Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) apeelme válasza cappa72 (#650) üzenetére


apeelme
addikt

Szorosan a készülékhez tartozik...ne off-old szvsz! És köszi!

(#652) dezz válasza cappa72 (#649) üzenetére


dezz
nagyúr

Kérdés, hogy az SMSreg.apk egy ártalmatlan (ill. hasznos, ha ellopják a telót) rendszeralkalmazás és csak akkor van gáz, ha egy utólag telepített malware (trojan) felülírja saját kóddal, vagy esetleg alapból malware? Minden valószínűség szerint az első eset áll fenn, csak azt kellene kideríteni, mik ezek a trojanok?

(#648) commodroid: Küldheti akár a mi számunkra is a teló az új SIM-mel, annak adataival + az IMEI (hátha nem regisztrált a szolgáltatónál). Még ha mi nem is kapjuk meg, a szolgáltatónál meg lesz az SMS, amit elő tudnak szedni, miután bejelentettük a lopást. És/vagy a szolgáltató erre fenntartott számára is mehet az SMS.

(#653) cappa72 válasza dezz (#652) üzenetére


cappa72
nagyúr

Így van.
Ha így, ha úgy: tisztázásra vár.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#654) Probert75 válasza cappa72 (#653) üzenetére


Probert75
addikt

Én egyelőre lejegeltem az smsreg.apk-t a tibivel. Fő a biztonság. Az este így jártam. Nem tudom kapcsolható e ehhez vagy bármelyik általam használt progihoz. Nem valószínű, mert a Samsung Galaxy Ace-emen ugyanezeket a progikat használtam egy kivétellel. A Profile Scheduler-t lecseréltem a Llama-ra két napja.

[ Szerkesztve ]

(#655) dezz válasza Probert75 (#654) üzenetére


dezz
nagyúr

Az csak egy reklámcsík az MX Playerben! Legjobb esetben egy fizetős antivírus alkalmazás megvételére próbál rábeszélni, rossz esetben maga a vírus (pontosabban malware, elvileg valódi vírus, ami egyik telóról megy a másikra, nincs Andoidon) töltődik le (már ha lehetséges ilyen, a tulaj közreműködése nélkül). Bár valószínűbb, hogy az appokon belüli reklámokat a Google intézi, és ők csak kiszűrik a káros tartalmakat. Én azért nem szívesen próbálnám ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#656) Probert75 válasza dezz (#655) üzenetére


Probert75
addikt

Remélem, hogy csak a kapkodás eredményeként tapiztam rá ilyenre és ugrott fel az Opera Miniben.

(#657) SarlatanNo1


SarlatanNo1
csendes tag

Szép napot volna egy kérdésem a ZTE Blade Superemel hogy az Android/data Android/obb mappákat a telefon memóriájába pakolja!( ezt használja)
tudom hogy az SD kártyán kell létrehozni Android/data Android/obb mappákat! De ha oda pakolom a data filéket akkor nem futnak a játékok. Nekem alapértelmezett memória az SD kártya van kijelölve (16GB) Az előnyben részesített telepítési hely nálam telefon- memória van beállítva lehet itt van a gond? igazából az a kérdés hogy hogy lehet megoldani hogy ne a telefon 4GB memoriáját használja hanem az sd 16 gb -t? Előre is köszönöm a segitséget.

(#658) SarlatanNo1 válasza SarlatanNo1 (#657) üzenetére


SarlatanNo1
csendes tag

Bocsi nem olvastam vissza rendesen minden gondomra ott a magoldás :) gratulálok mindenkinek :)

(#659) sapphire_hu


sapphire_hu
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy volt e már ilyen kérdés, ha igen sorry. Még nem jöttem rá a megoldásra, de hátha valaki tudja. Ma eduroamot próbáltam beállítani (sikertelenül persze) és mikor egy tanúsítványt töltöttem le, kérte, hogy adjak meg egy jelszót, nem is figyeltem, hogy mihez. Sikerült a képernyőzárat lejelszavaznom és nem tudom sehogy se törölni, csak másik fajtát beállítani. Valakinek valami ötlet az utóbbi problémára, hogy mi a fenét szúrtam el, vagy akár az előbbire valami megoldás? :B
Köszönöm! :)

(#660) dezz válasza sapphire_hu (#659) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha a képernyőfeloldás közbeni jelszókérés kikapcsolására gondolsz: Beállítások -> Biztonság -> Képernyőzár (és itt ami szimpatikus)

Ha a "Telefon titkosítása" aktív, azt csak a "Gyári adatok visszaállítása"-val lehet megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#661) docker


docker
csendes tag

apeelme: Köszönet a kiváló írásaidért root-clockwork-partícionálás témakörben
Minden könnyedén nagyszerűen működött (azért a tenyerem izzadt egy kicsit közben :) )

(#662) apeelme válasza docker (#661) üzenetére


apeelme
addikt

Igazán nincs mit.

