Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) PeteePeti válasza Zitta (#3349) üzenetére


PeteePeti
őstag

Köszönöm a bőségesen ki fejtett választ! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#3352) PeteePeti válasza vrezso (#3350) üzenetére


PeteePeti
őstag

mobilkereskedes.hu 12 hó gyári garancia 69 ezer, 24 hó gyári 74 ezer tokkal vonóval

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#3353) mirci18 válasza PeteePeti (#3351) üzenetére


mirci18
addikt

Ha a kamera a fontos akkor 830 ha a kijelző mérete akkor 640 xl. Újabb a 640 xl de se nem erősebb vagy jobb. Ráadásul a 830 szerintem szebb. Páromnak én csak 640-et veszek. 20 e ft telekom előfizuval nagyjából ugyanazokkal a paraméterekkel mint a 830-am.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3354) PeteePeti válasza mirci18 (#3353) üzenetére


PeteePeti
őstag

Külcsínre a 830 jobban be jön, sima 640 annyira nem jön be! Valószínűleg a 830 lesz belőle! Köszi!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#3355) mirci18 válasza PeteePeti (#3354) üzenetére


mirci18
addikt

Persze én nem bántam meg hogy megvettem az enyémet. Párom is jól jár mert olcsón kap egy ugyanolyan erős telefont mint az enyém.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3356) Dzsekó válasza rrobert76 (#3343) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#3357) rrobert76


rrobert76
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#3358) Burki válasza Burki (#3341) üzenetére


Burki
aktív tag

Ma meg is érkezett. :) Teljesen oda meg vissza vagyok tőle. Pedig elvileg ez is egy középkategóriás telefon lenne,de nagyon minőségi érzete van. Nem bántam meg,hogy ezt választottam, és nem a 930 lett végül. Most már csak a Win 10-nek kellene megérkeznie, és teljesen elégedett lennék.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3359) Zitta válasza Burki (#3358) üzenetére


Zitta
őstag

Erdekes, hogy pl nekem sem nagyon jott be a 930 viszont a kesobbiekben a 2GB RAM meg jol johet ami abban van...

Amugy tenyleg egy nagyon szeretheto, minosegi keszulek ez a 830.

Win10 az november ha jol tudom... - ugyhogy az elegedettseged meg varat magara... :Y

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3360) Burki válasza Zitta (#3359) üzenetére


Burki
aktív tag

Hát, nem tudom nekem mennyire jönne jól a 2 giga ram. Tipikusan olyan felhasználó vagyok, aki első körben hasra esik a csúcsmobil teljesítményétől, főleg ha ennyire elérhető árban van, mint most a 930. Aztán kb. két hét agyalás után rájövök, hogy felét se fogom kihasználni annak, amit tud a vas. Persze én is nyüstölöm a telefont rendesen (mobilbank, facebook, messenger, viber, skype, youtube és társai), de életemben nem tettem még olyan programot/játékot telefonra ami megakasztotta volna, vagy akár csak a telefon képességeinek a határát súrolta volna, úgyhogy az én esetemben a jól jön majd a 2 giga ram olyan távoli dolognak tűnik, hogy emiatt teljesen fölösleges lett volna a 930. Ha mégis kelleni fog, nem egész két évente cserélem a telefonjaimat, majd jön addigra másik.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3361) vrezso válasza PeteePeti (#3352) üzenetére


vrezso
csendes tag

Azért vásárlás előtt a helyedben rákérdeznék. Nincs olyan, hogy választható a gyári garancia időtartama. A Nokia/Microsoft egységesen 2 évet ad, de akkor mi az a 12 hó?

(#3362) Zitta válasza vrezso (#3361) üzenetére


Zitta
őstag

Az en 830-am Microsoft dolgozotol volt es 1 evet mondott o is - szoval ezt en sem vagom most mar...

:(

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3363) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hülye kérdés, de zenehallgatásra mennyire alkalmas a teló (jó fülessel)? Valamelyik tesztben azt olvastam, hogy nem ad le elég basszust a fülesnek. Ezt valahogy nem akarom elhinni, de azért gondoltam rákérdezek.

Egyébként a külső hangszóró mennyire szól tisztán/hangosan? Valamint a rezgés mennyire erős?

