Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Kolondrum válasza maj-viktor (#9898) üzenetére

És a többinél mi ment? Rablás ha itt vetted. Csak újabban tudod ezt lobogtatni.

(#9902) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

FHD felbontás esetén mekkora az 1órás video file mérete?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#9903) maj-viktor válasza Kolondrum (#9901) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ezt a rablást... ÁFA-nak nevezik...
(én a kamjaimat külföldről vettem még mindig... csak sokan belföldi forrást akarnak - kerestek, ott meg mindigis az electropoint volt az elsődleges... meg Gery.... külföld esetén fox-banggood-geek)... de ezek az EU-n kívül shopok még mindig NETTÓ árak! (törvényileg ennyi és behozatal esetén +ÁFA fizetési kötelezettség van... abba meg ne menjünk bele mennyi "jön át" és mennyit fognak meg! Én a törvényes módot próbálom leírni)

csak ezt lobogtatom!? O.o
Mutass már másik magyar shopot aki árulja / előrendelést vesz fel SJ4000 WiFi PLUS-ra... magyart - belföldit!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9904) Czimby


Czimby
addikt

A tartozék rögzitő apadterek akkor is engednek nemi mozgást amikor már érzésre nemsokára megszakad a menet. Ezt miként lehetne kiküszöbólni?
A csukló részekre gondolok ahol 2-3 "villa" csatlakozik egymásba.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#9905) mm89 válasza Czimby (#9904) üzenetére


mm89
őstag

Csiszoló papírral menj neki az érintkező felületeknek. Csodát tesz. (csak érdesítsd meg kicsit)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9906) Czimby válasza mm89 (#9905) üzenetére


Czimby
addikt

Gondoltam rá, csak nem tudtam, hogy jó lesz-e majd az eredménye.
De ha nálad bevalt akkor neki is esek, köszi az infot!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#9907) sasa311 válasza oszzo (#9897) üzenetére


sasa311
veterán

Jogos, ezt nem is figyeltem. Bár megmondom a frankót dash és sportcamnek még a 720p is elég nekem a fullHD meg több, mint sok, nem igazán látom értelmét a 2K felbontásnak (azon kívül, hogy megzabál egy 16 GB-os kártyát 1 óra alatt?). A magyar nyelv meg pont nem izgat benne :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9908) sasa311 válasza sasa311 (#9907) üzenetére


sasa311
veterán

Btw az eredeti kérdésem:

Akku nélkül autót töltőről tud rögzíteni a szerkezet (kímélném az akkut mikor kocsiban használom)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9909) maj-viktor válasza sasa311 (#9907) üzenetére


maj-viktor
őstag

Kb. én is így vagyok vele amúgy... FullHD-t is feleslegesnek tudom érezni... pláne átlag felhasználónak... hátmég egy 2k-t, amit egy átlag gép lehet le sem tud játszani, nemhogy vágni-renderelni...

Meg mindek... 10-9ember mire használja!? Kb. semmire... mármint nem "komoly felvételek készítésére - vágásra", még arra is lusta, hogy megvágja a felvételeket... (ott van ráció a fullHD - 2k - 4k-s felvételeknek, de átlagfelhasználónak a 720p, 1080p is bőven jó)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9910) mm89 válasza sasa311 (#9908) üzenetére


mm89
őstag

2000Ft hozzá egy akksi. Ha folyamatosan töltöd akkor se fog olyan hamar tönkremenni. Én nem szenvednék vele. Elfér benne az akku. Car modeot bekapcsolod, amint áramot kap indul a kamera és a felvétel is, hozzá se kell nyúlni. Ha nincs benne akku szerintem ezt nem tudja, de ez csak tipp. Ha hazaérek kipróbálom neked, ha gondolod.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9911) sasa311 válasza mm89 (#9910) üzenetére


sasa311
veterán

Annak örülnék ha kipróbálnád :)

Azt tudom, hogy SD kártyát eléri USB töltésről akku nélkül is, de nem tudom rögzíteni tud-e.

