Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) prolad


prolad
őstag

Kár volt kispórolni az optimalizálást mert ezt leszámítva rendben van a telefon.

(#52) Telda


Telda
addikt

Nem rossz, csak az az egy centis alsó üres rész ne lenne. Inkább rakták volna oda a gombokat.

(#53) raziel01


raziel01
veterán

Csak én nem látom az árát a cikkben?

(#54) Probert75 válasza raziel01 (#53) üzenetére


Probert75
addikt

Ja, csak te nem. :)
"Összességében tehát rendben lenne a Blade Super, pláne az 57 ezer forintos kártyás ár mellett..."

(#55) raziel01 válasza Probert75 (#54) üzenetére


raziel01
veterán

:R
Nekem mindig az az első, hogy megnézem a cikk végén a teló árát. És mindig az van, hogy vadászgatni kell. Simán a legutolsó oldali összegzésbe elférne-e egy olyan, hogy a cikk írásakor x összegbe került.

(#56) hegyitaho válasza raziel01 (#55) üzenetére


hegyitaho
tag

ne is mondd az ár lenne az egyik legfontosabb info :D
nem lehet h a PowerVR SGX531 kevés HD kijelzőhöz? wikin 2006-os technológiaként van feltüntetve.
ennél lehet jobb vétel egy grand x in

(#57) Graphics válasza hegyitaho (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel inkább az a lényeges, hogy milyen kiépítésben került felhasználásra így nem mérvadó, amit írtál..

Meg ezt is olvasd el, mert érdekes, hogy másnál nagyon is jól szuperált a készülék.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#58) sunaherceg


sunaherceg
csendes tag

A döcögést a Nova Launcher valóban orvosolja:)
Viszont egy gondom lenne.
A telefon nem szereti az SD-kártyát?
Letöltöttem egy játékot, és pluszba kell még adatot letölteni. Rögtön jön a hibaüzenet, hogy 2055 MB szükséges, de az eszköz memóriája csak 0MB-tal rendelkezik. Az OK-ra nyomva megjelennek a beállítások, itt az alapértelmezett írás-lemeznek beállítottam az SD-kártyát, ugyanez a hibaüzenet. Szervizes aztmondta, formázzam az SD-kártyát. Megtörtént, nincs változás. A beállításokban az előnyben részesített telepítési helynél fel sem ajánlja az SD-kártyát. Tableten ugyanezzel a kártyával problémamentes volt minden!
Ja, a telefonon is van 2,03GB, és mégis 0MB-ot jelez. Valami javallat? :DDD

(#59) BOBAKILL válasza raziel01 (#55) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Igazi mai magyar ember módjára olvasol. :) Én ha bemegyek egy étterembe először a bal oldalt nézem, aztán a jobbat hogy mi is lenne az annyiért. :DDD
A kijelző miatt megérné az árát, ha lesz rá jb, akár főzött rom-ként is. Bár nekem a kínai telefonokkal (alcatel) mindig a mikrofonnal volt bajom, meg a hangszóróval. (nem volt jó a viber stb.) Ezért nem vennék zte-t sem.
De idővel talán "kinövik" a kínai telefonok ezeket a gyerekbetegségeket.

(#60) Telda válasza BOBAKILL (#59) üzenetére


Telda
addikt

Nekem van Alcatel és ZTE is egyiknél sem jelentkezett az általad említett probléma.

(#61) Probert75 válasza BOBAKILL (#59) üzenetére


Probert75
addikt

Az egyik barátom az első Blade-t több, mint két éve használja a gyári rommal és kiválóan teszi a dolgát. Sem a mikrofonnal sem semmivel nem volt baja sosem.

[ Szerkesztve ]

(#62) Graphics válasza BOBAKILL (#59) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vegyél Lenovo-t :D nekem már halkítani kellett rajta... Szóval ez megint olyan általánosítás, ami nem állja meg a helyét, volt ZTE Blade-m, nem egy, és mind tökéletesen üzemelt, de a legutóbbi Huawei is príma volt

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#63) Bambusz45 válasza modeart (#12) üzenetére


Bambusz45
csendes tag

Szerintem inkább az OT Star (OT-6010) van mellette. Idolon az előlapi kamera a hangszóró mellett helyezkedik el. Ezen messzebb van.
No meg az Idol kb. ugyanakkora hosszúságra (13 cm körüli), mint a Blade Super. A képen pedig egy nála kisebb teló van mellette.

