Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) amadeus11 válasza n000rbi (#10000) üzenetére


amadeus11
senior tag

Próbálgasd alacsony értéken , aztán emeld mindig egyel hátha hozzászokik a szemed . Persze 10-es háttérral lenne a legszebb , nekem legalábbis úgy tetszik , csakhogy nem bírja a retina :). Nálam hetesen van a háttérfény, nyolcason néztem az este későig és érzem hogy fáj a szemem .
A TISZTA FEHÉR KIÉGETI A SZEMED ! Mindenképp kapcsold ki !

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#10002) nismoka válasza n000rbi (#10000) üzenetére


nismoka
addikt

Ja igen, a gamma nálam -2 fokozaton van. A meleg színárnyalatra állítással tudsz még játszani. A dinamikus kontrasztot pedig kapcsold ki ha esetleg be van.

[ Szerkesztve ]

(#10003) agabe válasza n000rbi (#9998) üzenetére


agabe
addikt

Segít, ha kiválasztod a motionflow-ban a "tiszta" módot. Fényerő csökken, de nem úgy mint a fényérzékelő bekapcsolásával, és ráadásul sokat javul a mozgásmegjelenítés szappanopera hatás nélkül.
Így a háttérfény és kontraszt is lehet akár maxon nem fog kiégni a szemed, és szerintem nem is sötét.

[ Szerkesztve ]

(#10004) n000rbi válasza nismoka (#10002) üzenetére


n000rbi
senior tag

Igen, a színárnyalat váltását próbáltam én is, nem rossz, de ugye az is hozzányúl a színekhez. Majd bűvölöm még egy kicsit és megálmodom, hogy mi lenne nekem és a szememnek is jó :)

@agabe: Valóban lehetne ezzel is próbálkozni, de pl. játékoknál nem tudnám használni (mindenesetre azért meg fogom nézni, hogy így milyen a kép, köszi)

(#10005) oszy


oszy
veterán

Tudok beállítást írni egy KDL48-605-höz? Tudom, hogy mindenkinek más, de kipróbálnám. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#10006) rendon


rendon
tag

Sziasztok! Ma vettem egy w829-et!
Tudtok segíteni, hol kell az energia takarékos módból kivenni?

(#10007) n000rbi válasza rendon (#10006) üzenetére


n000rbi
senior tag

Home gomb, jobbra beállítások, azon belül rendszerbeállítások és takarékosság.

(#10008) nismoka válasza rendon (#10006) üzenetére


nismoka
addikt

Beállítások / Rendszer / Takarékosság

(#10009) Firestormhun válasza n000rbi (#10004) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Tegyél világítást a TV mögé. Kevésbé fogja bántani a szemedet és kontrasztosabbnak fog tűnni a kép is.

...

(#10010) SG3rg0 válasza Firestormhun (#10009) üzenetére


SG3rg0
őstag

Milyen fényre gondolsz pontosan? Egy asztali lámpa?

(#10011) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Most, hogy ARC segítségével kötöttem össze az 55W828-at a Sony erősítővel, előállt az a jelenség, hogy a TV YouTube alkalmazásában nézett videók esetében nagyon alacsony a kimeneti jelszint az ARC-n az erősítő felé. Szinte maximumra kell feltekerni az erősítő hangerejét, hogy hallható legyen a hang.

Mi lehet ennek az oka, és hogy lehet ezt orvosolni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10012) oszy válasza oszy (#10005) üzenetére


oszy
veterán

Filmhez, HD illetve SD adáshoz.

Valamint azt meg lehet oldalni, hogy ha bekapcsolom az XBOX-ot, akkor váltson át automatikusan arra a bemenetre?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#10013) Firestormhun válasza SG3rg0 (#10010) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Teljesen mindegy szerintem. Általában led szalagot szoktak körbe ragasztani a TV hátára.

...

(#10014) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

A motionflow-t hol tudom kikpacsolni sony bravia 55w829b nel?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10015) nismoka válasza Sickboy25 (#10014) üzenetére


nismoka
addikt

Options/Képbeállítások/Motionflow ki

(#10016) Sickboy25 válasza nismoka (#10015) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm

Lenne még egy kérdésem:

Van egy 3D filmem, amin egymás felett vannak, kiválasztom ezt a 3D opciót a tv-n ,de nem lesz jó... A szemüveget regisztráltam... Mi lehet a probléma 1080p BLu ray 3D és WD tv liveon keresztül próbálom lejátszani!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10017) nismoka válasza Sickboy25 (#10016) üzenetére


nismoka
addikt

3D beállításokban egymás felettire kell tenni.

