Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Vitaqo válasza SztiviVander (#5600) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Megvárom míg betanul, aztán kiderül. Igaz az adaptív akkumulátorkezelés be volt kapcsolva, lehet az se tesz jót neki. Valahol olvastam, hogy érdemes kikapcsolni.

(#5602) batai15 válasza kress (#5599) üzenetére


batai15
félisten

Alapvetően nem. Van egy egy ilyen fontossági szintje az alkalmazásnak többek között hogy mi legyen a prioritás a memóriában tartásra . Továbbá figyeli milyen sűrűn van használva az adott app. Rambol nem lövi ki,mert legtöbb app újra indul mivel itt valódi multi task van . A jegeles viszont az az hogy ki kapcsolja az adott appot és max ilyen push stb értesítés van .

(#5603) Mike3090


Mike3090
csendes tag

A kamerával kapcsolatban van egy észrevételem. Ha full hd/4k 30 fps vidót rögzítek és a zoom kamerára váltok akkor nagyon remegős a kép. Elvileg ebben is van optikai stabi. Fényképezésnél nincs is ezzel gond, csak vidófelvételnél. Mi lehet a hiba? Videóstabilizálás be van kapcsolva.

(#5604) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Nálatok működik a HDR a Netflix appban, vagy működött valaha?

(#5605) hape60 válasza arpivw81 (#5558) üzenetére


hape60
aktív tag

Ezt nem tudom, az XDA-n figyelem a fejleményeket. Ami eddig volt, mind lefagyott, nem működött - most viszont van valami remény, állítólag van olyan Gcam, ami már majdnem jó: [link]

(#5606) Dr.NX


Dr.NX
addikt

(#5607) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok!

Használjátok az akkumulátorvédelmet?

(#5608) Mike3090 válasza Vitaqo (#5607) üzenetére


Mike3090
csendes tag

Ha le vagyok merülve éjjelre úgy rakom töltőre, hogy bekapcsolom, meg esetleg gépre ha osztom a netet és nagyon fent van a százalék akkor bekapcs

(#5609) kress válasza Vitaqo (#5607) üzenetére


kress
aktív tag

én nem, régen googlizés után arra jutottam, hogy az inkább a kiállító termi darabokhoz jó, amik folyton töltőn vannak

(#5610) Usgyi válasza Vitaqo (#5593) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Már volt néhány töltési ciklus, Én nem érzem jobbnak az üzemidőt, de legalább rosszabb se lett...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#5611) ricsmoka


ricsmoka
tag

Sziasztok! Egy S21-ről fogok ilyen telóra váltani. Meg vagytok vele elégedve? :)

[ Szerkesztve ]

(#5612) bollokcs80 válasza ricsmoka (#5611) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Meg. :D

B.Cs.

(#5613) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Hogy kivitelezhető az, hogy ha egy appot letörlök a telóról akkor a megüresedett helyre ne ugorjon a következőnek az ikonja?
Köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5614) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok!

Van lehetőség hívásrögzítésre bármilyen úton-módon? :)

(#5615) Bibby válasza Mike3090 (#5603) üzenetére


Bibby
addikt

Érdekes mert hétvégén én is csináltam egy videót és a zoomkamerás része nagyon remegett.
Most viszont ha indítok begy videózást akkor jól működik. :F

Ελευθερια η θανατος

(#5616) Dr.NX válasza Zsolty20 (#5614) üzenetére


Dr.NX
addikt

Van.

Elfogadom a sütiket.

(#5617) keszo válasza Zsolty20 (#5614) üzenetére


keszo
őstag

Simán felraksz egy progit hozzá és kész.
De ez bármelyik készülékre meg van.

Attila

(#5618) SztiviVander válasza keszo (#5617) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ja es kihangositva telefonalsz mindig hogy a mikrofon valami ertelmezhetot fel tudjon venni es ugy is leginkabb csak azt amit te mondasz. Az is megoldas, csak szerintem egy kalap sz.r :C Plusz az osszes ilyen semmitero app fizetos.

[ Szerkesztve ]

(#5619) gyuri2008 válasza SztiviVander (#5618) üzenetére


gyuri2008
veterán

Cube acr működik.

