Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Timstrike válasza Laris2 (#17049) üzenetére


Timstrike
tag

Itt van [link] , de kell aludni 4-5 órát ott az ágyon és akkor megjelenik a teleport. Nyugodtan aludhatsz mert az a füstös anomália nem érint. ;)

(#17052) Laris2 válasza Timstrike (#17051) üzenetére


Laris2
aktív tag

Köszi, bele is írtam a feladatok részletes megoldása fejezetbe. (bár ez a mod készítőinek lenne a feladata) Viszont engem az a teleport amelyiknek át kellene vinnie a másik tartályra, megöl. :D

(#17053) Timstrike válasza Laris2 (#17052) üzenetére


Timstrike
tag

Használd az f5-ös teleportálot vagy (én így oldottam meg :D ) átírtam az ugrást 12-re az actor ltx-ben és átugrottam.

(#17054) Laris2 válasza Timstrike (#17053) üzenetére


Laris2
aktív tag

A régebbi verzióban jön egy anomália, és átvisz minket. Ebben a verzióban a leírás szerint az anomália ad valami képességet, és átsétálhatunk a másik toronyra. De nekem ez nem jött össze. Ezt a napló beírásból tudhatjuk meg.

(#17055) Timstrike válasza Laris2 (#17054) üzenetére


Timstrike
tag

Sok minden megváltozott az új verziókban és sok minden nem úgy működik ahogy az alap játék volt.Ezért nem is lett annyira népszerű ez a mód.Még mindig javításra meg összehangolásra kényszerül de a fejlesztők már belefáradtak és nem folytatják a munkát.Inkább más módokra koncentrálnak.

(#17056) Laris2 válasza Timstrike (#17055) üzenetére


Laris2
aktív tag

Ez nem az eredeti fejlesztősztőcsapat munkája, viszont az ST2 jól sikerült, az kész is. Az NS-hez viszont nincs angol fordítás, de jól haladok a fordításával.

(#17057) Timstrike válasza Laris2 (#17056) üzenetére


Timstrike
tag

Tudom és sajnálom hogy az eredeti fejlesztők nem tudták folytatni a mód fejlesztését.
Örvendek,hogy az ST2-nek sikeres a magyarítása,ugyanis az lesz a következő Zóna kutatási célom. :C :R

(#17058) Laris2


Laris2
aktív tag


Na, nemcsak az NSCP2-ben, az OGSR verzióban is csatába keveredik Kostya a kordoni hídnál, ráadásul Asztrológus is beszáll a csetepatéba. :D Szerencsére ők, és Kuznyecov is halhatatlan.

(#17059) Timstrike válasza ' Tzs , (#17007) üzenetére


Timstrike
tag

Itt van a Vad Vidék - Yantar mentés,ha még érdekel . [link]
Csak a tűz anomálián kell átvergődni és már Yantár-on vagy :DD

(#17060) Laris2 válasza Timstrike (#17059) üzenetére


Laris2
aktív tag

Köszi, majd ránézek, de most az NS OGSR-val foglalkozom, annak is a legújabb 2024 jan 10-ei változatával. Nagyon megtetszett ez a játék, szép grafika kik-be kapcsolható effektek. Beépített bioradar, Még csak az Agronomig jutottam, de útközben meglepetésként ért, milyen jól harcoltak Petruháék a banditák ellel a Lokomotív jármű parkolóban, ill. a Szeméttelepen Bes-ék, és Gray-ék is. Míg én gyógyítgattam magam ők látványosan legyűrték az ellent. Ezt azért írom, mert eddig nekem kellett odatennem magam az ilyen akciókban, sőt még őket is életben kellett tartanom. :D A fentebbi kép nem ebbőll a játékból való. A magyarítást a plusz feladatok, és újabb grafika miatt át kell írni. Egyébként csiszta orosz az egész.

