Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) K Norbi válasza Pgabor79 (#22000) üzenetére


K Norbi
addikt

És milyen tetszik? jó kép van benne? SD adások milyenek rajta?

[ Szerkesztve ]

(#22002) Pgabor79 válasza K Norbi (#22001) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Majd este beszámolok róla! Még a csomagtartómban van a dobozában! :)

(#22003) K Norbi válasza Pgabor79 (#22002) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C

(#22004) Pgabor79 válasza Pgabor79 (#22002) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Na! 50W809C beüzemelve!
Első benyomás: WOW! :D
T(ré)-HOME (SetTopBox-szal) miatt az SD adások kicsit szarabbnak látszanak mint az előd 40"-os EX700-as Sony esetében. Köszönet a VA panelnek, feketéje nagyságrendekkel feketébb! Hang kicsit furcsa, de jó! Felhősödés, pixelhiba, foltosság (mint itt többeknél a Wxxx-as szériáknál) nem jelentkezett. Android sebességétől féltem kicsit, de teljesen jó! Most még ismerkedés, nyomkodás van ezerrel. Képbeállításokat kell még finomítani, próbálgatni, de egyelőre TETSZIK nagyon! :C

(#22005) krx21 válasza Pgabor79 (#22004) üzenetére


krx21
nagyúr

Használd egészséggel! :K

[ Szerkesztve ]

(#22006) n000rbi válasza Pgabor79 (#22004) üzenetére


n000rbi
senior tag

:C

(#22007) K Norbi válasza Pgabor79 (#22004) üzenetére


K Norbi
addikt

Gratula hozzá! :DD

(#22008) dh66e válasza Joshi (#21994) üzenetére


dh66e
veterán

Mondjuk úgy hogy telepíti a kodit és a hozzá írt magyar addonokat felpakolja.

(#22009) B-L-A-C-K válasza Pgabor79 (#22004) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grt ;)

(#22010) MAQ12 válasza Pgabor79 (#22004) üzenetére


MAQ12
tag

GRAT :-)

MAQ12

(#22011) Pgabor79 válasza MAQ12 (#22010) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Kösz mindenkinek a gratulációt!

Hmm... Nagyon gáz az SD adás! Ugye azt olvasni mindenhol, hogy ajánlott kikapcsolni minden képjavító funkciót.. Na most, ha kikapcsolom ezeket akkor teljesen nézhetetlen az SD adás! :W Azt viszont még elképzelhető(?) hogy az egyes bemeneteken más kép beállításokat lehet alkalmazni... Meg kell még néznem ezt.... Így az egyik HDMI bemenetre, amin a téhóm Set-top-box lóg, beállítanám a képjavítókat, a többi bemenetre pedig nem! Ha ez menne, szuper lenne. Este próba...
Az a baj, hogy lakhelyemen egyelőre nincs alternatívája A T-s IP-tv-nek. Egyébként szeretném én az IP-tv-t a box kényelmi funkcióival, de a lényeg: a képminőség, az egy FOS! Főleg most, 50"-on! Előfizettem a családi csomag mellé +3 vagy 400 Ft-ért néhány HD csatornára, de igazából azokat sem látom sokkal jobbnak! Nem tudom ez másnál hogy van...
Tegnap este még belepislantottam az Avatar BD50-es verziójába... Lenyűgöző. Néztem néhány Youtube-os 1080p-s, 4K-s demonstrációs anyagot is, azok is gyönyörűek. :Y
3D annyira nem mozgat, de lehet hogy mégiscsak beszerzek 2 samu szemüveget hozzá. Az volt itt az olcsó, ajánlott kukker a Sony-hoz ugye?

[ Szerkesztve ]

(#22012) B-L-A-C-K válasza Pgabor79 (#22011) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én SD adást egyik TV-n se tudok nézni mert olyan szar behányok, csak HD adás megy nálam, szerencsére a Diginél van is választék, bár ott is imádom hogy Sport2 nem HD, mintha valami minicraft focit néznék.

(#22013) Pgabor79 válasza B-L-A-C-K (#22012) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Nagyon gáz! 2016-ban tolják a 4k-tv reklámokat, forrás rá pedig még 1080p-ben se nagyon van! Agyaltam a 4k tv beszerzésén, de nagyon örülök hogy lebeszéltem magam!

