Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Elég üres rom ami azt illeti :D
Fél oldal a programok, nincs play sem meg hasonlók :DDD

Hogy lassú e, azt még nem tudom..

(#10302) Cyberpunk válasza nggabi (#10300) üzenetére


Cyberpunk
félisten

gapps kell neki.:D A JB-s funkciók mennek, az állapotsávos email meg ilyenek is okésak. alap launcher-el egész jó, de nem mondanám gyorsabbnak a 4.0.4-nél. Nova van még elékelve hozzá, azzal akad. Megnézem Apex-el még.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10303) DeathAdder válasza DeathAdder (#10301) üzenetére


DeathAdder
veterán

Laggos is, méghozzá nem kicsit.. :(((

(#10304) Cyberpunk válasza DeathAdder (#10303) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem ennyi elég is volt. Megyek vissza 4.0.4-re. De legalább van valami, lassan majd alakul. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10305) Pietro 22


Pietro 22
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Augusztus 11-én vásároltam a T-Mobile-nál egy Galaxy Note telefont.
A telefonon 2.3.6. Gingerbread fut. Olvastam, hogy elméletileg már megjelent a T-Mobile-nál a hivatalos Ice Cream Sandwich. Kies nekem még új dolog, de ahogy próbálgattam, nem nagyon ajánlgatta fel nekem a frissítés lehetőségét. A Beállításoknál alul a Telefon névjegynél nincs olyan, hogy szoftver frissités, vagy bármi ami erre utal. Tudok nézni infót, imei számot, akkumulátor adatokat, firmwire-t, de semmi olyan nincs, ahol tudnék frissíteni.

Szeretnék frissíteni a telefonon, de nem szeretnék főzött romot tenni rá, csak hivatalosat, mindenféle buherálás, meg sallang menteset. Rootolni se szeretnék még.

Olvastam az Odinról, de sok infórmációm nincs róla, hogy mi hogy működik.

Tudtom nekem segíteni, hogy milyen lehetőségem van telefont frissíteni, azon kívül, hogy Samsung üzletbe megyek, vagy T-Mobilehoz?

Előre is köszönöm a megtisztelő válaszotokat.

(#10306) DeathAdder válasza Cyberpunk (#10304) üzenetére


DeathAdder
veterán

Így van :C

Bár én még a 4.0.4-ben is keresem az igazit :(((

Mondjatok már nekem egy tutira pörgős rom+kernel+laucher (ha szükséges) kombót :))

(#10307) Cyberpunk válasza DeathAdder (#10306) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Valami CM9 + Thor kernel + Apex launcher. Nálam eddig az vált be.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10308) nggabi válasza Pietro 22 (#10305) üzenetére


nggabi
nagyúr

hali. pedig van valahol szoftver frissítés csak nem a névjegynél, hanem máshol. keress tovább :)

egyébként ha sikerül a frissítés és utána az ics-n esetleg problémákat észlelsz érdemes kiresetelni a telót.

lehetőséged még h letöltöd a romot a checkfussal, és odinnal feldobod. 1.hsz.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#10309) Pietro 22


Pietro 22
aktív tag

Hát nekem sehol sincs. Az egész telefont végigbújtam, de nem találok.

Jó lenne ezzel a szoftver frissitéssel ICS-t rakni a telefonra, aztán ha nem megy, akkor marad az Odin.

[ Szerkesztve ]

(#10310) Polllen válasza Pietro 22 (#10309) üzenetére


Polllen
nagyúr

A T-s GB-ben nincs OTA frissítés. Az enyémben sem volt.

1. KIES-sel próbálkozol, amíg csak nem dobja fel, hogy van frissítés.
2. odin-nal feldobot a hivatalos T-s LRI-t.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10311) nggabi válasza Polllen (#10310) üzenetére


nggabi
nagyúr

tényleg? :Y a kis genyák... :(

"szenyor dzsíííí"

(#10312) Pietro 22 válasza Polllen (#10310) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Óhh. Akkor ezért nem találtam. Wifi hiányában akkor marad a 2. változat.
2. változatban tudtok segíteni nekem? Hol találom akkor ezt a hivatalos ICS romot, illetve Odinnal való frissítést hogy kell megcsinálni?

