Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) dbius válasza szucsinka (#2500) üzenetére


dbius
veterán

A Google Pay sajnos csak nagyon korlátozott számú és fajtájú bankkártyával használható Magyarországon: [link] Tehát csak akkor fog menni, ha a felsoroltak valamelyikével rendelkezel, más bankkártyával nem. A Revolut és társai által adott bankkártyákat nem tudom, nem használom egyiket sem.

Esetleg nézd meg, hogy a bankkártyádat kibocsátó bankodnak van-e érintésmentes fizetési technológiát támogató szolgáltatása Androidra (pl. Otp - Simple)

Hallókészülékhez sajnos nem tudok hozzászólni, azt se tudom mit jelent az a hang útvonal :B

(#2502) Trailblazer válasza dbius (#2501) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nálam a Google Payben a Curve kártya van megadva, amögé meg lehet pakolni nem támogatottakat is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2503) flash-


flash-
veterán

Eddig ez a rekord képernyőidőben: ez jó?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2504) dbius válasza Trailblazer (#2502) üzenetére


dbius
veterán

Ezért tettem hozzá, hogy azokat nem ismerem, mivel nem használom egyiket sem (nincs rájuk szükségem)

(#2505) Trailblazer válasza dbius (#2504) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pont ezért egészítettelek ki azzal, hogy ez egy működő módszer.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2506) szucsinka válasza Trailblazer (#2505) üzenetére


szucsinka
őstag

Gondolom akkor először kellene csinálni egy Curve kártyát?

(#2507) borix válasza Trailblazer (#2502) üzenetére


borix
őstag

Curve kártya az egy fizikai kártya? Mert pl a revolut virtuális kártyát és virtuális egyszer használatos kártyát is ad + ha igényli fizikai kártyát.
Revolutra igaz át kel utalni a pénzt tölteni rá de ha akar online fizetésnél fizethet az egyszer használatos kártyával aminek az adatai minden használat után változik.
A virtuális állandó meg hozzá van adva a G playhoz persze azt a kártyát is törölheti bármikor, majd csinál egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#2508) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Most akartam frissíteni (21.9.15 van most fent nekem), de nem találtam új eu-s ROM-ot. Valami történt mostanában?

(#2509) kszthly válasza Tarokk79 (#2508) üzenetére


kszthly
senior tag

Android 12 teszt miatt fel van függesztve.
21.9.17 az utolsó 11-es rom.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#2510) user26 válasza Tarokk79 (#2508) üzenetére


user26
senior tag

Szia!
xiaomi.eu EU 21.9.17. a jelenlegi "utolsó?" adroid 11 alapú heti Rom.
Várjuk a tesztelés végét, és az android12 alapú heti Rom-kat.
@Tarokk79, jól mondja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#2511) Terentius válasza szucsinka (#2506) üzenetére


Terentius
őstag

Igen. 2 éve lassan, hogy Curve kártyát használok, Gpay-el. Nekem olyan pozitív tapasztalatom van velük, hogy az előző Poco F3-at mikor ellopták szállítás közben, a Curve aznap viszzadta a 120 ezres vételárat. :R

Poco F5 12/256 Gb

(#2512) petipetya válasza dbius (#2501) üzenetére


petipetya
nagyúr

10/07-étől a hazai CIB Visa kártya is használható érintésmentes fizetésre a Google Pay appon belül, azt nem látom a listában. Előtte én is Curve kártyát használtam.

"nincs rá lezsóidő"

(#2513) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!
Van infó arról kb. mikor érkezik az android 12 az F3-ra?

