Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) HecklerHUN


HecklerHUN
csendes tag

Én is már rohadtul vártam a modot, bár már egy ideje bejelentették, hogy szeptemberben jelenik meg, de napot eddig nem kaptunk.A dezowave group jó munkát végzett, bitang jót.Így képekből/videókból ítélve.Érdemes utána olvasni a sok-sok újdonságnak (teljesen új játék szinte).Csodálkoztam, hogy van aki még nem hallott róla (nem számolva az "újoncokat").Egyébként van másik sztalkeres oldal, ahol gyakran online, természetesen dezodor néven kell keresni.

(#8752) PeL válasza dodopek (#8747) üzenetére


PeL
addikt

DX8-DX9 lesz csak benne, mivel ugyanúgy a SHOC enginere épül, az meg nem támogatja. Viszont azt írták hogy a látványra nem lesz panasz, az összes pálya és tárgy tűéles textúrákat kapott

[ Szerkesztve ]

(#8753) Viper26 válasza PeL (#8752) üzenetére


Viper26
nagyúr

Csak itt lenne már... :C

iPhone 14 | FR955

(#8754) dodopek válasza Viper26 (#8753) üzenetére


dodopek
addikt

Tudtok valakit, aki stalker modokat fordít? Reméljük erre is rámozdul... :D

(#8755) Dhampir válasza dodopek (#8754) üzenetére


Dhampir
félisten

A közparkban 1-2 palack Nemiroff vodkát felajánlasz, és máris tódulnak az "önkéntesek". :DDD

(#8756) cs1rk3


cs1rk3
tag

Na fél nap alatt sikerült megtalálni a sötét völgybe vezető utat de lenne pár kérdésem (Mivel sgm 1.7 be ilyesmik voltak).

Ugye volt a kimenekítés hadne mondjam elég rosszul sikerült mivvel behaltak az npc-k :D meg Monolithos voltam volt még küldim Cyborgnál, meg testvéreimet nem bántottam volna :) ezért mindenkit le kellet lőnöm Strelokot meg a katonákat :( Mentőheliket nem értem el. :O
Na akkor elvette a pénzemet meg kaptam egy SEVA pizsit mp5 stb. SGM 1.7 be mikor ezeket megkaptam akkor jött egy pszi hullám, ugye öld meg a zombikat na ezt nem kaptam meg (bug?).Visszamentem a mosodához oda mentem Garrikhez 1.7 be volt nála küldi de most semmi se volt kivették belőle? vagy ez is bukta? vagy az Alphákat kéne mernem bekapcsolni :DD
Viszont pár dokumentumot nem találtam.

1.Novikov adott egy küldit mikor 2 doksit kell megszerezni cementgyárnál megtaláltam de a volkov rakétatelepnél már 15x körbejártam de sehol sincs.
2.Monolithos testvérem (Alf?) megkért hogy 3 doksit keresek meg Pripyatba de ez se sikerül valami jól :DDD
Egyenlőre ennyi gondom lenne :R

(#8757) zozimoto


zozimoto
aktív tag

Elmentek a helik én meg a pálya alá kerültem. Ezmiiezmiez????????

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#8758) dodopek válasza cs1rk3 (#8756) üzenetére


dodopek
addikt

Az alf által kért dokumentumok a prometheus mozival szemben lévő épületben vannak, ahol a burer védte az alapjátéban a precíziós szerszámot.
Garriknél( Ő visz át Janovba?)a 2.2ben is van küldetés.Most kaptam meg.Szintén van pszi hullám.
Lehet, hogy a legyilkolásos kimenekítés miatt akadt el a játék,nem tudom.De azt vettem észre, hogy ha ilyen főküldik buknak, az nagyban befolyásolja a modot.Esetleg próbáld meg korábbra visszatölteni, megcsinálni az össz monolith küldit, aztán fel lehet őket hentelni.Így nem kell strelokékat elhantolnod...

Zozimoto!
Próbáld meg visszatölteni a bug előtt utolsó mentést, és onnan újra játszani...

