Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archivum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2151) jacis válasza fireman3 (#2135) üzenetére


jacis
nagyúr

"Az android pedig ha talál 3G-t használja."

Ez nem így van :B
Van egy olyan beállítás és ezzel együtt egy widget is amivel letílthatod a mobilnetet. Onnantól kezdve semmi forgalmat nem generál egy androidos teló sem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2152) zool1 válasza fecs (#2150) üzenetére


zool1
őstag

Hi!

A simet a helyedben kicseréltetném, mert okozhatja esetleg a mobilnet problémát. A régebbi pannonos apn beállításokra gondoltam. Mondjuk én is csak "hallomásból" tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2153) koveradam


koveradam
tag

Na megnéztem a mobilnet problémát! 1 óra alatt 136 KByte szerintem ez semmi! Úgyhogy nálam ez a gond nem áll fent :)))

(#2154) zool1 válasza fecs (#2150) üzenetére


zool1
őstag

(#2155) jacis válasza fecs (#2146) üzenetére


jacis
nagyúr

Veszel bele egy utángyártott akkut és no problem.
Készenléti állapotban is melegszik?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2156) rankesz válasza fecs (#2146) üzenetére


rankesz
veterán

Nézd meg az akkuhasználatnál hogy az Android-rendszer hány %-ot fogyaszt, ha több mint 10, az nem normális, ha esetleg sokkal több (40-50) akkor sajnos belefutottál a tipikus Samsung Gingerbread bug-ba ami rengeteg embernél jelentkezik

[link]

Galaxy s-nél ugyanez a helyzet... bár sgs2-re ma jött új firmware, lehet az megoldja, még nem olvastam utána

(#2157) LBandi válasza fecs (#2146) üzenetére


LBandi
aktív tag

Az akksi idő még javulni fog, mivel Li-s akkuknál ~10-15 teljes töltés kell, mire megfelelően "bejáratódik" és ezáltal eléri a maximális üzemidőt.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#2158) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

mocskoskurvairigyvagyokazokraakiknekmárvansgs2... :W :DD

(#2159) ForRedGlory válasza fecs (#2116) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem akarlak lelombozni, de 100MB édeskevés egy okostelefon normális használatához, feltéve ha nem a vacak Opera Minit használod.
Én alig használom jelenleg az i4-et netezésre, de így is összejön napi 15MB lazán, pedig csak böngészek.

(#2126) banpity: azokon a partner díjcsomagokon is ugyanúgy van net start (már ha T-Mobile-nál vagytok, de úgyis ott, tudom :) ), szóval ne erőltesd addig az SGSII-t, amíg le nem tiltatod vagy nem rendeltek normális net csomagot mellé. Amúgy is a partner díjcsomagokhoz kedvezményes(ebb) net jár.

[ Szerkesztve ]

(#2160) rankesz válasza ForRedGlory (#2158) üzenetére


rankesz
veterán

Pedig nem kéne, biztosan tudom hogy neked még így is sokkal előbb lesz mint sokunknak... ;)

nálam legalább is ( a tények ismeretében) tuti! :O

2161: erről beszéltem, hogynyaldmegahangom

[ Szerkesztve ]

(#2161) ForRedGlory válasza rankesz (#2160) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hétfőn ha végre tényleg kapható lesz bótban, első dolgom T-Pontba vezet. Be se megyek addig dolgozóba, direkt 9-17-re kértem magam, és a T-Pont (ami 20 másodpercre van melóhelytől) 8:30-kor nyit. Fél óra bőven elég, pláne ha látják ki vagyok :D

(#2162) zeroo5ux válasza jacis (#2151) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

ezt kifejtenéd bővebben?

engem nagyon zavar az hogy egy telefon úgy használja a netet (legyen az wifi / mobilnet) hogy én arra nem adtam engedélyt, ebből kiindulva én mindent megszeretnék annak érdekében tenni hogy csak akkor kapcsolódjon az internetre amikor azt én akarom.
(vagy esetleg amikor az email kliens frissíti a postafiókomat de ez a maximum)

köszönöm előre is:)

(#2163) ForRedGlory válasza koveradam (#2118) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Flash bekapcsolása mellett milyen fürgén lehet az oldalakon görgetni?
Van különbség így aközött, hogy normál böngészővel, vagy Opera Mobile mellett netezel? Igazából Opera Mobile érdekelne, ott milyen fürge a cucc.