(#10018) oszy válasza nismoka (#10015) üzenetére


oszy
veterán

A 48w605-ben miért nincs ott?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#10019) Sickboy25 válasza nismoka (#10017) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen arra tettem, de nem jó

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10020) n000rbi válasza Firestormhun (#10009) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ez tervben volt egyébként is, mert nem egészséges tök sötétben tévézni. Ha létezik öntapadós, távirányítóval vezérelhető, szabályozható fényerejű/színű ledszalag, akkor be fogom szerezni :)

(#10021) endy2


endy2
újonc

Sziasztok hozzáértők! :R

Elnézést kérek tőletek, mert nem olvastam el a közel tízezer hozzászólást, pedig valószínűleg megtaláltam volna közöttük azt is, ami engem érdekelne. A kérdés az lenne, hogy szerintetek melyik lenne az a típus 40-48" között, ami csupán alapigényeket /upc sd, földi sugárzású adók, esetleg laptopról filmnézés/ szolgálna ki a legkevesebb csalódással. Nem szükséges sem smart, sem 3d. Most egy tizenéves Lg 51 cm-es lcd tv-nk van, tehát nem nagyok az igények. Köszönöm előre is a válaszokat.

(#10022) Janaboy válasza endy2 (#10021) üzenetére


Janaboy
veterán

Inkabb osszeget irj..

Janaboy

(#10023) endy2 válasza Janaboy (#10022) üzenetére


endy2
újonc

100-150 Azt gondolom, hogy az sd adás a több százezres tv-n is sz@r . A hd adás vételénél melyik jár a legkevesebb kompromisszummal? Vagy ez csak a 8-9-es sorozatúaknál várható el? Tehát a jó kép. Bocs, ha nem vagyok teljesen érthető.

[ Szerkesztve ]

(#10024) nismoka válasza oszy (#10018) üzenetére


nismoka
addikt

Mert az nem W829 ;)

(#10025) nismoka válasza Sickboy25 (#10019) üzenetére


nismoka
addikt

Mit látsz?

(#10026) Seraph 16 válasza B-L-A-C-K (#9996) üzenetére


Seraph 16
őstag

Mi a különbség a fényerő és a háttérfény között? :U

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10027) #94529552 válasza endy2 (#10023) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt rosszul gondolod, mert az SD adások nem is olyan rosszak a mai tévéken, csak az a fontos hogy ne analóg tv szolgáltatásod legyen.

(#10028) Sickboy25 válasza nismoka (#10025) üzenetére


Sickboy25
addikt

Olyat mintha a felso es also kepet osszecsusztatta volna es rarakott volna kozepre meg egyet

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10029) Janaboy válasza endy2 (#10023) üzenetére


Janaboy
veterán

42w705b

Janaboy

(#10030) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!

Félig off.
Tegnap vettem egy Sony KDL-32W705B típusú tévét, amit összekötöttem a számítógépemmel hmi kábellel. Annyi gondom lenne, hogy mivel rákötöttem, a windows a mindenképpen választani akar, hogy melyik hangkeltő (hangszóró / tv) legyen az alapértelmezett a hangoknál.

Valahogy nem lehet azt beállítani, hogy mindkettő alapértelmezett legyen, hogy mindkettő adjon hangot?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv
István

(#10031) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Lenne még egy kérdésem, hogy mi az a MotionFlow? Keresgéltem már a neten, de igazából semmi használható nem volt... Vagy nem értek hozzá egyáltalán... :B
Mikor érdemes bekapcsolni és mikor nem?? Mi a különbség a normál és az egyenletes beállítás között?

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10032) nismoka válasza Sickboy25 (#10031) üzenetére


nismoka
addikt

A mozgás közbeni elmosódás csökkentésére szolgál, a normál kb mindenhez jó, az egyenletes már túlságosan folyamatossá, szappanopera szerűvé teheti a képet, ez nem ajánlott. A tiszta beállítás javasolt pl mozi filmekhez vagy a true cinema ami kikapcsolja és natív 24p ben mehet a mozizás külső lejátszóról (az usb player nem támogat natív 24p-t). Játékhoz kikapcsolt a javasolt de ezt a játék mód amúgy is kikapcsolja.

