Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archivum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2351) row


row
csendes tag

Hi!
1..Skype-ot tett már fel valaki? Videóhívás megy?
2. Miből derül ki, hogy az enyémben milyen proci van? (külföldi vétel)

(#2352) fecs válasza koveradam (#2349) üzenetére


fecs
senior tag

A melegedést én akkor tapasztalom, amikor a procinak dolga akad (filmnézés - 700Mb Divx, 3D hatású játék - Fruit Slice....). Eddig csak a Marketről raktam fel rá dolgokat, szóval nem hinném, hogy vmi hibás programmal lenne szerencsém.
Pl 10 perc Angry Bird-özés után kezdett kihunyni az aksi, rádugtam a hálózati töltőre. Azt az üzenetet kaptam a telefontól, hogy a töltés nem lehetséges, mert az aksi túl meleg, vagy túl hideg. Szóval nem csak károgok. Egy kis pihi után felvette a töltést.
Amikor melegedésről beszélek, akkor a testhőmérsékletnél (36-37C) magasabb értéket értek. Még nem mértem le semmivel, de azt tippelem, hogy 45-50C lehet az általam kifogásolt érték. Talán elhiszitek, hogy ez egy csöppet magas érték egy működő marokbizgerétől.
Amúgy az Android rendszer ma 20% közeli akkuhasználatot produkált, ami a kelleténél magasabb. A prímet a kijelző viszi 43%-kal, de ez normális ebben a fázisban (én ismerkedem a rendszerrel, ergo sokat van használatban).
Kezdem belakni a TW4-et, lassan merszem lesz rootolni (első androidos telóm). Én KIES-sel nem látok új romot.

Azt hittem, hogy összehoztam az első karcolást így 3 naposan. Egy kemény műanyag (autós tartó) és a hátlap megkóstolták egymást. Szerencsére a telefon tartozéka győzött, a sorja a tartóról származott. Én is azok közé tartozom, akinek tetszik a hátlap.

Más.
Hálózati és autós töltő van már forgalomba?

Pixel 6a

(#2353) row válasza fecs (#2352) üzenetére


row
csendes tag

6 dolcsiért rendeltem gyári szivart a béjről....megtalálod hamar

(#2354) kellerman


kellerman
tag

Egy kis SGS2 üzemzavar. :(

http://www.youtube.com/watch?v=IMzpjHF7AB0

(#2355) greencard válasza kellerman (#2354) üzenetére


greencard
tag

Ez nem S2. 5 hónapja van nekije, akkor még nem volt S2.

(#2356) fecs válasza row (#2353) üzenetére


fecs
senior tag

Szeretem én az ebay-t, de itthon ezek szerint még ne keressem?

Az elmélet szerint 9100-as az Exynos, a 9103-sa jelölésű lesz a Tegra-s. Én még nem is néztem a sajátomat. Egy másik elmélet szerint még nincs a piacon 9103-as. Remélem jól tudom és nem egy 9103-as melegszik a kezeimben. :(((

Pixel 6a

(#2357) greencard


greencard
tag

Igazából nem tudom, mennyire probléma a melegedés? Amikor AA akkut töltök, melegszik; amikor videót tömörítek a géppel, akkor melegszik a proci; amikor HD videt nézek, akkor felvált a proci sebessége, és melegszik.

Lehet, hogy naív vagyok, de nem tud melegedés nélkül működni. A laptop is kellemesen melegíti a 2 combomat, ha az ölemben használom. Szó szerint, süt.

[ Szerkesztve ]

(#2358) pestibenji válasza fecs (#2352) üzenetére


pestibenji
senior tag

egy kemény műanyaggal találkozott, és le is sorjázta? :o ez komoly? nekem volt egy kis félelmem, hogy a műanyag hátlap nagyon könnyen fog karcolódni, de ha ez tényleg így van akkor nagyon örülök :K

(#2359) fecs válasza greencard (#2357) üzenetére


fecs
senior tag

Engem se érdekelne a dolog, ha közben nem fagyott volna resetig, illetve a képernyő elszíneződés se egy jó móka.

