Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) Massmurderer válasza akika1111 (#39298) üzenetére


Massmurderer
őstag

Secperc alatt ki lehet cserélni az alaplapot.F-es verzába a c-s alaplapot csak a középsö keret lecseélésével lehet bepakolni.Alap f-es telóba a c-s alaplapot nem tudod belerakni,de ha a középsö keretet c-sre cseréled akkor belemegy a c-s alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#39302) akika1111 válasza Massmurderer (#39301) üzenetére


akika1111
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ! Így már meg is van, hogy mit hogy lehet. Veszek egyet, kicserélem, hasznalom tovább, számot nem módosítom. Köszönöm mindenkinek! 😁

(#39303) mindkilla válasza Massmurderer (#39301) üzenetére


mindkilla
tag

Erről a keretről van szó?

(#39304) Massmurderer válasza mindkilla (#39303) üzenetére


Massmurderer
őstag

Igen.Itthon se drága amúgy

(#39305) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kikapcsolt kijelző mellett a gyári rendszerrel a kijelző pontosan 5 percenként 3 másodpercre bekapcsol, és a zárképernyőt mutatja.

Találkoztatok már ilyesmivel?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39306) IamSociopath válasza MaCS_70 (#39305) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Valami időjárás app vagy hasonló nem frissít esetleg?

(#39307) MaCS_70 válasza IamSociopath (#39306) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, ezt szeretném én is kideríteni -- kérdés, hogy van-e rá valami ötlet, hogy hogyan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39308) Massmurderer válasza MaCS_70 (#39307) üzenetére


Massmurderer
őstag

Futó alkalmazásoknál meglesd mi fut.Nagyon nehéz....

(#39309) MaCS_70 válasza Massmurderer (#39308) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, sokat segítettél...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39310) zho-lee


zho-lee
addikt

Üdv!
Na igen, néha a hozzáértők csinálják a legnagyobb ökörséget...
Boldogan használom még mindig az Apocalypse romot, nagyon ott van!
De én nem voltam ott, pár hónapja, amikor telepítettem :(
Bekapcsolva maradt a "kábeles gyorstöltés", pedig az mindig az elsők között van kilőve.

Úton van az új akku :W

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39311) gyuri81 válasza zho-lee (#39310) üzenetére


gyuri81
veterán

Mennyi idő alatt nyírta ki?

(#39312) zho-lee válasza gyuri81 (#39311) üzenetére


zho-lee
addikt

Kb október vége óta van fenn ez a rom változatlanul.

Természetesen a készülék előéletéről semmit sem tudok, de derekasan húzta eddig az akku.
(sok rom csere-bere)
Bírja még, de ilyenkor már töltő kell, hogy estig kibírja, az nálam jelentős kapacitás csökkenés.

Viszont nincs fagyás, reboot, ilyesmi. Csak gyorsabban merül.
Ha fel van töltve, megindul 100%-ról lefelé, de nincsenek hirtelen, több 10% merülések sem még.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39313) pigulla


pigulla
csendes tag

Szeretnék alaplapot cseréltetni az F-es telefonomba. Mint korábban itt olvastam lehetséges C-s alaplapra is, ha igaz. Valaki tudna nekem segíteni, hogy manapság átlagosan mi az elfogadható árszintje ennek? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#39314) lajozs


lajozs
aktív tag

Annyira halott volt már egy downgrade próbálkozás után az eleve eMCC hibát jelző 910F-esem, hogy semmilyen gombkombinációval, három akkuval, több órás fagyasztással sem volt hajlandó egyet legalább rezzenni. Lehet, egyeseknek nem mondok újat, de egy debrick image-es SD-vel elsőre életre kelt. Ha valakit érdekelne a dolog, privizzen.
Úgyszintén, priviben. Vett a lányom egy Mpow Antelope fülest, hogy rávegyen a kocogásra... Nem nyert; mármint a kocogás. A fülest feltettem, jól és hosszasan (min. 6 órát) szól, de tévé elé van másik. Először itt kérdezném, aztán meghirdetem.

