Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) Oldman2 válasza Diokhan (#39050) üzenetére


Oldman2
veterán

Ott még nem tartok, de addig is ajánlhatnád valamelyiket, amivel célszerű lenne kezdenem.

(Nem most kezdtem én sem "az ipart", de elsőre ez a TWRP install kifogott rajtam.

SGS1, SGS2, Note3, Note4, közben hosszabb kitérő a Xiaomi vonalon Redmi 1, Redmi Note, Redmi Note 3, Redmi Note 4)

(#39052) Diokhan válasza Oldman2 (#39051) üzenetére


Diokhan
addikt

Xiaomi és hasonló készülékekkel nem foglalkozom, nem tudok kínaiul. Tesómnak volt LeEco LeTV 1-ese, amikor elcseszte és elindította rajta a recoveryt, csak kínai volt rajta... höh...

Nos az XDA tele van Note 4-re való custom romokkal és note7, note 8 portokkal, de egyik sem tökéletes. Itt korábban már egy fórumtársunk ajánlott egyet, amit Ő már hónapok óta használ, ha kicsit vissza olvasol, meg találod könnyen. Az összesen jelen van az AOD és FPS bug, van amiknél mág ezen kívül más is bugos.

De...:

Ennek a videónak a le1rásában van egy rom, ami jó lehet

A Dr. Ketan romokat sokan dicsérik az XDA-n, ezt is megnézheted itt, leírásban pedig elérhetőségek.

Persze ezek sem teljesen tökéletesek.

Az elmúlt egy hétben csak ilyen videókat nézegettem, az XDA-n már jó sok ROM leírását elolvastam. Nagyjából már tudom, hogy milyen buildek léteznek, mik működnek, mik nem, de jómagam még nem szántam rá magam, mert azért a ROMok visszajelzései nem mindig pozitívak. Random embereknél működik tökéletesen, másoknál boot loop lép fel... Szóval saját felelősségedre válassz ROMot. Ja és ha nem megy az angol, akkor inkább majd segítek kiválasztani, mert nagyon fontos részletek vannak a leírásokban. Figyelni kell a tipusszámokat! Is...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39053) dancsuri válasza Oldman2 (#39051) üzenetére


dancsuri
veterán

jelenlegi legjobb hamarosan jön a V3. még jobb lesz :K

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#39054) Diokhan válasza dancsuri (#39053) üzenetére


Diokhan
addikt

Úgy látom ebben is megvannak azok a bugok, amik miatt nem teszem fel :(

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39055) Massmurderer válasza Oldman2 (#39045) üzenetére


Massmurderer
őstag

Mert nincs hozzá pach ami fizetös.Mármint nem vettem meg a marketen.Én meg Lucky pachert meg a poweramp pacht használom,amihez meg kell root jog.

(#39056) Oldman2 válasza Massmurderer (#39055) üzenetére


Oldman2
veterán

Poweramp - hoz miért kell root?

(#39057) BÁ Nutrition válasza Diokhan (#39042) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

vmi angol webshopon keresztul. ha van jelentosege visszakereshetem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#39058) zho-lee válasza Diokhan (#39035) üzenetére


zho-lee
addikt

Szia!
Itt vagyok, most már van internetem.
Nem tudtam, hogy még ennyire az "elején" vagy mindennek, sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.. :(((

Az ujjlenyomatról-ról írtam már itt, szerintem ugyanazt: [link]

Amúgy az összefoglalóban minden le van írva, onnan is szemezgethetsz néha :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39059) Massmurderer válasza Oldman2 (#39056) üzenetére


Massmurderer
őstag

olvas egyel elörébb.Még1x nem irom le.

[ Szerkesztve ]

(#39060) DarkKarol


DarkKarol
tag

Sziasztok!

Új gyári aksim van, szerintem nincs fél éves, de itt írtam valahol a fórumban is róla, csak sajnos nem tudok keresni benne.

Viszont 2 óra alatt 40%-ot merül. Igaz ez idő alatt kb végig játszom vele, de a legalacsonyabb fényerőn, direkt nem automatára van téve.
Szerintetek ez még elfogadható? Vagy ez nem sok jót jelent?

