Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Probert75 válasza apeelme (#448) üzenetére


Probert75
addikt

:C :R
THX!
No akkor vágjunk bele a lecsóba! :)

(#452) Probert75 válasza Prodidzsáj (#441) üzenetére


Probert75
addikt

Ebből a leírásból egy kukkot nem értek, bocsesz. Nekem még ha lassan is talált jelet, de hibátlanul tette a dolgát a 3 betűs navival.
De azért érdekel a gyorsabb műhód megtalálása miatt a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#453) #24633088 válasza apeelme (#450) üzenetére


#24633088
törölt tag

Lehetséges lesz összehozni jelly bean romot és mondjuk egy 3.4 kernelt erre a telóra hivatalos kiadás nélkül?

(#454) apeelme válasza #24633088 (#453) üzenetére


apeelme
addikt

Nem mondom hogy lehetetlen, de nagyon-nagyon kevés rá az esély.

(#455) Prodidzsáj válasza Probert75 (#452) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Talán ez érthetőbb, nem vagyok valami jó fogalmazó!
1, Töltsd fel a telefont teljesen.
2, Telepíted a telefonra Marketból a Mobileuncle MTK Tools nevű programot.
3, Telefon/Beállítások/helymeghatározó szolgáltatásoknál kikapcsolod/kiveszed a pipát a GPS, GPS EPO, A-GPS-t, sehol sem lehet pipa.
4, Kikapcsolod a telefont, majd bekapcsolod és elindítod a Wifi-t.
5, Telefon/Beállítások/helymeghatározó szolgáltatásoknál kipipálod a GPS-t.
6, Utána ugyanitt kipipálod a GPS EPO-t, megerősíted az EPO engedélyezést.
7, A megjelenő EPO beállításokba lépsz és elindítod a letöltést (Wifi kell hozzá) és az EPO fájl infonál szépen leellenőrzöd a letöltést.Ha letöltődtek az EPO adatok visszalépsz a Helymeghatározó szolgáltatások menübe.
8, Kipipálod az A-GPS-t (Wifi kell hozzá) és a megjelenő A-GPS beállításokban leellenőrzöd, hogy a Használt Hálózatnál a Csak Otthon legyen megjelölve.
9. Kilépsz a menüből az alkalmazásokhoz mész és elindítod az előzőleg letöltött Mobileuncle MTK Tools programot.
10, Belépsz az MTKEngineerMode (Mérnöki Mód) menübe, ott megkeresed az YGPS-t és elindítod.
11. Itt megjelennek a műholdak egyelőre piros pontokként. Felül az Information-ra nyomsz és az itt megjelenő ablakban alul először a "full" majd a "cold"-ot nyomsz.A sorrend fontos.
12. Ezután fent a Satellites-re nyomsz és kiviszed a telefont a teraszra, utcára, nekem elég volt az ablakhoz menni vele és figyeled a piros pöttyöket mikor válltanaknak zöldre.
21 másodperc után mindkét telefonnal 12 műholdjelet fogtam.
Azóta is stabil GPS jel, olyannyira, hogy most itt bent családi házban, beton födémes szobában is látok 6 műholdat mindkettővel. Kint meg egyenesen pazar a vétel. Pöcre röffen. :-)
Nem állítom, hogy minden telefonon működik a leírás, de nekem ezzel a két telefonnal csodát tett. Próbáljátok, kárt nem csinál.

(#456) Probert75 válasza Prodidzsáj (#455) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm a kimerítő leírást! Így már világos az előző ömlesztetthez képes. Most éppen töltöm a telót, meg várok egy fontos hívást, azért nem tettem még fel a CWM-et sem még. De majd, ha kész és a híváson is túl vagyok, akkor megcsinálok mindent egymás után. :R

[ Szerkesztve ]

(#457) baxi320


baxi320
tag

Sziasztok ot995- ről váltanèk blade s készülékre mi a véleményetek érdemes jó kis készülék?

