Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) csabiks válasza Neurotoxin (#2500) üzenetére


csabiks
senior tag

Külföldi fórumról:
The 4G network works so well in buildings and houses because it takes on the characteristics of 2G. It is able to go through building and infrastructure or around objects much more easily than 3G.

Having used 2G and 3G I can see the noticeable difference. 3G phones make it seem like it is working harder to send and receive these said signals and thus adding to the battery strain. More excessive telecommunication activity...

Röviden: Ahol van 4g ott érdemesebb bekapcsolva hagyni...

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#2502) MrCsiT válasza csabiks (#2501) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ma reggel ismét próbálgattam a Vodás 4G-t.
A tapasztalat nem jó: Bp-n, a Nyugatinál, egyszer csak nem tudtam egy google.hu-t megnyitni a mobilon.
3G-re állítva, azonnal jó lett. Ez azért elég gyenge hálózat így.. :(

más.. ma véletlen ránéztem a Turbado-nál azt a narancs hátlapos 830-at, amit én is vettem. Megdöbbentem, hogy az alig 2-3 hete, még 72k-s ár felment 80k-ra. :Y
Most vagy nagyon keresett, és hiánycikk lett ez a készülék, vagy a forint gyengült, vagy mindkettő, de jellemzően nem nőni kellene az árnak.. :U

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#2503) Daffni2 válasza MrCsiT (#2502) üzenetére


Daffni2
addikt

Én nem csak ma reggel próbáltam,hanem már vagy egy hónapja folyamatosan.
Még soha nem tapasztaltam olyat amit írtál.
Eddig mindenhol normálisan működött 16. ker. vége, Csepel HÉV végállomás, Kelenföld, 30-35/15-16Mbps sebességgel.

"Aki ad,az nyer"

(#2504) csabiks válasza MrCsiT (#2502) üzenetére


csabiks
senior tag

Nálam Miskolcon rendben van és stabil a 4g

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#2505) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Most szeretnék venni egy új telefont.
A turbado.hu című oldal szerintetek megbízható, vagy hol érdemes egy 830-as telefont venni?

(#2506) Kbali válasza timelord1987 (#2505) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezért olcsók - idézet az ÁSZF-jükből: "A Termék Vételára a Termék mindenkori Árlistájában van feltüntetve. Az Árlistában feltüntetett vételárak bruttó (0%-os Áfa-tartalmú) árak."

[ Szerkesztve ]

(#2507) Akron99 válasza timelord1987 (#2505) üzenetére


Akron99
aktív tag

Én ott vettem. (ha jól emlékszek kb. egy tizessel olcsóbban a mostani árnál) Gyorsan szállították, gondosan csomagolva, jó garanciális feltételek, de ez utóbbit remélem nem kell ténylegesen kipróbálnom.

(#2508) csabiks


csabiks
senior tag

Azon gondolkozom, hogy a kamera előtt lévő műanyag, vajon gorilla glass lenne? Az előlapot szinte lehetetlen megkarcolni, de nem tudom, hogy hátul mi a helyzet..?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#2509) Wheelbarrow válasza csabiks (#2508) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Az előlapot szinte lehetetlen megkarcolni

Nem, nem lehetetlen, könnyen karcolódik.

Más. Win10 csak összel és a 830 forgalmazása júniustól leáll.

(#2510) Inarus válasza Wheelbarrow (#2509) üzenetére


Inarus
addikt

Senki nem mondta, hogy leáll a forgalmazás. A gyártásról híresztelik azt, hogy leáll. Attól a legyártott mennyiség még forgalomban lesz.

(#2511) Wheelbarrow válasza Inarus (#2510) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ebből a topikból megtudhatja bárki, hogy a Google a MS, a FB és a többi valójában mind jóságos cégóriások akik hét lakat alatt biztonságban őrzik a felhasználók adatait. Aki mást állít és kifogásolja, hogy fizet érte de még is a megkérdezése nélkül eladják az adatait minimum reklám célra, az paranoid személyiség, az erről szóló hírek mind hamisak és egyébként is minek vesz ilyen telefont aki paranoiás, olvassa inkább a Konteó blogot. Aki a rendszer vagy a telefon hibáit irja le az megkapja a fanatikus rajongók fantasztikus és döntő érveit, mit például - nem értesz hozzá, ez így jó és tökéletes ahogy van.
És most már azt is tudjuk, hogy gyártás befejeztével a raktárkészletet nem zuzzák be hanem eladják.
Mi jöhet még........ :O

[ Szerkesztve ]

(#2512) Inarus válasza Wheelbarrow (#2511) üzenetére


Inarus
addikt

Kicsit túlreagálod. :DDD Csak pontosítottam, nehogy itt a végén még valaki félre értse.

(#2513) Kwabs


Kwabs
csendes tag

Sziasztok
Valaki esetleg megtudja mondani, hogy a T-nél most mennyiért hozható el a telefon ? Mert nem igazán akar működni a weboldaluk. Move S és Move M csomagban érdekelne.

Előre i köszönöm !

