Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) doongoo válasza Maist (#3498) üzenetére


doongoo
addikt

Ja, már látom

(#3502) TomPack válasza petipetya (#3496) üzenetére


TomPack
őstag

Én is beregisztráltam, de ha jól értem akkor ne OTA-n várjam. :DDD

(#3503) petipetya válasza TomPack (#3502) üzenetére


petipetya
nagyúr

OTA-n jött.

"nincs rá lezsóidő"

(#3504) obligat válasza DrKapocs (#3462) üzenetére


obligat
senior tag

LineageOS van rajta a 168 óra után, jó kis minimál rendszer, semmi sallang, atomstabil. Nem kényeztet el mindenféle eyecandy-vel, nekem régesrég (cyanogenmod óta) bevált dolog, tucat-féle készüléken.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#3505) skyrush7 válasza obligat (#3504) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Arra van lehetőség, hogy az alkalmazásváltó elrendezését horizontálisra állíthassam? Redmi telefonon láttam ezt az opciót, de sajnos Poco launcherben nem találok ilyet.

(#3506) kszthly válasza skyrush7 (#3505) üzenetére


kszthly
senior tag

A kezdőképernyő beállításai között.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3507) Gabesz84 válasza skyrush7 (#3505) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nincs ilyen opció gyári romon.

(#3508) skyrush7 válasza kszthly (#3506) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Igen, erre én is rájöttem, de sajnos a gyári POCO Launcheren nem találok ilyet.
#3507 Gabesz84: köszönöm!

(#3509) kszthly válasza skyrush7 (#3508) üzenetére


kszthly
senior tag

Az enyém eu dev. rom, azt hittem hogy a launcher ugyanaz... 🤔

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3510) MDanny


MDanny
senior tag

Korábban Redmi Note 8 tulaj voltam és örültem, hogy volt téma a "normál" készülékeknek (azaz inkább az olyan "igényteleneknek", mint én, akinek jó a gyári ROM) és volt a profiknak, ott úgy nevezték el, hogy Redmi Note 8T - mélyvíz, ide tartoztak a gyáritól ROM-tól eltérő dolgok.

Azt vettem észre most már a legtöbb Xiaomi-féle készülék témái között, hogy a többségnek alapvető, hogy nem gyári ROM-ot használunk és teljesen elfelejtődött, hogy létezik eredeti is. Meg kell keresni magunknak a választ, rengeteg Youtube-videó van és ha nagyon nem találjuk, akkor nincs és ennyi...

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#3511) Trailblazer válasza MDanny (#3510) üzenetére


Trailblazer
addikt

Szerintem meg pont fordítva, mi, a romozók vagyunk a csodabogarak.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3512) krupitomi válasza skyrush7 (#3451) üzenetére


krupitomi
tag

Sziasztok!

Erről kérhetnék bővebb infót hogy hogyan is működik ez? Ma kaptam meg a telefont szóval még igazából semmi nincs rajta úgyhogy nem tud elveszni semmi :D másik kérdésem az lenne hogy régi telefonról (redmi 4x) hogyan tudnám a programokat át költöztetni az újra? Vagy érdemes inkább egyesével újra letölteni mindent?

Előre is köszönöm!

(#3513) Zorro(hun)


Zorro(hun)
tag

Sziasztok!
Nem tudom ujjlenyomattal vagy arcfelismerèssel feloldani a kèpernyőzárat valami miatt. Már mindent megpróbáltam mègis mintát kèr. Tud valaki segîteni mit.tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#3514) doongoo válasza Zorro(hun) (#3513) üzenetére


doongoo
addikt

lépj be a mintával és aztán állítsd be újra az arcot és az ujjlenyomatot

(#3515) Joc24


Joc24
tag

Na megjött global stabil gyárira

(#3516) hhgygy válasza Joc24 (#3515) üzenetére


hhgygy
senior tag

Wow, kösz.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#3517) hhgygy


hhgygy
senior tag

Fel is dobtam rá, remélem, nem bugos

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#3518) Joc24


Joc24
tag

Nálam teljesen rendben van...
Még nem volt gyári visszaállítás, de ha ilyen fluid lesz akkor lehet nem is csinálom... :)

(#3519) doongoo


doongoo
addikt

Feltoltam én is, eddig minden oké. Csak az zavar, hogy a zöld kis kamera ikon megjelenik az értesítési sávban balra, fent mindig, ha pl. képernyőfeloldáskor aktív a kamera. Gondolom, ez ilyen adatvédelmi jelzés, de ki lehet valahol kapcsolni?

