Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Keeperv85 válasza apeelme (#200) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem benne van a telóban. Nem hiszem, hogy törölték volna utólag. Bár a ZTE-től kitelik... :(((

(#202) #24633088 válasza Probert75 (#193) üzenetére


#24633088
törölt tag

igen szívja a rádió jel keresés. nem hiszem, hogy 1perc telefonálás közben égeti a fülem és az normális.

(#203) FET-MEN válasza apeelme (#194) üzenetére


FET-MEN
veterán

Majdnem megvettem csak belekötöttek abba hogy már van náluk 2 előfizetése faternak. Nem kiállított darab volt. Kibontotta dobozból és összerakta 0 perces telefon volt.
Lehet azokkal jó, de eléggé el tántorított. Pedig nagyon szép készülék, nagyon szép nagy kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#204) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

Ma egy hónap után, rászántam magam a rootolásra, cappa72 bejegyzése alapján.
A Bin4ry féle módon, töbszöri nekifutásra sikerült az ott lévő videó segítségével!

(#205) apeelme válasza Prodidzsáj (#204) üzenetére


apeelme
addikt

Köszi az infót... :R azért meglepett volna ha nem megy

(#206) Prodidzsáj válasza apeelme (#205) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Kicsit megszenvedtem vele, de a videó sokat segített!
Nem tartottam a rootolástól mert előtte egy galaxy ace s5830i telefonom volt, mókoltam rendesen!
Ez a telefon mindenben megfelel a várakozásaimnak, az ace jó volt android tanulásra meg
összehasonlítási alapnak is jó, annál a telefonnál ez a Zte Blade Super fényévekkel jobb. :)
A két kijelző közötti különbséget zongorázni lehetne, a GPS-t kivéve mindenben jobb az acénál!
Természetesen az i acénál, mert álítólag a sima ace az nem olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#207) Keeperv85 válasza Prodidzsáj (#206) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A világért sem szeretnék beléd kötni, mielőtt félreértés lenne, de elkezdett érdekelni: mi haszna a root-nak, ha nulla darab módosítás létezik a készülék mellé, ami miatt lenne értelme...

(#208) Tewe013 válasza Keeperv85 (#207) üzenetére


Tewe013
őstag

Internal Storage -SD kártya felcserélése?

[ Szerkesztve ]

(#209) Keeperv85 válasza Tewe013 (#208) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem feltétlen kell root hozzá. Bár úgy nyilván egyszerűbb...

(#210) Prodidzsáj válasza Keeperv85 (#207) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Link2sdt szeretem használni, illetve egy full screen nevű programot titanium backup
így mindent ami nem tetszik ki tudom irtani, pl: touchpal bill + a hozzá tartozó nyelvek kuka, anysoftot használok!

(#211) Keeperv85 válasza Prodidzsáj (#210) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Oké. Csak egy kérdés volt. :) A touchpalt teljesen felesleges kigyomlálni, meg az Any' mellette is.

(#212) Prodidzsáj válasza Keeperv85 (#211) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Semmi gond, az acénél hozzászoktam hogy ki kell mindent gyomlálni hogy valamennyire használható legyen
így pl: élő hátérkép,swype bill,E-mail kliens stb stb! :))
Itt még ezekkel együtt se említhető egy kalap alatt a két teló, való igaz intenzívebb netezésnél videó nézésnél,
melegszik a kamera környékén illetve az ébresztő konkrétan ar de ezekkel a kellemetlenségekkel együtt is
szerethető készülék ez!

(#213) Probert75 válasza Prodidzsáj (#212) üzenetére


Probert75
addikt

Én is kigyomlálnám, ami nem kell. De míg nincs megoldva a szűz rom visszatétele, hogyha valami gebasz van és szervizbe tudjam vinni.

(#211) Keeperv85 A touchpalt miért teljesen felesleges kigyomlálni? Azt és a hozzá a nyelveket én is ki akarom vágni a p..ába. Én is Any-t hsználok. Minek foglalják a helyet. Úgyszint az email klienst is és a Hírek és időjárást vagy mit. És még van egy pár dolog.