(#2106) somnia: hatásvadász cikk, és hülyeség:
"A Galaxy S 2-höz viszonyítva jobb kijelzőt kap majd, és várhatóan jelentősen jobb hardvereket is."
Kétlem hogy lenne (jelentősen) jobb technika a annál, ami SGSII-ben van.

[ Szerkesztve ]

(#2164) janes74 válasza fecs (#2150) üzenetére


janes74
senior tag

Az elég régi kártya,nem biztos,hogy jó lesz.Telenor internet(nekem müxik)http://pdafanclub.com/forum/index.php?topic=1942.msg197272#msg197272

(#2165) rankesz válasza ForRedGlory (#2163) üzenetére


rankesz
veterán

Nem néztél meg még elég hendzon videjót hogy tudd hogy fürge? :)
Szerintem itt már amúgy nem korlátoz a vas, mind2 böngésző mellett ugyanolyan fürge

Amúgy 2160ban válaszoltam a 2161-re

(#2166) Watt89


Watt89
csendes tag

Samsung Galaxy S 2 vagy HTC Sensation????
Melyiket válasszam???

Nokia 6230i>>>Lg Shine KE970 >>>Sony Ericsson W580i>>>Samsung S5230>>>Nokia N8-00>>>?

(#2167) Cyberpunk válasza zeroo5ux (#2162) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mobilnett letiltásához APNdroid :K És akkor nem használja.

ForRedGlory: Jobb van úgy hívják hogy IPS ;]

Watt89: HTC egyértelműen :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2168) jacis válasza zeroo5ux (#2162) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon sok olyan ember van, aki azt hiszi, hogy az Androidos telefonok zabálják a mobilnetet úgy, hogy arra Ők nem is adtak engedélyt. Ez egy hatalmas tévhit. Az Android rendszer lételeme a net ez tény, de ha Te vagy bárki más csak wifi-vel kivánja használni az is beállítható (ugyan úgy, mint az iOS-nél és a többi rendszernél). Semmi extra nincs az egészben. Van egy olyan menüpont és és tartozik hozzá egy olyan widget is (amit kirakhatsz az egyik főképernyőre) amivel ezt (mobilnet) szabályozhatod. Sőt vannak olyan droidos app-ok amelyek azt figyelik, hogy havi szinten mennyi mobil, wifi netet használtál el és még limitet is lehet nekik beállítani, amelyet túllépve ezek az app-ok jeleznek számodra. Nekem is van fent ilyen progi csak nincs limit beállítva, mert korlátlan netem van és így nem fontos, hogy sipákoljon, mert nincs miért. Amúgy meg a korlátlan mobil net csomagok is fillérekért vannak a Telenornál meg a Vodánál. A T az egyetlen, aki szarakodik még ezzel.

Watt89: Ezt Neked kell eldönteni. Amúgy sztem HTC.

rankesz: Jogos. Sorry.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2169) ForRedGlory válasza Cyberpunk (#2167) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Csak neked, mert itt off: [link] ;]

(#2170) zeroo5ux


zeroo5ux
aktív tag

köszönöm a válaszokat:)

(#2171) rankesz válasza Cyberpunk (#2167) üzenetére


rankesz
veterán

Inkább ne kezdd...

Többiek meg tartsák magukban a véleményüket, vagy beszéljék meg privátban legyenek szívesek

Így is eléggé elsikkad a szakmai (színvonalas) rész a topikban... :D

(#2172) Cyberpunk válasza ForRedGlory (#2169) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Copy2paste volt szóval nem értem :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2173) Watt89


Watt89
csendes tag

Döntök én De már láttam 10000000 vidit és teszteket és nem könnyü dönteni :P
Köszi a tanácsokat :)
Vagy esetleg HTC Evo 3D???? :P :D ....

Nokia 6230i>>>Lg Shine KE970 >>>Sony Ericsson W580i>>>Samsung S5230>>>Nokia N8-00>>>?

(#2174) Cyberpunk válasza Watt89 (#2173) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ha nem vakít el a SAMOLED+ kijelző és nem műanyag telefont akarsz akkor szerintem egyértelmű hogy mit kell venni.