Nem az akku ára zavar, csak szeretek vigyázni a dolgaimra és ha nincs a kocsiban szükségem az akkura akkor minek tegyem tönkre :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9912) mm89 válasza sasa311 (#9911) üzenetére


mm89
őstag

Rögzíteni is tud, ez biztos, a gond az, hogy szerintem nem fog megmaradni benne a car mode On beállítás. Akku csere esetén kb 5-10 másodpercig jegyzi meg a beállításokat, ha kicsúszik az ember ebből az időből (pl elejti az új akkut csere közben :D ), akkor default settings lesz. Abban pedig a car mode offon van.
Ha téged nem zavar, hogy kézzel kell indítani a felvételt, akkor nyugodtan használhatod úgy (de nem őrzi meg a beállításokat sem, nem tudsz rendszámot, dátumot a felvételre tenni)
És akkor arról nem is beszéltünk, hogy egy balesetnél ha elveszti az áramforrást a kamera akkor ugye már nem is rögzít, tehát a baleset után biztosan nem lesz felvételed, ellenben ha van benne akku, és persze túléli a kamera akkor rögzít tovább (pl egy verekedést a kocsi előtt :D )
Szerintem ne aggódj az akku miatt, jó minőségű töltővel töltsd és kész (ne valami kínai gagyival). Amúgy is púposodnak az akkuk, legalábbis nekem eddig az összesnél látszik minimálisan.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9913) tothferenc


tothferenc
senior tag

ha felvétel közben lemerül az akku, akkora a teljes, éppen felvétel alatt álló videó kuka?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#9914) mm89 válasza tothferenc (#9913) üzenetére


mm89
őstag

Természetesen nem, tökéletesen elmenti az utolsó felvételt is, aztán kikapcsol.

sasa311
Na meg kellett lepődnöm!
Akku nélkül is megjegyzi a car mode-ot. A dátum és a többi viszont nem maradt meg. Nem is értem, hogy jegyzi meg a car-t. Tehát még így is azt mondom, akkuval használd.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9915) sasa311 válasza mm89 (#9914) üzenetére


sasa311
veterán

:R
köszi

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9916) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mennyire melegszik a kamera? Nem tudok dönteni a szürke, fehér és fekete szín között. Fekete tetszik legjobban, de félek, hogy megsül a napon, mert főleg napon és kültéren használnám. Mennyire kell ezzel vigyázni?

Egyébként a Wifis verziónak mikor van előnye?

(#9917) krumplista válasza Vasinger! (#9916) üzenetére


krumplista
tag

Mivel csak az előlap színe más, ezért szerintem nincs jelentősége. Ha tokban használod ígyis-úgyis melegedni fog. Nekem fekete van, sisakon használom, de még nem volt a melegedésből adódó problémám.
A wifis verziónak akkor van előnye, ha úgy szeretnéd beállítani a felvételt, hogy te fizikailag nem látod a kijelzőt. Pl. mondjuk sisakod tetején, vagy mondjuk mikor szemből akarod magad venni, vagy csak egyszerűen nem férsz oda a kijelzőhöz.

(#9918) Kolondrum válasza Vasinger! (#9916) üzenetére

Vagy ha több hete vide lapse-t csinálsz és lemented a részelteket.
Amúgy minden típus melegszik, én 50fokot is mértem 5000-nél egyes helyeken. Normális.

(#9919) Vasinger! válasza krumplista (#9917) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igazából én kerékpáros felvételre használnám, azt úgy mondjuk le tudom tesztelni, hogy felteszem a helyére mellkas vagy sisak, lövök pár képet és megnézem a gépen. Ez így mennyire játszható?

SymbianOS

Time-lapse nem igazán játszik vagy hasonló.

Akkor marad a fekete :)

[ Szerkesztve ]

(#9920) mm89 válasza Vasinger! (#9919) üzenetére


mm89
őstag

Nekem volt wifis. A terv az volt, hogy motoron ne kelljen a sisakon vacakolni a beállítással, hanem telefonnal könnyebb. Na kiderült, hogy nagyobb macera a telefont elővenni és azon nézni a képet, mint tükörből beállítani. Aztán egy teszt felvétel és kész.

SymbianOS
Csak nekem volt értékelhetetlenül lassú a wifis adatmozgatás?
Ráadásul ha csak vissza akartam nézni akkor is először az egészet átmásolta a majd le tudtam játszani, nem élőben streamelte.

