Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) AndrewTdi válasza azJENŐ (#10800) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ezt vágom. ha feltölt, nem enged rá többet. a kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy annyit enged rá amennyit a töltő tud, vagy be van szabályozva (akár szoftveresen, mint a telefonoknál), hogy mennyit engedjen rá a töltőtől függetlenül.

(#10802) -=RelakS=- válasza azJENŐ (#10798) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A töltő 2A-t ad le, ez pillanatnyi áramerősség.

Keverheted azzal, ami az akkumulátorra van írva, pl hogy 900mAh, tehát 900mA-es áramerősség 1 óra alatt lemeríti.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10803) azJENŐ válasza -=RelakS=- (#10802) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

2A -> 1óra alatt 2 ampert tölt.
Ha minden optimális, akkor egy 900 mA/h-ás akkumulátort egy 2A/h-ás töltő nem egészen fél óra alatt tölt fel- míg egy 550mA/h-ás töltő nem egészen kettő óra alatt teszi meg.

Minden amit az elektromos áramról tudni lehet

[ Szerkesztve ]

(#10804) -=RelakS=- válasza azJENŐ (#10803) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Látom, ez nem megy.

Az Amper az a pillanatnyi áramerősség mértékegysége.

Az áramerősség (jele: I): A keresztmetszeten áthaladó összes töltésmennyiség és a közben eltelt idő hányadosával jellemzett fizikai mennyiség.
I=dQ/dt
Ahogy azt a wiki oldalon is olvashatod.

A töltőkre is a maximálisan kiadható áramerősséget tüntetik fel, ami még mindig pillanatnyi érték.

(majd jönnek gyakorlottabbak, és jobban megmagyarázzák. Ha jönnek)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10805) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem agyalni az SJ4000-en, most hogy kb 20-25eFt környékén hozzá lehet jutni.
Viszont találtam ebay-en olyat, hogy 2.0inch SJ4000 (ami már kb 8-10eFt-tól elérhető) - de különböző szettekben se több 13-14eFt-nál.
Erről lehet tudni valamit? A leírások csak a nagyobb kijelzőről magyaráznak, de ránézésre a lencséje is teljesen más - nekem kisebbnek/gyengébbnek tűnik. (mármint a ház fizikai méretei ugyanazok, csak a benne lévő üveg műanyag optikai rész kisebb a sima verzióhoz képest, amit egy műanyag kerettel hézagolnak.

pld ez itt
egy komplett utazó szett 2 akkuval

Nekem nincs szükségem se a nagyobb kijelzőre se wifire, de érdekes módon ez az olcsóbb. Képminőségben lehet valami különbség?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10806) szacsee


szacsee
nagyúr

Segítek eligazodni.
Akkumulátor kapacitása Ah-ban mérik
Töltő által leadott áramerősséget Amperben.
Teljes feltöltésnél az akkumulátor néveleges kapacitásának kb 1,4x-ét kell belepumpolni, így ne 900mAh-val számoljatok, hanem 1,4 x 900-al.

Itt egy kis olvasnivaló.

Amit SymbianOS is írt, azt csak alá tudom támasztani, hogy minőségi töltőt kell használni több okból is.
Gagyi töltő biztos nem okos töltő, vagy az okosak közt is nagyon buta... hogy a laikusok is értsék.
Egy minőségi töltő amellett hogy majdnem minden okos eszköz otthon USB-s csatival rendelkezik, vagy van hozzá kábel amit USB-be dughatsz, így nem kidobott pénz. Töltheted telódat, tabletedet, power bankodat, kamerádat stb.
Egy komoly töltő drága, de az akkumulátor élettartam szempontjából nem mindegy hogy :
-hálózati zavarokat tovább adja-e a töltő az akkumulátor felé
-stabil feszültséget ad-e az akkumulátor felé stb.

Egy példa és vitázhattok róla tovább:
Adott x négyzet milliméter keresztmetszetű kábel, ami előírások szerint bizonyos Amper áramot tud vezetni melegedés nélkül. (táblázatokból meg lehet nézni keresztmetszet / Amper viszonyát kábeltípustól függően sodort, egy erű stb)
Ha vékonyabb a kábel, ám a megengedett áramerősségnél nagyobb áram halad át rajta, akkor melegedni fog. Minél melegebb annál nagyobb az ellenállása, innentől kezdve lehet sakkozni, hogy X Amper áramerősség igénye van az akkumulátornak, X Ohm ellenállása van a kábelnek... ez pedig sorba van kötve az akkumulátorral. Változik a feszültség, így az eddig tuti occó töltő már nem is annyira stabil és el is jutottunk oda, hogy a töltők legolcsóbb alkatrészével a vezetékkel hogy lehet csökkenteni az akkumulátor élettartamát.
A töltőben található alkatrészek spórolásáról ne is beszéljünk, mert ha szemre látni hogy hajszálvékony a vezeték és 2A-es töltőként reklámozzák, akkor a töltő burkolata alatt amit nem látsz milyen barbár dolgokat művelhetnek a gyártók hogy a költségeket csökkentsék.... részemről ennyi. :R

