Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) mirci18 válasza thegaben86 (#3599) üzenetére


mirci18
addikt

Kérdésedben leírtakkal megválaszoltad saját magad kérdését.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3602) Zoliee


Zoliee
senior tag

Sziasztok! Egy gyors kérdés: update2-ben hol találom a térképek letöltése/frissítése opciót? Asszony 735-ében egyszerűen nem találom....

(#3603) Zoliee válasza Zoliee (#3602) üzenetére


Zoliee
senior tag

megtaláltam. :)

(#3604) Zitta


Zitta
őstag

Csak kiváncsiságból kérdezem...

Volt itt olyan valaki vagy hallott olyat, hogy kijelzőkimozdulásos Nokia Care új kijelző és keret behelyezés/beragasztás után újra kimozdult a kijelző.

Szervízes azt mondta, hogy nem és remélem is, hogy így lesz... :B

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3605) Gusztáv válasza Zitta (#3604) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem pont annyi esély van rá, mint egy új telefonnál. Ha meg azóta javítottak a technológián, vagy a minőségbiztosításon, akkor kevesebb.

Laci

(#3606) Nevil2


Nevil2
tag

Üdv!

Két hónapja búcsúztam el szeretett Lumia 920-amtól. Azóta egy régi Nokia C5-öt használok (bááááz, 4-5 napos üzemidő!!!) - várva egy jó lehetőségre... De mivel az új Lumiák csak most jönnek, és a 950-es horror árú lesz, valami szolidabb megoldást kell keresnem.

A 850-ről egyenlőre csak hírek vannak (február?), a 750 várható karácsonyra. A kiszivárgott specifikációk alapján kevés változás lesz hw-ben a jelenlegihez képest. Ráadásul biztosan feltolja az árcímkét a MS...

Érdemes várni? Kellene már egy normális teló...

A magentás szolgáltatóm kínálatból a Huawei P8 Lite, a Samsung A5 és a Lumia 830 jöhet szóba (az ár miatt, csakis részletfizetéssel). Az asszonynak fehér A3 lett pár napja (Lumia 620-at váltott le). Nem rossz, nem rossz (de pl. valami borzasztók a választható témák, és elég kusza a WP-hoz képest)... de nem idegenkedek a robotos OS-től.

Eddig megszokott volt a gördülékeny működést és a normális kamera.
Átlagos felhasználó vagyok (navigáció, böngészés, FB, mail, office, logikai játékok). A zene nem lényeg, de a fényképezőmet nem akarom folyamat cipelni (920-nál nem is kellett). A gyerek alkalmanként elkéri játszani a telefont - azért nem kell erőmű. A tévével szeretném összekapcsolni (youtube, képernyőtükrözés)
A felsorolt telefonokon kívül más alternatívát is meghallgatok, de itt a Tééé a MM vagy az EDigital kínálata jön szóba... (60-90k a keret részletfizetéssel).
Bár a WP-t erősítő táborba írom a kérdést, hátha van itt másnak összehasonlítási alapja... :)

Köszönöm a segítséget!

(#3607) viewdetails válasza Nevil2 (#3606) üzenetére


viewdetails
addikt

Ha fontos a kamera, akkor inkább 830, a P8 Lite nem tudom van-e annyira jó kamerában mint a P8.
Miért nem nézel használtban egyet, hátha van valakinek jó áron.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#3608) Gusztáv válasza Nevil2 (#3606) üzenetére


Gusztáv
addikt

A 830 egy nagyon szerethető telefon, kamerában biztos veri a másik kettőt. Az A5 is jó, bár hardveresen az S410 nem sok előnyt jelent a S400-hoz képest (azt meg az Android megeszi). Akkor már inkább P8 Lite. De persze én a 830-at választanám, most is itt van egy az asztalomon, egyszerűen gyönyörű :)) .

Laci

(#3609) hefike válasza Nevil2 (#3606) üzenetére


hefike
tag

Magentánál nincs már 830:-S

(#3610) Zitta


Zitta
őstag

Ma jött az sms Nokia Care-től, hogy kész a 830, mehetek érte.

