Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) Graphics válasza jonnyjoker01 (#3200) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet frissitenem kene mar, de nem tudom megoldódott-e már a twrp-s telepítés, vagy mindent gyalulni kell.

-

(#3202) kszthly válasza Graphics (#3201) üzenetére


kszthly
senior tag

Nem a TWRP miatt kell (ajánlott) mindent gyalulni, hanem az android verzió váltás miatt.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3203) Graphics válasza kszthly (#3202) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De menne anélkül is?

Régen azert az Android váltás nem okozott teljes gyalulást.

Illetve van-e már olyan TWRP , ami tud komplett mentést?

Csak mert úgy mernék nekifogni

[ Szerkesztve ]

-

(#3204) szanozs


szanozs
aktív tag

Hogy tudok visszatérni EU 12.5 stabil romra EU 13 stabilról? Használhatatlanul lassú a wifi. A twrp-t vissza akartam rakni de csak be bebootolt a teló, és a twrp.img fájlt már nem tudtam rámásolni mert nem látta a pc. Mi tévő legyek? :F

(#3205) kszthly válasza Graphics (#3203) üzenetére


kszthly
senior tag

Lehet törlés nélkül is, de lehet hogy nem lesz tökéletes.
Ha most tudsz twrp mentést csinálni, akkor esélyes, hogy majd vissza is tudod tenni.
Csak mentsd el gépre, pendrájvra, stb...
Android 12-vel egyelőre nem működik a TWRP.
A miui saját mentése nem elég?

szanozs: mit szeretnél a TWRP-vel?

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3206) szanozs válasza kszthly (#3205) üzenetére


szanozs
aktív tag

Vissza akarom rakni a 12.5 stabil EU romot. Azzal jó működött a wifis net.

(#3207) kszthly válasza szanozs (#3206) üzenetére


kszthly
senior tag

TWRP-vel nem fog menni.
Előbb egy gyári android 11-es romot kell feltenni fastboottal.
Csak figyelj, hogy ne zárd vissza a bootloadert!

Ez a wifi hiba elég egyedi, nem hallottam még ilyen panaszt.
Nálam is működik rendesen, igaz ez a heti rom.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3208) szanozs válasza kszthly (#3207) üzenetére


szanozs
aktív tag

Köszi, akkor megy fel gyári miflash-el. Kipróbáltam a legutolsó hetivel is de azzal is rossz volt. Most megint visszaraktam a stabilt, de talán még rosszabb mint ezelőtt. Mi a véleményed, ha a gyári után egyből a 13-at tenném fel van rá remény, hogy jól működjön?

(#3209) kszthly válasza szanozs (#3208) üzenetére


kszthly
senior tag

Érdemes próbálkozni, működnie kell a wifinek.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3210) tt_to válasza szanozs (#3208) üzenetére


tt_to
tag

Én is nemrégen tettem fel a 13-at, nálam működik a wifi rendesen.
A Bluetooth ki van kapcsolva a telódon méréskor?
2,4-en és 5GHz-en is nézted?
Nálam a torrent nagyon fogja a sávszélt, ha futtatsz te is ilyesmit, azt a mérés idejére állítsd le.

(#3211) szanozs válasza tt_to (#3210) üzenetére


szanozs
aktív tag

Ki-be kapcsoltam a Bluetooth-ot. És úgy tűnik megjavult. Megúsztam talán egy újabb flash-elést. :DD
Majd idővel kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#3212) rodman73 válasza szanozs (#3211) üzenetére


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

F3 és Oneplus 8T között gondolkodom, szerintetek miért lenne érdemes inkább az F3-t választani? :D Árban jóval kedvezőbb a Poco, proci is jobb picit. Nagy dilemma ez nekem, mert utóbbi időben Oxygen OS nagyon a szívemhez nőtt. Lehet rendelek egy F3-t, aztán max vissza küldöm, ha mégsem jön be. ;) Hol érdemes venni szerintetek?