(#2514) flash- válasza petipetya (#2512) üzenetére


flash-
veterán

Bizony, Cib Visával szuperül megy:) mondjuk eddig egy korlátba már bele is ütközötem, nem engedett felvenni vele 40 ezer forintot atm-ből(a limitem jóval magasabb volt) , kellett a bankkártya

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2515) kszthly válasza kircsi28 (#2513) üzenetére


kszthly
senior tag

27-e esélyes... Állítólag.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#2516) mobilizmo válasza kircsi28 (#2513) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Van valami különleges oka amiért annyira várnunk kell? Úgy értem A7 óta minden egyes új verzió szebb, csicsásabb, de egyre nagyobb erőforrás igény is van és egyre jobban lekorlátozzák a usert miközben alig van olyan fejlesztés ami ténylegesen új szolgáltatást adna.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2517) szucsinka


szucsinka
őstag

Tudtok olyan időjárás appot ami frissíti magát napközben is?

(#2518) rankesz válasza szucsinka (#2517) üzenetére


rankesz
veterán

Időkép

(#2519) misterkrist


misterkrist
újonc

Sziasztok!

Rendeltem én is egy F3nomenális(nak ígérkező;) telót. Mi A1 után váltok.

"[Re:] Xiaomi Mi A1 - tisztasági fogadalom" című cikkhez kapcsolódó topik gazdája szintén gizmodo, aki ott a legfrissebb hozzászólásaiban a Havoc-ot tartja a jelenleg talán legkiforrottabnak.

Tőle(tek) is kérdem hát: F3-ra még nem olyan jó a Havoc "megfejtése"/megoldása? Vagy egyszerűen csak az A1 esetében a megjelenése óta eltelt 3,5+ év custom ROM fejlesztgetési időelőny miatt lehet az, hogy jelenleg egy viszonylag friss telefonra egyéb (adott esetben szintén friss) csapatok "főznek" jobbakat, de ha kicsit vár az ember, akkor talán F3-ra is ismét érdemesebb lesz majd a Havoc ROMot választani?

(#2520) misterkrist válasza misterkrist (#2519) üzenetére


misterkrist
újonc

... Mármint, hogy: A1 esetében a legkülönbözőbb csapatok immár négy éve bindzsizhetnek egy adott Android eszközzel, és mostanára megmutatkozott, hogy arra a konkrét típusra melyiküké a legkiforrottabb, és/de ehet, hogy a F3-ra is ők vagy mégsem ők finomhangolják majd legügyesebben — akár régebb óta fennálló, akár friss csapatokkal szemben (?)

(#2521) rankesz válasza misterkrist (#2519) üzenetére


rankesz
veterán

F3-ra a crDroidot tartják xda-n az egyik legjobb custom romnak jelenleg, nekem is nagyon szívem csücske lenne, de nálam eléggé mostohán bánt az akkuval sajnos, így váltottam eu romra

(#2522) mobilizmo válasza misterkrist (#2519) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Azt hiszem rám gondolsz.
Egy "márkán" belül sem mindegy, hogy milyen a fejlesztőcsapat. Most hirtelen csak a LOS-t tudnám felhozni ellen példának, azok közül akik sok típusra fejlesztenek. Náluk talán nincs jelentős eltérés a fejlesztő csapatok között, viszont sajnos nekem a LOS romok nem nagyon jönnek be. Szóval a Havoc-nál a Mi A1-es csapat nagyon jó volt, de már annak is rég vége van. Talán bő 1,5 éve jelentette be a maintainer, hogy kifutott a típus, abbahagyják a fejlesztést. Egyébként még megvan az A1 és működik is, de már arra is crDroid-ot raktam. A ROM tetszik és jó mindkét fejlesztő csapat, tehát jó az implementáció is mindkét típusra. Az F3-ra még gőzerővel is fejlesztenek, de már érezhető a lassulás is. Jön nem sokára a 12-es, azt is megtolják majd, míg teljesen hibamentes lesz, aztán majd meglátjuk lesz-e 13-as.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2523) Trailblazer válasza szucsinka (#2506) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, így van. És #2507: fizikai kártya, amit rövid időn belül megküldenek neked.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2524) szucsinka válasza rankesz (#2518) üzenetére


szucsinka
őstag

Köszi az tökéletes :R

(#2525) misterkrist válasza mobilizmo (#2522) üzenetére


misterkrist
újonc

@mobilizmo

_facepalm_ és elnézést, hiszen valóban rád gondoltam. Az elsőre talán kevésbé érhetően megfogalmazott hozzászólásomon túl ez is mutatja, hogy fáradtan és kialvatlanul ne álljon neki fórumozni az ember :N mert a végén még keverni fogja a szezont a (szó szerinti;) fazonnal ;)

Köszönöm a választ!

