Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) -=RelakS=- válasza bokrosolajos (#10200) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az SJCAM 4000 sorozat, és az M10 sorozat esetében ez valóban igaz, viszont az 5000+ és a 4000+ valós 60fps-t bír.
Az 5000+ teszthez ott a linkem korábban, 4000+ tulaj meg van a topikban (SymbianOS)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10202) Videomansjca


Videomansjca
újonc

Sziasztok arra a kérdésre szeretnék választ keresni hogy van egy adott sjcam 4000 wifi, lehet valahogyan a menüben a színeken állítani :F ? picit mintha színtelen lenne a kép :W . Köszönöm a válaszokat!

(#10203) axlfsi válasza -=RelakS=- (#10199) üzenetére


axlfsi
veterán

Koszi, lassan kezd egyre jobban korvonalazodni a dontes. Egyelore a sima 5000-es fele dol a merleg, mivel:
- 2k-ra nincs szuksegem (4000+)
- 60fps-re se nagyon (4000+) - habar banni nem bannam ha lenne, hiszen szebb, minosegibb lassitasokat lehetne produkalni vele az utomunka soran(!)
- wifire egyaltalan nincs szuksegem (legalabbis, ugy erzem; nem fogom kozben meg a telefont is nyomkodni, a live stream, kepek tallozasa a telefonra meg szinten nem kell)
- olcsobb (joval) az 5000-es, mint a 4000+
- 5000-es feheregyensulya szebbnek tunik a 4000 es az 5000+ -tol is (4000+ mellett meg nem lattam, ez igaz).

YI meg szimplan csak azert nem jatszik, mert, habar olcsobb, de:
- alapbol nincs hozza semmi tartozek (nem szamoltam ossze, de mire osszevalogatok mindent, ami egy SJCAM melle alapbol jar - es amire jelen esetben szuksegem is van speciel - , ott vagyok, ha nem tobbe, mint az SJ-kel).
- nincs LCD
- jo a 60fps meg az app, de egyaltalan nem letszukseglet (nem fo szempont).

Amit meg ki kell deritenem az SJ5000 eseteben, hogy:
- mennyibe jon meg plusz egy autos szett?
- vajon tudja-e biztosan kezelni a 64GB-os kartyat (leiras szerint nem, de feltetelezem, hogy vannak kartyak, melyekkel igen...)
- melyik lenne az a 64GB-os kartya?
JA, igen, es a legfontosabb kerdes: ismeri vajon az 5000-es "Loop-cycle Recording" feature-t? Csak mert nem latom egyertelmuen feltuntetve a tulajdonsagai kozott (ellentetben pl. a 4000+ -szal, ahol egyertemuen oda van irva). Dashcamezeshez elengedhetetlen lenne, ugyanis az evi egy nyaralason felul, ahol hasznalva lenne, default a kocsiban logna fedelzeti kamera szerepeben...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10204) -=RelakS=- válasza axlfsi (#10203) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A 60FPS-hez csak annyit, hogy jó az. Amikor kanyarodok, a 30FPS miatt sokszor alig kivehető a környezet, szóval már egy kicsit bánom az M10-et ebből a szempontból. Mondjuk csak ebből :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10205) Kolondrum válasza axlfsi (#10203) üzenetére

Melegszik és nem egy tigris az üzemidő. A kettő összefügg. Hotpixelre is lehet készülni.

(#10206) csabyeca válasza axlfsi (#10197) üzenetére


csabyeca
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásod, végül is a sima 5000 mellett döntöttem. A WIFI-t kicsit sajnálom, de az nem fért bele a keretbe. Viszont összehasonlító videókból kiindulva ennek jobban tetszik a képe. Illetve a későbbi FWkben is bízom. Autós szettet is rendeltem, majd teszek próbát az általad érdekelt dologról és megírom ha még nem lesz késő. Ha jól értem akkor loopol 5-10-15 percet és ha kell a felvétel akkor gombot nyomsz? ez nem tűnik nagy bajnak, mert váratlan rögzítendő eseménynél nyomsz, ha pedig az egész utat akarod, akkor sima felvétellel mész. Vagy nem jól értettem?

(#10207) Ráti válasza Kolondrum (#10205) üzenetére


Ráti
tag

Van olyan lassítós videód az SJ4000+ al készítve amiből kiderül, hogy valós-e a 60fps?

(#10208) Kolondrum válasza Ráti (#10207) üzenetére

Hát vanni van, ha írsz pü-t egy megnézésig megosztom, mert nyaralós.

(#10209) -=RelakS=- válasza Kolondrum (#10208) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

gondolom, nincs kéznél a kamera, hogy elindítsd, körbeforgasd 1-2 másodpercig, aztán feltöltsd valahova :) (természetesen nem youtube-ra)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10210) Kolondrum válasza -=RelakS=- (#10209) üzenetére

Várjatok. 720p 120 van kéznél.