Más! Nem tudok belépni a skype-ba. Még nem aktiváltam, most szerettem volna. Az asztali PC-n be tudok. Már próbáltam régebbit is. Próbáltam MSN-appokat, de azokkal sem jutottam semmire. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a problem?

[ Szerkesztve ]

(#214) Keeperv85 válasza Probert75 (#213) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mert semmit sem érsz el vele, ha több tárhelyed van ugyan azon a meghajtón. Semmi értelme nincs...

(#215) Probert75 válasza Keeperv85 (#214) üzenetére


Probert75
addikt

Miért nem érek el vele semmit, hisz leszedem őket és mást tudok telepíteni?

A skype-os problemre még annyi, hogy az jelent valamit, hogy wifin akarok e belépni vagy mobilneten?

(#216) Keeperv85 válasza Probert75 (#215) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Leszeded őket, a helyük üres lesz, amit telepítesz, az pedig máshová kerül.

Ahonnan leszeded a a system/app, amire NEM telepítesz többé, ahová telepíted a másikakat, az meg a data/app...

(#217) Probert75 válasza Keeperv85 (#216) üzenetére


Probert75
addikt

Jaj, ez megint a partíciós dolog miatt van igaz, mint a Blade 1-esen! Viszont, ha rootolom, akkor nem lehet átrakni a cuccokat a rendszer partícióra vagy mire?

(#218) Keeperv85 válasza Probert75 (#217) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem mindent. A legtöbb app viszonylag jól elvan a systemen, bár a frissítéseket akkor is a data alá teszi, de vannak kivételek. Pl. a MoboPlayer-t nem lehet rábírni, hogy a system alatt megtalálja a codec csomagjait...

(#219) Probert75 válasza Keeperv85 (#218) üzenetére


Probert75
addikt

Ez a bonyolultság egyre jobban eltántorít attól, hogy bármihez is hozzányúljak. Lehet még rootolni sem fogom lassan, ha minden flottul ketyeg és nem lesz vele gondom. Azok a progik rajta vannak, amiket az Galaxy Ace-en is használtam. Működnek is rendesen és még hely is van. Elméletileg az Alkalmazások/Összes-ben még 186MB szabadot ír. A Samsung Galaxy Ace-en olyan egyszerű volt minden, mint az 1x1 ehhez képest.

(#220) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

Azért már annyit elértem a rootolással, hogy a belső tárolón 69,29mb memóriát foglaló chromot kitöröltem majd újratelepítés után áthelyeztem a telefon memóriába, így mindösszesen 10,22mb foglal a belső memben, ugyanígy jártam el a youtube kliensel térkép stb! Így a kb 140-145mb szabad helyből jelenleg 305 mb van a belső memóriában! De rootolni mindenkinek csak saját felelőségére lehet!!!

(#221) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

Lehet=SZABAD

(#222) Keeperv85 válasza Prodidzsáj (#220) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csakhogy ennek semmi értelme sem volt... Lásd fent az okokat... De tanulásnak jó. :K

(#223) Probert75 válasza Keeperv85 (#218) üzenetére


Probert75
addikt

Ez most jutott eszembe. Azt lehet rootolás után, hogy rootexplorerrel kézileg helyezem át a progikat a systembe vagy hova, majd megadom neki a jogosultságokat és újraindítva menni fognak?

(#224) Keeperv85 válasza Probert75 (#223) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen, lehetséges. De nem mindennél és nem mindegy hová teszed őket.

