Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) mobilizmo válasza Blizzardking (#2600) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

"Van olyan hogy a rádió készenléti fogyasztása sok. Nem feltétlenül app eszi. Repülő módban 10 óra alatt lemegy 1%-ot, ha meg hálózatra csatlakozik akkor 8-9-et."
Én ezt tudom. Topiktárs sokkalta még a 8%-ot is múltkor. Bár most valóban nem írtam a rádió fogyasztását, ami rossz vételi viszonyok között horror magas is tud lenni .

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2602) rankesz válasza mobilizmo (#2601) üzenetére


rankesz
veterán

Topiktárs sokkalta még a 8%-ot is múltkor

... ami nálam egy éjszaka alatt volt kb 15 - 20%... Amúgy tetszett nagyon a cr, ez volt az egyedüli bajom vele

(#2603) Terentius


Terentius
őstag

Amióta áttértem az egyik sim kártyám digi-re azóta a fogyasztás feleződött.

Poco F5 12/256 Gb

(#2604) Trailblazer válasza Blizzardking (#2600) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ennyi, a /data partíciót kéne tudni visszatenni. És sajnos ez itt most csorbát szenved.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2605) Blizzardking válasza mobilizmo (#2601) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ezeknél a fogyasztás összehasonlításoknál ezért kell vigyázni. Nem mindegy hogy wifin van-e éjjel, ha mobil hálózaton akkor 4g vagy 2g, milyen a térerő, stb. Tudom hogy ezeket tudod, de pont ezért abban az összehasonlításban jobban bízom, amikor ugyanaz az ember rak fel 2 romot. Rankesz 15-20%-a tényleg sok, szerintem 3-5 egy teljes éjjelre vállalható nem repülő módban.

Trailblazer - amúgy mi van ha visszaraksz egy komplett mentést twrp-ből? Nem bootol be? Vagy mi történik?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#2606) Trailblazer válasza Blizzardking (#2605) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha jól emlékszem, akkor bootloop.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2607) jonnyjoker01 válasza Blizzardking (#2600) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A következő kommentekben exluzívan a data partícióról beszél: #60, #72, #90 (ahol külön megemlíti a rendszer cserét ugyanazzal a datával), most már #04 is. Nem volt itt szó sehol teljes nand backupról, ezt most te hoztad be amivel értelemszerűen csak egyetérteni lehet, mert arra találták ki, amit te leírsz. Ezzel a résszel én is egyetértettem, úgyhogy nem értem miért váltott át erre a beszédtéma. Swift Backup és ahhoz hasonló appok nem lesznek alternatívája soha sem mert (spoiler!) nem arra találták ki, hanem az egyszerű ROM és telefon költözésre (amire pedig a NAND-ot nem találták ki, viszont Trailblazer mégis arra használná).

Bónusz kérdés:
Milyen csengőhang lesz beállítva AOSP 11/12 rendszeren, ha MIUI rom mentett /data partícióját próbálja meg visszaállítani, esetleg fordítva, feltételezve hogy nem fossa magát össze a rendszer? (Segítség: a csengőhangok a /system/media mappában vannak tárolva).

Üdv. Johnny

(#2608) rankesz


rankesz
veterán

Másnak is bejelzett frissítésre a miui.eu rom?

(#2609) kszthly válasza rankesz (#2608) üzenetére


kszthly
senior tag

Ha a 21.10.22-re gondolsz, az nálam is jelzi a frissítést, de aztán persze úgy dönt, hogy mégis naprakész.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#2610) nobillgates válasza kszthly (#2609) üzenetére


nobillgates
tag

A global is valami rendszerfrissítéssel macerál időnként, de nem történik semmi.

(#2611) Trailblazer válasza jonnyjoker01 (#2607) üzenetére


Trailblazer
addikt

A teljes nand backup lényegtelen, systemet bárhogy lehet "intézni", inkább a /data backupolásának és visszaállításának lehetősége lenne lényeges, ezért beszéltem erről.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2612) mobilizmo válasza Trailblazer (#2611) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Arra továbbra is a Swift-et tudom ajánlani.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2613) Trailblazer válasza mobilizmo (#2612) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az egész /data-t menti, partíciószinten, mint a recoveryvel lehet? Vagy csak az appokat adattal? Mert utóbbira sokadjára említem, hogy van megoldásom.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2614) jonnyjoker01 válasza Trailblazer (#2613) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Következőket lehet menteni:

User (akár split) és rendszeralkalmazások:
-> azok /datában lévő adatait
->külső adatot, amit az sdcard/Android/datában vagy /obb-ben tárol
Továbbá üzenetek, híváselőzmények, háttérképek, wifi jelszavak.

