Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) jonnyjoker01 válasza david_97 (#3043) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én sok Android 12 alapú AOSP romot próbáltam, legjobban a Hentai OS-t tudom ajánlani (nevét engedd el :D) főleg, hogyha Pixel élményt szeretnél. A vezető fejlesztő mögötte nagyon ért a dolgokhoz, csapatával nem csak magát a romot fejlesztik (amiben egyébként alapból rengeteg pixel funkció van), hanem jópár hardver drivert is újraírtak. Rezgőmotor, hangszórók, kijelző adaptív 60/120hz váltás, modem erősség és az érintőpanel érzékelését mind továbbfejlesztették. Ezzel a rommal és GCAM-mel az én szememben kb 2x annyit ér a telefon, sokkal "prémiumabb" érzés használni. Akksi idő is sokkal jobb, mint MIUI-n és bug is csak annyi van amennyit Google bent hagyott az Android forrásban, de gyakran jönnek frissítések (kb napi béta és két-három hetente stabil frissítés - most van egy kis pihenő az ünnepek miatt).

Üdv. Johnny

(#3052) mobilizmo válasza jonnyjoker01 (#3051) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Érdekelne a ROM, de értelmes helyen nem nagyon találtam forrást hozzá.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3053) jonnyjoker01 válasza mobilizmo (#3052) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Egyedüli hivatalos forrás a telegram csatornájuk. A legfrissebb build mindig a legalsó, regisztráció nélkül le tudod tölteni ami kell (alioth boot/vendor boot/build). A meglepően igényes telepítési segédletet csak regisztrációval lehet elérni, de feltöltöttem ide.

Üdv. Johnny

(#3054) obligat válasza flash- (#3041) üzenetére


obligat
senior tag

a smart launcherben van érintéses képernyőzár, viszont összeakad a miuival, többek között ezért váltottam lineage-re.
azt a launchert használom a kezdeteitől és bevált.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#3055) Trailblazer válasza mobilizmo (#3052) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pont mostanában posztoltak a teló Telegram csoportjában erről az összesítő oldalról, ahol igyekeznek összeszedett formában közreadni az összes említésre méltó romot. Innen lehet szemezgetni. -> [KATT]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3056) david_97 válasza jonnyjoker01 (#3053) üzenetére


david_97
senior tag

Szóval ha fel akarom rakni a romot, akkor factory reset kell? Pont ezt a részét szeretném elkerülni, van vagy 70gb adat amit le kellene mentenem :O

(#3057) Zsoleszhun válasza david_97 (#3056) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Azt a 70GB adatot factory reset nélkül is illene lementeni, ha fontos :)

¯\_(ツ)_/¯

(#3058) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Két ünnep között belekezdtem a szokásos mókolásba. Most a teló a soros. crDroidot használok, de kipróbáltam volna a HavocOS-t, de a gapps-os verziót csak ADB sideload-dal tudtam felrakni, a gapps nélkülihez pedig az opengapps mikró nem ment fel kevés helyre hivatkozva. A gapps-os HavocOS-nél a gapps-ek összeakadtak az előzetesen telepített opengapps maradványokal a crDroidról... A kérdésem az, hogy ti HavocOs-nél milyen gapps-ot használtok? Abban a verzióban van google készülékadatok visszaállítása felhőből funkció? Illetve jelenleg ki melyik romra/kernelre esküszik? Valamint esetleg nincs e mód a system tárhely növelésére, mint egy "normál" dinamikus partíció nélküli telefonnál?

(#3059) Trailblazer válasza Toninho13 (#3058) üzenetére


Trailblazer
addikt

Eleve gapps-os HavocOS-em van, semmivel nem akadt össze.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3060) jonnyjoker01 válasza david_97 (#3056) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen, nem lehet kikerülni. És előtte MIUI-nak kell fent lenni.

Üdv. Johnny

(#3061) mobilizmo válasza jonnyjoker01 (#3053) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Köszi.
A Leírást megnéztem, az bíztató.
Lehet majd belevágok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3062) kszthly


kszthly
senior tag

Ha valakit érdekel, kint van a MIUI 13 [link]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3063) david_97 válasza kszthly (#3062) üzenetére


david_97
senior tag

Hmk40 pro-t látok csak, a poco f3 a sima k40 nem?
Amúgy ha fel raktad, van valami érdemi változás?