[ Szerkesztve ]

(#8759) Aarpok


Aarpok
őstag

Azt én is kipróbáltam a kiürítést monolit tagként,de nem volt jó ötlet igaz magukra hagytam őket a heliknél mivel nem akartam a monolitosokat lelöni és hát jól dolgoztak mert megöltek mindenkit.Ki is írta a küldetés sikertelen,de visszatöltöttem egy régebbi mentést monolit erőit a vulkán elsöpörte és így már nem volt gond.Most viszont mintha Herman küldije bolodult volna meg nincs meg a 6 - ik arti. :F

Аарпок

(#8760) Viper26 válasza zozimoto (#8757) üzenetére


Viper26
nagyúr

bug

iPhone 14 | FR955

(#8761) zozimoto válasza dodopek (#8758) üzenetére


zozimoto
aktív tag

Köszi az ötletet. :)

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#8762) Chewye


Chewye
csendes tag

És csak kidob a töltésnél out of memory-val! :O

Expression : fatal error
Function : out_of_memory_handler
File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\xrDebugNew.cpp
Line : 336
Description : <no expression>
Arguments : Out of memory. Memory request: 64296 K

For The Horde!

(#8763) dodopek válasza Chewye (#8762) üzenetére


dodopek
addikt

Fenn van az athmosfear? Normál, vagy high texturákkal?
Próbáld meg kikapcsolni az élsimit, visszább venni a részletességet, stb...

(#8764) Chewye válasza dodopek (#8763) üzenetére


Chewye
csendes tag

Fent normál textúrákkal akkor megpróbálom az élsimítást plusz felbontás kössz! :)

For The Horde!

(#8765) rétisün


rétisün
veterán

megtalálta valaki a jupiter üzemben mindkét szerszámot?

persze lehet, hogy az enotban máshol vannak, mint egy régebben linkelt sgm-es térkép szerint kéne lenniük (a piros pontok, 2c, 2b)

igaz, máshol is vannak pontatlanságok ezeken a térképeken.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8766) juhasz.p válasza rétisün (#8765) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Csak az egyiket találtam meg, a másikat hiába kerestem...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#8767) dodopek válasza Chewye (#8764) üzenetére


dodopek
addikt

A high texturák biztos, hogy bekavarnak, ezért azokat mindenképp ki kell kapcsolni.Az élsimit csak azért javasoltam, hogy kiderüljön, az e a baj. Az XrEngine csak 2gb ramot tud kezelni, bármennyi is van a gépben(ha jól olvastam).Szóval lehet, hogy a géped bírná, de az exe hibával leáll.Érdemes kikisérletezni, hogy mi az a max beállítás, amin még stabil. Gondolom a fraps-et ismered, segíthet.

(#8768) Physicist03 válasza rétisün (#8765) üzenetére


Physicist03
senior tag

Vedd meg Bagolytól az infókat nézd meg hol vannak a térképen, tölts be egy mentást és így könnyedén megvan ingyen minden szerszám.

(#8769) #90933760


#90933760
törölt tag

A Baileys-t hogy tudom megkaparintani Kardánnak? Mert a pali nem enged be. Próbáltam odacsalni valami mutánst hátha akkor elfut onnan, de nincs a környéken semmi. Mindenképp ki kell nyírnom őket? Pedig most még nem ellenségek. :DD Bár a sok cucc amit el tudnék szedni utána, az is megérné.

És még egy, az az izé GPS konduktor amit a fenyő mellett találtam náluk az hova lett? Mert nincs a hátizsákomba.

(#8771) dodopek válasza #90933760 (#8769) üzenetére


dodopek
addikt

Ahhoz, hogy oda beengedjen, fel kell venned Janovban Vánótól (szakállas fószer a bejárat melett)a küldetést, hogy kifizeted a tartozását.Utána be fog engedni.
És persze fel is hentelheted őket.De a Vánó küldetést mindenképp vedd fel előtte.Fontos lesz később.

[ Szerkesztve ]

(#8772) #90933760 válasza dodopek (#8771) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ok.

Amúgy elemet hogyan lehet cserélni a detektorokba? Mert lemerült, de hiába húzom bele akármelyik elemet, nem csinál semmit. Jobb klikkre is csak Eldob van semmi más.

(#8773) dodopek válasza #90933760 (#8772) üzenetére


dodopek
addikt

Nem kell cserélni.Amíg van elemed,automatikusan cseréli.Utána elő sem veszi a detektort, csak kiírja, hogy lemerült.

