Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) apeelme válasza Probert75 (#549) üzenetére


apeelme
addikt

Tök mindegy milyen rendszert használsz, ha nem kezdesz önállóan SPFlashtool-al "játszadozni".

(#550) cappa72 : "Miért vállaltad be mégis a virtualbox-w7 kombót?" - Időtlen idők óta ezt használom, rengeteg eszközzel - eddig - hibamentesen. Nincs neki net, semmi extra szoft nincs rajta. (Van egy image-em ami egy szűz telepítés, azt használom fel újra meg újra.) Jah és term. Linux felhasználó vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#552) Probert75 válasza apeelme (#551) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm, akkor meg vagyok nyugodva! :R

[ Szerkesztve ]

(#553) Rem.Nicky


Rem.Nicky
tag

Sziasztok!

Én egészen megkedveltem ezt a készüléket, de van pár zavaró problémája nálam. Az egyik ugye, hogy néha nem érzékeli tökéletesen az érintést, a másik, hogy a fényerő automatikus beállítás mellett állandóan ugrál. Ti találkoztatok már hasonlókkal, van esetleg valami megoldás rájuk?

Elnézést, ha ezek már felmerültek eddig. :B

(#554) jopont válasza Rem.Nicky (#553) üzenetére


jopont
senior tag

Én az érzékelő problémát akkor érzékelem, ha le van téve mondjuk az ágyra és úgy nyomkodom. Olyankor, mikor nem érzékel,elég ha megfogom a keretet és megjavul.

(#555) Probert75 válasza Rem.Nicky (#553) üzenetére


Probert75
addikt

Én kikapcsoltam az Auto fényérzékelést. Profil Scheduler szabályozom a fényerőt. 08:00-17:30-ig kb. 75%-os fényen van, utána 22:00-ig kb. 50%-on, majd innen viszi repülő módba és 0 fényerőre a telót reggel 8-ig.

(#556) Rem.Nicky válasza Probert75 (#555) üzenetére


Rem.Nicky
tag

Nos, én igazából más megoldásra gondoltam. Ha már van rootom apeelme jóvoltából :D , akkor valami gyári értékek átírására, ha lehetséges. Persze jó lenne tudni, hogy a gond szoftveres, vagy hardveres és a szenzor a ludas...

(#557) apeelme válasza Rem.Nicky (#556) üzenetére


apeelme
addikt

Ha már megszólítottál... :B

Természetesen lehetséges a gyári értékeken módosítani, és szeretnék is...majd...ha újra működik a készülékem.

(#558) Probert75 válasza Rem.Nicky (#556) üzenetére


Probert75
addikt

Ennyire nem mélyedtem bele sosem a dologba. A Samsung Galaxy Ace-emen nem volt ilyen érzékelő és azért kezdtem el ezt az appot használni.

Na #557-es hozzászólásban meg is kaptad a választ.

(#557) apeelme Te is észrevettél valami hasonlatos elégtelen működést a szenzorban, hogy módosítani szeretnéd a működését?

[ Szerkesztve ]

(#559) Rem.Nicky válasza apeelme (#557) üzenetére


Rem.Nicky
tag

Igen, olvastam, hogy jártál... Remélem erre hamarosan sor kerül. :)

Probert75: Én már valamelyik korábbi Androidos telefonomnál is találkoztam ilyesmivel, így rémlett, hogy van erre mód. A típusra már nem emlékszem, jó pár készülékkel volt eddig dolgom.

(#560) apeelme válasza Probert75 (#558) üzenetére


apeelme
addikt

:K

(#561) cappa72 válasza apeelme (#551) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jah és term. Linux felhasználó vagyok... :C
Számomra ez nagyon korán kiderült.
Itthon én is a Linux-ot preferálom (bár állítólag az Ubuntu a Linux Windos-a), bógozóba' W7 adott.
Jó dolgokat lehet MS-en kívül tanulni, most épp a sed megértésén fáradozok. Persze célirányosan, néhány feladat elvégzésére.)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#562) dezz válasza apeelme (#545) üzenetére


dezz
nagyúr

Tuti nem működik ez a hosszú benyomásos reset? Csak nem voltak olyan hülyék, hogy szoftveresen oldották meg, hiszen kimondottan fagyás esetére ajánlják. Ha RC-vel van megoldva, akkor nem lesz pontosan 12s, lehet 20-30 is, vagy mégtöbb.

(#563) Keeperv85 válasza dezz (#562) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tuti nem megy. Próbáltam rövidebben (5mp körül), próbáltam a 12mp-es időt és hosszabban is. Nem lehet DA mód alatt reseteleni.

