Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) MaCS_70 válasza Algieba (#40750) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is, pedig ha nem is teljes üzemben, de napi használatban van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40752) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Foglalkozik még valaki Note 4 javítással? Vagy engedjem el?

Üdv: Rottweiler89

(#40753) Diokhan válasza Rottweiler89 (#40752) üzenetére


Diokhan
addikt

Az attól függ, hogy mi a hiba.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#40754) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok
Kütyümániásként hozzájutottam egy egész tűrhető állapotú Note 4-hez, (910F tehát a Snapdragonos változathoz) viszont az S-pen hiányzik belőle.
Rendelhetek bele valami olcsóbb utángyártottat, működni fog vele?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#40755) mistvan68 válasza gabe_ (#40754) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!
Igen.Én 3 éve az Ali-ról rendeltem hozzá,teljesen jól működik vele.Üdv.István

(#40756) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Szokásos F verza hiba 😏

Üdv: Rottweiler89

(#40757) hg5cwa


hg5cwa
csendes tag

Sziasztok,

Van a családban 2db SM-N910C, még a 6.01-es gyári androiddal, függetlenül, rootolatlanul, Knox 0x0-san, tehat gyakorlatilag szüzen.
Mostanában egyre több applikáció vagy nem telepíthatő már rá, vagy korlátozásokkal, pl az ujjlenyomatolvasó használata nem engedélyezett. Erősen gondolkodom frissitéseken, mert a teló még mindig megállja a helyét, nem cserélném le.
Mit érdemes, és mit lehet rá feltenni ami optimálisan müködik még rajta, tehát nem fél nap mire megnyitja?
Meg lehet-e ezt oldani a knox 0x0 mellett? nem akarnám ezt elvesziteni.
köszönöm a segítséget!

üdv: hg5cwa

(#40758) mistvan68 válasza hg5cwa (#40757) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!
Nekem működik az ujjlenyomat olvasó hibátlanul.Sőt a Samsung S5-öt is bekapcsoltam,ami 7 éves és azon is működik.Üdv.István

(#40759) MaCS_70 válasza hg5cwa (#40757) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen alkalmazások nem kezelik az ujjlenyomat-olvasót?

A rendszer nálam hibátlanul kezeli, de alkalmazásszinten már lehetnek avulások...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40760) hg5cwa válasza mistvan68 (#40758) üzenetére


hg5cwa
csendes tag

Szia!
Hardware-sen működik, csak egyre több alkalmazás van, amelyek minden bizonnyal biztonsági okokból sajnos nem támogatják a használatát. Ilyen pl a CIB bankos alkalmazás is. :((
Üdv: Attila

(#40761) hg5cwa válasza MaCS_70 (#40759) üzenetére


hg5cwa
csendes tag

Szia!
Igen, ez az alkalmazásszintű avulás ami kicsit megnehezíti a használatot. Egyre több azon alkalmazás amely nem telepíthető rá, és itt nem holmi erőforrásigényes appokat értek, hanem pl egy sima Metro áruházas app se, meg egy online ujság olvasó app se azok közül ami most hirtelen eszembe jut.
Emiatt gondolkodom az Android 6.01 cseréjét valami ujabbra, ami még elfut rajta
Üdv: Attila

(#40762) MaCS_70 válasza hg5cwa (#40761) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez sajnos így van...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40763) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Sziasztok,

eredeti N910C verziós fehér telóm az asszonyé lett, mert még mindig rendben van én meg mi mást vettem helyette, ugyancsak Note 4et, természetesen N910C verziót..feketében most.

Akkut vettem hozzá az Alzától 6000 Ft-ért (+szállítási díj), de ez eredeti és 2 év garis, aki akkuban gondolkozik szerintem idehaza ez most a jó. Volt nem eredeti meg fél év garis innen onnan 4000 körül, de mondom legyen drágább, de eredeti és garis.

Minden szépen és jól működik az új telón egy dolgot kivéve: gyorstöltés.

Azt nem értem, hogy a fehér telefon adott töltővel ezt tudta, ez amit most vettem fekete ugyanazzal a töltővel nem tudja....közel kb. 2,5 óra volt mire fel tudtam tölteni az akkut nulláról 100ra.
Be van állítva a akkumulátoron belül a gyorstöltés, el van húzva a csúszka jobbra és zöld, mégis mikor rádugom a töltőt szürke lesz és magától visszamegy balra.