(#8774) #90933760


#90933760
törölt tag

Kifizettem a tartozást, erre pont jöttek a mutánsok. Ez gondolom direkt van így, mindenki kirohan, gyorsan fegyver elő, megvártam míg elfogynak amennyire tudnak, majd mentem én is, nagyon sok dolgom már nem volt, de a vérszopó megszivatott, szembe lévő épület lépcsőjéről szedtem le, mert ott nem tud mögém kerülni. Visszamentem Vánóhoz, azt mondta még meghálálja, gondolom emiatt kellett a küldit megcsinálnom. Ja és megtaláltam a konduktort is a táskámban, ez mire is jó?

Megvan a pia, megvan a kör alakú sörétes, meg a bandiktól is szereztem kétfélét, most el vagyok árasztva sörétesekkel. Kelleni is fog majd a beltéri melókhoz. :DD

Amúgy milyen ruhát ajánlatok? Most a tudósruci, azt hiszem ökológus van rajtam, mert ennek a legjobbak a tulajdonságai (kituningolva), viszont mikor a helihez mentem és mutatta a külső képet akkor látom milyen elmebetegen nézek ki benne, hát ez nem maradhat rajtam. :(((

(#8775) PeL válasza #90933760 (#8774) üzenetére


PeL
addikt

Ha armorra akarsz menni akkor army páncélruha (bár ebben nincs asszem arti slot) vagy valamelyik Exo. Ha inkább egyéb védelemre akkor ott vannak a tudós ruhák, van kétféle belőle, narancssárga és zöld, utóbbinak nagyobb az armor védelme de még úgy is gyengus szvsz. Tudós ruhában nem lehet golyózáporban flangálni, még a SEVA se bírja nagyon. Amúgy mindkettő tudós overáll beszerezhető Jupiteren a tudós bunkerben, az egyiket alapból szokta árulni a másikat rendelésre hozza. Szvsz a narancssárga is bőven jó és annál elég csak a sugárzás és a többi kémiai védelmet kituningolni, armort felesleges mert szinte semmit nem véd golyó ellen. De a legjobb amúgy ha van egy Exo meg egy tudós ruha is nálad és akkor tudod cserélgetni ahogy a körülmények szükségessé teszik.

[ Szerkesztve ]

(#8776) rétisün


rétisün
veterán

egy fehér pendrive-os rejtekhely jupiter mellett (kár, hogy már nem emlékszem hol találtam a pendrive-ot :DDD )

én is hordok magammal egy (narancssárga) seva-t a motyóban, ha anomáliába kell menni, a fölös cuccokat kipakolom egy hátizsákba, és felveszem a sevát, egyéébként exo.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8777) PeL válasza rétisün (#8776) üzenetére


PeL
addikt

Ezeket a rejtekhelyeket is mindig máshová pakolja a játék :)

(#8778) dodopek válasza #90933760 (#8774) üzenetére


dodopek
addikt

Mindenképp exo ruhát válassz. Egyes híresztelések szerint( többen megerősítették) van egy valahol elrejtve a Sevcsenkon.Ezzel akár a játék végéig is elleszel.Jóval megnöveli a hordozható súlyt, és ahogy egy kollégánk említette egyszer, két lábon járó tank leszel. Ha nem találod, kb 200e az ára a frakciók által fejlesztettnek. A legjobb a monolithé, és a hajnalé.
Sörétesből ha fenn van a gun add-on az USAS-12, ha nincs, akkor Eliminatort hagyd meg magadnak.

Ja, és bár még az elején vagy, de törekedj arra, hogy minden fegyveredből 2 legyen.Egy nálad, egy hátizsákba elrejtve, mert amikor a helikopterek elmennek, minden fasza felszerelésed(és az összes pénzed) bukod.

A konduktor egyszer használatos cucc. Ha elindítod, kapsz egy térképet.Ahova böksz, oda teleportál. 18 van eldugva, de 12 után kapsz olyat, ami nem tünik el használat után.Hasznos kis cucc.Jó pl, ha csata után összeszedsz vagy 250 kg felszerelést, felszeded mindet, mozdulni nem tudsz, de ezzel beteleportálhatsz a bázisra.Nem kell annyit rohangálni...

