Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) margithid


margithid
veterán

Nem rossz, reméljük egy szoftverfrissítés javítani fogja a hibákat.

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ha egy JB-vel orvosolható a lag, akkor egész korrekt kis masina lenne.

<< Heimdal >>

(#3) kcsa


kcsa
veterán

"virtuális memória" WTF?

(#4) Ádám16


Ádám16
addikt

Nem rossz ketyere, ha nem lagolna, még sikeres is lehetne. Egy JB-vel kíváncsi leszek, mit fog mutatni.
A ZTE a Blade óta nem tudott igazán maradandót alkotni, most már itt lenne az ideje szerintem.

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hehe a 2. Sim foglalat helye azért ott maradt :D

Nem rossz ötlet a Telenortól profitot várni egy régebbi készülék sikerein ,a névválasztás eme agyszüleménye.

Viszont ez a kijelző, ehhez a hardverhez vaskos, sok képpont megjelenítése már lehet kicsit megterhelő a vasnak

@Retekegér: inkább egy másik Launcher a megoldás.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Kryczek


Kryczek
tag

remélem nem olyan lett mint a fostaliga blade 3 amivel csaknem 1 éve sz_punk......

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#7) MuzikJunkie válasza Graphics (#5) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Nem győzött meg. Ha már HD a kijelző, akkor ne fektesse már meg egy 720p videó lejátszása. :F
Az meg remélem csak múló idiótaság, hogy kijelzőre száműzik a virtuális gombokat. :W Ott az üres hely, most komolyan... Alcatel, Huawei is ezt játssza. :O

Bocs, nem Neked akartam válaszolni. :R

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#8) satz18


satz18
őstag

Nem értem miért kellett a 4.0-val elrontani a telefont. Minden más paramétere tökéletes lenne ezen az áron.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) vimes


vimes
senior tag

Amikor végigolvastam a cikket, az volt az első gondolatom, h mi ez a sz@r??? A videozás kapcsán nyújtott teljesítménye felháborító. Sok neki a 720p? Akkor vissza se játsza normálisan, amit felvesz. Kérdem én, mégis hogy nem tudja egy ZTE megoldani legalább a 720p filmek normális lejátszását, ha egy ugyanilyen MT6577-es (a legutóbb tesztelt) Presrigio telefon még az FullHD-vel is megbirkózott. Ezert az Alcatelnek is járna egy.
(#5) Duliee: Ez megint csak a ZTE "sara", pl. az alaca idol ultrában is ugyanez a belaő, az mégsem ilyen laggos

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#10) saelin válasza vimes (#9) üzenetére


saelin
veterán

+1 Valamit benéztek, talán egy update segít rajta.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11) mikersz1 válasza Ádám16 (#4) üzenetére


mikersz1
senior tag

Kíváncsi is maradsz, mert hivatalosan az életben nem fognak kiadni rá JB-t. :(

(#12) modeart


modeart
tag

Hmm, az utolsó képen a ZTE mellett az biztos hogy nem Alca M'Pop, nem is hasonlít rá. Talán egy Idol? :U

(#13) vegyszer válasza Graphics (#5) üzenetére


vegyszer
addikt

Én is azt nézegettem, hogy most dual sim, vagy mono.
:DD

tetszik, csak az ára...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#14) smkb


smkb
őstag

Valamit nagyon benéztek ZTE-nél, mert ez a T proci a Jiayu G2S-ben, borzasztó fluid OS-t eredményez (meg is lepett). Attól, hogy a G2S csak 960*540, ilyen különbség nem lehetne. 720p mp4/mkv stb lejátszás is zsírul megy.

(#15) smkb válasza mikersz1 (#11) üzenetére


smkb
őstag

Akár adhatnak is. V987-re is jönnek frissítéseik, az is 4.1.2-vel kezdte és épp a múlt héten jött egy újabb 4.2.2 a korábbi 4.2-es frissítésekre.

(#16) MurdR válasza vimes (#9) üzenetére


MurdR
veterán

Az alcatelnek elég gáz a mostani üzletbolitikája. Sok telefont adtak ki, ami megállná a helyét e felsőbb kategóriákban, de a bosszantó hiányosságok miatt pont nem rudja megcélozni azt a réteget :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egész kellemes kis készülék a lagot leszámítva, de persze nem kéne.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) margithid válasza vimes (#9) üzenetére


margithid
veterán

Ezért mondom én sokszor, hogy inkább kisebb felbontás, mint hogy akadozzon a lejátszás.
Nekem amúgy a nexus s aránylag jól viszi a full hd videókat, igaz ezek youtube videók.
És hardveresen kicsit gyengébb mint ez...