(#458) Prodidzsáj válasza Probert75 (#456) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Ha neked jól működik a gps akkor nem kell vele foglalkozni, ez inkább azoknak segítség akik egyátalán nem tudják szóra bírni!

(#459) Probert75 válasza Prodidzsáj (#458) üzenetére


Probert75
addikt

Ha gyorsabb lesz tőle a műhód találat, akkor semmibe sem telik végigzongorázni a lépéseket egyszer.

(#460) #24633088


#24633088
törölt tag

Mit gondoltok, érdemes lenne pl. a facebookon kérni (petíciót benyújtani :D ) a magyar zte képviseletnél a rendszer frissítésére?

(#461) baxi320


baxi320
tag

Üdvözlet ismét böngèszés youtube filmezés lenne a főcsapás irány és egy kis játék ezek lennének amikre használnám itt hogyan teljesìt a gép?előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#462) jopont válasza baxi320 (#461) üzenetére


jopont
senior tag

A youtube megy rajta szépen, a gyári böngésző is elég gyors szerintem és a Chrome is jól fut. Játékot egy párat néztem kíváncsiságból, mert nem igazán szoktam játszani vele. A Modern Combat 4 nekem futott rajta döc nélkül (rajta is hagytam :D ) Az autósok közül a Real Racing 3 már akadozik, de még a grafika el is menne, de valamiért a hang visszhangos és élvezhetetlen. A Real Racing 2 fut szépen. Még valami FL Commandot néztem, az is futott szépen, meg valami Zombiewoodot.

(#463) Keeperv85 válasza #24633088 (#460) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Verd ki a fejedből. Nem fognak rá csinálni semmit sem...

(#464) Probert75 válasza apeelme (#448) üzenetére


Probert75
addikt

No, megcsináltam a CWM telepítést. Minden oké!
A CWM-ben az OK az a bekapcsoló gomb, a navigálás pedig a hangerő fel-le gombokkal működik. CWM rendszermentést is lehet akkor most már csinálni. Hurrá!

(#455) Prodidzsáj Megcsináltam a leírásod alapján, de nem változott minden pötty zölddé. Egy piros maradt még bő 30 perc után is. Nem győztem kivárni, ezért bezártam. Ez baj?

[ Szerkesztve ]

(#466) Probert75 válasza apeelme (#465) üzenetére


Probert75
addikt

1000 köszönet! :R
Nagyon felpörögtél! :) :C

(#467) Keeperv85 válasza Probert75 (#466) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hamarosan meghúzzuk a vészféket. Se kernel, se config, se egyéb forrás... Mondjuk egy kipucolt romnak megvan minden esélye. Sőt...

Én most a Blade G-vel foglalkozom inkább, az otthonosabb kicsit és nem is szeretnénk keresztbe dolgozni egymásnak. :K

(#468) dezz válasza Prodidzsáj (#441) üzenetére


dezz
nagyúr

Láttam, de mint írod, az még nincs publikálva. (Szerk.: közben megérkezett.) De úgy tűnik, félreérthetően fogalmaztam meg a kérdésem. Szóval, az lett volna, hogy átmeneti, vagy akár végleges megoldásnak nem jó-e, ha ott át van állítva SD-kártyára? Nos, kipróbáltam, és semmi hatása sem volt. Ugyanúgy abba az 500 MB-os "rekeszbe" telepített. Szóval, még csak nem is a ~2GB-osba, nem beszélve a külső SD-kártyáról. :( (Illetve, egy valamit oda telepített, de nem értem, hogy miért csak azt? :F ) De akkor az átpartícionálás is csak átmeneti megoldás, nem? (Valahol azt olvastam, hogy ICS-en már nem lehet áthelyezni az alkalmazásokat SD-re, vagy ez hülyeség?) Hamar elfogy az a 2,5 GB is...