El is adtam és vettem még egy simát.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9921) Kolondrum válasza mm89 (#9920) üzenetére

Nem, kimondottan gyorsnak mondanám. Pár száz mega pár perc. Ráadásul én BB-re rakom nem is drodira, portolt az app.

(#9922) honda.racing válasza oszzo (#9877) üzenetére


honda.racing
csendes tag

Köszi az infót...
Ha onnan rendelek, lesz még valami költség??? áfa,vám stb....?
Nem vagyok valami jártas e téren.... :)
Aug 2-án utazom, addig csak megjön, ugye ?!?!

(#9923) sültkrumpli


sültkrumpli
csendes tag

Sziasztok!
Nagy segítség kellene! Elhalálozott a kamerám egyik léptetőgombja. Több boltban is voltam, de nem tudnak adni ilyen pici kapcsolót. Ha valaki tud segíteni vegye fel velem privátban a kapcsolatot.

(#9924) krumplista válasza sültkrumpli (#9923) üzenetére


krumplista
tag

Lomex.hu Pesten vannak, 70 Ft a kapcsoló.

(#9925) Ráti válasza Kolondrum (#9876) üzenetére


Ráti
tag

Ha megvan a kamera, kicsit tesztelhetnéd az FPS-t :)

(#9926) Kolondrum válasza Ráti (#9925) üzenetére

Attila44 is fogja, én épp azelőtt kapom meg, hogy melóba indulok, ergo mire ott végzek ééés kialszom magam. Majd valamikor... Bár már melóba is az fog venni az fix!

(#9927) Kolondrum

Na akkor mára ennyi. 1 óra 44 perc 2K-ban 16gigára. Magyar menü, de kilóg, nem szerencsés. Gombok nagyon puhák.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9928) Kolondrum

yt

raw

[ Szerkesztve ]

(#9929) Kolondrum

(#9930) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Megjött a kamerám! :)

Valaki tudna segíteni nekem abban, hogyan milyen elemek kellenek ahhoz, hogy autós tapadókoronggal a szélvédőre tapasztva fel tudjak venni? Jelenleg ha a fekete keretet felcsavarom a tapadókorong talpára, akkor 90°-ban elfordul a kamera. Gondolom kell még egy köztes elem?! :)

(#9931) Kolondrum

Az app ezt írja ki:

[link]

Gyönyörű felvételeket gyárt!!!!

[ Szerkesztve ]

(#9932) mm89 válasza bokrosolajos (#9930) üzenetére


mm89
őstag

Van rajta egy anya csavar. Azzal tudod megszorítani olyan pozícióban ahogy akarod.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9933) honda.racing válasza bokrosolajos (#9930) üzenetére


honda.racing
csendes tag

Honnan rendelted, ha külföldről vezettek rá vámot, áfát stb.
Ez már a nagy gombos? Mennyi idő volt, amíg megérkezése?

(#9934) Kolondrum

(#9935) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mellkaspántot honnan ajánlotok venni? Hol a legolcsóbb? Ezt találtam, van ennél olcsóbban?

(#9936) Kolondrum

Tartalmas éjszakának köszönhetően lesz mit elmondani. Ezek a Csíkszeműek tanulnak a hibákból és nem követik el újra. Sw hibát is felfedeztem már, de alapvetően jó.