Sajnos rossz hír hogy a nem érkezett meg a készülék a héten. :(

(#663) Probert75 válasza apeelme (#662) üzenetére


Probert75
addikt

Szia!
Fogsz tovább foglalkozni vele vagy a téglásítási fiaskó után ennyibe marad a dolog? Nagyon sajnálnám, ha így lenne!

(#664) apeelme válasza Probert75 (#663) üzenetére


apeelme
addikt

Semmiképp sem marad annyiban...szerintem csak késik egy picit a készülék. :K ;)

(#665) Probert75 válasza apeelme (#664) üzenetére


Probert75
addikt

:C

(#666) Probert75


Probert75
addikt

Az érintési hangot hol tárolja a telefon? Ezt a kattogást szeretném kicserélni csippanásra. A sony-é nagyon tetszik.

(#667) commodroid válasza Probert75 (#666) üzenetére


commodroid
csendes tag

/system/media/audio/ui/Effect_Tick.ogg

(#668) Probert75 válasza commodroid (#667) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm! Már csak a sony-ét kellene valahonnan beszerezni.

(#669) Noisyboy


Noisyboy
csendes tag

Üdv!
Egy kis gubanc történt az zte-vel. .. Átparticionaltam és most van 2,5gb helyem, viszont az SD kártyát nem látja..fényképezni ,letölteni nem tudok ,mivel kiírja, nincs sd kártya behelyezve :(
A kérdés: hogyan tudom visszacsinalni a particionalast? Nagyon fontos lenne.. . Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#670) Probert75 válasza Noisyboy (#669) üzenetére


Probert75
addikt

Ezt a pontot megcsináltad?
"15. Miután végzett, a CWM főmenüjében válasszuk az install zip from sdcard - choose zip from sdcard menüpontot, majd a korábban (5. pont) felmásolt fájlok közül válasszuk ki a disable_internal_sdcard_v2.zip fájlt, és egy megerősítés után telepítsük fel. Ezzel kikapcsoljuk a belsőSD-t a rendszer számára!"

(#671) apeelme válasza Noisyboy (#669) üzenetére


apeelme
addikt

Leírtam a blogomba is u.a.-t - mert ott is bekérdeztél - mint amit kolléga is leírt.
Csináld végig a leírást!!!

[ Szerkesztve ]

(#672) JázminCsenge válasza Probert75 (#668) üzenetére


JázminCsenge
tag

Ha minden igaz, akkor ez: [Xperia Z Effect_Tick.ogg].

(#673) Probert75 válasza JázminCsenge (#672) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm! Nagy nehezen megtaláltam én is, de kibaxott halk. Valami tipp esetleg, hogy mivel tudom PC-n hangosítani, majd azt bemásolni?

(#674) JázminCsenge válasza Probert75 (#673) üzenetére


JázminCsenge
tag

Esetleg ez hangosabb lesz: [Effect_Tick_converted.ogg].

Ne feledd majd visszanevezni!

(#675) Noisyboy


Noisyboy
csendes tag

Köszönöm a segítséget!!!
Működik! :) :R :C

[ Szerkesztve ]

(#676) Probert75 válasza JázminCsenge (#674) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm! Egy leheletnyivel hangosabb, majd kipróbálom. :R

(#677) Rol06


Rol06
tag

Sziasztok, Lenne 1-2 két kérdésem felétek, remélem volt már valaki hasonló cipőben illetve biztos vannak páran közületek akik jobban értenek a Blade témához. :D
Szal. most Blade 3-on van (előtte 1-es volt :D), és elkezdtem szemezgetni a Superrel.
Őszintén szólva az IPS kijelző illetve a 2 mag ami vonzónak tűnik benne, de a grafikus chip viszont elszomorító. A Blade 3-as hjanos romját használva felhúzva 1,2 Ghz-re azért az aksi nap végére leszívja 30-40%-ra, tehát igazából a 2 maggal ilyen jellegű gondom nem lenne...
Kérdésem tehát az, hogy ezt az akadást menüben stb. a Supernél mennyire kell komolyan venni, lényegében játékra nem nagyon használnám, alaphasználathoz gondolom egy Nova Launcherrel kezelhető lenne a teló... :)

