Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Kolondrum válasza Attila444 (#10650) üzenetére

Ez jó, mert nem hajlamos melegedni. Csak úgy nem vészes szinten. Több mint 2 órát kell elmenni max felbontásban.

[ Szerkesztve ]

(#10652) eustock válasza slipkorn86 (#10649) üzenetére


eustock
tag

Eredeti, gyári SJCAM termékeket forgalmazunk, mint minden más termék esetén, itt is előfordulhatnak hibás készülékek, de szerencsére elenyésző a hibás készülékek aránya, igény esetén a kiválasztott készüléket elküldés előtt teszteljük, amennyiben a vásárló szeretné.

A készüléket több hazai, és külföldi webáruházban is megvásárolhatja, azonban sok a hamisítvány!

Visszajelzések alapján biztosan eredeti kamerákat vásárolhat: Electropoint, Extreme Digital, Newteq, Sec-CAM, GreyVshop, EU stock

[ Szerkesztve ]

(#10653) bepi81 válasza AndrewTdi (#10645) üzenetére


bepi81
tag

Lehetséges, hogy a videólejátszóddal van (code)probléma.

Mit használsz?

Egy tipp: VLC player. Mindent visz és megesz. ;-)

(#10654) AndrewTdi válasza bepi81 (#10653) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Vlc, media player classic, codekelt bsplayer. Illetve akkor másnál mennénel a videók.
Továbbá Adobe Premier Pro sem tudja értelmezni a szar videókat, ebből gondolom, hogy maga a file vagy a felvétel szar.

(#10655) bepi81 válasza AndrewTdi (#10654) üzenetére


bepi81
tag

Akkor itt valami rögzítési hiba lehet.
Mik a beállításaid videóhoz?
Fényképeket készítettél? Azoknál is van hiba?

Én szimpla kártya-hibára gondolok így, látatlanban. Hogyan formattáltad a kártyát használat előtt? Hozzáértők szerint minden esetben abban a készülékben kell formázni a kártyákat, amelyikben használni fogjuk (és nem a számítógépen).

(#10656) Kolondrum válasza bepi81 (#10653) üzenetére

Ne mond már nekem se jó. Én gépemen.

(#10657) cigam válasza AndrewTdi (#10637) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Fájlrendszerellenörzés volt? Másik kártyaolvasóban próbáltad beolvasni, vagy a kamerát dugtad a gépre? A kamrea sem játsza vissza?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10658) Kapó válasza slipkorn86 (#10649) üzenetére


Kapó
újonc

Szia.
Én a napokban vásároltam egyet az Eustock-tól (SJ4000Wifi), eddig minden rendben vele, bár még hosszabb felvétellel nem teszteltem, lehet itt az ideje. 1 nap alatt nálam volt és a lekaparható matrica szerint eredeti...
Most kezdtem el hozzá nézegetni kiegészítőket pl: aksi, tok és egyebek.
Ki mit ajánlana hozzá?

(#10659) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mekkorát tévedek, ha úgy gondolom, hogy az M10 egy picit jobb képet ad?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10660) DrRape válasza Kapó (#10658) üzenetére


DrRape
csendes tag

Én az eggyel kisebb tokot rendeltem és beleférek rendesen. Igaz, nem rakom bele az összes kiegészítőt egyszerre soha, de kb a felét még nem is használtam soha. Az adott naphoz szükséges dolgok mindig beleférnek, sőt még több is általában.

#10659: Én úgy tudom Techmoan nyomán, hogy az M10 teljesen megegyezik a sima 4000-rel, csak más az elrendezés.

(#10661) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Videolapse teszt:

[link]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#10662) Leki78


Leki78
tag

Ti mivel szoktátok a mov file-kat kisebb méretűvé konvertálni? Sikerült nyaralás során 22,5 gb-ot filmeznem. Olyan megoldás kellene amivel a képminőség nem "romlana" szemlátomást, de a file méretre jótékony hatással lenne. A Freemake Video Converter-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata egyszerűnek tűnik és gyors is, de vannak-e hátulütői?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#10663) slipkorn86


slipkorn86
csendes tag

ha jól tudom az sj kamerák .mov-ba rögzitenek.
az a kép amit Andrew Tdi tet fel, aszerint neki mp4-be van
nem lehet hogy ez a baj?