[ Szerkesztve ]

(#10211) axlfsi válasza csabyeca (#10206) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, igazad van, azóta én is átgondoltam a dolgot. Ha teljes utat akarok felvenni, megy a normál felvétel, egyébként meg, ha történik valami, nyomok egy gombot 15percen belül (az azért érdekelne, hogy a lejártta előtt vajon jelez-e bármi módon, hogy tudjam mikor kell másodperceken belül odanyúlnom vagy nem jelez.

Autós szettet honnan rendeltél? Kicsit szűken vagyok időben, Ali, benggód és tsa. már nem játszanak emiatt :/

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10213) axlfsi válasza Kolondrum (#10212) üzenetére


axlfsi
veterán

Biztos jot osztottal meg? 720P 120FPS kellene, hogy legyen?
Nem tudom, lehet, az en szemem a rossz, de ez olyan 240P-s videonak tunik minosegre (30FPS?).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10214) Kolondrum válasza axlfsi (#10213) üzenetére

Jobb klikk tulajdonságok. 720p 120 fps. Lassítsátok le.

(#10215) -=RelakS=- válasza axlfsi (#10213) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

MPC-HC-ben megnéztem a videó tulajdonságait:

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 120fps 20072kbps [V: DataHandler [eng] (h264 high L5.1, yuv420p, 1280x720, 20072 kb/s)]

Vicces arcokat vág a kutya repülés közben :D

Techmoan oldalán láttam 240fps-es videókat is, azok is nagyon állatságok :D Negyedére lassítva még mindig folyamatos kép, nyolcadára lassítva is mozi "minőség" :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10216) Kolondrum válasza -=RelakS=- (#10215) üzenetére

Amit észrevettem 4000+ esetében, hogy az 1080P 60-ra hajaz, mert az 1080P 30 nem olyan szép. De ez magán vélemény. A 720P meg sztem silány.

(#10217) axlfsi válasza -=RelakS=- (#10215) üzenetére


axlfsi
veterán

OK, igaz, letoltottem es most latom en is ami a tulajdonasagait illeti.
Viszont - biztosan en nem ertek hozza - de amivel nekem bajom van, az a kepelesseg, de feheregyensuly is (szegeny kutyus teljesen "kieg", a feher szine). Picit mintha pixeles lenne vagy nem is tudom, hogy akarjam maganak kifejezni magam :)
Osszevetettem tobb, mobiltelefonnal (Oneplus) keszult (1280*720 felbontasu) videoval es eg es fold. Nem a lassitasok alkalmaval, mert nem 120P-s a video, amivel osszevetettem, hanem csak ugy, normal lejatsszassal, szemrevetelezessel.

Hulyeseg osszevetni egy mobiltelefonnal keszult video minosegevel? Tenyleg nem tudom, nem kotekedeskeppen kerdezem.

Annyi biztos: lassitaskor (kb. ugy 0.33x -osig) nem akadozik es szep folytonos a 120P-nek koszonhetoen...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10218) Kolondrum válasza axlfsi (#10217) üzenetére

HOgyne lenne pixeles, nem ez a standard felbontása. Mondom h 1080p 60 a legszebb!

(#10219) axlfsi válasza Kolondrum (#10218) üzenetére


axlfsi
veterán

OKe, ezt ertem. Ezert is irtam, hogy egy ugyanilyen felbontasu, de egy mobiltelefonnal keszult videohoz hasonlitottam. Na mindegy, nem erdekes, csak megjegyeztem.
Nalam is szebb a 720p-nel az 1080p, sot a 4k-s video pedig meg szebb, amit keszit a telefon :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10220) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hali
Próbálta már valaki kicsit módosítani a tokot,motorozáshoz vettem a kamerát (sj4000) de valami borzalmas csöndes,nem is hallani a motor hangot pedig nyitott rendszer van rajta :D Megfúrni vagy hasonló,mi a lehetőség?
Üdv

(#10221) krumplista válasza dragonfire44 (#10220) üzenetére


krumplista
tag

Már én is írtam többször, pedig tényleg nem irkálok sűrűn.
Mielőtt elkezded furkálni a tokot, nézd meg a dobozát, van benne egy nyitott hátlap. Azt tedd fel, lesz hangja!

(#10222) dragonfire44 válasza krumplista (#10221) üzenetére


dragonfire44
tag

Köszi
Kölcsönbe volt csak a kamera próbára. Péntekre jön meg az enyém és ugye nem volt hozzá másik hátlap nálam,most mondja a srác hogy igen kapott hozzá ,na majd kipróbáljuk.
Üdv

(#10223) -=RelakS=- válasza krumplista (#10221) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én pont ezért feltettem ezt, de továbbra is elég csendes a felvétel. Mondjuk tény, hogy M10

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10224) krumplista


krumplista
tag

Saját tapasztalat: kb 60-70ig használható, utána csak szélzaj lesz. (Valószínű motor, és kamera pozíció függő.)
Majd ha lesz egy kis időm, akkor folytatom ezt a videósorozatot, de addig is meghallgathatjátok milyen nyitott hátlappal: VIDEÓ
Honda NC700X + Scorpion kipuff.