(#19) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...ezt a modellt kicsit jobban át kellett volna gondolni...
Legalább a kijelzőhöz mérten legyen méltó azon mozgó tartalmat megjeleníteni...

Nem mintha az a 8 megapixeles kameramodul oly csodás képeket készítene, de az origi kínai modellek esetében ez mindig is sarkalatos pont volt.

Ez a HD a kijelzőm, de HD tartalmat nem tudok rajta szépen, folyamatosan megjeleníteni dolog pont abba a régi rossz, berögzött kínai korszakba repít vissza, amikor orrba szájba ráhazudtak a készülékre mindent, aztán kiderült, hogy az a tizenhatezer milliamperes akku jó, ha megvan 700...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20) martin1369


martin1369
aktív tag

engem nem fogott meg :N elmegy kategória :)

(#21) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

a 720p-s videók akad rajta?
Milyen formátumban rögzit a kamera?
Lehet hogy vmi speciális kódeket használ..ami sok ennek a SOC-nek.
Illetve megkelleni probálni pl egy 720p .avi-t is,vagy egy 720p-s olyan mp4-et amiben a videó kódek h.263/xvid.
Mert lehet hogy pl ennek a Gpu-nak sok a 720p h.264 videó

(#22) Jason19


Jason19
senior tag

Egy jól optimalizált 4.2.2-vel egy remek telefon lehetne. Így ez elég gyenge..

(#23) Graphics válasza Jason19 (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vannak nekünk jó magyar ROMfőző mestereink, hátha :P

A Lenovo A820-assal épp most evezett nemzetközi vízre egy ROM :) / az egyik webshop-on magyar készítésű ROM-ot kapott /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) barnam_


barnam_
nagyúr

6577T.
Eddig olvastam...
Miért nem lehet belepakolni a 6589-t? Túl jó lenne a drágább Samsung-okhoz képest?

(#25) dwiki válasza smkb (#15) üzenetére


dwiki
senior tag

Hol van rá - hol található - 4.2.2-es ROM?

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#26) haris


haris
őstag

Az alábbi jelenet kizárólag a képzelet szülötte, mindennemű hasonlóság élő személyekkel pusztán a véletlen (és az ördög) műve!

Egy Tele(fon vagy nor) üzletben:
ZTE Blade - Tudod! A bléd, az tök jó! - pipa
2 magos processzor - pipa
HD kijelző - pipa
1Gb ram - pipa
I Scream Szendvics - "A Dzselibín vagy Dzsindzserbred vagy hogyhíják az a régi, az nem jó, meg külömben is, ami "iValami" az mindíg tuti - pipa

Igazi kirakatmodell. Az adatlap jól fest, megveszik.
Nesze paraszt, vakuljál. :((

Szerk:
(#7) MuzikJunkie:
Tökéletesen egyetértek. Nem tudom ezt ki találta ki, de nekem is szimpatikusabbak a gombok a kijelző alatt, mint a kijelzőn :(
Főleg, hogy így olyan suta azzal a vastag aljával, meg tetejével. Ha a képernyőre biggyesztik a gombokat, akkor tartson az a kijelző legalulról legfelülre amennyire csak lehet, ne legyen 1-1 centis sáv

[ Szerkesztve ]

(#27) mandin


mandin
senior tag

720p-s videó a bemutatónál elvárható lenne nem?

(#28) Konyika


Konyika
senior tag

Nem rossz, de picivel drágábban egy LG 4x HD a Tegra 3-mal röccenésmentesen viszi a hd tartalmakat.

(#29) margithid válasza Konyika (#28) üzenetére


margithid
veterán

+1
Egy icipicit jobb teló mint ez...

