Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Trailblazer válasza obligat (#2700) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nos, nem így van. A Google nehezítette meg a dolgunkat az A11-nél kitalált metódussal, úgymint A/B slotozás. Eddig a készülékig ugyanúgy pofonegyszerű volt a "szentháromság" (BL nyitás/recovery/root), mint amit említesz.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2702) mobilizmo válasza obligat (#2700) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ez nem igaz sajnos.Régen 5-6 android verzióval ezelőtt még létezett több féle root. Manapság én már nem találkozom olyannal (de egyébként se szívesen használnám) amihez a bootloader nyitása nem lenne szükséges. Nos ha az nem nyitható akkor vége a dalnak. Vannak olyan márkák akiknél ez így van, nem tudod kinyitni. Vannak akiknél nyitható, garanciális következményei vannak és jelenleg tudtommal egyedül a Xiaomi az akinél ezt meg lehet tenni mindenféle következmény nélkül.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2703) benjonino válasza jonnyjoker01 (#2698) üzenetére


benjonino
tag

Van az a bug, hogy az Always On Display funcióban az óra frissítését nem végzi egy bizonyos idő után (nálam kb fél óra tétlenség után, ha ez idő alatt nem jön semmi inger).
Azt akartam ez ügyben kérdezni, hogy ez egy androidos hiba, vagy a xiaomi rontott el valamit amikor erre a telefonra implementálta?
Egyébként köszi az előző kérdésemre a választ.

(#2704) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nekem még mindig adott egy kérdés, akkustatnál van egy Egyéb fogyasztó, amely olyan merülést okoz, hogy kb az aksi 1/4-et lezabálja egy nap alatt.

Van ötlete valakinek? :R

EUdev rom.
21.9.17 Béta

[ Szerkesztve ]

-

(#2705) Graphics válasza Graphics (#2704) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na egy jól irányzott döntéssel újra telepítettem a meglévő rendszerrel, vhogy teljes kinullazott mindent :W

Ahh remek.... Legalább a fájlok megmaradtak

-

(#2706) rankesz válasza mobilizmo (#2702) üzenetére


rankesz
veterán

Oneplus se szankcionál mókolás esetén, csak azzal kezdi hogy teszi fel a gyári romot, leszarja az adataid.

(#2707) ginola


ginola
addikt

Erre a telefonra van normálisan működő Twrp, amivel a telefon adatait teljesen le lehet menteni, ha esetleg más romot próbálnék ki?

(#2708) jonnyjoker01 válasza obligat (#2700) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez igy ma már nem igaz sajnos. Egyrészt már nem olyan népszerű a romolgatás, mint régen, emiatt kevesebb a fejlesztő akik recoveryt/romot csinálnak készülékekre. Ezzel együtt sokkal több készülék létezik és jön ki ma már, mint régen, nincs olyan hogy kb mindegyik készülékhez aktiv modding szféra társul. ÉÉÉs ezzel együtt még az Android rendszer biztonsága is rengeteget fejlődött az évek alatt, ami megneheziti a moddolást, főleg amikor a gyártók aktivan szembe szállnak vele (pl. Samsung vagy Huawei).

Xiaominál az egyetlen gyártó specifikus nehezités az az, hogy egy hetet kell várni a bootloader feldoldásra, de ez biztonsági dolog (nem véletlenül vezették be, régen voltak ebből bajok). Minden más nem készülékspecifikus, hanem igy haladt előre az android világa. Szivunk az A/B particiókkal, mert Google kitalálta, hogy milyen jó ez nekünk, szivunk a SafetyNet-tel, mert nem engedik az alkalmazás készitők, azokat üzemeltető cégek hogy felelősséggel legyünk a saját tetteinkért és magukat sem vonják felelősségre, hogy olyan biztonságos alkalmazásokat csináljanak amiket egyszerű rendszergazdai jogosultsággal ne lehessen szétmókolni.

Xiaomi a mai napig a legjobb választás a Pixel telefonok után a mókolásra, egyrészt a hivatalos bootloader feloldás miatt, másrészt a népszerűsége miatt, ami a modding szféra aktivitását is jelentősen növeli (pillangó effekt -> több fejlesztő = sokkal több lehetőség).

Üdv. Johnny

(#2709) jonnyjoker01 válasza mobilizmo (#2699) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én bizakodó vagyok. Zygisk nagyon igéretesnek néz ki, a jövőben valószinűleg elkerülhető lesz ez az egész safetynet-es szórakozás.

Üdv. Johnny

(#2710) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tudtam én , hogy nem nekem való ez a heti romozgatás... nem is értem miért mentem bele anno...