(#2514) csabiks válasza Wheelbarrow (#2509) üzenetére


csabiks
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=zFbTQ9_oJXc

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#2515) viewdetails válasza Wheelbarrow (#2511) üzenetére


viewdetails
addikt

Olvasd el, merre szórtak ma repülőről, hátha az megnyugtat. :D

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#2516) Wheelbarrow válasza csabiks (#2514) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Az enyém az első nap karcot kapott attól, hogy az usb csatiról lehúzva kb 5 centi magasról a billentyüzetre esett.

(#2517) Wheelbarrow válasza viewdetails (#2515) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Felétek gyakran szórhatnak :DDD

(#2518) Daffni2 válasza Wheelbarrow (#2509) üzenetére


Daffni2
addikt

"könnyen karcolódik"

Na szép is lenne,ha könnyen karcolódna. Gorilla3 üveggel.

"Aki ad,az nyer"

(#2519) mirci18 válasza csabiks (#2514) üzenetére


mirci18
addikt

Ugyanez volt a lumia 800-ammal azt mondták arra is hogy nagyon karcálló láttam a tesztvideót is ahogy kulccsal és pénzzel próbálgatták.
És a végén mégis megkarcolta a zsebemben egy kulcs.
Úgyhogy nem nagyon hiszek egy ilyen videónak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2520) csabiks


csabiks
senior tag

Én tok nélkül hordom, építkezésen dolgozok, előveszem ha koszos a kezem, vagy akármi miatt, és utána vissza a zsebbe, de eddig 0 karc...

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#2521) zuioch válasza Kwabs (#2513) üzenetére


zuioch
aktív tag

Hívtam őket, azt mondták ezekben a napokban frissítik az adatokat (árakat). Várnunk kell vele, talán hétfőre meglesznek.

[ Szerkesztve ]

(#2522) Kwabs válasza zuioch (#2521) üzenetére


Kwabs
csendes tag

Így már érthető akkor, hogy miért csinálja azt az oldal, hogy egyszer ezt látod másszor azt. Köszi az infót

Ja meg volna még egy olyan kérdésem, hogy hogyan tudom átvinni androidról a számokat rá ?

[ Szerkesztve ]

(#2523) viewdetails válasza Wheelbarrow (#2517) üzenetére


viewdetails
addikt

Wheelbarrow
Próbálkoznak, de kaptam rá számsort... ;) :D

Kwabs
Csak állítsd be a Gmail fiókod a telefonon, vagy használd az Adatátvitel alkalmazást, gyárilag előtelepített.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#2524) Pttypang válasza csabiks (#2520) üzenetére


Pttypang
veterán

En meg generator felujito gyarban, szinten zenesz, eddig vhol van egy kis karc, legutobb ismerosom megtalalta, de azota en nem talalom :D

Everybody lies.

(#2525) csabiks válasza Pttypang (#2524) üzenetére


csabiks
senior tag

Csak nem Tiszaújba?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#2526) Pttypang válasza csabiks (#2525) üzenetére


Pttypang
veterán

nem, miskolcon

Everybody lies.

(#2527) Neurotoxin válasza MrCsiT (#2502) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Jó a grafika 830 háta, 730 eleje. :DDD

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#2528) MrCsiT válasza Neurotoxin (#2527) üzenetére


MrCsiT
addikt

OK, talán nem webmesterek, na. :DDD

.de a termék (830), lezárt, bontatlan, és a futárral küldéskor előre értesítenek, és azt megírják, milyen IMEI számú telót adtak át a GLS futárnak, szóval nem bízzák a véletlenre. :N

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#2529) Gusztáv válasza Wheelbarrow (#2511) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nyilván egyik cég sem jótékonysági szervezet, de azért ez nem azt jelenti, hogy ha felviszel egy névjegyet, holnap már a neten árulják. Pl a MS felhő megfelel az EU adatvédelmi előírásainak is, ami állítólag a legszigorúbb a világon. A másik két cég az más tészta, ők ebből élnek, de ez benne kell hogy legyen az adtavédelmi szabályzatukban, ami a neten elérhető (és amit el is fogadtál, amikor regisztráltál).

Laci

(#2530) Kwabs


Kwabs
csendes tag

Sziasztok !
Úgy néz ki, hogy nem fogok tudni a szolgáltatótól venni ilyen telefont mivel nem árulják :((( . Honnan volna érdemes vennem ahol rendes garanciát kapok és az ár is korrekt meg a bolt is.

Előre is köszönöm !

(#2531) MrCsiT válasza Kwabs (#2530) üzenetére


MrCsiT
addikt

Vásárlás bolti 2 év garral: Turbado vagy ter-ero, hivatalos nokiával eDigital vagy MM, ezek egyben +20-40k felárat is jelentenek.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#2532) b_tomi3


b_tomi3
újonc

Sziasztok!

Tapasztalt esetleg még valaki hasonló furcsaságokat a GPS-szel kapcsolatban?