Volt egy mail váltásom a Zte-vel, megosztom veletek, hátha jól jön valakinek:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tisztelt ZTE Disztribúció, Lévai Imre kérdését szeretném kiegészíteni, engem az érdekelne h a Grand X2 Deutsche Telekom-os bevezetése kizárja a Telenoros magyarországi tervet? (Mivel érdekelne a telefon, de csak amennyiben Telenor-nál meg lehet vásárolni). Illetve még egy utólsó, a Blade Super Jelly Bean update-ről van e valami infótok? Előre is Köszönöm! Üdv.: Roland

Kedves Roland! A DT-s esetleges megállapodás nem zárja ki azt, hogy a telefon ne jelenjen meg a Telenornál. Azonban erről nincs végleges információnk, mind sajnos arról sem, hogy lesz-e és, ha lesz mikor JB sw update a Blade Super készülékünkre. Köszönjük az érdeklődésed!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#678) PPolip


PPolip
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy Zte Blade Super-em 500mb -ot(összesen) ír belső adattárolásra de minden leírás,teszt 1gb-ról ír ,akkor most mi az igaz?

(#679) apeelme válasza PPolip (#678) üzenetére


apeelme
addikt

Megnézném azokat a teszteket ahol ilyet írnak, még itt MA-n is 2,3GB-ot említenek (belsőSD mérete). Sztem csak kevered a RAM méretével. :U

[ Szerkesztve ]

(#680) Noisyboy


Noisyboy
csendes tag

Sziasztok!
Ma rávettem magam és teszteltem a kis kütyü játékra alkalmasságát :)
Nos...nem tudom miért írják sokan,hogy játékra egyáltalán alkalmatlan..esetleg 2D-s játékokat lehet rendesen futtatni.
Gondoltam egyet,ráraktam az Asphalt 7-et...meg kell hagyni LAGMENTESEN futott. :Y
Pozítívan csalodtam benne. :C
Most elég kedvet kaptam,jönnek a többi játéktesztek :)

[ Szerkesztve ]

(#681) PPolip válasza apeelme (#679) üzenetére


PPolip
csendes tag

Igen a ram-ra gondoltam ,de a 500mb nem 1Gb .......

(#682) Rol06 válasza Noisyboy (#680) üzenetére


Rol06
tag

Hy, mivel látom, hogy sokan nem olvassák el az előbbi regényemet, bár valamilyen szinten érthető is, nem lett rövid :C
Pls, írd meg a véleményed erről a beakadásról az alap teló használatánál, menü stb.
és orvosolható volt e pl egy Nova launcherrel? Blade 3-ról filózok, hogy érdemes lenne e váltanom Superre...

(#683) apeelme válasza PPolip (#681) üzenetére


apeelme
addikt

A RAM NEM belső adattároló!!! Egyre jobban kevered a dolgokat, sztem hagyd abba. Mindenből annyi van a készülében amit írnak, ha nem így lenne ettől zengene a topic...nem gondolod?

1GB RAM - műveleti memória a rendszer és az alkalmazások futtatására kell
4GB ROM - felpartícionálva a rendszernek, ami után ADATTÁROLÁSRA! a /data partíción 512MB áll rendelkezésre, a belsőSD-n 2,3GB!

(#684) KunZi válasza Rol06 (#682) üzenetére


KunZi
csendes tag

Szia!

Ha a gyári launchert lecseréled akkor semmi lag nincs. Én épp a holo-t használom, de sokan meg a novát, egyikkel sincs semmi gond. Nálam a gyári se volt amúgy vészes, tény, hogy a holo jobb. Szal ha csak az akadozástól félsz, az ne tartson vissza, mert nincs ilyen gond. Legalábbis én nem tapasztalom.

(#685) SilentHUN


SilentHUN
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben remélhetőleg sikerül beújítanom a Supert (Blade1-ről váltok végre :) ) és egy elég speckó kérdésem lenne... Szabadidőmben szeretek geocachingelni és az lenne a kérdésem hátha valaki próbálta már telepíteni a magyar geocaching progit. Ez működik-e? Csak ezért kérdem mert azegyik ismeősöm egy galaxy s2-vel járt úgy hogy nem sikerült szóra bírnia ezt a progit és nehogy így járjak a blade superrel én is. A válaszokat előre is köszi!

