Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) emre


emre
veterán

SGM 1.7
egy kis segítség, ha még valaki nem tartana itt

SPOILER
- Ha találkoztok egy haldokló monolitos komával Jupiterben a vizmű környékén akkor nem kell lelőni egyből. Ad egy küldetést, hogy a bőröndjét el kell vinni Pripjatba. Ennek fejében lehet szerezni egy FT200N Hurrican tipusú stukkert, 80-as tárral. Nagyon durvicsek a cucc, és csak a monolitosoktól beszerezhető. :U
- Ha valaki nem tudná összeszedni a három veles detektort, egy lesz Pripjat undergoundban egy zombinál.
- Pripjatban a Vulkan illetve az Egy lövés küldetést célszerű az X8-as labor meglátogatása előtt megejteni, mert utána nem adja be.
- Amennyiben tudjátok hogy nem fogtok felszállni a helikopterre, szóval maradás van még egy kicsit, akkor a kivonulás előtt egy kis egységcsomagot készítsetek össze valahol a leszállópálya környékén kimaxolt ruhával fegyverrel, lőszerrel és kötszerrel. Ugyanis a nem válasz után egy mp5, és egy Pm stukker marad nálatok, egy alap seva ruciban, valamint minimális kötszer mennyiség. Az addig nálatok hurcolt fegyver és lőszer pénz és ruha eldiffundál valahova :DDD A jó hír hogy monolitos nem sok lesz, viszont zombi temérdek.
SPOILER

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4052) zuzu000 válasza emre (#4051) üzenetére


zuzu000
őstag

Vizmu az zatonban van nem? :)

(#4053) emre válasza zuzu000 (#4052) üzenetére


emre
veterán

Igen, a monolitos a híd vízmű felőli oldalán heverészett.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4054) dodopek válasza emre (#4053) üzenetére


dodopek
addikt

Meg is lepődött Bagoly,amikor elmondtam neki... :D

(#4055) PeL válasza emre (#4051) üzenetére


PeL
addikt

Vagy veszel egy táskát és a felszállás előtt bepakolod az összes cuccodat a táskába valahová :)

Amúgy tegnap megbírkóztam a Noé bárkájának védelmével, fél maxos exoskeleton + távcsöves AEK karabély (1000 méter a hatótávolsága!!!) + Bizon 9x19 AP lőszerrel (2.0-ban már ilyen is van) + távcsöves Striker shotgun :D

Apró bug hogy legtöbbször a támadások között megakad a script, és sokszor percekig állunk ott, a mentés + visszatöltés továbbviszi a scriptet, viszont szemét mert ha nem történik semmi percekig és el akarok menni a Skadovsk-ra javítani + egyebekért, mire visszaérek a bárkához tuti hogy gyepálják őket...

Amúgy Bizonhoz vittem magammal 1000 lőszert, shotgunhoz 200-at + 7db F1 gránát volt nálam. Gránát elfogyott már a 2. hullám közepén, a végén maradt kb 200 Bizon lőszer + ~120 shotgun patron... 3-an élték túl a végén Noé és Davison kívül. Hosszadalmas és nehéz quest, és

SPOILER ALERT!

Nálam Noé beleőrült a mutáns hadjáratba miután átvettem a jutalmam és beszéltem vele másról, elkezdett kiabálni majd nekem támadt, ezért le kellett lőnöm meg a kutyáját is...

[ Szerkesztve ]

(#4056) emre válasza PeL (#4055) üzenetére


emre
veterán

Az AEK-973 nekem is a kedvencem volt egészen az FN-F2000 Hurricane megszerzéséig. A dum-dum lőszerrel meg az Alpha osztag ellen is esélyes vagy, de persze nem szemtől szemben. (ha nincs pénz gaussra)
Viszont lassan kezdek rájönni hol campelnek a mocskok, úgyhogy mostanra van vagy 8 alpha PDA-m. Az elsőkben még csak 10-szeres összeget ért a fejem, de az utolsókban már 20-szoros vérdíj szerepel. :DDD
De ma találkoztam olyannal is hogy szólóban járőröztek. :F

El kezdtem a keresd meg az Őrt külditől ismét, hogy a fentebb említett két másik küldetést is meg tudjam csinálni. A táskát már kezdem összeállítani, asszem találtam egy jó helyet neki. Nincs közel a leszállóhoz, de a kiürítés után simán el tudok addig rohanni. Meg a pénzemet is utalgatom elfele, hogy minimális kp maradjon nálam.