Üdv. Johnny

(#2615) Trailblazer válasza jonnyjoker01 (#2614) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tehát akkor nem egyről beszélünk. Nem tudom, meddig reszeljük ezen még a fingot...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2616) mobilizmo válasza Trailblazer (#2615) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nagyon valószínű, hogy megvan az oka annak, hogy a data partíciót miért nem lehet egy az egyben működőre visszaállítani. Mi csak a jelenleg működő lehetőségeket írjuk le nektek. Ha szerinted ez a fing reszelés és nem az, hogy mondogatod, gáz hogy még mindig nem lehet a data partíciót visszaállítani, akkor miért nem oldod meg?
Egyébként, ha ROM-ot akarsz próbálgatni pepecs /data visszaállítás nélkül, akkor nem megoldás-e, hogy 2-3 napot úgy használod, hogy semmi lényeges (és visszaállítandó adatot tartalmazó) appot nem raksz fel?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2617) Petikeje


Petikeje
tag

Sziasztok,
Ma jött meg a poco f3 256Gbs verziója. Mindent frissítettem, mindent beállítottam, egyedül az iranyitoközponton nem tudom levenni a beállított gombokat (hotspot, sötét mód, stb). Azt tudom hogyan lehetne szerkeszteni: irányítóközpont megnyit, jobb felül szerkesztés, + vagy - ikonokkal hozzáad levesz. Hozzáadás működik, de levenni nem tudok.
Valamit én csinálok rosszul vagy ez egy hiba?
Thx:
P!

(#2618) Trailblazer válasza mobilizmo (#2616) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért nem oldom meg, mert nem vagyok developer. Csak egy user, aki az eddig működő dolgait szeretné ugyanúgy használni, ahogy korábban az előző készülékeken. Ha ez nagy elvárás, akkor bennem van a hiba... A fingreszelés az volt, hogy egyesek kényszeresen összemossák a fileszintű backupot és restore-t a full partíció backup/restore-ral, és akárhogy magyarázza az ember, láthatólag nem fogják fel a difit. Én ezt kb. 10 éve csinálom, az első androidos ZTE Blade óta, következésképp készségszintű az igény.

A másik felvetett kérdésre pedig: a romokat életszerű körülmények között kéne próbálgatni, pl. rendesen átmegy-e a SafetyNet teszten, hogy történetesen lehessen a későbbiekben Google Pay-jel fizetni, és ehhez azért elég sokat kell csiszolgatni. Akkor már ha belemerül az ember (legalábbis én), jobb véglegesre köszörülni.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2619) mobilizmo válasza Trailblazer (#2618) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ha te ilyeneket csinálsz akkor legalább power user vagy. Viszont úgy látom, hogy kényszeresen nem a kézenfekvő megoldást keresed, hanem inkább szereted szivatni magad.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2620) HUNited válasza Trailblazer (#2618) üzenetére


HUNited
őstag

Én értelek és egyet is értek veled. A data teljes mentésének/visszaállításának hiányától feláll a szőr a hátamon (annak ellenére hogy TiBit/TiBa-t is használok, de azt másra). Annyi hogy nekem manapság nincs időm (szerencsére?) baszakodni ilyenekkel, ezért ezen a telón még egyetlen alter romot sem próbáltam ki, csak az EU-t tettem fel, és most a 12-vel is kivárok, amíg lesz normális mód a telepítésre / frissítésre és menni fog a magisk.