[ Szerkesztve ]

(#64) sunaherceg válasza Probert75 (#32) üzenetére


sunaherceg
csendes tag

Az akku beépített! Nem lehet kivenni... :C

(#65) Graphics válasza sunaherceg (#64) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Legendd meg csak kivette :D ;]

Ez amúgy tényleg epic fail, egy cikkíró azért a copy-paste parancsot vegye már ki a repertoárjából...

Egy ZTE logóval és a fém ovális keretek közé szorított kamera-segédfény kombóval színesítették a borítást, ami egyébként leszedhető, ezáltal hozzáférhetünk és cserélhetjük is az akkumulátort. Az energiaforrás kivétele nélkül sajnos nem férünk hozzá a normál SIM és microSD foglalatokhoz

Látható, hogy behelyezhető a készülékbe az akksi "kivétele" nélkül is...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#66) BOBAKILL válasza Graphics (#62) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Köszi, de nem akarok én venni, van már megfelelő. :)
Igaz persze, nem szabad általánosítani. Lehet a zte-k jók, nekem alcatelekkel voltak gondjaim. Abból gondoltam mégis ezt az általánosítást hogy szinte ugyanaz a cucc van mindegyik kínaiban. (soc, gpu, stb.)
De ne legyen igazam!
Amúgy tetszik a telefon, még úgy is hogy picit bumfordi a "tompora". Bár legalább jól meg lehet markolni! :DDD
:C

(#67) BOBAKILL válasza Graphics (#65) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Mint Andante cikkeinél olvasnám: "alapokon nyugvó"
A frász kerülget ettől a két szótól; ugyanazt a sablont húzza mindenre, és még hibás is néha ebből kifolyólag. Érdektelenné teszi a cikket így.
Én igényesebb lennék picit ha a helyükben lennék.

(#68) Tewe013 válasza Graphics (#65) üzenetére


Tewe013
őstag

Azt nem mondta, h külső segédeszközt (flex) nem használt a kivételhez. ;]

(#69) Graphics válasza Tewe013 (#68) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Másik kedvencem az a ZTE Blade G összehasonlítása az Y300-al, amikor nem is egy kategória... / G510 inkább.

És még régről a GhooTab cikk... Szóval. köhömmm... ezeket privátban is jeleztem ,de a Ghootab-ra tavaly óta nem kaptam még választ :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#70) Bambusz45 válasza Graphics (#69) üzenetére


Bambusz45
csendes tag

Miért, Te azt hitted válaszolni fognak? :U

(#71) sunaherceg válasza Graphics (#65) üzenetére


sunaherceg
csendes tag

Nekünk az eladó beépített akkut mondott, hódolatom a főnöknek, amiért kipattintotta :R

(#72) Graphics válasza Bambusz45 (#70) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom :D ha van ennél fentebb lévő úriember, akit meg kell keresni a cikk hiteltelenségével, akkor megtenném pedig...

Magyarország vezető mobiltelefonokkal foglalkozó portálján banális hibát ejteni.. számomra érdekes. Lektorálta ezt valaki?

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73) kcsa válasza Graphics (#72) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt már annyiszor érintettem én is, de mindig csak azt a választ kapom hogy akkor csináljak jobbat. Pedig ideális tartalomfogyasztó lennék :D

(#74) Graphics válasza kcsa (#73) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fain, akkor ez marad így... , pedig ha lehetne esetleg lektoráló csapatba csatlakozni megtenném.... vagy valaki nézze meg előtte , hogy "bzmeg Pista há ez az akksi csak nem gyün ki"

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#75) kcsa válasza Graphics (#74) üzenetére


kcsa
veterán

Az fontos tény hogy nem a szerzőktől, hanem a fórumozóktól jön ez a válasz. Minden elismerésem, ahogy felfuttatták az oldalt, csak mintha megálltak volna a haveri alapon tesztelgetésnél. Peace :)

[ Szerkesztve ]

(#76) Graphics válasza kcsa (#75) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az akksi szó nélkül visszakerült a rendeltetésszerű helyére... És gyárilag rögzítetté vált .... Oh yeah...