(#3520) Joc24 válasza doongoo (#3519) üzenetére


Joc24
tag

Igen az nekem is szokatlan volt és ki akartam kapcsolni, 😀
De most inkább adok neki időt hátha megszokom, meg nem árt ha látod, hogy valamelyik alkalmazás használja a kamerát és a mikrofont...

(#3521) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Nekem még nem jelezte ki, az enyém is EEA. "Legújabb frissítő csomag letöltésével" kéne próbálkoznom?

(#3522) doongoo válasza skyrush7 (#3521) üzenetére


doongoo
addikt

Nekem sem jelezte, de a [https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/] oldalról letöltöttem és feltettem.

Egy hibát látok egyelőre: Beállítások/Megjelenés/További sötét mód lehetőségek alatt nem listázza az egyéni alkalmazásokat nálam, így egyesével nem tudok változtatgatni. Mondjuk a telepítés után én nem toltam factory resetet. Aki még feltette, nálatok hogyan áll ez?

(#3523) kidnou válasza doongoo (#3522) üzenetére


kidnou
senior tag

Nem nálad van a hiba, kivették belőle a lehetőséget

(#3524) petipetya válasza doongoo (#3522) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ott nálam is üres a lista, illetve a mobilbank app fehér hátterű lett (korábban az is sötét volt). Én sem formatáltam a telót, majd talán a végleges verzió kiadása után.

"nincs rá lezsóidő"

(#3525) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Kérdés: ezek szerint a MIUI minden alkalmazást besötétít magától? A Messengernél külön ki kellett kapcsolnom, mert minden szövegbuborék olyan fekete lett mint a háttér.

[ Szerkesztve ]

(#3526) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok
A Realme GT Master és eközött vacilálok. Egy kérdésem lenne:
a közelségszenzor mennyire használható? Most egy Redmi Note 8 Pro-t használok, azon teljesen tökéletes, de lényegében bármelyik másik Xiaomiról van szó az ismeretségi körömben, mindenki panaszkodik rá.

(#3527) Micsek válasza freeknight (#3526) üzenetére


Micsek
csendes tag

Akkor ez nem a te telefonod. Nincs benne szenzor, a kamerával próbálták helyettesíteni.

(#3528) breezer88 válasza RoBos (#3493) üzenetére


breezer88
tag

Ez vajon mikorra lesz beszerezhető itthonról? Ennek is ilyen 130k környéke lesz vajon az induló ára, mint az F3-nak volt?

(#3529) phoenix1989 válasza hhgygy (#3517) üzenetére


phoenix1989
őstag

de hogy nem :) nálam eddig már 2x villant egyet a kép használat közben. (eltűnt a kép majd visszajött.)

[ Szerkesztve ]

(#3530) Joc24 válasza phoenix1989 (#3529) üzenetére


Joc24
tag

Nálam nincs ilyen, pedig nyúzom a kicsikét...

(#3531) hhgygy válasza Joc24 (#3530) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nálam sincs, kopp-kopp

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#3532) freeknight válasza Micsek (#3527) üzenetére


freeknight
őstag

Köszönöm válaszod.
Igazából a legnagyobb bajom a telefon beszerzése. Csak a 8/256 GB-os verzió érdekelne, de ahol még forgalmazzák, azok főképp gsm boltok, nagyon kérdéses garanciával. Euronics-nál tudom, hogy gyári Xiaomi garancia van, de az ottani 150ezres ár már nem túl szimpatikus. Emagon 5ezerrel olcsóbb, de ha jól tudom, ők román készülékeket forgalmaznak, szintén csak saját garanciával. Talán a laptopszalon.hu, ahol gyári garancia lehet, de ebben nem vagyok biztos. Van itt valaki, aki tőlük vette a telefont? De ez talán még mindig biztosabb megoldás, mint a gsm-boltok, azért pár éve már a pályán vannak, csak jelen lesznek még két év múlva is, illetve az itteni 130ezres ár se vészes.
A Xiaomi store-nál is biztos gyári garancia van, de 175ezerért vesztegetik, annyit nem ér már meg ez a telefon.

