Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) siddis válasza Adamyno (#30450) üzenetére


siddis
őstag

Úgy emlékszem, hogy a fastboot rom valamelyik file-ja tartalmazza a partíciókat meg azoknak a méreteit, de olyan két-három éve nem nagyon volt rajta gyári.. Például a /data az az mmc 49-es partíciója (ezt most egy twrp-s mentésből látom), a /system az 24-es, a /vendor a 48-as, a /cache a 25., /persist 26-os, a /boot a 21-es, a /recovery a 22-es, a a/misc a 27-es és így tovább, és így tovább..

De igazából azt is érdemes megfontolni, hogy megér-e ennyi melót egy telefon, ami max. 20-at ha ér..

-- Aux armes, citoyens --

(#30452) kano válasza Adamyno (#30450) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem van efs/persist mentésem valahol.
Szólj, ha kell.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30453) Adamyno


Adamyno
tag

Sikerült EDL módban flashelni a stock romot és el is indult :)
Köszi mindenkinek a tippeket!

Ezennel van egy Redmi 4X-em eladó :D Global LTE B20

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#30454) kano válasza Adamyno (#30453) üzenetére


kano
nagyúr

És miért adnád el, ha sikerült helyrehozni? :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30455) orso0355 válasza siddis (#30451) üzenetére


orso0355
őstag

Én is küzdenék érte ;)

(#30456) siddis


siddis
őstag

ELVTÁRSAK, NE LŐJETEK! :(

-- Aux armes, citoyens --

(#30457) Adamyno válasza kano (#30454) üzenetére


Adamyno
tag

Azért mert nem támogatott Ubuntu Touch alatt az Anbox. De már nem játszom ilyenekkel. Már el is vitték. Úgy néz ki, hogy a napokban meglesz az utód is. Mi 9T pro. De kicsit bánom, hogy nem sikerült Mi Mix 2S-et újra szerezni (előtte az volt) mert hasonlók csak a Mi Mix-ben van vezeték nélküli töltés, a Mi9-ben nincs.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#30458) SenorGrande válasza Adamyno (#30457) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Hogy ment rajta a Touch? Gördülékeny? Volt vele valami kirívó probléma?
Kérdeztem már itt a Touchról, akkor nem jött válasz.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30459) Adamyno válasza SenorGrande (#30458) üzenetére


Adamyno
tag

Semmi gond nincs vele. Bootloadert kinyitod, feldobod a drivereket ha windows alól telepíted. Arról nem tudok nyilatkozni mert én linuxot használok. Csak leszedtem az éppen aktuális appimage-t, elindítottam, teló fastboot módba és mehet a telepítés. Az rc verziót érdemes választani amikor kérdezi, hogy melyiket.

Először újraindul és jó sokáig sötétség van talán még fél órán át is. Utána megnyomtam egyszer a bekapcsológombot és már a záróképernyőt láttam.

Kell neki tarminálból egy rw remount a gyökérre ha komolyabban akarsz szoftvereket telepíteni. 2 navigációs szoftvert is letöltöttem, az is működött. Van natív telegram app, azt is használtam, bár ott a belépés egy hangyányit körülményes volt, de ha van beléptetett másik eszközöd akkor könnyebben megy. Szerintem ilyen messenger, viber meg ilyen bloatware-ek nincsenek már elvből sem a store-ban, max webapp de azokat nem próbáltam. Leszdtem pár játékot, azok is mentek szépen.

Vannak néha frissítések is. Ujjlenyomatolvasó szerintem nem megy, legalábbis rá utaló jelet nem találtam. Hálózat típusát be lehet állítani, hogy 2,3 vagy 4G legyen de pl. hívóazonosító küldését nem lehet menüből szabályozni csak a szokásos USSD kóddal #31# kikapcsolja, *31# bekapcsolja. Ha jól emlékszem, a 2 sim is működött, kamera is. Akku üzemidő sem rossz. Nekem csak a banki app(ok) miatt lenne jó ha mennének az androidos appok anboxban de van saját böngészője. Arra is gondoltam, hogy dobok ki parancsikont az indítóba vagy az asztalra és onnan használom + sms azonosítás a 2 faktorhoz. Mail klienst találtam natívat a store-ban de nem próbáltam ki. Elméletileg a gyári böngészője is jó, de azért örülnék ha találnék chromiumot vagy esetleg operát, FF-ot rá de nem értem rá egyelőre foglalkozni vele. miután meg volt az rw remount, utána ismán megy a sudo apt-get upgrade is és lehet telepíteni szoftvereket akár konzolból is + konfigurálni.