(#225) Probert75 válasza Keeperv85 (#224) üzenetére


Probert75
addikt

Akkor csak van értelme a rootolásnak. Hogy érted, hogy nem mindegy hová? És az hogy lehet, hogy nem mindent lehet? Mi szablya meg, hogy lehet e vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#226) Keeperv85 válasza Probert75 (#225) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez már eléggé összetett kérdés. Van bennük egy shared user id és egy digitális kulcs. Alapvetően a system felől minden programnak root joga van, amit viszont bizonyos alkalmazások nem támogatnak. A másik dolog az osztott erőforrás kezelés. A MoboPlayer pl. nem tehető a systemre, mert nem látja onnan a codec csomagjait.

Hogy hogy értem, hogy nem mindegy hová? Csak a system/app mappából fognak futni. Máshová hiába rakod. Ja és... ehhez nem feltétlen kell root...

(#227) Probert75 válasza Keeperv85 (#226) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm a gyors választ! A system/app-ra gondoltam. Azt tudom, hogy máshonnan nem megy, mert a Galaxy Ace-en is így kellett. De mivel ott nem voltak partíciók, ott nem volt semmivel gond. Az appon hosszú érintés és a Permission-ban beállítottam a jogokat és újraindítás után megjelent az Alkalmazások közt. Hogyhogy nem kell root, akkor hogyan adsz neki jogot, hogy meg is jelenjen?

Ahogy látom, nagyon sokat kell még erről a dologról olvasnom, hogy megértsem. Pedig nem fűlik a fogam rá, valahogy nem érdekel. De viszont ha leírják és fontos, akkor magamat nagy unszolásra, megcsinálom.

(#228) Keeperv85 válasza Probert75 (#227) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"De mivel ott nem voltak partíciók, ott nem volt semmivel gond."

Már hogyne lettek volna. :))

Root nélkül is lehet készíteni pl. a recovery alá olyan csomagot, ami felírja a systemre a kedvenc alkalmazásokat és leszedi egyben onnan, ami nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#229) Probert75 válasza Keeperv85 (#228) üzenetére


Probert75
addikt

A zip-eket tudom, csak csinálni nem tudok. Vagyis csináltam egy-két módosítást a konyhában. De az csak a roló színét, stílusát és az akkukijelzést(%-osra) érintette. Azt gondoltam, hogy más módja is van. Mikor leírtam már akkor gondoltam, hogy hülyeséget írok a partíciókkal kapcsban. Csak azt nem értem, hogy annál akkor miért nem volt gond a shared user id-vel és a digitális kulccsal. Igaz lehet megint hülyeséget mondtam, mert ami CM volt, az nem ment Stock-on és úgy szint fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#230) Keeperv85 válasza Probert75 (#229) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mindegy. Még nagyon mély víz ez neked úgy látom. Idővel belejössz majd. Vagy feladod és veszel egy csempefont...

(#231) Probert75 válasza Keeperv85 (#230) üzenetére


Probert75
addikt

ÁÁÁ, azért annyira nem vagyok könnyen megfutamodó egyén. Ha az lettem volna nem raktam volna 19 romot a Galaxy Ace-re, hogy megtaláljam a legoptimálisabbat. Meg úgy lassabban megy a megértés, ha az ember semmilyen számteches alappal nem rendelkezik. A csempés meg egy hulladék. Én szeretem egyedivé formálni a haszneszközeimet, amennyire csak lehet, azt pedig nem lehet.
Wint is csak azért használok a PC-n, mert játszom is a gépen és a komolyabb gémek erre vannak írva.
Meg hát míg vannak ilyen türelmes emberek, mint te, akik segítenek és elmagyarázzák, addig nincs gond. Ha van szájbarágós leírás és egy kis indítás, noszogtatás, akkor megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

(#232) #24633088


#24633088
törölt tag

Na visszavittem a telót ki is cserélték szó nélkül, nagy volt az öröm erre két óra múlva vihettem vissza ezt is mert a kijelző alsó fele olyan lett mint ha betört volna (egy nagy fekete kékes sáv) beviszem mondom mi van nézi és mondja hogy ad akkor 1 harmadikat is, mondtam neki, hogy köszi, de inkább küld el bevizsgálni és ha nem az én hibám (ami kizárt mert asztalon hevert) akkor veszek egy másfajta készüléket mert akármennyire is jó ár érték arány van nem akarom naponta visszavinni. Valaki hasonló hardveres hibával találkozott? Vagy csak engem utál a zte? :D

