Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) nggabi válasza lefkosia (#10347) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha nem sikerül megoldanod a problémát keress meg privátban ;)

"szenyor dzsíííí"

(#10352) DeathAdder válasza Cyberpunk (#10339) üzenetére


DeathAdder
veterán

Oké.

Szóval ha most fennt lesz a thor és később vájpolni akarok, akkor ajánlatosabb arra az időre feltenni egy speedmod vagy notecoret?

(#10353) lefkosia válasza nggabi (#10351) üzenetére


lefkosia
őstag

Sajnos XEU rommal is függő maradt :W. Ment privát

The Truth Is Out There

(#10354) 206 cc válasza lefkosia (#10353) üzenetére


206 cc
senior tag

Az eredeti efs mappát tedd vissza azt elfelejtettem mondani...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10355) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Van uj mobil odin a playen

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#10356) lefkosia válasza 206 cc (#10354) üzenetére


lefkosia
őstag

Visszamásoltam a EFS-t, de továbbra is hálózati kódot kér... :O

The Truth Is Out There

(#10357) nggabi válasza lefkosia (#10356) üzenetére


nggabi
nagyúr

sajna utána már ez lesz ha egyszer rákerült a német rom. csirkésfixet neki :DDD

visszamásoltad csak nem engedi írni az efst. látszólag jó de reboot után nem.

az viszont vicces h a független telókat is lezárja :W

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#10358) lefkosia válasza nggabi (#10357) üzenetére


lefkosia
őstag

Ez hihetetlen, hogy gyári független telefont is zár, maradtam volna a LRG-nél :W

The Truth Is Out There

(#10359) 206 cc


206 cc
senior tag

na igen...ez igaz.. "csirkésfixet neki" :C :C :C ...ez mekkora szöveg :DD :DD :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10360) FoxPuppy


FoxPuppy
tag

NOTECORE KERNEL I <3

sziasztok feltehetőleg 99%ban egy újabb KOCKA tulajdonos sorait olvashatjátok.
A történet a következő:

vásárlás után minden féle csinos Romokkal próbálkoztam , cserénél mindig visszatértem a AbyssNotekernel42CW onnan ment a wipe illetve az isntall minden...
sajnos a legjobbat (ROM) még én sem találtam meg így visszatértem a LQ3-ra notecore kernellel mivel "mindenki" azt dicsérte....
utólag a 14.0 volt fent a cwm-be akartam volna frissíteni a a launchert kb egy óra volta amire bejött az update megtörtént. most gondoltam ha kijött a 14.1 megpróbáljk felrakni mert az előző nem volt egy csoda valami valami a wifit dbáta az én készülékemen...
ismét CWM már be sem akart jönni telefon a galaxy NOTE feliratnál megállt.
jött az odin felment rá egy GB rootolt rom hiba nélkül (elvileg ahogy eddig is) és sajnos most is ugyanaz NOTe felirat és freeeeeze.... :((
semmire nem reagál down mode még van....

valakinek valami épp kéz---láb ötlet...?!

(#10361) lefkosia válasza lefkosia (#10358) üzenetére


lefkosia
őstag

Egy notecore kernel linket kérnék, illetve egy CWM-t.

Amint rendbe jön az imei, akkor a továbbiakban fennáll a veszély, hogy zárni fog?

The Truth Is Out There

(#10362) nggabi válasza 206 cc (#10359) üzenetére


nggabi
nagyúr

mondjuk én hitetlen vagyok, azért belenéznék lefkosia nvdata.binjébe ;]

foxpuppi ha noteciton vagy akkor wipeot neki.

a cwm és a notecore egyben van. igen, az újabb romokon le fog sajna zárni.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#10363) lefkosia válasza nggabi (#10362) üzenetére


lefkosia
őstag

Már belenéztem, és xeh kód van. Samsung boltba vettem 170 e ft-ért

The Truth Is Out There

(#10364) FoxPuppy válasza nggabi (#10362) üzenetére


FoxPuppy
tag

igen azt vágom,de se CWM nem jön be sa a rom nem indul ... :(((((((
noteciton ????

köszönöm

(#10365) nggabi válasza FoxPuppy (#10364) üzenetére


nggabi
nagyúr

rakd újra a kernelt odinnal, a v14et, majd cwm, wipe, reboot. esetleg lrgt kompletten odinnal de utána gyári kernelen ne resetelj.

