Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) skyrush7 válasza freeknight (#3596) üzenetére


skyrush7
aktív tag

A 870 gyakorlatilag egy overclockolt 865, csak órajelben van eltérés.

(#3602) starr


starr
őstag

Miui 13 Global stabil:
Az update óta keletkezett képeket nem fedezi fel a rendszer. A kamera képkészítés után azonnal kilép. Érik a hard reset. Remélem megold mindent.

(#3603) jonnyjoker01 válasza freeknight (#3596) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Egy tipp esetleg, hogy kültéren érdemes bekapcsolni az automata fényerőt és a sunlight módot, az feltolja max 1300 nitre ha környezet megköveteli. Manuálisan nem engedi felhúzni addig.

Snapdragon 870 = SM8250-AC hivatalos elnevezéssel, de SM8250-nek reportolja a telefon. Igazából egy tuningolt 865, picikét magasabb prime core és gpu frekvenciával.

Szerk. nem lapoztam, látom megválasztották :U

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3604) kokopo


kokopo
aktív tag

Sziasztok
1 nappal a gari idoszak utan, eltunt a kimeno hang
(kb 14 orakor hasznaltam utoljara, utanna kb 16 orakor csorog, felvettem, de a tuloldalon nem hallotak mar, addig az asztalon csucsult :Y)
Elvittem egy kozeli mezei service-be (Rétság-hoz kozel), azt hiszem 7-8.000ft-ert kicserelte a mikrofont, mukodik is
De ami nem, az a "kozelseg erzekelo" (tudom hogy konkretan nincs benne, csak osszelogikazza hogy mi van)
Masnap vissza is vittem, azota eltelt kb 2-3 het
Probalta megcsinalni a gyerek, FR, ROM csere, de semmi
Rendelt bele kozelseg erzekelot :Y de mondom ebben nincs, mindegy, kicserelte igy sem jo
Felvette valami kolegaval a kapcsolatot a Lurdi haz-bol, a xiaomis fiukkal, ott is csucsult majd 1 hetet, de nem tudjak mi a baja, nem tudjak megcsinalni
Most ott tartunk hogy megy a hivatalos servic-be (gondolom a Hegedűs Gyula utcaba, vagy a Wayteq Europe Kft-hez)
Ha innen is visszajon hogy "sorry, nemtudjuk megcsinalni" vagy megcsinaljak, de valami magas osszegert, mit tegyek ? Hisz a jelenlegi hibajat nem en ideztem elo.
Majdnem kimaradt, magyarorszagon vasarolt, gyari ROM (EU?), semmi buhera

[ Szerkesztve ]

(#3605) doongoo válasza starr (#3602) üzenetére


doongoo
addikt

nálam látja azokat is rendesen, mind a gcam-mel készítetteket, mind a gyári appal készülteket. Nem volt factory reset nálam sem.

(#3606) Bly


Bly
tag

Kérdés, másnál is ronda halvány zöld az összes Google app sötét módban?

(#3607) hhgygy válasza Bly (#3606) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nálam nem

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#3608) starr válasza doongoo (#3605) üzenetére


starr
őstag

Voltak bajok nálam rendesen. A hard reset megoldott mindent.

(#3609) Joc24


Joc24
tag

Fú gyerekek ez a MI Videó roppant idegesítő a kitörölhetetlen értesítéseivel... Tudom ne engedélyezzem az értesítést, de hogy ne lehessen eltüntetni ez bosszantó...

(#3610) motofi


motofi
aktív tag

Sziasztok! Valaki váltott már itt X3 nfc ről? Használ valaki eu romot? Hívásrögzítés működik? Az nfc kijelzője fakó megvilágítás gyenge ezért váltanak f3 -ra.

(#3611) kidnou válasza motofi (#3610) üzenetére


kidnou
senior tag

Hívás rögzítés működik eu romon, másik fél is rendesen hallható

[ Szerkesztve ]

(#3612) sjozsika11


sjozsika11
csendes újonc

Van egy hatalmas biztonsági probléma, ami valószínűleg nem csak a poco f3-at érinti: lezárt képernyőnél bárki kikapcsolhatja a telefont, de ki lehet kapcsolni a wifit, adatot, gps-t is! Ha ellopják a telefont, ezek után nem lehet nyomon követni.Samsungoknál ez lezárt képernyőnél nem engedélyezett.

(#3613) Thoty válasza sjozsika11 (#3612) üzenetére


Thoty
senior tag

Nálam ez engedélyezett Samsungon is.