Ötlet valakinek?
Köszi! :R

Ja igen, hogy miért nem új teló az asszonynak és nekem: egész egyszerűen olyan kb.70 ezer Ft-ig még a 2020-2021es modelleknek is rosszabb a kijelzőfelbontása és a ppi-je! 2014es telefon veri a 2022ben kapható 50-70 ezres új telefonokat ebben, számomra ez elképesztő. Note négy megjelenésében, kijelző felbontásban, ppiben, sőt talán még a fotóiban is bőven helyt áll a mai új alsó ársávban lévő telók között 8 évesen, ez óriási dicséret azért azt gondolom ilyen technikai fejlődés mellett. De tény, amit fentebb is írnak, sajnos egyre több alkalmazás nem megy rá a Play Áruházból sajnos, azt írja ki nem kompatibilis....

[ Szerkesztve ]

(#40764) hardverlog válasza hardverlog (#38375) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Amúgy én vagyok az, aki 2017ben vette a fehér Note 4 telefonját és előtte közel 6 évig volt NOTE 1esem, írtam is erről itt korábban....És igen ezek szerint bizony a fehér Note4esem is lassan 5 éve velem és bírja, az lett ugye a feleségemé. Nagyon megbízhatóak ezek a telefonok vagy én tudok rájuk vigyázni :)

[ Szerkesztve ]

(#40765) MaCS_70 válasza hardverlog (#40763) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is kifogástalan a Note4 C, igaz, most kezdi elhasználni a második akkuját.

A gyorstöltésről nem tudok nyilatkozni -- az nálam tabu. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40766) joeetm válasza hardverlog (#40763) üzenetére


joeetm
tag

Helo,
Napi használat mellett mennyire bírod az új akkuval?
Én azért cseréltem le már vagy 2 éve, mert egyszerűen nem bírta. Még ilyen hátlapbővítős, ~6000mA akkut is vettem hozzá, de azzal is éppenhogy kibírt egy napot, komolyabb használat nélkül, de mondjuk egy ~fél óra youtube már megette annyira, hogy fél napig bírja. A csúcs az volt, mikor ~4 óra alatt, üresjáratban lefogyasztott 2 ~fél éves JuBaTec akksit.

_Az a hülye aki nem normális_

(#40767) hardverlog válasza joeetm (#40766) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Amikor megvettem az akkut, akkor először gyengén bírta, majd pár töltés után jó lett....Most kb. annyit bír mint a korábbi, 1 nap.
Ha az asztalon van bekapcsolt wifivel és hozzá se nyúlók, akkor naponta pár %-ot merül csak, nem érdemi.

Nem látok NOte4 telefonokat eladót, szerintem az egyik legjobban sikerült sorozat volt a Note szeriában.

[ Szerkesztve ]

(#40768) Parallaxis válasza hardverlog (#40767) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem látok NOte4 telefonokat eladót, szerintem az egyik legjobban sikerült sorozat volt a Note szeriában.

Sajna pont ellenkezőleg..
Azért nem látsz eladót, mert a zömük mostanra már kipurcant emmc hibával. Nekem is van kettő fiókban döglötten.

(#40769) joeetm válasza Parallaxis (#40768) üzenetére


joeetm
tag

Most néztem utána, én 4 éve vettem az enyémet, fontos, hogy N910C, ami nem purcan ki emmc hibával.
Sajnos az aksikezelése kikészített, de azon kívül a mai napig működik.
Pár napja átmeneti telefon az anyósnál, és teljes lepucolás után, új, gyárinak mondott aksival ő most nem panaszkodik az üzemidőre.
Viszont még így is megfordult a fejemben, hogy veszek még egy N910C típusút, de teljesen eltűntek mindenhonnan.

_Az a hülye aki nem normális_

(#40770) MaCS_70 válasza Parallaxis (#40768) üzenetére


MaCS_70
félisten

joeetm +1

A C-kkel semmi gond nem volt, nincs. Az enyém hét évesen sem akar kipurcanni, pedig használom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40771) Parallaxis válasza MaCS_70 (#40770) üzenetére


Parallaxis
addikt

Tudom, de kis hazánkban hivatalosan nem a C-s volt forgalomban :(

(#40772) MaCS_70 válasza Parallaxis (#40771) üzenetére


MaCS_70
félisten

Már hogyne lett volna?

A telefontársaságok nem ezt forgalmazták, a boltok és a Samsung viszont igen. Az enyém is márkaboltos C.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40773) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok
Akku témában kérdeznék. Kellene egy új akksi a telefonhoz (910F), de ahogy rákerestem, találtam NFC-vel ellátott és NFC nélküli akksikat.
Melyiket kellene megvenni bele, hogy működjön?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#40774) hg5cwa


hg5cwa
csendes tag

Még mindíg aktuális nálam a téma: Mire érdemes (mire lehet) frissiteni a 6.01-es androidot a telón? Ti milyennel használjátok?