(#2526) szucsinka


szucsinka
őstag

Még egy láma kérdés.
Bármilyen androidos okosórával kompatibilis a telefon?
Vagy csak a xiaomi val?

(#2527) mobilizmo válasza szucsinka (#2526) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ezt a kérdést szerintem fordítva kell feltenni. Egyébként nem vagyok annyira képben a témával, de azt olvastam, egyelőre csak a Samu okosórái "jutottak el" arra szintre, hogy csak a Samu telefonokkal 100%-ig kompatibilisek. Ráadásul még verziótól is függ.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2528) PJónás válasza Zsoleszhun (#2476) üzenetére


PJónás
csendes tag

[kép] Ezt..😔😔

[ Szerkesztve ]

(#2529) obligat


obligat
senior tag

Üdv! Vettem egy ilyen telefont, egyelőre fogalmam sincs róla, a miui viszont megöl. Kérhetek egy linket egy garantáltan működő bl-nyitás-->install custom recovery-->install custom FW leíráshoz? Az első megmozdulásom nem bánnám ha nem soft brick lenne :DD . Előre is köszönöm!

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#2530) Műszakis válasza flash- (#2503) üzenetére


Műszakis
tag

Nekem most ilyen [kép] [kép]
Azert még a keszenleti fogyasztassal nem vagyok elégedett, es arra is kívancsi lennék az egybre hogy milyen programok futhatnak ami ennyit eszik. 120Hz vagyok wifivel

[ Szerkesztve ]

(#2531) niklebi


niklebi
senior tag

A múlt hét csütörtökön a sourceforge.net oldalra feltett rossz rommal kapcsolatban igazán szeretném tudni, hogy miért tették fel ha tudták, hogy nem jó, ha meg nem tudták akkor csak úgy ellenőrizetlenül teszik fel az új romokat? Már 3 órája fenn volt mikor letöltöttem. Persze utána már nem találtam amikor kerestem, hátha nem figyeltem és másik telefon romját töltöttem le.
Csütörtökön este 6 órától péntek hajnal 4 óra utánra sikerült újra odáig jutnom, hogy fenn volt az utolsó jó EU heti rom. Én ennyit még nem szenvedtem rom telepítéssel. :W A gyári fastboot rom állandóan error-ral leállt, mire egyszer kiírt végre egy hibát. Órákat keresgéltem a neten mire találtam rá megoldást. A romban lévő .bat fájlt kellett szerkeszteni, és utána is error-ral de települt, és kiírt egy hibát. Működött, de a TWRP az istennek nem települt. Gondoltam, hogy a kiírt hiba a gond, és a megszerkesztett romot töröltem, és újra telepítettem a nem szerkesztettet, és persze nem figyeltem és bezártam a bootloadert. :C (Nem az volt a kiírt hiba). De így végre helyre állt a telefon, és elsőre sikerült nyitni a telefont. A TWRP egyből fenn volt és telepíthettem végre az EU romot. Hát mit mondjak ebben is nagyot csalódtam. Előtte is ez volt fenn, de akkor még sokkal több volt a magyar nyelv benne. Szerintem minden frissítéskor megőrizte a nyelvi beállításokat, és csak most mikor ezt feltettem szembesültem, hogy közel 35-40% angolul van. Jó pár előtte is telepített program nem jól működik, hiányoznak beállítási lehetőségek, van amelyiken nincs az értesítésekben lehetőség beállítani milyen üzeneteket küldjön. Mivel minden ami volt a telefonon elveszett, így egy júliusi biztonsági mentésből próbálom helyreállítani ezeket a programokat, persze nem mindegyiknél sikerül. A lényeg, hogy már 3. napja kínlódok ezzel az egésszel. Több mint 10 év mindenféle rom telepítése után nem gondoltam, hogy pont egy Xiaomi EU rom fog megszívatni. Egy jó lecke volt ez számomra.
Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de ki kellett írnom magamból ezt a sok kínlódást. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2532) TomPack válasza *RLaci* (#2489) üzenetére