Javítás: Szoftverfrissítés.... (pedig egyértelműen le volt írva a hiba azaz a kijelző probléma)

Kijelzőmet úgy hagyta a paraszt és a keret is maradt ugyanúgy.

Azt hittem széjjel basz az ideg! Normálisak ezek?

Visszabasztam nekik azzal a lendülettel!

Ha legközelebb is bekocsikázom emiatt és parkolok stb. majd nézegethetem a nagy semmit, akkor nagyon nyűgös leszek - az tuti!

Ez egy vicc! :W

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3611) Nevil2 válasza hefike (#3609) üzenetére


Nevil2
tag

Láttam ... egy hete kilistázták és az MM sem forgalmazza, az Edigital pedig föltolta az árát. :(((

(#3612) Burki válasza Nevil2 (#3611) üzenetére


Burki
aktív tag

Irreálisan soknak találom azt a 99.900 Ft-ot.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3613) hefike válasza Burki (#3612) üzenetére


hefike
tag

Euronics 109e:-o

(#3614) boncser válasza Nevil2 (#3611) üzenetére


boncser
aktív tag

Miskolci MM-ben tegnap láttam 69 ezerért, meg is lepődtem hogy igen jó áron van. Gondolom kiszórják az utolsó darabokat.

(#3615) mtm800 válasza boncser (#3614) üzenetére


mtm800
senior tag

Az jó ár...de a 100 és a 109......valaki beszívott rendesen ...:D

[ Szerkesztve ]

(#3616) Burki


Burki
aktív tag

Nem baj, ennek is megvan az előnye. Ha elfogynak a raktárkészletek, akkor a javíthatatlannak minősített Lumia 830-asok helyett legalább 930-at fognak szórni, vagy ne adj isten az új Win10-es szériákból valamit. Mert ugye a vásárló nem járhat rosszabbul egy garanciacsere esetén. Így sikerült nekem egy Lumia 820-as helyett csereként Lumia 930-at bezsebelni.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3617) mtm800 válasza Burki (#3616) üzenetére


mtm800
senior tag

Nálam is ez volt anno....dettó 820 helyett független 930.

(#3618) Burki válasza mtm800 (#3617) üzenetére


Burki
aktív tag

Tudnék örülni 1 év múlva egy csere 950-nek. ;]

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3619) Hínár929 válasza Burki (#3616) üzenetére


Hínár929
tag

Helló!

Gratulálok! :R
Én most vagyok nagy levelezésbe velük, 820-at cserélnek, de eddig csak 735-öt ajánlottak amit nem fogadtam el.
Várom, hogy mit lépnek mert egy szervizes megsúgta, 930-at adnak mostanában.
Sokat aggódtak, kellett puhítani őket?

[ Szerkesztve ]

(#3620) Burki válasza Hínár929 (#3619) üzenetére


Burki
aktív tag

Nekem nem is kellett velük kommunikálnom. Telekomnál leadtam, elvitték, aztán csak az sms-t kaptam,hogy hozza a futár a csomagom. Mikor kibontottam, abban már a 930 volt.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3621) Tubarózsa29


Tubarózsa29
csendes újonc

Sziasztok! Ti mennyiért vettétek a telefont? Én L830-at szeretnék venni, de már szinte sehol sincs:( Edigitalban 99,.990, az euronicsbe meg több mint 100.000. Nagyon drága :(

(#3622) Burki válasza Tubarózsa29 (#3621) üzenetére


Burki
aktív tag

Telekomnál sikerült még megcsípnem, részletre vettem, így 2800 körül van a havi részlete, és valahogy hetvenpárezer forint körül volt a készülék teljes ára.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3623) Tubarózsa29 válasza Burki (#3622) üzenetére


Tubarózsa29
csendes újonc

Úh az nagyon jó árban volt! Én sajnos lemaradtam az összes akcióról, későn eszméltem fel, hogy egy ilyen telefon kellene. Azt nem lehet tudni, hogy a L930-ast is ki fogják e árazni? Annak is befejeződött a gyártása?