(#564) cappa72


cappa72
nagyúr

A kétkártyás topikban van egy lista a gyanús kínai appokról.
Ebből kapásból kettőt találtam a Blade Super-en.
Most akkor vagy urban legend az, ami az MTKDroidTools-ban van, vagy a szolgáltató nézett be valamit?
Vagy egyszerűen pl. az SmsReg arra való, hogy lehessen emelt díjas sms-t küldeni?

/ System / app / caivs.apk fizetett sms-t akar küldeni
/ System / app / PinyinIME.apk
/ System / app / PinyinIME.odex
/ System / app / KaiXinAccountService.apk
/ System / app / KaiXinAccountService.odex
/ System / app / RenRenAccountService.apkű
/ System / app / RenRenAccountService.odex
/ System / app / Sougou.apk
/ System / app / Sogou.apk
/ System / app / androidmarketu.apk
/ System / app / SmsReg.apk
/ System / app / SmsReg.odex
/ System / app / MobileLog.apk fizetett sms-t akar küldeni
/ System / app / ModemLog.apk
/ System / app / ModemLog.odex

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#565) Prodidzsáj válasza cappa72 (#564) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Ez is benne van, "MobileLog.apk " na most akkor :F

(#566) Probert75 válasza cappa72 (#564) üzenetére


Probert75
addikt

Szerintem az SmsReg és a MobileLog az csak inkább sebezhetőségi pont, ha valóban az emeltdíjas sms miatt kellenek. Mert milyen lenne már, ha eltávolítjuk mert gyanús kínai app és utána, ha szükség van emeltdíjas sms-re, akkor meg nem tudunk küldeni. De ez csak az én 1xű paraszti eszemből pattant ki.

A másik az vajon mit/mire szolgáló app?

[ Szerkesztve ]

(#567) cappa72 válasza Probert75 (#566) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pont ezért dobtam fel a témát.
Persze majd igyekszek jobban utána olvasni (nem csak beköpni ide valamit), csak hát az időbe telik... főle mert rendre orosz és hasonló oldalakat dobbott a gugli. Azt meg majd csak fordítóval...

(én bátor vagyok, simán le fogom gyalulni ezeket, úgyse' küldök emeltdíjas sms-t)

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#568) Probert75 válasza cappa72 (#567) üzenetére


Probert75
addikt

"én bátor vagyok, simán le fogom gyalulni" :D
Gyalulni nem, de lefagyaszthatom én is Tibivel. Ha kellene mégis, akkor meg kiolvaszt a küldés idejéig.

[ Szerkesztve ]

(#569) Daemos


Daemos
tag

SZiasztok!

Szeretném segítségeteket kérni.

Az 1.-ik szolgáltatónál azonos árfekvéssel ki lehet hozni Zte Blade Super telefont és egy Samsung Galaxy Ace 2-t.

Én a Balde Superre hajazok hardveres specifikáció szempontjából, de meg szeretném kérdezni használhatóság terén is tőletek hogy mennyire remekel és hogy melyiket válasszam ? :)

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Ui: A telefon átlagos használatra lenne, ( Viber és egyéb programok) semmi atom játékok futtatására.
Valamint a kamerája mennyire remekel ? :)

(#570) Probert75 válasza Daemos (#569) üzenetére


Probert75
addikt

Galaxy Ace 2-t egyáltalán nem ajánlom. Nekem szerencsére e telefon elődje egy Galaxy Ace volt, de az első széria a sima Ace. Az utódjaitól(s5830i, és Ace 2) a sima Ace fényévekkel jobb volt a fórumozók szerint.
Szóval mindenképp ezt a ZTE Blade Super-t javaslom én. Ráadásul ez sokkal szebb, mint az a szappantartó. :-)

(#571) #99343872


#99343872
törölt tag

Ugye jól gondolom, hogy sejtésünk sincs, mikor kapunk letölthető gyári romot? : (

(#572) commodroid válasza apeelme (#545) üzenetére


commodroid
csendes tag

Apeelme: bátyámnak meséltem az esetedről, hogy gyakorlatilag minden megoldódna, ha ki lehetne venni az akksit, mire támadt elméletben nem is rossz ötlete: ha jól látom, a mikrofon felett, az akksi bal alsó részénél vannak az érintkezők. Namost valami vékony de erős műanyak lappal meg lehetne probálni szétválasztani az érintkezést. Példul pille palackból ha vágsz egy darabot, az elég erős szerintem. Nem próbáltam még ki, mert nem otthon vagyok, így nincs nálam olló. De gondoltam megírom, hátha segít.