[ Szerkesztve ]

(#3064) kszthly válasza david_97 (#3063) üzenetére


kszthly
senior tag

Hamar le is szedték. Én még letöltöttem, de inkább nem kocláztatok. A xiaomi.eu fórumon van aki feltette, különösebb hibát nem tapasztalt.
Bizakodásra ad okot, hogy azóta felkerült a 21.12.30 mappa, egyelőre még üresen.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3065) kidnou válasza kszthly (#3064) üzenetére


kidnou
senior tag

Már tölthető

(#3066) david_97 válasza kidnou (#3065) üzenetére


david_97
senior tag

Az úgy működne ha leszedném a 21.9.15 weakly romot, és ota-n megjönne a miui 13 frissítés? Nem szeretnék fastbootozni, és a 21.9.15 egy weakly rom, de recovery-ből is felrakható legalább. :F

(#3067) kszthly válasza david_97 (#3066) üzenetére


kszthly
senior tag

Android 12-vel nincs tökéletesen működő TWRP.
Ezért a rom telepítés fastboot-tal lehetséges.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3068) david_97 válasza kszthly (#3067) üzenetére


david_97
senior tag

Ez mekkora szívás amúgy, akkor kivárom a következő stable frissítést inkább, meg valami működő twrp-t :W

(#3069) kidnou válasza david_97 (#3068) üzenetére


kidnou
senior tag

Alapvetően nem szívás, max annyi hogy számítógép kell hozzá. Egy kattintás és megcsinál mindent

(#3070) kszthly válasza david_97 (#3068) üzenetére


kszthly
senior tag

Amíg nincs TWRP, addig a stabil is fastboot lesz, ha lesz.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3071) nobillgates válasza kidnou (#3069) üzenetére


nobillgates
tag

Annyiból szívás, hogy TWRP-ből nem lehet semmit telepíteni, véglegesen telepíteni is csak OTG-vel tudtam, nem látja a belső tárhelyet. Pl. nem tudok rootolni, nem tudom a VoWifi-t aktiválni.

(#3072) user26


user26
senior tag

Üdv!
Boldog Új Évet kívánok előszőr is.

Fenti beszélgetés tartalma miatt én sem váltottam egyenlőre másik ROM-ra, viszont a minap csak véletlen rá néztem a rendszer frissítésre és az alábbi helyzet áll fent.
Aktuális rendszer EU (xiaomi.eu) 21.9.17, rá nyomtam a frissítés keresésre és jelzi van, 21.12.30.
Csak kérdezem, szerintetek le tudnám itt tölteni/frissíteni ? Kipróbáljam, vagy nem ajánlott ?
(Ha valami balul ütne el, e frissítés körül nem akarnám újra húzni a telefont, azért kérdezem, érdeklődve. Csak azért mondom, mert én mindig manuálisan, azaz kézzel letöltöttem a kívánt ROM -t, és úgy tettem fel pl:. TWRP, OF.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#3073) niklebi válasza david_97 (#3068) üzenetére


niklebi
senior tag

Szerintem akkor jó sokáig várhatsz mire lesz működő TWRP A.12-re. De meg lehet oldani adatvesztés nélkül is ha először nem FormatData törléssel, hanem csak a Data: catche: Dalvik törlését csinálod meg, utána újraindítod recovery módban a TWRP-ét. Telepíted az utolsó A.11-es romot ( xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_21.9.17_v12-11.zip). Utána letöltöd a számítógépre a XiaomiEU A.12-es romot, kibontod és a telepítéshez az Upgrade módot választod. Akkor szerintem megmaradnak a Storage részben lévő dolgaid. Persze csak saját felelősségre!!! Én így csináltam amikor elsőre elrontottam, mert megpróbáltam TWRP-ből telepíteni az A.12-es romot.