Ahhoz képest, hogy nem támogatot készülék, egész jó.
Érdemes amúgy megnézni a készüléklistát. A Mi A2 és a Redmi Note 7 egész jó támogatottsággal rendelkeznek. Sajnos nem sikerült egyiket sem szerezni, de meg van rendelve egy F(x)tech Pro1-X és egy Astro Slide. Előbbi elméletileg (fél)hivatalosan is támogatott, sőt úgy tűnik dual-boot lesz, utóbbit is megoldják szerintem :)

Egyébként a redmi 4x esetén is van dual-boot lehetőség csak abba nem mélyedtem bele. Azt hiszem XDA fórumon olvastam.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#30460) carr válasza carr (#30330) üzenetére


carr
őstag

Hozza a gyári közeli kapacitást. Első 0%ra merítés után ~3700mAh-t vett fel a konnektroból. Gondolom ahogy a ciklussal belerázódik, úgy közelít a 4100mAh felé. :) Eddig nagyon pozitív. :) Net megosztásra használom azóta a telót. 4/64 verzió. Digi kártyával majdnem mindenhol van 4G net. Mátra környékén külterületen inkább. :)
Akku jól bírja.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#30461) siddis


siddis
őstag

Van új Jabiyeff-féle Lineage OS 18.1 2021-03-11

-- Aux armes, citoyens --

(#30462) beef


beef
őstag

Ma jött ki a crDroid 7.4 is.
Changelog

[ Szerkesztve ]

(#30463) bb71


bb71
őstag

Nos pár hetes Android 11 CrDroid 7.x után kénytelen voltam visszamenni Havoc 2.x-re 9-es androidra.
Szuper jó a CRdroid, gyors, alig fogyaszt stand by-ban, de mivel egy gagyi új akksit vettem, amikor viszont fut, használom a CrDroidot, akkor nekem úgy tűnik többet fogyaszt mint egy Havoc ...

(#30464) siddis válasza SenorGrande (#30458) üzenetére


siddis
őstag

Pont ma frissült az Ubuntu Touch egyébként..

-- Aux armes, citoyens --

(#30465) siddis


siddis
őstag

Van új official TWRP...

-- Aux armes, citoyens --

(#30466) siddis


siddis
őstag

Final crDroid Android 10.0 20210322 v6.16

Changelog:
Final version for Android 10 (6.x)
• Reverted back old thermal config
• Some performance improvements
• Fixed apps force close issue (2GB version)
• Selinux: Address denials
• Kernel: 4.9.262 - LA.UM.8.6.2.r1-09200-89xx.0 (clang 12.0.4)
• Misc. Fixes and Improvemen

-- Aux armes, citoyens --

(#30467) Planck


Planck
csendes tag

Az eddig jól működő 4X-em elkezdte eldobálni a hívásokat. Visszaolvasva láttam, hogy régebben másoknál is előfordult ilyesmi. Azonban érdemi megoldást nem találtam.
Ha 4G helyett 3G preferenciát állítok be, úgy tűnik nem szakadnak meg a hívások - bár még nem sokat próbálgattam így.
Esetleg a tudja valaki, hogy született-e megoldás a problémára? Illetve kiderült, hogy ez hardveres vagy szoftveres hiba szokott lenni?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#30468) szimi57 válasza Planck (#30467) üzenetére


szimi57
őstag

Nem lehet, hogy gyengült a jelerősség?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#30469) Planck válasza szimi57 (#30468) üzenetére


Planck
csendes tag

Nem hiszem. Más telefonok gond nélkül működnek itt. 3G-n egyelőre (ma) nem jött elő a probléma. Egyébként -95 és -105 dBm körül van a jelerősség, ha jól emlékszem régebben is ilyesmi volt.

(#30470) Planck


Planck
csendes tag

További érdekesség: a 4G (LTE) adatforgalom nem okoz leszakadást a hálózatról. És a sebességével sem látok problémát.

(#30471) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mi lehet az oka hogy CRDroid ennyi hét-hónap után csak úgy random időközönként kikapcsol?
Töltöröl levettem és ki be kapcsolt vagy tízszer másodpercenként. Elég para.
Rakjam vissza a gyári romot?

(#30472) Planck


Planck
csendes tag

Talán a megszakadó hívást a nem megfelelően működő VoLTE okozza. De a carrier check átállítása nem befolyásolja a helyzetet. Egy másik 4X is ugyanezt a hibát produkálja: lehet, hogy a Telekom hozzáadta a VoLTE képes készülékek listájához a 4X-eket, vagy hálózatfejlesztés volt itt?

(#30473) beef válasza Planck (#30472) üzenetére


beef
őstag

Szerinted egy szolgáltató foglalkozik egy 2017-es telefon támogatásával?
Lehet, bár én ezt kétlem.
Nekem hívásmegszakadás nagyon ritkán van, akkor is csak nagyon vacak térerőre visszavezethetően.
Inkább az a gondom, hogy néha azt mondja, hogy "ezen a számon előfizető nem kapcsolható".