(#3614) skyrush7 válasza sjozsika11 (#3612) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Ez minden korábbi telefonomnál így működött, de meg merem kockáztatni hogy az összes ilyen (A Samsungon kívül ezekszerint, de korábbi modelleken ott is ez volt)

(#3615) sjozsika11 válasza Thoty (#3613) üzenetére


sjozsika11
csendes újonc

Nekem előtte s7 edge volt. Ott nincs engedélyezve. A múltkor a boltban felejtettem az f3-at. Visszamentem, szerencsére még megvolt. Épp dicsekedtem a boltosnak, hogy még ha el is lopják, le lehet követni, mert be van kapcsolva a gps. Jól pofára estem, mikor rájöttem, hogy ki lehet kapcsolni bármit lezárt képernyőnél. Ez egy hatalmas csalódás és egy hatalmas biztonsági probléma. Gondolom már mások is észrevették, nem értem miért nem javítják.

(#3616) kszthly válasza sjozsika11 (#3615) üzenetére


kszthly
senior tag

Szerintem gyári (kínai) romon kapcsolható ez a funkció.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3617) niklebi válasza sjozsika11 (#3612) üzenetére


niklebi
senior tag

EU romon kikapcsolás megakadályozása: Always on display és képernyőzár-->power menu access--> kikapcsolni
Bármi kikapcsolása: Beállítások--> Értesítések és irányítóközpont--> A képernyőzáron látható elemek lefelé csúsztatás után--> itt mindent kikapcsolni.
Máris nem lehet kikapcsolni sem a telefont, sem Pl: wifit, Gps-t, adatot.
Az is igaz, hogy ez mit sem ér amíg ki lehet venni az akkumulátort a telefonból. Ha egy telefont ellopnak vagy elhagyod, akkor a legegyszerűbb, ha a szolgáltatódnál azonnal letiltatod az imei szám alapján, így lopott egy levélnehezéket.

[ Szerkesztve ]

(#3618) DroiDMester válasza niklebi (#3617) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

kikapcsolni kilehet bármelyik telefont akár mennyire is szeretnéd levédeni a beállításokban!

Ez hardveresen van benne az összes telefonba, a power gombot hosszan nyomod és újraindul a teló, ez benne van minden androidos telóban már a kezdetek óta! Ha lefagy a telód úgy hogy semmire nem reagál így tudod életre kelteni, és bizonyos szerviz funkciókhoz is ez nélkülözhetetlen!

Szóval ez benne van minden telóba!

Ha pedig kitudod kényszeríteni így hogy újrainduljon nyomsz egy hangerő fel gombot amég be nem jön a gyári(vagy épp a custom ha cserélted) recovery ott meg simán tudsz csinálni egy gyári állapot vissza állítást!
És máris tudnád használni a telót, de erre is van védelmi funkció a xiaomi telókban!
Ha korábban hozzá kapcsoltad az Mi fiókodhoz a telót akkor hiába csinálnak gyári állapot vissza állítást a teló kérni fogja indulás után hogy aktiváld a készüléket azzal hogy belépsz az mi fiókod jelszavával, ezt SEHOGY nem lehet kijátszani szóval nem tudnák használni.

illetve egy megoldás van rá, ha nyitva volt a telón a Bootloader akkor tudnak rá telepíteni custom ROM-ot ami értelem szerűen nem fogja kérni az Mi fiókod jelszavát! De gyári rommal továbbra sem lehet használni, amég te le nem választod a telót az Mi fiókodról és ki nem kapcsolod a készülék keresést rá!

[ Szerkesztve ]

(#3619) Thoty válasza sjozsika11 (#3615) üzenetére


Thoty
senior tag

Igazad van én néztem be, S10+-on van kapcsoló arra, hogy a wifi, gps, bt csak rendes feloldás után lehessen átállítani. A vaku pl. megy feloldás nélkül is, ez zavart meg :)

[ Szerkesztve ]

(#3620) Joc24


Joc24
tag

A fogyasztása egész jó lett :)

(#3621) motofi válasza niklebi (#3617) üzenetére


motofi
aktív tag

Hello! Neked az EU rom gyárilag van rajta vagy te magad raktad fel? Itt is kellett a bootloader feloldás?

(#3622) DroiDMester válasza motofi (#3621) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Xiaomi.EU ROM nincs gyárilag egyik telón sem! Ezek módosított kínai ROM.ból készülnek!

BootLoadert kell nyitni hozzá, mivel Fastboot ROM formátumba vannak azok pedig csak nyitott BL mellett telepíthetőek.

(#3623) TomPack


TomPack
őstag

Megpróbálom én is felpattintani a Xiaomi.eu ROM-ot!
Ezer éve nem csináltam ilyet, és nem szeretném téglásítani a telóm, ezért leírom ide hogyan fogom csinálni.
Ha valami hibát találtok benne, szóljatok! :R

Leszedtem a [MiUnlock] -ot, a teló fejlesztői beállításaiban bekapcsoltam a MiUnlock-ot, hozzáadtam a fiókot, majd a linkről letöltött programba beléptem, fastboot módban rádugtam a telót, és megcsináltam amit kért.
Ha jól értem, most azt írja a program, hogy 168 óra múlva tudom majd nyitni, ekkor gyalulja majd a telefont is.

