Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) motofi válasza DroiDMester (#3749) üzenetére


motofi
aktív tag

Az egykori LG G3 telóm hoz tudnám hasonlítani a kijelző minőségét. Az F3 kamerája tényleg jóval gyengébb mint az X3 nfc kamerája? Itt a Mobilarena oldalán is ezt írják, de néztem egy youtube teszt összehasonlító videót és ott nem ez jött le. A széleslatoban jobb az X3 de a főkamera téren jobb az F3, ott ezt mondják.

(#3752) Laccoss válasza motofi (#3751) üzenetére


Laccoss
addikt

Érdemes GCAM-el is megnézni, az sokat javíthat.

(#3753) t.roby90


t.roby90
tag

Aki miui 13-at használ és az aod-t is használja. Megtenné, hogy becsatol egy screenshotot az akku használatról, ahol látszik mennyit van ébren a telefont. Köszi :R

(#3754) laca71 válasza t.roby90 (#3753) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia
Nekem folyamatos az AOD

(#3755) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok!
Azt szeretném még kérdezni, hogy hol érdemes megvenni a Poco F3 at?
Netről vagy valamelyik áruházláctól?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(#3756) flash- válasza DroiDMester (#3712) üzenetére


flash-
veterán

eu romnál is van nfc-s fizetés mókolás nélkül(google pay-Cibbel), meg 5g,stb?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3757) t.roby90 válasza laca71 (#3754) üzenetére


t.roby90
tag

Köszi szépen, ezt a részt is be tudnád csatolni?

[ Szerkesztve ]

(#3758) laca71 válasza t.roby90 (#3757) üzenetére


laca71
aktív tag

(#3759) DroiDMester válasza flash- (#3756) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Leírtuk már, a Xiaomi.EU romok mindég fejlettebbek, és 3-6.hónappal előrébb járnak az újdonságokban-fejlesztésekben is.

Természetesen minden ugyan úgy működik rajta mint a Global és EEA romokon!

(#3760) flash- válasza DroiDMester (#3759) üzenetére


flash-
veterán

valami rémlett hogy nem megy a google pay,de akkor valamivel keverhettem, köszi!
egy szájbarágós leírást tudtok linkelni?lecserélném ezt az új globalt eu romra!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3761) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Másnak működik a Facebook weekly 22.4.21-en? Nálam elindítás után azonnal kilép kezdő képernyőre. Meg lehet ezt valahogy oldani? Előre is köszönöm a segítséget!

(#3762) nrg_52 válasza kinghaxor (#3761) üzenetére


nrg_52
addikt

Frissites nincs facebookra? mekem pont most frissul.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#3763) user26 válasza kinghaxor (#3761) üzenetére


user26
senior tag

Alkalmazáson hosszan nyomsz, majd Alkalmazás adatok, ott "Készülékazonosító lekérése"
Mindig engedélyzése, és jó lesz.
Facebbok, Instára ezt írják a heti eu forum topikba, és, hogy a következőbe javítva lesz ez a "gond".

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#3764) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Köszönöm a segítséget, működik! :R

(#3765) hevizms válasza laca71 (#3754) üzenetére


hevizms
addikt

4:50 a képernyő idő és csak 37%-ot merült a telód???
Bakker de irigyellek.

(#3766) laca71 válasza hevizms (#3765) üzenetére


laca71
aktív tag

Most ennyi,..nekem nagyon megfelelő ez a telefon

(#3767) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok
Honnan érdemes rendelni telefont?
8/256-ot szeretnék fekete színben! Vagy esetleg melyik még a jó szín?

Köszi

(#3768) NB2 válasza kusza80 (#3767) üzenetére


NB2
aktív tag

Hát bestbyte-on még találtam raktáron viszonylag jó áron. A színt meg te döntöd el, te fogod használni :) nyilván pasinak kék vagy fekete játszik, a többségi pasiknak :)

(#3769) Műszakis válasza t.roby90 (#3753) üzenetére


Műszakis
tag


Auto fényerőn hasznalom , Miui 13 utan alig maradt memoria es merült is, reset után sokat javult , persze nem mindig de tud ilyen időt is produkálni .

[ Szerkesztve ]

(#3770) Azie válasza NB2 (#3768) üzenetére


Azie
őstag

Ez elég nagy baromság, Lumia 920 óta amiből van fehér, lehetőség szerint azt veszek, sokkal elegánsabb, mint a tucat fekete.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#3771) DroiDMester válasza Azie (#3770) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem baromság a fehér a csajoknak való!