(#2621) mobilizmo válasza HUNited (#2620) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

'A data teljes mentésének/visszaállításának hiányától feláll a szőr a hátamon' kár, mert a lehetőség adott.
'és menni fog a magisk' a Magisk megy most is, 12-re viszont kérdéses, hogy mi lesz egyáltalán.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2622) Trailblazer válasza mobilizmo (#2619) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem látom be, ez esetben mi lenne az ún. kézenfekvő megoldás. Almát hasonlítunk körtéhez.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2623) kszthly válasza HUNited (#2620) üzenetére


kszthly
senior tag

A 12-vel megy a Magisk, Safetynet oké, készülék tanúsított, semmi gond nincs vele. A telepítés sem bonyolultabb, csak kell hozzá számítógép.
Persze ez a tiszta telepítésre igaz, akik mentéseket állítanak vissza, panaszkodnak mindenre.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#2624) Trailblazer válasza mobilizmo (#2612) üzenetére


Trailblazer
addikt

Megvettem ezt a Swiftet is, legalábbis a lifetime plan-t, hogy lehessen felhőbe is menteni. A Titaniumot meg leépítem, úgysem fejlesztik már.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2625) mobilizmo válasza Trailblazer (#2624) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Érdekes, nekem mentett felhőbe azelőtt is, hogy megvettem volna (Mega-ba). Csak az időzített funkciók nem működtek, ezért vettem meg végül én is lifetime-ban. Még használom a TiBa-t is jegelésre. Swiftben is lehet természetesen, de abban nem esik annyira "kézre".

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2626) Trailblazer válasza mobilizmo (#2625) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kár a TiBa-ért, kezes jószág volt. De a split apk nélkül ma már semmire nem megyünk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2627) gg07


gg07
tag

Olvasgatom itt topicot...F1-em van 2018 óta.. èrik a csere.
De ahogy látom az utódot elég sok bugot produkál a rendszer. Meg a kamera az ami visszatartó erő.
F3-nak lehet valamilyen alternatívája? Tudásba tudja ugyanaezt csak jobb kamerával.. esetleg jobban működő OS-el. 150-180k teteje.

(#2628) Blizzardking válasza gg07 (#2627) üzenetére


Blizzardking
őstag

Oneplus 8 vagy 8T

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#2629) Trailblazer válasza gg07 (#2627) üzenetére


Trailblazer
addikt

F3+custom rom.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2630) HUNited válasza Trailblazer (#2624) üzenetére


HUNited
őstag

Nincs olyan TiBa alternatíva, ami nem egy adathalász app? (regisztrálni kell a használatához, aminek nincs más racionális oka, mint az adatgyűjtés = adathalász, és nem felel meg a GDPR-nak)

Amúgy lehet tudni miért nem fejlesztik már?

(#2631) Trailblazer válasza HUNited (#2630) üzenetére


Trailblazer
addikt

Miért, mi adathalász app, melyikről beszélsz?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2632) HUNited válasza Trailblazer (#2631) üzenetére


HUNited
őstag

Swift

(#2633) Trailblazer válasza HUNited (#2632) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ugyan miért lenne az? Mondjuk a konteósok mindentől IS való rettegését ma már nehéz kikerülni, bárhová is nézzen az ember...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2634) HUNited válasza Trailblazer (#2633) üzenetére


HUNited
őstag

Leírtam lejjebb: regisztrálni kell a használatához, aminek nincs más racionális oka, mint az adatgyűjtés = adathalász, és nem felel meg a GDPR-nak

De a lényeg nem az, hanem hogy nincs manapság másik TiBa/TiBi alternatíva?

(#2635) Trailblazer válasza HUNited (#2634) üzenetére


Trailblazer
addikt

A GDPR nem egy gumiszabály, amit bármire ráhúzhatunk...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2636) HUNited


HUNited
őstag

https://github.com/machiav3lli/oandbackupx/releases
OandBackupX
Próbálta már valaki? Egy német srác fejleszti, szóval adatvédelmi aggályaim nincsenek (náluk a legszigorúbbak ezek a szabályok).

Trailblazer, csak kb. 20 éve ez a szakmám, tudom miről beszélek. Nem akarlak meggyőzni, ha te nem bánod, a te dolgod.

(#2637) mobilizmo válasza HUNited (#2636) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Akkor 20 év alatt paranoiás lettél. Egyébként nálunk is baromi szigorúak a szabályok, csak éppen nem nagyon tartják be, jórészüket azért nem, mert teljesen életszerűtlenek. A németek adatvédelmi szokásaiban bízol, de a kínaiakéban is. Ugye a Zepp-et kínaiak fejlesztik, de te azt is telepítetted. Én nem vagyok GDPR szakértő, de azt tudom, hogy nem önmagában az adatrögzítéssel van a gond. Hagyjuk ezt a témát szerintem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2638) jonnyjoker01 válasza HUNited (#2634) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

??