(#8779) rétisün válasza dodopek (#8778) üzenetére


rétisün
veterán

az enot verzióban tényleg van egy monolit exo a sevcsenko-n

kétszer kezdtem el, mindkétszer ott volt, szóval ez valószínűleg nem ilyen "egyszer ide rakja a játék, egyszer oda" típusú cucc. pl. a sniper is mindig megvolt a mozdonyon.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8780) dodopek válasza rétisün (#8779) üzenetére


dodopek
addikt

Én nem enotot játszom, de ma úgyis megyek Szakállhoz, majd átugrom megnézni.

(#8781) #90933760 válasza dodopek (#8778) üzenetére


#90933760
törölt tag

Eliminator van, csak itt más a neve ha jól láttam.
Sevcsenkón nekem nincs ott a ruha, de tank amúgy se akarok lenni, mert ki van tolva a súlyhatár. Én arra gondoltam a két ruhás megoldás lenne a legjobb, egy tudósos valami ami véd az anomáliákban. Meg egy mindenes ruha ami jól néz ki, olyan katonai valami. Sugárzás ellen két relikvia, meg egy elektromosság ellen, ez a kettő amibe legkönnyebben belefutni a többi szinte csak anomáliában van. Húsdaráló ellen meg szintén véd a mindenes ruha, mert kemény, véd a lőszer, harapás, karmolás, robbanás stb. ellen is.
Nem erősségem ez az rpg-s része a játéknak, de gondoltam illene azt is kihasználni benne, mert egyébként jó dolog, csak nekem nem fekszik.

És valahol olvastam róla, hogy ki lehet kapcsolni azt a szart, hogy ne vegye el a cuccokat a helik után.

[ Szerkesztve ]

(#8782) PeL válasza #90933760 (#8781) üzenetére


PeL
addikt

ENOT-ban nálam nem vett el semmit :)

(#8783) dodopek válasza rétisün (#8779) üzenetére


dodopek
addikt

Nekem ott nincs semmi.

(#8784) Aarpok válasza dodopek (#8783) üzenetére


Aarpok
őstag

Az alap sgm - ben nem is lesz ott ez szerintem csak az enot kiváltsága.
Más: én is buktam vagy 800.000 rubelt a helik távozása után,de kb félóra múlva már vissza is jött a nagyrésze.Randim volt az undergroundban 20 alfa emberkével az ő fegyvereik igen sokat értek.

Аарпок

(#8785) #90933760


#90933760
törölt tag

(#8786) dodopek válasza Aarpok (#8784) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, ismerem a küldetést.:)
Én a hátizsákba, (ahová a tartalék cuccokat tettem), elrejtettem pár igen drága alpha fegyvert, hamar vissza is jött a pénz. Bár én több, mint 7 milliót buktam...

Baltoafarkas!
Nem érted! Vízágy... :D

[ Szerkesztve ]

(#8787) PeL válasza dodopek (#8783) üzenetére


PeL
addikt

Mondtam már hogy az SGM és személyes rejtekhelyeket random helyekre spawnolja a játék :D Én is megtaláltam már egyszer a benzinkút tetején az EXO-t a táskában, de egy következő játéknál meg nem volt ott semmi Ugyanígy a Sevchenko tetején lévő táska is. Egyszer ott volt, utána már nem. Ugyanúgy ahogy a szerszámokat, a táskákat sem mindig ugyanoda rakodja a játék. :))

[ Szerkesztve ]

(#8788) Aarpok válasza PeL (#8787) üzenetére


Aarpok
őstag

Ez igaz amit mondasz,de én egyszer sem találtam exot sehol.Egy helyen igen a prometheus színházban a kereskedőnél és 300 ezer valamennyi rubelért örömest oda is adta :DDD
dodo: készítettem túlélő csomagot én is de nem alfás fegyverrekkel és amit beszéltünk küldit ott amúgy is ők voltak meg a fegyvereik is.
Balto: ezt már én is láttam biztos rájött hol a helye :K

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#8789) M@trixfan válasza PeL (#8787) üzenetére


M@trixfan
addikt

Még ki sem próbáltam egy modot sem, de már én is tudom, hogy az SGM variál a rejtekhelyekkel :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8790) #90933760


#90933760
törölt tag

Ahova Noéval kell menni a fennsíkra, ott van egy ilyen térgömb a heli mögött, az hova vezetne? Mert beleugrottam és fekete kép, de nem tölt semmi és kifagy.