[ Szerkesztve ]

(#10033) Lecsovirsli


Lecsovirsli
csendes tag

Sziasztok!

W705B tévén azt tapasztaltam (mozi mód), hogy feliratnál mintha kompenzálni akarná a tv a hirtelen fehérséget és érezhetően az egész képen világosít, majd a felirat távoztával vissza...

A jelenség elég bosszantó.Nem tudjátok melyik képjavító funki dübörög itt a háttérben?

Köszi!

(#10034) nismoka válasza Lecsovirsli (#10033) üzenetére


nismoka
addikt

Dinamikus kontraszt kiemelőt kapcsold ki.

(#10035) Sickboy25 válasza nismoka (#10032) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10036) lexter00 válasza Firestormhun (#10009) üzenetére


lexter00
őstag

Amúgy pont ezért gondolkodtam egy Philips tv-n,nekem ez a Ambilight-es dolog nagyon bejön elsőre egy rém gagyiságnak gondoltam de minél többet használtam rájöttem hogy zseniális találmány.Szerintem sokkal jobb cucc mint a 3D.Csakhát nekem az már magas volt árban.

[ Szerkesztve ]

(#10037) koxx


koxx
MODERÁTOR

SONY KDL-55W955B-t a MM-ban 350-re árazták le

(#10038) Neoteric válasza stvnppp (#10030) üzenetére


Neoteric
addikt

Nem, de mi ertelme lenne?

PSN: ne0teric_sAN

(#10039) endy2 válasza Janaboy (#10029) üzenetére


endy2
újonc

Köszi az ajánlást, megfontolom. Elolvastam a tesztjét, a mi igényünknek igazából megfelel.

(#10040) agabe válasza koxx (#10037) üzenetére


agabe
addikt

Csak az 55W829 -es 310-ért jobban megéri ;)

(#10041) stvnppp válasza endy2 (#10039) üzenetére


stvnppp
senior tag

Annyi értelme lenne, hogy nem kellene állítgatni, hogy a laptop hangszórója, vagy a tv hangszórója szóljon.

(#10042) oszy válasza nismoka (#10024) üzenetére


oszy
veterán

És ebben hol van? 😉

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#10043) tomp válasza stvnppp (#10041) üzenetére


tomp
félisten

Ha rá van dugva a hdmi akkor a tv-n szól. Ha ki van húzva, a laptopon szól. Vagyis nekem.
Most nem így akarod?

(#10044) Tegla80 válasza oszy (#10042) üzenetére


Tegla80
addikt

Sztem abban nincs ilyen menupont es nem allithato a merteke.

Sony® & PlayStation®

(#10045) oszy


oszy
veterán

Azt hogyan lehet beállítani, vagy működik-e hogy a HDMI-re rákötök egy XBOX-ot akkor bekapcsoláskor automatikusan átváltson?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#10046) rendon


rendon
tag

Hali! Tegnao vettem egy 55W829!
A háttérvilágítása elég gyenge, pedig ki van kapcsolva az energiatakarékos módból, meg mindenféle fény érzékelő! Ennek a tv-nek csak ennyi az ereje?

(#10047) nismoka válasza rendon (#10046) üzenetére


nismoka
addikt

A motionflow nincsen esetleg a tiszta pluszra vagy az impulzusra kapcsolva?

(#10048) rendon válasza nismoka (#10047) üzenetére


rendon
tag

Az normálon van rajta! Még az ismerősöm mondta is hogy mért ilyen gyenge a háttérvilágítása!

(#10049) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy 805-os TV-n probaltam a Samsung S5 telefon kepet megjeleniteni, de nem jon ossze a kapcsolat. Kizarolag sony telefonnal mukodik?

(#10050) tomp válasza #68216320 (#10049) üzenetére


tomp
félisten

Nem, csak nagyon válogatós! Nekem gyári sony rommal megy, custom rommal nem. De a családban lévő gyári lenovo táblával megy.
Ha valami médiát szeretnél megnézni rajta akkor ajánlom a BubbleUPnP appot! Bármit kiküld dlna-n keresztül.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.