Egy stabilt kéne használnom, aztán nem veszne el mindenem egy hülye TWRP miatt...
Hiába van felhő, például a Fuelio is cseszett menteni, és 2 év statisztikája landolt a kukában...
Pedig elvileg belső tárhelyet nem bántotta..

Bosszankodás off...

[ Szerkesztve ]

-

(#2711) mobilizmo válasza Graphics (#2710) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

" Fuelio is cseszett menteni, és 2 év statisztikája landolt a kukában"
Erről azért nem a "hülye twrp" tehet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2712) Graphics válasza mobilizmo (#2711) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, húzzuk rá a user-error-t :)

Ezzel nincs is gond, viszont nem nagyon értem, hogy egy sima rendszerfrissítés után hogyan tűnt el mindenem, és került a telefon alapállapotba.

Elismerem a kapkodás tényét is, de bosszant, hogy már az EU rom sem akar megfelelően működni, és fél naponta kellett a telefont tölteni.

Ez annyira nem oké szerintem :)

Mindegy, valószínűleg ezt adatmentő megoldással sem tudom helyrehozni.

[ Szerkesztve ]

-

(#2713) jonnyjoker01 válasza Graphics (#2712) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Mit csináltál pontosan?

Üdv. Johnny

(#2714) Graphics válasza jonnyjoker01 (#2713) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem rámentem a format data-ra, szóval nem lepődök meg, ha ez történt.

Most valahogy próbálnám legalább az Android mappa tartalmát visszaszerezni.
Hívásnapló, üzenetek is akár. De ez veszett úgy most úgy nézem, mert tényleg nem votl szinkronban a Mi Fiókom sem..

El kell engednem úgy érzem :/

[ Szerkesztve ]

-

(#2715) mobilizmo válasza Graphics (#2712) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nézd nekem tökmindegy mit gondolsz a dologról. Viszont igen sajnálatosnak tartom azt a főleg a gyerekem korosztályában (25) felfedezhető tendenciát, hogy minden hiba feltárásos esetben előkerül az áldozat hibáztatás is. Véletlenül sem erről szól a történet. Ti jöttök azzal, hogy szar a twrp, ami részben igaz is, de van megoldás a problémára, mert lehet menteni a kritikus adatok. Valóban nem a oneclick mentés/visszaállítás a twrp-vel, mert az most nem működik. Kérdés, hogy lesz-e valaha még ilyen, mert most úgy néz ki, hogy nagyon ráálltak arra, hogy megnehezítsék a fejlesztők és a nem outofthebox okostelefon használók dolgát.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2716) Graphics válasza mobilizmo (#2715) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az áldozat én vagyok ;]

Köszönöm, hogy erre rámutatsz. Így van ,részben igaz a TWRP hiányossága, amely bosszankodást tud okozni.

Én bevállaltam, hogy hibáztam, és ennyi a történet. Most megoldást keresek, nem történt tragédia, de amennyire pedánsan vezetem a dolgaimat, annyira kellemetlen volt eme baki.

Ez van. :)

-

(#2717) mobilizmo válasza Graphics (#2716) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Saját magadé. :)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2718) Graphics válasza mobilizmo (#2717) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lépjünk túl a másik cs.szegetésén , ha lehet. :R :).

Ettől függetlenül, ha utólagosan is van valami tipped szívesen fogadom, ha nincs akkor lehet lapozni kell.

@jonnyjoker01: Igen, megpróbálok még pár dolgot , de root-olt telefont kér az eddigi két adatmentő program.

[ Szerkesztve ]

-

(#2719) jonnyjoker01 válasza Graphics (#2714) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én a helyedben kipróbálnék adatmentő progikat, hátha. Formázás után nem tűnnek el a fájlok a "lemezről", csak ha újak kerülnek a lemezre akkor kerülnek felülírásra. Viszont ha van titkosítás akkor szerintem csak a titkosított fájlokat lehet visszaszerezni. Hogy azt lehet-e dekódolni a feloldó pinnel azt nem tudom, annyira nem vagyok benne adatmentésben, meg hogy az android hogyan kezeli a dolgokat. A lényeg ha annyira fontos az adat akkor a) vagy utána tudsz nézni és megcsinálni vagy b) elvinni valahova ahol adatmentéssel foglalkoznak. Én a b)-t választanám ha tényleg olyan fontos, valószínűleg nem lehetetlen.