(#3624) consono válasza Tubarózsa29 (#3623) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem lassan az is ere a sorsra jut, a Microsoft már bemutatta az új zászlóshajókat.

"In God we trust. All others must bring data"

(#3625) Tubarózsa29 válasza consono (#3624) üzenetére


Tubarózsa29
csendes újonc

Örülnék neki nagyon :)) :)) Na hátha lesz egy kis szerencsém valamelyik modellhez.

(#3626) Gusztáv válasza consono (#3624) üzenetére


Gusztáv
addikt

Remélem annyira nem hülyék, akkor úgy nézne ki, hogy van készülék kb 190e-ért (950) és 55e-ért (640), a kettő között meg a nagy semmi. Legalább azt meg kéne várniuk, amíg befut a 850 (ha ez lesz a neve). Bár az MS-től bármi kitelik, számomra néha teljesen értelmetlen dolgokat csinálnak.

Laci

(#3627) consono válasza Gusztáv (#3626) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, pedig szerintem ez lesz, az MS bevallottan a top és a budget kategóriára tervez. A középmezőny meg ott van a többi gyártónak. Ha akarják.

"In God we trust. All others must bring data"

(#3628) Burki


Burki
aktív tag

Telekomnál már a 930-at is kifutónak jelölik, szóval szerintem pár hét és elfogy az is. Kb. 1 hétig olvasgattam a 930-as topikot, miután nekem is volt egy, és még nem döntöttem el, hogy mi legyen vele, de nekem annyira nem nyerte el a tetszésem az ottani kommentek alapján. Ha szerencsém lesz, megint kifogom úgy az ütemet, hogy mire cserélni szeretném a 830-at, a következő szériának megint beesik az ára 100.000 alá.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3629) Gusztáv válasza consono (#3627) üzenetére


Gusztáv
addikt

Plusz lesz még a corporate, amiről nem sok infó van. Meg ugye van egy modell, amit elvileg elkaszáltak, de aztán mégse. Az lesz a 850, talán. Na mindegy, én csak annak nem látom értelmét, hogy ekkora lyukat hagynak a készülékkínálatban.

Laci

(#3630) Cody78 válasza Gusztáv (#3629) üzenetére


Cody78
csendes tag

Akkor szerintetek a L830 megéri kártyafüggetlenül a 100.000 Ft-ot? Mert nem szeretnék telefon nélkül maradni, vagy várni a 850-re, és lehet abból meg nem lesz semmi.

Többnyire éjszaka jönnek. Többnyire...

(#3631) mtm800 válasza Cody78 (#3630) üzenetére


mtm800
senior tag

sztem nem

(#3632) Burki válasza Cody78 (#3630) üzenetére


Burki
aktív tag

Én sokallom érte a 100-at. Esetleg használtan jó állapotút? Vagy akkor már inkább 930.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3634) hroberto válasza Zitta (#3633) üzenetére


hroberto
veterán

A kinézet szubjektív. Mondjuk szerintem is szebb a 830. Viszont inkább a 930-at venném a kamera és az időtállóság miatt. Természetesen gyári garanciával.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3635) Tubarózsa29 válasza hroberto (#3634) üzenetére


Tubarózsa29
csendes újonc

Használtat nem szeretnék, csak új érdekelne gyári garanciával. Azt hittem, hogy a L930 egy nagyon jó telefon, nem tudtam, hogy ennyi gond van vele.

(#3636) Burki válasza Zitta (#3633) üzenetére


Burki
aktív tag

Egy hétig volt nálam a csere 930, ez alatt kb 3* kapcsoltam be, hogy képernyőképet csináljak róla, de a sebességbeli különbség érezhető, szóval hardveresen nagyon bejött volna. Viszont nekem a 830 képernyője sokkal sokkal szebbnek tűnt, ahogy egymás mellé tettem a két készüléket. Illetve a 930-as topikja szinte hemzseg a problémákat ripoltoló tulajoktól. Garanciával nyilván nem olyan nagy probléma ez, én ráadásul kifejezetten az a fajta ember vagyok, aki nagyon vigyáz a telefonjaira, szóval leejtés miatt sosem volt egyik telefonomnak sem baja, de azért mégsem volt annyira szimpi a dolog,hogy egy zászlóshajóval ennyi baj van.

