Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) 8kati


8kati
csendes tag

Sziasztok!

Biztos lerágott csont, de vásárlás előtt állok, és nem tudok dönteni!
Pót vízalatti kamerának kellene valami a komolyabb mellé, és a neten mindenhol az Sjcam-ot látom, mint legjobb alternatíva. Mindig az SJcam.hoz lukadok ki :D Nézegettem a topikot, kihámoztam talán a legjobb ár az Eustock.hu-n van, pechemre, pont nincs az Sj 5000-es raktáron....na de még úgy is agyalok kell e Wifi vagy sem, a drágább Sj 5000-es az csak a wifivel tud többet? Gondolom uez vonatkozik a 4000-es szériára is.
Láttam még egy típust , az Sj cam M10-et ez miben tér el a 4000-estől?
Aztán vannak még hasonló sportkamerák, mindenféle gyártótól, pl Overmax ami hasonló, de gondolom rosszabb.
köszi

(#10752) szucs2000


szucs2000
újonc

Sziasztok!

Ha nincs töltőn akkor nem kapcsol be a kamerám. Ez akkumulátor hiba? Ha töltőn van működik.

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#10753) AndrewTdi válasza szucs2000 (#10752) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Autó mód nincs bekapcsolva? ha nicns, akkor sanszos az akksi

(#10754) 8kati


8kati
csendes tag

Szerintetek egy ConCorde SportCam W8 sokkal rosszabb mint a SJCAM 4000 wifi ?

(#10755) 8kati


8kati
csendes tag

A YouTube-on nézegetek videókat az SJCAM 5000-rő, viszont nem értem, mi a + jel a sima SJCAM 5000 után?Magyar oldalakon, ahol az árakat nézem nincs + jel. A + az a sima, és van a wifi-s, aminek jobb a képe, a látott videók alapján???Kicsit összezavarodtam.

(#10756) szucs2000 válasza AndrewTdi (#10753) üzenetére


szucs2000
újonc

Nincs bekapcsolva az autó mód.

(#10757) cigam válasza 8kati (#10754) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Csak youtube-os videókat láttam vele, nem túl szép a kép. Ha (jóval) 20k alatt van, talán megéri. 20-23k-ért már kapsz M10-et, vagy 4000-et (igaz Wifi nélkül) .

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10758) cigam válasza szucs2000 (#10756) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Reset megvolt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10759) 8kati válasza cigam (#10757) üzenetére


8kati
csendes tag

Köszi! 25e akciósan így is a Concorde w8. Gondolom akkor a hasonló 28k-ért kínált Wayteq 1000w-t is felejtsem el. Inkább az SJCAM M10??? Azt néztem,hogy ez egy kisebb kompaktabb készülék, de gondolom rosszabb a képminősége mint a sj4000-nek?

(#10760) 8kati válasza cigam (#10757) üzenetére


8kati
csendes tag

A plus azaz a + jel a 2k -ban való felvétel lehetőséget jelent, azt kinyomoztam. Akkor az a kérdés a SJ4000 és az M10 közt mi a küli ?

(#10761) cigam válasza 8kati (#10760) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Állítólag a kialakításon kívül semmi.

Az a kérdés, hogy tényleg kishasználnád a WiFi-t? (Ami + melegíti, + meríti az amúgy sem acélos aksit)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10762) 8kati válasza cigam (#10761) üzenetére


8kati
csendes tag

Köszi! Víz alatt használnám, tehát nem sok értelme van akkor a wifinek , sőt semmi :) viszont vízből kint csak néha kényelmi szempont lenne , ez kerül 5k többletbe, ez döntés kérdése...Pénz kérdése tudom ki mennyit szán rá, pót gépnek venném , gondoltam az SJ4000 alap 20k ért egész jó ár érte, de érdemese-e a SJ 5000et venni az már 31k...dilemma....az a baj , akár mennyi YouTube-os vidit nézek , mindegy, mert egyiknél ez másiknál az a jobb. Bár volt egy olyan , ahol 4 SJCAM-al egyszerre uazt vették, ott a sima 5000-es tetszett a legjobban...most néztem egy autós sima4000vs5000-est itt meg a 4000-est láttam jobbnak :)

(#10763) -=RelakS=- válasza 8kati (#10755) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

két különböző típus.
Az SJ5000+ képes 60FPS felvételre is

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10764) Kolondrum

Elindult az sjcamhd shop. Végre!