(#10313) Pietro 22 válasza Pietro 22 (#10312) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Találtam egy ilyen romot:
N7000XXLRI_N7000TMHLG1_TMH.rar
Ez egy .rar file. Ebben van egy N7000XXLRI_N7000TMHLG1_TMH nevű MD5 fájl.

Letöltöttem a gépre az Odin3 v1.83-t amiben van maga a program (rákattintok és indul, nem kell telepíteni) és két PIT fájlt, egy 16GB.pit ill. 32GB.pit. Gondolom nekem ha kell ez, akkor a 16GB.pit kell mert nekem 16 GB-os a telefonom belső tárhelye.

Akkor ez lenne a frissítés menete?

- Elindítom az Odint.
- A PDA részhez betallozom a N7000XXLRI_N7000TMHLG1_TMH MD5 fájlt.
- A Re-partition elől kiveszem a pipát.
- Telefont download módba teszem. Rádugom a gépre, és amikor felismeri a telefont nyomok egy START-ot?

Illetve a PIT fájlokkal ami az Odin mellett volt a tömörített mappában, kell valamit csinálnom?

(#10314) Polllen válasza Pietro 22 (#10313) üzenetére


Polllen
nagyúr

A pit file-kat elfelejtheted és lényegében ennyi.

De ugye az első hsz-t megnézted? :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10315) Pietro 22 válasza Polllen (#10314) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Oké köszi!

Igen megnéztem, onnan silabizáltam ki a telepítés menetét. Bár nem valami érthető nekem pár dolog ott. (velem van a hiba)
De akkor neki leselkedek ennek a frissítésnek.

Note előtt egy ZTE Blade telefonom volt, azt össze-vissza romoltam, meg mindent meg tudtam rajta csinálni szinte, de Note-tal máshogy állok a dolgokhoz. :D Drága telefon ahhoz, hogy téglásítsam. Meg sose volt Samsungom, nem nagyon tudom mi hogy meg a Samsungos világban. :)

(#10316) nggabi válasza Pietro 22 (#10315) üzenetére


nggabi
nagyúr

én a blédet nem értettem, ne izgulj :DDD elkezdtem elolvasni az 1.hszt de rájöttem a felénél h nem nekem való ;]

"szenyor dzsíííí"

(#10317) Pietro 22


Pietro 22
aktív tag

Még egy kérdés, a programok, beállítások képek, videók, megmaradnak majd nekem, vagy teljesen szűz lesz a telefon?

Nekem meg most ez ami furcsa még... :D

(#10318) 206 cc


206 cc
senior tag

hmmm...jól megszívatott a Note az elmúlt órában.Volt egy kis gondom ugye hogy vmi miatt kikapcsolgatott a note.Tegnap újratelepítettem az angol stock LRK+notecore v14-el.Feltöltöttem és tesztelgettem,ma kb du 16ó felé még 57% volt az akku...na mondom jó lesz ez nincs is gond nem kapcsol ki...hát hurrá!!!
Megnéztem 18:10 -kor és ki volt kapcsolva... :((( :((( :((( ...na valami nem oké...megpróbáltam bekapcsolni de alig jutott a pin kódig pittyegett hogy akku vagy hálózat?!!Rádugtam a töltőre és hajrá...de csak nem maradt bekapcsolva...hmmm...töltőn hagytam 25p-ig majd próba.Ismét semmi,pin kód beüt...pitty...pitty kikapcs, mintha nem is vett volna fel áramot pedig a töltő és a note is meleg volt.Még egyszer,hagytam 20p-t de nem jutottam előrébb...ismét kikapcsolt.Na gondoltam szervíz...még eszembe jutott kiveszem az akkut hát ha az megoldja :F :F :F ...és lőn csoda :Y :Y
visszatettem és 47%-on áll a töltés a note szépen bekapcsolt,nyomkodtam,böngésztem, játszottam kb 15p-ig és 5%-ot ment csak lejjebb.
Van amikor a technika beint :C :C :C :Y !!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10319) nggabi válasza 206 cc (#10318) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem lement 5%-ra az akku fél6ra, most épp 11-en van :DDD

Pietro 22: megmarad minden de ha nagyon laggol vagy merül resetelni kell majd később.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#10320) 206 cc


206 cc
senior tag

irják ennél a notecore v14-nél hogy kell wipe...én csak a dalvik-ot töröltem... :F

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10321) Pietro 22 válasza nggabi (#10319) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Értem köszi!