"szenyor dzsíííí"

(#10366) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Melyik thort rakjam fel cm9 -hez?

Mi a különbség a sima, extreme és a burn között?

(#10367) Kapanyél válasza DeathAdder (#10366) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az, hogy milyen CPU hőmérséklet mellett mekkora órajelet engedjen neki. Az Extreme még belefér, a Burn verziót már nem merném föltenni.

Fontos! A Thor kernelek telepítése előtt formázd a cache partíciót és töröld a dalvik-cache-t!

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#10368) DeathAdder válasza Kapanyél (#10367) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tehát ezekkel a kernelekkel a cpu overclockolva lesz?
Akkor melyiket ajánlanád? az Extreme? Ez az aminek a minimális órajele 25 mhz-re is leesik?

Rendben, előtte formázom a cache partot és a dalvikot is :R
De a cm9 kernele alól formázhatom ezeket? nem lehet baj?

(#10369) Kapanyél válasza DeathAdder (#10368) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nyugodtan formázd CM9 kernelével, az biztonságos.
Alapból a Thor kernel nem overclock-ol. A CPU throttling-ot szabályozza csak.
Normal: cpu throttling at 72c and at 1GHz
Extreme: cpu throttling at 75c and at 1.2GHz
Burn: cpu throttling at 85c and at 1.4GHz

Azaz a processzor hőmérsékleténél ennyire veszi vissza a CPU órajelét magától, külső szoftver nélkül.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#10370) FoxPuppy válasza nggabi (#10365) üzenetére


FoxPuppy
tag

huhhhhh mostmár csak 0%...... köszöntem
!!!! kicsit para volt... :D

felment odinnal a rootolt gb romra a 14.1 nagy hírtelen a 14et nem találtam.
és láss csodát így már bejött a CWM meg persz megkaptam a sárga 3szöget... :D
majd eltüntetjük valahogy....

a továbbiakban (hátha valakiek hasznos leírom):
a kernelből rögtön ment fel a 42safe kernel onnan meg a CM9- most kicsit nyúzom azt még mindig bennük bízom a legjobban , ha még nem is fejlesztenek.... :((
a cm9.flash után jött factory és dalvik (persze még mindig 4.2ből ) szépen normál első restart idő után felált :))

nagyon szépen köszöntem nggabi !

már csak egy kérdés az ugyanúgy odinnal felrakott rootolt-gb romban akkor miért nem akart bejönni a CWM ??? (eddig mindig bejött , mint írtam így váltottam rom-ot hogy mindig visszamentem GB + 4.2re) az odinnal gb-re feltapített 14es notecore meg símán bejöt... ? :F

(#10371) KTTech válasza FoxPuppy (#10364) üzenetére


KTTech
veterán

Semmi gond nincs vele, csak több időt kell várni, kb. 1 perc, mire belép CWM-be. Ismert probléma volt a v14-nél, a v14.1-ben javítva lett (a JRCU okozta, ami egy másik RCU-ra lett cserélve az update-ben).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10372) DeathAdder válasza Kapanyél (#10369) üzenetére


DeathAdder
veterán

Rendben, köszi :)

És ha lesz frissebb thor, akkor annak telepítése előtt is ugyanúgy vájpoljam a partot és a dalvikot?

(#10373) FoxPuppy válasza KTTech (#10371) üzenetére


FoxPuppy
tag

figyi azt láttam én is hogy bug volt és javították,de nekem öt perc után sem jött be és
amint írtam az utolsó belépésnél teljes kakukk lett... :F azért így kernelt kiadni nem korrekt
(persze a nricket okozó samsung bughoz képest ez csak csíntevés........................)

lényeg ami lényeg persze mindenki azt mondja hogy CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE illetve ne muszállyyyyyyjjj használni, és emellett minden tiszteletem a lelkes sw fejlesztőknek főleg, akik szabad idejüket feláldozva ingyen teszik, de AKKOR is kicsit megmosolyogtató és egyben örömteli hogy ennyire tolják de azért lehetne csak két hetente is normális kvázi "stabil" kernel....

ez persze egy privát vélemény....