[ Szerkesztve ]

(#3074) niklebi válasza user26 (#3072) üzenetére


niklebi
senior tag

Ki ne próbáld!! Nem lehet A.12-es romot TWRP-ben telepíteni. Csak és kizárólag Fastboot-tal. Hiába ajánlja fel telefonról nem lehet, csak PC-ről, és akkor már érdemes oda is letölteni.

(#3075) user26 válasza niklebi (#3074) üzenetére


user26
senior tag

Köszi, rendben.
Nem akartam, ezért is kérdeztem.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#3076) kszthly válasza user26 (#3072) üzenetére


kszthly
senior tag

Így nem fog menni!

Szerk.: lassú voltam...

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3077) niklebi válasza nobillgates (#3071) üzenetére


niklebi
senior tag

Ha FormatData törléssel telepítetted először a XiaomiEU romot, akkor kell csak OTG az első telepítéshez. Utána már lehetett telepíteni a következő romokat TWRP-ből. Az A.12-es romokat meg a Google-nek köszönhetően csak Fastboot módban lehet. Semmivel sem macerásabb, csak annyiban, hogy kell hozzá PC. Nekem már régóta az van a telefonon, és rootolva is van. Na az macerásabb, de azt is meglehet oldani egy kis után olvasással és Youtube videók is nagy segítség. A Magisk fórumán is segítenek. Minden banki alkalmazás és fizetési mód működik (G.Pay: S.Pay) csak a Telekom alkalmazás nem, de a Play-ben a hozzászólásokból kiderül, hogy A.12-ön nem működik rendesen.

(#3078) laca71


laca71
aktív tag

Egyébként van működő TWRP, root stb, Miui 13-ra..
Azt használom most is..

(#3079) niklebi válasza laca71 (#3078) üzenetére


niklebi
senior tag

Mire tudod használni? Leírnád. :R

(#3080) laca71 válasza niklebi (#3079) üzenetére


laca71
aktív tag

Számomra az volt a fontos, hogy látja a belső memóriát, felmegy a magisk, és ezzel rootoltam, néhány magisk modul, reklám blokkoló..

(#3081) kszthly válasza laca71 (#3078) üzenetére


kszthly
senior tag

Nem a MIUI 13 a probléma, hanem az android 12.
A data partíció titkosítását nem tudja feloldani a TWRP.
A Magisk működik TWRP nélkül is.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3082) laca71


laca71
aktív tag

A kérdés csak annyi volt, hogy én mire használom, TWRP mentést már egy ideje nem csináltam... csak felhasználó vagyok és számomra ez volt a megszokott.. :)

(#3083) laca71


laca71
aktív tag

Egyébként számomra bevált a MIUI 13

[ Szerkesztve ]

(#3084) nobillgates válasza niklebi (#3077) üzenetére


nobillgates
tag

Nem a rom telepítéssel van gondom, azt Fastboot módban telepítettem, sőt a TWRP-t is, hanem a rootolással. A Magiskot is telepítettem, de nincs benne superuser, nem tudok rootolni. :W

(#3085) kszthly válasza nobillgates (#3084) üzenetére


kszthly
senior tag

A Magisk alkalmazásban "install", "select and patch a file" aztán betallózod az új rom mappájából a boot.img fájlt.
A patchelt fájlt aztán fastboottal telepíted.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3086) niklebi válasza nobillgates (#3084) üzenetére


niklebi
senior tag

Ha Magisk 23.0-át telepítetted, és szerintem azt, akkor azt töröld a Magisk app-al együtt. A.12-ön ez a verzió már nem működik. Töltsd le a Magisk Canary app verzióját aminek most 23.016 a verziója. Azt telepítsd a telefonra. Utána PC-én megkeresed a boot.img fájlt az új rom images mappájában, a telóra másolod a download mappába. A Magisk alkalmazásban jobb felső "install"-->"select and patch a file", ott betallózod az boot.img fájlt és "lets go **" pontosan már nem emlékszem. Írni fogja amikor végzett, hogy a download mappába mentette. Az ami így fog kinézni Magisk_patched-23016-*****. Vissza kell másolni a PC-re. Ahova másoltad ott parancsablakot nyitsz, a telefont fastboot módban csatlakoztatod. A "cmd"-be beírod: fastboot flash boot Magisk_patched stb. nyomsz egy entert. Utána fastboot reboot enter. A telefon újra indul. Akkor megnyitod a Magisk alkalmazást--> beállítások--> ott megkeresed ezt " Zygisk" azt bekapcsolod és utána újra indítod a telefont. [Itt] van hogyan kell beállítani. Youtube-on van több videó is, de csak max 2 hónapja feltöltöttek a jók. Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de nem tudom olvastál e már az új Magisk Canary-ről.