(#10225) mm89 válasza krumplista (#10224) üzenetére


mm89
őstag

Külön kell felvenni a hangot. Mondjuk ülés alá teszel valami hangfelvevőt

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#10226) dragonfire44


dragonfire44
tag

Feltöltöm én is ,de valami brutál csöndes. Kíváncsi leszek nyitott háttal .

(#10227) Kolondrum válasza krumplista (#10224) üzenetére

Juuuuj kössünk bele a te videodba is!! Érdekes másnak semmi beugatás! Bocsi csúnyát írtam. Jaj le se rom!

(#10228) krumplista válasza Kolondrum (#10227) üzenetére


krumplista
tag

Ez a sorsa annak, aki tényleg akar másoknak segíteni, de ők csak a saját véleményüket akarják visszahallani ;]

(#10229) dragonfire44


dragonfire44
tag

Az érdekes azért hogy van 1 full gagyi kamerám ilyen ebayos 3000ft körüli és a hangja tök jó
van szél zaj persze de 150ig simán hallani ha énekelek,amit persze ne akarjatok hallani. :))

(#10230) maj-viktor válasza krumplista (#10228) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én már hányszor megkaptam itt, hogy csak okoskodok semmi "tapasztalat nélkül"... amikor mutasson már valaki még egy ilyen hülyét, aki ennyi kamot tesztelt... ("magyart") - mert amúgy technmoan-t / metropolitianmonkey-t és dashcam-t írhatnám ... mondják ezt a 0hsz-es regek! :D

Most Symb eléggé tolja teszt ügyileg a SJ4000+-t... de én rájöttem ide kár bármit írni, ha segít az ember, még csak azt ekézitek, aki segít...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10231) bokrosolajos válasza krumplista (#10224) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Tetszett! Bónusz a 2CV-ért ;)
A motoros videó minősége egész jónak tűnik, még Youtube-on is

Valaki tudna tanácsot adni, Vegas Pro videó rendereléshez? Eddig csak 8 Mb-os WMV formátumban tudtam menteni, a többi opciót, fájltípust ezekkel az elnevezésekkel nem ismerem, a 8-as WMV pedig elmaszatolja a képe
:t

Visszaolvasva ezt talltam:

Ez a Vegas hibája, de itt egy megoldás: miután beraktad a videót az idővonalra, a videón nyomsz egy jobb gombot, és ott a Switches menüben Disable Resample (nem tudom magyarul hogy hívják ezeket). Ezzel nagy valószínűséggel kiküszöbölhető. Ezt sajnos minden videónál el kell játszani (vagy kijelölöd az összes videót, és úgy egyszerre).

[ Szerkesztve ]

(#10232) krumplista válasza bokrosolajos (#10231) üzenetére


krumplista
tag

Én Sony AVC-be szoktam menteni (mp4-et csinál), Internet 1920x1080-30p Template-tel. És igen, a Resample egy elég idegesítő tulajdonsága a Vegasnak, és nem lehet alapértelmezetten kikapcsolni.

(#10233) sityupityu válasza krumplista (#10224) üzenetére


sityupityu
veterán

Jó kis videó. 3:28-nál nagyon kemény a zene :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10234) @mPeR™


@mPeR™
csendes tag

Az van, hogy a vízálló tok kinyírta mindkét oldalsó gombomat. :( Ma volt időm szétszedni a kamerát és csináltam pár képet róla. :Y Ha valaki már cserélt gombokat, megköszönném, ha dobna linket, honnan tudok rendelni! :F :F :F :R :R :R

Kép 1
Kép 2
Kép 3
Kép 4

(#10235) bokrosolajos válasza krumplista (#10232) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Kösz, este ki is próbálom! :R

(#10236) axlfsi válasza @mPeR™ (#10234) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem jol illesztette be a kepeket, probald meg ujra. Koszi ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10237) Vince1


Vince1
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy SJ4000-em amit megelégedéssel használok, mióta a piacon van gyakorlatilag. Átalakítottam a vízálló tokomat, hogy a motor hangja annyira ne jöjjön be, viszont így nincsen vízálló hátlapom.
Tudnátok adni ötleteket, hol tudom ezt holnap beszerezni?
Este indulnék Horvátországba, vízálló tok nélkül, nincs értelme elvinni a kamerát :(

Előre is köszi a segítséget.