Az a Bizon elég tetszetős, én most Hurricane mellett egy automata colt-al járok (32-es tár, 720rpm :K )

Spoiler

Nálam Noénak semmi baja nem lett, nem is szabad, mert a második iránytű küldetés miatt szükség lesz rá.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4057) marked one94


marked one94
őstag

hogy lehet bekapcsolni a SGM 1.7be a feliratot? :B mert azt okés hogy beszélnek hozzám csak jó lenne olvasni is mit mondanak :)

You'll Never Walk Alone

(#4058) dodopek


dodopek
addikt

HURRÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Megkaptam eredetiben a CS-t, és a CoP-ot !karácsonyra!!!!
Végre nem kell a zöldségboltos verzióval sz@roznom! :)

Ps:Ráadásul a CS díszdobozos!!!! :)

(#4059) zuzu000 válasza dodopek (#4058) üzenetére


zuzu000
őstag

Karácsony? :DDD

(#4060) dodopek válasza zuzu000 (#4059) üzenetére


dodopek
addikt

Ma érkezett meg Vateráról rendelve. Csak kari ajándékként van címezve... :)

(#4061) PeL válasza dodopek (#4060) üzenetére


PeL
addikt

grat :C

(#4062) emre


emre
veterán

Megpróbáltam a GPS reduktort gyorsbillentyűre tenni (F4) de azonnal lefagyott.

Ez a hibaüzi:
" [error][ 8] : A parancs végrehajtásához nincs elég tárolóhely."

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4063) PeL válasza emre (#4062) üzenetére


PeL
addikt

Az olyan tárgyakat amik egy kockánál több helyet foglalnak az inventoryba azokat nem lehet gyorsbillentyűre rakni mert kivág a játékból

2.0-ban amúgy eddig egyetlen darabot találtam...

[ Szerkesztve ]

(#4064) marked one94


marked one94
őstag

Nem tudom mennyire SPOILER de inkább beírom nehogy baj legyen.

Nézelődők a térképen és akkor látom hogy van egy sárga jelzés hogy fontos NPC vagy valami hasonló. Odamegyek ott egy haldokló monolitos beszélek vele mondja vigyek el egy táskát majd Pripyatba. Megvan táska megyek vissza hozzá halott. Elveszem ami nála van és látom hogy van egy rádió nála. Későbbiekbe fontos szerepe lesz? Mert a bárkán eltudom adni. Csak most kellene a rubel egy normális páncélra így amiből tudok rubelt csinálni eladom :)

Előre is köszi :R

Ja és van valami értelme ha a javítós stalker mellé a dobozba berakom a nem használt fegyvert és csinálok belőle alkatrészt?

You'll Never Walk Alone

(#4065) dodopek válasza marked one94 (#4064) üzenetére


dodopek
addikt

Én eladtam a rádiót.Remélem nem fog kelleni..
Ha berakod a dobozába, szétszedi alkatrésznek,és több fejlesztést tud megcsinálni.

Emre!
Amúgy mire is való a gps red, és hogy kell használni?

[ Szerkesztve ]

(#4066) dodopek válasza emre (#4062) üzenetére


dodopek
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#4067) emre válasza marked one94 (#4064) üzenetére


emre
veterán

A 4051-ben írtam, fogsz a dobozért kapni egy FN-F2000 Hurricane fegyvert, 80-as tárral, ami elég brutális mindenhez. De csak majd Pripjatban.

Igen a dobozba került fegyverekből, de akár anomáliából is alkatrész lesz, ezen alkatrészek nélkül hiába van meg a megfelelő toolkit-ed, nem fog tudni fejleszteni egyik szerelő sem.

