Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) b3n1t0 válasza siddis (#30645) üzenetére


b3n1t0
csendes tag

Magisk topikban már boncasztalra került, de még kapálózik :O

[ Szerkesztve ]

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#30652) beef válasza b3n1t0 (#30651) üzenetére


beef
őstag

A fuldokló és az utolsó szalmaszál esete :)

(#30653) gelbelex válasza bb71 (#30646) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm, rákeresek.. :R

(#30654) bb71 válasza gelbelex (#30653) üzenetére


bb71
őstag

(#30655) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Van egy redmi note 4em, jó rajta a miui android, de egy finomabb jobban kezelhető, androidot szeretnék rá tenni, már ha lehet. A Gondom az, hogy a Pc nem látja a telefont, akkor sem ha a hibakeresési mód aktiválva van, akkor sem, ha a miui fiókban engedélyezve van minden, tölteni tölti a telefont, de a gép ismeretlen eszközt ír rá csatlakoztatáskor!?
xp alatt is, winfos10 alatt is. Hol rontom el szerintetek?
Lehetséges hogy hibás a mikrousb csati valahol a telefonon?
Arra is gondoltam már, hogy olcsóm beszerzem ami kel, és valahol kicseréltetem.
Az elixir nevezetü program sem érzékel usbt szerinte...
Röviden, a gép maga jó, de nem találja a pc a gépet rá dugáskor, mindent át néztem.
Még a linux sem ismerte fel, fastboot módban sem. Várom a válaszokat, és köszönöm! Így is használható a gép, csak keresem a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#30656) beef válasza Marcsello31 (#30655) üzenetére


beef
őstag

Ha simán rádugod PC-re, akkor a telefonnak illene jeleznie, hogy milyen módban akarod elérni PC-n keresztül. Ha ezt nem adja fel, akkor jobb esetben a kábeled csak töltőkábel (valaki kispórolta azt a +2 szál vezetéket 5 fillér haszonért). Cseréld ki, ha azzal sem jó, akkor igen esélyes, hogy a telefon aljzatod hibás. Azt meg lehet fújni egy kis sűrített levegővel, mert lehet csak piszkos, ha nem, akkor az szívás.

(#30657) Marcsello31 válasza beef (#30656) üzenetére


Marcsello31
őstag

Èrtem. Akkor szerencsèm van azzal legalább, hogy van rajt jól használható Android.Tehát meg kelllene próbálnom takarítani, vagy új kábellel megnézni, ha a telefon aljzat hibás, az cserélhető valahogy? Teljesen jó így is a gèp, de mèg profibb lehetne egy android10el. Köszönöm a tippeket! Utána nèzek, ha mákom van, akkor csak ennyi,l.cserèlni esetleg az ajzatot nem lehet? Ha hülyesèget írtam akkor bocsi :). De lehet jobban járok ha elviszem szervóba. A telefon èrzèkeli a pcre való csatlakozást, de csak mint töltès, hiába váltok az adat módoknál telefonnál a pc ugyanúgy ismeretlen hardvert ír. De a telefon èrzi csak nem úgy ahogy kellene. A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#30658) bb71 válasza Marcsello31 (#30657) üzenetére


bb71
őstag

Pc-n vannak usb driverek telepitve, mukodot a pc-s adatkapcsolat valaha?

(#30659) Marcsello31 válasza bb71 (#30658) üzenetére


Marcsello31
őstag

Tényleg, a redmi note 4hez milyen win10 driver kellene? :). Próbálkoztam driverekkel amik elvileg jók voltak. De hiába mert, az ismeretlen eszköz volt látható az eszköz kezelóben, még utána is, majd lövök pár képet hogy hol akadok el, a másik furcsa, hogy linux alatt sem megy semmi. Melyik driver volna az ideál szerinted? :) Nemsokára lövök pár képet a helyzetről, talán érthető lesz. De szerintem, elviszem szervízbe, talán megoldják.
de nem gond, mert a mostani android tökéletes, csak kíváncsi vagyok. A neten láttam hozzá alkatrészeket.
Lehet hogy ez volna a megoldás végső esetben?!
[link]
Meg próbálom kitakartani kifújni, másik adat kábellel megnézni stb. A választ előre is köszönöm! Nem lehetséges androidon belül sd kártyán androidot telepteni valahogy? :D

[ Szerkesztve ]

(#30660) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok.

Cserés lesz az akku a 4X-emben, itthoni beszerzésű, megbízható minőségű akkut tudtok ajánlani?
A beszerelést megoldom, de nem tudok heteket várni egy kínai akkura, s.o.s. kellene. Sajnos nemrég kint hagytam a napon a telefont, a fél órás hőkezelés ki is végezte az akkut. Ha 20% alá merül, egyszerűen kikapcsol szegény.. és persze már egy napot sem bír töltés nélkül.