Itt ragadom meg az alkalmat.
Nem akarom sárba döngölni a készüléket, és vitát se akarok nyitni. Ép ellenkezőleg. Jelzem a tapasztalataimat.
A munka hővé alakul ebben a szegmensben is. :) No de ennyi azért ne keletkezzem, mert a teljesítmény hiányt szenved.
Kedves tulajok ás leendő tulajok! Ha vki melegedést tapasztal, akkor az jelezze! Hátha sikerül rájönni az okára. :R

Pixel 6a

(#2360) CoolBoy323 válasza fecs (#2352) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akksi hő-jét a battery monitor widget nevű programmal le tudod csekkolni (többek között)

(#2361) fecs válasza pestibenji (#2358) üzenetére


fecs
senior tag

A megerősítés kedvéért megnéztem még1x. Tényleg nem esett bántódása. Talán az lehet a titka, hogy recés.

Pixel 6a

(#2362) fecs válasza CoolBoy323 (#2360) üzenetére


fecs
senior tag

Köszönöm, felraktam.
Minden ilyen hasznos infó jól jön kezdő androidos mivoltomnak. :DDD

Pixel 6a

(#2363) CoolBoy323 válasza fecs (#2362) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jól belekezdtél egy SGS2-vel :DDD

így nem fogod tudni értékelni azt, mikor pl 1.5ről 2.1 re váltasz, és azt se fogod tudni, milyen istenijó dolog is az az app2sd :DDD

musthave progi még szerintem a quick settings (pro) és a quick settings sem rossz...

(#2364) t72killer válasza fecs (#2359) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp tesztelem majd melegedésre. Jó, hogy írtad, mert így elsőre szigorúan maradok garis körülmények között, és ha sikerül megsütnöm, akkor kérek újat :DD . Mondjuk egy rootolás után ha visszatesz az ember egy friss gyári romot, azt nem szabad, hogy észevegyék.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2365) pestibenji válasza CoolBoy323 (#2363) üzenetére


pestibenji
senior tag

miért kell ez a quick settings app? olyan beállításokat is el lehet vele érni amiket alapból nem, vagy miért jobb, mint a sima 'beállítások'? :-o

[ Szerkesztve ]

(#2366) Legendd válasza fecs (#2359) üzenetére


Legendd
senior tag

Mondjuk az i4-em is melegszik, ha mondjuk egy Modern Combat 2 megy rajta 20 percnél tovább. Igaz, sosem fagy le, sosem kell resetelni, sőt, igazából azért szeretem csak az iOs-t, mert 2007 óta egyszer kellett resetelnem :D pedig 1 hetet megy mindig kikapcsolás nélkül.

Más:
Sajnálom, hogy Szegeden amúgy semmi nincs, abban reménykedem, hogy mielőtt megveszem (ugyanis cserélni fogom az i4-et egy SGSII-re 1:1-ben /T-sek/), lesz kirakva itt is egy a Media Marktban...ha azt a fránya flash-t tudná a szifon, nem is gondolkodnék...
Eleinte én tuti nem fogom rootolni, pedig a JB miatt tudom, mennyire jó dolgok ezek, viszont tanuljam meg kezelni, aztán vagánykodhatok :D
Hány irányú giroszkóp van a telefonban? Tud olyat a Modern C. 2-ben, hogy amerre fordítod a telefont, arra fordul a játékban a kép?
Másnál is fagy a beépített böngésző?
Ki honnan szedi hozzá az .apk-kat?
Üdv

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#2367) t72killer válasza Legendd (#2366) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A durvább melegedés+fagyás lehet, hogy egyedi készülékprobléma, én olyan fél-egy év elteltével bepróbálkoznék egy garis cserével. A samunál valszleg némileg nagyobb a minőségi szórás, mint az applenél.

nem lehet vajon egy alufóliadarabot belehekkelni, h vezesse el a hőt :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2368) CoolBoy323 válasza pestibenji (#2365) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kirakod widgetnek pl, és egy bökésre elérsz mindent, egy helyről...
Pulseon én imádtam, most már alig használom, de azért jó, ha van :P

(#2369) Legendd válasza t72killer (#2367) üzenetére


Legendd
senior tag

Igen, lehetséges :) csak nem lesz már baj...
Amúgy akkor csak a NOLED nevezetű progi van arra, hogy jelezze, ha sms jön, vagy mail, hívás, stb (ha épp nem látnám)?? Valaki kipróbálná, hogy mennyire meríti az akkut?
Amit egy előttem szóló kérdezett, hogy elvileg a két érintésérzékeny "gombot" akarják állapotjelzőnek, azzal mi a pálya?