TomPack
őstag

Sajnos mégsem oldódott meg az eltávolítással!
Ugyanúgy előbukkant a probléma navigálás közben (a Google Segéd készen áll arra... Bekapcsolás) :(

Egy XDA-s topikban találtam meg a megoldást;

Beállításokban rákell keresni az "Alkalmazáskezelés"-re -> "három pötty a jobb felső sarokban" -> "Alapértelmezett alkalmazások" -> legalul "Segédalkalmazás és hangbevitel" -> "Digitáls asszisztens app" -> "Nincs"

(#2533) user26 válasza niklebi (#2531) üzenetére


user26
senior tag

Szia!
Múlt héten ? :((
Szeptember 16. -án került fel az akkori "aktuális - utolsó" android 11 alapú, MIUI ROM Poco F3-ra. 21.9.17. E dátum után nem jelent meg ennél frissebb eu (xiaomi.eu).
TWRP, az eu (xiaomi.eu) rom-ba elvileg benne van, Nebrassy, azt hiszem, de lehet félre értettem.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#2534) Trailblazer válasza user26 (#2533) üzenetére


Trailblazer
addikt

xiaomi.eu romban kizárt, hogy TWRP recovery legyen.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2535) user26 válasza Trailblazer (#2534) üzenetére


user26
senior tag

Aha, köszi.
Akkor én értettem felre valamit @mobilizmo egyik hozzászólásában, még korábban.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#2536) Zsoleszhun válasza Trailblazer (#2534) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Az újabb készülékeken már nincs recovery partició ezért nem is szabad flashelni, hanem integrálva vannak a xiaomi.eu rom-ban.

¯\_(ツ)_/¯

(#2537) niklebi válasza user26 (#2533) üzenetére


niklebi
senior tag

Szia!
Az előző hozzászólásban írtam, hogy honnan töltöttem le konkrétan így volt fenn: xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_21.10.13_v12-12.zip . Ezen kívül a másik 6 telefon amik jelenleg mint utólag kiderült továbbra is a teszt miatt ki vannak zárva, ott voltak, a többi telefon meg nem. Amit kiemeltem abból gondoltam, hogy ez már a 12-es rom. Azután kb. 40-50 perc múlva meg nem voltak sehol.

[ Szerkesztve ]

(#2538) user26 válasza niklebi (#2537) üzenetére


user26
senior tag

Jelezték is fent, hogy véletlen került ki, vissza is vonták.
Csak gondolom akkor ezt nem olvastad, vagy nem látad, ha a https://xiaomi.eu/ -ról indultál el.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#2539) niklebi válasza user26 (#2538) üzenetére


niklebi
senior tag

Mikor [ebben] ide írtak, én már egy döglött telefonnal rendelkeztem. Körülbelül 15-20 perccel előtte már telepítettem. [link] Itt meg írja is, hogy már törölték.
Közben erősen azon gondolkozom, hogy vissza telepítem az első hivatalos EU heti romot. Azóta egy csomó dolgot kivettek az újabb romokból. Például régebben programonként lehetett állítani az akkumulátor kímélőt, most is lehet, de nem minden program látszik és nekem fontosak pont nem. Így állandóan bezárja őket telefon. De van más is.