Amúgyis sokkal csúnyább a fehér ha elkezd kopni, nagyon ronda!

Szóval kinek mi, nekem SEMMIKÉPP NEMKÉNE FEHÉR !

Később eladásnál is hátrány, feketét hamarabb megveszik, az unisex, a fehér meg 90% ba csak csajok veszik!

[ Szerkesztve ]

(#3772) Azie válasza DroiDMester (#3771) üzenetére


Azie
őstag

elkezd kopni... oké. /facepalm

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#3773) petipetya válasza DroiDMester (#3771) üzenetére


petipetya
nagyúr

És ha feketére kopik? :D

"nincs rá lezsóidő"

(#3774) rendzso válasza DroiDMester (#3771) üzenetére


rendzso
tag

Kezdem is szarul érezni magam, hogy férfiként a fehéret választottam. :U

(#3775) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Esetleg valaki vásárolt már eredeti (csere) kijelzőt ? Vagy egyáltalán lehet kapni original, nem utángyártott fajtát ? Pl. Aliexpressen érdemes nézelődni vagy Wayteq-et felhívni ? Sajnos első esés után el is repedt a panel belül szépen amilyen szerencsém volt, pedig "csak" egy 70cm-es asztalról csúszott le mert valami meglökte (tokban volt + gyári fólia, tudom lehetett volna rajta extra védőfólia) :(

Próbálkoztam a Xiaomiszerviz.com-nál ahol a honlapon az szerepel 45 ezer + 1-2 óra munkaidő, odamentem közölték velem az "nem a kijelző cserére vonatkozik hanem apró javításokra, ez 2-3 munkanap". Végül nem hagytam ott, mert így hogy félrevezetéssel indítottak, nem voltak túl szimpatikusak.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#3776) hhgygy válasza Riccsiz_h (#3775) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nekem a wc-n ülve, tehát kb. 50 centi magasból esett egy telefonom a sarkára és totálkár lett a kijelzője. Azóta kizárólag teljes oldalra nyíló tok mágneszárral.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#3777) flash- válasza hevizms (#3765) üzenetére


flash-
veterán

hát nem is tudom, levett (kb 20-30%)fényerővel könnyű elérni,de úgy elég fos" a kép, szobában is (nappal akár felhős időben) kb 80% körül ad élvezhető képet. egyébként ennek a kiejlzője nekem csalódás..
gyárilag eléggé sárgás-zöldes, beállítani tökéletesre meg nem tudom nem vagyok kalibrátor.. írták is redditen hogy sok kalibrálatlanul érkezik :(
állitgattam addig amig kb türhető nem lett, de ígyse fehér a fehér..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3778) jonnyjoker01 válasza hhgygy (#3776) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem még a Mi 9T Pro, hasonló készülékházzal és GG5-tel ágy széléről (40 cm kb?) csúszott le parkettára úgy, hogy megrepedt az amoled panel és feketelyukként elsötétedett a töréspontból indulva :U Saját védelmi intézkedésem abból állt, hogy ha elhagyom a lakást akkor tok fel, otthon tok le, mert korábbi leejtős baleseteim kültéren történtek. Mostmár 0-24 rajta van a Poco-n a szilikontok. :(

Üdv. Johnny

(#3779) Riccsiz_h válasza Riccsiz_h (#3775) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Kicsit a paródia kategória megtudni mennyiért szervizelnek, mintha mindenki titkolná az árakat. Írtam a Xiaomi Magyarország/WayteQ email címére. Onnan egyből válaszoltak hogy "TMX Mobile solution Kft a Xiaomi márkaszervize itthon" (tmx.hu). Oda megírtam ugyanazt az emailt, onnan is visszaírtak egyből hogy ha nincs biztosításom akkor menjek a mostmobil.hu weboldalára és ott kalkuláljam ki az árat.

Megpróbáltam, de csak "bevizsgálást" lehet kérni ami abból áll hogy elszállítják / beviszem a telefont és megnézik majd adnak egy ajánlatot, de (!) ha nem fogadom el akkor 7300 Ft-t ki kell fizetnem bevizsgálási díjként. Még próbáltam egy válasz emailt írni a TMX-nek hogy szerintem nincs szükség bevizsgálásra mivel egyértelműen betört a kijelző, így telefon típus kijelző ára + munkadíj = ajánlat, legyenek kedvesek mondani egy árat. Gondolom erre majd holnap válaszolnak.

