Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) blakey válasza Sn00k (#27999) üzenetére


blakey
titán

Vegyél egy olyan routert amit a tv mellé teszel és a wifiből vezetékes kapcsolatot létesít, így hátha stabilabb és jobb lesz a vétel, nem egy ismerősnél alkalmaztuk ezt a módszert. A tv-kbe, lejátszókba épített wifi egység gyenge.

Itt segítenek a UPC-s beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28002) Gaben01


Gaben01
őstag

W755 esetén van valami egyszerű módja a csatorna lista szerkesztésnek? Samsungnál van win alá csatornaszerkesztő program, pendrive-ra exportálom a listát, gépen megszerkesztem aztán visszatöltöm. Itt is van esetleg ilyen opció? Távirányítóval elég lassú és hikomat.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#28003) xb12x válasza speyke81 (#27980) üzenetére


xb12x
tag

Helló,
Szerintem nekem is ez a problémám egy w85x androidos tv-n, ami egy sony dh550 av erősítővel van összekötve. Adott egy azonos file, a gyári lejátszóval az erősítő DTS 5.1-nek látja, míg Kodin vagy Vlc-n keresztül PCM 2.0-t ír, habár 5.1-nek hangzik a hangfalakból. De az biztos hogy a gyári lejátszó sokkal szebben szól, csak ugye full fapad. Kodiban hiába játszom a beállításokkal és a hang közvetlen átengedése esetén csak statikus zörej van, de legalább jó hangos. Nem szeretném elveszteni a kodi szolgáltatásait. Van valakinek valamilyen ötlete?

(#28004) xb12x válasza Sn00k (#27997) üzenetére


xb12x
tag

Próbáld meg a bufferelést állítani a haladó-ban.

(#28005) PrinceHerceg válasza xb12x (#28003) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

KODI egy rakás fos, mert nem hajlandó SONY TV-kkel rendesen menni! Anno én is próbáltam, de csak 2.0 jött ki belőle, akárhogy is bűvöltem mind a TV-t, mind a lejátszót...

:W

[ Szerkesztve ]

(#28006) Janaboy válasza PrinceHerceg (#28005) üzenetére


Janaboy
veterán

Tehat meg veletlenul se a Sony korlatozza!? A Kodi sz@r..

Janaboy

(#28007) speyke81 válasza blakey (#27986) üzenetére


speyke81
újonc

Úgy érkezik az erősítőbe!De ma addig nyomkodtam amíg rájöttem a megoldásra (Sony-s srác segített a mediaba) Sikerült azt elérni,hogy a gyári médialejátszójával megy a DD is meg a DTS is,A VLC-vel megy a DD viszont az nem viszi át a DTS-t csak sztereoba!Ami a legnagyobb probléma és nem értem miért hogy a KODI az ami minden hangot csak sztereoba visz át!Erre keresek megoldást mert a KODI a legigényesebb lejátszó szerintem,nem is értem miért csinálja ezt!
Erre van valakinek ötlete??? Vagy tud valaki egy hasonlóan komoly lejátszót amit érdemes lenne kiprobálni??

(#28008) hegylako01 válasza xb12x (#28003) üzenetére


hegylako01
tag

Buta kérdés. A Kodiban bekapcsoltad az 5.1-et? Alapból 2.0 rendszer van beállítva. link

[ Szerkesztve ]

(#28009) ArGab


ArGab
őstag

Kodi simán ki tud küldeni többcsatornás hangot ha be van állítva neki. Ezen felül egy dolgot viszont még még kell tenni a tévé hangbeállításaiban is, hogy ne csak sistergést hallj. Fejből nem tudom merre, de Compressed-ről Standard-re kellett átállítani.

(#28010) xb12x válasza speyke81 (#28007) üzenetére


xb12x
tag

Utánanézegettem, nem megy a passthrough az utolsó hivatalos kodi verzióval, Jarvis 16.1 . Viszont a Krypton beta 5-ön viszont már működik, de ott még a videó hw decoding nem jó. Ha azt kikapcsolod egyelőre akkor úgy tűnik minden ok és nekem bejön az új skin is. A másik lehetőség az spmc fork akár playről is, abban is működik a passthrough. A vlc viszont felejtős.