Csalás nélkül még mindig az anomália vadászatban van pénz :U
De én az elején sikkasztottam kb. 8 millát az elég volt végig mindenre, és csak a játékra kellett figyelnem. :DDD

dodopek
Gyakorlatilag egy hordozható teleportról van szó. Ami az adott pályarészen egy kattintással eljuttat az egyik pontról a másikra. Viszont map-ok között nem használható.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4068) zuzu000 válasza emre (#4067) üzenetére


zuzu000
őstag

Hogy lehet elohozni azt a penz bugot? :)

(#4069) emre válasza zuzu000 (#4068) üzenetére


emre
veterán

Én átírtam a trade_zat_a2_barmen.ltx fájl bizonyos sorait. Ez a fájl egyébként Szakáll boltja. Így a lőszerekért iszonyatos árat fizetett a kereskedő, pillanatok alatt megvolt egy kisebb vagyon. Utána vissza lehet tenni az eredetit. Itt a file
A használatának esetleges következményeiért semmiféle felelősséget nem vállalok. :)

Egy kis tapasztalat.:

Ha van pénz, de nincsenek toolkit-ek akkor a legjobb ruha Bagolynál levő Soldier_izol_1_outfit_name néven futó cucc. Ha jól emlékszek Kardán toolkit nélkül is (vagy csak az alap eszközökkel? :F ) fullosra tudja fejleszteni, szerintem az egyik legjobb cucc a military-s exo-val együtt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4070) marked one94 válasza emre (#4067) üzenetére


marked one94
őstag

kösz a segítséget :R Ezt a pénzes dolgot lehet kipróbálom mert alig bírom javítani a fegyvereket meg a ruhát egy kicsit idegesítő.

You'll Never Walk Alone

(#4071) PeL válasza marked one94 (#4070) üzenetére


PeL
addikt

Az vicces, amúgy csak az elején van mindig ilyen pénzszűke, 2.0-ban már 300.000-em van, 2/3 részben fullos exoval, 2/3 fullos AEK gépfegyverrel, már ezekre megvettem a teljes átalakítást is ami 20K+20K volt, így alig kopnak a cuccaim :D Ja meg a Strikert is felturbóztam. Mondjuk az EXO mellett nincs gondom a súllyal mert fejlesztve 115kg-ot tudok cipelni és van nálam egy Goldfish artifakt ami még +15 kilót ad ha nagyon kell, ezzel meg a herkules bogyóval közel 150kg-ot el tudok cipelni, Jupiteren 1-1 körben úgy 16-18K értékű cuccot viszek be Yanov-ra és adok el.

Hiába nem tudok még benne futni de olyan lettem mint egy két lábon járó tank, nincs akadály, csak az alpha osztag öl meg állandóan de azok szerintem túljátszák a szerepüket, mindig tudják hol vagyok mert még a bokrokon keresztül is leszednek egy golyóval. Meg azt imádom hogy az észlelési csíkban 1 vagy 2 csík telik fel és már tudják hogy ott vagyok, meg ha valahol feltűnök és utána fedezékben arrébb megyek úgy hogy nem is láthatnak, akkor is mindig odavágják az arcomba a gránátot... Ezek picit fel szoktak idegesíteni, de imádom ezt a játékot így ezzel a moddal :D

Amúgy ez az AEK tényleg annyira durva fegyver hogy nem is kellene igazából vinnem mellé semmit, egy Alpha Squad-os "Mongol" nevű sniper lőszeres karabélyt is feltuningoltam de rájöttem hogy tök felesleges volt, mert az AEK-el + AP lőszerrel szétlövök bármit 1-1 sorozattal, nem beszélve arról hogy sniper puskának is tökéletes, picit jobbra lövi a golyót az optikában de már kitapasztaltam, így szinte mindig betalál a fejes :D

[ Szerkesztve ]

(#4072) Vladi válasza emre (#4051) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez az sgm ez mi? Valami total conversion mod? Érdemes kipróbálni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4073) emre válasza PeL (#4071) üzenetére


emre
veterán

Van egy olyan arty hogy dragon eye, +50kg +5 sugárzás, eddig egyet találtam, de már nem emlékszek hol.

Vladi
Nem egészen total conversion, de van benne egy csomó új dolog, és nem csak fegyver, hanem küldetés is, de a fő szál ugyan az. Talán kicsit összetettebb, és nehezebb az alap játéknál.
info
magyarítás javított

De szerintem várd meg hogy Pel kolléga mire jut a kettes verzióval mert nálam az 1.7 iszonyatosan szaggat a konfigomon (965BE@3,8Ghz, 5770CF).
Állítólag az valamivel okosabban fut.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4074) proci985 válasza emre (#4073) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, ez melyik mod?