Üdv Vince1

(#10238) Flashback


Flashback
addikt

Sj4000 wifi kamerám van. A ház záró. Szerintem bírja még, de szeretnék rendelni hozzá egy új házat. Írtátok hogy az újabbakhoz már olyat adnak amit puhán lehet nyomni. Kárdás hogy honnan rendeljek ilyet hogy _BIZTOSAN_ ilyet kapjak!?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10239) Leki78


Leki78
tag

Szeretnék venni egy SJ4000-es kamerát és az lenne a kérdésem, hogyha vennék egy ilyent:
[link]
Akkor ezzel tudnám használni a kamerát úgy hogy az aksi lemerült és erre dugnám rá és erről működne? Ellátná elég energiával? Ha igen meddig?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#10240) Kolondrum válasza Leki78 (#10239) üzenetére

Valamivel tovább mint a gyári akku. Mert a kimenő 1000mA, a gyári akkuja 900. Megkétszerezné az üzemidőt.

(#10241) Leki78 válasza Kolondrum (#10240) üzenetére


Leki78
tag

Akkor szerintem ezt is megrendelem csak abban nem voltam biztos, hogyha az akku lemerül és erre rádugva lehet-e tovább használni mintha cseréltem volna benne akkut.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#10242) Kolondrum válasza Leki78 (#10241) üzenetére

Úgy nem is fog menni. Benne van az akku, ezt rádugod és először a bank merül le majd a kamera akkuja, de nem tudom mi van amikor lemerül a bank, kikapcsol a kamera vagy sem, mivel még ezzel nem volt dolgom.

Más: exFAT, mi ez a miézéria körülötte? Frankón megy ezzel is meg FAT32-vel is. Azért meglesném 64 gigással megy e.

(#10243) @mPeR™ válasza @mPeR™ (#10234) üzenetére


@mPeR™
csendes tag

Akkor ismétlés, remélhetőleg már képekkel :)

Az van, hogy a vízálló tok kinyírta mindkét oldalsó gombomat. :( Ma volt időm szétszedni a kamerát és csináltam pár képet róla. :Y Ha valaki már cserélt gombokat, megköszönném, ha dobna linket, honnan tudok rendelni! :F :F :F :R :R :R

Kép 1
Kép 2

(#10244) -=RelakS=- válasza Leki78 (#10241) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha autós módban van, akkor feldugod powerbankra, bekapcsol, lehúzod, kikapcsol. Ha lemerül, gondolom azt "lehúzás"-nak érzékeli.
0-ra merült belső akkuval ha feldugod powerbankra, elindul, felvesz, és tölt egyszerre.
Akku nélkül nem tudom, mit csinálna, nem próbáltam. Pláne nem próbáltam power bankra dugva kivenni az akkut, hogy akkor mi történik, viszont üdvös lenne, ha úgy is lehetne akkut cserélni, mert akkor talán megjegyezné a dátumot :D

SymbianOS
FAT32 1GB-os kártya + M10 kombináció annyira nem ment, hogy hiába formázta meg az M10, nem tudott a kártyára felvenni. Ha windows alatt nagy cluster mérettel, vagy eleve exFAT-re formáztam, akkor működött rendesen.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10245) -=RelakS=- válasza Kolondrum (#10242) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Elfelejtettem az előző hozzászóláshoz hozzáfűzni, hogy most az M10-ben nekem 128GB-os kártya csücsül, mindeddig gond nélkül.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10246) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#10244) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, kicsit sok lesz belőlem :D

M10-et rádugtam a töltőre, kihúztam az akksit, és működött tovább. Visszaraktam, működött tovább. Szóval ha akkucsere előtt rádugja az ember valamire, ami áramot ad neki, akkor nem fogja a dátumot elfelejteni :)

Gondolom, a többi SJCAM is így működhet.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10247) Kolondrum válasza -=RelakS=- (#10246) üzenetére

Ne vegyél rá mérget. Egy F/W frissítés és megváltozhat ahogy az 5000 tette. Most ilyen neked, másnak lehet más.

(#10248) -=RelakS=- válasza Kolondrum (#10247) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, én sem vettem készpénznek, de azért kipróbáltam.
Végülis anyám laptopja is akku nélkül megy évek óta, szóval gondoltam, egy próbát megér :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10249) mm89 válasza -=RelakS=- (#10246) üzenetére


mm89
őstag

Ha csak kb 3 másodpercig van akku nélkül akkor nem felejt semmit. Én úgy szoktam cserélni, hogy kinyitom az ajtót de nem veszem ki az akkut, előkészítem a másikat. Aztán gyors csere és marad minden dátum, beállítás.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#10250) -=RelakS=- válasza mm89 (#10249) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ahhoz jó lenne, ha nem kipiszkálni kéne az akkut, hanem kiesne :D
Majd megnézem, mit tehetek ez ügyben, mert így cserélni még jobb lenne.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.