Köszi!

(#30661) beef válasza #27070592 (#30660) üzenetére


beef
őstag

alzaponthu és még garanciát is kapsz rá

(#30662) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Találtam egy videót, ahol van mód, az usb csatlakozó beállítására egy rendszer fájl átírásának segítségével. itt van a videó: [link] A gondom az, hogy a telefonom nem rootolt, és mivel nem rootolt, a system mappát nem tudom módosítani, Viszont arra gondoltam, hogy letöltöm a hivatalos helyről ezt az android7et, és pcn megkeresem a fájlt ahol a három parancsot kellene beírni ami aktiválná a pc módot a telón. Szerintetek az menne hogy pcn kimásolom azt a fájlt, ahova három parancsot kel csak beírni, majd vissza másolva a telepítő fájlba, zip fájba, azt rá másolom a telefonra, wifin keresztül. majd manuálisan telepítem az egészet. ez így mehetne? :) Mert a fájlt látom pcn is, tehát elérem. Csak azért kérdezem, hogy ez egy kis módosítás, elvileg végig menne a telepítés?

Build.prop ---ez a fájl neve ahol ezeket kellene beírnom, de megbasztam mert az androidon belül nem lehetséges.

Code: persist.service.adb.enable=1

persist.service.debuggable=1

persist.sys.usb.config=mtp,adb

Ezér röviden azt találtam ki, hogy a neten letöltöm a zipet, majd ott megekersem ezt a build.prop fájlt ott beírom mert ott lehet, majd vissza másolom felülírva, és megy a telóra. Lehetséges? A válaszokat előre is köszi!
Valóban hiányzik, ez a három parancs a telefonom androidjából.
utólsó kérdés. haza vágom ezzel a telót? :D

[ Szerkesztve ]

(#30663) trebrona válasza Marcsello31 (#30662) üzenetére


trebrona
nagyúr

Felejtsd el, nem járható. A videó eleve nem is erről szól.

Inkább ezt nézd meg: Nem látja a telefont win10-es PC megoldás tibcsi0407 leírása: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30664) Marcsello31 válasza trebrona (#30663) üzenetére


Marcsello31
őstag

A videó arról szól. hogy lássa a telefont a számítógép, usb mtp módban, nekem még csak nem is látja, vagy legalább 3 usb kábellel néztem meg mind ismeretlen hardvert írt minden mdban, drivereket fel raktam de hiába, xp alatt megnéztem de hiába, linux alatt megnéztem de hiába, még a fastbootot sem látja sehogyan sem. vagy tönkre ment az usbn valahol valami amit cseréni kel vagy más gond van, de át néztem az oldalt, nekem nem így jelenik meg. . :) holnap mutatok képet róla. De köszönöm a gyors válaszodat! :)

[ Szerkesztve ]

(#30665) trebrona válasza Marcsello31 (#30664) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, a videó nem arról szól. A videó arról szól, hogy root után nem látta, és ennek a hibának a javításáról.
After doing this, Phone is not able to connect with PC, something has been changed in the phone after root. So, in this Video I have shown you the Tutorial how you ca fix this issue.

Egyébként próbáltad már több kábellel is?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30666) Marcsello31 válasza trebrona (#30665) üzenetére


Marcsello31
őstag

Csináltam egy képet a problémáról, mindig ez van bármilyen módban és nem értem..
:W :W :W .
kép link:
[link]
Szerintetek hol lehet a gond? Bármilyen ötletet szívesen fogadok. :R A driverek fent vannak és mégis... Innen van elvileg a rom:
[link]
És a neve a romnak:
Redmi Note 4 ChinaStable V11.0.2.0.NCFCNXM7.01.7 GB2019-11-25
legalább 3 adat kábellel néztem meg, ugyan ez. xp alatt is. Sztem hagyom megy szervízbe, lehet valamit cserélni kel rajta hardveresen. :)) . vagy nem mókolok vele így van ahogy van aztán ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#30667) SenorGrande válasza Marcsello31 (#30666) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Másik usb porton próbáltad?
Másik számítógépen próbáltad?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30668) gyulaszu válasza Marcsello31 (#30666) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A telefonod Note 4 vagy 4X?
Csak hogy biztos legyen :R

gyulaszu

(#30669) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! A telefonom Note 4es global verzió.
3gbyte ram 32gbyte rom, 8mag cpu.
Az nem lehet gond hogy azokon a gépeken ahol próbáltam 64bites rendszer van?
Még megnézhetem egy 32bites xpn, volt egy tabletem ami csak xpn akart működni.
Nincs mód rootmentesen feltelepíteni a twrpt gép összekötés nélkül? :)
Próbáltam más usb porton, ugyan az, ami a képen van.