(#39061) Soybex válasza DarkKarol (#39060) üzenetére


Soybex
őstag

Nálam is ennyi kb. 4,5 óra sotom van wifi + játék low fényerőn.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#39062) Oldman2 válasza Massmurderer (#39059) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, nem kell ismét leírnod.

A PH! Topikfigyelő app-on keresztül olvastam az üzenetedet, akkor valami miatt nem jelent meg a már leírt válaszod.

(#39063) Oldman2 válasza Diokhan (#39052) üzenetére


Oldman2
veterán

A Samsung koreai, előzőek szerint gondolom tudsz koreaiul.
:K

Nem kell kínaiul tudnod, hogy egy Xiaomi telót tudj használni európai lakosként.

(#39064) Diokhan válasza DarkKarol (#39060) üzenetére


Diokhan
addikt

A játék mindig is ette az akkut, akármilyen fényerőn használod. Teljesen normális.

Oldman ne vegyél mindent szó szerint... A lényeg, hogy nem nagyon bízom az olyan telefonokban.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39065) Massmurderer válasza Oldman2 (#39062) üzenetére


Massmurderer
őstag

OTP-s bankkártyám van,amivel úgye playon nem lehet vásárolni,igy ami fentvan poweramphoz pach,nem tudom megvenni.Amit tudok használni az a poweramp pach,de ahhoz kell lucky pacher,amihez meg úgye root kell.

(#39066) Massmurderer válasza dancsuri (#39053) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ahogy néztem,10bugot irnak is annál a romnál.De az is csak portolt rom,és olyan portolt rom nem is létezik ahol ne lenne bug.

(#39067) Diokhan válasza Massmurderer (#39066) üzenetére


Diokhan
addikt

Na igen. Ezért maradok a gyári romnál, az legalább stabil és jól működik.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39068) Oldman2


Oldman2
veterán

Megjelenik az Értesítési sávban egy, az alábbi képen pirossal bekeretezett ikon, aminek nem tudok rájönni a jelentéstartalmára. Mit jelez ez?

Jelenleg nincs beállítva semmilyen Ébresztési időpont!

Közben rájöttem, hogy (a Chronus widget is jelzi) csak van valami "ébresztő", konkrétan a SplenDo Feladat Lista app bejegyzései miatt jelez.

[ Szerkesztve ]

(#39069) Massmurderer válasza Oldman2 (#39068) üzenetére


Massmurderer
őstag

1000% hogy az ébresztö.Ha beállitasz egy idöpontot,és pl nem nyomod ki,ott marad folyamatosan.

(#39070) Massmurderer válasza Diokhan (#39067) üzenetére


Massmurderer
őstag

Lnis a gyárinál vagyok,semmi bajom vele.viszont azt nem tudom hogy pl. az miért van hogy x-y mp3at beteszek úgye csengöhangnak,és mikor hivnak 1-2mp-el késöbb kezd el szólni,és akkor se az elejétöl,hanem mintha az elejébe beletekertek volna.lejött a frissités is,azóta pl. ha kiválaszok egy mp3at csengöhangnak,amit úgye a hangbeállitásnál lehet,és a fájlkezelös résznél ahol ki lehet jelölni,kijelölöm de nem teszi be csengöhangnak,csak ha pl. powerampnál választom ki a lejátszóba a csengöhangot.Más problémám nincs vele,akku is jól birja,pedig még mindig a gyári.

(#39071) zho-lee válasza Massmurderer (#39070) üzenetére


zho-lee
addikt

Másold a belső memóriába a "Ringtones" mappába az mp3-at :K

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39072) Massmurderer válasza zho-lee (#39071) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hali,ez okés,ezt énis tudom,de miota volt az utolsó frissités azóta csinálja ezt,de végülis nem annyira zavaró mert nem sürün cserélgetem a csengöhangokat.