(#28011) xb12x válasza ArGab (#28009) üzenetére


xb12x
tag

Ilyet nem találok sehol.

(#28012) Tegla80 válasza xb12x (#28011) üzenetére


Tegla80
addikt

"B" szerianal ez: "options , hang ,hang uzemmod" es azon belul van.(normal,mozi,stb és ez)
"C" szeria menut nem vagom,de igy már +talalod sztem ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#28013) ArGab válasza xb12x (#28011) üzenetére


ArGab
őstag

Action menü, Sound, Advanced settings, Input related, Dolby dynamic range legyen Standard.

(#28014) xb12x válasza ArGab (#28013) üzenetére


xb12x
tag

Ettől nem változott semmi, de nem is igazán értem mi a köze hozzá mert a tvből output-tal van gond, de csak bizonyos lejátszók esetén.

(#28015) Rogiii válasza K Norbi (#27994) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszi!
Így már nálam is működik. Kikapcsolás után 5 perc és lekapcsolja, és utána már nem is kapcsolja később vissza mint eddig.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#28016) air válasza K Norbi (#27994) üzenetére


air
nagyúr

Nálam ennek ellenére sorozatosan visszakapcsolja az oldalsó USB-be dugott diszket. :(((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28017) Gaben01 válasza Gaben01 (#28002) üzenetére


Gaben01
őstag

Erre valaki?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#28018) amadeus11 válasza Gaben01 (#28002) üzenetére


amadeus11
senior tag

Két programot kell letöltened, amelyek valójában a csatorna rendező program két verziója. Az új verzió csak 20 csatornát enged, ha a régivel próbálkozol az elkészült fájlt a tévé nem fogadja el. Tehát a rendezés menete a következő. Tévéről exportálod USB-re a listát pendrive-ra. Ezt betöltöd a Sonyeditor nevű programba, megcsinálod a rendezést, az így kapott fájlt elmented a gépedre, majd ezt töltöd be a SetEditSony programba, itt babrálsz benne valamit és az itt elmentett file-t importálod vissza a tévébe.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#28019) air válasza amadeus11 (#28018) üzenetére


air
nagyúr

Nem kell 2 lépés.
Én a Sony német oldalán lévő, K Norbi által linkelt 1.14-es verzióval csináltam. Elsőre minden a helyére ment, és a TV be is olvasta.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28020) xb12x válasza ArGab (#28013) üzenetére


xb12x
tag

Bocs, teljesen igazad van. Ezt is át kell állítani és akkor az spmc-n minden megy, hardware-es gyorsítás és ac3, dts passthrough.

(#28022) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok!

Megfogalmazódott bennem egy 4K TV vásárlása valamikor ebben az évben. Barátkozom a következő készülékkel: SONY 55XD7005

Mik a tapasztalatok és vélemények?

Amire használni szeretném:
- Plex server fut az otthoni letöltő gépen így fontos a stabil jól működő Plex működése a TV-n ( jelenleg nem megoldható a letöltő gép és a Tv összekötése HDMI kábellel csak háló kábelt tudok kihúzni az eszközök között)
- Szeretnék 4K tartalmat is nézni (Netflix, vagy stream ha megoldható a letöltő gépről)
- Nem lesz beltéri csatlakoztatva hozzá max TvGo-t használnám. Kérdezném menni fog ezen a TV-n?
- PC (gémer :DDD ) játékokhoz

Köszi előre is a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#28023) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Hónapokon keresztül passzív olvasója voltam a topicnak.
A rengeteg hozzászólás, észrevétel alapján tegnapelőtt megvettem a SONY KDL55W755C típusú Tv-t. Egyelőre még ismerkedési fázisban vagyunk, de még nem csalódtam benne. A képe gyönyörű! Hála Istenek DSE egyáltalán nincs. A képi beállításokat még ki kell találni, hogy mi lesz a megfelelő.

Segítségeteket ezúton is köszönöm! :R

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#28024) ateszm válasza McReay (#28023) üzenetére


ateszm
senior tag

Ezzel fél év múlva is így leszel... (muhahaa) :)

(#28025) air válasza sulu1701 (#28022) üzenetére


air
nagyúr

TVGo nem megy az Androidos TV-n.
De Kodi + IPTV párossal tudsz TV csatornákat is nézni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28026) hais42


hais42
csendes tag

KDL50W755C . Sajnos még nem kaptam senkitől segítséget (27982).
Nagyon béna lehetek, mert nem tudok böngészni, pedig régebben sikerült már, de nem emlékszem, hogyan?!

