Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Ronam válasza krx21 (#950) üzenetére


Ronam
addikt

Na jó erre már gondoltam én is, de akkor minek van Wifi a tv-ben, ha nem működik rendesen? Ez azért így elég vicc!

(#952) Mirman válasza Ronam (#951) üzenetére


Mirman
őstag

Szia, én is ilyen Tv-t tervezek venni. Milyen a minősége HD filmeknél, és úgy általában milyen a tv? :)

(#953) Ronam válasza Mirman (#952) üzenetére


Ronam
addikt

Nekem nagyon tetszik, szép képe van, a hangszórók is egész jól szólnak. Egyetlen problémám a Wifi-vel van, ez kimondottan idegesít :).

(#954) nismoka válasza Ronam (#953) üzenetére


nismoka
addikt

Válassz másik csatornát a routerben.

(#955) borbas666 válasza nismoka (#946) üzenetére


borbas666
aktív tag

Másik topicban azt írták hogy ez 50hz. Én megneztem az adatait de ott 200 van. Akkor most hogy is van ez mert én nem értem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#956) Atesz 666 válasza borbas666 (#955) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Szerintem ne másokra hallgass..
-Nézd meg a Sony hivatalos oldalát az a legbiztosabb amit ott írnak...(szerintem). :U :K

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#957) krx21 válasza borbas666 (#955) üzenetére


krx21
nagyúr

200 biztos nem... Az a led-vibráltatással együtt számolandó marketing szöveg, mint a Samsungnál...

(#958) Mankó


Mankó
veterán

46 HX 750 vagy 47 W 805? 3d, full hd, kevés játék felhasználási területre.

Különben a sony-nak milyen a 3d-je? Aktívat vagy passzívat érdemes venni?
(2-3 aktív tv-t próbáltam eddig, de mindegyik zavaró volt. Igaz az üzleti próba nem mérvadó.)

(#959) BossBoss válasza Mankó (#958) üzenetére


BossBoss
őstag

Egyértlmű hogy w8-as széria a tuti. A hx széria még aktív, vannak gondok mkv-al és ntfs fájlrendszerrel. W8 már passzív, tuti kodek, ntfs, jobb smart rész. :K

(#960) Mankó válasza BossBoss (#959) üzenetére


Mankó
veterán

A smart rész nem nagyon érdekel, lejátszó se nagyon, külön média lejátszót tervezek mellé. A kép része legyen rendben vele, szép legyen a 3d is, s a játékkal se legyen gond.
Nagyon úgy néz ki, hogy kénytelen leszek megvárni a karácsonyi akciókat, hogy elérhető árban legyen és akkor marad a W8-as széria.

(#961) m3gtr válasza Mankó (#960) üzenetére


m3gtr
senior tag

Egyértelmű hogy aktív a jobb, a passzív 3D nél nem full hd, felezi a felbontást. A tv-k lejátszója amúgy sem való semmire, ha normálisan akarsz filmet nézni kell valamilyen lejátszó.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#962) m3gtr válasza BossBoss (#959) üzenetére


m3gtr
senior tag

Mi köze ahhoz hogy aktív és hogy gond van az mkv-val? A sony direkt nem támogatja a hasonló film lejátszást és ezért nem érdemes kínlódni a tv lejátszójával.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#963) Mankó válasza m3gtr (#961) üzenetére


Mankó
veterán

Az aktívval csak egy a gond, hogy az eddig tesztelt modelleknél mindegyiknél fájt a szemem. Samsung 8-as széria, Panasonic UT50-es plazma.
Passzív 3d-t igazából csak moziban volt szerencsém "tesztelni", de az meg nem ugyanaz.

Ismerem a technológiai előnyöket, hátrányokat, de a felhasználási élménynek kell előtérben lennie. Viszont ha ott meg kényelmetlenség lép fel (fej és szem fájás), akkor a másik lehetőség fog nyerni.

(#964) m3gtr válasza Mankó (#963) üzenetére


m3gtr
senior tag

Azért ilyent kijelenteni hogy fájt a szemed és ez a gond az aktívval, akkor talán a szemeddel van a gond, mert nekem meg nem fáj. Samsung meg hasonló gagyiságokkal nem érdemes foglalkozni.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#965) Mankó válasza m3gtr (#964) üzenetére


Mankó
veterán

Lehet, hogy beállítás kérdése az egész. De az se járja, hogy 2-3 emberke aki velem volt a teszt során ugyanúgy, vagy még rosszabbul vélekedett a dologról.
Nem azt mondom, hogy az aktív rossz, csak nekünk nem fekszik, vagy egyszerűen rosszul voltak a készülékek beállítva, vagy meg van köztünk néhány év és neked jobb a szemed.
Viszont arra alapozva se lehet venni tv-t 3d-re, hogy majd itthon nem jönnek elő a fájó problémák. Nem abban a világban élünk, hogy na és majd veszek másikat.

Samsung eddig se jött szóba, LG-n az elején gondolkoztam, de a Sony képminősége egyértelműen maga mögé utasította. Philips-ről hallok jókat, de csak egy 32-es képét láttam, s itt meg áll a lista.