[ Szerkesztve ]

(#30670) Oldman2 válasza bb71 (#30625) üzenetére


Oldman2
veterán

Feltettem a nejem telójára (crDroidAndroid-11.0-20210713-santoni-v7.8.zip), de nagyon merül...

Gyakorlatilag ha egyik nap (este) feltöltöm, egy nap alatt nullára merül.

Az AccuBattery 9 ciklus alapján azt mondja, hogy az akku kapacitása 84%-os. Reggel lett levéve töltőről, most 68%-on van, miközben gyakorlatilag csak állt az asztalon.

Már-már fontolgatom, hogy visszarakom a legutóbbi gyári MIUI-t.

:F :F :F :F

(#30671) Marcsello31 válasza Oldman2 (#30670) üzenetére


Marcsello31
őstag

Én is úgy vagyok már vele, hogy meg tartom rajta a miuit, android7el, át szabtam a kinézetét, most már használható. Az usb csatlakozóját meg megnézetem majd egy telefonos szervízben, valamikor, szétrongálni meg nem akarom a telót.
Egy másik telefonomon ez a rom van fent és tökéletes, nem merül.
[link]

Végig zongoráztam otthon minden lehetőséget, de szerintem azért nem csatlakozik mert valahol megsérült a telefonnak az usb része.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#30672) bb71 válasza Oldman2 (#30670) üzenetére


bb71
őstag

Én Format data után tettem fel talán, már nem emlékszem pontosan, mert rengeted rom megfordult az elmúlt pár hónap alatt is rajta. Ilyen állapotot én is átéltem - mármint, hogy merült a telepítés után...

Nem tudom mi a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#30673) Marcsello31 válasza bb71 (#30672) üzenetére


Marcsello31
őstag

Nálam egyszer egy teljes újra telepítése oldotta meg, de úgy hogy formatálás meg minden után.

(#30674) Oldman2 válasza bb71 (#30672) üzenetére


Oldman2
veterán

Minden megvolt telepítés előtt, ahogy az a Nagykönyvben le van írva...

Még a "Format Data yes" is
:C

(#30675) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Ha akar valaki keresni egy 500ftot :D "szotyira" :D "viccelek, vagy mégsem?", Van mód arra, hogy twrpt telepítsek egy nem rootolt telefonra? :)

(#30676) siddis válasza Marcsello31 (#30675) üzenetére


siddis
őstag

..most jut eszembe, hogy ez a Luis-gyerek is tolja még a fejlesztést Mido-ra..

A bootloader-ed nyitva van amúgy.? Fastboot-módba be tudod rakni.?

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#30677) Marcsello31 válasza siddis (#30676) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Ezzel az oldallal még nem találkoztam,Köszi!
A fast módba be tudom rakni a telót, nem azzal van a gondom.
Hanem a pc nem érzékeli a telót mint normál esetben egy másikat, ahol látja a drivert is meg használható is. A bootloader zárva, mivel nem tudom unlockolni sem, mert nem látja a gép ahogy kéne. Ismeretlen hardvert ír a gép fastboot módban is. Van adat kábelem, nem azzal van bajom hanem még mindig azzal, hogy sztem nem 100%os az usb csatlakozó telón

(#30678) siddis válasza Marcsello31 (#30677) üzenetére


siddis
őstag

Fejlesztői beállítások, OEM unlock jól van beállítva.? Vagy ezeken már túl vagy.?

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#30679) Marcsello31 válasza siddis (#30678) üzenetére


Marcsello31
őstag

fejlesztői beállítások aktív, usb hibakeresés aktív, telepítés usbről aktív,oemfeloldáa aktív. Minden beállítva elfogadva stb. Még is ezzel van bajom:
Még mindig.
[link]
Minden ilyesmi dolgon át mentem.

(#30680) siddis válasza Marcsello31 (#30679) üzenetére


siddis
őstag

Qualcomm-driver-ek is fenn vannak.?

-- Aux armes, citoyens --

(#30681) siddis


siddis
őstag

Jó kis Nethunter / Kali kernel valakinek.? Link

-- Aux armes, citoyens --

(#30682) todyor


todyor
tag

Sziasztok!
A GPS pontossága (pontosabban pontatlansága) nálam általában 15-20 méter. Másnál is ennyi amit tud?

(#30683) Marcsello31 válasza siddis (#30680) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Tudsz olyan linket adni majd, ahol le tudom az tölteni?

(#30684) siddis válasza Marcsello31 (#30683) üzenetére


siddis
őstag

Qualcomm drivers

-- Aux armes, citoyens --

(#30685) Marcsello31 válasza siddis (#30684) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! feltelepítettem, ahogy kell, de nem látja így sem, úgyhogy majd megy szeróba sztem a teló.De azért köszi.