Ja igen, Bárkás hol a bánatba van? Valami alagútban azt tudom, de a benzinkút alattiban? Kardán haverjai feladat.

[ Szerkesztve ]

(#8791) Aarpok válasza M@trixfan (#8789) üzenetére


Aarpok
őstag

Amennyit irtunk róla ebben semmi meglepő nincs :DDD

Аарпок

(#8792) Aarpok válasza #90933760 (#8790) üzenetére


Aarpok
őstag

Az agropromba visz.Bárkás pedig a leégett farm alatti barlangban található.

Аарпок

(#8793) #90933760 válasza Aarpok (#8792) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kösz. És valami oka van, hogy nem tudok átjutni Agropromba, meg kell valamit még csinálni hozzá, vagy ez bug és soha nem fogok átjutni?

(#8794) Aarpok válasza #90933760 (#8793) üzenetére


Aarpok
őstag

Én csak egyszer próbáltam azt és átvitt,de vissza is jöttem.Egyébként úgy is lesz értesítés róla,hogy oda kell menni és akkor majd átmész,de nem az anomálián,hanem egy kapun.

Аарпок

(#8795) rétisün válasza #90933760 (#8793) üzenetére


rétisün
veterán

nálad lehet valami bug, én mindig át tudtam menni....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8796) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Abban tud valaki segíteni, hogy Novikov egyszer felajánlotta hogy fejleszti a svarog detektoromat, csak nem volt nálam elég pénz, utána meg már nem ajánlja fel. Egyrészt miért nem, másrészt mit csinált volna belőle? Olvastam az Omega detektorról, itt a fórumon. Azt a svarogból alakítják át, vagy az egy tök külön cucc? :U

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8797) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez a Noés izé micsoda? Mert az alapjátékban a vérszopókat kell leölni, de most itt támadnak a hajónál vagy mindkét helyen kell irtani őket? Kifagyott mikor felmentem a hajó tetejébe, Noé dumáját se tudtam elolvasni, mert egyből jöttek.

(#8798) Blizzardking válasza #90933760 (#8797) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ez a vérszopós küldetéstől független. Noénak mindig az volt a vesszőparipája, hogy szart se érsz majd az iránytű képződményeddel, ha jön a mutánsok áradata. Na, itt jön is :D
Nem árt rákészülni, nagyon nehéz feladat. Gondolom mindenkinek megvan a maga taktikája, az a lényeg, hogy Dávid és Noé se nyiffanjon ki. Először oda kell állni ahova mondja, de utána bárhova elmászkálhatsz. Kézigránát, sok skuló, esetleg egy sorozatlövő sörétes és egy tisztességes ruci elkél...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8799) dodopek válasza Blizzardking (#8796) üzenetére


dodopek
addikt

Nem.Minden detektor marad saját maga, csak fejleszti az érzékenységét.Pl 8 helyett 15 méterről szúrja ki a képződményeket.Pontosan már nem emlékszem, hogy a svarog mutatja e az anomáliák pontos helyét, de a fejlesztésekkel ezt is meg lehet csinálni( némelyik típusnál).
Nekem a "fejlesztések miatt vagyok itt" szövegre kell kattintani

Mindenki!
Hermannak csinálom a küldetést a 6 ismeretlen ereklyével. 5 megvan, de hiába jártam végig mindet, amit itt ajánlottatok, nem találom. Volt a cementgyárnál, óvoda, inda, bojler, és talán a vaserdőnél. Nem találtam a karomnál, rendellenes ligetnél, kotrónál,betonkádnál, Jupiter mellett a tüzes anomáliánál, nem volt kopacsinál sem.

Ötlet valakinek?
Köszi!

(#8800) #90933760 válasza Blizzardking (#8798) üzenetére


#90933760
törölt tag

Bazd+. Ablak becsuk, hangerő maximalizál, idegek befeszül, ahhh. Jöhet.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.