(#30474) Planck válasza beef (#30473) üzenetére


Planck
csendes tag

Nem feltétlenül gondolom, hogy ez szolgáltatói hiba lenne. Elvileg ez a telefon tudja a VoLTE-t, de úgy tűnik gyakorlatilag nem igazán. Viszont, ha esetleg a környéken hálózatot fejlesztett a Telekom, akkor előjöhetett a probléma. De igazából csak találgatok. Az indiai jio szolgáltatóhoz találtam beállításokat, amik elvileg orvosolják ezt a problémát (MIUI 10-en), de ugye én nem Indiában vagyok és MIUI 11 van a készüléken.
A hívásmegszakadás 1 - 30 másodperc alatt általában bekövetkezik, és nem a rossz térerő miatt. Továbbá egy pillanatra teljesen leszakad a hálózatról, nem csak a hívás szakad meg. Az a sejtésem, a dolog akkor következik be, amikor átállna VoLTE protokollra, csakhogy az valamiért nem működik a telefonon.

(#30475) beef válasza Planck (#30474) üzenetére


beef
őstag

Ha a VoLTE-t nem kapcsolod be kézzel a telefonon, akkor ő magától biztos nem fog abban az üzemmódban menni. Egyébként meg minden telefonon kikapcsolható a funkció.
Nem tudom M11-en erre hol van lehetőség, de gondolom a beállítások/hálózaton belül.

(#30476) bobalazs válasza bobalazs (#30471) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Választ nem kaptam, ment vissza a gyári rom. Hibátlan.

(#30477) Planck válasza beef (#30475) üzenetére


Planck
csendes tag

Én nem láttam VoLTE-re vonatkozó beállítást a menürendszeren belül. Létezik a *#*#VOLTE#*#* amivel ki- és be lehet kapcsolni VoLTE carrier check-et. Ez alapértelmezetten be volt kapcsolva. Illetve az info oldalon van egy "VoLTE-jelző" kapcsoló, annak állítása sem okoz változást.

[ Szerkesztve ]

(#30478) beef válasza Planck (#30477) üzenetére


beef
őstag

Lehet nincs menüben. Én custom ROM-on vagyok, ott van. Bár teljesen mindegy ott is mire állítom, nem működik. Legalább is a fejlécben nem jelenik meg soha a volte ikon.

(#30479) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Nektek is beakadt pár napja ez a frissítés? Gyári rendszer...

gyulaszu

(#30480) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok, nincs valakinek kimaradva-megmaradva 4X-re való nillkin frosted shield?

az enyém már megtört 1-2 helyen, cserélném, nehezen beszerezhető, ha valakinél van olyan hibátlan darab ami csak kallódik, érdekelne.

(#30481) orso0355 válasza gyulaszu (#30479) üzenetére


orso0355
őstag

Jó tudni, nem indítom el akkor ezt a frissítést 😃

(#30482) siddis


siddis
őstag

dotOS R-v5.0.0 santoni UNOFFICIAL-20210408 -- Link

- Version: 5.0.0 | Treble | Unofficial
- Android version: Android 11 (R)
- Build date: 8th April 2021

Changelog:
• Merged April Security Patches
• Sync with latest source changes
• Kernel upstream to 4.9.265
• Kernel using proton clang 13

Notes:
• Vanila build.
• After turning off the hotspot, you need to reboot so that the hotspot icon in the status bar disappears.

-- Aux armes, citoyens --

(#30483) siddis


siddis
őstag

Ma jöttek ki friss Arm64 BitGapps-ok.. Link

-- Aux armes, citoyens --

(#30484) Hequila


Hequila
őstag

Sziasztok!

Nálam is eljött az a pont, hogy a 4X annyira idegesítően akadozik, hogy valamit csinálni kell vele.
Tapasztalatotok szerint a factory reset megoldja a problémát?
Illetve mi van most helyette a piacon (akár használtan), ami nem, vagy csak kicsivel nagyobb, mint a 4X?
OFF: Értetlenül állok a 7 meg 8"-os telefon trend előtt... de legalább a gyártók kínálnának alternatívát azoknak, akik a telefont arra szeretnék használni, amire azt kitalálták... de nincs semmi normális méretű készülék már :((

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#30485) trebrona válasza Hequila (#30484) üzenetére


trebrona
nagyúr

Lehet találni hasonló méretű telefonokat, csak jóval magasabb árfekvésben.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30486) kano válasza Hequila (#30484) üzenetére


kano
nagyúr

Kb évente szükséges egy factory reset androidon. :)) De tényleg...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30487) orso0355 válasza kano (#30486) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem 4 év alatt volt egy :DD az is bőven elég volt 😃 de tény, hogy használt.