(#10765) Kolondrum

EZ egy esti 2K. Átkódolva a 20000-es (gyári) bitráta helyett ez csak 14000-es, máshoz nem nyúltam. Amit látni kell. Nincs hotpixel, közel sem annyira kockás mint a korábbi kamerák, illetve a hang. Az sokkal szebben és erősebben jön át.
WDR off, rázkódásvédelem off. Expozíció alapon, fény autó beállításon.
Sj4000+ V .1.8 Night 1

Ez kicsit fényesebb dolgokat vesz és növeltem a bitrátát a gyári fölé ugrott a köv lépcső azaz 22000 lett, beállítások ugyan azok. Kellemes csalódás, hogy nincs hotpixel és nem annyira kockás a kép. Sőt a kamera nem mágneses talpon csücsült csak leraktam. Élőben amúgy többet látni. Gondolom nem sokan látjátok az embert a másik vágányon.
Sj4000+ V .1.8 Night 2 85 perc...

[ Szerkesztve ]

(#10766) AndrewTdi válasza Kolondrum (#10765) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Én a sötétebb és éjszakai felvételeken annyit vettem szre, hogy ha 1080p 60 fps-ben vezsem fel, akkor éjszaka vagy kevés fényviszonyoknál sokkal töredezettebb a kép, mintha nem lenne meg az fps. nappal vagy nagy fényél sokkal folyékonyabb a videó.

(#10767) Kolondrum válasza AndrewTdi (#10766) üzenetére

Megerősítem! 2K-ban éjjel sztem jó. 720P-ben nagyon rossz a kép.

(#10768) DrRape


DrRape
csendes tag

Egy napi szórakozás eredménye Zalaegerszegen sima 4000-sel. A színekhez nem nyúltam hozzá, auto-n most elég jól elkapta a WB-t egy-két kivétellel.
[Aquacity Zalaegerszeg 2015]

Az egyik csúszásnál nagyon odavertem a csúszda oldalához, így a tokon belül kiesett a felső ledet takaró kis műanyag. :W

(#10769) Turbobacsi válasza DrRape (#10768) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nagyon jól összevágott videó, gratula! :R

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#10770) Kolondrum válasza DrRape (#10768) üzenetére

(#10771) vape1


vape1
csendes tag

SJ4000 wifi -> általában szerencsém van a műszaki cikkekkel, meg vigyázok is rájuk, de ezzel eddig ráfaragtam. Szerencsére nem kínai forrás, most intézem a visszaküldést, aztán majd jönnek a tapasztalatok, hogy működik az ilyesmi. :(

(#10772) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Kerékpározáshoz keresek kamerát. Főként terepen használnám erdei utakon. A wifi nen fontos, viszont nem tudom, hogy az sjcam4000 videók a nagytesókhoz képest ennyire rosszak, vagy a youtube feltöltés rontja le a minőséget. 4000, 4000+ és 5000 közt hezitálok. A 4000 olcsó, az 5000-nek jobb a fehér egyensúlya, a 4000+ pedig fps-ben veri mindet. Mellpánton használnám valószínű, így a stab annyira nem fontos.
Kösz a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10773) DrRape válasza Turbobacsi (#10769) üzenetére


DrRape
csendes tag

Köszi szépen!

#10770: Szerzői jog miatt szerintem csak gépről tudod megnézni sajnos (amennyiben nem Németországban tartózkodsz) és mivel nem tervezem az egész hangsávot eltávolítani, ez így is marad. De ha gondolod innen letölthető a videó, ráadásul akkor így még a youtubeos butítás nélkül nézheted. :DD

[ Szerkesztve ]

(#10774) slipkorn86


slipkorn86
csendes tag

sziasztok!
Sj 4000-et mennyi ideig kell tölteni, ha esetleg ott hagyom éjszakára lesz-e valami baja? kell-e figyelni, hogy 1-2 óránál tovább ne legyen töltőn?

(#10775) gemesif válasza slipkorn86 (#10774) üzenetére


gemesif
csendes tag

Szia!

Ha jol remlik, 2 1/2 orat tolti magat, mindegy mennyire merult le. Nem kell figyelni, lekapcsolja a toltest, ha ugy erzi...

Udv: gemesif

(#10776) Kolondrum

Fiúk fiúk ne indítsuk el ezt a vonalat. Töltési idő ezer dologtól függ hagy ne regéljem. Az lenne a szép ha nem állna le 2015-ben ne csináljátok már ezt. Fel is robbanna. Kici okos ciiiinai elektronika leállítja. Már a mobilok is tudták 65 évvel ezelőtt.

(#10777) Kolondrum

Kint van az uj apk. Nem frissít hanem újat telepít sjcam zone néven. Ismeri a 4000+ beállításait.