(#573) apeelme válasza #99343872 (#571) üzenetére


apeelme
addikt

Jól gondolod!

(#572) commodroid : Köszi az ötletelést, de egyrészt nem ott van az akku érintkező, másrészt nem oldja meg a problémám, ugyanis ez mégsem ragadt be DA módban. Ez sajnos tégla lett.

[ Szerkesztve ]

(#574) Prodidzsáj válasza apeelme (#573) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Miért lett tégla? :(
Kész ennyi vége :F

[ Szerkesztve ]

(#575) Probert75 válasza apeelme (#573) üzenetére


Probert75
addikt

Hú baxxameg, az nagy baj! :Y
Mit teszel, ha szabad érdeklődni?

(#576) commodroid válasza apeelme (#573) üzenetére


commodroid
csendes tag

Pedig mintha ott látnék lábakat, de közben ki is próbáltam palack híján egy szívószálból eszkábált lapkával, de nem sikerült elaltatnom a telómat akár felül, akár alul huzigáltam.
Próbáltad kicsit töltőn hagyni? Mert nekem tetszhalott állapotban tött tucatszor nem találta meg a gép. Persze gondolom, hogy már mindent próbáltál csak "hangosan" gondolkozom.

(#577) apeelme válasza Prodidzsáj (#574) üzenetére


apeelme
addikt

Ha tudnám akkor én is boldogabb lennék. De sajnos nem tudom. :(

Így a héten kényszerszünet...jövő héten folyt.köv.

(#578) Prodidzsáj válasza apeelme (#577) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Van megoldás ?
Ilyen JTAG vagy micsoda ami esetleg segíthet?
Mi ilyenkor a teendő, gondolom szét kell szedni?

(#579) apeelme válasza Prodidzsáj (#578) üzenetére


apeelme
addikt

Van. Lesz másik.

(#580) Prodidzsáj válasza apeelme (#579) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Bár anyagi veszteség neked, de örülök hogy nem hagyod magára a fórumtársakat! :R
Nem beszélve rólam és másokról akiket te húztál ki a csávából! :K

(#581) commodroid válasza Prodidzsáj (#578) üzenetére


commodroid
csendes tag

Szétszedegetni nem célszerű, mert fizikailag érintetlenül még garanciázható.
Ha Apeelme nem tudja beindítani, akkor a szervíz sem fogja látni, hogy szoftveresen mókolt a telefon. Ilyenkor általában visszaküldik a gyártónak és kicserélik, cserencsés esetben nem csak a főpanelt, hanem az egészet.

(#582) Prodidzsáj válasza commodroid (#581) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Nem tudtam,köszi az infót az jó ha kicserélik! :K

(#583) Keeperv85 válasza commodroid (#581) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha van JTAG, akkor bizony látják. Ám ez most nem releváns szempont. :N

(#584) #24633088


#24633088
törölt tag

Nos válaszolt a zte arra, hogy lesz-e frissítés, bár nem igazán értem, hogy akkor most az én esetemben pl. a telenort kéne nyúzni érte? Mindenesetre itt a válaszuk:

Dear Valued ZTE Customer,

Thank you for contacting ZTE.

End-users are advised not to upgrade their phone versions until the software is released formally.

Regarding your inquiry, we would recommend that you'd better contact your network operator or dealer to consult.

Because the android updated is based on the demand of your local network operator or dealer,

Should you require any further assistance, please do not hesitate to contact us!

Best Regards

ez off ugyan, de felteszem kérdésem. Valakinek tapasztalat galaxy s advancel? Milyen teló?

[ Szerkesztve ]

(#585) apeelme válasza #24633088 (#584) üzenetére


apeelme
addikt

Nem lepődök meg...ZTE mindig ezt válaszolja...ha Telenor-nak írsz akkor ők meg ZTE-nek passzolják!

(#586) commodroid válasza Prodidzsáj (#582) üzenetére


commodroid
csendes tag

Azért nem készpénz, de én már jártam így sima bladdel. DFU mode se ment már, de még unknown device se. Jó eséllyel nincs idejük (talán még jtag-ük se), hogy vacakoljanak.

(#587) dezz


dezz
nagyúr

Most látom, hogy korábban volt már egy Blade S. Akkor nem tudom, miért ragaszkodott a ZTE ehhez a kiemelt S-hez? :F

(#588) Daemos válasza Probert75 (#570) üzenetére


Daemos
tag

Koszonom szepen az infot!! :)

(#589) #24633088 válasza apeelme (#585) üzenetére


#24633088
törölt tag

Akkor magyarul nem lesz rá semmi valószínűleg :(

(#590) commodroid válasza #24633088 (#589) üzenetére


commodroid
csendes tag

Legalábbis nem tőlük és nem most. Blade 1 is sokáig rostokolt GB stádiumban, aztán csak összehozott a community egy 4.2.2-t. Én bizakodó vagyok, de félek ez nem ma lesz.