[ Szerkesztve ]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#39315) Diokhan válasza lajozs (#39314) üzenetére


Diokhan
addikt

Hogy tudod megnézni az eMCC hibát? Van erre valami program? Valamint az az SD-n levő cucc mi is pontosan?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39316) nggabi válasza lajozs (#39314) üzenetére


nggabi
nagyúr

Életre kelt és? Utána gondolom ugyanúgy halott.

"szenyor dzsíííí"

(#39317) lajozs válasza Diokhan (#39315) üzenetére


lajozs
aktív tag

Nem szeretnék új divatot behozni: tehát eMMC...
Amikor haldoklik (ugye a 910F járványa), akkor nem akar bootolni, fagyogat, egy idő után csak download módba hajlandó belépni (ilyenkor jelenik meg az apróbetűs, hogy eMMC hiba) - végül meg semmi életjel. Ez a debrick.img pedig SD-ről csakazértis download-ba segíti, ahol aztán az Odin jöhet.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#39318) lajozs válasza nggabi (#39316) üzenetére


lajozs
aktív tag

Egyelőre teljesen oké (a vajúdási hetekhez képest), gyorsabban reagál a wifi-s ébresztésekre, mint a normál használatban lévő Mate 9. Persze ettől a memóriacsip nem fog újszerűen hasítani, az Androbench értékek szomorkásak. Nem lesz játékkonzol, VR-bajnok - de eddig sem kellett ilyesmire.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#39319) Diokhan válasza lajozs (#39317) üzenetére


Diokhan
addikt

Értem, én is csak néztem, azért is kérdeztem, hogy mi az. Szóval eMMC.
Na és miután download módba került odinnal újra lehet rakni és újra működni fog?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39320) nggabi válasza lajozs (#39318) üzenetére


nggabi
nagyúr

Az mázli. Nekem még egy se jött helyre, vagyis nem emlékszem sikeres élesztésre.

"szenyor dzsíííí"

(#39321) lajozs válasza nggabi (#39320) üzenetére


lajozs
aktív tag

Lehet a szűz kéz... ;)

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#39322) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Nekem olyan problemam lenne a telefonommal,hogy a bal felso sarokba kezd elvalni a kijelzo.Tudtok ra valami megoldast hogy javithato e? Esetleg Miskolc kornyeken valami szerviz ahol foglalkoznak vele.Es mennyi a szervizelese ..Koszonom !!!

(#39323) motown5l válasza motown5l (#39322) üzenetére


motown5l
senior tag

Vagyis pontositok.Olyan mintha mozogna a kijelzo.De az erintessel nincs problema

[ Szerkesztve ]

(#39324) amoledus válasza lajozs (#39321) üzenetére


amoledus
aktív tag

Az tényleg mázli ,mert szoftveresen javítani hardveres hibát elég ritka (az lg g3-g4 snapdragonjainál volt,hogy le lehetett tiltani az 2hibás magot és ment a teló de az más) de érdemes megpróbálni,akinek ilyen gondja van tegye fel,ki tudja mi van abban az image-ben,veszíteni nem fog vele :)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#39325) bobace válasza motown5l (#39323) üzenetére


bobace
őstag

Nekem ezt anno kijelzőcserével orvosolta a Samsung. Pár hónap és újra elvált, mert a keret volt meghajolva valószínűleg egy kicsit.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#39326) mindkilla válasza amoledus (#39324) üzenetére


mindkilla
tag

Az én F-es note 4-em is döglődik durván egy éve, tüneti kezelésnek bevált a wakelock nevű app.
you can force the PowerManager to keep the screen on or have the CPU still running in standby mode or make sure the Wifi connection keeps running at full performance.
Akkor indul a szívás, ha a telefon lemerül vagy kikapcsol, egyébként teljesen jól funkcionál, az alacsony írási és olvasási sebességtől eltekintve.