(#40775) Parallaxis válasza MaCS_70 (#40772) üzenetére


Parallaxis
addikt

Amik nálam vannak az egyik Telekomos, a másik márkaboltos.. Mindkettő F-es.

A legszebb az egészben, hogy a Samsung a mai napig nem ismeri el ezt a hibát (igaz ennyi idő után már nincs is jelentősége, de akkor is...)

(#40776) hardverlog válasza Parallaxis (#40771) üzenetére


hardverlog
aktív tag

ez van, amikor valaki úgy szól hozzá, amikor nem ért hozzá....Az F-es a fos verzió, a C egy sem emmc hibás....Nem csoda, hogy akinek volt esze az már ezeket vette...volna, csak nincs eladó.

(#40777) Parallaxis válasza hardverlog (#40776) üzenetére


Parallaxis
addikt

Illetve ez van, amikor olyan szól hozzá, akinek köze nincs a témához...

Igen, pontosan tudom, hogy a C-s nem érintett a problémában, de C-st nem forgalmazott egyik szolgáltató sem, és márkakereskedésekben is F-es volt a megjelenés évében és az azt követő évben is. C-s csak szinte a forgalmazás végén került az országba, előtte hivatalos forrásból nem vehettél ilyet. (Ennyit a "volt esze" hülyeségről, amit írtál.)

Az is érdekes dolog, hogy bár mostanra a használt F-esek 90%-a tönkrement a Samsung a mai napig nem ismerte el, hogy ez a széria gyárilag hibás volt (pedig ez nagyobb blama, mint a Note 7, mert ott csak 5-6 készülék pukkant el, itt meg szinte az összes. Igaz ez legalább sérülést nem okoz ilyenkor :). ).

[ Szerkesztve ]

(#40778) rstwingo válasza Parallaxis (#40777) üzenetére


rstwingo
tag

Nem akarok beleszólni a vitátokba, de rosszul tudod, mert a legelején a Telekom árult C-st, mert nekem onnan van és C-s a telefon.

(#40779) MaCS_70 válasza Parallaxis (#40777) üzenetére


MaCS_70
félisten

"C-s csak szinte a forgalmazás végén került az országba, előtte hivatalos forrásból nem vehettél ilyet. "

Nem tudom, honnan veszed ezt, de nem igaz.

Az én C-s Note4-em a forgalmazás első hónapjából való, hivatalos gyári samsungos garancialevéllel, Samsung-partnertől (tán eDigital) vásárolva.

Egy barátomnak ezzel egy időben lett (mint rstwingo esetében) egy T-s készüléke, amelyet 2015 nyarán követett a családjában egy másik, szintén hivatalos hazai partnernél vásárolva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40780) Parallaxis válasza rstwingo (#40778) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem tudom minek a legelején, mert az első készülékem előrendelésben lett vásárolva a Telekomnál és F-es volt (egy Samsung digitális fényképezőgép járt hozzá). A második SES-es vásárlás és szintén F-es és nem volt választási lehetőség egyszer sem.
A második vásárlás előtt néztem a C-s verziót, de kizárólag GSM boltokban volt kapható 1 év garival, vagyis szürkeimport.

Az első készülék anno volt szervizelve házhozjövős szervizzel és már akkor érdeklődtem a C-s verzióról és a Samsung szervizese mondta, hogy nincsen hivatalosan C-s forgalomban az ország területén.

Nekem ez a tapasztalatom...

[ Szerkesztve ]

(#40781) MaCS_70 válasza Parallaxis (#40780) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éppen most tisztáztuk, hogy de, hivatalos Samsung-forgalomban volt az ország területén, sőt, maga a T is forgalmazta.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40782) Parallaxis válasza MaCS_70 (#40781) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem azt mondtam, hogy nem igaz, hanem azt, hogy nekem ez volt a tapasztalatom.

A Samsung saját szervizese mondta, hogy nincs forgalomban hivatalosan és kapaszkodj meg, most poénból rákérdeztem T-s ismerősnél és szerinte sem forgalmazták a C-s variánst.

De ezen felesleges vitázni csupán hardverlog bunkó hozzászólása miatt ragozódott tovább ez a kérdés.

(#40783) Parallaxis válasza MaCS_70 (#40781) üzenetére


Parallaxis
addikt

Csak apró kérdés egyébként, tényleg nem kötekedésként.

Ha szerintetek a T forgalmazta, akkor azt miképpen tette, hisz 2014-ben kötelezően lock-olt és szolgáltatói ROM-al ellátott készülékek kerültek forgalomba és a C-s variánshoz NINCS magyar szolgáltatói firmware.

