Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Inarus válasza tomato77 (#3396) üzenetére


Inarus
addikt

Hangok menüpontban a csengőhangok listájánál a jobb felső sarokban van egy hangjegy ikon. Katt arra!
Billentyűhangot a beállításokon belül a nyelv és bevitel (ha nem pont ez a neve, akkor bocs, angol nyelven használom a telót) menüpontban menj az xperia billentyűzet beállításaira, azon belül lesz hangok és rezgés menüpont.

(#3402) LaciGSM válasza csacsi67 (#3352) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

sok különbség van P és U között? sokkal jobb a P?

csak mert erősen gondolkodom hogy átvándorolok!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#3403) Jimmy66 válasza LaciGSM (#3402) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Sony Xperia P vs Sony Xperia U

Meg 25K :)

[ Szerkesztve ]

(#3404) slayer93 válasza Jimmy66 (#3403) üzenetére


slayer93
tag

A leírás az hibás egy kicsit szerintem vagy a P-ben 1GB ram van? :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#3405) Jimmy66 válasza slayer93 (#3404) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Ezek szerint...

[ Szerkesztve ]

(#3406) magicbox válasza LaciGSM (#3402) üzenetére


magicbox
senior tag

Gondolom nyilatkozhatok :) Nekem P-m van a páromnak U-ja. Sokkal jobb a P, körülbelül mint ég és föld. Igen, 1GB ram van benne. Bármit tudni akarsz róla kérdezz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3407) sutszi válasza Jimmy66 (#3387) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt nehéz jobban leírni...

Ha oldalról nézed a telefont akkor látható, hogy 3 műanyag rétegből áll..
Amikor szemben van velem a telefon akkor nem látom a szimbólumokat az átlátszó sávban mert belül elvált a ragasztás és ilyen"buborék" keletkezett...vagyis elvált egymástól a két elem..

A kristályos szerkezetre hasonlít még talán...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3408) Anulu79 válasza Jimmy66 (#3403) üzenetére


Anulu79
addikt

Nekem P-m volt ezelőtt. Azon még nem volt ICS de nekem sokkal meggyőzőbb volt mint ez az ICS-vel.

(#3409) LaciGSM válasza magicbox (#3406) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

a P féle ICS stabilabb mint U-n?
akkuidő?
csak azért kérdem mert U-t használok kb 2 hónapja, de most árulok egy P-t , amit lehet befognék magamnak ha annyival jobb.
az ár különbözetet nem kell figyelembe venni!

közben csináltam egy gyári visszaállítást az U-n. megoldódott a problémám hogy nem megy a hívás!
tökéletesen működik!
Mint feljebb is írta valaki, valószínűleg olyan alkalmazást tiltottam le, ami kellett volna!

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#3410) slayer93 válasza Jimmy66 (#3405) üzenetére


slayer93
tag

Húú akkor én valami nagyon rosszul tudtam. Köszi a felvilágosítást. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#3411) magicbox válasza LaciGSM (#3409) üzenetére


magicbox
senior tag

Sokkal stabilabb, smoothabb mint U-n. Az akkuidő, mivel friss install gyengébb lesz mint GB-n volt, de 1-2 hét alatt beáll a régi szintre. Nem tudok rosszat mondani, max. azt hogy a Cosmic Flow-s live wallpaperrel akad minden, de ez így van U-n és S-en is ICS frissítés után. Bármilyen más live wallpaper jó. Nézz be a P fórumába, nem a stressz viszi el a népet. Eléggé "unalmas" telefon :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3412) pit stop válasza Jimmy66 (#3387) üzenetére


pit stop
addikt

Akartam is kérdezni mostanság, hogy valaki jutott-e valamire ezzel az átlátszó sáv buborékosodásával? 3 napon belül nem akarták emiatt cserélni, de Sony szervízben nem voltam - viszont volt aki mondta hogy elmegy ez miatt (sok száz hsz-el ezelőtt). Fizikai behatás nem kell neki sajnos, a nélkül is előjön - ez az egy hibája ami zavar.

(#3380) hsts Szerintem fekete semmiképp nem csajos, hacsak nem a rózsaszín kupakkal használod :D Fehéren már elgondolkodtam, és nekem végülis ezért lett fekete.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#3413) negatiw


negatiw
tag

Sziasztok.
A jobbik 3 betűst használja valaki?