SGM 1.7 látom.

mennyire stabil? magában van, vagy még valamit grafikára raktál fel mellé?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4075) dodopek válasza proci985 (#4074) üzenetére


dodopek
addikt

PeL csinálta az 1.7 magyarosítását, nálam pl csak az athomsfear megy mellette, de Ő így ajánlotta:
lista

Nekem időnként összeomlik, és kétszer resetelésig fagyott, de lehet, hogy ez csak nálam valami hardware probléma...

[ Szerkesztve ]

(#4076) emre válasza proci985 (#4074) üzenetére


emre
veterán

Sajnos már nem emlékszek hogy miket pakoltam fel, de teljesen stabil a cucc.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4077) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szuper, köszi a hozzászólásokat. akkor lehet ismét felrakom.

magyarítani nem akarok. gépigény mennyivel nő meg kb?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4078) PeL válasza proci985 (#4077) üzenetére


PeL
addikt

1.7-es verzió elég szarul fut mindenkinél, viszont a 2.0 már nálam is legalább +15 FPS-t produkál, és eddig 1-2 bugot találtam benne amit sikerült is kijavítani, 1-2 fegyver eldobása CTD-t generált meg a Pripjatyi átkelésnél volt CTD de az is azért volt mert az egyik .ltx fájlban egy 3-ast át kellett írni 2-re :DDD Már átjutottam Pripjatyba, eddig úgy tűnik minden működik ahogy kell, egyedül annyi van (de ezen is dolgoznak már) hogy az Atmosfear miatt ugye kitöréseknél meg kéne jelennie az égen egy bazi nagy ijesztő felhőnek, de ez nem történik meg, vagy borult ég van vagy köd lesz hirtelen, de a merge patch-el van valami gáz. Ja meg a Psi-Stormok közben kapok CTD-t újabban, de azt egyszerűen fogtam és kikapcsoltam az Atmosfearben amíg nem lesz javítva.

Az új küldetések is működtek nálam mind.

Addig szvsz próbáld ki az 1.7-et, de ne keseredj el ha nem lesz sok FPS-ed, a 2.0 sokkal jobban fog futni :)

[ Szerkesztve ]

(#4079) Vladi válasza emre (#4073) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi az infót, várok akkor. :R

De már hiányzik egy kis zóna. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4080) zuzu000 válasza PeL (#4078) üzenetére


zuzu000
őstag

Föl tudnád tölteni a megjavított verziót? Illetve a magyarítást tudod integrálni? :R

(#4081) PeL válasza zuzu000 (#4080) üzenetére


PeL
addikt

Amíg nem lesz végleges a repack GSC fórumon addig nem szeretnék nekiállni a 2.0 magyarításnak mert ha közben változtatnak valamit akkor feleslegesen dolgozom :) De amúgy új szöveget nem nagyon találtam a küldetések között, szóval elképzelhető hogy megy vele az 1.7 magyarítása is, de én nem próbáltam ki rajta.

Valaki aki ért hozzá és van kedve addig megfejthetné hogy miért nem jelennek meg az ékezetes betűk a nevekben és ablakokban, én nem értek hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#4082) emre válasza PeL (#4081) üzenetére


emre
veterán

Ráadásul egy csomó új dolog, pl. az elemek, már benne voltak az 1.7-ben is.
Szóval lehet a magyarítás jó a ketteshez is, csak nem tudsz róla. :))
Délután lehet kipróbálom. :U
[link_1] [link_2] [link_3] [link_4] az utolsóban a lényeg

Valamint érdekelne hogy a csit mod-ot hogy tudom aktiválni, mert nálam a főmenüben semmi nem jelenik meg. videó róla

A felugró ablakokban megjelenő szövegrészek fordításáról az UHSF Stalker fórumon Dezodor-ék talán tudnának segíteni. Én elég láma vagyok hozzá.

Én egyébként tegnap fejeztem be, úgy hogy már nincs újabb küldetés.
Még egy csomó rejtekhelyet meg kellene találnom.
Meg van még 1-2 dolog amit ki akarok próbálni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4083) emre válasza emre (#4082) üzenetére


emre
veterán

sry, nem ellenőriztem eddig, az 1-2-3 link már nem jó. :W

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4084) zuzu000 válasza emre (#4082) üzenetére


zuzu000
őstag

2.0-át felteszem, kell új játékot kezdeni? 1.7-ről mennék át.