Letöltöttem és kicsomagoltam a [xiaomi.eu] -oldalán belinkelt a telefonunkhoz tartozó (HMK40_POCOF3) romot. Egyébként ez lenne a legfrisebb, a januári 22.-ei?
[link]
Név szerint;
xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.3.0.SKHCNXM_v13

Lejött, kicsomagoltam.
Ha majd egy hét várakozás után meglesz a nyitás, csak rádugom a gépre a telóm fastboot módban, és ráklikkelek a kicsomagolt fájlok között a
windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat kötegfájlra ami majd lefut magától, és utána xiaomi.eu rom fog elindulni?

És a későbbikeben ha majd frissítés jön, akkor ugyanígy csinálom majd, csak a
windows_fastboot_update_rom.bat -ra klikkelek?

Köszi a ránézést! :DDD

(#3624) kszthly válasza TomPack (#3623) üzenetére


kszthly
senior tag

Tökéletes a leírásod!
Én inkább a heti romot preferálom, de ez már ízlés dolga.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3625) TomPack válasza kszthly (#3624) üzenetére


TomPack
őstag

Tegyek inkább hetit?
Mennyire rizikós az?

Ja, mégvalami;
GPay és a bankos appok menni fognak?

(#3626) kszthly válasza TomPack (#3625) üzenetére


kszthly
senior tag

Azt használom amióta megvan a készülék. Soha semmi gond nem volt vele. Gpay működik. (K&H, Revolut)

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3627) nrg_52 válasza TomPack (#3625) üzenetére


nrg_52
addikt

Gpay, revolut, simple, otp megy nekem rajta.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#3628) TomPack


TomPack
őstag

Ameddig nem telik le a 168 óra, megpróbálom lefoglalni magam. :DDD

A váltakozó háttérképet hol a lópikulába lehet beállítani? :F
Folyamatosan frissítgeti magát, mint rendszeralkalmazás, de sehol nem találom.

(#3629) fdisk


fdisk
őstag

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Honor band 5 karkötőm. A telón fent van a Huawei health alkalmazás.
Ez a fránya poco állandóan bezárja az alkalmazást, ezáltal a bluetooth szétkapcsol "", így nem kapok értesítés a hívásokról, sms, messengerről... stb.
Csak akkor kapcsolódik össze ismét, ha elinditom az alkalmazást és rányomok a kapcsolódásra.
Már a létező összes energiatakarékos ficsört kikapcsoltam.
Nincs semmilyen akkukímélő bekapcsolva.
A lakat is rajta van.
Mi a bánatot csináljak még, hogy működjön rendesen?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#3630) TomPack


TomPack
őstag

Megint én. 😀

Kint a frissítés a gyári global romra. :D

(#3631) freeknight válasza fdisk (#3629) üzenetére


freeknight
őstag

Sajnos ilyen a miui. Ahogy látom mindent megtettél, a gmail nekem is ilyen, bármit állítok, nem jönnek az értesítések. Érdekes, mert pl az OTP banki alkalmazása meg abban a pillanatban küldi az értesítést, ahogy használom a kártyát, anélkül, hogy bármit is kellene állítani a telefonon. Megszoktam már 4 év miui használat után, szeretem annyira a rendszert, hogy ezt a kompromisszumot vállaljam. De megértem, ha valakinek nem felel meg, és tényleg nem így kéne működnie.

(#3632) rendzso válasza fdisk (#3629) üzenetére


rendzso
tag

Automatikus indulási jogot is megkapta?

(#3633) Griffo


Griffo
csendes tag

Az akksi kb. ég és föld a Miui 13 javára. Sajnos a Boldbeast nem működik Android 12 alatt.

(#3634) skyrush7 válasza fdisk (#3629) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nekem nincs ilyen problémám, egyedül éjszaka fordul elő (ütemezve van estére az akkukímélő automatán), de reggel ahogy hozzáérek magához tér minden.
Amit még tudok javasolni, a fejlesztői beállításokban tudod még az alkalmazásbezárást korlátozni, valamint a háttérben futó folyamatok számát változtatni.

(#3635) fdisk válasza freeknight (#3631) üzenetére


fdisk
őstag

Elég szomorú vagyok. Kicsit már unom a folytonos indítgatást :/

rendzso : Igen.

skyrush7 : Alapbeállításon van.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#3636) obligat válasza fdisk (#3635) üzenetére


obligat
senior tag

ilyen apróságok miatt piszkáltam le róla a miui-t és a miui a kedvenc launcheremet (smart launcher) is megglitchelte, mennie kellett.
LineageOS-t használok, valójában majdnem mindig, már a cyanogenmod-éra óta. Kellemes, alap kis ROM, semmi eyecandy, csak működik. ¯\_(ツ)_/¯

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#3637) jonnyjoker01 válasza freeknight (#3631) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Gmail nekem AOSP-on sem küldi rendesen az értesítéseket, én a FairEmail kliensre váltottam, az mindig megjön.