(#3414) magicbox válasza pit stop (#3412) üzenetére


magicbox
senior tag

A párom rózsaszínű kupakkal használja. Ő szerinte ez egy kifejezetten csajoknak készült telefon. Csak tolmácsolom amit most mondott :) És nem is érti, hogy pasik miért veszik meg.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3415) air válasza magicbox (#3414) üzenetére


air
nagyúr

A rózsaszín kupaktól csak nőies színezetű lesz. De nem értem, hogy miért lenne ez "egy kifejezetten csajoknak készült telefon". Megkérnéd, hogy fejtse ki bővebben?
Nekem fekete készülékem van, természetesen fekete kupakkal. Szerintem kifejezetten elegáns, kézreálló, még nem "tepsi" méretű telefon. Igaz, lehetne mondjuk 4"-os, - amit már P-nek hívnak - de nekem néha ehhez is kell a másik kezem.

"És nem is érti, hogy pasik miért veszik meg."
Na, most már tényleg nagyon érdekel, hogy mire alapozza ezt!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3416) sutszi válasza air (#3415) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem is a full fekete külső van. Szerintem kifejezetten NEM nőies így...pusztán a méret alapján pedig abszolút megkérdőjelezhető a besorolás...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3417) magicbox válasza air (#3415) üzenetére


magicbox
senior tag

Azt mondja a mérete miatt, a világító sáv színei miatt. Nem véletlenül választotta. Szerinte nem illik egy pasi kezébe. Jelzem, csak tolmácsolom mit mond :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3418) nagyj74 válasza Anulu79 (#3398) üzenetére


nagyj74
senior tag

Walkman-ból próbáltam én is múltkor beállítani mp3-t, de nem találtam ilyen opciót. Letöltöttem egy fájlkezelőt és azzal sikerült.

(#3419) freemanone válasza magicbox (#3417) üzenetére


freemanone
őstag

Párom is pont ezeket hozta fel indoknak, pici és villog sok színben. Viszont ő fekete kupakkal használja. :D

(#3420) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nem egy (hetero)srác kezében láttam már fehér és fekete U-t.Többnyire zöld és kék ledfénnyel.

Jómagam is fehéret vettem. Sárga kupakot max buliból teszem fel, és zöld témával használom.

Egyértelmű hogy a pink kupakos verzió nem illik férfi kézbe, de az csak egy variáció a többi, egyébként férfiként is vállalható szín közül.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3421) sutszi válasza mrlujoak (#3420) üzenetére


sutszi
veterán

Én a kék témát használom...szerintem több mint vállalható.
Kis túlzással egy elegáns készülék... Sokan lenézik mert nem egy tepsi...de az emberek már csak ilyenek.. :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3422) freemanone válasza mrlujoak (#3420) üzenetére


freemanone
őstag

Nem kell védeni senki nem mondja, hogy "meleg" aki pasi létére ilyet vesz csupán a mérete miatt elsősorban a csajoknak vonzó. Ettől függetlenül szivesen lecserélném rá a play-emet a HW miatt, de nekem kell a 4" úgyhogy majd a P vagy ha addig jön más ami megtettszik ez még változhat! :K

(#3423) Bogyi007 válasza mrlujoak (#3420) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez marhaság! Miért lenne ez csajos mobil? Akkor pl az 5-ös Iphone-okon kívül az összes többi is csajos mobil volt - méretéből kiindulva? Vagy a led sáv miatt? Ennyi erővel akkor a nagyobb tesók is azok.
Fekete az enyém is és nagyon sok haverom is azt mondja hogy nagyon betalálta a designt a Sony az U-val és garantálom hogy ők sem homárok mint ahogyan én sem. :DD

Nekem a teló egy ilyen tokban van, igaz nekem könnyű volt beszerezni mivel a szerb határ közel van és összesen egy ezresből megoldottam. ezzel még komolyabb külsőt kapott a teló.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3424) magicbox válasza Bogyi007 (#3423) üzenetére


magicbox
senior tag

A nagyobb tesókon nem picit másképp néz ki a ledsáv, ha működik.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3425) tatraitamas


tatraitamas
csendes tag

Tudna nekem mondani valaki egy olyan progit, amivel könnyedén szerkeszthetem a meglévő névjegyeimet? Gondolok itt a keresztnév és vezetéknév felcserélésre pl...