(#10778) DrRape válasza Kolondrum (#10776) üzenetére


DrRape
csendes tag

Mondjuk pont kici kínai Cyma töltők sütik meg a gyári airsoft aksikat, ha nem figyelsz oda rájuk, tehát ez valamilyen szinten értelmes kérdés még 2015-ben is.

(#10779) Kolondrum válasza DrRape (#10778) üzenetére

Olcsó töltőt nem használok, sem pedig olcsó kábelt. Ezt sokan nem vágják. Melóban is akartak adni töltőt azt a teló azt mondta nem, vagy holnap utánra töltődik fel. Persze az én telóm a rossz. Sztem meg user error.

(#10780) hoge87


hoge87
tag

Valaki esetleg rájött már, hogy mi okozza a fehér pöttyöket a 4000+ esetén?Ez már csere készülék, de ezen is ugyanúgy előjön. Természetes fénynél nemigazán tapasztalható, csak ha hirtelen sötét helyre érkezik a kép, mesterséges fénynél...
[link]
A 3. képen látszik, hogy sötétedésre jelentek meg a pöttyök.

[ Szerkesztve ]

(#10781) Kolondrum válasza hoge87 (#10780) üzenetére

Miket ki nem szúrtok. Nekem is át kéne nézni, lehet, hogy hibás és rá fogok jönni, hogy kuka. :C

[ Szerkesztve ]

(#10782) slipkorn86


slipkorn86
csendes tag

akkor a gyári tartozék töltő szerinted jó vagy nem jó?

én is észrevettem pötyöket. az ajtóból behuztam a kamerát sötétebb helyre és akkor jelentek meg, kb 1 másodpercre.

(#10783) Kolondrum válasza slipkorn86 (#10782) üzenetére

Azt én még soha nem használtam, vegyél a kezedbe egyszer egy minőségi töltőt. Mérete és súlya is árulkodik. A gyárit csak felügyelet mellett használnám.

(#10785) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Valóban fontos a jó töltő és kábel.

Megmértem a kábel végén és közvetlen az adapter csatlakozási pontján:

Jól látható, hogy a kábelem még 1A-t sem képes átvinni, holott maga az adapter le tudna adni (már amelyik...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10786) Kolondrum válasza cigam (#10785) üzenetére

A töltőáram rengeteg dologtól függ, attól is.

(#10787) Leki78 válasza szacsee (#10772) üzenetére


Leki78
tag

Én is hasonló cipőben jártam mint te. Melyiket vegyem? Nekem a wifi nem volt szempont 60fps se igazán és azért döntöttem az SJ4000 mellett, mert jó áron hozzájutottam (Ipon.hu 23000ft akcióban, eredeti lekaparható matricás). A fehéregyensúly gondot és a következő beállításokkal küszöböltem ki. White Balance: Fluorescent és az Exposure: +1/3. Bámulatos videókat készített a kamera nyaralás alatt, az autó beállítás valóban rossz. Szóval ha engem kérdezel SJ4000.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#10788) szacsee válasza Leki78 (#10787) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi a megerősítést!
Eustock ajánlott bolt?

(#10789) Leki78 válasza szacsee (#10788) üzenetére


Leki78
tag

Az egyik fórumtárs üzemelteti, ha jól tudom, szerintem megbízható.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#10790) slipkorn86


slipkorn86
csendes tag

na most nagyon beparáztam a töltőtt illetően.
akkor milyen töltőt használjak? sony sp mobil töltöje jó lenne? meg van a telefonhoz autós töltő is, azt is használhatnám a kamerához? légyszives segitsetek nemvágom ezeket az amper témákat. nekem a töltő csak töltő

(#10791) Ramses07 válasza szacsee (#10772) üzenetére


Ramses07
Modder

Nekem az sj4000 van és szintén kerékpározáshoz használom erdei utakon főleg és nekem ez bevált idáig. Itt vettem egy fórumtárstól teljesen eredeti garival. Lekapartam a kódnál és lecsokkoltam a weben és eredeti :)

Azért egy 4000+ is kipróbálnék összehasonlítás kedvéért.. ;) Mellpánttal használtam én is, de amikor kicsit tempósabban mentem lefele és ( ott már rá kell feküdni a gépre ) na ott gyakorlatilag csak a földet vette az elhelyezés miatt. Most sisakra megy fel..

(#10790) slipkorn86: ez a kérdés enegem is érdekel. A gyári töltő ezek szerint nem jó :U

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#10792) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Srácok, ha van egy megbízható USB töltőtök, használjátok!