Más. Kipróbáltam pár 720p-s WMV-t és x264-et (MKV kont.), XM Playerrel. Stock SW dekóderrel teljesen szépen futott az összes WMV és egy kivételével az összes MKV is! (Mint ahogy a telefonnan felvett 720p-s videók is.) Szerintem az az egy MKV is ment volna rendesen a NEON-os dekóderrel, de a Playről hiába telepítettem, nem úgy tűnt, mintha valóban felváltotta volna a stock dekódert. Ha pedig a Player által ajánlott lapról töltöttem le (mint ajánlják, nem a Chrommal), hibás letöltésre panaszkodott. Szóval, ez a rész kicsit el van bénázva a cikkben, gondolom, nem sok anyagot próbált ki a szerző. Vagy lehet, hogy nem állította át a default HW-es dekódolást (ami érdekes módon lassabb) SW-esre? Írok neki privit, mert nem fer, hogy ezzel elveszi sokak kedvét a telefontól.

Még valami. A rádió elég jól működik, sok adót talál és a hangminőség is elfogadható (bár érdekes módon a saját készülékemnek jobb a rádiós hangja, mint amit korábban próbáltam, annál kissé fülsértőek voltak a magasok, nem tudom, melyik eset az általános). De a SW... Az nagyon faramuci. Hiába van RDS, kereséskor mindent "Új csatorna" névvel ment el, amit csak akkor lehet átírni, ha előtte egyenként a Kedvencek közé tesszük, és utána töröljük is közülük, mert egyszerre csak néhány kedvenc lehet. Szóval, el kell vele szórakozni egy picit, mire minden adónak nevet adunk. Manuális kereséskor ki sem írja az így beírt neveket, várhatunk, amíg megjelenik RDS-ből. A felvétel bitrátája nagyon alacsony, jó ha 64kbps, de inkább kevesebb. Mondjuk nem láttam még olyan telót, amin jobb lenne a helyzet ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#469) Prodidzsáj válasza Probert75 (#464) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Nem baj! :N

(#470) dezz válasza dezz (#468) üzenetére


dezz
nagyúr

"Illetve, egy valamit oda telepített" -> Mármint nem a külsőbe, hanem a belsőbe.

(#471) jopont válasza apeelme (#465) üzenetére


jopont
senior tag

Na végre :) Köszi. Az eredeti MD5 egyébként mi? Vagy ilyenkor hogy lehet ellenőrizni? És ha titanium pro-val mentek le mindent, akkor elméletileg minden visszaállítható?!

[ Szerkesztve ]

(#472) Prodidzsáj válasza apeelme (#465) üzenetére


Prodidzsáj
tag

:R

(#473) dezz válasza dezz (#468) üzenetére


dezz
nagyúr

Ehh, most veszem észre, hogy az "Előnyben részesített telepítési hely" bökhető és külön menüje van, alapból "A rendszer dönti el"-re állítva. (Azt hittem, ez csak fejléc az "Alapértelmezett írás-lemez"-hez.) Egyelőre megteszi, amíg lesz időm elvégezni az átpartícionálást, hogy ne kelljen ezzel szórakozni (install/uninstall innen/onnan). De itt maradt a kérdés, hogy mi lesz, ha betelik a teljes belső flash?

(#474) apeelme válasza jopont (#471) üzenetére


apeelme
addikt

Bocsi tényleg kihagytam az md5 hash-t...pótoltam. :R

(#473) dezz : De itt maradt a kérdés, hogy mi lesz, ha betelik a teljes belső flash? - Mármint átpartícionálás után érted? Mert ahhoz hogy 2,5GB-ot megtölts normál mezei appokkal igencsak bele kell húznod, ha csak átlag 20MB-al számolunk ami ugyebár felettébb túlzó akkor jóval 100db feletti lesz a feltelepített appok száma. Az azért már extrém felhasználás. A másik pedig hogy pl. játékoknál a nagyméretű fájlok amúgy is microSD-t követelnek.

De sorolj már nekem fel legalább 50db appot amit ~minden nap használsz... :U

[ Szerkesztve ]

(#475) jopont


jopont
senior tag

Én most azon mélázom, hogy nekem nem az eredeti vold van fent, mert meg volt cserélve a két tárhely. Először tegyem vissza az eredetit, vagy nem befolyásol semmit?