ja és természetesen én sem vettem volna már a sokadik androidot hanem lehetne naponta "hackelni" ...... :DD

nc

üdv :R

[ Szerkesztve ]

(#10374) 206 cc válasza FoxPuppy (#10373) üzenetére


206 cc
senior tag

esetleg nem engedted el az első logo betöltése után valamelyik gombot??...mert az miatt történhetett ilyen...

más!:
-esetleg valaki minőségi fóliát akar most akciózik az InvisibleSHIELD -30% aug 31-ig
nem kapok kedvezményt érte,csak most jött mail-ben... :R :R

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10375) #68216320


#68216320
törölt tag

Valaki tudna megoldást arra, hogy CM9 alatt miként lehetne használni a TW alapú ROM-nál lévő Vezetés Mód-ot? Szeretném, ha a szövegfelolvasó bemondaná hívásnál a hívó nevét v. telefonszámát. Ezt egyelőre csak TW alapú ROM-nál találtam meg. Viszont, ha nem CM9-et használok folyamatosan az az érzésem, hogy elhajítanám a telefont. Kizárólag ez a funkció kellene és végre megfelelne a készülék az igényeimnek.

(#10376) FoxPuppy válasza 206 cc (#10374) üzenetére


FoxPuppy
tag

nem nem azt, vágom hogy akkor bukik a cwm és szerencsésebb esetben betöltődik a rom de mostr nem azt törtéént....
szorongattam mind3gombot 2percig isés semmi , volt amikor direkt elengedtem és akkor is 0...

na mind1, köszönöm a tippeket , ezek szerint már ilyet is tapasztaltunk ... :)

(#10377) KTTech válasza #68216320 (#10375) üzenetére


KTTech
veterán

SVOX+Magyar nyelv (Mariska) + Talking Caller ID

Nekem csak ezzel működik rendesen...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10378) KTTech válasza FoxPuppy (#10373) üzenetére


KTTech
veterán

Én semmi ilyet nem tapasztaltam, amikor cseréltem a kernelt, szóval nálad valami egyéb, egyedi gond lehetett... sőt, még senki nem panaszkodott ilyesmire az XDA-n sem.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10379) #68216320 válasza KTTech (#10377) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szuper. Kipróbálom. Első kettő eddig is megvolt, az utolsó hibádzott még. Köszi.

(#10380) FoxPuppy válasza KTTech (#10378) üzenetére


FoxPuppy
tag

hát igen valami ilyen én sem tapasztaltam ilyet egyik telómnál sem ezért is írtam h nc...

(#10381) lefkosia válasza nggabi (#10362) üzenetére


lefkosia
őstag

A mai napi kálváriám szerencsére végett ért. Visszaálltam LPY (XEH) wipeok megvoltak, de még mindig lock volt rajta. Visszamásoltam a eredeti efs-t, és a lock megszűnt. Érdekes, amikor LRK-ra visszamásoltam a lock ugyanúgy megmaradt. Nem értem, de most egy ideig maradok ennél. Remélem ezt a fajta hatalmas hibát javítani fogják...

Külön köszönöm nggabi kollégának a segítséget. :R

The Truth Is Out There

(#10382) 206 cc válasza lefkosia (#10381) üzenetére


206 cc
senior tag

Grat a torturához :R :R az angol LRK-t azért felteheted az még senkinél nem okozott hibát.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10383) lefkosia válasza 206 cc (#10382) üzenetére


lefkosia
őstag

Megpróbálom, bár egy kissé félek. Amennyiben most is lock-ol, akkor azonnal beviszem a samunak.

The Truth Is Out There

(#10384) nggabi válasza lefkosia (#10383) üzenetére


nggabi
nagyúr

és mit mondasz majd? h az ír rom lezárja a magyar telódat? :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#10385) 206 cc válasza lefkosia (#10383) üzenetére


206 cc
senior tag

ööö...azt nem igazán ajánlanám,mert nekik lenne igazuk.Az utolsó független magyar rom az LPY azt hiszem...szóval csak azt használhatnád hivatalosan.Root nélkül ugye! :R :R :R

MÁS:
-tudom nem ide vágó dolog ,de aki teheti nézze meg a TED c. filmet...leröhögtem az arcom rajta

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10386) lefkosia válasza nggabi (#10384) üzenetére


lefkosia
őstag

Érzem a gúnyt, de sebaj...Samsung boltban vettem a telefont 170.000 e ft, és eddig bármilyen romot tettem fel semmi baja nem volt.