(#591) KunZi válasza Rem.Nicky (#556) üzenetére


KunZi
csendes tag

Hi!

Én is az auto fényerő állítást használom és nekem is feltűnt, hogy néha kicsit sűrűn variálja a fényerőt. Leszedtem pár progit amivel lehetett nézni, hogy mit mér a szenzor, én arra jutottam ezzel kapcsolatban, hogy nem rossz az, csak picit kicsi a felbontása, elég nagy ugrásokban méri a változásokat (gondolom valami ocóbb kínai technika került bele :) ), és szerintem nincsenek hozzá jól belőve a szoftveres határértékek. Szal ha rájötök hol lehet ezeket módosítani az engem is érdekelne.
Bár már közel sem zavar annyira mint az elején, lehet csak hozzászoktam. :P

(#592) dezz


dezz
nagyúr

Nálatok is így jelennek meg a nevek az akkuhasználatnál? Mitől van ez és mit lehet tenni ellene? Vagy majd csak egy új rommal várható változás?

(Jaja, az utóbbi 2 napban keveset használtam a telót. Az esések ~10 perces netezések mobilnettel. És volt egy pár telefonálás. GPS kikapcsolva. Mint látható, moderate használat mellett 2 nap után is van még 30% az akkuban. Van előnye is, hogy nem 4-magos proci van benne és erős GPU. :) Ha valaki nem játszik komolyabb játékokkal, ideális választás.)

(#591) KunZi: A Blade is hasonlóan viselkedett. Az az érzékelő kvázi olyan, mint egy 1-pixeles kamera (rendes optika nélkül): amit "lát", annak fényességéből tud kiindulni.

Engem inkább csak az zavar, hogy az automata szabályzás által sötétben beállított minimum nem a valódi minimum, így sötétben túl sok, mindig át kell állítanom manuálisra.

[ Szerkesztve ]

(#593) cappa72 válasza dezz (#592) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem is ugyanilyen a programnev kijelzes az akku infonal.
Ez szerintem nem normalis. Meg a kinai telefonok is (t'om, ez is az) normalisan jelenitik meg...
Az smsreg miatt irtam a zte-nek. Felulvizsgalatot kertem.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#594) apeelme válasza dezz (#592) üzenetére


apeelme
addikt

Szimpla nyelvi fordítási hiba...javítható...kérdés hogy a gyártó miért nem tudta megcsinálni rendesen. :(((

(#595) KunZi válasza dezz (#592) üzenetére


KunZi
csendes tag

Meg tudom erősíteni nekem is így jelennek meg a nevek az akku használatnál, és ja az eddigi rekord 3,5 nap volt normál használat mellett, pedig még azt hiszem navigálás is volt egy kicsi, szal az üzemidő az jó. :)
Az nekem is feltűnt, hogy az automatikus minimum fényerő az tényleg nem a lehetséges minimum.

(#596) dezz válasza apeelme (#594) üzenetére


dezz
nagyúr

A rendes nevet is kiírja (látszik az első karakterből néhány pixel), aztán ráteszi ezeket a kifejezésféléket, az általuk leírt karakterek helyett, vagy ilyesmi. Más szóval programhibának tűnik. Vagy ezek valamilyen fordítási scriptben szerepelnek?

Persze nem olyan nagy cucc, vannak akkuelemző appok helyette, stb.

[ Szerkesztve ]

(#597) apeelme válasza dezz (#596) üzenetére


apeelme
addikt

Nem program hiba...mondom...a magyar nyelvi fájlok vannak elcseszve...válts pl. angolra máris látod helyesen. Természetesen többek között ez is ki lesz majd javítva, csak türelem...legyen meg a köv. készülék (~hétfő v. kedd).

(#598) Probert75 válasza apeelme (#597) üzenetére


Probert75
addikt

Hogyan csináltad a képernyőmentéseket? Akárhogyan nyomkodom azt a három gombot, nem tudok rájönni hogyan kell.

(#599) cappa72 válasza Probert75 (#598) üzenetére


cappa72
nagyúr

Powe + hangerő le egyszerre es folyamatosan nyomva tartva.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#600) Keeperv85 válasza Probert75 (#598) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hármat? Már rosszul kezdődik. Két gomb... (van összesen a készüléken...) :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.