[ Szerkesztve ]

(#476) apeelme válasza jopont (#475) üzenetére


apeelme
addikt

Nem befolyásol semmit...a script-em felülírja a régit. És ne tedd off-ba, készülékhez tartozó szakmai kérdés. ;)

(#477) jopont válasza apeelme (#476) üzenetére


jopont
senior tag

Na akkor belefogok. Emiatt, hogy nekem minden a külső SD-re van telepítve, mert most az a belső, lehet, minden visszaállítható majd. De már komolyan kezdek belezavarodni :D De azért vagy 3 féleképp csinálok mentést, mert nincs kedvem mindent újra állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#478) dezz válasza apeelme (#474) üzenetére


dezz
nagyúr

Átpartícionálás nélkül is van 2,5GB, csak körülményesebben. (Ne érts félre, én is megcsinálom majd az átpartícionálást, köszönet érte! :R )

Van egy HTC EVO 3D-nk is, ami lehetséges, hogy lányom folyamatos nyüstölésére (kb. 1 éve van meg) kipurcant. :( (Amcsi modell, nem támogatja a GSM-et, hazatelepült rokontól kaptuk.) De lehet, hogy csak az akksi. A napokban veszek majd bele másikat. De ha nem sikerül életre kelteni, van egy olyan érzésem, hogy az enyém sem lesz érintetlen. :) Nem számoltam meg, mennyi játék van feltelepítve arra a telóre, de elég sok. :) Van közüttük jó néhány 50+ megás is. Mondjuk abban is 4GB belső flash van, de úgy emlékszem, azon át tudtam (és át is kellett) dobni a dolgokat a külső SD-re. (4.0.3-as ICS van egyébként rajta.)

(#479) jopont válasza dezz (#478) üzenetére


jopont
senior tag

Na azt azért megnézem, particionálás nélkül ki tudod használni a 2,5 gigát. Mert hiába rakod át a telefon belső memóriájába az alkalmazásokat, akkor is betelik az 500 mega, mert nem tudsz mindent áttenni.

(#480) apeelme válasza apeelme (#465) üzenetére


apeelme
addikt

(#481) Prodidzsáj válasza apeelme (#480) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Öregem nagyon pörögsz, bevettél valamit! ;]

(#482) bali73 válasza apeelme (#465) üzenetére


bali73
tag

Üdv."Az részleges adatvesztés nélküli partícionáláshoz szükséges egy minimum 2GB-os üres microSD használata a CWM backup/restore miatt!!"Ez azt jelenti hogy egy tök üres kártya kell vagy jó ami benne van és használatban is van?16gigás.

(#483) bali73 válasza bali73 (#482) üzenetére


bali73
tag

Vagy a lényeg az üres kártya? Ne legyen rajta más adat?

(#484) apeelme válasza Prodidzsáj (#481) üzenetére


apeelme
addikt

Mondtam hogy a gyakorlat része, tesztelése már megvolt a héten, csak a dokumentáció az ami sok idő, és gyűlölöm. De kész lettem...phúú :B

Jön a többi dolog... :U

(#482) bali73 : Az természetesen jó ami benne van. Azért kérek egy minimum 2GB-ost mert a teljes rendszer mentés (CWM nandbackup) ~600-800MB, plusz a csomagok stb.

És kérlek használd a Szerkesztés gombot, ha az utolsó hsz-ed megírása után 5 percen belül eszedbe jut még valami!

[ Szerkesztve ]

(#485) bali73 válasza apeelme (#484) üzenetére


bali73
tag

Rendben és köszi.

(#486) dezz válasza jopont (#479) üzenetére


dezz
nagyúr

Meglehet.

Ha jól látom, átpartícionáláskor a "Telefon memória" megszűnik létezni. Mi szerepel ilyenor az "Előnyben részesített telepítési hely"-nél, illetve az Alkalmazás infóban az áthelyezésnél? Megoldható lehet majd valamikor, hogy az SD-kártya legyen a "Telefon memória" helyén?