(#9937) Kolondrum

No kérem, egy igazi szint lépés a 4000+, nem kimondottan a képminőség terén. Azonnal belefut a felhasználó a hibajavításokba.
Az első a tok amit ugye egyszerű a többi típusra is ráhúzni. Ez nagyon jó, mert nehezebb túlnyomni, ezzel beszakítva a gombot. A 4000+ tokja és ezt nem tudom a többinél is megcsinálták e, de olyan, hogy ha elhúzod a kis fekete nyilat akkor alá tudsz nyúlni, hogy felhúzd a fület. Az 5000 wifinél örök gond volt ez nekem, ráadásul ott a nyíl is nehezen moccant meg. Itt fél kézzel nyitható, apró de nagyon jó dolog.
MicroSD foglalat 5000wifinél bután volt megalkotva és nehéz volt kivenni. Itt simán ujjal lenyomod és kattan, nem kell mélyre lenyomni a kártyát.
További okosság a tok azon része ahol rögzíted, alapból mattra van csiszolva. Igaz a tartozékok nincsenek. Itt is él az ami az 5000 wifi alatt, hogy a tartozékok anyagvastagságai mások mint a 4000-nek. Tehát itt kicsit az 5000-be nyúltak bele, mert ott voltak gondok ezzel. A Jhook a legjobb példa erre. A gyárit vissza is csomagoltam, mert minden a sima 4000-esre van előkészítve nekem. Röviden: Gyári dolgokat a gyárival kell használni, aki nem akar gondot az alapból egy sima 4000-es tartozék családot kezd el használni. Az a gyakoribb.
Gombok: Nagyon puhák, nagyon nagyon. Biztosan más fajta mikrokapcsolót alkalmaztak itt mint a többiben.
Kijelző: Visszalépés az 5000wifihez képest, de én úgy érzem jobb a megjelenítés, szebbek a színek.
Menü: Olyan minden mint a 4000-es sorozatban, aki ismeri az 5000 wifit azt tudja, hogy ott megvariálták. Bekapcsolás a szokásos tetű lassú, nézzük a logot meg sj4000+. A beep hang nagyon hangos, zavaróan, ha meg kikapcsolod akkor nincs be és kikapcsoló hangod (bukóban hallottam ha bekacsolt, most meg nem). Szoftveres hibákba is belefutottam már. Pár példa: Kiveszed a memkarit, berakod gépbe, állítasz pl azon, hogy nagyba nézd az ikonokat, kiveszed berakod a kamerába és bekacsolod. Minden jó lesz mutatja, hogy esetleg van rajta anyag és ezért kevesebb a felvétel, de léptetve a menübe az előnézeteknél az fogad, hogy "nincs fájl". A megoldás, hogy vagy csinálsz egy képet vagy 1 pillanat videót és minden rendbe jön. Csak video lapse van az 5000 wifiből megismert időközökkel. Arra még nem jöttem rá miként kell elindítani egy ilyen felvételt. :) További szoftveres érdekesség, hogy ugyan megszűnt az 5000 wifiből megismert playback bug, itt az nincs, de a 2 és a 4x-es visszajátszás akad. A 8x megy simán. Fényképek készítésénél hiába kapcsolod ki a dátumozást az ott marad. WIFI nevet itt lehet változtatni, 5000 wifi alatt nem mentette el valamiért.
Felvételi idő: 16Gb Samu evora 1 óra 44 perc 2K-ban és 1080P 60FPS-ben (1:33 ~225Mb). Alapértelmezett az 1080P 60fps amúgy. Akkura még nem tudok mit mondani, 1x sem merült le totál. Az már biztos, hogy az 5000 wifiből megismert első 15 percben jelentkező eltűnik látszólag a töltöttség bug nincs meg, ez rendesen mutatja hol tart merülésben éppen. Leírás ahány nyelv annyi időt ír, de mindegyik egyetért abban, hogy 1080P-ben kell érteni. :D
Tartozékai egyetlen dolgot kivéve nem egyeznek meg az 5000 wifiével: Nincs szilikon takaró a lencsére.... Nagy hiba! Cumi mire elkezdik azt is gyártani.
Magyar nyelv van, de erősen gondolkozom, hogy visszarakom angolra, mivel úgy is értem és nem lógnak ki a szavak, illetve előfordulnak buta fordítások. Töltő nem jár hozz, csak kábel. Nekem csomagoltak a gyári fóliázott (!!!) doboz mellé egy adaptert, de se nem jó a magyar szabványhoz, se nem járt hozzá töltő.
Teszt videók töltődnek, később a nyers felvételek is.
Ja akku az akku... 5000 wifibe úgy kellett beleverni az akkut, ebbe bele zuhan szinte, a takaró ablak a szokásos silány minőség.
Eddig ennyi!