(#10664) AndrewTdi válasza slipkorn86 (#10663) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A tegnap felvett videók is mp4-ben vannak, semmi bajuk a videóknak.
Arra tudok gondolni, amit az egyik fórumtára leírt. Hogy a szar videók elött a szgépen formáztam. Most a felvételek elött a kamerával és most telefonról visszanézve (nost még csak erre van lehetőségem) hibátlannak tűnnek. (Illetve észrevettem egy érdekes dolgot, amit egy videón majd érzékeltetnék, de egyelőre nincs rá lehetőségem)

Tesztkép

(#10665) bepi81 válasza Kapó (#10658) üzenetére


bepi81
tag

Aksiból én ezt rendeltem, elvileg eredeti SJCAM.
Tokból az előttem szólóhoz hasonlót, de egy mérettel nagyobbat. Ha nem használod a sok adaptert, még ez az M-es is felesleges. Tartalék aksinak, vízálló toknak, memóriakártyának, meg egy-két szorítónak legyen benne hely.

Rendeltem egy ilyen keretet, mert nekem annyira nem tetszik a gyári, ami nem védi teljesen a kamera mind a 4 sarkát. Filléres ez is.

Aztán, rendeltem a vízálló tok előlapjára egy szett kemény lencsevédőt is, igaz, nekem SJ5000-esem van (ez nem jó az SJ4000-hez, de ahhoz is lehet kapni ugyanilyet).

Amit még várok, az egy 58mm-es szűrő átmérőjű adapter gyűrű a vízálló tok lencséje elé, amire majd tekerhetek CPL szűrőt. Ez nagyon jól jönne dashcam-ként történő használatnál, mert az autó szélvédője tükröződik, illetve, nyaralásnál, vízközelben is frankón kiszűrhetők vele a nem kívánt tükröződések.

Van egy 700Ft-os kis 3 lábú tripodom is, szintén eBay-es. Ez elfér a tokban, szabvány menetes a rögzítője, le tudom támasztani bárhová a kamerát vele.

Ja, és jön egy kábel is, ami HDMI-ről microHDMI-re váltva egyenesen átviszi a TV-re a kamera jelét. Ez is olyan 3-4-5 $ árban van.

(#10666) bepi81


bepi81
tag

Még egy dolog (One more thing..., hogy klasszikust idézzek):

memóriakártya:

Tegnap érkezett meg ez. Senkit ne tévesszen meg a csomagolás feliratai:

... a kártya eredeti SanDisk, validálta a gyártói honlap is (16 jegyű kód a csomagolás hátulján), valamint a how2testw progi is probléma nélkül teleírta és vissza is olvasta. 3800Ft-ért elég durván jó ár, amikor az edigitalban pontosan ugyanez 11990Ft-ért van jelenleg akcióban.

Mellette van egy Samsung EVO 32Gb (narancssárga) is, az is jól működik.

(#10667) DrRape válasza bepi81 (#10665) üzenetére


DrRape
csendes tag

Tripodból én egy medium gorillapodot szereztem, már ki is próbáltam, nekem nagyobb biztonságot nyújtott a sima tripodoknál.

(#10668) Ramses07 válasza sasa311 (#10632) üzenetére


Ramses07
Modder

Felmegy az, csak hosszabb csavar kell hozzá M5 x 40 mm. Szereztem és most már neke is felmeg montira. Vastag DH kormány 31,8 mm átmérő.

All: Nekem is megvan végre a SJ4000 kamera és teszteltem is és azt kell mondja, hogy amire kell hibátlan

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#10669) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!
Egy kis gyors, instant segítséget szeretnék kérni:
Hogy kell azt beállítani, hogy a szélvédő alatt ne vegyen folyamatosan (10 perces ciklusokat állítottam), hanem 10 percenként írja felül az előző felvételt, ha nem lépek közbe?

Bekapcsoltam a Car Mode-t és Cyclic record 10 perc de ez azt csinálja, hogy 10 perces felvételeket készít egymás után (amire nekem nincs szükségem).

Tehát, úgy lenne jó, ha 10 percenként felülírná a régit, hacsak nem nyomok meg egy gombot a ciklus lejártta előtt (tudomásom szerint így van értelme, így kellene, hogy működjön a car mode, a dashcam fícsör).

Hálás köszönet, ha valaki még ma megsúgja ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10670) mm89 válasza axlfsi (#10669) üzenetére


mm89
őstag

Rosszul tudod. Jól működik ahogy most csinálja.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#10671) cigam válasza axlfsi (#10669) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Majdnem. Akkor írja felül a legrégebbit, ha megtelt a kártya. Vagyis folyamatosan megy a felvétel, amíg kap tápot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10672) Turbobacsi válasza axlfsi (#10669) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ha 1G-s sd-t teszel bele, akkor nagyjából így fog működni

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#10673) sssanyi


sssanyi
csendes tag

Sziasztok

Olyan kérdéssel fordulné khozzátok hogy van 1 eredeti Sj 4000 camom és van hozzá 4 akksim.