[ Szerkesztve ]

(#30488) siddis


siddis
őstag

Valaki tesztelné ezt a GCam-verziót esetleg.? Nálam szuperül megy (LOS18.1), kérdés hogy mi a helyzet a többi ROM-mal..

-- Aux armes, citoyens --

(#30489) siddis


siddis
őstag

Lineage OS 18.1 Unofficial 2021-04-14 Treble

Changelog:
• Merged April patch
• Updated blobs from LA.UM.9.6.2.r1-04100-89xx.0
• Updated Widevine and aptX blobs from Nokia/DPL_sprout:11
• Updated perf configs from Nokia/DPL_sprout:11
• Updated prebuilt biometrics blobs
• Updated dalvik values
• Updated audio configs
• Restored back perf blobs from LA.UM.8.6.2.r1-08600-89xx.0
• Restored back old thermal config
• Enabled FUSE for default
• Added Lineage Power Profile support
• Added Lineage LiveDisplay support
• Added WiFi MAC Randomization support
• Removed useless blobs and configs
• Removed sound_trigger support
• Increased ZRAM size to 1GB
• Selinux: Address denials
• Kernel: 4.9.266 - LA.UM.9.6.2.r1-04200-89xx.0 (clang 12.0.4)
• Misc. Fixes and Improvements

Ajánlják hozzá a OrangeFox-ot, de nekem a 3.5.2_9-es TWRP-vel is ment..

-- Aux armes, citoyens --

(#30490) siddis


siddis
őstag

Saját tapasztalat, hogy a bevett telepítési sorrend alkalmával (LOS + BitGapps + Magisk) hibára fut, tehát a BitGapps-ot a második körben érdemes feltenni (LOS + Magisk >> reboot to recovery >> BitGapps).
Hajrá..

-- Aux armes, citoyens --

(#30491) beef


beef
őstag

crDroid 7.5 (2021.04.14) changelog
Ugyanaz mint a fentebbi LOS 18.1-ben + crDroid specifikus javítások.

(#30492) kano válasza siddis (#30490) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, köszi!
Ritkán jelzek vissza, de olvasom a hsz-eid és hasznosak.
Köszönjük!
Anyumnak elég gyengén működik a közelség érzékelő (szokásos Xiaomi betegség, pl kihangosítja a fülével). Van olyan, nem Android 11-es rom ahol jól működik ez? Vagy lehet tenni érte valamit (most kalibráltam, de nem tudom ért-e valamit)?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30493) szimi57 válasza kano (#30492) üzenetére


szimi57
őstag

A MacroDroid automatizálóval kiváltható ez a funkció. Meg lehet adni, hogy folyamban lévő hívás esetén kapcsoljon ki a kijelző, akár le is lehet záratni, de ehhez root kell.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#30494) beef válasza kano (#30492) üzenetére


beef
őstag

A legegyszerűbb és legbiztonságosabb megoldás: hívás felvétele után azonnal megnyomni a power gombot és a ráncok kisímulnak.

[ Szerkesztve ]

(#30495) kano válasza beef (#30494) üzenetére


kano
nagyúr

De miért nem működik normálisan? Vicces, hogy a Xiaomi nem akarja ezt megoldani.
Mindenkinek ilyen ez bármilyen romon?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30496) szimi57 válasza beef (#30494) üzenetére


szimi57
őstag

Ettől egyszerűbb a MacroDroid. Nem kell megnyomni semmit, automatikusan kikapcsolja a képernyőt.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#30497) beef válasza szimi57 (#30496) üzenetére


beef
őstag

Annak egyszerűbb aki fel tudja telepíteni és be tudja állítani vagy van olyan aki ezt megteszi neki. Az én megoldásom meg telefonban is elmondható :)

(#30498) kano válasza szimi57 (#30496) üzenetére


kano
nagyúr

Nem gond a MacroDroid.
Köszönöm mindenkinek.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30499) szimi57 válasza kano (#30498) üzenetére


szimi57
őstag

Nekem jó a közelség érzékelő. Hívás fogdásra használom a MD segítségével. Automtikusan fogadja a hívást, ha a fülemhez emelem.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#30500) beef válasza szimi57 (#30499) üzenetére


beef
őstag

Szerintem inkább az a baja vele, hogy telefonálás közben, ha egy picit eltávolítja a fejétől visszakapcsol kijelző. Majd megint a füléhez nyomja és hamarabb elnyom vele valami funkciót, mint hogy újra lekapcsoljon kijelző.
Szoktam én is hallani a másik féltől, hogy a fülükkel beszélgetés közben nyomkodják a tárcsázót vagy kihangosít vagy legrosszabb esetben mikrofont némít :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.