(#28027) Gaben01 válasza amadeus11 (#28018) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm, már csak az a kérdés, hogy merre keressem a csatornalista exportálást. :B

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#28028) ateszm válasza hais42 (#28026) üzenetére


ateszm
senior tag

Nem használom a saját böngészőjét csak ritkán mert távirányítóval necces. Használj hozzá billentyűzetet meg egeret,na meg egy gyári beállítás visszaállítása sem ártana... ha úgy sem lesz jó,akkor passz.

(#28029) BB9360 válasza air (#28016) üzenetére


BB9360
aktív tag

Hát, ezzel én is küzdök. Nekem egy DAC energia ellátását biztosítja a tv, ennek van egy led jelzője, ami természetesen ég, amikor be van kapcsolva a tv. De amikor ki van kapcsolva a tv, akkor nem kellene égnie. Blakey által írtak, miszerint fél, egy óra után kikapcsol, részben igaz. A folyamatos led fény abbamarad, de ezek után időnként, de rendszeresen fel-felvillan pár másodpercre. Ezt nem értem. Gondolom, ha egy hdd lenne csatlakoztatva, akkor azt kapcsolgatná...

(#28030) McReay válasza hais42 (#28026) üzenetére


McReay
aktív tag

Én a telefonra letöltöttem a Video and TV SideView alkalmazást. Párosítottam a Tv-vel, így pofon egyszerű lett az irányítás mind távirányító, mind gépelés szempontból.

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#28031) BB9360 válasza McReay (#28030) üzenetére


BB9360
aktív tag

Én ezt tabletre tettem, de annyira nem jött be.

Viszont pont kérdezni szerettem volna, hogy milyen eszközt ajánlotok: szeretném a tv-t és a média lejátszót (raspberry pi3) is ugyanazzal az eszközzel vezérelni. Pontosabban: klaviatúrát és egeret (inkább touchpad-et) egyben szeretnék, ami vezeték nélküli, de bluetooth-os. Ugyanis a legtöbb eszköz rádiós, amikhez csak egy adapter van, viszont mind a tv-ben, mind a pi3-ben van bluetooth. Van vkinek vmi ötlete? Köszönöm.

(#28032) air válasza BB9360 (#28029) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan. Kapcsolgatja az állatja. A diszk pedig leálláskor kattan egyet. Erre többször felébredek éjszaka.

(#28031) BB9360

Egy ilyet: BT10 Bluetooth Wireless Keyboard with Numeric Keypad / Mouse Switch Touchpad vagy egy ilyet: Wireless Bluetooth Touchpad Handheld Backlit Keyboard.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28033) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 43w756-os és mivel nem találtam a play-en a mindigtv app-ot /tv-n keresztül/ gondoltam apk-ból felraknám.. valaki próbálta már így??

(#28034) lasse001 válasza air (#28025) üzenetére


lasse001
senior tag

Én használom a Tvgot. Müködik

(#28035) Lauda válasza sulu1701 (#28022) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Felejtos, inkabb egy fhd javasolt ennyiert. Amugy is mint kiderult nagy mese a 4k felkonvertalas. 55w755/756, 55w807/808/809c-t nezzel, azok nagyon jok!

(#28036) air válasza lasse001 (#28034) üzenetére


air
nagyúr

Melyik verziót? Milyen készüléken? Milyen Androidon?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28037) hais42 válasza ateszm (#28028) üzenetére


hais42
csendes tag

Köszönöm, már rájöttem.

(#28038) hegylako01 válasza Lauda (#28035) üzenetére


hegylako01
tag

Igazából a 4k felkonvertálás nem kamu, csak az ügyfél szolgálatos nem tudja, hogy működik.
A tv fel tud konvervetálin BD lejtszón bejövő jelet, tv adást, online film (youtube, netflix, stb), usb lejátszás, konzol.
Ez az ábra az érdekes. Bal oldalon a 2K alatti rész mutatja meg milyen forrásból megy a konvertálás.