Feltettem a LRK (XEU), és nem zárt le :P

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There

(#10387) kisstom válasza KTTech (#10260) üzenetére


kisstom
csendes tag

Ebayről rendeltem 1A-es töltőt, első volt, hogy Primoval teszteltem, nekem simán rátölt 10-15 percenként 1% ot...

(#10388) KTTech válasza kisstom (#10387) üzenetére


KTTech
veterán

Kérdés, melyik kernellel ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10389) kisstom válasza KTTech (#10388) üzenetére


kisstom
csendes tag

Criskello v7 (GB) Franco kernellel

(#10390) nggabi válasza lefkosia (#10386) üzenetére


nggabi
nagyúr

most ha egyszer vicces... ha én szervizes lennék kiröhögnélek és hívnám a többieket is ;]

az viszont h nem zárt le a xeu lrk valóban arra utal h gyári független telód van... ritka. pl épp a napokban futottam bele egy elektronikai nagyáruházlánc által 200kért eladottba, és az bizony gyárilag is DBT-s volt... :(

"szenyor dzsíííí"

(#10391) lefkosia válasza nggabi (#10390) üzenetére


lefkosia
őstag

MInd1 a gond megoldva a Te segítségeddel, melyet köszönök :R
Érdekes, hogy közel 200 e ft telefon, és DBT. Megijedtem eléggé, hogy az enyém nem gyári független, igaz akkor a fejükre húztam volna a telefont ;] . Buherált Note-ot olcsóbban lehet szerezni.

The Truth Is Out There

(#10392) nggabi válasza lefkosia (#10391) üzenetére


nggabi
nagyúr

nincs mit :)

"szenyor dzsíííí"

(#10393) KTTech válasza kisstom (#10389) üzenetére


KTTech
veterán

Na ez az :) De az enyémnél, lásd az alsó sort, már nem ez a helyzet (és nincs az a pénz, hogy visszamenjek GB-re, vagy Franco-t használjak, utóbbival sok rossz tapasztalatom volt)...
Persze a Speedmod kernel gyorsabban tölt, de a NoteCore sokkal jobban megy.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10394) 206 cc válasza KTTech (#10393) üzenetére


206 cc
senior tag

öööö...honnan van 14.2-d....béta tesztelő vagy?....Jól müködik?...megkaphatom?...jó a std is :R :R

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10395) KTTech válasza 206 cc (#10394) üzenetére


KTTech
veterán

Nem vagyok beta teszter, de ez egy apró hibajavítás, ami a VM-be nyúl bele és csökkenti a memóriaigényt... jól működik, némileg magasabb árammal tud tölteni, mint a v14 (de ezt már a 14.1-ben aktiválta, kapott a stockhoz képest 100mA-t pluszban).

Csak OC verzió van belőle. XDA fórum 626. oldalán van fent egyébként :)
changes -

Reworked VM settings
LowMemoryKiller form kernel 3.5

download

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10396) KTTech válasza KTTech (#10395) üzenetére


KTTech
veterán

Azt vettem észre, hogy a 14.1 és a 14.2 is többet eszik, mint a v14... lehet, vissza kell állni arra.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10397) nggabi válasza KTTech (#10396) üzenetére


nggabi
nagyúr

szerencse h én nem frissítettem :DDD már akartam de valahogy kimaradt... a v14 se az über ám... nálam a 3 óra kijelző épphogy megvan...

"szenyor dzsíííí"

(#10398) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szerintetek mit tegyek? Retentően zabálja az akkut 20 perc -10%. Azt csak edge-n vagylk most, s minimum fényerőn. Teljes formázás + wipeok?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10399) nggabi válasza Cyberpunk (#10398) üzenetére


nggabi
nagyúr

még 1 hét van a nót2ig, addig jó így :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#10400) Cyberpunk válasza nggabi (#10399) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mondjuk ja.:D De akkor menjen bele egy 3000-es akku, ebbe is mehetett volna hely lenne.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.