(#40784) MaCS_70 válasza Parallaxis (#40783) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem. Te kategorikusan kijelentetted, hogy nem volt forgalomban Magyarországon:

"Igen, pontosan tudom, hogy a C-s nem érintett a problémában, de C-st nem forgalmazott egyik szolgáltató sem, és márkakereskedésekben is F-es volt a megjelenés évében és az azt követő évben is. C-s csak szinte a forgalmazás végén került az országba, előtte hivatalos forrásból nem vehettél ilyet. (Ennyit a "volt esze" hülyeségről, amit írtál.)"

Ehhez képest helyből összehoztunk 4 (négy) Magyarországon hivatalosan vásárolt készüléket, amelyből kettő konkrétan a T-nél lett megvéve. Nem hallomásból, hanem személyes tapasztalatból írtuk.

Az általam ismert T-s készülék egyébként nem volt SIM-lockos. Konkrétan onnan tudom, hogy én telepítettem fel, akárcsak a másik kettőt is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40785) Parallaxis válasza MaCS_70 (#40784) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az általam ismert T-s készülék egyébként nem volt SIM-lockos.

2014-ben egyetlen Samsung készüléket sem forgalmazott a Telekom SIMLock és T-s firmware nélkül.
És ezt nem én mondom, hanem a T-s ismerősöm, aki lassan 25 éve dolgozik a cégnél.

De persze, lehet Ő sem tudja jól, meg az anno nálam járt Samsung-os házhozjövős szervizes sem, hisz a forgalmazó és a gyártó képviselője honnan is tudhatná ezeket a bennfentes infókat :D.

(#40786) MaCS_70 válasza Parallaxis (#40785) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ezek szerint ők nem tudják jól, mert konkrétan én telepítettem fel az adott, T-nél vásárolt, az üzletből kihozott és a későbbiakben Vodafone-os kártyával használt Note4-et.

Szóval egy készüléket biztosan forgalmazott a T SIMlock és T-s firmware nélkül. Szóval ezek szerint a T-s ismerősöd és a Samsung házhozjövős szervizese nem tudja jól.

Egyébként haladás, hogy már itt tartunk, hiszem nemrég még azt állítottad, hogy a T egyáltalán nem forgalmazott Note4-et.

Az mondjuk egybevág az állításoddal, hogy nem volt saját T-s firmware -- mert olyat én sem láttam a T-s Note4-en. Legalábbis semmi sem utalt rajta a Telekomra, de ezt olyan nagyon nem is nézegettem.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40787) darkarthur


darkarthur
senior tag

A független XEH-s készülékek C-s variánsok voltak, a szolgáltatóknál pedig F-es változat volt.

Tudom, mert direkt függetlent és direkt C-st vettem előrendelésben, mikor megjelent!
Egyébként még mindig működik! :DD

Samsung S23 Ultra 5G

(#40788) MaCS_70 válasza darkarthur (#40787) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kivételek kivételével...

Olvass vissza!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40789) hardverlog válasza Parallaxis (#40782) üzenetére


hardverlog
aktív tag

:R Akkor végre tisztáztuk kinek az állítása butaság és kinek nincs köze a témához remélem végre...üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#40790) Sanchez638 válasza darkarthur (#40787) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tök jó, hogy a Note4-nél az alaplapok döglöttek be.. A note8-nál a kijező megy mindig tönkre. Van 3db Note4, alaplap hibásan. Van 3db Note8 kijelző hibásan..

Pedig kifejezetten szeretem/szerettem a note szériát.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40791) Massmurderer válasza Sanchez638 (#40790) üzenetére


Massmurderer
őstag

Sajna a note 20 után már ahogy olvastam nem lesz újabb tipus.Note 30-ról irkálnak mindent,képek,hirek vannak róla,de sehol nincs,nem lehet kapni.Note 1,2,4,8 ami volt,perpill. note 4 és note 8 még mindig.S széria valahogy nem vonz,föleg nem 600k árba.Nekem note 8 kijelzövel eddig semmi gondom nem volt.Teló igy is full karcmentes.

(#40792) Sanchez638 válasza Massmurderer (#40791) üzenetére


Sanchez638
addikt

S8+ lett a note8-ak helyett. És valszeg ebből fogok még beszerezni. Elég jó még a mai napig.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40793) darkarthur


darkarthur
senior tag

A Note10+-t több, mint 3 évig nyúztam, hibátlan. Asszony még elkaristol vele két évet biztos. S23 Ultra jött a helyére, de eddig ez is nagyon baba, csak ajánlani tudom.
Nagyon szerettem a Note4-et, utána volt egy kis utazás, S8+, S10+, majd a Note10+ ami szerintem méltó utód volt!

Samsung S23 Ultra 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.