronico
csendes tag

Ami biztos, hogy a Sony-Samsung páros nem gyárt 37"-os méretben panelt. Így ebben a méretben valamilyen MVA panel lehet (alacsonyabb kontraszt aránnyal, gyengébb feketével). Az 5-ös széria 50 Hz-es, míg a 7-es 100 Hz-es (ennek a sportműsoroknál és egyéb gyors mozgást tartalmazó jeleneteknél van jelentősége). Valamint a 7-es ugye 3D képes. Szerintem kb. ezeket és az árat figyelembe véve Neked kell eldöntened, hogy mi mennyire fontos számodra.
És még annyi, hogy ha a játék alatt FPS-t értesz, akkor érdemes a konkrét típusra (a méret is lényeges a benne lévő panel miatt) rákeresni input lag szempontjából.

(#166) junior11 válasza tronico (#165) üzenetére


junior11
veterán

Így van, 37" méretben többnyire AUO Optronics vagy CMO szokott lenni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#167) johnq válasza tronico (#165) üzenetére


johnq
csendes tag

Köszönöm a választ igazából PS3-mas lenne rákötve, nekem tetszik a KDL-40EX520, csak az a kérdés hogy mennyivel lenne jobb a KDL-37EX720 ami ugye 3d-s meg 100hz-es de viszont kisebb.

(#168) tronico válasza johnq (#167) üzenetére


tronico
csendes tag

Ezért írtam, hogy eme 2 tulajdonságot személyesen kéne megtapasztalnod. Mindkettő erősen szubjektív, hogy kinek mennyire zavaró vagy sem a hiánya illetve megléte. Most rápillantva az árgépes árakra személy szerint kicsit túlárazottnak találom a 40EX520-ast, és az biztos, hogyha szükségem lenne a 7-es széria többletszolgáltatásaira vagy jobb képminőségére, akkor nem gondolkodnék a 40EX720-as kb. 10-15%-os felárán, hanem egyértelműen azt venném.

(#169) Dani0504


Dani0504
tag

Sziasztok!

Vásároltunk egy 40ex520-at. Olyan problémánk van vele, hogy sem pendrive-ot, sem külső HDD-t nem tud olvasni és nem jövünk rá, hogy miért!
Bocs, ha rossz helyre írtam, talán lesz valakinek hasonló készüléke és valami tanácsa!

Előre is köszi!
Üdv.: Dani

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#170) junior11 válasza Dani0504 (#169) üzenetére


junior11
veterán

Egyáltalán nem ismeri fel? Vagy a rajtuk lévő adatokat? Nekem a pendrive-t felismeri (bár csak 4GB). A Sony-k külső hdd-ket nem kezelnek, ha jól tudom... :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#171) Dani0504 válasza junior11 (#170) üzenetére


Dani0504
tag

Egyáltalán nem kezeli, nem olvassa be. Semmit nem csinál vele!

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#172) junior11 válasza Dani0504 (#171) üzenetére


junior11
veterán

A legjobb megoldás egy médialejátszó beszerzése. Nekem az NX710 a pendrivet beolvassa, hdd-vel nem próbálkoztam...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#173) Dani0504 válasza junior11 (#172) üzenetére


Dani0504
tag

Közben rájöttem a dolog megoldására, FAT32-ben formatálva olvassa a pendrive-ot!

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#174) junior11 válasza Dani0504 (#173) üzenetére


junior11
veterán

Ja, igen, a Sony az NTFS fájlrendszert nem támogatja.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#175) Dani0504 válasza junior11 (#174) üzenetére


Dani0504
tag

:D Most már tudom, külső HDD-t is kezeli, csak formatálni kellene... :F Majd ha egyszer nagyon ráérek :D
Azért, kösz az infót!

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#176) johnq


johnq
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy a Sony wi-fi adapterén kívül van e olyan a mit felismer a tv mert elég drága az sony-féle cucc Sony UWA BR100.
Köszönöm.

(#177) nismoka válasza johnq (#176) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem nincs.

(#178) Milus


Milus
csendes tag

Üdv! Beléptem a klubba egy 40EX721-el. 2 napja van meg, de még eddig nem nagyon volt időm tesztelni. Csak a csatornákat hangoltam be rajta (Digi kábel) és a wifit. Délután megnézem mit tud.

(#179) junior11 válasza Milus (#178) üzenetére


junior11
veterán

Szia

gratulálok a készülékhez, használd egészséggel! Majd írj róla pár sort, hogy milyenek a benyomásaid. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#180) Sigor


Sigor
csendes tag

Üdvözletem!