[ Szerkesztve ]

(#22014) amadeus11 válasza Pgabor79 (#22013) üzenetére


amadeus11
senior tag

Nem tudom de nekem tavalyi 6-os szériás tévém van, kontrasztja megegyezik az idei 8-s szériával fényerőben viszont sokkal jobb. Az SD adások pedig nagyon jók rajta, nem csinál belőle HD-t nyilván, de nézhető. Samu C650-em volt ott konkrétan az SD adások úgy néztek ki mint egy kifestőkönyv, tele pacákkal összefolyt minden(HD az perfekt volt). Van egy Samsung plazmám, azon már sokkal jobb a helyzet, de a Sony tévén a legjobb az SD adás. A képjavítók azért vannak, hogy használd őket! Ez nem Samsung, hogy mindent ki kell kapcsolni! Sima átmenet érdemes alacsony fokozaton járatni, A Reality Creationt pedig rakd kézire. HD adásnál nálam 30/15-re van állítva SD-nél 90/10-re. A többi zajszűrőt kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#22015) B-L-A-C-K válasza Pgabor79 (#22013) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezért hülyeség venni még most is 4K TV-t, egy minőségi FHD sokkal többet ér még most is.

(#22016) Tomekk. válasza Pgabor79 (#22011) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Az SD adás is lehet nézhető, ha nem sajnálják a sávszélességet , pl: kábelen az HBO2-3, hirtelen ránézve szinte össze lehet keverni a HD-val. Az IPTV úgytűnik ennyire fos, ha még a HD is nézhetetlen. Vagy a tippem, hogy a box nem állította át magát 1080i/p-re.

(#22017) Azurooandrew válasza Pgabor79 (#22011) üzenetére


Azurooandrew
tag

Pedig a reality creation (mérsékelt) használatával pont a sony-k felskálázott SD képe a legjobb a jelenleg elérhető kínálatban :K (a Samukat szerintem oda vissza veri, és az LG-k amúgy nem rossz "szuperfelbontás" funkcióját is beelőzi), ha normális a digitális SD anyag minősége akkor már-már megtévesztően jó az eredményt tud produkálni még 55-ös méretben is 260-285 cm távolságból nézve

[ Szerkesztve ]

(#22018) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most tapasztalom mennyit számít egy jó router...Eddig se volt nagyon gyenge routerem (TP-LINK WDR3600-as), viszont ha pl egy HD/FHD filmet küldtem ki a notiról a TV-re (noti, és a TV is wifi-n volt), volt hogy be be szaggatott, meg megállt a film. Most lecseréltem egy másikra (Asus RT-AC1200G+) ez a probléma sincs.

[ Szerkesztve ]

(#22019) redbulz


redbulz
tag

Sziasztok,

Alábbi tévéről van esetleg valakinek már tapasztalata/véleménye/adatai? Ugyan még nem estem túlzásba a guglizással de se magyar se angol nyelvű tesztre nem akadtam még rá.

[KDL-48WD650B]

(#22020) Lacielvtárs válasza B-L-A-C-K (#22018) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és továbbra is wifi-n megy az adat?
mondjuk én ezt megoldottam kábellel, és így sem akadozik, vagy szaggat...
bár tudom Kend' nem híve a kábelezésnek ;]
amúgy én is agyalok egy komolyabb routeren, akkor ezek szerint az az Asus, javasolt a részedről?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22021) B-L-A-C-K válasza Lacielvtárs (#22020) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De van a TV-nek kábele is külön, csak van hogy néha más eszköz használja azt az egyet. Routert tegnap vettem, szóval sok tapasztalatom nincs még azért vele, de eddig minden szempontból jobb mint az előző. Itt van pár mérési adat a régiről, és az újról.

(#22022) Lacielvtárs válasza B-L-A-C-K (#22021) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm az infót, úgy látom akkor jobb az adatátvitel...
5 Ghz-re hogy lehet a tévén állítani a klienst? :U
mert szerintem a tévé-m, igaz LG, nem tudom tudja e az 5 Ghz-et

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22023) Dave™ válasza Lacielvtárs (#22022) üzenetére


Dave™
nagyúr

Máshogy nevezed el az 5GHz-es hálózatot, pl. akarmi_5ghz, és ahhoz csatlakozol. Ha meg nem dual bandes a routered, tehát vagy csak 2.4 vagy csak 5, akkor letiltod a 2.4-et és csak az 5-öt használod.

(#22024) Lacielvtárs válasza Dave™ (#22023) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszönöm a válaszod :R
ki fogom próbálni... amúgy ilyen routerről van szó :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22025) B-L-A-C-K válasza Lacielvtárs (#22024) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez egy alap router, sajnos nem tudja az 5Ghz-et.

(#22026) Dave™ válasza Lacielvtárs (#22024) üzenetére


Dave™
nagyúr

TP-Linkből a WR3600 és felfele tudja az 5GHz-et, ez nem. Ha meg veszel, már érdemesebb AC-t támogatót venni.

