Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) hiddenroth válasza bb71 (#31199) üzenetére


hiddenroth
csendes tag

Megnéztem a CrDroid-ot tetszik, valamint azt nézem ez is Android 13-as már. Legalább is van olyan verzió a wiki oldala szerint. Egyébként szerinted melyik a leggyorsabb változat? Most nem csak CrDroid-ra gondolok, hanem bármi másra.

Van olyan hiteles alkalmazás ami valójában megmutatja egy akkumulátor elhasználódását? Olyasmi, mint az iphone-okban? AccuBatery-t használok, azt ismerem.

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#31202) bb71 válasza kano (#31200) üzenetére


bb71
őstag

6.16

(#31203) gelbelex válasza hiddenroth (#31201) üzenetére


gelbelex
őstag

Santoni-ra crDroid A11 van csak frissített, nem tudom, meddig frissíti még Jabiyeff, a legutolsó a 7.25-ös Dec 17-től.
Nagyon elégedett vagyok vele, sajnálni fogom majd, amikor már nem csinál új build-et.

Egy éve sokat írtam a maceráimról (7.9 -> 7.10) a GApps-váltás miatt. Végül clean flash (addigra már 7.17) lett belőle, de akkor az ajánlott (akkori) OpenGapps-szal nem indult el, így a NikGapps-et raktam fel, azóta nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#31204) kano válasza gelbelex (#31203) üzenetére


kano
nagyúr

Nem tapasztaltál olyat, hogy megszakad a hívás néha illetve ha hívnak akkor mielőtt felveszem megszakad a hívás?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#31205) gelbelex válasza kano (#31204) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem volt ilyen problémám.

(#31206) hiddenroth válasza kano (#31204) üzenetére


hiddenroth
csendes tag

Nekem egy időben idegesítően sokszor volt az, hogy beszélgetés közben az egyik fél hallotta a másikat, de fordítva nem. A vonal nem szakadt meg egyszer sem. Manapság extrém ritkán fordul elő, utoljára pár hónapja történt. Nem tudom, hogy a szolgáltató okozta-e, de szerintem nem. Arra gondolok, hogy valamelyik szoftverfrissítés rendbe rakhatta a történetet.

Jelejleg: MIUI 10 9.6.27 fejlesztői kiadás, Android 7.1.2 N2G47H

[ Szerkesztve ]

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#31207) hiddenroth válasza gelbelex (#31203) üzenetére


hiddenroth
csendes tag

Úgy gondolod ezzel a rendszerrel lehet a legtöbbet kihozni egy 4X-ből? Valamint ez az amit a leggyakrabban frissítenek?

MIUI Cloud-ról egyszerű volt az átállás Google-re? Volt bármilyen problémád az adatok átvitelével? Én kicsit tartok a névjegy, sms részétől. Persze tudom, hogy most is meg lehet csinálni, hogy egy adott névjegy a google-ben is benne legyen. Valamint a 4X-nél az első indításnál anno volt gondom a sms szinkronizálással, nem jelent meg mind. Aztán utána olvastam és a google messages segített, utána megjelent mind. Szerinted mitől kell tartanom és mire figyeljek oda?

[ Szerkesztve ]

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#31208) bb71 válasza hiddenroth (#31201) üzenetére


bb71
őstag

és gelbelex:

Android 12 a legutolsó a 4X-re...

próbáltam én rengeted más custom romot, de ez a CrDroid a legstabilabb, gyors és a többinél kevesebbet fogyaszt, a többi csodát valami 12 éves indiai pakisztáni kölök lefordította és posztolta XDA-ra, hogy megy 4X-en, csak éppen használhatatlan a mindennapokban!

Az átköltözésre mostanában - habár abbahagytam a jobb custom rom keresést - a Migrate (XDA-n keresd) programot használtam, kicsit pilótavizsgás...

