Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) mbernie


mbernie
csendes tag

sziasztok
tudtok ajánlani egy napi használatra alkalmas custom romot ami nem meríti túlzottan az akksit? kb. 4 hónapja crdroid 7.8 van fent ami alapvetően tetszik, stabil, de az utóbbi időben nagyon meríti az akksit. érdekes mert csak 1-2 hónapja csinálja.
itt jegyezném meg, hogy az e**gról rendelt gyárinak mondott akksi accubattery szerint 2700mah-t tud, a négy éves gyári akksi 2200mah-t tudott..
lineage-ben gondolkodom, van konkrét használható verzió? esetleg pixel experience?
kösz ha írtok.
üdv,

(#30902) beef válasza mbernie (#30901) üzenetére


beef
őstag

Miért nem frissíted 7.12-re?

(#30903) bb71 válasza beef (#30902) üzenetére


bb71
őstag

Nem ajánlom... 7.8 -> 7.9 ... 7.xx
még mindig a 7.8 a legstabilabb - fogyasztás szempontjából IS!
(igaz, most merül mint állít a 7.8 - de nem tiszta telepítés volt...)

(#30904) mbernie válasza beef (#30902) üzenetére


mbernie
csendes tag

mert nem tudom, hogy az is meríti e az akksit, vagy van e más probléma vele. illetve van azért pár apróság ami nem tetszik, kipróbálnék mást, ha van hasonlóan stabil.

(#30905) beef válasza bb71 (#30903) üzenetére


beef
őstag

Nekem teljesen stabil a 7.12 is.
Fogyasztás is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#30906) szimi57 válasza mbernie (#30901) üzenetére


szimi57
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#30907) mbernie válasza szimi57 (#30906) üzenetére


mbernie
csendes tag

köszönöm ez megvan, és van pozitív tapasztalat vele?

(#30908) mbernie válasza siddis (#30851) üzenetére


mbernie
csendes tag

ez a rom eléhető még valahol? úgy látom van pozitív tapasztalat..
https://sourceforge.net/projects/jabiyeff-build/files/LineageOS/ gondolom ez nem ugyanaz!?

(#30909) otapi válasza SenorGrande (#30884) üzenetére


otapi
tag

A friss rendszerben (LineageOS) eleve nincs semmilyen gyári Miui-s meg Google-s app telepítve, már csak azért is gyorsabb. Az eredeti miuiban azt vettem észre hogyha a Clash Royal ott maradt a háttérben és nem lőttem ki kézzel, akkor látványosan melegebb volt a telefon, jobban merült az akku. Az új OS-nél nem tapasztaltam ilyen gondot. De az a problémám is megszűnt hogy időnként nem működött a home gomb amíg újra nem indítottam a telót. Nem tudom hogy ha csak egy factory resetet nyomtam volna megoldódott volna+e, de akkor már telepítettem egy modernebb, felesleges gyári appok nélküli rendszert. Ja, és a banki alkalmazások (Budapest Bank, OTP) sem panaszkodtak hogy nem gyári a rendszer. Viszont bekapcsolt bluetooth most is eszi az akksit, azzal csak fél napig bírja. BT nélkül viszont lazán megy egy napig.

[ Szerkesztve ]

(#30910) szimi57 válasza mbernie (#30907) üzenetére


szimi57
őstag

Több éve használom, nincs belassulás, banki app, Telekom stb. megy.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#30911) mbernie válasza szimi57 (#30910) üzenetére


mbernie
csendes tag

köszönöm a visszajelzést, otapi-nak is a tapasztalatot. a lineageos-t próbálom először, mert az más eszközön is már bevált.

(#30912) siddis


siddis
őstag

Fiúk, lányok
Valakinek nincs esetleg egy nem használt R4X tokja.? Az én szilikon tokom elvesztette a rugalmasságát, szó szerint darabjaira hull.
..különösebb energiát nem fektetnék bele, de ha van valakinek valami maradéka, azt megvenném. Nem szükséges semmi extra..
Köszi..