(#3364) Burki válasza Simtu (#3363) üzenetére


Burki
aktív tag

Szia!

Én még csak két napja használom a telefon, szóval nem tudom mennyire lesz releváns a válaszom.
Lumia 820-hoz kapott gyári fülessel, Maxell Retro Dj fejhallgatóval, illetve az ajándékba kapott Nokia Purity HD fejhallgatóval próbáltam eddig. A hangbeállítások között mélyhang kiemelésre tettem a beállítást, így nekem teljesen megfelel a mély hangok mennyisége. Nem vagyok túl vájtfülű, bár azért zeneileg teljesen igénytelennek sem mondanám magam. Amit fülhallgatóval és fejhallgatóval produkál, az nekem teljesen elegendő, szépen szól. A hangszórója talán a fémháznak köszönhetően nem annyira doboz, mint a Lumia 820-am volt, bár az tény,hogy nem arra tervezték,hogy erről kihangosítva fogsz zenét hallgatni, de nem is szélsőségesen pocsék. Kihangosítva telefonálni nem próbáltam még vele, így erről nem tudok nyilatkozni.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3365) Petester válasza Simtu (#3363) üzenetére


Petester
senior tag

Én egy Xiaomi Piston 2-vel használom, ami basszusból többet ad, így én nem panaszkodok. De ez is szubjektív, ki mihez szokott. Nekem tetszik a hangja. :)
A külső hangszórót zenére nem használom, de beszélgetést kihangosítva megfelelő, hangerő oké, nem torzít.

(ó\_!_/ó)

(#3366) mirci18


mirci18
addikt

Erről ti tudtok valamit?:

"Microsoft has announced that it is ending support for several Lumia apps from 30 October 2015. The company states that this move is being initiated in order to "streamline the photo experience on Windows" as Windows 10 Mobile nears. The affected apps include Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer, Lumia Refocus, Lumia Panorama and Video Uploader."

A Microsoft direkt csinálja ezt hogy még kevés felhasználó tábort is akijük van elijeszti?
Ugyanis úgy tudom ezen programok nem lessznek majd a windows 10-en.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3367) viewdetails válasza mirci18 (#3366) üzenetére


viewdetails
addikt

A Refocus-t még el tudom képzelni, hogy használta valaki, netát a Panorámát is, de ami a többit illeti... Egyébként kapaszkodj meg, a Lumia Camera is meg fog szűnni W10-ben, és az MS Camerába integrálják a fentieket is jó esélyel. :)

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#3368) Aurig@ válasza viewdetails (#3367) üzenetére


Aurig@
őstag

Erősen gondolkodom frissítsek-e majd win 10-re. Ahogy eddig olvastam gyakorlatilag nem lesz olyan újdonság, amiért - nekem - érdemes lenne frissíteni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3369) viewdetails válasza Aurig@ (#3368) üzenetére


viewdetails
addikt

A 8.0-8.1 átállásnál is volt egy-két ember, aki próbálta magát tartani, de aztán gyorsan kirántották alóluk a talajt. :D
Abból amit eddig tapasztaltam belőle Insiderben, többet lehet W10-el nyerni mint veszteni, 830-on szépen fut.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#3370) Aurig@ válasza viewdetails (#3369) üzenetére


Aurig@
őstag

Mi az az Insider?

Én csak fényképezésre,videózásra, hívásra, néha sms, Viber és navigációra használom. Ja igen naponta netezek rajta. /hírlevelek, mail-ek/.

Ezekkel kapcsolatban lesz változás?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3371) consono válasza Aurig@ (#3370) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, IE helyett Edge, már csak ezért is megéri a váltás :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#3372) Aurig@ válasza consono (#3371) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3373) mirci18 válasza viewdetails (#3367) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor ezek szerint én egy nagyon komoly felhasználó lehetek ha nekem volt igényem Lumia Storyteller-re Lumia Beamer-re Photobeamer-re is.
Mindeggyik hasznos program volt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3374) viewdetails válasza mirci18 (#3373) üzenetére


viewdetails
addikt

Ezek szerint, valóban :DDD

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#3375) mirci18 válasza viewdetails (#3374) üzenetére


mirci18
addikt

Örülök neki. :C

De ez nem nyugtat meg hogy nem tudom ezeknek a programoknak van e valami alternatívája az új rendszeren.
Értem én hogy nem ők találták ki és szabadulni kell tőlük de akkor ennyi erővel akkor dobhatják ki a navigációt is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3376) Burki válasza mirci18 (#3375) üzenetére


Burki
aktív tag

None of these apps will be removed from your device if you already have them installed. So Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer, Lumia Refocus, Lumia Panorama and Video Uploader will still work. And Lumia Panorama and Video Upload should work in limited form (i.e. with no online services support). And if you upgrade to Windows 10 Mobile, these apps will remain available.