(#487) apeelme válasza dezz (#486) üzenetére


apeelme
addikt

Segítek picit:

Ismert hibák, melyek a későbbiekben javítva lesznek:

Beállítások - Alkalmazások menüpontban a Telefon-memória fül nem mutat semmit így feleslegesen van ott (kikapcsoltuk a belsőSD-t)
Beállítások - Tárhely - Előnyben részesített telepítési hely menüpont alatt a Telefon-memória lehetőség megjelenik és kiválasztható. Ha ez az aktív akkor állítsuk át A rendszer döntse el lehetőségre, különben nem fogunk tudni telepíteni semmit.
Gyári képernyőmentés-t használva (POWER + HANG LE egyszerre), a kép nem mentődik el, mert a belsőSD volt az alapértelmezett helye.

(#488) dezz válasza apeelme (#487) üzenetére


dezz
nagyúr

Igazán köszi, de a kérdésemre nem válaszoltál. :) Egyátalán elméletileg lehetséges a dolog? Olyasmire gondolok, hogy pl. az SD-kártya egy mappájának (vagy esetleg egy ottani partíció) becsatolása "Telefon memória"-ként, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#489) bali73


bali73
tag

Megcsináltam.TÖKÉLETES!Ezer köszönet!Csak egy kérdés.A tárhely menüben nem mutat a külső sd kártyánál a zöld csík semmit.Azt írja hogy teljes kapacítás 14.63.Elérhető 11.98.Csak nem zöld semmi.Működik a kártya minden gond nélkül.Szerintem nem gond csak megnyutatást kérnék hogy a tiétek is ilyen.Köszi

(#490) Probert75 válasza apeelme (#487) üzenetére


Probert75
addikt

Szuper ahogyan megcsináltad és megosztottad velünk. Nem győzöm köszönetem kifejezni, de a ZTE Blade Super - Gyári állapot visszaállítása leírásodban a Letöltés-i link nem működik.
Ezt írja:
"A cím érvénytelen
Az URL érvénytelen, nem lehet betölteni.
A webcímeket általában
http://www.example.com/ formában írják.
Ellenőrizze, hogy előre dőlő perjeleket használ-e (azaz: /)."

(#491) apeelme válasza Probert75 (#490) üzenetére


apeelme
addikt

Igen, köszönöm hogy szóltál, nem véletlenül. Prodidzsáj fórumtárs meg is szívta miatta...szegény...hibás a zip-em, így kell egy kis idő hogy javítsam. :B :B

Aki már letöltötte és használni akarja NE tegye egyelőre!

(#492) Probert75 válasza apeelme (#491) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm a gyors választ. Olvastam fentebb, de azt gondoltam már orvosolva van. Mert most kerültem a laptopom mellé, hogy lementsek mindent amit a telefon átalakítására megosztottál velünk.

Laikusként kérdezem, hogy nem lett volna jobb, ha az 512-ből 1-1,5GB lett volna és maradt volna a maradék belső SD-nek? Mert ahogyan fentebb is írtad, 100 programot nem használ az ember és felesleges a nagy méret a telepítési progiknak.

[ Szerkesztve ]

(#493) apeelme válasza Probert75 (#492) üzenetére


apeelme
addikt

Én a gyári visszaállítós script-ről beszélek, az előbb te is arról beszéltél, az ismert hibák viszont az átpartícionálásos zip-re vonatkoznak...amik később javítva lesznek. :B :K

[ Szerkesztve ]

(#494) jopont


jopont
senior tag

Na nekem elsőre nem lett kerek. Csak nem jó így,hogy a memkártyán hagytam a cuccokat és úgy állítottam vissza mindent. És érdekes módon, ha ráteszem számítógépre, ott van mind a két tárhely, csak az egyiket nem lehet megnyitni. És nem tud utána lecsatlakozni. Vagyis nem tud felcsatlakozni, de a gépen mégis elérem a memkártyát, lehúzva viszont a telefon nem látja, csak újraindítás után. Na majd holnap újra próbálom.