(#39327) IamSociopath


IamSociopath
aktív tag

Nekem vadi új az alaplapom meg a kijelzőm és a közép keret is. :D Velem jófej a samsung. :) Az a gond, hogy a wifimet folyamatosan megszakítja. Ez lehet a régi akku miatt szerintetek? Olyankor jelentkezik a dolog amikor alvó állapotból vissza kellene csatlakoznia.

(#39328) Diokhan válasza IamSociopath (#39327) üzenetére


Diokhan
addikt

Cseréltetted a samsunggal? :D

Állítsd be, hogy alvó állapotban se kapcsolódjon le wifiről.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39329) IamSociopath válasza Diokhan (#39328) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Oké és azt hol kell? Kerestem 50 helyen de lehet vak vagyok. Dev beállításoknál se láttam.

-Egyébként igen. Amikor visszavittem a telefont az hivatalos Samsung boltba, mert elengedett a kijelző ragasztása, akkor mondta a srác, hogy a kijelzőt is cserélték. Amikor láttam, hogy a telefon kapott egy új középkeretet akkor sem álltam neki reklamálni. :D Valószínűleg nekem is a keret lehetett meghajolva egy kicsit esetleg szervizelés közben mehetett tönkre.

Szóval ezek után döntöttem úgy, hogy ha már ilyen szépen megcsinálták a telefonomat akkor rakatok rá még egy év hivatalos garanciát. :D

Legfejtebb egy év múlva bitcoint bányászok a telefonnal pár napig aztán futok még egy kört :D

(#39330) Diokhan válasza IamSociopath (#39329) üzenetére


Diokhan
addikt

Beállítások, wifi, jobb felső sarok menü, speciális, wifi alvó állapotban. Bár emlékezetből írom most, mert a telefon otthon van, ha tévedek, valaki majd kijavít.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39331) IamSociopath válasza Diokhan (#39330) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Mindig-en van és a probléma így is jelentkezik.

upd: Mondjuk a problémát lehet ki tudnám zárni úgy, hogy töltőn nézegetem a telefont. Ha nincs gond akkor az akku a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#39332) motown5l válasza bobace (#39325) üzenetére


motown5l
senior tag

Akkor keretet kel csereltetnem . Az kB mennyibe fog nekem kerülni?

(#39333) Brekecs


Brekecs
aktív tag

23.-án lejárt a garanciám 22.-én vitte el a futár , ma kaptam vissza, egy vadi új készüléket küldtek helyette ! :Y
Az oldaláról most szedtem le a fóliát, akku is új ! :C Minden elismerésem :R :K

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#39334) bobace válasza motown5l (#39332) üzenetére


bobace
őstag

Szerintem nem úszod meg a kijelző cserét sem. De egy okosabb megmondja. Nekem garis volt anno, nem tudom sajnos az árát.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#39335) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok most jutottam egy ilyen készülékhez, az eladó azt mondta a készülék független (típusa N910F) valóban elfogadja mind a 3 hazai szolgáltató SIM kártyáját.
Azzal a hibával adta el, hogy a készülék néhány másodpercre lefagy, majd tovább használhat. Android 5.0.1 volt rajta.
Rátettem a repartos, PAN_N910FPAN1DPE1 ROM -ot, hiba nélkül felment, a kezdő képernyőnél, ahol a beállítást kell kezdeni , 34% töltöttségnél, feltettem töltőre, 100%-nál levettem, elkezdtem belakni, beállítottam a wifit, az emailokat, a google accountot, letettem azt asztalra, azt vettem észre hogy 2x újraindult, úgy hogy nem nyúltam hozzá.
Most rákerestem van-e frissítés, van, 550MB letöltötte, most telepíti.
Ez az újra indulgatás mitől lehet ?

(Az xda -ról 4 főzött romot tettem fel, TWRP 3.2.1.0 -val, 1 fel sem ment, a másik 3 felment de volt hogy csak simán lefagyott, vagy az is újra indulgatott, amíg a 5.0.1 rom volt rajta egyszer sem indult újra)

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#39336) gyuri81 válasza gthomma (#39335) üzenetére


gyuri81
veterán

sajnálom hogy megvettem, de előtte nem ártott volna itt utánaolvasni a dolgoknak...