(#30686) orso0355 válasza Marcsello31 (#30685) üzenetére


orso0355
őstag

Továbbra is Note 4 ugye? Nem Redmi 4X, ami ez a topic :-) csak hogy nehogy valami nem oda valót mókolj fel rá.

(#30687) Oldman2 válasza Marcsello31 (#30675) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy nem Rootolt teló még lehet Lockolt állapotú.

Ahhoz, hogy TWRP-t tegyél rá, Unlock kell először.

Ha ez megvan, eldöntheted, hogy a már Unlockolt készülékre mit teszel. E nélkül nem tudsz TWRP-t tenni rá.
:F

(#30688) Marcsello31 válasza orso0355 (#30686) üzenetére


Marcsello31
őstag

Note 4 persze, de nem folytatom egyenlőre tovább a kísérltezést, mert sztem ajzat probléma lehet,hibás microusb, vagy koszos a csatlakozó?! Persze rá valót szeretnék rakni de frissebb változatot, mondjuk egy android 9et.
Jelenleg miui android 7 van rajt, ha hülye fejjel nem frissítem fel a 6ot 7re talán azt még lehetett volna rootolni a kingrootal is. No mindegy. A segítségeket utólag is köszi. :R

(#30689) beef válasza Oldman2 (#30670) üzenetére


beef
őstag

Milyen Gapps-ot raktál alá?

(#30690) Oldman2 válasza beef (#30689) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt:

MindTheGapps-11.0.0-arm64-20210412_124247.zip

(#30691) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Ezt a kínai menüt hogy hozom előba telefonom nál? Milyen gombot nyomjak meg? 1_13perckörül van.
[link]

(#30692) beef válasza Oldman2 (#30690) üzenetére


beef
őstag

Nekem is a Mind van fent, csak a lite verzió.
Újabb crdroid build is van 07.26, bár nekem a 07.13 is hibátlan volt.

(#30693) siddis válasza Marcsello31 (#30691) üzenetére


siddis
őstag

Bekapcsolás és közben Hangerő fel vagy Hangerő le -- esetleg egyszerre a kettőt bekapcsolás közben.. vagy három éve láttam ilyet.. Egy pár másodpercig nyomva kell tartani, utána elengedni, az összefoglalót nem olvastad.?!

-- Aux armes, citoyens --

(#30694) Marcsello31 válasza siddis (#30693) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Megpróbáltam minden variációt, be is jött, csak nem a kínai menü, hanem a miui recorvery 3.0 szerintem ezen nincs is ilyen menü, nyomkodtam minden variációban, vagy a miui recorvery jött be vagy a fastboot mód. DE! Találtam egy másik telepítői módot a youtubeon, szerinted ezt én is megpróbálhatom? Mert elvileg ezzel a móddal elő lehet csalni a loader drivert amin keresztül fel lehet tenni azt a romot amit szeretnénk, "Már ha" Egyd próbát megér, csak óvatosan kel leszednem a hátulját a telónak, van két csatlakozási pontja ha azt érintkeztetetem akkor elindul a telepítő mód. meg mutatom a linket hogy miről lenne szó...
[link] Merjem ki próbálni? :D

(#30695) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Meg próbáltam a videón látottakat. Nem ment. 1ertelmű hogy valahol telefon gond van. Tèmámat zárom. Megy szervizbe. Èn meg nem merem nagyon szètszedni nehogy szèt b.rnoljam. Amúgy jó így is. Majd a fájlokat wifin másolom át aztán ennyi. :R

(#30696) siddis válasza Marcsello31 (#30695) üzenetére


siddis
őstag

Bocs, nem voltam netközelben..

-- Aux armes, citoyens --

(#30697) Marcsello31 válasza siddis (#30696) üzenetére


Marcsello31
őstag

Semmi gond, gyanítottam. :)

(#30698) siddis


siddis
őstag

Van új Lineage for MicroG ha valakit érdekel esetleg..

-- Aux armes, citoyens --

(#30699) Marcsello31 válasza siddis (#30698) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Szerinted ez jó lenne a xiaomni redmi 4 qualcomm telefonomhoz? kiszeretnék cserélni rajta pár dolgot, csak félek hogy nem való hozzá. A boltost is meg kérdeztem már emailben.
[link] [link] [link]
Szeintem esetemben az usb lehet a ludas valahol.

(#30700) siddis válasza Marcsello31 (#30699) üzenetére


siddis
őstag

Nincs ilyen telóm, de ha a boltban azt mondták, akkor jónak kellene lennie gondolom.. az a baj, hogy nem ismerem a két típus között a különbségeket, az enyém is csak egyszer volt megbontva akksi cseréhez..

-- Aux armes, citoyens --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.