-- Aux armes, citoyens --

(#30913) gyulaszu válasza siddis (#30912) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szia, írj rám egy privátot lszi...

gyulaszu

(#30914) siddis válasza gyulaszu (#30913) üzenetére


siddis
őstag

..ment, köszi..

-- Aux armes, citoyens --

(#30915) padzso


padzso
tag

Lehet, hogy felnégyeltek érte, de ez a topik még mindig mutat életjeleket.
Szóval, nekem 4 Pro-m van, amin hosszú ideje AICP fut 7.1.2 androiddal. Az őszintét megvallva, megbízhatóan működik. Ilyenkor jön a kérdés, frissítés vagy nem frissítés? Meg vajon mire tudnék upgradelni, ami hasonlóan stabilan hozza a mindennapokat?
Még ha specifikus választ nem is remélek, kíváncsi lennék, hogy ilyen esetben mit tesznek a tulajok általában?

(#30916) siddis válasza padzso (#30915) üzenetére


siddis
őstag

Van rá 8,9,10,11,12-es Android amúgy.? XDA-n nézted már.?

-- Aux armes, citoyens --

(#30917) padzso válasza siddis (#30916) üzenetére


padzso
tag

Van hát, ahogy néztem 11-ig elmegy a lehetőségek tárháza. Bár van egy sanda gyanúm, hogy csak az appok lementése, majd újratelepítése tart vissza a próbálgatástól. :) Ha meg úgy veszük, az meg alkalom lenne egy kis rendrakáshoz, a nem használt, vagy épp a felesleges dolgok való elbúcsúzáshoz.

(#30918) gyulaszu válasza padzso (#30917) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Egy visszaállítás a gyári rendszeren is csodát tud tenni.
Vagyunk itt páran, aki azzal használja ezt a telót.
Nekem eddig max újraindítani kellett...

gyulaszu

(#30919) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy Redmi 4X-em ami kezd iszonyú lassú lenni, túl vagyok (félévente) teljes rendszer visszaállításon, de nem az igazi már.
Gondoltam adnék még egy utolsó esélyt a telefonnak, (mielőtt egy Mi11Lite 5G NE váltja), és frissítenék egy oprendszert rajta, akksija még mindig remek, jelenleg a gyári Android 7 van rajta, sosem volt buherálva.
Szeretnék továbbra is MIUI-t használni a hívásrögzítés funkciója miatt, de bármilyen ROM ajánlást örömmel fogadnék.
Tudna valaki segíteni nekem akár linkekkel is hogyan kezdjek neki?
(Régen Galaxy Spica frissítéssel, ROM cserével nem volt bajom, viszont most nagyon nem vagyok képben, így inkább kérdezek).

Nagyon köszi előre is ha segít valaki! :R

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#30920) varaki válasza Zoleee83 (#30919) üzenetére


varaki
csendes tag

Nekem nagy kedvencem lett a Havoc OS, mind a 4X-en, mind az utódjaként használt Redmi Note 7-en (csak sajnos a 4-es verziójú (android 11 alapú) Redmi Note 7-re kijött Havoc OS ROM-okban elkúrták a Night Lightot és minimálisra húzva is túl piros a kijelző ezért nem használom ott már, Arrow OS lett helyette, viszont a 3.x-es Havoc OS (android 10 alapú) ROM-ok jól működtek).
Redmi 4X-en teljesen jól működik viszont a 4.x-es Havoc OS is. Elég minimál, akksikímélő és hívásrögzítés is van alapból.
ROM website: [link]
Redmi 4X letöltés: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30921) adam_nagy


adam_nagy
csendes tag

Érdekelne milyen megoldást javasoltok.
Néha elég lassan jönnek be a programok a telefonon, de ez igazából talán megszokható lenne. Ami jobban zavar hogy a messenger pl. órákkal később jelzi ki hogy írt valaki.
A telefon két hete lett a gyári visszaállításból beüzemelve, akkor vettem.
MIUI 11.0.2.0 van rajta, én így vettem.
Nincs is telecseszve programokkal, lényegében 4-et használok.
Rom-ot kéne módosítani rajta?