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#3213) jonnyjoker01 válasza rodman73 (#3212) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Van OxygenOS Poco-ra, ha hajlandó vagy bootloadert nyitni :DD

Én Smartshop párti vagyok, 3 készüléket vettem már tőlük, sosem volt gond velük és versenyképes áron adják a telefonokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3214) rodman73 válasza jonnyjoker01 (#3213) üzenetére


rodman73
aktív tag

Pár éve simán bele vágtam volna, cseréltem a custom romokat hetente kb. :D Most már jobb a gyári.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#3215) rankesz válasza rodman73 (#3214) üzenetére


rankesz
veterán

Hát, miui szerintem a gyári romok legalja, de kinek mi...
Nem kell hetente cserélni a főzött romokat, egyszer rászánja az ember azt az időt ami a felrakáshoz és beállításokhoz kell, utána már csak a frissítéseket kell néha engedni felmenni.
Egy jó AOSP rommal pl szerintem sokkal többet ér az F3 is, annyi hogy a gyári távirányító, + iránytű progit utólag feltettem

(#3216) mobilizmo válasza rankesz (#3215) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

:R
Más kérdés, hogy a gugli meddig hagyja ezt a lehetőséget meg nekünk.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3217) kszthly válasza rankesz (#3215) üzenetére


kszthly
senior tag

A gyári rom a kínai, a global/EEA-t nem nevezném annak.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3218) jonnyjoker01 válasza mobilizmo (#3216) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem a Google-től függ, hanem Xiaomitól, hogy engedik-e a bootloader nyitást a jövőben is.

Üdv. Johnny

(#3219) phoenix1989


phoenix1989
őstag

hol lehet megkeresni a wifi jelszavakat amik mentve vannak? nem találok ilyen opciót.

(#3220) Graphics válasza phoenix1989 (#3219) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sehol. Nincs erre mód.

[ Szerkesztve ]

-

(#3221) kokopo válasza phoenix1989 (#3219) üzenetére


kokopo
aktív tag

Hello
Regebben en itt neztem meg " /data/misc/wifi " a " wpa_supplicant.conf " file-ben
Persze root-olt telon
Most android 11-12 hogy hol van ez a file, nem tudom, de gyanitom hogy ugyanott

(#3222) phoenix1989 válasza Graphics (#3220) üzenetére


phoenix1989
őstag

elég szomorú

(#3223) Graphics válasza phoenix1989 (#3222) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szomorú lenne, ha csak úgy siman hozzáférhető adat lenne...

-

(#3224) jonnyjoker01 válasza phoenix1989 (#3219) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én úgy emlékeztem miui-n is van wifi jelszó megosztás opció QR kóddal. Azt kéne beolvasni egy másik készülékkel és akkor megvan az infó (de lehet azóta kiszedték, mert elég régen használtam utoljára).
Most nekem Android 12-n is van wifi megosztás opció, ujjlenyomat megadása után kiírja szövegben is meg QR kódban is.

Üdv. Johnny

(#3225) phoenix1989 válasza Graphics (#3223) üzenetére


phoenix1989
őstag

miért is? a saját hálozatom kulcsához nem férhetek hozzá? a saját eszközöm eltitkolja előlem , király. pedig tárolja valahol hiszen elmenti. arról nem is beszélve hogy egyik hálozatról a másikra lépve aztán megint vissza az elsőre nem enged be mondván HIBÁS JELSZÓ . hibás egy jelszó amit tárol es el van mentve ráadásul fél percel ezelött még azon voltam. ez a készülék varázslatos :C

jonnyjoker01
azt csak akkor lehet ha arra vagy felcsatlakozva. de amit épp nem használsz azt nem tudod.

[ Szerkesztve ]

(#3226) kszthly válasza phoenix1989 (#3225) üzenetére


kszthly
senior tag

Ha saját hálózat, akkor egyszerűbb a routerben megnézni.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3227) Graphics válasza phoenix1989 (#3225) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A telefon szemszögéből nincs olyan, hogy saját hálózat...
Miből kéne tudnia a telefonnak, hogy az a tied?
Ha elmész máshová és oda is felcsatlakoztál, akkor ezen logika alapján azt is ki kéne írnia?

Lépj be a routeredbe.

De neked ez a telefon csak problémát okoz. Havonta jön valami neked nem tetsző dolog. Én mar rég eladtam volna

Szerinted más készülék mutogatja a jelszavakat? (Nem)
Biztonsági okok miatt nem fog jelszót mutogatni.

Felejtesd el a jelszót és írd be újra.

[ Szerkesztve ]

-

(#3228) phoenix1989 válasza Graphics (#3227) üzenetére


phoenix1989
őstag

ha tudnám nem kellene megnéznem nem igaz?igen elég sok problémát okoz amit más készülék eddig egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

(#3229) Graphics válasza phoenix1989 (#3228) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor add el jó pénzért inkább.

Tehát nem tudod a jelszót. :DDD És elvárod, hogy megmondja a telefon. Végülis etikus hacker lennél ezzel. Ne mondd, hogy nem érzed mi ezzel a gond.

Most példa, haverodnak megadtad a wifit, akkor az ő készüléke is a saját hálózatának gondolná?