(#3426) csacsi67 válasza LaciGSM (#3409) üzenetére


csacsi67
addikt

Mondtam ha jó áron adod megveszem.:D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#3427) sutszi válasza tatraitamas (#3425) üzenetére


sutszi
veterán

Ez engem is érdekelne....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3428) air válasza tatraitamas (#3425) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg Excel, ha más nem akad.

A "hölgyek" magyarázatához pedig annyit fűznék hozzá, hogy pfffff... ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3429) mrlujoak


mrlujoak
veterán

No lőttem egy generációs képet... :)

2010 - Sony Ericsson - Sony Ericsson boot
2011 - Sony Ericsson - SONY boot
2012 - SONY - SONY boot

a minőségért bocsi, a gyors bootolás miatt (főképp a U-nak köszönhetően) nem lett épp éles a fotyó...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3430) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Én ezt a foltot mondtam, ami mrlujoak felvételén látszik. Ez új telefonon is megvan.

[ Nincs Szerkesztve ]

(#3431) Mircinko


Mircinko
senior tag

Sziasztok!

Nemsokára (1-2 nap) elkészül az Xperia U-hoz egy új "Bootanimation" (Bootanimáció) - BIOS kinézettel :)

Ha kész lesz feltöltöm egy tárhelyre és szabadon letölthető lesz!

További jó fórumozgatást!

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#3432) negatiw válasza negatiw (#3413) üzenetére


negatiw
tag

http://mobilarena.hu/tema/re_sony_xperia_u_a_kis_herceg/hsz_3413-3413.html Erre,a navira senki?

[ Szerkesztve ]

(#3433) magicbox válasza air (#3428) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem rosszul látod a dolgot ;) A lányok csak másfajta logika alapján választanak telefont. Még soha nem hallottam pld. egy lánytól, hogy mennyi RAM van a telefonban.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3434) air válasza negatiw (#3432) üzenetére


air
nagyúr

A warez tiltott.

(#3433) magicbox:
Nem a telefonválasztással van a gond, hanem azzal, hogy butaságot beszélnek. A felsorolt indokok miatt egyáltalán nem lesz ez a telefon "csajos". Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3435) negatiw válasza air (#3434) üzenetére


negatiw
tag

Semmi konkrét,tiltott dolgot nem kértem.

(#3436) magicbox válasza air (#3434) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem semmi rosszat nem mondtak. Max. más irányból közelítik meg a dolgot. Miért szerinted mitől "csajos" egy telefon?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3437) air válasza negatiw (#3435) üzenetére


air
nagyúr

Ha így látod... :C

(#3436) magicbox:
Hát nem a méretétől. :N
Mondjuk ettől. :DD
Ugye nem kell jobban megmagyaráznom? ;]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3438) magicbox válasza air (#3437) üzenetére


magicbox
senior tag

Aha... Érdekes, nem sok lányt láttam 4.3as telóval rohangálni. Akkor gondold végig a 2012-es modelleket. Szerinted melyik célozza meg a lányokat? És hobbiból adják rózsaszínű kupakkal...

Hello Kitty gyerekeknek van sztem. A párom meg 25 éves felnőtt nő :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3439) air válasza magicbox (#3438) üzenetére


air
nagyúr

Hagyjuk. Igazatok van. Csajos telefon.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3440) ESP23 válasza magicbox (#3436) üzenetére


ESP23
senior tag

Na ez a telefon csajos. ;]

Az Xperia U egyáltalán nem az.

[ Szerkesztve ]

(#3441) sutszi válasza magicbox (#3438) üzenetére


sutszi
veterán

Rossz az ok-okozati összefüggés...

A gyártó nem azért csinál "kis" telefonokat mert a nőket célozza,...
A méret inkább az alsó / közép / felső kategóriát jelképezi...Azért nem véletlen, hogy a high end cuccok nem 3.5" méretűek....Szóval semmi köze a "csajos" dologhoz...

Egyébként egyik sem kimondottan csajos...különben a marketing keményen építene rá...

Az egy más téma, hogy ki mit gondol oda indoklásnak...attól még nincs igaza.