Nemrég vettem egy KDL 26bx320-as tv-cskét(kicsipénz kicsi TV, nagy élvezet:D)
MKV fájlokat is szépen játszotta eddig. de most 2 vel is megakadt, "nemtámogatott audió formátum" képet viszi szépen, csak hang nincs.:( mit tudok kezdeni vele?

NYE NYE NYEEE

(#181) k.lali


k.lali
csendes tag

sziasztok !
ex721-es vásárlásán gondolkodom. most szállítással együtt 194500 ft lenne + 2db szemüveggel ( avland.hu ha valakit érdekel ). valakinek van már ilyen ?

(#182) tronico válasza Sigor (#180) üzenetére


tronico
csendes tag

Szia.

Lehet, hogy azon a két filmen DTS formátumban van az elsődleges hang (vagy netán csak egy hangsáv van rajta és az pont DTS) ?

#181 k.lali

Ha 3 hozzászólást visszaolvasol, akkor láthatod, hogy Milus pár napja vett ilyen TV-t. Nekem pl. 40EX720-as van (wifi nélküli változat). Szóval van már ilyen a fórumon belül.

(#183) hapondragon válasza k.lali (#181) üzenetére


hapondragon
csendes tag

Hello!

Kérdezd meg esetleg Milus kollégát, ő pont most vett egy 40 colosat.

(#184) k.lali válasza hapondragon (#183) üzenetére


k.lali
csendes tag

sziasztok !

olvastam, hogy vett. írtam is neki privátba de még nem válaszolt. :)

(#185) Milus válasza junior11 (#179) üzenetére


Milus
csendes tag

Köszi! :)
Eddig meg vagyok vele elégedve, az igényeimet kielégíti. Tegnap előtt ajánlotta fel a firmware frissítést, 1-2 perc alatt végzett. (HD videók megtekintése a YouTube-on, Facebookos fotók és videók megtekintése teljes képernyőn, stb.) Iphone-on a Media Remote alkalmazás remekül működik, azonnal felismerte a tv-t. A képi beállításokkal játszadoztam, de még nincs olyan ami tetszik, pedig többet kipróbáltam már, ezért jelenleg általános/normál üzemmódban van.
Eredetileg Samsungot (UE40D6500) néztem ki, de meguntam, hogy sehol nem lehetett kapni, nem volt raktáron. Elkezdett érdekelni a Sony és nem bántam meg, hogy azt vettem. Nagyon jó áron jutottam hozzá, 2 db szemüveggel, szállítással együtt 190e Ft. (Adventi akció, 10% kedvezmény)
Nyugodtan kérdezzetek, amire tudok, szívesen válaszolok.

(#186) Sigor válasza tronico (#182) üzenetére


Sigor
csendes tag

Megnéztem média infót és igen a hang az dts mindkettőnél.
Én ezt le fogom tudni játszani a tv-vel, vagy felejtős?
Lehet hülyeségeket kérdezek de kis tudatlan vagyok:S

NYE NYE NYEEE

(#187) tronico válasza Sigor (#186) üzenetére


tronico
csendes tag

Miért lenen hülyeség, amit kérdezel? Tudtommal jelenleg csak a Samsung TV-iben lévő beépített médialejátszó támogatja a DTS hangsávot. Így ebben a formában sajnos nem fog menni a lejátszás. Ha ragaszkodsz a beépített lejátszóhoz, akkor kénytelen leszel másik hangsávot keresni eme 2 filmhez és ezután olyan verziókat érdemes keresned, melyekben a számodra fontos hangsávok nem DTS formátumúak. (ha a magyar hangot preferálod, akkor viszonylag könnyű dolgod lesz, viszont ha az angolt, akkor némileg nehezebb)

(#188) Sigor válasza tronico (#187) üzenetére


Sigor
csendes tag

NO igen de balfasz voltam dts ben angol hang volt, a magyar ac-3
Továbbra sem akar hangot adni...:S
másik filmnél megnéztem amit leátszott, ott is angol dtsben volt annál szépen lehetett választani audio1-2 között ennél nem. nem értem.:S