Olyat csinál hogy az akksi akármelyik 4 ből hiába van fullig töltve ugyis csak 3 om kis elem rublikáig megy fel ha jol tudom 4 ig kellene .
De nemis ez a legnagyobb baj hanem azt vettem észre hogy ha kb eléri az elsö rublikát onnantol kezdve a felvételeket ne mjátsza le.
Pl most beállitottam 10 perces ciklusokat vegyen mondjuk bir az akksi 2 óárt de 1 30 tól mire lemegy az akksi 1 egységre már azt a 30 percet felveszi mert ottvan a fájl a kamerán végig de nem játsza le a lejátszó .
Pedig ameddig kinem kapcsol magától vennie kéne a részeket.
Mert az megint más hogy akkor nem játsza le a fájlt ha az utolsó résznél merül le és lekapcsol közbe de nem csak za utolsó rész nemjo hanem az elöte lévö 3 sem jo
Nem értem hogy mitöl lehet ez vkinek csinál még iet esetleg ?

(#10674) sssanyi válasza AndrewTdi (#10637) üzenetére


sssanyi
csendes tag

Szia
Nekemis ezt csinálja
NEmtudom mi lehet a baj én azt vettem észre hogy az akksi befolyásolja mert ha 1 rublikára lemegya csik onnantol nem játsza le a részeket amigy 2 rublika van nekem mindet lejátsza addig.
Ha a kártya lenne rosz az elsöket se mentené le.

(#10675) sasa311 válasza Ramses07 (#10668) üzenetére


sasa311
veterán

ilyen bármelyik csavarboltban van?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10676) mm89 válasza sasa311 (#10675) üzenetére


mm89
őstag

:) természetesen
Azért szerintem nem kell 40es. A lényeg, hogy m5 ös a csavar kell neked, a hosszát meg próbával el tudod dönteni.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#10677) EnergyCoke válasza sasa311 (#10635) üzenetére


EnergyCoke
tag

Szia! Én is így jártam túrázgatós Mtb-om van dh kormánnyal . Igaz én ennél olcsóbb Kitvision Escape HD5 kamerát vettem amit 2 db csavarral anyával lehet rögzíteni . Kitaláltam hogy leszedem a csavarokról a műanyag burkolatot és veszek bele 2 tök egyszerű hosszabb csavart majd az áruházban levágatom a végüket :)

Szerk: Látom már leírták előttem is.. :B

[ Szerkesztve ]

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#10678) sasa311 válasza mm89 (#10676) üzenetére


sasa311
veterán

király, köszi srácok :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10679) axlfsi válasza Turbobacsi (#10672) üzenetére


axlfsi
veterán

(#10671) cigam, (#10670) mm89 Ahha, koszi sracok. Akkor valamiert en rosszul tudtam (lehet mas, specifikusan dascham eszkozok mukodnek igy, ahogy en gondoltam?).

Csak mert akarmilyen nagy is a kartya, egyszer megtelik es a fene tudja mar, mikor, melyik volt az az 1-1 10 perc, amire szuksegem lenne. Szoval, kar, hogy nem lehet egyes szakaszokat kvazi levedette tenni...
Ez van.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10680) krumplista válasza axlfsi (#10679) üzenetére


krumplista
tag

Nekem sima SJ4000 van, és úgy emlékszem, ha megnyomom a felvétel közben a menü/bekapcsoló gombot, akkor azt kvázi levédi, nem tudod törölni a kamerán. A fájlnév meg úgy változik, hogy az elnevezése SOS-el kezdődik, tehát látod utólag is átmásoláskor, hogy melyik volt neked fontos anélkül, hogy bele kelljen nézned.

(#10681) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van valami házi technika arra hogy az SJ4000-es vízállótok gombjai könnyebben járjanak? Esetleg be kéne olajozni picit?

(#10682) Ramses07 válasza sasa311 (#10675) üzenetére


Ramses07
Modder

Igen kapsz simán asszem olyan 100-150 Ft. Ha pedig hatlapfejűt veszel, akkor még a gyári műanyag meghúzójához is tökéletesen belemegy. ;)

Life is short, ride hard!

(#10683) HypeeeR


HypeeeR
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm belefutott egy hamis SJ4000-be, a tartozékok és a doboz is eredeti (elvileg). Nincs valakinek eladó kamerája tartozékok nélkül?

Üdv!

Fő a pozitívum! (c) Clone...