(#5620) SztiviVander válasza gyuri2008 (#5619) üzenetére


SztiviVander
őstag

Mind mikrofonrol tud caak felvenni, nativ rogziteshez semmilyen 3rd party app nem fer hozza ugy kb az a11 ota. Amugy olvasd el a velemenyeket rola, az mindent elmond. Legtobb ilyen appnal kiirtak hogy bocs google elvette a nativ felvetel lehetoseget es vacakabb (finoman fogalmazva) lesz a minoseg, de van ami inkabb sunnyog.

(#5621) ricsmoka


ricsmoka
tag

Sziasztok! Valami jó tokot tudtok ajánlani? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#5622) shapphire válasza ricsmoka (#5621) üzenetére


shapphire
tag

Elég tág így a kérdés.
De amúgy Spigen.

(#5623) ricsmoka


ricsmoka
tag

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#5624) Balázs Z. válasza ricsmoka (#5621) üzenetére


Balázs Z.
tag

Én ilyet használok, fél év után is tökéletesen meg vagyok vele elégedve: Spigen Rugged Armor

(#5625) ricsmoka


ricsmoka
tag

Köszi😀

[ Szerkesztve ]

(#5626) bollokcs80 válasza Balázs Z. (#5624) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nekem is ilyesmi van, megerősítem, hogy jó. :R

B.Cs.

(#5627) Rigormortiis válasza Balázs Z. (#5624) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Harmadik telefonom, amin Rugged Armorom van, én is csak ezt ajánlom!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#5628) keszo válasza SztiviVander (#5618) üzenetére


keszo
őstag

:W :W :W :W :W
Örülök, hogy et mindent is tudsz.

Attila

(#5629) Dr.NX válasza keszo (#5628) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ha nem értesz hozzá, legalább maradj csöndben.

Elfogadom a sütiket.

(#5630) keszo válasza Dr.NX (#5629) üzenetére


keszo
őstag

Hát ja te is nagyon értesz hozzá....
:Y :W
Az lényegtelen hogy több éve használom.

Attila

(#5631) SztiviVander válasza keszo (#5630) üzenetére


SztiviVander
őstag

Es mit is? Mert konkretumot nem irtal csak hogy rakjon fel egy appot. Az ugy nagy segitseg. Nem hupakolni kell rogton hanem elmondani ertelmesen mit hasznalsz, min, hogyan.

(#5632) csonkadavid válasza shapphire (#5622) üzenetére


csonkadavid
tag

Nekem a ringke tokok váltak be. Ezen most Ringke Fusion van.
Szilikon és polikarbonát.

(#5633) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Aki használja a telefont érzékel melegedést?
Az enyém 25 fokos helységben 38 fokos a telefon.
A kijelzőn érzékelem, hogy meleg a telefon.
Amikor töltöm akkor még jobban.
Ez normális?
Rigormortiis.
Mi lehet a gond?
Vagy el kell fogadni?
A telefonálás közben veszem észre.....

[ Szerkesztve ]

(#5634) Rigormortiis válasza gyuri2008 (#5633) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az nem fasza. Nekem nyugvó helyzetben egyedül akkor megy 37-38 fok közelébe, ha wireless töltöm 10W-al.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#5635) kress válasza gyuri2008 (#5633) üzenetére


kress
aktív tag

milyen app mutatja, vagy merre van a menüben a hőfok?

(#5636) gyuri2008 válasza kress (#5635) üzenetére


gyuri2008
veterán

Akku+
De érzem a fülemmel is.
Ellenben hamar vissza hűl normális állapotra 28.6 fokra.
Az A52-es telefonomnál nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#5637) ricsmoka


ricsmoka
tag

Pont most töltöm. Semmi melegedés😀

[ Szerkesztve ]

(#5638) ricsmoka


ricsmoka
tag

Valami jó beállítást tudtok ajánlani akksi kímélés céljából? :)

[ Szerkesztve ]

(#5639) proradeon válasza ricsmoka (#5638) üzenetére


proradeon
őstag

Én a Settings -> Battery & Device care -> Battery -> Background usage limits menüpontban beraktam "Deep sleep"-be minden olyan appot, amiknek részemről nem szükséges a háttérben futása. Ez nekem viszonylag sokat dobott az idle akkuidőn. (Persze vannak olyan appok, amiket nem szeretném, ha bezárogatna az android, ezért azokat a "Never sleeping apps" listára raktam.)

Ezen felül szerintem azzal lehet nyerni akkuidőt, hogy kikapcsolod a 120 Hz-et és az 5G-t. (Én ezekkel az opciókkal nem éltem. Mindkettő be van kapcsolva.)