[ Szerkesztve ]

(#22027) Lacielvtárs válasza Dave™ (#22026) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& B-L-A-C-K: értem, köszönöm a válaszokat... :R
akkor utána nézek mit és milyet érdemes venni...
vagy ha van ajánlatotok, amit érdemes akkor lehet annak néznék utána :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22028) Dave™ válasza Lacielvtárs (#22027) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem Archer C5 van, az egy jó ár/érétkű darab, de nem tudom mennyit költenél rá. Sima N-est viszont már ne vegyél szerintem, nem annyira jövőálló, mint az AC-s.

(#22029) Lacielvtárs válasza Dave™ (#22028) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, hát a keret olyan 15-20 ezer
nem tudom ebbe milyen férne bele :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22030) B-L-A-C-K válasza Lacielvtárs (#22029) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Enyém 22500Ft volt, még az is beleférhet neked. Bár ha a mostanival sincs semmi bajod akkor ne cseréld le. Én azért cseréltem le mert wifi-n töltök, amit a másik nem nagyon szeretett, meg megszakadt a net. Mondjuk nem is a legegészségesebb wifi-t használni letöltésre, de ez a mostani bírja úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#22031) Lacielvtárs válasza B-L-A-C-K (#22030) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

alapvetően nincsen bajom vele, csak gondoltam a gyerkőc szobába beraknám ezt, hogy ki tudjam váltani a dicső T-s router modemet, vagyis annak a wifijét, és akkor ezt megkapná a lányom, hogy ne szakadozzon neki a T-s wifi, és akkor a nagyszobába vennék nekem egy jobbat, komolyabbat
sokat fogok offolni, és nem fognak sejhajba billenteni? :U
de nektek köszönöm minden féle fajta ötletet, tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22032) sixer66 válasza Pgabor79 (#22011) üzenetére


sixer66
senior tag

Nekem is T-s IPTV van otthon egy 3 hete vásárolt 55W807C-vel, de mondhatni nálam sem a legszebbek az adások.
Én csak a régi állapothoz tudom hasonlítani, ami úgy nézett ki, hogy digi kábel és egy Pana plazma (nem adnám el, mert gyönyörű képe van, csak kellett a nagyobb képátló és erre esett a választás) és azon az SD adások is gyönyörűek voltak és ez nem a plazmának köszönhető.
3 nappal a T bekötése után (elköltöztem előző lakásból) már mentem is be személyesen, hogy most ez ugye vicc, amit HD adásnak neveznek, de felvilágosított a kolléga, hogy túl messze vagyok tőlük, mivel 8-900méterig tudják normálisan stream-elni a HD adásokat, utána már nem és én 1100m-re vagyok.
Ebből nekem az jött le, hogy akkor nem is nagyon kellene jönnie az adásnak vagy akadozva, de nem értek hozzá.
Azt mondták, hogy ha sikerült az üvegszálat bekötniük, akkor ez a minőség változni fog, addig sajnos ez van.
Nálam az SD és HD adások között mondhatni semmi különbség nincs.

Ami kicsit javított, rákerestem neten W805C kalibrálás utáni beállításokra és próbáltam lemásolni, de ugye minden kalibráció az éppen aktuális panellel jó, szemmel meg ugye nem fogod tudni belőni megfelelőre.

FHD anyaggal valóban (számomra) gyönyörű képe van, csak a feketét szokni kell még a plazma után, de majd ha az OLED kiforrja magát és bemegy 400 alá 55-ös méretben akkor jobb lesz.

(#22033) Joshi válasza sixer66 (#22032) üzenetére


Joshi
titán

"de majd ha az OLED kiforrja magát és bemegy 400 alá 55-ös méretben akkor jobb lesz."
Én is erre várok, habár nekem inkább a 60-65" 4k kellene mondjuk 600k körül, de szerintem az még legalább 5-7 év. :O

(#22034) krx21 válasza Joshi (#22033) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem meg a 75" oled 4K lenne a jó, olyan 500 körül... ;]

(#22035) Joshi válasza krx21 (#22034) üzenetére


Joshi
titán

Anno az LCD-nél is vad árak voltak, én azt mondom hogy az OLED-nek is idővel be kell mennie egy elfogadható árszintre. A nagyobb probléma az, hogy az OLED piac egyszereplős és nincs konkurencia.

(#22036) K Norbi válasza Joshi (#22035) üzenetére


K Norbi
addikt

De milyen OLED? Sony oled is lesz?

[ Szerkesztve ]

(#22037) Joshi válasza K Norbi (#22036) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy a Sony LCD panelt se gyárt, miért ne lehetne? :U Csak éppen az a nagy különbség az LCD és OLED között, hogy sokkal kevesebb trükközés kell a jobb képminőség eléréséhez az OLED javára. Szóval itt már lehet hogy nem éri meg a Sonynak a többletmunka ráfordítása, mert nem tudja kamatoztatni profit formájában. Nyilván mindenből ki lehet hozni a maximumot, de az OLED-nél már nehezebb dolga lenne a Sonynak.