(#233) Prodidzsáj válasza #24633088 (#232) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Hát ez pech! :(
Nekem 1 hónapos és lekopogom semmi gond nincs vele! :DD

(#234) #24633088 válasza Prodidzsáj (#233) üzenetére


#24633088
törölt tag

Hát ja, sajnálom mert nagyon tetszett külsőre meg a kijelző is szuper nem is lagolt csak hát.... inkább dobok rá egy huszast és veszek egy 4x hd-t.

(#235) Keeperv85 válasza #24633088 (#234) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát végül is... akkor már inkább befizetnék egy Nexus 4-re...

(#236) Prodidzsáj válasza #24633088 (#234) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Csak annál is számolj a melegedésre a tegra 3 miatt!
Bár jóval nagyobb teljesítményű a 4Xhd!

[ Szerkesztve ]

(#237) #24633088 válasza Keeperv85 (#235) üzenetére


#24633088
törölt tag

plussz 60-at azért nem szánok rá, annyival nem jobb.

(#238) Keeperv85 válasza #24633088 (#237) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azért nem 60 az... Ez a teló ~57 ezer, a Nexus 4 jó árban 90 ezer... Szóval a 60 ezer kicsit erős túlzás...

(#239) Probert75 válasza Keeperv85 (#238) üzenetére


Probert75
addikt

Telenornál az én előfizummal az Nexus 4 104 490Huf és a Blade Super meg 37 990Huf 2 éves hűséggel. Az 4X HD pedig 56990, ugyancsak 2 évvel. Akkor mennyi az annyi? Nem kötekedni akartam, csak mégis a tisztánlátás végett.

Csak halkan jegyzem meg, hogy ha én ilyen könnyedén rá tudnék dobni 20 000-et, akkor nem ZTE-t vettem volna, bármennyire szép és tetszik. Ő ha ilyen könnyen dobálózik, akkor miért nem egyből az ismertebb gyártó mobilját vette?

[ Szerkesztve ]

(#240) #24633088 válasza Keeperv85 (#238) üzenetére


#24633088
törölt tag

4xhd csak 40 ezer a blade 20 ezer így a 20 ezer +60ezer még mindig csak 80 ezer szóval 70 rontyot kéne ráköltenem (lejárt hűségre veszem, vettem). elhoztam a telenor boltból a telót mert aztán olvastam a papírt amit adott és nem tüntette fel, hogy külsérelmi nyom nincs rajta és ma mondtam neki, hogy tüntesse fel rajta mert még nem küldték vissza és nem volt hajlandó rá. Bevittem az astórián egy központi üzletbe fel is tüntette szó nélkül az állapotot, mondta hogy nem is úgy néz ki mint ami betört, DE kijelzőhibával nem cserélhetnek 1napos készüléket sem, na bummm. És én attól fizesssek mindent 1 hónapig potyára mert sem a kártyát nem tudnám használni, ha nem lenne másik telóm sem a telót és el is mondta hogy igen kb 1 hónap mire megjön az eredmény, tiszta vicccc.

(#241) #24633088 válasza Probert75 (#239) üzenetére


#24633088
törölt tag

nem ilyen könnyen csak nincs 20 rongyért meg 35ért sem olyan teló mint a blade super 40 től vannak vagy is csak van a 4xhd

(#242) Keeperv85 válasza Probert75 (#239) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Viszonteladói árakon nézd, ne előfizetéssel, mert ott az előfizetés is számolhatod rá az árára... ;)

(#243) Probert75 válasza Keeperv85 (#242) üzenetére


Probert75
addikt

Előfizuval olcsóbbak a készülékek nem? A ZTE Blade Super-t nem cask szolgáltatónál lehet egyenlőre vásárolni? Mert ha nem, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#244) Keeperv85 válasza Probert75 (#243) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha rászámolod a kötelező havidíjat, akkor nem olcsóbbak... sőt! Nem tudom valamelyik kisker hozott-e már Grand X Pro-t, de minden esélye megvan, hogy kapható...