(#9938) sasa311


sasa311
veterán

SJ4000-nél PC-re nincs olyan APP, mint androidra, hogy ne kelljen kábellel germózni ha menteni akarom a felvételeket?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9939) mm89 válasza sasa311 (#9938) üzenetére


mm89
őstag

Vegyél egy usb3 kártyaolvasót. Az legalább gyors is.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#9941) KoVee84 válasza Kolondrum (#9940) üzenetére


KoVee84
senior tag

A videók minősége eléggé rendben van :K , de a fehéregyensúly úgy látom semmit nem változott a sima 4000-hez képest :(
Mennyibe volt caklipakli?

(#9942) bokrosolajos válasza honda.racing (#9933) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Kína, Aliexpress-ről, futár szolgálattal 3 nap alatt itt volt. De ezt a DHL futár céget senkinek nem ajánlom, kifizettették az ÁFÁt és még 3500-at is legomboltak ügyintézés címén :(

(#9943) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Fotókkal kapcsolatban kétségeim támadtak, hogy valóban 12 Mpixeles lenne és ezt találtam:
"5 MP and higher resolutions achieved through interpolation close"
Magyarán felskálázza a képet szoftveresen, ergo gyakorlatilag 3 Mpixelnél nem érdemes nagyobbat 'fotózni' vele :)

(#9944) bokrosolajos válasza honda.racing (#9933) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Elnézést, azt elfelejtettem megválaszolni, hogy igen, ez már a nagy gombos! :)

(#9946) honda.racing válasza bokrosolajos (#9944) üzenetére


honda.racing
csendes tag

Megkérdezhetem, hogy mennyi lett a vége??? Áfa, szállítás, vám, kezelési, stb...?

(#9947) Kolondrum válasza Kolondrum (#9931) üzenetére

Jól sejtettem, a wifi nevében nem lehet a + . Sima betűket érdemes használni. NEm ismeri a 2K-s beállítást, de megy.

(#9948) maj-viktor válasza Kolondrum (#9940) üzenetére


maj-viktor
őstag

Jó lesz ez... bár én inkább SJ5000 WiFi.... dehát a 2k lehet "majd fejlődni kell"... de nekem jelenállásban bőven jó a 720p & fullHD

(#9942) bokrosolajos
Fotók felinterpolásáról vagy 10x leírtuk, hogy a valós érzékelő "csak" 2-3Mpix-es...
Az aliexpress és DHL-ről meg megint, hogy gyors, de drága - tutkó ÁFA és 3E Ft vámkezelési költség...
(ezt bárhol ha utána olvasol leírják - külföldi rendelés esetén)

(#9945) Minstrel
Jóez! :)
Mibe fájt cakkumpakk az egész "építés"!? :)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9949) Kolondrum válasza maj-viktor (#9948) üzenetére

Az 5000 wifi tele van hibával úgymond, bután megcsinált dolgokkal, mint fent írtam. Sztem nekem is elég a FULL HD. Erről az jutott eszembe, hogy valaki leült és úgy nézte a kamerát, hogy mivel lehet még könnyebbé tenni a használatát. Súlyra pl nekem nagyon könnyűnek tűnik, kerestem is az akkut, mert mondom ez üres. Hát benne volt elszigetelt érintkezőkkel.
Komolyan mondom nem gondoltam volna, hogy 5000 wifi után meglep. Kivették ezt a sok ledet is, van az ami feltétlen kell és kifújt. Az 5000-es érdekes menürendszere is eltűnt. Pl a video lapse ott külön fül. Itt ha időközt állítasz be automata a videó felvétel ebben indul, a 0 sec a sima videót jelenti. Még az üzemidő érdekel nagyon de még tölt, mert mennek fel a nyers felvételek. Ajánlom nektek is a vidik alatt dropbox link, lassan beillesztem, mert ilyen nettel fél nap / video.
Wifi hatótáv siralmas, bár vas rengetegbe tettem le, 20m múlva eldobta. Melegszik is wifivel, mint egy kis kazán, de pl felvétel alatt nem vészes.
Az 5000 hotpixeles nyűgje itt tized annyit sincs jelen, ez is jó pont.

[ Szerkesztve ]

(#9950) maj-viktor válasza Kolondrum (#9949) üzenetére


maj-viktor
őstag

Pár nap és nekem is lesz SJ4000+... és meglátjuk meglep-e!? :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.