Ettől függetlenül nem egy rossz készülék az sem, sőt... A hardver miatt közel álltam hozzá,hogy elcsábuljak. Remélem a következő cserénél már megengedhetem magamnak,hogy ne csak a 70-80 ezres kategóriából válasszak a telekom kínálatából, és feljebb is keresgélhetek, szintén lumiát.

(#3634) hroberto :
Kamera szempontjából szerintem a 830 sem panaszkodhat. Szerintem egy átlag felhasználó igényeit teljesen kielégíti. A múltkor éjszaka kellett pár képet lőnöm vele, és meglepően jó képek lettek. Arról nem beszélve,hogy a kamera appban elég sok dolgot lehet állítgatni, ha valaki ért is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3637) hroberto válasza Tubarózsa29 (#3635) üzenetére


hroberto
veterán

A 930-nál előforduló hiba a kijelző elállás, és a mikrofon hiba. A kijelző elállás a 830-asokon is előfordul. Ezért csak gyári garival!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3638) hülyegyerek válasza Cody78 (#3630) üzenetére


hülyegyerek
addikt

100-ért akkor sem érte meg, mikor kijött. Esetleg egy használt 930...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3639) japy válasza Tubarózsa29 (#3635) üzenetére


japy
őstag

Miért mi a bajod a használttal? Ha vigyáztak rá mint én szoktam a telefonjaimmal akkor az olyan mint az új és olcsóbb is!

(#3640) Gusztáv válasza Cody78 (#3630) üzenetére


Gusztáv
addikt

Annyit biztos nem, én mindkét 830-at 80e-ért vettem, szerintem az lenne a reális ára.

@Burki: nagyon jó kis készülék a 930, én kb 1 hónapja használom. Sebességben (főleg Win 10) nagyon érződik az erősebb hardver, nekem a formájával sincs bajom, vastagabb mint a 830, de rövidebb is (olyan kis köpcös). A kijelző is szép szerintem, bár nekem a 830 is tetszett.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#3641) hülyegyerek válasza Gusztáv (#3640) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Igen, a 80 reális volt érte, mikor megjelent 1 éve. Szerintem most max. 60-at ér egy új.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3642) #23920384


#23920384
törölt tag

sziasztok 830-at szeretnék venni a kérdésem hogy tudtok olyan boltot ahol hivatalos 2 év garival adják? a laptop expressznél néztem 78e 1 év teljeskörű + 1 év sw garival ez most bolti gari? szerintetek ezt elfogadják a nokia szervízben?

(#3643) Zitta válasza #23920384 (#3642) üzenetére


Zitta
őstag

Aki kiírja ezt a sw gari +1év brutál kam szöveget, attól én konkrétan egy doboz gyufát sem vennék az tuti!

De amint látom még mindig van aki bekajázza...

Próbáld már meg leírni nekem a te esetedben, miként is menne egy ilyen sw gari helyzet!?

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3644) MrCsiT válasza Zitta (#3643) üzenetére


MrCsiT
addikt

A szervizes személyesen indítja el az MS recovery toolját, miután a telefont beszállítottad, és ott hagytad egy
3-4 napos szervizre. :C :DDD

(ám, én is kiröhögtem, a +12-24 hó sw gart WP esetén, mikor olvastam. A copy-paste kiváló esete szerintem.)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3645) fulton válasza fulton (#3566) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok

Na most nem tudom mi lett, annyi változást csináltam a telon hogy glance screen - mindig be - ről időközönként re állítottam. Volt egy szoft ujratelepítésem is. Automatikus frissítés bekapcsolva, facebook háttérben fután kikapcsolva. Na most így átlag hazsnálatom mellett 11 órája megy és 49% on vagyok. Ezt már jobban kajálom. Ráadásul itt a melo helyen ahol állandóan lépked a E és H kapcsolat között. Mondhatom hogy a 20-24 óra megvan immár. :D

(#3646) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok!

gondoltam leírom a tapasztalataimat a kb. 1-1,5 éves 830-asommal kapcsolatban. Nyilván szubjektív lesz, és van WP előéletem, Lumia 800, majd 720 után váltottam 830 ra.