[ Szerkesztve ]

(#10807) -=RelakS=- válasza _Smooth (#10805) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez nekem sokmindennek tűnik, de hogy nem SJCAM, az tuti.
Vevők kommentjei:

-NOT RECOMMENDED! RECEIVED MY ITEM NOT AS DESCRIBED AND MISSING PARTS!
-this camera not SJ4000 ,the seller lier ,this camera poor style
-Camera is fake THIS IS NOT sj4000 12MP Full HD 1080P Cam 120* wide angle
-Is not a sj4000 not even in the correct package knock off

Nem véletlenül kerül annyiba.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10808) m0ski válasza _Smooth (#10805) üzenetére


m0ski
aktív tag

Ahogy elnézem ez egy SJ4000 kinézetű, Chickpick nevezetű cucc. Lehet vele próbálkozni, de szinte biztos hogy fake.

(#10809) -=RelakS=- válasza szacsee (#10806) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Segítek eligazodni.
Akkumulátor kapacitása A/h-ban mérik"

Már nem jó!
Az akkumulátorok töltéstároló képességét Ah-ban mérik. Tehát nem Amper/óra, hanem Amper*óra!

Kábelen saját tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes spórolni. Telefont ugyanaz a töltő tölthet 1,2-1,3 A-el a gyári kábelén, de 100-150mA-el ócó vékony kábelen.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10810) szacsee válasza -=RelakS=- (#10809) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jogos, kösz korrigáltam. :B
Többi részén remélem nem írtam el semmit.. :)

[ Szerkesztve ]

(#10811) -=RelakS=- válasza szacsee (#10810) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nincs mit :)

Más nem tűnt fel, bár elég felületesen olvastam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10812) _Smooth válasza -=RelakS=- (#10807) üzenetére


_Smooth
senior tag

Szuper, köszönöm!

Ennél nem is néztem a visszejelzéseket, mert ahol eddig találtam, ott mind rohadtul pozitív volt - gyanítottam, hogy valami saját okosságuk lehet a bizalom növelésére.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10813) kellerman válasza _Smooth (#10805) üzenetére


kellerman
tag

Nekem van egy ilyen hasonló kamerám, ilyen felvételt tud, a YT képromlást azért még számold bele, nem esik szét így az eredeti kép. Más képérzékelő és proci van benne , kisebb látószöggel.

Azóta vettem helyette egy jobbat, de meghagytam , jó lesz az autóba.

(#10814) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm a sok info-t a töltőkhöz.
Kérlek ajánljatok egy minden szempontból megbízható univerzális töltőt,a melyen a csatlakozót is lehet cserélni igényeknek megfelelően. Mintha lett volna egy fényképes javaslat korábban, most nem találtam hirtelen. :B
Rengeteg kütyünk van (SJ4000 pl :) ), több dologhoz szeretném használni őket (többet vennék), jó lenne, ha nem a töltőn múlna élettartamuk, működésük.
Próbáltam teszteket olvasgatni, de ellentmondásosak voltak, vagy reklámízűek...
KÖSZÖNET előre is :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10815) Kolondrum

Nekem ilyen van: [link]
Le volt tesztelve műteherrel.

(#10816) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ha esetleg fontos, hogy több cuccot lehessen egyszerre tölteni, akkor ez még egy jó választás lehet.

Sajnos előbb vettem töltőt, mint akciókamerát, és az M10-re keresgélés közben találkoztam a fenti oldallal. Ha előbb látom ezt a tesztet, lehet, hogy ezt a töltőt veszem, masszívabbnak néz ki, mint az enyém, amit korábban linkeltem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10817) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

:R Köszönöm mindkettőtöknek, főleg az amazon.com-os fáj, mert ha előbb kérdezem, még meg tudtam volna rendelni hazatérő rokonnal... :O
Közben valaki ezt ajánlotta, hogy ilyet használ:
2.1 Amperes hálózati töltőfej dupla usb porttal + ajándék usb, micro usb kábellel az iTotal-tól Nem igazán szakbolt...Ez gáz?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10818) cigam válasza azJENŐ (#10798) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ezt azért ne nagyon terjeszd!

A 2 amper nem pillanatnyi teljesítmény

Az Amper az áramerősség mértkegysége, nem a teljesítményé.

hanem helyesen 2A/h, tehát 2ampert ad le 1 óra alatt.