És nem mellesleg a SIM és a microSD is az akksi kivétele nélkül hozzáférhető vált.. Ezáltal új funkcióval gazdagodott a készülék, de ez szimplán feltételezésre alapul, tehát lehet van hot swap :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#77) Maximum1


Maximum1
őstag

Nem rossz ez a vas.
Aki meg azt mondja tré az nem nyomkodott még MTK-s telefont.
A telenor kínálatában pedig középkategóriának a tetején helyezkedik el, ritka fosokat árul.
Ja és a 4.0.4. et jobban szerettem mint a 4.2.1-et, lesz@rom technikailag melyik a jobb de az kezesebb volt.

[ Szerkesztve ]

(#78) norbert1998


norbert1998
veterán

Tényleg korrekt lenne jbvel, tíz ezer forinttal olcsóbban, hiszene ennyiért l9 et kap az ember, ami azért jóval erősebb, hiába csak nem hd

(#79) Probert75 válasza norbert1998 (#78) üzenetére


Probert75
addikt

Hol? Mert a Telenornál biztos nem, ha valaki szolgátatónál szeretné venni.

[ Szerkesztve ]

(#80) BOBAKILL válasza norbert1998 (#78) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Az L9-nek meg gps problémái vannak sajnos... :(((

(#81) M5Norbi válasza Probert75 (#49) üzenetére


M5Norbi
őstag

Egyébként Kméten is még csak hallottak róla.
Remélem több tapasztalatot is megosztasz még velünk!

Más HD videóval esetleges tapasztalat,üzemidő,fagyás,belassulás esetleg ha nem nagy gond egy-két játék....

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#82) raziel01


raziel01
veterán

Tekintve az Xperia SP-t, hogy 76 ezer a T-nél így ez maximum 40 ezret érhet. Gyengébb proci, GPU is full gyenge. HD videók akadoznak. Nevetséges egyelőre.

(#83) Graphics válasza raziel01 (#82) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tekintve, hogy a Blade G függetlenül 46-47 ezer, és a Huawei G510 is akkörül van, ez sejtésem szerint az erősebb proci, és az erősebb graf és kijelző miatt is inkább 50 mint 40...

A piac többi résztvevője is behatárolja , hogy hova esik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#84) #31733248 válasza Graphics (#74) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ne ekézzétek már a mobilarénás srácokat... Vannak hibák, ezekre rá kell világítani, de ettől még az egész honlap jó és érdekes. Különösen annak fényében, hogy láthatóan minimális költségvetéssel kell a fiúknak gazdálkodniuk. "Lektoráló csapat"? - ne viccelj már. Az is szép eredmény, hogy a portál eltart egy-két főállású embert.

(#85) Graphics válasza #31733248 (#84) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért elég sokan munkáskodnak a Mobilaréna csapatában is, és a honlapcsalád keretein belül is.

Szerintem azért csak meg lehet már annyit nézni, hogy az akksi tényleg kivehető-e még mielőtt CTRL-C-re vetemednénk...

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#86) nemlehet


nemlehet
őstag

Egyébként ezen sokat gondolkodtam, de miért gyári lejátszóval/fényképszoftverrel tesztelitek a telefonokat? Nekem is pl az Acer Liquid Metalomon olyan ótvaros tré a kamera és a gyári lejátszó, hogy simán belefagy abba, hogy megnyitom. Míg MX playerrel, illetve Snap Camera Pro-val simán bármit meg tudok nézni szaggatás nélkül és vállalható képeket lövök. A launcherrel nincs problémám, nem microlaggos, pedig nem mai darab.

Tudom szűkös az időkeret, de mondjuk nem lehetne a Play-en legnépszerűbb launcherrel, médialejátszóval (fix média fájlokkal), camera programmal, játékkal letesztelni? Mert tényleg egy csomó esetben csak annyi a gond a telefonokkal, hogy a szoftveres dolgokat elhanyagolták. Ettől még nem lesz szarabb a készülék, mert még a tényleg 1 bites felhasználók is töltögetnek le alkalmazásokat ha a gyári nem jó. Nem vagyunk rászorulva a gyári dolgokra hiszen OKOS a telefon. Szerintem többek között ezért is hanyagolják az ilyesmit a kínaiak.
Jó lenne ha tényleg összehasonlíthatóak lennének közel azonos körülmények között a telefonok. Nem véletlen rakjátok be a szintetikus teszteket is.