(#39073) gidion90


gidion90
tag

Sziasztok!
Testvérem note 4 telefonja ma reggelre fekete kijelzőt mutatott,és nem reagál semmilyen érintésre. Szerintetek mi lehet a baj? Tapasztalt már valaki ilyet? Szedjem szét,hátha valami régi eséstől valamilyen csatlakozás szétjött? Köszönöm előre a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#39074) zho-lee válasza Massmurderer (#39072) üzenetére


zho-lee
addikt

Na igen. Ezért maradok a gyári custom romnál, az legalább stabil és jól működik.

[link] :R :R

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39075) Diokhan válasza zho-lee (#39074) üzenetére


Diokhan
addikt

Mutass egy romot amiben nincs bug.

(#39073) gidion90: amennyiben N910F a típusa, akkor szinte biztos, hogy a típusra jellemző alaplap hiba lépett fel... Persze azért próbáld meg töltőre tenni, esetleg ha rendelkezésre áll, akkor másik akkuval kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39076) dancsuri válasza Diokhan (#39075) üzenetére


dancsuri
veterán

egy főzött rom sokkal többet ad mint amit elvesz

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#39077) apaszka válasza Diokhan (#39075) üzenetére


apaszka
veterán

😎 én többet is tudok mutatni, de nem ehhez a telóhoz.

Amit most használok is jó, hiba mentes.
A nagy kedvencem is mint mondják, ( bosszantóan tökéletes)

Szóval vannak jó főzelékek.
És sokkal jobb tőle a telefon!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39078) Diokhan válasza dancsuri (#39076) üzenetére


Diokhan
addikt

Tőlem pont olyat vesz el, amit nem tudok nélkülözni. Ujjlenyomat. Annyival többet pedig nem ad, hogy megérje.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39079) BÁ Nutrition válasza Oldman2 (#39068) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ebreszto ha aktiv.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#39080) S e t h válasza dancsuri (#39076) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ja, azért megy a cserélgetés orrba-szájba, hiszen mindegyik sokkal többet ad mint az előző.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#39081) zho-lee válasza Diokhan (#39075) üzenetére


zho-lee
addikt

Nem akarok itt szócsatát főnökasszony, de ha olyan javítom, ha meg olyan lecserélem. :DDD
Ja, bug... a gyári meg silány.

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39082) IamSociopath válasza Diokhan (#39078) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Majdnem 2 éve használom ezt az eszközt, de az az ujjlenyomat szenzor ami rajta van egy gyötrelem. Komolyan mondom a NAND hősi halála után ez az egyetlen gyenge pontja.
Inkább hozzá van társítva mindenhez, lokációhoz, Bluetooth kihangosítóhoz stb a telefon, így tényleg csak akkor kell feloldani amikor feltétlenül szükséges. Ha van valami bt karpántod, vagy órád az a legjobb.

(#39083) Massmurderer válasza IamSociopath (#39082) üzenetére


Massmurderer
őstag

Én 1-2x probáltam ki az újjlenyomat olvasót,gondom nem volt vele.Se kóddal,se egyébbel nem zárom le a telót,csak a szokásos újj elhuzása a kijelzön.Ha nem lenne benne újjlenyomat olvasó,az se zavarna.Idén már nem,de jövöre tavasszal egy aksira beruházok majd.És még mindig nincs vágyam arra hogy samu notesz szériáról váltsak másra.6.0.1es droid teszi a dolgát,nincs is szükségem 7es vagy 8as droidra.

(#39084) IamSociopath válasza Massmurderer (#39083) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Na jó azért ez a másik véglet. :D

(#39085) Diokhan válasza IamSociopath (#39082) üzenetére


Diokhan
addikt

Semmi baja az ujjlenyomat olvasónak, nekem 85-90 százalékos hatékonysággal működik, csak hozzá kell szokni, valamint el kell fogadni, hogy nem egy iPhone ujjlenyomat olvasó. Mondom ezt úgy, hogy iPhone 5S-ről váltottam erre a készülékre, annak valóban klasszisokkal jobb. De ha nem úgy állsz hozzá, hogy eleve utálod, valamint ODAFIGYELSZ az instrukciókra, amikor az ujjlenyomatot regisztrálod, akkor teljesen jól működik.