Vagy inkább 1 órán át. Ugyanis az A/h (amperóra) azt jelenti, hogy adott áramerősséget tudja leadni 1 órán át.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10819) slipkorn86


slipkorn86
csendes tag

ezzel a töltő mizériával aztán jól belekérdeztem. köszönöm a sok választ de én ebből faxt se értek. amper ide amper oda nekem ez semmit nem mond, csak mégjobban elbizonytalanodtam.
nekem a gyárin kivül ilyen töltőim vannak: a szivargyújtósra az van irva,hogy:
-input 12/24 V=700mA
-output 5,0 V=1200mA
A másik az a telefon fali töltője, arra azt irták:
input 100-240VAC=300mA
50-60Hz
output 5,0VDC (vonal alatta három rövid vonal) 850 mA

ezeket használhatom? jobb lesz mint a gyári?

(#10820) axlfsi válasza Kolondrum (#10777) üzenetére


axlfsi
veterán

Uj? 2015. majusi... Erre gondolsz?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10821) Kolondrum válasza axlfsi (#10820) üzenetére

Erre csak nekem nincs plé ezért kell az apk.

A fenti téma nekem sok, átállok nézőbe.

[ Szerkesztve ]

(#10822) -=RelakS=- válasza slipkorn86 (#10819) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jók hozzá, több áramot úgy sem fog tudni letolni a kamera torkán, mint amennyit a kamera enged.
Figyeltem a telefonom töltését is, az elején az 1,2A simán megvan, a vége felé, mikor majdnem kész a töltéssel, akár 2-300mA-re is lelassít. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a töltő legfeljebb a maximális áramerősséget határozza meg.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10823) _Smooth válasza koncsik (#10817) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én egy ilyet használok, de létezik kisebb verzióban és asszem 4 portosban is.
A tabletem gyári töltője egy kalap kula. Ha töltőn van, használhatatlan a gép, megzavarodik az érintőfelület. Ezzel töltve hibátlan, és sokkal gyorsabban is tölti fel - még akkor is, ha másikon egy telefon, vagy egy másik tablet van. Remek cucc.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10824) Kolondrum

Kolléga ilyet kért, akkor még csak elrendelésbe volt. Nagyon durva cucc mit bír! [link]

(#10825) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

:R Mindenkinek kösz a javaslatokat, Blitzwolf nagyon bejön, rendelek ilyet. A gond azokkal a kütyükkel van, amik nem usb csatin keresztül töltődnek...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10826) sasa311


sasa311
veterán

Aug. 25-én alin -20% kupon van az Sjcamra ha mobil appot használtok!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10827) _Smooth


_Smooth
senior tag

Nem nagyon találtam erről infót, de mintha azt láttam, hogy külön töltő van az akkuhoz. Ha ez igaz, ennek ellenére tölthető használat/felvétel közben a készülékben is? Pl powerbank-ről vagy szivargyújtóról.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10828) 8kati


8kati
csendes tag

Vízalatti beállítást lehet választani pl az sj 4000nél?Melyik lenne jobb erre a célra vajon ?

(#10829) _Smooth válasza _Smooth (#10827) üzenetére


_Smooth
senior tag

ok, most találtam egy olyan képet, ahol látszik, hogy ugyanolyan töltő jár hozzá, mint a telefonokhoz. Akkor a kérdés szűkül a lényegre. Felvétel közben is lehet tölteni? (korábban Liquid Image EGOim voltak, azokat nem lehetett)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10830) mm89 válasza _Smooth (#10829) üzenetére


mm89
őstag

Lehet.
Víz alatt is jó képe van, persze víztől függ..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#10831) Domike84


Domike84
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítség kellene.
Vásároltam egy sjcam 4000-et víz alatti videók készítéséhez és olyan hibát tapasztalok hogy a kép felső részén egy fehér csík van. Csatolok pár képet is.

Szeretnék megkérni pár sj4000 tulajdonost nézzétek már meg légyszi, hogy vízalatti videóknál nálatok is ott van-e a csík.
Amit próbáltam: más lejátszó, másik gép, másik oprendszer. Kép mód ahol szintén ott a csík.

Egyéb ötlet?

Ja kamera csere is volt ez a második amin ott a csík. Lehetséges, hogy én fogok ki rossz szériát?

Köszi előre is

(#10832) Leki78 válasza Domike84 (#10831) üzenetére


Leki78
tag

Nálam is van, de csak víz alatti felvételeknél, ha nem azt figyelem észre sem veszem. Viszont kintieknél akármilyen színű háttér van ott nincs.

8kati:
White Balance: Fluorescent és az Exposure: +1/3 én ilyennel használtam nyaralás alatt (víz alatt is) és nagyon jó videókat készített. Autóról mindenképpen érdemes átállítani.