Ez a készülék is jó darab lehetne (bár az ára kicsit sok, de szeirntem megy az még lejjebb), csak a szoftveres oldala gyenge.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#87) Graphics válasza nemlehet (#86) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez amúgy tényleg jó ötlet :)

- Launcher / Nova, Apex, Holo / valamelyiket kiválasztva, standard beállításon amit telepítve ad
- Camera alkalmazás
- MX Player szerintem értelemszerűen

És kb ennyi :) az biztos, hogy sokkal érzékelhetőbb képet mutatna arról, hogy egy adott hardvert mennyire korlátoz be az, hogy a gyári launcher mennyire optimalizált vagy épp mellényúlás.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#88) Zeki


Zeki
nagyúr

Ez a 120 dolláros teló a grand x, ami itthon 57ezer Ft?

(#89) Keeperv85 válasza BOBAKILL (#66) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Francokat van ugyan az! Sokszor még egy azonos sorozatban (Pl. a Star N8000-ben...) is van legalább 4 féle kamera, meg hozzá 7 digitizer, meg egy tucat LCD.

..és a kínaiaknak nem szokásuk ám forráskódokat adni a cuccok mellé, hogy meg is tudj győződni róla mid van. Nem véletlen, hogy nem létezik CM rom egyetlen MTK-s modellre sem... :U

(#90) brenca válasza Zeki (#88) üzenetére


brenca
csendes tag

Igen, csak az nem ez a telefon. Ez grand x PRO - http://www.aliexpress.com/store/product/ZTE-Grand-X-Pro-V983-4-5-inch-Dual-core-1-2-GHz-CPU-Big-capacity/124560_895339955.html

(#91) Graphics válasza Zeki (#88) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egészen, ülj le egyes. Keresd a különbséget.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#92) tdk.112 válasza BOBAKILL (#59) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Igazi mai magyar ember módjára olvasol. :) Én ha bemegyek egy étterembe először a bal oldalt nézem, aztán a jobbat hogy mi is lenne az annyiért. :DDD

Ez jó! De milyen igaz! :D

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#93) turbulencia8 válasza brenca (#90) üzenetére


turbulencia8
őstag

Azért az a kétmagos cucc kínai mértékben, ÁFA nélkül elég soknak tűnik. Akkor már inkább Lenovo P780.

(#94) RECSKA


RECSKA
veterán

720p-hez keves az sgx531... jiaju g3 csont ugyan ez, es az is tetulassu...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#95) Legendd válasza Graphics (#72) üzenetére


Legendd
senior tag

És ha az, ami nálam volt, mégis olyan volt, amiből kivehető az akku?
Erre nem gondoltál? Inkább leállsz itt egy dolgon ugrálni, mert egyszerűen nincs jobb dolgod? Olyan jó lenne, ha ennyi szabadidőm lenne.
Utánanézek az ügynek, de máskor igazán jó lenne, ha normális stílust alkalmaznál...de vevő vagyok egy kávéra is...

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#96) Graphics válasza Legendd (#95) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kávé vagy sör válassz. És még egyszer elnézést ha valakit megbántottam.

:R

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#97) Legendd válasza Graphics (#96) üzenetére


Legendd
senior tag

Sör :D no para, én is erősebben válaszoltam, de leírtam PÜ-ben az okát!

Alea iacta est!

(#98) Graphics válasza Legendd (#97) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Viszont akkor lehet a Telenor/ZTE egy erösen béta telot adott oda.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#99) Legendd válasza Graphics (#98) üzenetére


Legendd
senior tag

Nem, szoftveresen végleges, ez tuti :D

Alea iacta est!

(#100) KoleszN válasza Legendd (#99) üzenetére


KoleszN
csendes tag

Ez biztos? Mert neked nem játszotta rendesen a HD videókat,és azóta írta itt valaki hogy neki nincs ilyen gondja......

Galaxy S 2.3.4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.