Megnézné a jelszavad, amit aztan tovabb oszt, persze QR kóddal is, de tegyük fel szar a jelszó biztonsaga, és több helyen is ez lenne a jelszo... Nem is meselem tovább...ezt vagy érted vagy nem.

Routerbe lépj be. Az azert megoldható, ha akkora vedelem van rajta, akkor 192.168.1.1. es admin/admin.

[ Szerkesztve ]

-

(#3230) phoenix1989 válasza Graphics (#3229) üzenetére


phoenix1989
őstag

nem tudok a routerbe belépni. de mindegy hagyjuk. igen elvárnám ha egyszer tárolja vissza is tudjam nézni. a gépen is vissza lehet nézni a böngészőbe beírt jelszavakat, akkor egy telefonban miért nem. na ide se írok többet.

(#3231) Graphics válasza phoenix1989 (#3230) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért mert nincs megoldas, felesleges berágnod.

Routeren van egy reset gomb, hosszan nyomd. Írtam jelszó javaslatot, ha nem állítottad el az admin belépést akkor minden routernek van egy default belépési módja.

Hajrá! Nem kell egyből bedobni a durca kártyát. Tényleg segítene az ember, akkor fogadd meg inkabb a tanácsot.

De már tudom miért nem veszel masik telefont ;]

[ Szerkesztve ]

-

(#3232) phoenix1989 válasza Graphics (#3231) üzenetére


phoenix1989
őstag

ha tudnám meg fogadnám de hiába olyan tanács amivel nem tudok mit kezdeni. a lehetőség nem adott ennyi. és befejeztem. egyébként is gáz hogy fél perc átjelentkezéssel elfelejti a jelszót ami ugye mentve van és senki nem törölte de ő nem enged be csak ha beírod újra . ez is mi már. tárolja de nem enged fel mert ő megtagadja hogy netezzél. beszarás

[ Szerkesztve ]

(#3233) Graphics válasza phoenix1989 (#3232) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ok, akkor lapozunk. Ez már nem a mi gondunk. :R

-

(#3234) Graphics válasza phoenix1989 (#3232) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyit elárulok, hogy akkor ott router beállítási gond lesz, valószínűleg terhelt a csatorna, ezen kéne állítani.

Persze egyszerű a telefonban keresni a hibát.

Ez megint egy javaslat.

3 Wi-Fi lehetőségem van, nem csinalt ilyet. De hozzáteszem munkahelyen terhelt csatornánál igen. :))

És nem a telefonnal volt a baj. De nem erolkodok, mert te nem megoldast keresel, csak itt adtad ki a dühödet.

Vagy tényleg RESET a routernek. Ennyi.

Beszarás... be is fejeztem, mert ennek nem lesz vége, amíg nem kezded el megoldani. :R

[ Szerkesztve ]

-

(#3235) phoenix1989 válasza Graphics (#3234) üzenetére


phoenix1989
őstag

nem itthoni routerről van szó így nem hozzáférhető. terhelt a router? tényleg? xD 2 telefon egy 500 megás nettel wifi6 routerrel és egy modemrouterrel egyikről másikra nem birt átlépni mert megállás nélkül jelszót kért egy már elmentett és használt jelszóval. biztos a router a gond. nyilván. nagyon leterhelt lehet szegényke. . kösz nem kérek választ. igen egyszerübb mert retek sok gondja van. mondok még egyet. ha már így, 5 film volt a telefonon kb 60-70gb. letöröltem őket mire úgy belassult azt se tudta melyik bolygón van. nagyjából 20 perc kellett neki (és lehet keveset mondtam) mire rendesen kezdett működni. hozzátenném a törölt mappába 3 percenként újra megjelent 1-1 film.

mielőtt nem értenéd a jelszó máshova kell a fel nem csatlakozás meg itthoni gond volt. nem bir két sáv közt váltani anélkül hogy ne kérjen megint jelszót amit már 20x elmentettem.

[ Szerkesztve ]

(#3236) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Nektek az 5g működik telekommal? Telenorral oké, de a telekom b@szakodik (Szombathelyen és Bp XI. Ker szélén próbáltam). A xiaomi.eu 12.5-tel még működött. Azóta se a 13-mal, se crdroiddal, se hentaios-sel nem akar. Telegram fórumon azt írták, hogy valószínüleg a modem config lehet alapból rossz.

(#3237) Graphics válasza phoenix1989 (#3235) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Add el.