(#30922) szimi57 válasza adam_nagy (#30921) üzenetére


szimi57
őstag

Ha vodafonos mobilneten használod ne csodálkozz.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#30923) varaki válasza adam_nagy (#30921) üzenetére


varaki
csendes tag

Akkumulátor optimalizálás ki van kapcsolva a messengeren?

(#30924) adam_nagy válasza varaki (#30923) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Mostmár igen. :) Próba indul. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#30925) goss85


goss85
friss újonc

Sziasztok!

crDroidAndroid 7.x - Digi LTE beüzemelésében szeretnék segítséget kérni. Telenor kártya mellett használnám, amivel látszólag megy crDroid alatt is az LTE.
APN-t beállítottam a digi leírása szerint.
Sok próbálkozás után visszatettem a stock romot. Ott mintha alapból megjelent volna a "Digi internet" APN, nem kellett semmit beállítanom. Telenor LTE is, Digi LTE is ment mindkét slotban.
Készítettem biztonsági mentést, visszatettem először mentésből a crDroidot, de nem fogadta el a mintát és az ujjlenyomtatot (miért?). Újraraktam a crDroidot, EFS-re külön figyeltem, APN-t felvettem újra, semmi. EFS resotre után se megy. Mit rontok el?
Láttam, hogy VoLTE és VoWIFI lehetőség is van, ez is érdekelne (sok bejegyzést olvastam, de nem találtam meg Lackooo84 leírását. Törölve lett? :(). Telenor is támogatja a VoLTE-t? A beállításoknál nem VoLTE-t, hanem "4G használata hívás közben"-t ír. Fura...

Na de első lépésben az is elég lenne, ha crDroid alatt menne a Digi LTE! :)
Köszönöm!

(#30926) adam_nagy válasza adam_nagy (#30924) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Úgy tűnik ez a beállítás nem oldotta meg a Messenger-es próblémát. Valami más ötleted van esetleg?
Amit még észrevettem, és másik telefonomon nem így volt, ha Waze-ből navigálás közben visszalépek pl. a főablakra, aztán megint a Waze-ba, akkor elveszti a GPS jelet, és egészen addig nem is találja meg amíg ki nem kapcsolom a Waze-t, aztén vissza. Ez is valami beállítási probléma lehet?

(#30927) orso0355 válasza adam_nagy (#30926) üzenetére


orso0355
őstag

Ez a Waze probléma nekem is régóta fennáll. Sztem 4X specifikus gond 😃 viszont keveset használom, így engem nem érint mélyen, megtanultam, hogy ne váltsak appot :DD

(#30928) beef


beef
őstag

(#30929) siddis


siddis
őstag

LineageOS 18.1 2021-12-25 for Mi8937

...egy hétig él a link..

Kellemes karácsonyt

-- Aux armes, citoyens --

(#30930) gyulaszu válasza siddis (#30929) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Sziasztok, gyári rendszeren lévők:
Nektek sem akar felmenni ez a frissítés?

gyulaszu

(#30931) siddis válasza gyulaszu (#30930) üzenetére


siddis
őstag

Szedd le innen "kézzel" : https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-browse/

-- Aux armes, citoyens --

(#30932) gyulaszu válasza siddis (#30931) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Kösz. Annyira nem zavar, mert nem használom azt a böngészőt.

gyulaszu

(#30933) siddis válasza gyulaszu (#30932) üzenetére


siddis
őstag

..mi lesz így Kínával a böngészési adataid nélkül.?! :N

-- Aux armes, citoyens --

(#30934) gyulaszu válasza siddis (#30933) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Miért gondolod, hogy csak azon böngésző adataihoz fér hozzá a miui? ;]

gyulaszu

(#30935) siddis válasza gyulaszu (#30934) üzenetére


siddis
őstag

Mert most jöttem a hathuszassal.. :)

-- Aux armes, citoyens --

(#30936) Zoleep


Zoleep
friss újonc

Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. A Wifi hirtelen nagyon gyenge lett a telon, minden más jól működik a házban csak a 4x nem veszi rendesen a jelet. Csak épp hogy egy pötty van rajta. Van valami ötlet mi lehet a gond?