(#966) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok!

A T-homeos Sony KDL42W650-os készülék vásárlásán gondolkozok.Valakinek vannak tapasztalatai erről a tévéről? Képminőség?Milyen a wifi?Elsösorban mkv-t néznék wifin keresztül mennyire jó ebben a tévé tesztet nem igazán találok róla.Hasonló árban egy Samsung jobb vétel lenne?
Előre is köszi!:)

(#967) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Előző hozzászólásomhoz még annyit hogy jól látom h nincs sztereó kimenete csak optikai digi kimenet?Sztereó hangrendszerről hallgatnám a hangját tehát be kell szereznem hozzá egy DAC-ot?

(#968) nismoka válasza Zsolt!! (#967) üzenetére


nismoka
addikt

A fejhallgató kimenetet át lehet kapcsolni a menüben audio kimenetté. Ilyet samsungon nem találsz...

(#969) krx21 válasza Zsolt!! (#966) üzenetére


krx21
nagyúr

A Sony W650-est is vizsgálgattam... Nos, tudni kell, hogy alap 50Hz-es készülék és ennek tudatában egész más a gyerek fekvése nálam... A led-es vibráltatás van csak és ráadásul felezi a fényerőt, használhatatlan... Speciel ezek miatt én helyette a Samsung F6400-ast vettem és nem csalódtam benne...

(#970) nismoka válasza krx21 (#969) üzenetére


nismoka
addikt

Akit nem érdekel az interpolált 100Hz, mert zavarja az artifaktolás vagy a szappanopera effekt, játékra meg föleg nem ajánlott a lag növekedése miatt annak tökéletes kis cucc.

(#971) krx21 válasza nismoka (#970) üzenetére


krx21
nagyúr

Az igaz, de a mozgófelbontás akkor is 300 sor körüli marad... Ráadásul a Sony-nál a motionflow normal, nem okoz szappanopera effektust... A Samsungnál meg testre lehet szabni és akkor ott is jó lesz...
Játékra szerintem meg egyenesen kötelező (legalábbis nekem...) Lehet, hogy van lag növekedés, de a konzolos 25-30fps-es játékok szaggató látványa rosszabb... Bekapcsolva ez 50-60fps-nek látszik, persze nem valós képekkel, de remekül működik... Ha van nagy teljesítményű PC-d ami 60fps feletti akkor nem kell, de ott is jó, hisz itt is sokszor van 1/60s-nél hosszabb képváltás, mely rögtön megakadást okoz...

[ Szerkesztve ]

(#972) Zsolt!! válasza krx21 (#969) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi a választ megfontolom a dolgot jó lenne élőben látni h tényleg mennyire zavaró számomra a vibrálás.

(#973) krx21 válasza Zsolt!! (#972) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a ledes-mozgásjavítás alapból ki van kapcsolva... Ha bekapcsolod jelentősen kisebb lesz a fényerő (olyankor csutkára kell tolni...)

(#974) Mankó


Mankó
veterán

Sony HX 750 751 és 753 között csak a design a különbség, esetleg a talp kialakítása?

Kicsit nagy a kilengés input lag terén a méretek között. 32HX753 80ms, 40HX753 30ms, 55HX753 43ms, én pont a 46-osat venném. Esetleg van valakinek a 46-oséról megközelítő adata? 40"-os esetén volt aki úgy nyilatkozott, hogy semmi kivetnivalót nem talált input lag esetén.
Nem szeretnék mellényúlni ezen a téren se.

X-Reality vagy inkább a Pro változata?

[ Szerkesztve ]

(#975) nightshadow válasza Mankó (#974) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony HX 750 751 és 753 között csak a design a különbség, esetleg a talp kialakítása?

A HX750 az csak a tévé szemüveg nélkül.
A HX751 az a tévé + 2 db szemüveg.
A HX753 az nem tudom, de biztosan nem MO-ra szánt típus.

(#976) Zsolt!! válasza krx21 (#973) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

A 6400-as meg a 6100-as között mi a különbség?A 6100-as 200 Hz-es meg a betekintesi szögei is jobbak?hogy van ez?:O

(#977) nismoka válasza Zsolt!! (#976) üzenetére


nismoka
addikt

Az F6400 okos+3D, az F6100 csak 3D, de ne csúfitsuk ezt a topikot samukkal, van a márkának saját topikja! ;)

(#978) pity-putty válasza Mankó (#974) üzenetére


pity-putty
tag

Ha jól tudom, akkor a 753-ban van SAT tuner is.

[ Szerkesztve ]

(#979) krx21 válasza Zsolt!! (#976) üzenetére


krx21
nagyúr

Samsung F6400 vs F6100 A 6100 nem smart, nincs wifi, és 2 hdmi a 4 helyet... És még kit tudja milyen nem publikus olcsóbbítás volt...