-

(#3238) nrg_52 válasza Graphics (#3237) üzenetére


nrg_52
addikt

Szerintem is, jobban jarunk...:DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#3239) phoenix1989 válasza nrg_52 (#3238) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nyugi többet nem írok ide
Ez volt az utolsó , mert az nem létezik számotokra ha valakinél szar vagy nem működik rendesen. Az ember leírja hogy szar válasz meg az hülye vagy hozzá. :C

(#3240) jonnyjoker01 válasza phoenix1989 (#3239) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Persze mert az, hogy elfelejted saját wifi jelszavad, vagy másét próbálod kinyerni a telefon hibája és egy szar. Megsúgom a konkurens cégek egyike se tudna segíteni, bármilyen drága telefonod is lenne, mert ez egy biztonsági sebezhetőség.

Csak kettő megoldás van a "problémádra" amit itt leírtunk. Vagy root hozzáféréssel kinyered a rendszerből, vagy fizikailag ott kell lenni a router közelében és qr kódosan megosztani. Ezen felül amit itt művelsz az kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3241) szanozs válasza tt_to (#3210) üzenetére


szanozs
aktív tag

Nem igazán jött be a bluetooth kikapcsolás. Ugyanolyan lassú a net. Pedig azt hittem sikerült megoldani. De ugyanazt azt a wifit másik telefonon megosztva tökéletesen működik. Másik wifi hálózaton is tökéletesen működik. Valami baj a routerem és a telefon közötti kommunikációban lehet. Az alap, a router újra indítás meg volt. Valami megoldás lenne valakinek

[ Szerkesztve ]

(#3242) user26


user26
senior tag

Sziasztok!
Tudom, hogy itt valaki kérdezte, de nem találom, de sejtésem akad.
Ha pl:. vissza akarok állni korábbi ROM -ra a heti MIUI EU -ról, akkor mi a procedúra menete ?
Xiaomi Miflash-el fel kellek tenni egy korábbi pl:. Stable -t, ami hivatalos és az alá tudok tenni TWRP -t és abból tehetem fel az egyéb Custom ROM -t.
"Jelneleg", amennyiben A11 lenne az alap.
Na de ha A12 -t szeretnék, csak pl nem heti EU - ROM-on ? Csak érdeklődök...!
Köszi.


Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#3243) Watson25


Watson25
tag

Sziasztok! Miui 13 xiaomi EU 22.1.6 rom van a telómon. Telenoros és Telekomos kártyával is jelzi hogy van 4g+, de ténylegesen nem kapcsolja össze így csak 4g van. Másnál is így van? A global romba jól működött

[ Szerkesztve ]

(#3244) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Mitől lehet az, hogy elég nagy késéssel kapom meg az értesítéseket a telefonon? Lehet ez facebook, e-mail vagy egyéb alkalmazásé. Sokszor pl csak akkor jelez ha feloldom a telefont. Már ott tartok, hogy eladom a telefont, mert így semmi értelme és a munkám miatt figyelnem kell pl a leveleket is. Esetleg erre vonatkozó beállítás lehet valahol? Vagy mi csinálhatja, okozhatja ezt?

(#3245) Viper26 válasza SPeti1984 (#3244) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nálam is ez volt, pedig minden miui-s hülyeség ki volt kapcsolva, aztán messenger üzenet másnap jött meg. :DDD

iPhone 15 Pro | AW S9

(#3246) SPeti1984 válasza Viper26 (#3245) üzenetére


SPeti1984
senior tag

És lett megoldás vagy eladásra került? :)

(#3247) Viper26 válasza SPeti1984 (#3246) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pár napig nyomoztam utána, ami nem vezetett eredményre, így vissza vittem.

iPhone 15 Pro | AW S9

(#3248) NB2 válasza SPeti1984 (#3244) üzenetére


NB2
aktív tag

Le kell lakatolni a messengert és be kell állítani, hogy bekapcsoláskor elinduljon.

(#3249) ginola válasza Viper26 (#3247) üzenetére


ginola
addikt

Dettó. Hiába állítottam be az automatikus indítást, ne optimalizálja az akku kezelést és a lakatolást, akkor sem jött meg az üzenet.... Ahogy olvasom más Xiaomi telefonok esetében is ugyanez a probléma, pedig ez már a sokadik ilyen márkájú telefonom volt, eddig ezzel nem volt gond eddig.

(#3250) jonnyjoker01 válasza ginola (#3249) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem mostanában a Messenger alkalmazással úgy általánosságban lehetnek gondok, mert nem rég jelentkezett nálam ugyanez a probléma, pedig nem MIUI-n vagyok. Édesapám is ugyanerről panaszkodik egy csomószor más gyártó készülékén.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.