Nyugodtan lehet kövezni...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2175) jacis válasza Watt89 (#2173) üzenetére


jacis
nagyúr

Hátha segít.....

Itt látszik a kijelzők közötti különbség is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2176) DarkChild válasza banpity (#2126) üzenetére


DarkChild
senior tag

Bekapcsolás után bemész a beállításokhoz és kiütöd belőle az APN címét, utána már garantáltan nem mászik majd mobilnetre.

(#2177) DarkChild


DarkChild
senior tag

Még valami: ha valaki lát ilyen hátlapot/tokot, légyszi szóljon nekem, ebbe szerelmesedtem bele, úgyhogy kell kell kell :DDD

(#2178) fecs


fecs
senior tag

zool1: köszi a linket. Ennek segítségével megtaláltam a Telenor oldalán is.

jacis: az utángyártott akkuktól kicsit félek. Nem vagyok jártas a témában, és nem szeretném, ha az akku tönkretenné a telefont. Készenléti állapotban nem melegszik, de pl rádió hallgatása közben érezhetően emelkedett a hője.

rankesz: 10% alatt van az android rendszer fogyasztása

LBandi: ez igaz, bízom is benne, hogy van még tartalék az aksiban.

ForRedGlory: írtam korábban, hogy június 15-től van lehetőségem megemelni az előfizetés adattartamát.

janes74: telenor internet megy nekem is, csak néhány funkció nem (képfeltöltés ide a fórumba és a flikr-re)

Pixel 6a

(#2179) DarkChild válasza zool1 (#2143) üzenetére


DarkChild
senior tag

Neten töménytelen mennyiségű teszfotót és videót találsz :K
Itt van pl egy jó nagy adag: http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-review-597p9.php

(#2180) DarkChild válasza fecs (#2146) üzenetére


DarkChild
senior tag

Az akksiproblémára esetleg egy ilyen lehet majd megoldás... Bááár, gondolom pöppet megnöveli a készülék vastagságát. :B

(#2181) rankesz válasza DarkChild (#2180) üzenetére


rankesz
veterán

Az akksiproblémára inkább egy rendes, bugmentes szoftver lenne a megoldás a samsungtól..

Kíváncsi vagyok mikor jönnek ki vele, illetve a mai kies update megszünteti-e a bttery drain-t

(#2182) jacis válasza DarkChild (#2180) üzenetére


jacis
nagyúr

Szegény tok elég puritán :N

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2183) DarkChild válasza jacis (#2182) üzenetére


DarkChild
senior tag

Valóban... most hogy kinagyítottam a képet, tényleg elég csúfság :DDD
Nem is írják, hogy mekkora kapacitású akksit gyűrtek bele.

(#2184) zeroo5ux válasza jacis (#2175) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2011/05/htc_sensation_vs_samsung_gsii_review_sg_15-580x325.jpg

szépek a színek (qHD ide vagy oda) :DDD

amúgy az EVO 3D még mindig nem elérhető az Európaiak számára

(#2185) HardRic válasza Cyberpunk (#2174) üzenetére


HardRic
addikt

Mert a 2 nagy műanyag pacni között lévő centis alumínium aztán sokkal jobb minőség,tényleg.
SGS2 full műanyag de legalább könnyű, és a hátlap kinéz valahogy, nem 3 részből összetett, itt-ott kilógós izé.

(#2186) jacis válasza HardRic (#2185) üzenetére


jacis
nagyúr

Kezdődik..... :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2187) HardRic válasza jacis (#2186) üzenetére


HardRic
addikt

:D

(#2188) jacis válasza fecs (#2178) üzenetére


jacis
nagyúr

Szia.

Azt próbáld már ki nekem légyszi, hogy ha élő hátteret raksz be a telónak nem reccen tőle a képernyő váltás? Persze úgy, hogy a háttérben azért fusson egy-két dolog :)
Nekem a DHD egy hangyányit reccen és gondolom ez a kétmagnak már nem okozhat problémát.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2189) Varszegig válasza jacis (#2131) üzenetére


Varszegig
veterán

ez amerikának készül, nem eunak

(#2190) beteg válasza jacis (#2188) üzenetére


beteg
őstag

nekem valami galaxis van betéve és nem hogy nem röccen, de elképesztően gyors rajta minden!