(#4085) h8core válasza PeL (#4081) üzenetére


h8core
csendes tag

Próbáltad már az 1.7-hez a Geonesis add-on packot, abban nagyon sok új küldetés van, teljesen új játékélményt nyújt , mint a sima 1.7.

I have no business with the army, or the USS!

(#4086) zuzu000 válasza h8core (#4085) üzenetére


zuzu000
őstag

Linket tudnál adni róla?

(#4087) emre válasza zuzu000 (#4084) üzenetére


emre
veterán

én is
nem tudom, ki kell próbálni

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4088) zuzu000 válasza emre (#4087) üzenetére


zuzu000
őstag

Nem megy a régi mentésekkel :O

Szerk.: Feltettem a magyarítást, el sem indul :W

[ Szerkesztve ]

(#4089) emre válasza zuzu000 (#4088) üzenetére


emre
veterán

A magyarítás nálam eddig működik, 1-2 apróbb hiányossággal.
De az 1.7-es mentéseimet nem szereti, de nem is baj.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4090) zuzu000 válasza emre (#4089) üzenetére


zuzu000
őstag

Neked szerencsed volt, hisz vegeztel. Na mindegy, en is ujrakezdem. FPS szam jobb lett?

(#4091) emre válasza zuzu000 (#4090) üzenetére


emre
veterán

Ennek mi köze a szerencséhez? :F
Ki akartam játszani az 1.7-et is, meg ezt is. Tök felesleges keverni.

Az fps szám sokkal jobb. :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4092) zuzu000 válasza emre (#4091) üzenetére


zuzu000
őstag

Akkor jo neked na.. :)

(#4093) PeL válasza emre (#4082) üzenetére


PeL
addikt

Nem tudok oroszul szóval mi is a lényeg? :D

(#4094) emre válasza PeL (#4093) üzenetére


emre
veterán

Katt Degtyarev PDA-jara.

Ott le van írva hogy végigjátszás után aktív az un. cheat mod. ami a főmenüből elérhető.
Nálam nem működik. Esetleg ezzel kapcsolatban van valami tapasztalatod?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4095) h8core válasza zuzu000 (#4086) üzenetére


h8core
csendes tag

Ezen a fórumon a lap alján találod, teljesen működőképes, sorban leírva hogyan kell telepíteni, annyi a baj vele, hogy eléggé fogja a gépet, de megéri vele kísérletezni , mert jelentősen megnöveli a küldetések számát és növeli a játékélményt, új fegyverek, NPC-k.
Már az angol fordítás csaknem tökéletes hozzá a napokban jött egy új patch, amivel most már minden angol, elvétve pár orosz betűt :DDD
Ezért is próbáltam PeL számára ajánlani, hátha kedvet kapna ehhez is, mert az alapja az 1.7 és hiába magyarul csak élvezetesebb :R

Sajnos nem tudom , hogyan csináljátok a linkek feltüntetését, ezért én csak simán bemásolom, remélem így s jó lesz.

http://www.gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr3&thm_page=1&thm_id=5035&sec_id=18&offset=-60

[ Szerkesztve ]

I have no business with the army, or the USS!

(#4096) zuzu000 válasza h8core (#4095) üzenetére


zuzu000
őstag

Az baj, ha gépigényes, remélem az sgm 2.0 jól fog futni a gépemen.

(#4097) zuzu000


zuzu000
őstag

Most nézem, sgm 2.0-ban benne van a darkvalley. Mentetek már oda?

(#4098) bluyoo válasza h8core (#4095) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kattintható kódok és arcocskák (alul) link gomb.

Bazinga!

(#4099) PeL válasza h8core (#4095) üzenetére


PeL
addikt

Próbáltam a Geonosis-t de alapból az 1.7-es SGM is elég szarul fut, ezzel az addonnal meg aztán katasztrofális fps számot produkál a játék, konkrétan játszhatatlan, a körbe körbe futkosó mutánsokat nem tudtam lelőni annyira szaggat. És ez tuti nem a gépem miatt van, egyszerűen optimalizálni kéne a modot, mert gondolom a scriptek meg config fájlok tele vannak szeméttel, ami egy ekkora modnál sokszor előfordul.

(#4100) morbias2


morbias2
aktív tag

Sziasztok!
Én az 1.6 02 játszottam végig.Van még magyarra fordított kiegje vagy hasonló?
Üdv.
m2

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.