A képek, amiket készít továbbra is nagyon jók, ez gondolom részben a kamera adottságai, részben a kamera szoftver miatt vannak. Ezzel meg vagyok elégedve. Az akksija elbírna 2 napot is, de úgyis minden este feltöltöm, így ennek nincs sok jelentősége, amit elvárok az kb. az, hogy egy erős napot is menjen, ha kell.
Anno fekete (vodás) készüléket vettem, a fém keret többször jó szolgálatot tett, plusz pont érte. De mivel valóban feketére festett/eloxált aluról van szó, a használat alatt minden sarka már fényesre kopott. Zsebben hordom tok nélkül.
Nyomorék gugli összeugrott az MS-el, így a Waze - ami sztem tök jó, és sokat használnám - az útvonaltervezésnél 10 ből 8 szor kilép.... pfff :W
Amivel egyre inkább nem vagyok megelégedve az az, hogy mostanában fagyogat a telefon, random újraindul, sosem csinált ilyet eddig...
Annak idején ez tántorított el az androidtól. Az sem tetszik, hogy a W10-el csak hülyítik a népet, miért nem lehet végre megcsinálni és kiadni?! Mióta megy a mézesmadzag?
Nálam kb ez az utolsó esélye ennek az rendszernek, azt megvárom. Ha nem lesz használható akkor komolyan elgondolkodom az andoroidon, de csak nexus-ban gondolkozom. Van itthon egy droidos teló is (alacsonyabb kategória droidban, mint a 830 WP-ben), és látom az azonos progik közti különbségeket (facebook, viber, waze, angry birds 2 ;] )

(#3647) MrCsiT válasza nyesix (#3646) üzenetére


MrCsiT
addikt

A "mostanában fagyogat" esemény 2. előfordulásánál nyomnék rá HR-t: nem kizárt, hogy az 1-1,5 év alatt feltett programok valamelyike szemetelte tele a rendszert.
Az ezen a héten elvileg érkező fast ring-es insider preview WP10 -ről ígérik, hogy már egészen rendben lesz.
Én jelenleg a 10549-es fast ring-es WP10 Prew-et használom, igazából, néha van egy-két apróbb röccenése, ami simán belefér a preview státuszba, de már ez is teljesen jól használható számomra a mindennapokban, levelezésre (outlook), netezésre, meg amire még kell.
A WP10-ről annyit, hogy a frissítések során van, hogy vissza kell állni átmenetileg 8.1-re, és többen írták a preview topicban, hogy WP10 után nagyon fapadosnak, primitívnek látják a 8.1-es UI-t. Ez sokatmondó szerintem. :)
Az igaz, hogy droidon sok program funkcionálisan erősebb, kérdés, hogy a WP-s verzió tudása elegendő-e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3648) Zoliee válasza nyesix (#3646) üzenetére


Zoliee
senior tag

A restartokat sok minden okozhatja. Feleségem mobiljában egy régebbi sd kártya szívatott. Fél évig hibátlanul ment, majd hetekig újra indult a teló tőle. Format sem segített. Cseréje után minden rendben.

(#3649) mirci18


mirci18
addikt

Nektek is újra szokott indulni a telefon ha hátlappal lefelé rakjátok a telefont egy asztalra vagy máshova.
Ugyanis eddig már vagy hatszor raktam le egy picit akkurátusabban a telefont az éjjeli szekrényemre és újraindult.
Gondolom kimozdult az aksi.
Ez normális?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3650) l!nk87 válasza mirci18 (#3649) üzenetére


l!nk87
aktív tag

én próbálgatom de semmi rendellenes,ez alatt azt értem,hogy nem kapcsol ki... mondjuk én ágyra ejtegettem,meg egyszer rá is segítettem,de semmi :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.