[ Szerkesztve ]

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#10833) Domike84 válasza Leki78 (#10832) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi Leki hogy megnézted! :R

Valaki még meg tudná nézni?

(#10834) banana_joe válasza Domike84 (#10831) üzenetére


banana_joe
tag

snorkelinghez akartam ilyen kamerát venni de akkor még nézelődök :(

PSN: bananosjoe84

(#10835) sasa311 válasza _Smooth (#10829) üzenetére


sasa311
veterán

Full default beállítás 4000 wifi:

[link]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10836) DrRape válasza Domike84 (#10833) üzenetére


DrRape
csendes tag

Én sehol se látok ilyen csíkot.

(#10837) cigam válasza Domike84 (#10831) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem lehet, hogy a vízhatlan tokon van vmi sérülés/fólia/... ami miatt csíkos? Kipróbáltad tok nélkül is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10838) Domike84 válasza cigam (#10837) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi mindenkinek.

Kipróbáltam tok nélkül is. Ami érdekes hogy nem fix helyen van hanem valamikor 1cm valamikor 3mm-re a kép tetejétől. Illetve hogy véletlenszerűen jelenik meg.

Szoftver okozhatja szerintetek?

(#10839) Domike84 válasza banana_joe (#10834) üzenetére


Domike84
csendes tag

hát egyenlőre várj vele. Még nem tudom nyugodt szívvel ajánlani.

Ez nem wifi-s, lehet azoknál nincs ilyen baj.

Nekünk is sznorkeles videok promozásához kellene, csíkosan viszont nem tölthetem fel :(

(#10840) DrRape válasza Domike84 (#10838) üzenetére


DrRape
csendes tag

Nem lehet, hogy a memóriakártya a hibás?

(#10841) Domike84 válasza DrRape (#10840) üzenetére


Domike84
csendes tag

azt még nem próbáltam, de mindjárt megteszem :)

(#10842) maj-viktor


maj-viktor
őstag

[FB.com/SJ4000HUN] SJCAM SJ4000 WiFi PLUS - 2k (2560x1440p) 30fps test video #05

https://www.youtube.com/watch?v=bFqdvYOgVDw

További teszt vidik youtube csatornámon.... youtube.com/JunkieeeBoy90
RAW video letöltési link a leírásban

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10843) Kolondrum válasza maj-viktor (#10842) üzenetére

Itt is ki van égve az ég.

(#10844) maj-viktor válasza Kolondrum (#10843) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mi az hogy "itt is"!?
(auto mód... mivel nem az ég felé fordítottam így nem volt esélye korrigálni)
Nesze itt van "ég felé is forgatva":
https://www.youtube.com/watch?v=uR7yyZYuHoQ

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10845) Kolondrum válasza maj-viktor (#10844) üzenetére

Hát ahol én használom ott épp a határon mozog a kép ahol korrigál van sem. Jellemzően nem tud, mert mire megtenné kicsi bubumat már más felé fordítom. Ezért kiégett mindenhol az egem. :DD

SJCAM M10+ PLUS 2K NTK96660 WORLD PREMIERE 1ST LOOK VIDEO REVIEW

[ Szerkesztve ]

(#10846) Kolondrum

Töltéshez, én ezekre esküszöm. Töltőnek 5 éves életciklust ígér a gyártó. A kábel most épp dedikált 2A-es GOLF, de Remax is lehetne vagy nillkin stb stb... Azért az ember érzi a minőséget a kezében. Van egy gyári BB töltőm, az 850mA-es, azzal akkor töltök telót ha éjjel ráérek. Amúgy minden ezen keresztül töltődik, na meg bankról, a gyári szintén nem gagyi kábelén.
[link]
[link]
[link]
A 4000+ gyári kábelén ezzel a töltővel valami 10 órát tölt a telóm a normál kb 2 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#10847) mm89


mm89
őstag

Egy dupla time-lapse videó:
olajcsere
Nem lett tökéletes a szinkron. Nehezebb mint hittem :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#10848) koncsik válasza Kolondrum (#10846) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10849) DrRape válasza cigam (#10837) üzenetére


DrRape
csendes tag

Korrigálnom kell magamat, addig fürkésztem a nyers anyagaimat, amíg én is találtam "csíkos" felvételeket. Nehéz volt elsőre még így is kiszúrnom, hogy kifejezetten ezt figyeltem, de attól még ott van néha.

(#10850) Leki78 válasza DrRape (#10849) üzenetére


Leki78
tag

Én is így jártam, délelőtt egyből találtam viszont utána nem. Úgy vettel észre, hogy kék háttér előtt lehet látni azt a bizonyos csíkot szigorúan víz alatt.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.