Rádugtam gépre, de nem ismerte fel a telefont, nem színeződött kis a COM felirat. Pedig eddig simán felismerte ha simán rádugtam gépre, tudtam fel-le rakosgatni dolgokat.
Utána néztem, elméletileg ha a KIES-t telepítem, akkor az felrakja a drivereit a telefonnak, mert az a baja. Most a KIES-re várok, lassan települ.

(#10322) nggabi válasza Pietro 22 (#10321) üzenetére


nggabi
nagyúr

ott van a driver is. csak ránéztél vagy el is olvastad? download módba is kell tenni... olvasd el még 2x utána gyere vissza ;]

206 cc: nem kell wipe.

(#10323): felraktam, egy rakás sz@r :DDD

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#10323) 206 cc


206 cc
senior tag

Samsung Smart Care – ingyenes telefon-karbantartó alkalmazás...ezt próbálta már vki? :F

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10324) Pietro 22 válasza nggabi (#10322) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Igen elolvastam. Download módba is tettem.
A drivereket nem vettem észre, ez jogos.

(#10325) Polllen válasza 206 cc (#10320) üzenetére


Polllen
nagyúr

A notecore-nál azt írják, hogy nem kell wipe, semmi sem kell, mert semmi haszna nem lesz. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10326) lefkosia válasza 206 cc (#10323) üzenetére


lefkosia
őstag

Próbáltam, nem egy nagy durranás, igazából semmit nem tud... :D

Samsung Smart Care

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There

(#10327) djapor96 válasza Cyberpunk (#10307) üzenetére


djapor96
őstag

nekem is majdnem ez jön be...... cm9+thor+nova

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#10328) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy nem működik az elforgatás?

(#10329) Pietro 22


Pietro 22
aktív tag

Sikerült! Köszönöm mindenkinek aki segített!
Most már nekem is ICS van fent! :)

(#10330) Cyberpunk válasza Rexcor (#10328) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A homescreen nem fog forogni a TW-ben. Máshol meg biztos le van tiltva, a képernyőnél nézd meg a beállításokban.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10331) Rexcor válasza Cyberpunk (#10330) üzenetére


Rexcor
őstag

Tényleg le volt tiltva.
Köszönöm.

(#10332) kchris78 válasza 206 cc (#10280) üzenetére


kchris78
veterán

már 1-2 napja írtam a tapasztalataim a JB-ről. Amíg a hwcomposerrel nem jutnak zöld ágra (ami nem most lesz, mert forrás kell hozzá) addig nem fogja lenyomni a mostanra már beállt 4.0.4-es ROM-okat egy notecore kernel párosítással... Nekem nagyon röcögős, de nekem kapásból ment első letöltésre.

Amit érdekesnek találok már az a mindenféleképp Abyssre visszaállás.. ezt írják még mindenhol pedig már gyakorlatilag alig van ROM ahol ne orvosolták volna - és ha gázos akkor is van esély a túlélésre brick nélkül. JB-nél pl viszont 100% a brick ha nem CM9-re megy fel (vagy CM9 alapúra) úgyhogy most meg ott kell figyelni.. Lehet kicsit laza hozzáállás de aki frissít olvassa el az előzetes dolgokat és járjon el annak megfelelően.