(#30937) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Volna egy olyan gondom a telefonnal, hogy feldobtam rá egy Paranoid Android romot és nem tudok vele sms-t küldeni.
Google alap Messages alkalmazása van fent, de nem küldi el az üzenetet. Nem találom sehol az üzenetközpont számát sem (Android 10) így nem is tudom megnézni, hogy az rendesen be van-e állítva. Nincs esetleg ötletetek, hogy mi lehet a probléma? Cache töltések megvoltak.
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30938) todyor


todyor
tag

Üdv mindenkinek, és Boldog Új Évet!
Gyári ROM van a Redmi 4X-en. rootoltam is, de nem akar működni az alkalmazások áttelepítése külső SD kártyára. Azt mondja, hogy "Nyomj a "Tárhely" elemre majd a "Változtat" gombra."
Nos nekem nem jelenik meg a "Változtat" gomb, így nem működik az áthelyezés.
Tudtok nekem segíteni, hogy mégis hogyan lehet ezt megoldani?

(#30939) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Honnan érdemes mostanában akkumulátort vásárolni a telefonhoz?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30940) siddis


siddis
őstag

Lányok, fiúk, boldog új évet.. sajnos karácsony másnapján a vízbe esett a drága, ezerszer ROM-olt kis Santoni-m, se kép se hang, kikapcsolni sem nagyon tudtam az alatt a pár másodperc alatt, aztán mintha újraindult volna de végül semmi, csak a feketeség.. radiátoron szárítás, szétszedés azonnal, etc.. nagyon kedveltem, négy évig bírta mellettem, egy akksi cserével.

Szóval a Poco X3 Pro fórum lesz ezentúl az "otthonom", a legjobbakat az "óvatosabbaknak"...

-- Aux armes, citoyens --

(#30941) beef válasza siddis (#30940) üzenetére


beef
őstag

Azzal már embert is lehet ölni. :)

(#30942) siddis válasza beef (#30941) üzenetére


siddis
őstag

Ez lenne a cél.. :)
Valakinek egy jó állapotú, karcmentes papírnehezék.?

-- Aux armes, citoyens --

(#30943) bb71 válasza siddis (#30942) üzenetére


bb71
őstag

Egy újabb renegát... :O

én meg most rendeltem egy Redmi 3S-be új akksit - apu belépett az okostelefonok világába... 79 évesen... :DDD

(#30944) siddis válasza bb71 (#30943) üzenetére


siddis
őstag

..tudom ajánlani neki a Big Laucher-t :)

-- Aux armes, citoyens --

(#30945) bb71 válasza siddis (#30944) üzenetére


bb71
őstag

Fent van of course

[ Szerkesztve ]

(#30946) gelbelex


gelbelex
őstag

BÚÉK mindenkinek!

Crdroid, 7.9 & MindTheGApps vs. 7.10 & OpenGApps előzményeim itt.
Most viszont ezt találtam. (opengapps wiki, 12-es pont: switch-to-open-gapps-from-another-gapps)
Nyilván tudják, mit írnak..., mégis, tisztelettel kérdezném a hozzáértőket, mit gondolnak erről? Működhet?
Nem mond ellent ennek ? (orangefox wiki : should-i-wipe-system-andor-vendor-before-flashing-my-rom)

Előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#30947) Predator2 válasza Predator2 (#30939) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#30948) orso0355 válasza Predator2 (#30947) üzenetére


orso0355
őstag

Én a helyedben átnézném az "akku" "akkumulátor" "akkucsere" keresőszavakra a topikot, annál jobb mostanában nem lesz. :N

(#30949) bb71 válasza Predator2 (#30939) üzenetére


bb71
őstag

Én vettem egy ilyet a 4X-be: [link] de nem innen, csak a másiknál már nem kapni, most ezt innen a 3S-be vettem, még nem jött meg, az előző 3 nap 6-6.5 óra SOT-ot tud.

(#30950) kano


kano
nagyúr

Tud valaki olyan romot ahol rendesen működik a közelség érzékelő?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.