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#2370) t72killer válasza Legendd (#2369) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam a legkomolyabb tipikus igénybevétel a magas bitrátájú 1080p filmek lejátszása lesz. Ha ezt tudja tartósan (mondjuk 6 óra/töltés), fennakadás nélkül 35fokos nyári melegben, akkor nem lesz panaszom rá:)

Ja,a GPS chip se süljön meg egésznapos túra alatt. A htc kaiserem pl szabályosan forró egy hosszabb autós navgáció végén:(

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2371) pestibenji válasza Legendd (#2366) üzenetére


pestibenji
senior tag

"Hány irányú giroszkóp van a telefonban? Tud olyat a Modern C. 2-ben, hogy amerre fordítod a telefont, arra fordul a játékban a kép?"

Igen, tud

(#2372) beteg válasza t72killer (#2370) üzenetére


beteg
őstag

:DDD :DDD
Nekem már akkor is forró a bal felső sarka hátul, ha wifizek

Csak futni kell!

(#2373) LBandi


LBandi
aktív tag

Ha már melegedés, a telefon belső alkatrészei milyen magas hőt viselnek el még hibajelenség (pl fagyás, meghibásodás) bekövetkezése nékül? Vagy nincs valamiféle max. TDP meghatározva mint a processzoroknál?
Jó lenne ha olyan szívós lenne mint egy VGA ami akár a 100C fölötti üzemelést is simán kibírja.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#2374) kopasz79


kopasz79
tag

akinek van ki tudná próbálni hogy rejtett SSID wlan-ra tud e kapcsolódni

(#2375) moco22 válasza dokee78 (#796) üzenetére


moco22
aktív tag

de, 1,2 -es és touchwiz 4 van rajta. véletlen elírás lesz.

hát ne tudjátok meg, hogy suhan rajta az spb shell. meg is vettem gyorsan, így jobb, mint a tört.

[ Szerkesztve ]

Samsung S22 Ultra

(#2376) DarkByte válasza Legendd (#2366) üzenetére


DarkByte
addikt

Mikor nézted legutóbb a Médiában?
Itt korábban azt olvastam hogy pénteken jön az első szállítmány a Media Markt-ba. Persze hogy ez Szegedet is érinti vagy csak a fővárost azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2377) koveradam


koveradam
tag

Nekem most is 2 oraja megy a wifi de nem melegedik semmit sem ! De van egy lama kerdesem amit magam sem tok hogy nem talalom meg! A youtube progit keresem de nem talalom rajta! A market azt irja rajta van Help me please

(#2378) FrosTiii


FrosTiii
csendes tag

Van újabb infó a trémobilos kiszállítással kapcsolatban, de inkább le se írom, mert csak baj van belőle itt. :)

(#2379) rankesz válasza koveradam (#2377) üzenetére


rankesz
veterán

Próbáld meg azt hogy böngészőbe beírod hogy youtube, kiválasztasz egy videót, és amikor megnyitná, felajánlja a Youtube appot (vagy nem)

Ha a tw4 launchert használod, akkor nézd meg ABC lista szerint rendezve ott kell lennie a lista végén.

Ha nincs fent akkor Factory Reset. (a hogyant megtalálod a kézikönyvben, lusta vagyok leírni)

[ Szerkesztve ]

(#2380) hallerúr válasza FrosTiii (#2378) üzenetére


hallerúr
csendes tag

Ugyan... mi volt? :)

(#2381) knyitogato válasza FrosTiii (#2378) üzenetére


knyitogato
őstag

ne már :) írd meg :)

(#2382) kellerman válasza greencard (#2355) üzenetére


kellerman
tag

Ja, tényleg ezt benéztem :W

(#2383) kopasz79 válasza FrosTiii (#2378) üzenetére


kopasz79
tag

ne tartsd magadba!
hadd örüljön a nép

(#2384) bulikavagyok válasza FrosTiii (#2378) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen, engem is érdekelne.. :R

(#2385) beteg


beteg
őstag

én már eldom, nekem nem jött be :(

Csak futni kell!