(#10333) Hofeher


Hofeher
aktív tag

NoteCore 14.1 elérhető

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#10334) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ma volt "szerencsém" egy sgs2 halálát végignézni :(

Azt mondták az ő topikjukjában, hogy a 4.0.4 gyári kernel átka,ha wipeolok, akkor tönkremegy a belső sd és javíthatatlan lesz, kvázi alaplapcsere a szervizben :Y

Ilyen, vagy hasonló veszély a Nótánkat is fenyegetheti?
Még ha én nem is használok gyári kernelt, bár az S2-n is CF-Root alatt produkálta azt amit nem kellett volna.. :o

(#10307) Cyberpunk- meglesem ezt a CM9 + Thor l + Apex launcher "kombót", ha nem téglásítom én is a nótot :O
Basszus, most nagyon rasálni fogok minden egyes vájptól és rom istalltól + még az aroma, az nálam az i-n a Pont :N

(#10335) Cyberpunk válasza DeathAdder (#10334) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja brick veszély volt itt is, nem volt tanácsos egy ideig nandroid backup-ot csinálni. De safe kernellel e veszély nem áll fen. Legalább is még nem halottam ilyenről.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10336) DeathAdder válasza Cyberpunk (#10335) üzenetére


DeathAdder
veterán

A thor is safe kernelnek számít?

Kicsit visszaolvastam, ez a hsz alapján és a benne foglalt végleges cm9 romot így feltehetem? 2012-08-10 09:45:22

Szóval a fontosabbak:

1. install cm9.zip
2. wipe data f. reset
3. wipe dalvik cache

így rendben van? :U

Basszus kisezerszer romoltam már, de most eléggé megvagyok szeppenve a maiak után :(

[ Szerkesztve ]

(#10337) Cyberpunk válasza DeathAdder (#10336) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja mehet, csak safe kernelről, mint Notecore, Speedmod, cf stb...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10338) DeathAdder válasza Cyberpunk (#10337) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azért érdekes, hogy az S2 éppen CF alól halt be :F

Egyébként nem úgy kell romolni, hogy előbb full vájpolsz és azután a rom install? :U

(#10339) Cyberpunk válasza DeathAdder (#10338) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Utánna kell, ha kell, de ezt mindig leírják. A szerint csináld.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10340) Hofeher


Hofeher
aktív tag

ha a note a kernel betöltésnél elakad hogyan lehet tovább lépni rakjam újra a valamelyik gyári rom-ot

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#10341) Cyberpunk válasza Hofeher (#10340) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mármint amikor akarod indítani? Lehet egy wipe data helyre teszi.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10342) Hofeher válasza Cyberpunk (#10341) üzenetére


Hofeher
aktív tag

igen inditásnál notecore kernel android feliratáig megy el már frisítettem 14,1 re azt később böngésztem lefagyott nem tudtam kikapcsolni se ezért kivettem az aksit de most meg azóta nem áll fel a note ennyi történt így még nem jártam.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#10343) Cyberpunk válasza Hofeher (#10342) üzenetére


Cyberpunk
félisten

CWM-be, vagy download módba bemegy?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10344) Hofeher válasza Cyberpunk (#10343) üzenetére


Hofeher
aktív tag

igen most próbálom amit az előbb írtál csak gipszelt kézzel kissé nehézkesen megy

jó lett csak újra kell telepítenem minden progit köszi a segítséget ilyen korai vagy késői órán is

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#10345) lefkosia


lefkosia
őstag

LRK, vagy az LRI-t érdemes feltenni? Jelenleg LRB használok, de 1-2 napja érdekes dolgokat produkál...

The Truth Is Out There

(#10346) kchris78 válasza lefkosia (#10345) üzenetére


kchris78
veterán

Ha gyárinál akarsz maradni akkor LRK, arról jókat írtak nagyon.

(#10347) lefkosia válasza kchris78 (#10346) üzenetére


lefkosia
őstag

Köszönöm válaszodat. Feltettem a LRK-t (DBT), és hálózat kódot kér, hogy lehet? :Y
Gyári független telefonom van.

The Truth Is Out There

(#10348) 206 cc válasza lefkosia (#10347) üzenetére


206 cc
senior tag

A DBT szolgáltatós rom......tedd fel az angol/ir LRK-t az független...és újabb is talán.

ezt

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#10349) lefkosia válasza 206 cc (#10348) üzenetére


lefkosia
őstag

Már töltöm is le az angol/ír LRK-t (XEU) :R
Érdekes a LRB is szintén DBT volt, de elfogadott minden kártyát..

The Truth Is Out There

(#10350) nggabi válasza 206 cc (#10348) üzenetére


nggabi
nagyúr

átraktam a linket én is erre, a német tényleg nem frankó... :R

"szenyor dzsíííí"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.