A gyári töltő max azért nem jó, mert esetleg ön és közveszélyes (kigyullad, elolvad, ilyesmi).

Én most pl egy ilyet használok.
Ez sem kimondottan bizalom gerjesztő, de eddig bajt nem okozott.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10793) szabieable


szabieable
aktív tag

Ha valaki törés miatt aggódna, baromi masszív a kis ház [link]

(#10794) vape1 válasza szacsee (#10788) üzenetére


vape1
csendes tag

Én is Eustockról vettem 4000 wifi kamerát. 2 napon belül kihozta a futárszolgálat. Amiért érdekes a történet, sajnos úgy alakult, hogy hibás volt a kamera, szóval jól jött a Mo-i garancia. A szervíz 5 percre van tőlünk, kolléga megnézte és ott megvárhattam hogy átcserélje egy szintén fóliás teljesen új példányra. Bár ha valaki vissza akarja küldeni véglegesen a kamerát (14 napos elállás), akkor számoljon azzal, hogy bukja a vásárláskori futár költségét (2000Ft), illetve vissza is kell küldenie Szlovákiába (ami még kb. 3000 Ft). Szerencsére - ahogy ez nálam is történt - ez a garanciális ügyintézésre nem áll, azt itthon lehet intézni, rendes szervízháttérrel.

Szóval nekem végül jó kimenetele volt az ügynek, eredeti kamerát adnak, a hozzáállásuk és a Mo-i garancia+szervíz miatt én ajánlom őket.

(#10795) azJENŐ válasza slipkorn86 (#10790) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Én nem értem ezt az USB töltő parát.
Valakinek volt már problémája, rossz tapasztalata a gyári töltővel?
Egyébként a telefon töltődre bátran rádughatod, nem lesz baja.

Amit figyelni kell töltőknél: input: AC 240V (váltóáram 240volt: hálózati feszültség európa-ban)
output: DC 5V 550mA (egyenáram 5volt. A teljesítmény, töltőáram 550miliAmper)
750mA
1.0A
1.5A
2.0A
Minél nagyobb a teljesítmény annál gyorsabban, rövidebb idő alatt tölti fel az akkumulátort a töltő.
De az az én tapasztalatom, ha van időm, akkor jobb az alacsonyabb teljesítményűt használni, jobban szereti az akkumulátor.
Ha nagyobb teljesítményű töltőt használsz, akkor sem tudod túl tölteni az akkumulátort, mert csak annyi ideig tölti magát ameddig kell, erre vigyáz a kamera.

ui: Ha gond lenne a gyári töltőkkel, akkor szerintem Kelzsoca már figyelmeztetett volna.

Jenő

(#10796) Kolondrum válasza azJENŐ (#10795) üzenetére

A 750mA-es is már több mint amit ez valaho kérni fog kijelzővel. Meg a kábel is számít, de ez nem egy hsz-es téma.

(#10797) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Nincs töltési fesszabályzó a kamerában? Ha 2 amperes töltőt engedek rá, nem szabályozza le mondjuk 500mA-nál? Ráengedi mind a 2A-t?

[ Szerkesztve ]

(#10798) azJENŐ válasza AndrewTdi (#10797) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

A 2 amper nem pillanatnyi teljesítmény, hanem helyesen 2A/h, tehát 2ampert ad le 1 óra alatt.
550mA -> 0,55A/h ........ stb stb

ui: A teljesítményről, a 2007 4,3"-os GPS-em 1,2A/h töltője teljes fényerőn és folyamatosan dolgozva, nem egész 2óra alatt is teljesen feltölti a készüléket.
De a gyerek 2,1 A/h tab töltője is probléma mentesen feltöltötte.

[ Szerkesztve ]

(#10799) AndrewTdi válasza azJENŐ (#10798) üzenetére


AndrewTdi
addikt

akkorúgy

(#10800) azJENŐ válasza AndrewTdi (#10797) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Még valami, ezek az eszközök meglehetősen okos készülékek, amikor az akkumulátor eléri a töltöttségi szintet, akkor nem ereszt több áramot az akkumulátorra.

Baj általában a nem " okos" töltőkkel szokott lenni, melyek vagy addig dolgoznak, amíg le nem kapcsolod, vagy meghatározott ideig, de ilyenek ma már nem nagyon vannak.

A kameráknál nem a töltő okos, hanem a kamera.
Töltés alatt minimális melegedés normális, de a töltés végeztével, kontroll lámpa elalszik már nem melegedhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.