(#980) krx21


krx21
nagyúr

Sony 55W905 tévénél kikapcsoltam az automatikus frissítést... De az alatta lévő menüben beállított órában mégis bekapcsol a TV egy kb. 5 percre... Hallani ahogy kattan... Ebben a menüben nincs olyan hogy OFF, valamilyen óra beállítás látszódik benne... Azt hittem, hogy a felette lévő automatikus frissítést OFF-ra téve az időpont megnevezés érvényét veszti... Hogy is van ez akkor?

(#981) Zsolt!! válasza krx21 (#979) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi!:)

(#982) nismoka válasza krx21 (#980) üzenetére


nismoka
addikt

A kérdés jó, én soha nem foglakoztam vele mert éjjelre áramtalanító konnektor OFF.. :)

(#983) Mankó


Mankó
veterán

Akinek van összehasonlítási alapja elmondhatná mi a különbség az X-Reality és az X-Reality Pro között! Most nem a technológia részletekre, hanem a valóságbeli érzéklésre kihegyezve az összehasonlítást.
Még mindig a HX750 és a W805 között őrlődök.

(#984) Mankó válasza Mankó (#983) üzenetére


Mankó
veterán

Még egy kérdés a HX750-es vagy a W805-ös szérián van Gorilla glass üveg? Vagy egyiken sincs?

(#985) krx21 válasza Mankó (#983) üzenetére


krx21
nagyúr

(#986) nismoka válasza Mankó (#984) üzenetére


nismoka
addikt

HX850-en van

(#987) nismoka válasza Mankó (#983) üzenetére


nismoka
addikt

A Proban kézileg is állítható a menüben a képjavítás szintje és a zajszürés, lényegében hatásilag olyasmi mint amikor képet élesítesz de itt kitalálja az esetlegesen hiányzó pixeleket is.

(#988) Mankó válasza nismoka (#987) üzenetére


Mankó
veterán

Ez igy nagyon jol hangzik, bar ez mar szinte szorszal hasogatas. Minden forrashoz ugysem fogjuk allitgatni.
A sima x-reality is tudja akkor ezt a feature-t, csak ott valami beepietett algoritmus hatarozza meg az elesites merteket, ugye?

(#989) m3gtr válasza nightshadow (#975) üzenetére


m3gtr
senior tag

Ha három a vége akkor két szemüveg+ skype kamera.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#990) nismoka válasza Mankó (#988) üzenetére


nismoka
addikt

A simában nincsen a második processzor ami egy adatbázisból dolgozik képelemzéskor és abból állapítja meg a hiányzó pixelek pótlását. Ezenkívül a pro használ super bit mapping-et (pld jobb szín átmenetek) ami megint csak jobb képet produkál, persze fényévnyi különbség azért nincsen, de azért nem véletlenül van.. ;) A pro még internetes video tartalmak esetén is javítgat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#991) nismoka válasza Mankó (#988) üzenetére


nismoka
addikt

Most elkezdtem játszani az X Reality Pro beállításokkal, hát izé amikor már túl sokmindent lehet csesztetni az sem jó mert csak tipródik az ember hogy hogyan legyen... :) Marad Automatán... ;)

(#992) junior11 válasza nismoka (#991) üzenetére


junior11
veterán

Szia. Hol érezhető a legnagyobb különbség a "régi, jó" BE3 és az X-reality Pro között? SD anyagok felskálázásánál? Nekem az NX710-ben a BE3 szuperül működik, de kiváncsi lennék, milyen különbséget hozna ki az X-reality Pro. Mit gondoltok?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#993) nismoka válasza junior11 (#992) üzenetére


nismoka
addikt

A BE3 nagyon jó, lényegében az X-reality pro még egy kicsit jobb zajszűrést, szín visszaadást és jobb felskálázást tud, az internetes video tartalmaknál ez pld nagyon észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#994) junior11 válasza nismoka (#993) üzenetére


junior11
veterán

Nekem 40" a tévém, lehet, hogy nagyobb képméretnél jobban kijönne a különbség. A következő már min. 46/47" lesz :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#995) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok a W650A és a W651 között van valami különbség a színen kívül? Csak mert electroparkban 20 000 Ft különbség van a két modell között.

(#996) nismoka válasza Mirman (#995) üzenetére


nismoka
addikt

Csak a szín.

(#997) Mirman válasza nismoka (#996) üzenetére


Mirman
őstag

Köszönöm szépen és a W650A-nál az A mit jelöl?

(#998) nismoka válasza Mirman (#997) üzenetére


nismoka
addikt

Semmi lényeges, csak nem irták oda a 651-nél az A betüt.... De szerintem hivatalos sony boltban vegyed!

[ Szerkesztve ]

(#999) Mankó


Mankó
veterán

Megneztem eloben a 46hx750et, hat azt hittem, hogy nagyobb tv-rol van szo. Mar megfordult a fejemben egy 55-os tv is, bar az lehet mar tenyleg nagy lenne a 2 m, nagyon max 2.20-as nezesi tavolsaghoz. Szerintetek?

(#1000) konyi79 válasza Mankó (#999) üzenetére


konyi79
addikt

Ne a boltban az óriások között nézd, otthon minden egyel nagyobb!
Sd adás meg elég gagyi 55'-on
Bár tény, ha van hely jól mutat a mozi a szobában...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.