(#28039) agabe válasza hegylako01 (#28038) üzenetére


agabe
addikt

Tudni tudhat felkonvertalni, csak kerdes erdemes-e ezt eroltetni.
Kb ugyanaz mint 720p-rol FHD-ra felkonvertalas...erdekes modon senki nem hasznalja, nativ 1080p-hez kepest barmilyen felkonvertalt sulyos hianyossagokkal kuzd.
Ugyanez igaz FHD-4K felkonvertalasra is.
Vagy nativ 4K (megfelelo meretu kijelzon megfelelo taolsagbol) vagy nativ FHD, de a kovertalosdi mar regota nem olyan amivel erdemes foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#28040) air válasza agabe (#28039) üzenetére


air
nagyúr

"Kb ugyanaz mint 720p-rol FHD-ra felkonvertalas"
Inkább SD-ről FHD-re. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28041) lasse001 válasza air (#28036) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. 5.1.1 es android w755c tv. Ezt tedd fel. [link]

(#28042) Lauda válasza hegylako01 (#28038) üzenetére


Lauda
félisten

Gyakorlatilag nem letezik 4k tv, ami 1080p mozgasfelbontas fole tud menni, tehat fhd-ban nezem a musort. Ezt en nem tudom masnak hivni, csak estimesenek, a vasarlo megtevesztesenek.

(#28043) air válasza lasse001 (#28041) üzenetére


air
nagyúr

Ezt raktam fel 805C-re. Nem megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28044) agabe válasza air (#28040) üzenetére


agabe
addikt

SD-ről már ne is beszéljünk, mert bőven elég ugrás van a natív 720P és 1080P észlelésében (SD-ről 720 P-re legalább akkora vagy inkább még nagyobbnak érzékelhető volt), ennél nem nagyobb a natív FHD-4K közötti különbség (legalábbis amit érzékelünk minőség v. felbontás ugrás terén).
Persze a FHD konvertálás SD-ről és 720P-ről is FHD-t próbált csinálni, de az eredmény silány natívhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#28045) lasse001 válasza air (#28043) üzenetére


lasse001
senior tag

Mielőtt belinkeltem kipróbáltam ez van fent és elindult. Csak billentyűzettel tudom kezelni. De tökéletesen működik.

(#28046) BB9360 válasza air (#28032) üzenetére


BB9360
aktív tag

Igen, a led állandóan felvillan és hosszabb-rövidebb ideig ég. Gondolom, ha hdd lenne helyette ott, akkor az pörögne... Illetve pörgött is, amikor a HDD REC-ben volt hdd... Mondjuk akkor még a frissítések nem voltak kikapcsolva, de azóta minden ki van kapcsolva...

Megrendeltem az első billentyűzetet, remélem, hamar ideér! Köszönöm!

(#28047) #94529552 válasza Lauda (#28042) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért nem árt, ha megnézed pl. az rtings-es Side-by-Side Comparison Tool-ban a W-s FHD, és az X-es UHD típusokat, mert szinte mindenre(sport, monitor, játék, film, stb.) jobbnak látod az UHD tévéket. Kivétel az SD képminőség, ami a FHD-n 9 helyett 10-es értéket kapott.

(#28048) marlboromen válasza #94529552 (#28047) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Légyszi áruljátok el nekem hogy a csatornalista kimentése/exportálása menüpontot hol találom? A digitálisban nekem ilyen nincs. Nem az van hogy nem aktív, hanem egyáltalán nincs. 65w857.

(#28049) Gaben01 válasza marlboromen (#28048) üzenetére


Gaben01
őstag

Nálam a W755C-nél a következő: Beállítások-Csatornabeállítások-Digitális beállítások-Technikai beállítások-Programlista átvitele

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#28050) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

ma délután kapcsoltam volna be a tévét(W805C),de nem csinált semmit,még a tv-n lévő kapcsolóval se kapcsolt be
áramtalanítottam 1-2 percre utána bekapcsolt,jött az elején azok a szines valamik amiből lett az android felirat-utána bejött a tv adás

mitől lehetett ez?lehet nem kellett volna a múltkori szoftot feltenni??

köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.