Minden esetre elég furcsa hozzáállás ez egy hivatalos márkaszerviz részéről, hogy 7300 Ft már csak az hogy megmondják mennyiért javítanak meg valamit a telefonon, még ha teljesen egyértelmű is a hiba :F

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#3780) Laccoss válasza Riccsiz_h (#3779) üzenetére


Laccoss
addikt

A "biztosítást" mire értették? Esetleg nem garancia nélkül vetted (kínából pl.) és azért kérnek a bevizsgálásért pénzt? Ha garanciális lenne, ingyen kellene bevizsgálniuk és javítaniuk, ha a garanciális feltételeknek megfelel.

(#3781) Riccsiz_h válasza Laccoss (#3780) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

A teló Aqua.hu garanciás 2023.08-ig, de biztosítást nem kötöttem. Sajnos az Aqua szerződési feltételi között szerepel hogy "jótállás alól kizáró okok: A terméken égés, törés, repedés vagy egyéb fizikai-, látható sérülés" (szerintem a legtöbb helyen hasonló módon járnak el, de érthető). Írtam is az emailjeimben hogy érvényes hazai garis a telefon, de mivel összetörtem a garanciának is annyi. Még holnap megpróbálom, hátha az Aquanál tudnak valamit mondani, akár a fizetős javításról is

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#3782) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Ma megjött a telóm!
Szeretném nyitni!
Mindent úgy csinálok ahogy le van írva, de amikor be szeretnék lépni a Mi Unlockba akkor mindig ezt írja ki és csak pörög csak pörög "
miért nem enged be? Ez elött meg kellett adnom a telefonszámom

Kérlek szépen segítsetek?
Vagy pedig, hog ytudom a bootloadert nyitni?

Köszönöm

(#3783) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

A scrollozás lassúságát hogy viselitek? 60 hz/120 hz, egyikkel sem az igazi. A másik a fülhallgató halksága (zsinóros). Mi 8 pro-ról jövök, feleakkora a hangerő. A harmadik pedig a kijelző helyenkénti világos foltjai. Az új Batman film alatt nagyon szembetűnőek sajnos. Mi 8 pro-n nincs ilyen.

(#3784) DroiDMester válasza kusza80 (#3782) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

írd le mit hogyan próbáltál csinálni, de sz.tem már a leg elején elakadtál!

amúgy 168.óra a várakozási idő miután össze kapcsoltad a telót az Mi fiókoddal, de sz.tem odáig még el sem jutottál!

(#3785) kusza80 válasza DroiDMester (#3784) üzenetére


kusza80
tag

Igen ez már a tök eleje :)
https://thingsforxiaomi.blogspot.com/2020/12/xiaomi-bootloader-nyitas-uj-folyamata.html?m=1
Ez alapján mentem és ott akadtam el, hogy

8. Telepíted a PC-dre a nyitóalkalmazást, elindítod, belépsz a MI Fiókoddal.

Na ott kezd el tekerni

(#3786) DroiDMester válasza kusza80 (#3785) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

i.mi.com-on ha belépsz jobb felső sarokba a nevedre katt, és ott tárhelyem és készülékeim-re katt

itt megjelenek alul a telefonod?

ha ott látszódik akkor lépj vissza a főoldalra, és a készülék keresést próbáld meg hogy meg e találja

(#3787) kusza80 válasza DroiDMester (#3786) üzenetére


kusza80
tag

Köszönöm megnézem

(#3788) kusza80 válasza DroiDMester (#3786) üzenetére


kusza80
tag

Szia!
Ez jót jelent? Sikerült?
Vagy valami hiba van?
Köszönöm

(#3789) kusza80


kusza80
tag

Illetve még azt szeretnéhogy kérdezni, hogy az idő letelte után fog teljesen a nulláról indulni a teló? vagy már be lehet lakni?

(#3790) DroiDMester válasza kusza80 (#3788) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Amint látod, ki írja hogy 155.óra múlva tudod nyitni!

Nyitás után, törlődik minden mert a DATA partíciót formatálja, úgy fog indulni mint amikor vetted és első bekapcsolás után fogadott.

De gondolom nem csak unalomból nyitod a BL.t és felteszel egy xiaomi.eu romot ami szintén ezzel jár(első telepítésnél törli a data.t) szóval nincs értelme belakni

(#3791) jonnyjoker01 válasza kusza80 (#3788) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

155 óra múlva próbáld újra, akkor már engedni fogja. Mi accountodat pedig ne töröld a telefonról, mert akkor újraindul a számláló.