[ Szerkesztve ]

(#22038) K Norbi válasza Joshi (#22037) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, csak ívelt ne legyen majd! :DDD fúj de undorítóak azok az ívelt tv-k.
Múltkor néztem 20 percig egyet a mediaba de esküszöm még kancsi lettem pár percig.
Hajlított fos.

[ Szerkesztve ]

(#22039) dota1 válasza Joshi (#22037) üzenetére


dota1
aktív tag

"Ahogy a Sony LCD panelt se gyárt"
Egyedül a folyadékkristályos LCD réteget vásárolja a Sony, a többi réteg nagyrészt saját fejlesztés ahogy a többi prémium gyártónál is. Az OLED nagyon jó, de ha kap egy szép tavaszi napsütést a panel akkor kifakul sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#22040) B-L-A-C-K válasza krx21 (#22034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én egy 65össel is kiegyeznék 500ba..:)

(#22041) Joshi válasza dota1 (#22039) üzenetére


Joshi
titán

Azért is írtam hogy az LCD-nél van értelme a saját fejlesztéseknek, de ugye a WOLED le van védve az LG részéről. Talán ha újra erőre kap az RGBOLED vagy valami hasonló megoldás.

(#22042) krx21 válasza B-L-A-C-K (#22040) üzenetére


krx21
nagyúr

:K

(#22043) Jim-X válasza krx21 (#22034) üzenetére


Jim-X
őstag

Hat ha mar kivansagmusor akkor nekem is johet, ki ne hagyjatok :P ;]

A játék az nem játék!

(#22044) Warck


Warck
tag

Üdv mindenkinek!

Pár hónapja vettem egy sony kdl 43W755 tv-t. Aminek nagyon szép képe, van nem ez az első sony tv-m. De ilyen hibát még nem tapasztaltam, az órája késik egy darabig stabilan 5 percet, késett most már közel 20 percet. Valaki talált illyen problémát? Ha igen mi volt a megoldás. Ki próbáltam minden lehetőséget, gyári vissza állítás, hely ország megváltoztatása. De egyik sem hozott megoldást. Android hiba lehet? Amugy stabil nem fagy és nem akadozik. Csak az óra bosszantó hibája van, válaszokat előre is köszönöm!

(#22045) vvili válasza Warck (#22044) üzenetére


vvili
csendes tag

Nekem is ugyanez volt a gondom 55W755 tv-n.Én az automatikus dátum és idő beállítást adásalapú idő használatra állítottam,ezzel már egy ideje jól működik.

(#22046) medvegy


medvegy
aktív tag

Jön a PS4 4K, lehet mégis csak érdemes lesz megvenni az UHD TV-ket...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#22047) cotagg válasza vvili (#22045) üzenetére


cotagg
tag

Nálam is ez van a legutóbbi frissítés óta.

(#22048) agabe válasza medvegy (#22046) üzenetére


agabe
addikt

Eljön az az idő amikor lesz értelme UHD TV-nek (na nem a PS4K miatt, de az is egy csepp a tengerben), mert lesz tartalom is (jópár év még) viszont a méret nagyon nem mindegy.
Nézz meg egy "normál" lakást ahol max 50" -os, de leginkább 40-42" -os tv-k vannak mert 3 méterről tv-zni, néha valami filmet nézni bőven elég az a méret (jó...mondjuk hozzánk hasonlóan átlagnál mániákusabb tulajnak 55", de mindegy) Minek oda UHD ? Nagyobb színterű kijelzőnek van értelme, de 4K felbontásnak semmi, közben meg (gondolom) 2 év múlva már 40"-on is csak UHD-ben lesz jó készülék ahogy most 49" fölött eltűnnek a FHD-k.
Persze ez egy látszat fejlődés ahogy a plazmákat is lenyomták, meg a CCFL lcd-k is eltűntek, aztán van nagy csodálkozás ha mai tvkhez képest valaki meglát egy felsőbb kategóriás 60"-os plazmát (akár lehet samsung is), hogy "hű de jó a képe..mi az oled ?".
Szomorú, de ez a helyzet.

(#22049) asddsa válasza Warck (#22044) üzenetére


asddsa
tag

43W809, tökugyanez :(

A broadcast time is elmászik egy idő után...

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#22050) Jim-X válasza agabe (#22048) üzenetére


Jim-X
őstag

Rohadt egy dolog a penz meg a profit, de csak ez szamit... Es ezalol a TV ipar sem kivetel... :U :W

A játék az nem játék!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.