(#17061) Timstrike válasza Laris2 (#17060) üzenetére


Timstrike
tag

Befejeztem a Goldsphere OGSR-t és elég jól működött a magyarítás. Köszönöm! :R
Most nekifognék az ST2 (OGSR Engine)-nek, ha adnál egy magyarítás linket nagyon megköszönném.

(#17062) Laris2 válasza Timstrike (#17061) üzenetére


Laris2
aktív tag

[link] ST2 (OGSR Engine)-magyarítás. A bárban az Antikvárius hibát nem emlékszem kijavítottam-e. Ha odaérsz jelezd, ha jó, ha rossz.

(#17063) shield


shield
Topikgazda

Srácok, tudja valaki, hogy a Stalker modokban melyik fájl(ok)ban szokott lenni az anti-cheat?
Remélem tud segíteni valaki, előre is köszi. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17064) Timstrike válasza Laris2 (#17062) üzenetére


Timstrike
tag

Köszönöm! :R
Neki is fogtam és találtam nem lefodított szöveget: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] .
Remélem nem baj hogy jelzem. :D

(#17065) Laris2 válasza Timstrike (#17064) üzenetére


Laris2
aktív tag

Olyan mint az első kép is, az behegesztett szöveg, nem fordítható (esetleg egy stalkerben jártas program készítő) Sok megjelenő SMS, a zónarádió szövege, ezek külön fájloban vannak, engem abszolute nem érdekel. Viszont, ha ez a műtárgyátalakítósdi érdekel, lefordíthatom. (rengeteg időt elrabol ezeknek a műtárgyaknak az átalakítása, Ennek a kiváltása végett, a fontos műtárgyak megvásárolhatók a bárban az Antikváriusnál)

(#17066) lacika93


lacika93
csendes tag

Sziasztok.
Hátha valaki tud segíteni. Az autumn aurora 2.05 honosított verziójában van arra lehetőség -akar mókolással is-, hogy növeljem a betűméretet? Köszönettel! :)

(#17067) Timstrike válasza Laris2 (#17065) üzenetére


Timstrike
tag

Nem érdekelnek, ha nem fontosak a játékmenetben mert tudom hogy sok időmet rabolna el.Inkább akkor az Antikváriusnál megveszem. :K

(#17068) Laris2 válasza Timstrike (#17067) üzenetére


Laris2
aktív tag

Ha lesz kedved a legújabb 2024-es NS-hez, az motiválha a fordítás javításába. Nagyon átdolgozták ezt a modot a 2023-as kiadáshoz képest, és a grafika is látványosabb. Abszolúte nem mezei verzió. Ameddig haladtam benne, az nagyon pozitív. Pl Kruglovból nagyon jó harcos lett, és egyáltalán nem játsza a hülyét. Több új feladatsor is megjelent benne, ilyen a kibővített (A CSELEKMÉNY KEZDETE "FAMILY HEART") ez egy romantikus nosztalgia. Üj nem túl vad mutánsok is megjelentek benne, én az egyiket békának néztem.
De necsak a jóról. A tárazás megnehezíti a dolgunkat, ami úgy működik, hogy tárakat kell behelyezni a zsákunkba. Tizenkét rekeszt tölthetünk fel, ez bőven elég is lenne a három hordozható fegyverünkhöz. Ráadásul, ha találunk fegyvereket, azt kitárazhatjuk, és amennyi lőszer van benne az felhasználhatjuk. Eddig oké. Vehetünk, szerezhetünk dobozos lőszereket is, de ez hogyan kerül bele a tárba, erről van egy nemérthető leírás, és nem jövök rá. Még a legelején egyszer sikerült úgy kattintgatnom, pedig nem is aklartam, de láttam hogy a dobozból fogy a lőszer, a tár pedig megtelik. Na ez azóta sem sikerül. Így mindig cipelek harminc negyven tárat pár lőszerrel. A jó, hogy eléggé részletesen leírja a rejtekhelyeket, pl Kostya, de egy F5-F9-el választhatunk is, ha az közelebb van, vagy jobban ismerjük. A műtárgyakról. Eléggé sugároznak, célszerű minőségi tárolókban tartani, mivel a gyengébb minőségű tárolók több sugárzást engednek ki, és csak később, vagy alvás után vesszük észre a bajt. Biztos vagyok benne, hogy a játék további részében is lesznek újítások.Megjártam három labort is, nem mondanám nehéznek a játékot. Sokkal emberibb, mint az NSCP2.