Google bejelentkezés kell neki hogy a saját adatait (backup beállítások, profilok, batch műveletek, előfizetés státusz, stb...) le tudja kérni amikor tiszta romra telepíted az appot. De ezeket a google tárolja, nem a Swift, ők pedig GDPR compliantek tudtommal...

Üdv. Johnny

(#2639) HUNited


HUNited
őstag

Ha esetleg érdekel valakit, az OandBackupX ingyenesen és felhasználói fiók nélkül is tudja amit a TiBa tudott.
A tűzfal szerint a hálózati forgalma 0, azaz nulla.

Az adatvédelmi dolgokon ti rugóztok, elfogadom hogy titeket nem érdekel, ti is fogadjátok el pls. hogy engem meg igen.

(#2640) fdisk


fdisk
őstag

Tegnap is és ma is feldobta a teló a rendszeralkalmazás frissítés szöveget.
De nem látom hogy frissített volna valamit.
Mégis mi lehet akkor?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#2641) Trailblazer válasza HUNited (#2639) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem mi konteóztunk hozzászólásokon keresztül...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2642) mobilizmo válasza HUNited (#2639) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Én nem az adatvédelmen, hanem a racionális gondolkodáson rugóztam.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2643) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Kb. másfél hónapja van meg a telefon. Global ROM után feltettem EU Betát pár hete, de a jelenség ugyanaz. 50-40%-os akksi szint után a százalékok mélyrepülésbe kezdenek. Mintha az alsó 40% kevesebbet érne, mint a felső 40%. :D
Zavar, mert tök gagyi hatása van és nem tekintek rá megbízható partnerként emiatt.
Azt látom, hogy GSAM-ben hirtelen megugrik az Android System fogyasztása.

Van hasonló tapasztalat? :(((

Android 2-vel kezdtem és frusztrál, hogy ezeknél a rendszereknél 10 év után sem tudni, mi szívja le az akksit. Egyszer önmagukban merülnek le, egyszer éjszaka 3%-ot, máskor 10%-ot, aztán következőleg meg azon csodálkozik az ember, hogy két napja nem kellett töltenie... Eddig kizárólag csak Samsungjaim és Xiaomijaim voltak.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2644) obligat válasza Darko_addict (#2643) üzenetére


obligat
senior tag

Nem lehet, hogy párszor hagyni kellene lemerülni kikapcsolásig, teljes töltöttségekről? Hogy az akku "jósalgoritmusa" is felismerje a valós üzemidőt és később azt ossza 100-felé.
Bár az is lehet, hogy lehet ezt valami power-tool-lal intézni, korábbi telefonjaimon elég volt a néhány ciklus teljes töltés-teljes lemerítés is.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#2645) TomPack


TomPack
őstag

Nektek is csinál néha a teló fantom screenshot-ot?
Legtöbbszőr Waze használat közben.
A három ujjas gesztus ki van kapcsolva.
Mit lehetne még kikapcsolni?

(#2646) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Sziasztok!

Nektek felment a legújabb EU Stable rom?

xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.18.0.RKHCNXM_v12-11.zip

Telepíteni akarom de a TWRP a telepítés kezdetén rebootol...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#2647) pocojoe válasza TomPack (#2645) üzenetére


pocojoe
újonc

Nincs beállítva hátlapkoppintásos screenshot készítés? Nekem hátlapkoppintásos kamera indítás volt beállítva, de kikapcsoltam, mert néha autóban rázkódás is elég volt neki és elindult a kamera.

(#2648) HUNited válasza Sir Pocok (#2646) üzenetére


HUNited
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#2649) kszthly válasza HUNited (#2648) üzenetére


kszthly
senior tag

A stabil még 11-es droid, az még twrp.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#2650) Sir Pocok válasza kszthly (#2649) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A V12 nem azt jelenti, hogy ez már 12-es?

A 12-es android már nem twrp keresztül megy fel?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.