Viszont az biztos, hogyha használod a telefonodat, el kezdesz másolgatni rá akkor végleg el kezd elveszni bármi is volt rajta korábban.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#2720) mobilizmo válasza Graphics (#2718) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Továbbra is azt állítom, hogy nincs szó cseszegtetésről.
Tippem viszont nem nagyon van, sajnos.
Az adatmentő progik csak root-al fognak működni és ez teljesen logikus adatvédelmi intézkedés. További probléma ha olyanokkal próbálkozol amit a telefonra kell telepíteni, lehet pont egy olyan területre kerül fel telepítésre ahol volt a formázáskor adat. Mert akkor azt felülírja. Valahogy adb-n keresztül kellene próbálkozni. Ez pl. ezt ígéri, de nem ismerem, csak egy google keresés eredménye.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2721) sjozsika11


sjozsika11
csendes újonc

Nekem kb. két hónapja van meg a telefon. Az a gondom vele, hogy elég alacsony a hangerő a fülesre (a mellékelt átalakítón keresztül). Powerampot használok, és érdekes módon egyszer addig piszkáltam a beállításait, amíg magához jött és igen jó hangerővel kezdett el szólni, de hogy mit piszkáltam el, már fogalmam sincs. Viszont amint kikapcsol, újraindul a telefon megint visszaesik a hangerő. S7 edge után ebből a szempontból elég nagy csalódás. Viszont amíg jó volt a hangerő, talán még a Samsungnál is hangosabban szólt az F3, de most sehogy se bírom visszaállítani. Volt valakinek hasonló problémája? Esetleg nem lehet valamilyen trükkel megdobni a hangerőt?

(#2722) HUNited válasza Graphics (#2710) üzenetére


HUNited
őstag

Nekem a Fuelio ment a Dropboxba.

(#2723) obligat válasza jonnyjoker01 (#2708) üzenetére


obligat
senior tag

Értem én, meg is értem, csak nem érdekel a gyártó véleménye a bootloader nyitásáról, a garanciáról stb.
A hardvert vásárolom meg, egyetlen dolog érdekel, fel tudjak rá feszíteni egy stabil AOSP ROM-ot, lehetőleg valamilyen minimál rendszert, amit aztán addig piszkálok, míg minden kézre áll benne és nincs (nekem) felesleges app telepítve benne. Az sem kardinális kérdés, hogy folyamatosan frissüljön, csak működjön. Ha pár perc alatt nyitható a BL és aztán enyém a pálya, az külön jó, csak ez az egyhetes bohóckodás most szíven ütött. :W

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#2724) jonnyjoker01 válasza obligat (#2723) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Bárcsak mindenki így vélekedne róla mint te :DDD Akkor lehet nem tartanánk itt.

Én azt köszönöm az égnek, hogy a Xiaomi nem állt a többi nagy sorába (Samsung, Huawei) és egyáltalán engedik nyitni a bootloadert egy kattintásra. Remélem ez így marad a jövőben is.

Üdv. Johnny

(#2725) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Van olyanra lehetőség, ha telefonálok, hogy a képernyő zárjon le és véletlenül se tudja az ember a fülével benyomni a némitas gombot? Sajnos már többször előfordult.

(#2726) rankesz válasza SPeti1984 (#2725) üzenetére


rankesz
veterán

Persze, megnyomod a kijelző bekapcsoló gombot

[ Szerkesztve ]

(#2727) SPeti1984 válasza rankesz (#2726) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Automatizált dologra gondolok. :)

(#2728) SPeti1984 válasza rankesz (#2726) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Amúgy mikor a bekapcsológombbal feketére kikapcsolom a képernyőt és odateszem a fülemhez és mondjuk megmozdítom a telefont, akkor máris megjelennek a némítás lerakás piktogramok, így újra simán véletlenül megnyomódhat.

(#2729) aprokaroka87 válasza SPeti1984 (#2728) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel a közelség érzékelő szenzor csinálja így sokmindent nem lehet csinálni.

Esetleg Tasker vagy hasonló alkalmazással csinálni neki valami " script-et "

(#2730) HUNited


HUNited
őstag

Sziasztok, vettem egy mágneses tokot, és nem találom a menüben a funkciót engedélyező kapcsolót (lehajtom a fedelet, zárolódjon a telefon). Tudna valaki segíteni?

Xiaomi.EU weekly A11 változatból a legutolsó.

(#2731) kszthly válasza HUNited (#2730) üzenetére


kszthly
senior tag

Valószínűleg a tokhoz jár egy szoftver is (QR kód?)

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#2732) HUNited válasza kszthly (#2731) üzenetére


HUNited
őstag

Ja valami Smart Window nevű appot lehetne letölteni.
És ez vajon megbízható app?

Szerk: Érdekes, a MI8-on ezt még a beépített os szintű szoftvercsinálta, valami okos tok vagy ilyesmi volt a neve és a beállításokban volt.