(#30) Probert75


Probert75
addikt

Legend valamit nagyon benézet ezzel a kivehető akkumulátorral. Nekem valahogy nem nagyon akaródzik kivenni sehogyan sem azt. Az üzletben is feszegettük mindegyik sarkánál és még az eladó sem tudta kivenni az akkumulátort. Leírná nekem valaki hogyan kell? Nem mintha ki szeretném venni, mert a cikkben az is rosszul van írva, hogy a SIM és a memkari be/kivételéhez is ki kell venni az akksit. "Az energiaforrás kivétele nélkül sajnos nem férünk hozzá a normál SIM és microSD foglalatokhoz, így a működés közbeni váltást nélkülöznünk kell." EZ NEM IGAZ! A SIM és az SD kártya is felülről csúsztatható be a helyére az akkumulátor elmozdítása nélkül. Szóval a memkarit lecsatlakoztatás után simán el lehet távolítani menet közben is.
A 720p-s videólejátszásról meg csak annyit, hogy MEGY! A Play-ről letölthető ingyenes MX Player-rel simán lejátszom a pl. a laptopomon lévő 2,5 GB-os 720p-s mp4 Metallica full koncertvideót. ES File explorerrel, ami szintén ingyenes, wifin keresztül kikeresem a telefonon és röccenésmentesen megy. Akár bele is lehet pörgetni is, utána sem fog szaggatni. Semmit nem állítottam az MX Playeren, alapbeállítással megy.
A kezdőképernyőn és a programok közti röccenést pedig egy launcherrel ki lehet küszöbölni. Én erre a célra a Nova Launchert használom és nagyon sima és gördülékeny lett a teló működése.
Az egész cikkből, csak a kamera értékelésével értek egyet valamelyest. Azzal sem 100%-ban. Az a 8MP ellenére nagyon silány. Nem is tudom, hogyan lehet erre azt mondani, hogy gyors az autófókusz. Annyira lassú, hogy ha egy kicsit gyorsabban mozgatom felvétel közben, hallani ahogyan keresi, korrigálja, hogy visszaélesítse azt a tűrhető tartományba. A tesztképek minőségét én még nem tudtam reprodukálni a telóval. De ezt tudjuk be az én bénaságomnak. Még szerencse, hogy nem a fényképező tudása miatt vettem meg, hanem a nagy kijelző miatt.
Játékokat nem futtatok rajta, így annak milyenségéről nem tudok nyilatkozni.

Nekem annyi kérésem lenne a romolókhoz, hogyha esetleg beindul a JB fabrikálása erre a telóra, mert gyári szerintem nem lesz, hogy majd valaki írja már le részletesen lépésről-lépésre hogyan kell rootolni és a gyári romot esetleg visszarakni a telóra. Sajnos én nem értek angolul és az ilyen jellegű oldalakat nem tudom ezért böngészni.
Előre is köszönöm, ha valaki majdan ezt megteszi, ha meglesznek!

[ Szerkesztve ]

(#31) Ádám16 válasza Probert75 (#30) üzenetére


Ádám16
addikt

Rossz telefont tesztelt volna?:U:)

(#32) Probert75 válasza Ádám16 (#31) üzenetére


Probert75
addikt

Nem azt mondtam, hogy rosszat tesztelt! Hanem azt, hogy én és a boltos a Telenornál nem tudtuk eltávolítani az akksit. Ezért jó lenne, ha valaki elmondaná, esetleg videóban megmutatná, hogyan kell azt. Nem szeretném elcseszni a telót csavarhúzós feszegetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#33) kengyel


kengyel
nagyúr

Nálam az elfogadható kategóriába ,simán belefér. De egy fájdalmas pontja van, így 2013.közepén belefért volna a JB :U

kengyel

(#34) aprokaroka87 válasza Probert75 (#30) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Gyári lejátszoval szaggat az az mp4?
Az Mx playerben S/W vagy H/W-vel indul a film?
vagy esetleg H/W+?

(#35) Probert75 válasza aprokaroka87 (#34) üzenetére


Probert75
addikt

Most gyorsan kipróbáltam a gyárival is ugyan úgy megy a Metallica 720p mp4 a laptopom megosztásáról. Az MX Playerben H/W, azaz hardveres gyorsítás van beállítva. Mint említettem nem állítottam semmit benne, alapbeállítás szerintem ez.

[ Szerkesztve ]

(#36) aprokaroka87 válasza Probert75 (#35) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

egy kamera álltal készitett videót is kiprobálnál?

720p-rögzitéssel persze

[ Szerkesztve ]

(#37) Probert75 válasza aprokaroka87 (#36) üzenetére


Probert75
addikt

Hát azt amit készít azt sem a beépített videólejátszó, sem az MX Player nem játsza le valóban. De ezt valószínűleg a 3gp kiterjesztés miatt nem teszi. Ki kellene próbálni olyan progit, ami mp4-ben rögzít.

(#38) aprokaroka87 válasza Probert75 (#37) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az kemény,az Mx playernek a .3gp-t is ismernie kellenne.
Az Mx player-ben szoftveres kodolással sem megy?

(#39) Probert75 válasza aprokaroka87 (#38) üzenetére


Probert75
addikt

Nem mentem ennyire bele. A silány minőségű videókat pedig már kitöröltem. Mondom, nekem annyira nem fontos a video és a fénykép. Ha mindenáron kell akkor fotózni lehet vele, de komolyabbra szerintem nem használható. Így voltam a Samsung Galaxy Ace-mel is. Így utólag azt mondom, az az 5MP-ével jobb képeket lőtt.