Üdv. Johnny

(#3638) Gabesz84 válasza freeknight (#3631) üzenetére


Gabesz84
őstag

Én Outlookot használok, semmi gond vele. Minden értesítés megjön, ritkán 1-2 perc késésel, de emailnél ez sztem belefér.

(#3639) doongoo válasza Griffo (#3633) üzenetére


doongoo
addikt

A Boldbeast nem megy sajnos valóban, de valahol olvastam és kipróbáltam most a Cube ACR-t (alternatív forrásból letöltve a fullos verziót).
Ez működik rendesen, igaz elég halk a felvétel, de a semminél jobb.

(#3640) freeknight


freeknight
őstag

Az App Vaultot nem lehet valahogyan a telefonra varázsolni? Próbáltam Play Store-ból telepíteni, de továbbra sem ajánlja fel, csak a Google Discovert tudom beállítani. Egyetlen funkció, a lépésszámláló hiányozna, amit a Redmi Note 8 Pro-n megszoktam.

(#3641) user26 válasza freeknight (#3640) üzenetére


user26
senior tag

Szia, ahol Google discover van, oda nem lehet app vault - t tenni, én úgy tudom. Használj EU (xiaomi.eu), vagy indonéz rom - t.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#3642) freeknight válasza user26 (#3641) üzenetére


freeknight
őstag

Ez sajnálatos. Kár, hogy egyre több miui funkciót vesznek ki a global romból. Jó, maga ez au app vault nem egy nagy érvágás, csak a lépésszámláló hiányzik. Tudom, hogy nem volt pontos, de azért nagyjából nyomon tudtam követni, mennyire voltam aktív egy nap.
A miui tárcsázó viszont tényleg hiányzik, hívásrögzítő nélkül visszahozhatnák egyszer, talán a redmi 5-nél találkoztam vele utoljára, és az nem tegnap volt :D

(#3643) Baga19830701


Baga19830701
csendes újonc

Sziasztok. Poco F3-on tudja valaki hogy hbo max és prime video megy e hd-ban? Sima Xiaomi Redmi note 10-em van, azon mennek.

(#3644) freeknight válasza Baga19830701 (#3643) üzenetére


freeknight
őstag

Persze, minden streaming szolgáltató fullhd-ban megy. Ebben az árkategóriában csúnya is lenne ha kispórolnák a widevine L1-et :D

(#3645) Baga19830701 válasza freeknight (#3644) üzenetére


Baga19830701
csendes újonc

Sajnos a widevine l1 nem garancia semmire. Volt Poco X3pro-m, widevine L1, amazon prime video mégis csak sd volt. Xiaomi és társai nem nagyon vitték eddig a prime video-t hd-ban. Most viszont meglepődve vettem észre hogy a Redmi note 10-em hd-ban streameli, gondoltam hátha Poco fronton is van változás, mert akkor vevő lennék az F3-ra.

(#3646) skyrush7 válasza Baga19830701 (#3645) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Ha Note 10-en megy, akkor F3-on is mennie kell.
Netflixen megvan az L1.

(#3647) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Szerintetek hàny évig kapja a frissitéseket ez a telefon ? Sehol nem lehet erröl olvasni !

[ Szerkesztve ]

(#3648) jonnyjoker01 válasza memoril (#3647) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia! Xiaominál kicsit szabadon dobálóznak vele, 2-3 év szokott lenni. Két android főverzió és három miui verzió a bevett szokás, de teljesen dátumra pontosan nem lehet tudni, mert néha eltérnek ettől a formulától, csúsznak a megjelenésekkel (pl MIUI 13), stb. Úgy fogalmaznék, hogy minimum két év, aztán a futó projektek/kedvük szerint még utána jöhet főverzió nélküli nagyobb MIUI frissítés.

Üdv. Johnny

(#3649) memoril


memoril
aktív tag

Akkor megéri még venni egy ilyen telefont ? Kb 4-5 évre szeretném ! Valamennyi játékra ! Biztonsàgi frissités jó lenne hosszú tàvon !

(#3650) TomPack válasza memoril (#3649) üzenetére


TomPack
őstag

Mindennek ára van! :D
Itt nem fizeted ki az 5 éves hivatalos szoftveres támogatottságot.
(el tudom képzelni, hogy custom romokkal tovább lesz támogatott, mert elég időtálló a chipset, ha van kedved mókolni vele)
Samsung ugyanezért a pénzért harmatosabb vasat ad, cserébe később engedi el a kezed.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.