Az offline navigáció számos esetben nem talál jelet (természetesen bekapcsolt helymeghatározás mellett). Ezt tapasztaltam lakóhelyemen, az ország több pontján, illetve egy külföldi utazás során is (a térképek le vannak töltve a készülékre, bár azok nélkül is zökkenőmentesen be kellene pozicionálnia magát). Összevetésre került az utazás során alsóbb kategóriás, Nokia Lumia 520-as telefonnal, mely 10-15 másodperc alatt minden helyzetben megtalálta az aktuális GPS jelet, míg a saját készülékem jóval ez alatt maradt, több esetben 10 perc után sem találta helyét.

A legfrissebb szoftver van telepítve, a telefon naprakész. A gyári beállítások visszaállítása már megtörtént, azonban sajnos ez sem oldotta meg a problémát.

Az offline GPS helymeghatározás lassú, illetve, ha talál is jelet, az esetek többségénél 1-2 utcányi eltérés tapasztalható. Lakhelyemen ~300 méter távolságra pozicionálja magát aktuális helyzetemtől offline, amint csatlakozik a wifire, egyből pontos helyet mutat.

Lumia 735, 920-asoknál olvastam még hasonló problémákat. Szerintem ez nem szoftveres eredetű probléma.

Ti hogy vélitek?

(#2533) Wheelbarrow válasza MrCsiT (#2531) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Edigitalban és a MM-ban hivatalosan már nem kapható a 830.
Hacsak valahol nem kallódik még egy két darab.

(#2534) viewdetails válasza b_tomi3 (#2532) üzenetére


viewdetails
addikt

Semmiképpen nem normális, nálam másodpercek alatt talál jelet.
Sajnos ezen kívül nincs normális teszt, ami a műholdakat mutatná. Adatforgalom bekapcsolása mellett is ilyen gyenge?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#2535) Ceftriaxone válasza viewdetails (#2534) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Tényleg mik a tapasztalatok a 830-al navigáció terén ? Mennyire gyors, pontos ?

Mennyire általánosíthatóak ez előbbi panaszok ? Vagy ez egy egyedi készülékhiba, ami amúgy ritka? :U

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#2536) viewdetails válasza Ceftriaxone (#2535) üzenetére


viewdetails
addikt

A HERE sajátosságainak ismeretében nekem jól és pontosan működik.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#2537) timelord1987 válasza MrCsiT (#2531) üzenetére


timelord1987
őstag

A Turbado-nál nem hivatalos készüléket adnak? Mennyire megbízható az ott vásárolt készülék? (Ezalatt azt értem, hogy nem kínai utánzatot adnak vagy kémprogramokkal telepített telefont?)

(#2538) csabiks válasza timelord1987 (#2537) üzenetére


csabiks
senior tag

Hivatalos gyári Nokia készülék, csak a garjegy nincs kitöltve, Így Nokia care ugrott.. De a garit ők intézik (hozzák-viszik)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#2539) Kbali válasza timelord1987 (#2537) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mivel 0% áfás árat írnak, ezért gyanítom, hogy jogilag használt készüléket adnak el neked.
Ennél talán még az expansys is jobb, ahol legalább gyári garanciás készülékeket árulnak (Lunia esetén még érvényesíthető is a gyári garancia)

(#2540) timelord1987 válasza Kbali (#2539) üzenetére


timelord1987
őstag

Gyakorlatilag is használtat adnak?

(#2541) csabiks válasza timelord1987 (#2540) üzenetére


csabiks
senior tag

Más is rendelt már tőlük innen (én is), a készülék csomagolása bontott volt, de az összes tartozék, a készülék is 0 perces, nem hiszem, hogy használtat adnának. (az enyém nem volt az).

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#2542) japy válasza csabiks (#2538) üzenetére


japy
őstag

Miért is ugrott a nokia care! Ne terjessz rémhíreket. IMEI alapján simán él a 2év garancia!

(#2543) japy válasza viewdetails (#2534) üzenetére


japy
őstag

De pedig van! Ez sokkal jobb!

(#2544) japy válasza viewdetails (#2534) üzenetére


japy
őstag

Adatforgalom mellett nem nagy kunszt mivel rádolgozik a net!

(#2545) Ceftriaxone válasza viewdetails (#2536) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Köszönöm ! :)

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#2547) csabiks válasza japy (#2542) üzenetére


csabiks
senior tag

De kitöltetlen garijegy hiányában elküldenek a francba....

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#2548) Partyface007 válasza csabiks (#2547) üzenetére


Partyface007
őstag

tudtommal ha van olyan számlád amin rajta van az IMEI szám akkor elfogadják...

persze nem tudom hogy ők milyen állítanak ki...

(#2549) FerengiNaar válasza csabiks (#2541) üzenetére


FerengiNaar
csendes tag

A Turbado-tól vásároltam, az én dobozom teljesen érintetlen volt, a lezáró matricát én vágtam át. :) A garijegy pedig kitöltetlen. A számlán bruttó ár van feltüntetve.
Eddig megelégedve használom a készüléket, a droid után maga a felüdülés. :)

[ Szerkesztve ]

(#2550) mirci18 válasza b_tomi3 (#2532) üzenetére


mirci18
addikt

Vidd el szervízbe ez rendellenes 300 m-ert nem tévedhet a gps azonkívül az enyém másodperceken belül talál jelet.
És nem szokta soha elveszteni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.