[ Szerkesztve ]

(#31209) kano válasza hiddenroth (#31206) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! Nem használok Miui-t, aosp-t használnék de mindnek van valami baja. Igazából anyum használja a telefont.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#31210) kano válasza bb71 (#31208) üzenetére


kano
nagyúr

Van rá A13 rom is, nem is egy. De valóban nem tudom, hogy ezzel stabil, jól működő romok-e vagy csak elindul az adott telefonon. A Mi8937-es romok jól 4x-re, így lehet mostanában Telegramon megtalálni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#31211) bb71 válasza kano (#31210) üzenetére


bb71
őstag

crdroidról beszéltem...

(#31212) gelbelex válasza bb71 (#31208) üzenetére


gelbelex
őstag

bb71 :
CrDroid A12-t csak ezt ismerem, ez áprilisban frissült. Úgy tudom, ez a hivatalos, vagy nem? Te nem ezt használod?

hiddenroth :
Nem tudom, hogy érdemes MIUI-ról költözni, sose használtam. Amikor hozzám került a 4X, rögtön ment rá a crDroid. Másik custom ROM-ot sem próbáltam, jól bevált ez nekem.

[ Szerkesztve ]

(#31213) hiddenroth válasza bb71 (#31208) üzenetére


hiddenroth
csendes tag

Akkor a CrDroid 12 lesz, ha rászánom magam végre! :D Egyébként az jutott eszembe, hogy annyira nem kell ettől fosnom. Ugye alaptézis, hogy a felhőben minden ott van szinkronizálva, van mentésem. Tehát, ha valamit el is b*szok vissza tudok térni. Mondjuk itt felvetődik a kérdés, hogy minden esetben telepíthető-e vissza rá egy MIUi? Ezt nem tudom.

De megcsinálom a névjegyzék és sms szinkroizálást, ez utóbbi a Google Messages miatt már meg is van valószínűleg, de majd ellenőrzöm. A képeket külön mentem GDrive-ra először. Mi marad? Híváslista mondjuk. Apropó. Én szeretem, hogy fel tudom venni a beszélgetéseimet a hangrögzítővel. Ez jó azért, hogy később vissza tudjam ellenőrizni mit is mondtam avagy, ha elfelejtek valamit akkor utána tudjak nézni. Jól tudom azt, hogy Android 8 után már ezt megszűntették? Avagy ez hülyeség. Esetleg, ha nincs ilyen CrDroiddal lehet rögzíteni a beszélgetéseket?

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#31214) kano válasza hiddenroth (#31213) üzenetére


kano
nagyúr

Azért sokszor csináltam már olyan mentést amit többé soha sem sikerült tökéletesen visszaállítani. :) De ez főleg TWRP nandroid backupja volt (ez téged nem érint).

Mindegyik androiddal lehet rögzíteni beszélgetést csak root kell hozzá.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#31215) carr


carr
őstag

sziasztok!

hol tudom kikapcsolni az automatikus kikapcsolást/bekapcsolást a gyári miui rendszeren?
(miui 11.0.2.0 NAMMIXM)
Köszi

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31216) bobalazs válasza carr (#31215) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Helló
Biztonság / Akkumulátor és teljesítmény

[ Szerkesztve ]

(#31217) carr válasza bobalazs (#31216) üzenetére


carr
őstag

:C :R
holnap lesem! (nemnálamvan) :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31218) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok
CrDroid A11 vagy A12 gyengébb üzemidőben mint egy gyári Miui 7.1.2?

(#31219) bb71 válasza Repsol600 (#31218) üzenetére


bb71
őstag

erre azért nehéz válaszolni, mert 4 éve volt fent MIUI, azóta meg az akksit is cseréltem és attól is függ, hogy használod...

(#31220) Repsol600 válasza bb71 (#31219) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen tudom, csak régebben tettem fel olyan A10-es romot ami nálam a kb 2 napos üzemidő helyett fél napot tudott. :D 3x jobban melegedett mint a miuihu rommal.