(A hello kitty meg már rég nem a gyerekek "kiváltsága"....Sok 18+ embernek szánt ilyen termék van, és ezek az emberek nem is szégyenlik azt a többi embernek mutogatni úton útfélen...)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3442) magicbox válasza air (#3439) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem uniszex és alapvetően fiataloknak készült. Csak ne szóld le a lányokat, ha ők másképp közelítik meg. Érdekesebb lenne minden tech fórum, ha lányok is részt vennének benne.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3443) magicbox válasza sutszi (#3441) üzenetére


magicbox
senior tag

Ezzel én teljesen egyetértek.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3444) pit stop válasza Jimmy66 (#3430) üzenetére


pit stop
addikt

Milyen sasszem vagy, és tényleg látszik :)

Aki eladná fehér kupakját esetleg, akkor vevő vagyok rá :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#3445) Ramoskaa válasza magicbox (#3417) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

nem értem miről beszéltek.. nem rég óta jöttek be az okos telefonok! annak idején a Samsung s5230-am is nőies volt ,mert kicsi volt a kijelzője? vagy a 3310-es is? nem mindenki szereti a lapát méretű telókat.., de attól még nem lesz nőies a telefonja..

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3446) sutszi válasza magicbox (#3442) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem uniszex és alapvetően fiataloknak készült. -> Ez oké. Szerintem így van helyén kezelve a dolog.

Csak ne szóld le a lányokat, ha ők másképp közelítik meg. Tudod így indulnak a hülyeségek... Ha valami nem úgy van akkor ne kreáljunk már mögé saját kerettörténetet mert az jobb...

Érdekesebb lenne minden tech fórum, ha lányok is részt vennének benne.
A párom jelen van a PH fórumon és amúgy nem tűnik ki egyértelműen a hozzászólásaiból, hogy nőről van szó...

(#3444) pit stop
Az enyém ehhez képest sokkal durvább. Megpróbálok róla lőni egy képet valahogy....

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3447) magicbox válasza sutszi (#3446) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem összekeveritek, hogy én mit gondolok vagy a lányok mit gondolnak. Ha nekik azért lányos mert a telefon pici, és édesen világit akkor rázhatja mindenki a rácsot, a véleményük nem fog változni. Air kérte, hogy a párom mondja el, hogy mitől lányos, ő elmondta. Akkor miért nem lehet ezt elhinni és elfogadni?

"Hölgyek" idézőjelben és pfffff... nekem konkrét leszólás

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3448) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

kupakokat láttam mindenféle színben ebay-en lehet rendelek, mert tegnap sikerült leejtenem és a kupak széle megnyomódott picit ,szerencsére ennyivel megúszta nagyjából :)

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=sony+xperia+u&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=sony+xperia+u+bottom&_sacat=0

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3449) sutszi válasza magicbox (#3447) üzenetére


sutszi
veterán

Én tudom te mit gondolsz...

Elhiszem, hogy a párodnak meg az a véleménye amit leírtál. Csak igazából olyan mint egy kitalált történet.

Az elfogadás meg akkor menne (könnyebben)...ha lenne valami alapja...de ő az ízlése alapján idealizálja a telefonkategóriáját...és rossz a végkövetkeztetés. Ez általánosságban úgy hangzik: "Attól, hogy még valaki úgy gondolja, még egyáltalán nincs úgy"

Mindössze erről van szó...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3450) mrlujoak válasza Jimmy66 (#3430) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen, gyakorlatilag bármelyik U modellen felbukkan.

Kicsit mélyebben utánanéztem.
Egyszerű az oka. A két felet csak egymáshoz illesztik. Nem ragasztják.
Így aztán a hőtágulás (természetes környezeti hőm) során ott látszik. Mozog, tehát ha erősen mozgatod, pár mm-t tud mozogni.

Mivel ez a két fél összeillesztésének tűrése, így "megtűrt" hiba.
A tűrésérték miatt van, hogy egyes modelleknél nem látszik, vagy csak melegebb/hidegebb napokon látszódik.
Ezred mm-es illesztésekről beszélünk.

Egyébként magán a MobilArena által tesztelt modell esetén is látni. Kisujj begyénél nagyon is jól kivehető.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.