(#10684) imibogyo válasza HypeeeR (#10683) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem csak tartozékokkal együtt van egy teljesen eredeti példányom (ellenőrizhető kóddal az SJCAM hivatalos oldalán). A többit privátban ha érdekel. :B

(#10685) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok, régi vágyam hogy beszerezzek egy akció kamerát és most lehetőségem van venni egyet.
Tudnátok segíteni abban hogy ezek közül melyik legyen? (árat figyelmen kívül hagyva, mert tudom hogy a xiaomi a legolcsóbb de ha jobb pl az sj5000 akkor inkább azt venném)

sj4000
sj5000
sj m10
xiaomi yi

Melyik készíti a legjobb videókat? Ha jól tudom csak a xiaomi tud valós 60fps-t? Ami fontos lenne nekem hogy dashcamként is működjön automatikusan, ezt ha jól tudom az sj-k tudják, de a xiaomiról nincs infóm (esetleg webkamera de ez nem olyan fontos).

(#10687) bepi81 válasza atenza (#10685) üzenetére


bepi81
tag

Ha az ár nem szempont, akkor egyértelműen a Xiaomi-t vedd. Tartozékokat kell még hozzá venni, ami kb 30-40 dollár, (attól függ, mi kell), de minőségben bármelyik SJ-t odaveri.

Ha az árat is hozzávesszük, akkor SJ5000, vagy SJ5000 wifi-t vegyél, ezek sem okoznak majd csalódást és rengeteg kiegészítő van hozzájuk. Persze, ajánlott ezekhez is venni pár dolgot pluszba.

(#10688) Pinokkio22 válasza Kolondrum (#10686) üzenetére


Pinokkio22
újonc

Ez a legújabb firmware, milyen változásokat tartalmaz?

(#10689) Kolondrum válasza Pinokkio22 (#10688) üzenetére

Nem az a lényeg a linkben. Új post az oldalon. Még nincs igazán itt adat. Majd.

(#10690) Pinokkio22 válasza Kolondrum (#10689) üzenetére


Pinokkio22
újonc

És egyébként mi a különbség ezen két oldal között:
http://www.sjcam.com/
http://www.sjcamhd.com/

(#10691) poczi


poczi
csendes tag

Sziasztok! Mi most a legújabb firmware száma a sima sj4000-nek. Most vettem egyet és ez van rajta:U20150624V2 Érdemes-e frissítenem.

(#10692) R a y


R a y
senior tag

fasza, frissíteni akartam, most meg a sima sj4000 nem csinál semmit be se akar kapcsolni.
ilyenkor mi van?
tutira nem fake az sj4000 :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#10693) cigam válasza R a y (#10692) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Aksi ok?
Gépre dugva mi történik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10694) Turbobacsi válasza R a y (#10692) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

huh, épp fel akartam énis tenni: ezek szerint várjak még
apropó: a linkelt oldalon nem találtam "changelog"-ot, pedig az vagyon írva hogy az is van ott

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#10695) R a y válasza cigam (#10693) üzenetére


R a y
senior tag

Semmi. Szó szerint, segítsetek mit tegyek mert nem rég vettem!!! :(

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#10696) kelzsoca válasza R a y (#10695) üzenetére


kelzsoca
félisten

A probléma valószínűleg az lesz, hogy egy régebbi gyártású kamerára feltettél egy olyan szoftvert, ami nem a Te kamerádhoz készült, ezért nincs képed.

Az SJ4000 kameránál alaplap módosítás történt, ez a friss szoftver csak azokhoz a készülékekhez használható, melyeket a múlt hónapban és azóta gyártottak.

A megoldás az lenne, hogy visszaflashelsz egy régebbi fw-t a készülékre. (tehát az ami a készüléken volt)

(#10697) Turbobacsi válasza kelzsoca (#10696) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

igen, rápróbáltam, nálam is fekete képernyő van, visszatettem ezt: N20150409V01 ezzel jó.
azért írhatták volna a hivatalos oldalon, hogy a letöltendő FW milyen eszközökre jó :(

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#10698) R a y válasza Turbobacsi (#10697) üzenetére


R a y
senior tag

igen az a baj, hogy kicsit kusza ez az egész sjcam... Nincs egyszerűen leírva minden, és pld azt a fw-t se találom a neten, amivel vettem a kamerát!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#10699) kelzsoca válasza R a y (#10698) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tedd fel azt amit feletted ajánlanak.

(#10700) R a y válasza kelzsoca (#10699) üzenetére


R a y
senior tag

Nos, a fekete kijelző problémára sikerült megoldást találni, mégpedig a 20150409 fw személyében.
De azt tudom hogy a gépet 20150530-as fw vel vettem. Ha ez valakinek megvan akkor megköszönném, ha elküldené!
Viszont akkor ezekre a régebbi sj4000-hez melyik a legjobb fw???? :F :F :F

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.