(#17069) Timstrike válasza Laris2 (#17068) üzenetére


Timstrike
tag

Szivesen nekifognék ha kapok egy letöltő linket és ha fut az OGSR valamennyire a gépemen.Nem találok letöltési linket csak a 2023 decemberi verzióhoz.
Az ST2 OGSR-vel is minimális beállításon kell játszodnom mert gyenge a videokártyám és a Kat. Raktárnál meg a Radaron (anomaliák,mutánsok,eső meg köd stb)is gondjaim vannak.

(#17070) Laris2 válasza Timstrike (#17069) üzenetére


Laris2
aktív tag

Esetleg minimális beállításokkal. Úgy akadtam rá a 2014-es verzióra, hogy egy fájl miatt, újra akartam letölteni a 23-as verziót. rákattintáskor kiírta, hogy ez elavult, az újabb 24-es verziót töltsem le. Ezért váltottam. De azt a letöltést nem találom. Ezekhez nemkell semmi kiegészítő, bár készül hozzá egy hőkamerás kiegészítő. Az nagyon hasznos lesz a sötétben, ill a fák mögött bujkálókkal szemben. Szólj ha aktuális lesz, küldöm a tesztelésre váró fordítást :)

(#17071) Timstrike válasza Laris2 (#17070) üzenetére


Timstrike
tag

Küldheted és akkor nekifogok ennek is,párhuzamosan az ST2-vel. :R :K

(#17072) Laris2 válasza Timstrike (#17071) üzenetére


Laris2
aktív tag

[link] NS OGSR 2024 magyarítás. Ez nem végleges verzió. Egy kitömörített db fájl teljes anyagát küldöm, csak így működik. Megértem, de azért kár hogy sok régi stalkeres kiszállt a zóna kínálta élményekből, pedig ezek az új játékok eléggé jó sztorikat rejtenek, és stabilak is.

(#17073) izsoooistvan


izsoooistvan
újonc

Sziasztok, milyen módot ajánlottok ami modernizálja a játékot jó hozzá a magyarítás és sztori az eredeti,koszi

(#17074) Rony949 válasza izsoooistvan (#17073) üzenetére


Rony949
őstag

Én most nemrég belekezdtem egy végigjátszásba az Autumn Aurora moddal. De az mondjuk már megvan 10 éves is.

(#17075) izsoooistvan válasza Rony949 (#17074) üzenetére


izsoooistvan
újonc

milyen magyarítást használsz hozzá? mert én ami fent itt az oldalon nem indul el tőle...

(#17076) Rony949 válasza izsoooistvan (#17075) üzenetére


Rony949
őstag

Ja, bocsi. Magyarítást nem használok.

(#17077) Timstrike válasza Laris2 (#17072) üzenetére


Timstrike
tag

Nehezen, de nekifogtam és találtam érthetetlen szövegeket: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] .

(#17078) Laris2 válasza Timstrike (#17077) üzenetére


Laris2
aktív tag

Köszi, amit úgy gondolok, hogy fontosak, javítom. Sok mindent azért nem egyszerű megtalálni, mert a norton keresőm nem ismeri a ciril betűket.

(#17079) lacika93 válasza izsoooistvan (#17075) üzenetére


lacika93
csendes tag

http://stalkermods-hun.atw.hu/

Innen szedtem le a patchelt változatot, illetve a patchelt móddal is játszom. Nekem tökéletesen működik.