(#3087) nobillgates válasza niklebi (#3086) üzenetére


nobillgates
tag

Igazán köszönöm, hogy ennyi ídőt rám szántál, de közben megoldottam, ahogy Te is leírtad, csak én még a fájl nevet lerövídítettem, így kisseb a tévesztés lehetősége a parancssor beírásnál. Sikerült működésre bírnom a DIGI volte-t és a wowifit is ,csak annyi gondom van, hogy újra indítás után a PDC tools-al újra aktíválni kell. EU stabilon nem volt ilyen gondom, de ezen még lehet, hogy sportolni kell. A bankkártyás fizetéseket eddig nem használtam, de majd azt is ki akarom próbálni. Így útólag tényleg egyszerű. (max 1 nap :) ) Mára ennyi elég!

(#3088) niklebi válasza nobillgates (#3087) üzenetére


niklebi
senior tag

:C :C :C

(#3089) Zsoleszhun válasza nobillgates (#3087) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Azért kell újra aktiválni mert mindig visszaáll az alap konfigra. Törölni kell az alap konfigot és utánna aktiválni a hozzávalót, így már megmarad.

¯\_(ツ)_/¯

(#3090) jonnyjoker01 válasza niklebi (#3086) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Egyébként én még v23-t használom mindig A12 (hOS) alól, működik. Ez a Zygisk dolog még ismeretlen, majd ha nem működik tényleg a v23, vagy modulok megkövetelik az újat akkor nekiesek a frissítésnek :DD

Üdv. Johnny

(#3091) Trailblazer válasza jonnyjoker01 (#3090) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én is fázok a Canarytól.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3092) HUNited válasza niklebi (#3086) üzenetére


HUNited
őstag

Az új magiskban nem lesz benne a magisk hide, akkor a banki appok hogy fognak működni?

(#3093) kszthly válasza HUNited (#3092) üzenetére


kszthly
senior tag

Zygisk van helyette, működik minden rendesen.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3094) Trailblazer válasza kszthly (#3093) üzenetére


Trailblazer
addikt

De ami működik és bevált, miért kell kigyomlálni?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3095) kszthly válasza Trailblazer (#3094) üzenetére


kszthly
senior tag

Android 12-vel nem működik rendesen. Állítólag.
De ezt is ugyanúgy kell használni, csak más a neve.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3096) Trailblazer válasza kszthly (#3095) üzenetére


Trailblazer
addikt

Attól is fázok, pont ezek miatt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3097) kszthly válasza Trailblazer (#3096) üzenetére


kszthly
senior tag

Semmi különbség.
Bekapcsolod, működik.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3098) Trailblazer válasza kszthly (#3097) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tartok azért tőle, hogy a Magisk ügyének nem tett jót, hogy TopJohnWu, a készítője pont a Google-nél kezdett dolgozni...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3099) kszthly válasza Trailblazer (#3098) üzenetére


kszthly
senior tag

Egyelőre nincs alternatíva ha root szükséges... 🤔

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3100) rankesz


rankesz
veterán

Korábban írtam itt hogy a MIUI-t ledúrva crdroid-al használtam az f3-at, számomra ezerszer használhatóbb volt vele, de nagy volt az idle drain. Mivel december elsején megjött a Pixel külföldről, így abba ment át a sim, poco ment átmenetileg a fiókba. Nah, most a hosszú hétvége alatt bekapcsoltam, és 18 óra alatt merült kb. 5%-ot. Így egyértelmű mostanra hogy a telenor hálózat illetve sim miatt volt magas a fogyasztás.
Erre tud valaki megoldást esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.