Ezek szerint ha mar megvan a telefonodon,akkor az megmarad Wp10re frissítés utan is, csak nem lesz support es nem tudod ujra letölteni ha letorlod.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3377) Dzsekó válasza mirci18 (#3375) üzenetére


Dzsekó
addikt

"ennyi erővel akkor dobhatják ki a navigációt is."

Úgy hallottam azt is kukázzák. Pontosabban eladják más platformra. Működni működni fog utána is, csak nem lesz térkép frissítés hozzá, ami idővel egyenlő a halállal. :( Symbianos navi is így járt.
Nem tudom mennyire igaz a pletyka. Mintha Apple érdeklődött volna iránta, hogy beleintegrálja az iPhone-ba.

(#3378) Gusztáv válasza Dzsekó (#3377) üzenetére


Gusztáv
addikt

Arra gondolsz, hogy a Nokia eladta a Here divíziót az Audi-BW-Mercedes-nek. Ez már tény, de arról nincs még hír, hogy a Here Maps megszűnne.

Laci

(#3379) Burki válasza Gusztáv (#3378) üzenetére


Burki
aktív tag

Én sem találtam semmi megszűnésre utaló információt. Sőt, a BMW eléggé belendült a fejlesztésbe, elég innovatív dolgokkal fogják bővíteni az autóba szánt verziót.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3380) Dzsekó válasza Burki (#3379) üzenetére


Dzsekó
addikt

És vajon a mobil verziót is fejlesztik majd?

Gusztáv: Köszi a kiigazítást, csak ködösen emlékeztem valamire, amit régebben olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#3381) deakferenc75


deakferenc75
tag

Sziasztok.Szeretnék venni egy 830-ast.Az idővel elálló kijelzőn kívül van-e vmi tipikus hibája?
Sok helyen már nem lehet kapni,full magyar dobozosat hol tudok venni?Tudtok 1-2 tippet?
Egyébként a 930-as is tetszik,de a topikot olvasgatva inkább nem kell.

(#3382) mirci18 válasza Dzsekó (#3377) üzenetére


mirci18
addikt

Ha megmerik tenni a Microsoftosok hogy telefont navigáció nélkül adjanak ki akkor magukkal szúrnak ki mert nagyon sokan át fognak emiatt is állni más féle telefonra.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3383) hroberto válasza mirci18 (#3382) üzenetére


hroberto
veterán

Remélem, hogy nem csinálnak ilyen baromságot!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3384) Gusztáv válasza mirci18 (#3382) üzenetére


Gusztáv
addikt

Navigáció a sima Térkép-ben is van. Azt meg nem tudjuk mi van a MS-Nokia megállapodásban, van e kikötés a Here Drive-ra vonatkozóan.

Laci

(#3385) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hali!
Szereztem egy ilyen készüléket és kicsit le van harcolva. A gond az hogy a kamera körüli kerek rész mentén nem pattan össze a hátlap. Egy új hátlappal lehetne orvosolni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3386) japy válasza Plazmacucci (#3385) üzenetére


japy
őstag

Ott nincsenek rögzítő fülek!

(#3387) Plazmacucci válasza japy (#3386) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor nem tudom mi a gond. A hátlap rész ott magasabb, a kamera körüli kerek műanyag rész be van süllyedve. Lehet deformált a hátlap?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3388) Valaki87 válasza Plazmacucci (#3387) üzenetére


Valaki87
senior tag

nekem is eláll ott egy picit kb 0,5 mm .... igazából leszarom :D
ha nagyon zavarni fog, akkor veszek egy másik hátlapot " ószt csóközön"

(#3389) consono válasza Plazmacucci (#3387) üzenetére


consono
nagyúr

Ez direkt van így, hogy ne a kamera feküdjön fel, ha leteszed!