(#2386) pzstm válasza beteg (#2385) üzenetére


pzstm
titán

az SGS2??? :Y

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2387) Legendd válasza FrosTiii (#2378) üzenetére


Legendd
senior tag

Valakinek melegszik,valakinek nem...ez fura :) amúgy az Android kezel wep2-t???
Vagyus dupla titkosítást?Nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#2388) knyitogato válasza beteg (#2385) üzenetére


knyitogato
őstag

:Y

(#2389) fecs válasza beteg (#2385) üzenetére


fecs
senior tag

Ehhez képest nálam egy könnyed imádat van a készülék iránt. :))

Pixel 6a

(#2390) fecs válasza Legendd (#2387) üzenetére


fecs
senior tag

Az én routrem nem tud WEP2-t, nem tudok neked erre válaszolni.

Pixel 6a

(#2391) DarkChild


DarkChild
senior tag

Megmondom a frankót srácok, ez a sok negatív visszhang ami érkezik (különösen úgy, hogy még alig van néhány ember birtokában ilyen kütyü) kezd elbizonytalanítani, hogy akarok-e én egyáltalán váltani iPhoneról erre... :F

(#2392) kellerman


kellerman
tag

Télen a hideg napokon mikor fázik a kezed , majd milyen jól fog jönni , hogy melegszik a telefon . :DDD

(#2393) Varszegig válasza DarkChild (#2391) üzenetére


Varszegig
veterán

"sok negatív visszhang"

pl?

(#2394) kopasz79 válasza kopasz79 (#2383) üzenetére


kopasz79
tag

FrosTiii (#2378)
ennyire szuper titkos hogy nem mered elárulni?

(#2395) moco22 válasza Varszegig (#2393) üzenetére


moco22
aktív tag

én tökéletesen meg vagyok vele elégedve. használom amire kell, ahogy kell. most fogom feltenni az XWKE7 romot, mert abban helyrehozták az akksi merülést, több lett a szabad hely, jobb az érintés, stb.
én semmi rosszat nem tudok róla mondani, hasít mint állat. nagyon szeretem, egyáltalán nem bántam meg, hogy lecseréltem a gs-t, megint lecserélném, ha így lenne.

Samsung S22 Ultra

(#2396) zeroo5ux válasza DarkChild (#2391) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

tudtommal eddig semmilyen olyan hibáról nem írtak, ami állandó vagy hardveres.
(ez a melegedés meg már egy jó ideje létező dolog a telefonoknál, főleg a samsungnál.)
nekem az Omnia HD-n egy egy wifis letöltés után sütni lehetett.

T-mobilenál ma sem történt változás, legalábbis nekem nem változott semmit a rendelés státusza...

[ Szerkesztve ]

(#2397) beteg válasza Varszegig (#2393) üzenetére


beteg
őstag

ez azért szerintem is túlzás. én sem azt mondom, hogy használhatatlan, de még azt sem, hogy van olyan hibája, ami baromi súlyos. Egyszerűen a HTC után én nehezen szokom a felületét, azokat az apró hülyeségeket, hogy pl. egy gadget csak fél oldal méretű lehet, teljes nem. Vagy a rejtélyes adatforgalom zabálást. De nem mondhatom, hogy egyértelműen valami komoly baja van.

Csak futni kell!

(#2398) Varszegig válasza moco22 (#2395) üzenetére


Varszegig
veterán

ezért kérdezem én is. ugyanis komoly negatívumot nem olvastam. nekem a wave is melegszik ha játszom vele. Ez az energiamagmaradás törvénye:)

[ Szerkesztve ]

(#2399) zeroo5ux válasza beteg (#2397) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

ezek tudtommal olyan problémák amiket így úgy ki lehet küszöbölni nem de?

(#2400) killerjohn


killerjohn
addikt

speedshopban félretéve, holnap a kezemben :p

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archivum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.