(#39081) zho-lee: Ne tévesszen meg a kedvenc sorozatomból kiragadott kitalált szereplőről készült avatarom, 3 gyermekes 36 éves apa vagyok. Szóval csak simán főnök :)

(#39080) S e t h: Na igen. Én csak egy dolgot sajnálok, hogy az Xposed keretrendszer nem jó a touchwizzel. A HTC M7-esem rengeteget javult, miután telepítettem rá és javítottam a sense gyermeteg hibáit.

Igazából egy jó kernel és xposed párossal nem is kellene főzött rom.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39086) zho-lee válasza Diokhan (#39085) üzenetére


zho-lee
addikt

Helló Főni :D ( :R )

Gyári romot csak xposeddel érdemes használni, a touchwiz-t meg el kell felejteni.
Mondjuk Nova launcher beta tester is vagyok... van mivel kiváltani.

(az apocalypse viszont, ahogy írtam, xposed nélkül megy nálam, és nem is érzem a hiányát.)

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39087) atomeec válasza Diokhan (#39085) üzenetére


atomeec
senior tag

Nem nagyon nézegettem mostanában, de touchwiz-hez ott van a Dr. Ketan féle Xposed, azt nem nézted?

(#39088) Diokhan válasza atomeec (#39087) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem néztem, de utána nézek, köszi a tippet.

(#39086) zho-lee : A touchwiz nélkül nincsenek meg az S-pen funkciók sem nem?

Egyébként a telefonnal vegyesek a tapasztalataim így közel 1 hónap használat után. Sajnos nagyon hajlamos a melegedésre, amihez mégcsak játszani sem kell, elég egy viber, és idővel lassul is, ami már súrolja az idegesítő szintet.
A gyors töltő funkció nem rontja az akku élettartamát?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39089) zho-lee válasza Diokhan (#39088) üzenetére


zho-lee
addikt

Az egy kezelő felület, egy launcher. Mint a Nova is.
Megvannak az Spen funkciók persze :K
A gyorstöltés nem hosszabbítja az akku élettartamát.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39090) Diokhan válasza zho-lee (#39089) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi a választ, bár az akkuval kapcsolatban pont az ellenkezőjét kérdeztem, de ha jól veszem ki a szavaid, akkor ajánlatosabb sima normális töltővel tölteni?

A laucherre visszatérve. Akkor ezek szerint, ha fel teszek egy... ööö... mondjuk cyanogen modot a telefonra android 7.1.1.-el, akkor is meglesznnek a kézírás és S-pen funkciók? Ugyanúgy képes leszek a képernyőn írni, jegyzetelni, képet szerkeszteni és rajzolni is?

Hogy tudom törölni azokat az alkalmazásokat, amiket nem haszálok, és a rendszer nem engedi törölni őket? Pl Samsung browser, google photos stb, amiket csak letiltani tudtam eltávolítás helyett.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39091) apaszka válasza Diokhan (#39090) üzenetére


apaszka
veterán

Bocsánat, hogy bele igazol.
A CM nem biztos. Én note szérián nem használtam. De ami olyan custom ROM ami a Note port, abban benne van a cerka tuti.

Launchert simán cserélheted , nekem van megvéve vagy 3 is.
Nova is,de az SS A nagy kedvenc. Most is azt használom. Mellette fenn van a Nova is, és van mindenről mentés így nincs gond!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39092) Diokhan válasza apaszka (#39091) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi szépen. Jövő héten mégegyszer átjárom a dolgot, most hétvégén már nem szenvedek vele.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39093) zho-lee válasza Diokhan (#39090) üzenetére


zho-lee
addikt

Nem jól tudod.

Szóval a cyanogenmod csapat AOSP (android open source project) romot termel, amit mostmár a "Lineage" néven találsz, ez lett a neve a fejlesztő csapatnak.
A Samsung romja nem aosp, tehát fogalma sem lesz az Spen-ről a lineage-nek :(
Ehhez én anno megvettem az spencommand.apk-t, ami szépen beépíti az spent az aosp-be is. De nem olyan jó, mégsem, mint a gyári, csak majdnem.
Ez volt a rom szekció.