(#245) Probert75 válasza Keeperv85 (#244) üzenetére


Probert75
addikt

Akkor is van havidíj, ha a telót nem szolgáltatótól veszem, hanem függetlenül. A kötelező havidíjamat pedig teljes összegben lebeszélhetem/lebeszélem.
De ez már tényleg off.
Nekem nagyon tetszik ez a teló és kész. :) Árban is az én lélektani határom alatt van.
Már csak romok kellenének hozzá. :))

[ Szerkesztve ]

(#246) #24633088 válasza Keeperv85 (#242) üzenetére


#24633088
törölt tag

van már csak lejárt a hűségem de meg is akarom tartani az előfizum szóval a plussz 2 év nem gáz. bár most látva a telenor hozzáállását látva nem biztos, csakhát most akkor keresni egy jogászt, hogy meg lehet-e támadni, hogy bontsák a plussz 2 év hűséget. mert ugye elküldhetnék a telót a saját szervizükbe is ahonnan 3 nap alatt megjön a válasz, de a szerződésük a telemaxal nem engedi így 20nap minimum, de inkább 1 hónap.

[ Szerkesztve ]

(#247) Icer válasza #24633088 (#246) üzenetére


Icer
csendes tag

A szolgáltatói szerviz eljárás nagyon nem korrekt!!Én még anno a blade-t adtam be T-mobil szervizbe,akartak adni egy mezei ócska telefont addig,amíg megjavítják.Mondom,ezen nem lehet netezni,márpedig azért van netes(drágább)előfizetésem mert azt használom!!!Logikus!!Akkor azt az időszakot jóvá kéne írniuk,ha abban az időben ugye nincs adatforgalom!!!Leszarták!!!De a Telenorról is tudnék mesélni!!!

(#248) cappa72


cappa72
nagyúr

Ha valaki tudna segíteni egy scatter file-t létrehozni, megköszönném. Nem kell hozzá root jog.
Elméletileg az alábbiakra van szükség:
1, MTKDroidtools valamely verziójára (már a 2.2.x is jó), amit a számítógépre kell másolni.
2, Aztán a telefonra, amin be kell kapcsolni az usb debug-ot (usb hibakeresést) a beálítások, fejlesztői lehetőségeknél.

Teendők:
1, össze kell kapcsolni usb kábellel a stámítógépet és a telefont.
2, Indítsd el az mtkdroidtools-t.
3, Ha elindult, picit várni kell, míg kiírja a telefon adatait, pl imei számot, stb...
4, Bal alsó részen lesz egy “blokktérkép” gomb. Arra rákattintani, majd “create scatter”-re kattintani, és ekkor létrejön a scatter file, ami a partíciókiosztást tartalmazza az SP Flashtool számára.
Jó lenne, ha valaki meg tudná osztani a scatter-t.

Ezek után a telefon “bele” menthető, legalábbis elméletileg.
(Más pl. ZTE V889M esetén biztosan, ami szintén MTK6577-es, bát nem a 6577T változat)

A másik lehetőség, hogy egy terminal emulator-ban (vagy adb-n keresztül) kellene a
cat /proc/dumchar_info
kimenete.
(A dumchar_info fájl szövegfájl)

Gondolkodom, hogy esetleg veszek egy ilyet... de azért előtte puhatolóznék itt nálatok egy kicsit.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#249) #24633088 válasza Icer (#247) üzenetére


#24633088
törölt tag

Dettó ugyan ez van velem is. Undorítók!!

(#250) jopont válasza cappa72 (#248) üzenetére


jopont
senior tag

Ezt hozta létre nekem:

scatter

Egy txt fájl. Remélem, tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.