Csak futni kell!

(#2191) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

A műanyag és fém vitába annyiban szólnék hozzá, hogy szerintem teljesen mindegy, hogy melyik melyik, a lényeg az, hogy rendesen legyen összerakva :K

Aki a fémet szereti/szeretné, annak javasolom, hogy telefonáljon úgy hogy közben tölti az akksit, nem kicsit lesz meleg a telefon...

Masta FRG,

egy kérdésem lenne hozzád, ha már a T-nél dolgozol megtennéd, hogy utánakérdezel, hogy most akkor mi van azzal a megállapodással amit a T is aláírt, miszerint 18 hónapig garantálják a - viszonylag - gyors szoftverfrissítést a készülékekhez, amennyiben annak bírja a hardvere ?

Hoppá, pontosabban két kérdésem lenne, a másik, hogy nem lehet tudni, hogy Tegra chip-el szerelt készülék érkezik-e a T-hez, akár később is, mivel nekem bőven ráér.

Olvasom, olvasom a fórumokat, de én még GB-re sem frissítettem a készüléket, mert egyrészt teljesen jó a mostani 2.2.1.-s, másrészt amit olvastam, az nem győzött meg, hogy még nem teljesen 100-s a GB.

Meg ugye már nálunk is van fizetős Market és azt a pár progit meg inkább kifizetem, ha már nem kell/kellene illegálisan ROM-ot frissítenem.

Morituri Te Salutant

(#2192) FrosTiii válasza Cyberpunk (#2174) üzenetére


FrosTiii
csendes tag

A samoled kijelzők nem parasztvakítást szolgálnak, és nem is csak annyiban térnek el, hogy a színek jobban vannak szaturálva. Ez egy elég durva technológia, kevesebbet eszik, jobb a kontrasztarány, szélsőségesebb körülményeket bír ki, válaszidő gyakorlatilag nincs, sokkal véknyabb akármi másnál, és még folytathatnám. Egyetlen egy dolog miatt nem árulnak még samoled tv-ket pl, mert az előállítási költésge bőőődületesen nagy egy nagyobb kijelzőnek. Nem venné senki, de ha lenne, ilyen lenne mindenkinek, mert messze a legjobb kijelző. És csak az nem látja, akinek nincs szeme, vagy nem akarja, mert makacs. :)

(#2193) Cyberpunk válasza HardRic (#2185) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ha te ezt így gondolod. Akkor nem volt a kezedben még egy HTC pl. Vagy Motorola. Ellenben nekem már volt SGS.

#2192: Ha ez igaz lenne akkor lenne szép számmal monitor is AMOLED kíjelzővel. De nincs. Az ár nem lényeg egy profi monitornál, meg vennék. Csak nincs rá kereslet, mert nem jó. Grafikus felhasználásra. Mert nem színhelyes.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2194) Varszegig


Varszegig
veterán

úgy hiányzott már egy kis samoled versus :C :C

(#2195) zeroo5ux válasza Cyberpunk (#2193) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

ekkora hülyeséget is rég olvastam, de hagyjuk abba szerintem még az elején még mielőtt tele szemetelődne értelmetlen vitákkal a topik. (hozzá teszem az egyes emberek trollkodása miatt)

(#2196) fecs válasza jacis (#2188) üzenetére


fecs
senior tag

Nem akad semennyire. Borzalmasan gyors!

Pixel 6a

(#2197) fecs válasza jacis (#2188) üzenetére


fecs
senior tag

Nem akad semennyire. Borzalmasan gyors!

Pixel 6a

(#2198) pzstm


pzstm
titán

no az általak linkelt videók teljesen meggyőztek arról, hogy nem érdemes várni a Sensation-ra (amúgy egyik videóban mintha azt mondták volna, hogy 1GB ram van HTC-ben is...nem 768-ról volt szó?)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2199) ForRedGlory válasza pzstm (#2198) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ott van a videó alatt, hogy tévesen mondott 1GB-t a Szenzációra.

(#2200) pzstm válasza ForRedGlory (#2199) üzenetére


pzstm
titán

uhhh pöppet fáradt vagyok, olvasni nem bírok, csak videót néztem...sorry :R :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archivum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.