Launcher szekció:
A launcher a kezelő felület, ami független a rom származásától, abba nem szól bele, csak bármelyik sokkal okosabb a gyárinál, ezt garantálom.
Csak a kezelő felület minősége javul, más az elrendezés, és sokkal-sokkal jobban tudod egyéni ízlésed szerint paraméterezni. És használni is könnyebb lesz majd a készüléket.
Azt raksz rá, amit akarsz, az Spen működni fog.

Remélem, ez így most már tiszta, mert a múltkorában olvasás alapján nagyon hamar pálcát törtél a custom romok felett...
Holott ezek szerint az alapok is akadoznak nálad.
Vannak trükkök, vannak alkalmazások, vannak cselek, amivel igenis életképesebb (sokkal jobban) a gyárihoz képest egy custom :K

:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39094) apaszka válasza Diokhan (#39092) üzenetére


apaszka
veterán

[link]. Minden kapcsoló működik. Én mappákba pakolok mindent, hogy rend legyen a sok cuccok között.

Egész más, és egyedibb lehet egy Launchertől a telefon.
Ráadásul még jobb is mint a gyári. Ez pár mega...

(Ja 53 éves vagyok és root nélkül még nem volt telefonom)

Szerk:

zho-lee jól mondja, sokkal jobb launcherek vannak, mik ráadásul kevesebb erőforrást kérnek mint a gyári!
A Portolt note8-7 -x rom tuti többet ad mint a saját rom...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39095) zho-lee válasza Diokhan (#39090) üzenetére


zho-lee
addikt

Bocsi, a fele lemaradt, sajnos melózom.
Igen, normál töltés jobb az akkunak.
Bár ez régen volt, de visszanézhetsz kicsit a topicban, ez egy vissza térő téma.
Azokat az alkalmazásokat gyári rom alatt csak root joggal tudod.
A system/app és priv-app mappában vannak.
Pl root explorer-rel törlöd, és reboot.

Bocs, megint okoskodom: a samsung browser sokak szerint a legjobb, most lelkendezett valaki, hogy már más készülékre is elérhető :K
A google cuccokkal óvatosan!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39096) Diokhan


Diokhan
addikt

Köszi mindenkinek.

Nem, nem akadoznak az alapok, mert ahogy már említettem, korábban sok custom romot használtam, csak nem samsungon. A különbség talán annyi, hogy nem tudom mindennek a nevét betéve.
Nem írtam le a custom romot, csak azt mondtam, hogy az ujjlenyomat nélkül nekem nem éri meg, mert használom, iPhone idején hozzá szoktam.
A launcher dolgot is ismerem, a feleségem a novat használja, de nem tudom elviselni, ha egy dologból kettő van a telefonon és egy feleslegesen, és mivel a gyári launcher nem eltávolítható, így marad ez.
Samsung browser azért van le tiltva, mert a chrome tud mindent, amire szükségem van, nagyon régen használom.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39097) apaszka válasza Diokhan (#39096) üzenetére


apaszka
veterán

Nem lehet eltávolítani?
Dehogyisnem... Én is törölni szoktam anno.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39098) Diokhan válasza apaszka (#39097) üzenetére


Diokhan
addikt

Tényleg? Kell hozzá root jog gondolom. Abból gondoltam, hogy nem lehet eltávolítani, mert az a rendszer része. Na és melyik launchert ajánljátok, amely nem annyira erőforrás igényes, mint a touchwiz?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39099) apaszka válasza Diokhan (#39098) üzenetére


apaszka
veterán

Root kell a rendszert turkálni akaróknak.

Launchert meg ki kell próbálni párat. Kinek a pap...
Total Launcher is jó ha megy az angol.
Nova is kedvenc.....
SS launcher...

Sok sok van.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39100) Diokhan válasza apaszka (#39099) üzenetére


Diokhan
addikt

Az angollal nincs gond, nagyon jól beszélem.

Most nézegetek playen, köszi.

Ha át szeretnék költözni erről a note 4-ről egy note edge-re, létezik olyan megoldás, hogy innen le mentem, ott fel teszem és hopp, ugyanaz vár ott, ami itt van.?!?!

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.