"In God we trust. All others must bring data"

(#3390) Plazmacucci válasza consono (#3389) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De ha összenyomom, összepattan, kb 1 másodpercre. Utána elenged. Mindegy, majd megjön az új hátlap és lesz ami lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3391) Burki


Burki
aktív tag

Van rá egy nagyon kiforrott megoldás: ne nyomkodd. Első pár fogásra engem is zavart, olyan érzés volt, mintha rendellenes lenne a hátlap állása, de gyorsan rájöttem, hogy mivel körben mindenhol eláll, ezt direkt így csinálták. Így ha leteszed valamilyen sík felületre a telefont, a hátlap találkozik először a felülettel, és nem a kamera.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#3392) Plazmacucci válasza Burki (#3391) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3393) Valaki87


Valaki87
senior tag

hogy lehet teljes méretben küldeni fotót email-re ?
egyébként nekem ez az egész jpeg+dng ködös...ha 2 képet ment akkor miért csak 1 van a galériában ? vagy,hogy van ez ?

be van állítva 9mpx-re 4:3-ban, hogy jpeg+dng... de akárhányszor küldök email-re képet az csak ilyen 533kbyte... letöltöttem egy total commander szerű app-ot, és ha ott ki keresem ott van a teszem fel 3 mb kép...
most ha eredetibe akarom küldeni a galériából nem is lehet, hanem be kell mennem a fájlkezelőbe ?

[ Szerkesztve ]

(#3394) Petester válasza Valaki87 (#3393) üzenetére


Petester
senior tag

Én úgy emlékszek, nem lehet kikerülni, hogy ne a csökkentett méretű képet küldje. Engem nem zavar, bár egy választó menü nem ártana, hogy legalább szükség esetén lehessen teljes méretben küldeni. Bár engem eddig nem zavart. :N
Talán a viber is csökkenti.
W10m-met használt már valaki? Abban is így van?

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#3395) Valaki87 válasza Petester (#3394) üzenetére


Valaki87
senior tag

viber lecsökkenti igen.

de ezelőtt bármelyik droidos telóval küldtem képet emailbe. mindig a teljes méret ment...

megtaláltam a kedvenc játékomat amivel droidon is játszottam, a CSR Racing , erre nem szaggat meg laggol ? kurva jól megcsinálták.... :))

(#3396) mirci18 válasza Valaki87 (#3393) üzenetére


mirci18
addikt

Azért van csak egy kép a galériában mert te csak a kész képet látod.
Ott van mellette a nyers fájl is jóval nagyobb méretben amiket bizonyos programokkal használhatsz ha értessz a szerkesztéshez.
Ha csak telefonon szerkesztesz fotókat hobbi célból akkor felesleges neked a raw vagyis dng fájl.

Egyébként azért nem jpg-be menti hanem egy raw nevezetű fájltipusba a nyers fotót mert jpeg-ként roncsol a minőségen és másokon is a fájltipus (ezért is van annyi féle fájltipus képeknél kinek mi a jó a szerkesztéshez).
De mivel mint írtam a raw nyers anyag így ahhoz célszoft kell ezért azt szerkesztésig nem romlik jobb minőséget lehet vele elérni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3397) mirci18 válasza Petester (#3394) üzenetére


mirci18
addikt

Viber tudomásom szerint nem csökkenti.

Én a helyetekben felraknám one drivera a képet és annak linkjét küldeném el mert akkor a teljes fotót kapja az ember meg.
De ugye az macerás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3398) Valaki87 válasza mirci18 (#3397) üzenetére


Valaki87
senior tag

okés, köszi.
igazából akkor át is állítom, mert nem szerkesztgetek...

viber biztos csökkenti ! néztem.

hát akkor ennyi...

(#3399) mirci18 válasza Valaki87 (#3398) üzenetére


mirci18
addikt

Párszor próbáltam a vibert akkor biztos kisebb képek voltak hogy küldésnél a méretük nem változott.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3400) Valaki87 válasza mirci18 (#3399) üzenetére


Valaki87
senior tag

valószínűleg, mivel barátnőm telójára átküldtem a képet, egy galaky k zoom-al készültet és az automata lementette neki a galériába és ott már nem 8mb kép volt hanem valami lófitty.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.