(#17080) Timstrike válasza Laris2 (#17078) üzenetére


Timstrike
tag

Az ST2 OGSR magyarításban találtam kisebb gondot: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] .
Az NS OGSR 2024 lassan haladok mert nem birja a gépem és mire megmozdulnék már rég halott vagyok :W

(#17081) shield válasza lacika93 (#17066) üzenetére


shield
Topikgazda

"Hátha valaki tud segíteni. Az autumn aurora 2.05 honosított verziójában..."
Meg lehet oldani. Milyen honosítást használsz?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17082) Laris2 válasza Timstrike (#17080) üzenetére


Laris2
aktív tag

Akkor a fejlesztést nem húzhatod sokáig. :F

(#17083) speki1982 válasza Laris2 (#17072) üzenetére


speki1982
tag

Szia Laris!

Beszállhatok a fordítás tesztelésébe... csak kérnék egy letöltési linket NS OGSR 2024-hez. Illetve találtam orosz oldalon valamilyen Stalker NS OGSR 16.01.23 dátumú torrentet. Az jó?
A magyarításodat letöltöttem.

[ Szerkesztve ]

(#17084) Laris2 válasza speki1982 (#17083) üzenetére


Laris2
aktív tag

Szia, nagyon szívesen adnák linket, de valahogy nem találom. Kérdezd meg Timstrikét, ő mostanában töltötte le, biztosan tud segíteni. Ha fontos, vagy kapitális hibát találsz benne, jelezd. A 23-hoz nem jó a fordítás a plusz feladatok, meg a textúra miatt.

(#17085) speki1982 válasza Laris2 (#17084) üzenetére


speki1982
tag

Köszi, akkor megkerdezem a kollégát.
Addig meg újrakezdtem a Doppelgangert, megy minden, mint a karikacsapás... pedig mit leszenvedtem vele anno, te jó isten....

(#17086) speki1982 válasza Timstrike (#17069) üzenetére


speki1982
tag

Szia, ha meglett a 2024-es verzió, tudnál dobni egy linket?
Köszönöm!

(#17087) Timstrike válasza speki1982 (#17086) üzenetére


Timstrike
tag

Szia Speki !
Én ezt töltöttem le [link] és utána frissítettem állitolag a legfrissebb verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#17088) speki1982 válasza Timstrike (#17087) üzenetére


speki1982
tag

Köszi szépen! Igen, Laris is azt írta, hogy felfrissítette neki a program.

(#17089) ' Tzs , válasza speki1982 (#17085) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

A Doppel simán megy neked? Én belebuktam 2x... :D

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#17090) Timstrike válasza Laris2 (#17078) üzenetére


Timstrike
tag

Befejeztem az ST2 OGSR és csak kisebb hibákat találtam a magyarításban. amiket jeleztem meg ezt [kép] . Tehát nyugodtan játszható a magyarításodal.
Köszönöm! :R :R :R
A játék teljes megértéséért nem tudom megoldható a felirat nélküli beszédek lefordítása(pl a doktor beszéde a játék végén).Nem annyira fontos főleg ha már töbször játszottad a Stalker játékot meg módokat mert tudod ,hogy miről van szó.

(#17091) Laris2


Laris2
aktív tag

ST2 OGSR [link] egy végigjátszás az NS 2023-hoz. Elvileg kis eltéréssel jó lesz a 2024-hez is.
Tárazásról annyit, az övön lévő tárhoz egérrel odahúzzuk a hozzávaló lőszeres dobozt, és automatice betáraz. (lehet, hogy a fegyvernél is működik, ezt nem próbáltam)
Timstrike köszi az ST2 OGSR-ról az infót. Az-az O-tudatos szöveg le van fordítva, csak a játék nem jeleníti meg a szöveget. Ezzel a problémával több hasonló modban is találkoztam.