(#40) aprokaroka87 válasza Probert75 (#39) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért köszi!
Akkor valoszinű hogy a kamera vmit elszúrhat rögzités közben.
Egy szoftverfrissités orvosolhatja a hibát.
Mert ez szoftverhiba gyanús.
Egy kamerával készitett videót a gyári lejátszónak is le kell játszania.
Remélem hamarosan javitják a hibát!

(#41) Dominó85


Dominó85
veterán

"A grafikus gyorsító feladatát a sajnos már elég gyengének számító PowerVR SGX531 látja el" - Miért húzza le mindenki ezt a VGA-t? Banyeg HD-ban maxon tolom a The Respawnables játékot röccenés nélkül! Arról nem a kínai gyártó tehet, hogy mindent a retek Adrenora és Mali-ra optimalizálnak... Egyébként meg megsúgom, hogy egyre több gamez tölthető le kimondottan PowerVR verzióban is a Play-ről. Lásd a fent is említett játék. Aki nem hiszi el az így járt. Nagyon jó, hogy egyre több kínai telefont teszteltek le, de akkor se hordjátok le csupán a specifikációjuk alapján a VGA-kat. A G3 telómban egy igen csak megrángatott PowerVR 531 dorombol. :U

* Péter - 06302461862 *

(#42) Probert75 válasza aprokaroka87 (#40) üzenetére


Probert75
addikt

Nem a kamera, mert feltettem egy másik camera progit a gyűjteményemből és azzal minden stimmel, még 3gp kiterjesztés ellenére is. Camera ICS+
És még a fényképek is szebbek lettek valahogy, pedig automatán van minden beállítva benne.

Szerk.: De még is az, mert a Camera ICS+ nem 720p-ben vette fel a képet és az asztali gépre téve full HD monitorn mondhatnám igen gyatra videó.
Fingom sincs mivel kéne 720p-t felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#43) Graphics válasza Dominó85 (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Múltkor én is kaptam egy lecseszt vhol :D ,mert le mertem gyengézni a PowerVR ezen szériáját.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) Dominó85 válasza Graphics (#43) üzenetére


Dominó85
veterán

Azért nem érdemes általánosítani (főleg egy szakmai fórumban), mert PowerVR 531-ből is több órajelű, így sebességben sem azonos verzió létezik. Ugyanezt írogatják a HD kijelző + MT6577 SoC + PowerVR531 trióra is olyanok, akiknek a kezében sem volt még ilyen készülék. De ha valaki nem hiszi, hát jöjjön el hozzám és futtatok neki pár HD gamezt a szintetikus vacak Antutu helyett. Utóbbi max e-pengető növelésre jó... :K

* Péter - 06302461862 *

(#45) Graphics válasza Dominó85 (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, sajnos nincs megemlítve az sem, hogy melyik kiépítésben került bele... úgy mint a Mali-400-asból is van különféle konfig / MP1-2... stb.. /

Szóval kicsit részletesebb, vagy legalábbis nem általánosító cikket várnék én is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Dominó85 válasza Graphics (#45) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen, nagyon nem mindegy például a PowerVR 531 esetén sem az órajele. Nem akarok butaságot írni, de ha emlékeim nem csalnak majd 200Mhz-et húztak a G3 esetén az eredeti órajelhez képest. Lehet a ZTE gyárában nem nyúltak a GPU órajeléhez. :N

* Péter - 06302461862 *

(#47) aprokaroka87 válasza Probert75 (#42) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha meglessz hozzá a root-jog
akkor érdemes lenne megnézni a system/etc mappában a media-profiles.xml fájlt.mert lehet hogy ott van valami rosszul beállitva.
Az felel ugyanis a kamera álltal rögzitett videók minőségért.

(#48) mbalum


mbalum
csendes tag

Sziasztok!
Én vennék egyet, de érdeklődtem a telenornál
és azt a választ kaptam, hogy még nem lehet kapni csak
árjegyzéken szerepel. Talán a hét vége felé!
Webshop kizárva mert dolgozói előfizetés?

(#49) Probert75 válasza aprokaroka87 (#47) üzenetére


Probert75
addikt

Lehet igazad van. Én ehhez nem értek. Nem tudom ott esetleg mit és hogyan kellene állítgatni.
De majd a nálam okosabbak remélem megoldják ezeket az apró hibákat.

(#48) mbalum Mi az hogy nem lehet kapni?!? Én ezen a héten pénteken lesz két hete, hogy vettem Debrecenben a régi Unio áruház alatti nagy Telenor üzletben.

[ Szerkesztve ]

(#50) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A Jelly Bean tényleg dobna rajta sokat. Majd a Grand X2 lesz jó, majdnem ugyanígy néz ki, csak sokkal jobb hardverrel lesz ellátva. Két magos 2GHz-s Intel procival és PowerVR SGX544 MP2-es grafikus gyorsítóval.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.