Isten outjai kifürkészhetetlenek

(#686) Noisyboy


Noisyboy
csendes tag

Sokan mondjatok, hogy a Holo launcer gyors. .nekem nem jött be.. próbáljatok meg a next launchert is.. baromi gyors ;)

(#687) SarlatanNo1 válasza SilentHUN (#685) üzenetére


SarlatanNo1
csendes tag

Nekem a gyári is tökéletes :) :C

(#688) cappa72 válasza SarlatanNo1 (#687) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem a gyári launcher laggol (akad mint állat), a professzor leginkább 1GHz-en ketyereg, alig akar felskálázódni 1,2GHz-re (cpuspy szerint).
A zeam laucher viszont jól és gyorsan teszi a dolgát.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#689) drdr


drdr
senior tag

2 hónapos a telefonon, az előlapi kamera teljesen beporosodott. Nem mintha sűrűn használnám a kamerát, de 2 hónap..., sőt egyáltalán hogy lehet ez!

Tapasztalt ilyet más is? Vajon garanciálisan "takarítható"?

(#690) apeelme válasza drdr (#689) üzenetére


apeelme
addikt

Ez egyértelműen garanciális kérdés...bár nem porállónak van hirdetve. Tessék az asztalra csapni. ;) :K

(#691) SarlatanNo1


SarlatanNo1
csendes tag

Megcsináltam az átpartícionálást :) hála és köszönet érte :R
egynaiv kérdés volna mert nehéz a felfogásom az előnyben részesíttet telepítési helynél mit pipáljak ki? vagy nincs is jelentősége :) :F

[ Szerkesztve ]

(#692) Probert75 válasza SarlatanNo1 (#691) üzenetére


Probert75
addikt

(#693) drdr válasza apeelme (#690) üzenetére


drdr
senior tag

Zsebben van, asztalon, nincs poros helyen tárolva...

Majd valamelyik nap elviszem egy Telenor shopba...

(#694) SarlatanNo1 válasza Noisyboy (#680) üzenetére


SarlatanNo1
csendes tag

nekem meg se mozdul az Asphalt7 :)

(#695) Probert75


Probert75
addikt

Megőrít ez a Play-es 491-es hiba!! :W

(#696) JázminCsenge válasza Probert75 (#695) üzenetére


JázminCsenge
tag

Nálam a CWM-ben vègzett dalvik cache törlès megoldotta a Play problèmáimat. Azóta hiba nèlkül működik az Áruház.

(#697) Freel


Freel
tag

Tisztelt ape, Keeper!

Veletek tartok az első Blade, első Rom-telepítésétől, a GEN2-esítésen át most a Blade Super repartícionálásig folyamatosan! Pár órája hoztam el a boltból a BladeSuper-t és már root/CWM/reparticion-megvolt!!!
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a munkátokat és a beleölt idő/energia hányados-t is! :R
Igazából ha Ti telefont cseréltek, lassan én is megteszem és hekkelek Veletek!
'Sajnos' a magyar átlagkereseten élő fiatal telefonhasználók reménységei vagytok, igyekszünk minden erőnkkel meglovagolni az általatok keltett óriási unofficialupdate hullámot!
Köszönöm!
Minden jót, hibátlan egészséget kívánok Nektek továbbra is, csendben követem további munkátokat!

Üdvözlettel: Freel

U.I.: soha véget nem érő türelemmel és nyitott szívből áradó tiszta szeretettel várjuk és fogadjuk az általatok omlósra-, puhára főzött JB ROM-ot...
:R

[ Szerkesztve ]

(#698) Probert75 válasza JázminCsenge (#696) üzenetére


Probert75
addikt

Kipróbáltam én már az összeset, amit a neten leltem, de csak ez vált be eddig. Ezt meg már unom. De az az érdekes, hogy előtte fél perccel töltöttem dolgokat kipróbálásra, aztán egyszer csak nyista tovább..

[ Szerkesztve ]

(#699) Noisyboy válasza SarlatanNo1 (#694) üzenetére


Noisyboy
csendes tag

Nekem megy rendesen az asphalt 7 :DD
viszont a Nova3,már kissé laggol :(((
de kitalálok valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#700) JázminCsenge válasza Probert75 (#698) üzenetére


JázminCsenge
tag

Jaja, ismerős ez az eljárás a DPS Dream-nál szívtam vele eleget, majd egy 4.1-es Android rommal megszűnt az egész.
Próbáld csak meg a sima dalvik cache törlést, beállított google acc mellett. Amíg a google acc eltávolításával + törlésével játszottam, nálam is random szerűen omlott össze a Play. Majd azután a gyári CWM-ből nyomtam egy dalvik cache törlést, a beállítások törlése nélkül s azóta működik az Áruház hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.