[ Szerkesztve ]

(#31221) bb71 válasza Repsol600 (#31220) üzenetére


bb71
őstag

Én a A10 6.16-ot éreztem a legkevésbé merülőnek.

(#31222) beef válasza Repsol600 (#31220) üzenetére


beef
őstag

Az enyémen A11 (7.20) crDroid van, nincs gond az akkuval. Igaz már van 7.25 is, de mivel ritkán használom (már csak GPS-nek bringázáshoz) így még nem frissítettem.
Amire viszont figyelj, ha a bootloadert nyitod és felteszel bármi custom ROM-ot, akkor a banki appok nem biztos, hogy fognak működni. Persze van mindre megoldás, de az már kicsit komolyabb felkészültséget igényel.

(#31223) bb71 válasza beef (#31222) üzenetére


bb71
őstag

Magisk-kel gond nelkul megy nalam CIB applikacio.

(#31224) beef válasza bb71 (#31223) üzenetére


beef
őstag

Nálam a "sima" magiskkel elhasalt az OTP és a K&H is emlékeim szerint.

(#31225) kano válasza beef (#31224) üzenetére


kano
nagyúr

Megy az az új Magisk módszerrel (Zygisk).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#31226) Bogyó bá' válasza Alemida (#31163) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kössz a tippet, rendeltem én is egy akkut a nejem telójába. :R

Mekkora macera házilag kicserélni? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31227) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#31226) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Háááát, izé.... [link]

6 éves a teló, ennyit bírt az akku. 100%-ról 50%-ig ugyanúgy merül mint újkorában, 50%-nál viszont hirtelen leszalad 0-ra és kikapcsol.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31228) #27070592 válasza Bogyó bá' (#31227) üzenetére


#27070592
törölt tag

Van néhány video a cseréről, megoldható némi türelemmel.
Hat éves gyári akkutól már az is csoda hogy eddig bírta.
Ilyen Nohon akkut rendeltem decemberben, szerintem is jó választás.

(#31229) Bogyó bá' válasza #27070592 (#31228) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31230) Alemida válasza Bogyó bá' (#31226) üzenetére


Alemida
tag

Nem nagy macera, youtube és a nohon akksihoz kapott segédeszközök segítségével gyerekjáték.
yt csere

[ Szerkesztve ]

(#31231) San398 válasza kano (#31225) üzenetére


San398
őstag

Van egy Miui.hu rom-os telefon. A legújabb Magisk felrakása után a logo betöltése után megállt és nem ment tovább fél óra alatt se. Magisk-v25.2.apk → uninstall.zip átnevezve és leszedtem TWRP-vel így helyreállt minden. Lehet tudni melyik verzió ami felmegy rá, vagy kísérletezni kell?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#31232) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Mobilcsereprogramban ezt lehet cserélni vagy lte miatt már nem? :R

(#31233) kano válasza bigdady (#31232) üzenetére


kano
nagyúr

Elvileg csak 2G-3G-s készüléket lehet leadni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#31234) bb71 válasza kano (#31233) üzenetére


bb71
őstag

és CSAK, amit a szolgáltatónál vásárolt az ember!!!

(#31235) kano válasza bb71 (#31234) üzenetére


kano
nagyúr

Jé, tényleg. Ezt eddig nem is figyeltem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#31236) plömplöm válasza bb71 (#31234) üzenetére


plömplöm
őstag

én egy doogee x5 pro-t számítattam be tavaly ősszel, és nem meglepő módon nem szolgáltatónál vettem. azóta szigorítottak?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#31237) Repsol600 válasza bb71 (#31234) üzenetére


Repsol600
addikt

Media Markt-ban vásárolt K700i-t is becserélték. :K Van nekem is még egy Doogee x5, és imei alapján jogosult az is a cserére.