(#17092) speki1982 válasza ' Tzs , (#17089) üzenetére


speki1982
tag

Simán felment, a telepítőben nem pipáltam ki a trainert meg az ilyeneket, rá a magyarítás, és kész! Megy, mint atom, játék közben minimális a crash, egyedül kilépéskor fagy le a játék állandöan, a feladatkezelőböl kell kilöni az xrengine-t.
Bosszantó, de nem befolyásolja a játékmenetet. Egész jó kis mod, ha tudja az embert, mit játszik 😀 Emlékszem, mi
bénázás volt az első alkalommal, de így már joval tisztább, jó a forditás, van jó végigjátszás, a tapasztalat is van, és a visszaolvasás is működik, ha valami nem megy 😀

A játék végét várom, a második részt, amikor lehet császkálni a párhuzamos vilagokban meg a föld alatt, az legutóbb kimaradt, mert agyf@sz volt, meg ideg, mert semmit seértettem a játékmenetből.

[ Szerkesztve ]

(#17093) Laris2 válasza speki1982 (#17092) üzenetére


Laris2
aktív tag

Én lassan befejezem a Reborn Istokot. Nekem is van már benne tapasztalatom, így több fölösleges feladatot, és csatát is elkerülök. Nekem nagyon menő ez a játék a Fotograffal együtt. Utánna folytatom az NS-t.

(#17094) speki1982 válasza Laris2 (#17093) üzenetére


speki1982
tag

A kövi az lesz nekem is, most egyelőre élvezem, hogy átlátom a játékmenetet és minden feladat jó, betöltődnek a tárgyak és személyek, amikor kell és a szkriptek is jól futnak. Nincs elakadás egyelőre, most a Katonai raktáraknál járok, mondom, egész élvezhető lett már íz a mod. Ebben neked van hatalmas erőfeszítésed, köszönet érte sokadszorra is! :R :R :R

Persze, azért nezem a végigjátszast is, nehogy lemaradjak már valamiről... :)

(#17095) ' Tzs , válasza speki1982 (#17092) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Királyok vagytok. Én egyszer elakadtam és azóta nem folytattam. Asszem még valami mentést is kértem egyszer tőletek. Lehet újra kéne kezdenem és asszem amikor én elkezdtem még nem volt meg a teljes fordítás sem. Most már frankó minden a játékmenetben és a magyarításban is?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#17096) speki1982 válasza ' Tzs , (#17095) üzenetére


speki1982
tag

Érthetőbb, mint az elején, teljesen játszható.

(#17097) ' Tzs , válasza speki1982 (#17096) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Melyik az utolsó fordítás hozzá? Linkeld be pls!

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#17098) speki1982 válasza ' Tzs , (#17097) üzenetére


speki1982
tag

Ahhh, belinkelhetem, de visszavonom a korábbiakat. Mindent jól csináltam, de Lukasht a raktárakon megölték, hiába irtottam az ellent, egy későbbi monolitos támadásnál eltűnt és hiába jelzi egy feladatmegoldásnál a marker a helyét, Lukash nincs ott, csak zombik...

Tele van hibával a játék sajnos, hiába követem a végigjátszást, sza..se ér... kár volt bele az időmet fecsérelni

(#17099) Laris2 válasza speki1982 (#17098) üzenetére


Laris2
aktív tag

Nincs ebben hiba, ez egy nagyon random játék, és minden új játék indításakor egészen más leosztást kap a játék, vagyis egészen más helyzetek szituációk generálódnak, ami nehezíti, vagy könnyíti a játékmenetet. Ilyen a harmadik rész is, ott azért ad a játék készítője két mentést, ami viszonylag könnyebb játékmenetet ígér. Sajnos a főbb karakterek is meghalhatnak, de ezt jelzi is a játék egy félreérthetetlen szöveggel. Egyébként a végigjátszáshoz nélkülözhetetlen karakterek halála esetén a te karaktered is azonnal meghal. :K :DDD

(#17100) speki1982 válasza ' Tzs , (#17097) üzenetére


speki1982
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.