[ Szerkesztve ]

(#2733) Graphics válasza HUNited (#2732) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez kiderul a letoltes utan.
Lesz még egy app, ami meriti a telefont. :DDD

[ Szerkesztve ]

-

(#2734) david_97


david_97
senior tag

A dolby atmos-al csak én szívok? Fülhallgatóhoz tök jó meg minden, aztán ha a teló hangszórója szól, érdekes sípoló szerű háttérzaj hallatszik, ha kikapcsolom az atmost, meg szűnik. :W eddig csinálta a "bolti" rommal is, és a stabil eu-s romok is csinálják.

(#2735) fdisk


fdisk
őstag

Két dolgot szeretnék kérdezni.
1. Aquamailt használok, és sokszor csak akkor kapom meg az emaileket, ha manuálisan elinditom. Már kikapcsoltam az akkukímélést, az optimalizálást, engedélyeztem a háttérben való futást, de ennek ellenére nem akarnak az e-mailek megérkezni. De ez több más alkalmazással is van így. Pl simple.
Mit állítsak még be, hogy jó legyen? Hogy fusson a háttérben állandóan?
2. Operát használok. És ez 8s van beallitva az alapértelmezett böngészőnek. De ha egy emailben beágyazott linket szeretnék megnyitni, a Chromeal akarja megnyitni. De miért? Van erre valami mód, hogy ez ne így legyen? Tehát egyből az Operába nyíljon meg?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#2736) dbius válasza fdisk (#2735) üzenetére


dbius
veterán

Lakatold (záródó) az aquamailt. Alkalmazásváltóban vagy mi a neve tartsd rajta az ujjad hosszan az aquamailen majd a felső lakat ikonnal zárold. Így nem fogja (annyiszor) kilőni a memóriából.

[ Szerkesztve ]

(#2737) obligat


obligat
senior tag

Lineage került rá, minden működni látszik, a gpay kivételével, azzal még lesz egy nekihuzakodásom, de szerintem menni fog, csak idő hiányában még nem álltam neki.
Akkuidő is jónak tűnik, és végre megtalálok minden beállítást egyszerűen. (miuiban el voltam tévedve).

A recovery nagy kérdés még, a lineage-é nem hemzseg a lehetőségektől, tudtok ajánlani esetleg valamit? a biztonsági mentés nem téma, a telefonról telepítés kellene működjön pc nélkül.

Előre is hála!

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#2738) Trailblazer válasza obligat (#2737) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mondjuk az új Nebrassy-féle 3.6.0-t.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2739) HUNited


HUNited
őstag

Lehet már tudni valamit a nem fastbootos Eu romról?

(#2740) obligat válasza Trailblazer (#2738) üzenetére


obligat
senior tag

:R Hála! :R

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#2741) mobilizmo válasza Trailblazer (#2738) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ez rögtön letölti. Segíts már, honnan van ez, én nem találtam nyomát az xda-n. Csak úgy nem merem felrakni.
Na most még azt is mondja sérült a tartalom.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2742) obligat válasza mobilizmo (#2741) üzenetére


obligat
senior tag

"ez" nem hülye :)
[link]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#2743) mobilizmo válasza obligat (#2742) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Probléma, hogy onnan még mindig csak a 3.5.2 érhető el, 3.6-ot sehol nem találok. Félek ez valami hamisítvány.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2744) laca71 válasza mobilizmo (#2743) üzenetére


laca71
aktív tag

Nem hamis...

(#2745) obligat válasza mobilizmo (#2743) üzenetére


obligat
senior tag

a fórum végén van róla szó. a gtithub-on is megtalálható.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#2746) mobilizmo válasza laca71 (#2744) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

ez jó és működik is
:C

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2747) laca71 válasza mobilizmo (#2746) üzenetére


laca71
aktív tag

Igen, ez van fent ezzel a TWRP-vel..

(#2748) fdisk válasza dbius (#2736) üzenetére


fdisk
őstag

Köszi. Meglátom ér-e valamit.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#2749) dbius válasza fdisk (#2748) üzenetére


dbius
veterán

Én is az aquamailt használom egyébként, nekem 21.9.15 EU Dev van fent, megjönnek az értesítések rendesen. A lakatoláson kívül nekem is annyi van még beállítva, mint Neked.

(#2750) Trailblazer válasza mobilizmo (#2746) üzenetére


Trailblazer
addikt

Szerintem ugyanez a link volt, ebből a Telegram üzenetből másoltam ki. Működik frankón, most update-eltem a romomat is. (Havoc OS)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.