A másik kérdésre pedig: nem automatikusan fog végbemenni úgyhogy az adataid felől ne félj, lementheted előtte. Ha letelt az idő és rányomsz az unlock gombra, akkor fog majd formázni egyet.

Szerk. Lassú vagyok :U

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3792) kusza80 válasza jonnyjoker01 (#3791) üzenetére


kusza80
tag

Köszönöm szépen!

(#3793) kusza80 válasza DroiDMester (#3790) üzenetére


kusza80
tag

Köszönöm szépen!
Azt szeretném még kérdezni, hog ymelyik twrp-t kell letölteni és hol va egy szájbarágós leírás amivel én kezdő is neki tudok állni megcsinálni.
Az is kérdésem lenne, hogy honnan tudom, hogy hány óra van vissza az időből!

Köszi a segítségeteket

(#3794) DroiDMester válasza kusza80 (#3793) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nincs működő TWRP F3.ra.
illetve van, de az csak Android11et támogat, a Xiaomi.EU romok már mind Android12 alapúak, így csak Fastboot módban telepíthetőek PC-ről

Az hogy mennyi idő van hátra kitudod számolni amit linkeltél képet 155.óráról, onnan még 6.nap és 11.órát kell várnod, ha nem tudod mikor készült a kép indítsd el megint az unlocker progit és próbáld megint nyitni a telót, kifogja írni mennyi idő van még hátra jegyezd meg és számold ki mikor telik le.

percre pontosan számolják onnan kezdve, mikor a telót hozzá rendelted az Mi fiókodhoz.

Ha pl ma 19:58.kor kapcsolnád össze akkor jövő 7 pénteken este 19:58.kor tudnád nyitni, 1.percel sem engedi előbb!

[ Szerkesztve ]

(#3795) kusza80 válasza DroiDMester (#3794) üzenetére


kusza80
tag

Köszi!
Ok akkor számolom az időt!

A pc ről való telepítésről van leírás esetleg valahol?

Köszi

(#3796) DroiDMester válasza kusza80 (#3795) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

xiaomi.eu oldalán ott a leírás!

röviden ennyi!

Xiaomi devices on Android 12 via Fastboot only:
- Download our ROM zip file
- Unpack downloaded zip file in the PC using WinRAR
- Reboot your device to fastboot mode (press volume down + power)
- Connect to PC via USB cable
- Run fastboot installation script from unpacked zip according your PC operating system:
--- For Windows OS - windows_fastboot_update_rom.bat
--- For Linux - linux_fastboot_update_rom.sh
--- For MacOS - macos_fastboot_update_rom.sh

annyi az eltérés hogy legelső alkalommal mikor felteszed az EU romot akkor nem a windows_fastboot_update_rom.bat ot kell elindítanod, hanem a windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat-ot, ahogy korábban már írtam első telepítésnél ez is töröl mindent a telóról!

jövő7en nem lesz friss EU rom, majd csak Máj 13án lesz, így leszedheted a 22.4.27 verziót :)

[ Szerkesztve ]

(#3797) kusza80 válasza DroiDMester (#3796) üzenetére


kusza80
tag

Nagyon szépen köszönöm

(#3798) hevizms válasza DroiDMester (#3796) üzenetére


hevizms
addikt

Én is köszönöm,ez most nekem is jól jött :R
Tervezem az átállást a MIUI 12-ről
Ez a leírás arra az esetre is ráillik ha nekem most a xiaomi.eu 21.9.1 beta rom van fenn?

(#3799) DroiDMester válasza hevizms (#3798) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha már Xiaomi.EU romod van fenn, akkor elvileg nem kell formatálni a DATA-t, de mint látod több usernál jelentkezett a szokásos probléma mikor android 11 ről 12 re váltott (MIUI12 ről MIUI13 ra) hogy elkezdett jobban merülni az aksi meg még sok egyéb apró bug!

Én mindég azt javaslom hogy ha android főverzió váltás van, szánja rá magát az ember és tiszta lappal induljon, ugye kb évente van ilyen lehetőség sz.tem megéri évente azt a pár órát foglalkozni a telóval és 0 ról tiszta lappal indulni.

(#3800) hevizms válasza DroiDMester (#3799) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm. Mindenképpen úgy szeretném hogy a legjobb legyen.
Szóval akkor azt csináljam én is amit kusza80-nak írtál?
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.