[ Szerkesztve ]

(#2540) user26 válasza niklebi (#2539) üzenetére


user26
senior tag

Jaja, értem én.
Gondolom, de tévedhetek pöttyet majd valamit máshogy kell az android 12 miatt, és a "szokásos - megszokott" telepítési nem hoz jó eredményt.
Android főverzió váltáskor ajánlott csak a tiszta telepítés frissítés esetén.
De az is lehet, hogy maga a csomag nem is volt jó, ami fel ment.
De most már jó minden, korábbi rendszerrel ?

szerk:
Szerintem, ha írsz 1 konkért példát, hogy mire gondolsz, lehet kapsz rá elfogadható javaslatot, és nem kell az első hivatalos EU heti rom.
Na majd csak mond rá valaki valamit :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#2541) niklebi válasza user26 (#2540) üzenetére


niklebi
senior tag

Amit letöltöttem 3.6 GB-os rom volt. Amikor települt nem figyeltem a folyamatot, mert máskor sem szoktam. Újraindítást kért és a systemre nyomva újraindítottam. Akkor csodálkoztam amikor újra TWRP-be lépve kapcsolt be a telefon. Én is úgy voltam vele, hogy ez már a 12-es android, így másodszor is nekiálltam és akkor töröltem a Data, Cache, Dalvik mappákat és telepítettem. Eredmény ugyan az lett, de akkor már láttam, hogy csak particionálja a telefont és azzal vége. Újraindításkor meg kiírta, hogy nincs OP. rendszer a telefonon. Itt követtem el a legnagyobb hibát, mert akkor még látszottak a mappák amiket le tudtam volna menteni. Én ehelyett rányomtam a Format Data gombra és megint megpróbáltam a telepítést. Onnantól kezdve totál döglött telefonom volt.
Most minden működik, csak sok minden nincs ami előzőleg volt, ahogy írtam is egy példát.
Ezzel a hozzászólással ezt a témát én itt befejeztem, nem akarom teleszemetelni a fórumot.

(#2542) Trailblazer válasza Zsoleszhun (#2536) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én ezt értem, nem is ezt mondtam. Csak annyit, hogy xiaomi.eu-ban nincs TWRP. Ettől még kívülről ugyanúgy fel lehet tenni fastbootból, ha ez a kívánalom. Vagy bármely másik romhoz.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2543) flash-


flash-
veterán

A telefon miert nem irja hogy kivel mikor mennyit telefonáltam?? Hova tűnt ez?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2544) kovaccs


kovaccs
tag

Szép napot! Következő a problémám: a 4-5. telefonos fizetés esetén előfordul, hogy nem sikerül. A terminál azt írja, hogy ellenőrizze telefonját. Ilyenkor be kell lépnem az Simple alkalmazásba, ott tokeneket gyűjt, aztán sikerül a fizetés..OTP kártya..Nálam lehet beállítási hiba? (gyári verzió)

(#2545) szanozs válasza kovaccs (#2544) üzenetére


szanozs
aktív tag

Ha kikapcsolod az adatforgalmat és a wifit, és belépsz a Simple alkalmazás/bankkártya menübe akkor megláthatod a fennmaradó offline fizetéseid számát. Nálam most ez 9. És amikor belépsz az alkalmazásba akkor tölti le a tokeneket. Szerintem ezen nem lehet állítani semmit.

(#2546) kovaccs válasza szanozs (#2545) üzenetére


kovaccs
tag

Köszönöm, megnéztem. Ezek szerint csak offline fordulhat elő?

(#2547) szanozs válasza kovaccs (#2546) üzenetére


szanozs
aktív tag

Vagy ha nem lépsz be a Simple-be és csak vásárolgatsz. :)
Szerintem még nem próbáltam, de gondolom, ha egymás után 9-10 alkalommal fizetsz telefonnal úgy, hogy csak az ujjlenyomattal oldod fel akkor el fogod használni az összes tokenedet. Utána csak akkor tudsz vele újra fizetni ha beléptél az alkalmazásba és az letöltötte a következő "kupacot". De ez csak sejtés. :)

(#2548) flash-


flash-
veterán


Ez a hibaüzenetet hogy lehet kikapcsolni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2549) kszthly


kszthly
senior tag

Megint kint van az android 12 rom. Most fastboot verzióban.
Kiben van elég kalandvágy?

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#2550) user26 válasza kszthly (#2549) üzenetére


user26
senior tag

2021.10.21 - 19:26. Az oldal 404. nálam.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.