Ja és a "Protect battery"-t aktiváltam, így nem engedi 85% felé tölteni az akkut.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5640) batai15


batai15
félisten

Én a dexel szenvedek. Wireless módban jól működik ,de usb hubbal hdmi-n keresztül ,van hogy percenként le választja magát ,de van hogy fél órát is megy hiba nélkül . Több hubot próbáltam ,másik kábel , felbontás csökkentés ,de egyik sem oldja meg. Pedig jó lenne ez a Dex ha stabil lenne.

(#5641) Vitaqo válasza proradeon (#5639) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Lehet tudni mit raktál oda? Én a freet meg az AR-es baromságokat már száműztem, de még nem dobott rajta sokat.

(#5642) Bibby válasza gyuri2008 (#5633) üzenetére


Bibby
addikt

Ez így kicsit kevés info. Mert teljesen normális ha pl játszol. Ha az asztalon pihen akkor meg teljesen nemnormális.

Ελευθερια η θανατος

(#5643) proradeon válasza Vitaqo (#5641) üzenetére


proradeon
őstag

Android auto, Bixby Vision, Samsung Calendar, Dictionary, Files, Galaxy Themes, Google Meet, Samsung Reminder, Samsung Galaxy Friends, Secure Folder, Separated Apps, Smart Switch, Google TV, Samsung Free. (És mindemellett minden felesleges Samsung bloatware-t letiltottam az Apps menüpontban, amit csak engedett tiltani. Nyilván adb-vel többet is lehetne disabled state-be rakni, de mivel nem találtam megbízható, friss "safe to disable" bloatware listát Samsung telefonhoz, ezért inkább semmit nem tiltottam, amihez már adb kellett volna.)

Fentiek csak azok, amik alapból fent vannak a telefonon. Ezen kívül még egy csomó olyan appot is betettem, amit már én telepítettem fel, de semmi szükségem rá, hogy a háttérben fusson (pl. Bolt, Foodora, Wolt, Shazam, Speedtest stb).

Nagy csodát persze ettől nem kell várni. Én keveset nyomkodom a telefont, és így valamivel több mint 2 napot megy el (amihez max 1-2 óra kijelzőidő társul).

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5644) Bibby válasza batai15 (#5640) üzenetére


Bibby
addikt

Ott valami a setupoddal van, nálam semmi baja, pedig valami olcsó dzsunka adapterrel használom.

Ελευθερια η θανατος

(#5645) batai15 válasza Bibby (#5644) üzenetére


batai15
félisten

Jajj hagyjuk már ezt a setup dolgot ,azt se tudod mit beszélsz már ne haragudj. :DDD próbáljak még ki vagy 15 féle hubot ,meg megjelenítőt ,HDMI kábelt ?hogy mindig ugyan az legyen a vége ?Ne vicceljünk már :U
Telefon meg egyébként hibátlanul üzemel :U

[ Szerkesztve ]

(#5646) dani1954 válasza Balázs Z. (#5624) üzenetére


dani1954
újonc

Szia!

Jól látom a képeken, hogy ezzel a tokkal nem fog döcögni a teló ha asztalra rakva nyomkodja az ember? :D

Spigen van enyémen is, de a döcögős féle, úgyhogy váltanék erre, ha ezt megerősíted nekem :D

(#5647) Bibby válasza batai15 (#5645) üzenetére


Bibby
addikt

Én csak segíteni akartam azzal, hogy nálam és nyilván néhány millió embernél jól működik, ergo valami hibának nálad kell lennie.
De te inkább egy f@sz vagy. Lelked rajta.

Ελευθερια η θανατος

(#5648) batai15 válasza Bibby (#5647) üzenetére


batai15
félisten

Az ilyen típusú kommentek nem sok értelme van. Nem user error ahogy régebben közkedvelten mindenre rá húzták. Attól hogy esetleg nálad ok ,nem jelenti azt hogy másnak is. .relativ kevesen használják a dexet ,és nem csak nekem van gondom ahogy nézem neten , szóval amihez nem értesz ,ne mondj hülyeséget köszi. :U

[ Szerkesztve ]

(#5649) batai15 válasza batai15 (#5648) üzenetére


batai15
félisten

A sértegetést meg mellőzd ha nem akarsz pihenni.

(#5650) resist


resist
tag

Akinek gondja volt vele (pl. nekem is), úgy nézem a frissítéssel megjavult az időzített szemkímélő mód. Eddig most kikapcsolt reggel rendesen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.