(#3533) NB2 válasza freeknight (#3532) üzenetére


NB2
aktív tag

ez nem játszik? szerintem ők nem gsm bolt
https://www.vertigostore.eu/realme-gt-master-edition-8256-okostelefon-rmx3363-voyager-grey-2030

(#3534) skyrush7 válasza phoenix1989 (#3529) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nekem nagyon hiányzik a közelségszenzor, párszor sikerült is kinyomni a hívást az arcommal. Egyébként megszokható.

(#3535) freeknight válasza NB2 (#3533) üzenetére


freeknight
őstag

Nahát, őket nem is ismertem, de tényleg hivatalos 2 év garanciát írnak a Xiaomi termékekre.
Köszönöm a tippet! :R

(#3536) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Kijelezte OTA-n EEA-ra. :R

(#3537) doongoo válasza petipetya (#3524) üzenetére


doongoo
addikt

Köszi mindkettőtöknek! Aki tolt factory resetet, annál is ilyen?
Jó pár appnál most fehér lett (12-es droidon) az, ami korábban 11-esen már magától befeketült (pl. K&H mobilbank, banggood, aliexpress, family link, stb.). Mondjuk ez legyen a legnagyobb baj...

(#3538) kidnou válasza doongoo (#3537) üzenetére


kidnou
senior tag

Mindenkinek ilyen, a frissítéssel kivették belőle az apponkénti lehetőséget

(#3539) nobillgates


nobillgates
tag

Vajon miért nem lehet a fb-on videót megosztani. Ha innen indítom a kamerát, videózni nem is lehet. Gifet sem lehet megosztani, a Chrome, böngésző itt nem támogatja vagy valami hasonló buborék jön elő. Az fb-rol a videók lejátszása is random. Vagy csak a karika forog észnek világnak, vagy csak egy szétesett képet tölt be.

(#3540) Zorro(hun) válasza doongoo (#3514) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Köszi, de azzal sem ment. A Nova Launcher szórakozik megint a duplakoppos lezárás miatt. Érdekes, egy jó databig nem vilt vele gond.

(#3541) starr válasza skyrush7 (#3536) üzenetére


starr
őstag

Nekem is, de nem raktam fel, mert épp indultam haza. Otthon meg már azt mondja nincs frissítés

(#3542) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Ugyanez történt velem is. Lehet megúsztunk valamit. ;]

(#3543) Laccoss válasza freeknight (#3532) üzenetére


Laccoss
addikt

Én mStoreból vettem, 135 volt, 2év gari. Nem tudom mi a különbség a xiaomishop meg mStore között, mivel elvileg egyek.

(#3544) Druss válasza Laccoss (#3543) üzenetére


Druss
aktív tag

Szintén onnan vettem, de úgy tudom csak az mStore a hivatalos viszonteladó.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#3545) starr válasza Laccoss (#3543) üzenetére


starr
őstag

Átkeresztelték mstore-ra, mert nem csak Xiaomi termékeket fognak forgalmazni. Névváltoztatás csak.

(#3546) Laccoss válasza starr (#3545) üzenetére


Laccoss
addikt

Köszi, így érthető.

(#3547) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Lefrissítettem végül 13-ra.
Konkrétan alig látni változást, még az új Control Center se jött meg vele. Ez inkább egy security patch, mintsem új MIUI verzió...

(#3548) hhgygy válasza skyrush7 (#3547) üzenetére


hhgygy
senior tag

Mivel a Control Centert APK-ban külön le kell tölteni és telepíteni, ha jól gondolom.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#3549) starr


starr
őstag

Felment nekem is végül a Miui 13 a global stabilra.
Ezt a kisegítő lehetőségek gombot el lehet tüntetni?
Baromi zavaró. Elhalványítani tudtam csak.

(#3550) user26 válasza starr (#3549) üzenetére


user26
senior tag

Szia, milyen verzió van global stable - re? Én úgy tudtam, hogy még csak EEA--s van, de tévedhetek.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.