NYE NYE NYEEE

(#189) stigma


stigma
addikt

Hali, kérdésem lenne Sony TV-vel kapcsolatban a LCD topicban sokat nem tudtak segíteni.
Adott egy Sony 32EX520-as okostévé, amihez lett véve Wifi-kulcs, majd ezt szépen összekötöttem a géppel (router megvolt, Media Player -el meg lejátszási listát csináltam és látja is simán) de problémám a következő.
Ha több hangsáv van akkor Angol-t használ csak illetve a bajom hogy a feliratot nem jeleníti meg sehogy sem (ugyanazon mappa, ugyanaz a neve), és se sárga-zöld-kék-piros gombok megnyomásával sem a távirányítón.
Viszont amit még "hegesztettem" az az hogy egy matuska splittert feltettem belőttem a gombokat, ffdshow videonál meg beállítottm a ha van magyar hangsáv akkor azt kezdje lejátszani de semmi változás. Valami ötlet?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#190) james008bond válasza stigma (#189) üzenetére


james008bond
őstag

Popcorn A-210. Pl. és nincs ilyen probléma :D

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#191) tronico válasza Sigor (#188) üzenetére


tronico
csendes tag

Ez így elég érdekes :F Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy a problémás filmeknél az MKV konténeren belül az elsődleges hangsáv az angol (tehát a DTS), míg a többinél nem. És ha a TV mediaplayer-e ilyen fájlt kap, akkor automatikusan azt mondja, hogy "not supported" és már nem is enged hangsávot váltani. Ha minden igaz, akkor van valami mkvmerge nevű program (gondolom van amúgy sok másik is), amivel tudod orvosolni ezt a problémát (márha valóban erről van szó).

#189 stigma

Sajnos DLNA-t még az életben nem használtam, így ehhez nem igazán tudok hozzászólni (lehet hogy valami hálózatos lejátszással foglalkozó topic-ot kéne keresned, ha egyáltalán van olyan). Esetleg megpróbálhatnád Te is, hogy az MKV konténerben átállítod az elsődleges hangsávot. Így láthatnád, hogy valóban az angolhoz ragaszkodik a TV-d vagy az elsődleges nyelvhez. Ha úgyis az angolt preferálja, akkor meg kéne nézni, hogy a TV saját lejátszójában nincs-e lehetőség az elsődleges nyelv beállítására.

(#192) stigma válasza tronico (#191) üzenetére


stigma
addikt

james008bond: Egyenlőre nem tervezem pluszba rákölteni megpróbálom szoftveresen megoldani , ha nincs más akkor beruházom egy ilyenre.

tronico: Hát sikerült megoldani nem nagy trükk (DLNA - Windows MEdia player 12-vel) , tudtommal TV-m tud *.mkv formátumot de eddig nem tudok lejátszani filmeket de utánanézek és "belemászok" másik topicba is.
Köszi a segítséget és Kellemes Ünnepeket!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#193) Sigor válasza tronico (#191) üzenetére


Sigor
csendes tag

köszönöm a segítséget. MKV merge-vel kiszedtem belöle az angol dts-t mostmár csak a magyart szépen viszi...

NYE NYE NYEEE

(#194) tronico válasza Sigor (#193) üzenetére


tronico
csendes tag

Nincs mit. Örülök, hogy megoldódott a probléma.

(#195) adriennee válasza zoli121 (#71) üzenetére


adriennee
csendes tag

Hogy?????????????????

(#196) adriennee válasza zoli121 (#70) üzenetére


adriennee
csendes tag

Tulajdonosa lettem egy Sony KDL40HX800 készüléknek. Hogyan tudom kikapcsolni a demó üzemmódot?

(#197) junior11


junior11
veterán

A készülék beüzemelése elején biztosan az "üzleti" módot választottad, helyette az otthoni módot kellene és minden OK lesz.

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket minden kedves fórumtársamnak!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#198) zoli121


zoli121
aktív tag

Szia!

Nekem is van egy Sony Tv-m. Nekem se megy fel a kiszolgálóra és az 5006-os hibakódra hivatkozik. Láttam neked is ez volt a bajod. Sikerült megoldani?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#199) zoli121


zoli121
aktív tag

Sikerült megoldanom.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#200) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Tudnátok nekem segíteni egy kicsit?
Vettünk karácsonyra egy [ilyen] tévét.

Kellene hozzá valami fali tartó, de fontos, hogy lehessen legalább fel le dönteni.(árban azért ne 50 ezer körül legyen :D )
Vettünk hozzá mi is egyet, de nagyon úgy néz ki, hogy azzal nem tudjuk feltenni.

Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

Kellemes Ünnepeket!

• Honor Magic5 Pro •

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.