[link]

(#39337) gthomma válasza gyuri81 (#39336) üzenetére


gthomma
senior tag

Ezt elolvastam. Nem igazan értem miért linkelted.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#39338) gyuri81 válasza gthomma (#39337) üzenetére


gyuri81
veterán

Alaplap hibás

(#39339) gthomma válasza gyuri81 (#39338) üzenetére


gthomma
senior tag

Ez igen! Távdiagnosztika lvl 100

Gondolom a hibás alaplap miatt nem indult újra főzött 5.0.1 alatt és indul újra főzött 6.0.1 romokkal.
A pannon ROM 2 frissítést talált még. Feltette, azóta stabil.

De mi okozhatja hogy a főzött romok bénáznak rajta ?

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#39340) IamSociopath válasza gthomma (#39339) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Lehet vitatkozni ezzel, de az átlagosan használt F-es változatok 2 év alatt bizony nagy számban lesznek alaplap hibásak. Mit lehet tudni a telefon előéletéről?
Egyébként nand hiba sem egyből azzal indul, hogy a telefon bootloaderbe landol fagyás után. Nekem előtte pár héttel pl fényképezés közben (nem a vaku miatt) indult újra, volt hogy programtelepítéskor, tehát amikor írás volt.

(#39341) apaszka válasza IamSociopath (#39340) üzenetére


apaszka
veterán

Szóval Samsung Note.....
Nem egy jó reklám a márkának.
De sajnos tény! 😪

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39342) IamSociopath válasza apaszka (#39341) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Hát igen de a mentségükre szóljon, hogy próbálták kulturáltan intézni a dolgot. A szervizes srác mesélte, hogy tavaly azért osztottak levásárolható kupont, mert egyszerre halt le egy csomó note és egyszerűen nem volt alkatrész. Szóval mivel nekem az SE szervizelte és nem a TMX így nincs negatív tapasztalatom.

(#39343) Massmurderer válasza IamSociopath (#39340) üzenetére


Massmurderer
őstag

Márciusba lesz enyém 3 éves,és semmi baja.

(#39344) IamSociopath válasza Massmurderer (#39343) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Nyilván vannak kivételek. A hiba sem mindnél jelentkezik, a használat módja is közrejátszik stb. Szerencsés gyártósor alatt született. :)

(#39345) gthomma válasza IamSociopath (#39340) üzenetére


gthomma
senior tag

Semmit :)

(IMEI not balcklisted)

A telenor soft frissítése lefutott, azóta hibátlan.
30x ment le az Antutu, 15x a Geekbenc egyszer sem fagyott, nem indult újra.
Lehet hogy "nyitott" telefon volt?
Úgy kezdtem a repartos ROM előtt, hogy odinnal twrp fel, mindent leformáztam, a fájlrendszer javítása opcióval, utána repartos ROM.
eMMC Brick bug check szerint hibátlan.
Főzött ROM telepítéséhez elég csak a twrp-t feltenni? Vagy van egyén előkészület is?
A fagyást újraindulást okozhatta egy hibás boot loader/modem kombó?
Meg lehet tudni hogy mennyi idős a készülék ?

*#12580*369#
RF cal: 2017.01.11
HW Rev: MP 0.900

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#39346) Brekecs válasza Massmurderer (#39343) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Az enyém is most volt ! de örülök hogy kaptam egy újat ! :D
( RF cal: 2017.11.22 )

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#39347) gthomma válasza Brekecs (#39346) üzenetére


gthomma
senior tag

-----
Az enyém 2017.01.11 gyártású a tiéd meg novemberi ??? Ez lehetséges ?

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#39348) Brekecs válasza gthomma (#39347) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Igen T-mobilos, miért ?

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#39349) gthomma válasza Brekecs (#39348) üzenetére


gthomma
senior tag

A fazon akivel cseréltem azt mondta 3 éves lesz márciusban, erre kiderül hogy éppen 1 éves ....

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#39350) Brekecs válasza gthomma (#39349) üzenetére


Brekecs
aktív tag

EZ

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.