(#495) Probert75 válasza jopont (#494) üzenetére


Probert75
addikt

Ha a gép furcsán látja, akkor még várok egy kicsit az átállással. Igaz én nem szoktam a gépre dugdosni, mert nem szeretem, ha rátölt az akksira. ES File Explorer-vel wifi routeren keresztül másolgatok fel/le.

(#496) bali73 válasza jopont (#494) üzenetére


bali73
tag

Én ha rádugom a gépre csak a külső sd látja.Lehúzás után a telefon nem tudja kezelni a külső sd-t.Újraindítás után ismét kezeli.Más.A zedge telepítése után ha elindítom azt írja ki hogy SD-card required for this application.Megpróbáltam más letöltős programot és annál is azt írja ki.

(#497) Probert75 válasza bali73 (#496) üzenetére


Probert75
addikt

Úgy látom jönnek elő hibák, várok az átpartícionálással még. Várok apeelme fórum társra, hogy megoldja a problémát.
Lehet nem kellett volna az egészet egybe varázsolni. Mint fentebb kérdeztem, hogy nem e lett volna jobb kevesebbre csinálni és meghagyni belső SD-nek egy kicsi részt.

(#498) dezz válasza Probert75 (#497) üzenetére


dezz
nagyúr

Vagy pedig átirányítani a külső SD-kártyára, ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#499) Probert75 válasza dezz (#498) üzenetére


Probert75
addikt

Az azért nem jó szerintem, mert akkor nem lehet eltávolítani sosem a mikroSD-t. De majd a mesterek megmondják/megoldják.

(#500) commodroid


commodroid
csendes tag

Sziasztok!
Először Cappa72-nek írtam, mert olvastam, hogy Ő nagy romdumpos, meg tutorialt is írt, amit sajnos utólag olvastam :W
Remélem nem sértem meg, hogy még mielőtt válaszolna mégis megkérdezem párhuzamosan, de totál pánikban vagyok, az is megnyugtatna, ha valaki legalább annyit mond, hogy innen még van visszaút.
Szóval, amit neki is írtam:
Rootolva voltam, volt CWM-em is, amit az MTKDroidTools automatikus módjával csináltam, csináltam nandroid backupot, de romdumpot nem, és sajnos rossz forrásból próbáltam átpartícionálást csinálni, és mivel eltűnt a data partícióm, voltam olyan hülye, hogy az SP Flash Tool-lal formatáltam, és sajnos valszeg az MBR-t is sikerült, vagy nem tudom.
Az SP Flash Toollal kommunikál a telefonom, tudok rá letölteni, meg róla is tudok menteni, de a teló nem kapcsol be.
SP Flash Tool read back szerint üres az uboot-om is, de preloaderem meg bootloaderem van, meg elvileg nvram-om az mbr2-ben, mert a formátálásnál azt exclude-oltam, de legrosszabb esetben MTKDroidTools-szal elvileg helyre lehet állítani IMEI-t is (persze olyat senkitől nem kérnék, hogy a saját imei-ét tartalmazó fájlt küldjön, hogy majd átírom).
Tudna nekem valaki valahová feltenni (ha kell adok FTP elérést) alap img fájlokat, amikkel újra beindulna a kicsike?
CWM backupom van, úgyhogy pl. system nem fontos, csak a többire lenne szükségem.
Ez előtt Blade 1-esem volt, azon már mindenfélét csináltam (Andorid 4.2.2, TPT partícionálás, INT2EXT mod, stb.), így sajnos túl "bátor" (esetember a vadbarom szinonímája) voltam, MTK SOC ismeretek nélkül elvandálkodtam. Sajnos modaco-n meg xda-n néztem csak, hogy hogy állnak a grand x pro-val, és nem láttam, hogy Ti már jóval előrébb vagytok.
Előre is köszönöm bárkinek, aki tud segíteni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.