(#31238) kano válasza Repsol600 (#31237) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig a kormányrendeletben tényleg benne van. Bár én sem hallottam olyat, hogy ez miatt utasítottak volna el készüléket.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#31239) carr válasza Alemida (#31230) üzenetére


carr
őstag

Ha még nem estél neki, arra figyelj hogy a vezérlő gombokat ne roppantsd meg mint én . Nálam akku csere óta nem működnek csak külső appal :( :DD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31240) Bogyó bá' válasza Alemida (#31230) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Nohon-nal nem vagyok elégedett: január 26-án rendeltem, és még nem adta fel: nincs nyomkövetési információ róla. :(((

#31239carr : a képernyő alján a 3 bigyó, vagy az oldalgombok nem működnek? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31241) Alemida válasza Bogyó bá' (#31240) üzenetére


Alemida
tag

Augusztus 29-én rendeltem és szeptember 27-én megérkezett.

(#31242) Alemida válasza carr (#31239) üzenetére


Alemida
tag

Túl vagyok már rajta, nem törtem el semmit, működik tökéletesen.

(#31243) Bogyó bá' válasza Alemida (#31241) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kellett őket emlegetni - azóta már úton van. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31244) Alemida válasza Bogyó bá' (#31243) üzenetére


Alemida
tag

:C:C:C

(#31245) Bogyó bá' válasza Alemida (#31244) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Várjál! Az április 4-re ígért akksit ma a kezembe nyomta a postás. :Y

Igen félve álltam neki a cserének, de a videó alapján végül is sikerült. Annyit "csaltam", hogy mivel nem sikerült maradéktalanul eltávolítanom a két ragasztó csíkot, így azokra tettem vissza az új akksit, nem használtam új ragacsot. Stabilan áll, nem zörög így sem. :R

Jut eszembe: a régi akksi kivételkor sajnos megsérült: ahol alul ragasztva volt, a kifeszegetéskor lejött róla a fekete burkoló-fólia. Hová lehet hivatalosan megszabadulni a használt lítium akksiktól? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31246) carr válasza Bogyó bá' (#31245) üzenetére


carr
őstag

Ügyes. Gratula.
Általában barkács boltban vagy más helyen vannak kihelyezett elhasznált elemgyűjtő edények. Azt hiszem abba bele tudod tenni.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31247) Bogyó bá' válasza carr (#31246) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, akkor szétnézek a környéken, bár Kalocsa nem valami szuper hely környezettudatosság szempontjából. Talán mintha a Tesco-ban láttam volna ilyesmi gyűjtőt. (Van itthon még tablet akksi, meg több darab telefon akku is...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31248) pcnet válasza Bogyó bá' (#31247) üzenetére


pcnet
addikt

Tescoban is van, igen. Régebben még Pennyben is volt.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#31249) blackmoto válasza Bogyó bá' (#31245) üzenetére


blackmoto
senior tag

MediaMarkt, Euronics, összes nagyobb elektronikai szaküzlet elvileg vissza kellene vegye. Ha ez a kettő van Kalocsán, ott próbálkoznék vele.
Baján az Euronicsban már adtam le tv-t, egyéb elromlott háztartási cuccokat.

(#31250) RAMyMamy


RAMyMamy
tag

Sziasztok!
Valaki próbált már Redmi Go Nillkin Frosted tokot tenni 4X-re? Nagyon nem találok róla infót neten, hogy jó lenne-e rá, külsőre ugyanott van minden, elvileg majdnem ugyanakkora a két telefon, 2-3 tized mm eltérések vannak, plusz a Gon nincs ujjlenyomat olvasó, így a tokon kivágás sem, de én azt sose használom. 4X-hez meg már nem kapni sehol Nillkin tokot. :O
Köszi előre is a választ! :R

U.i.: Egy hónapja cseréltem akksit én is Nohonra, eddig teljesen jó, kb. 1,5-2 napot megy egy töltéssel, bár nem nyomkodom egész nap. Itthoni boltban vásárolt utángyártottal egy napot nem bírt...

Illetve még egy kérdés, az op.rendszerét mire érdemes cserélni így 2023-ban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.