Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) geogabcsi válasza Burt1793 (#1999) üzenetére


geogabcsi
tag

Köszi, S5 formája nem szimpi, nem mondom, hogy tiltakozom, de most a Win izgalmasabb!

(#2002) Burt1793 válasza geogabcsi (#2001) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem azért mondtam, én is váltottam s5-ről, de az egy nagyon jó telefon, de a wp fanok nagyon szeretik leszólni, véleményem szerint jogtalanul.

(#2003) geogabcsi válasza Burt1793 (#2002) üzenetére


geogabcsi
tag

Én nem szólom le az S5-t sem és az IPhone-t sem, egy picit mindkét gyártó túl lihegi, ami érthető tudatos, a Sony is így csinálná, de most nem fut nekik a szekér, akár a HTC, bár más országokban lehet megy nekik.

(#2004) Kbali válasza geogabcsi (#1996) üzenetére


Kbali
nagyúr

Fatboyt vagy dt900-at vegyél a telekomnál, sokkal olcsóbb

(#2005) jeni válasza Kbali (#2004) üzenetére


jeni
félisten

geogabcsi
erre gondolt
ez jobb vétel (fehér és sárga színben vehető meg) ,mint a Nillkin.

A DT-901 annyival lenne jobb,hogy ahhoz adnak ruhát is.

[ Szerkesztve ]

(#2006) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

sokszor kiírja a teló, hogy kevés a tárhely az SD kártyán.
ezt a teljességgel felesleges "riasztást" hol lehet kikapcsolni az idők végezetéig ?

(#2007) mirci18 válasza BobTail (#1989) üzenetére


mirci18
addikt

Csepegtess egy kis információt.
Mivel rosszabb kamera vagy más?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2008) geogabcsi válasza jeni (#2005) üzenetére


geogabcsi
tag

Ezek tudnak úgy tölteni, hogy a hátlapon van még 1 tok?

(#2009) Kbali válasza geogabcsi (#2008) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Nokia töltők ebben jók, akár egy bútorlapon keresztül is tudnak

(#2010) kotovics


kotovics
tag

Lehet hogy figyelmetlen vagyok, de létezik hogy nem találom a "plusz" (összeadás) jelet a 830-as billentyűzetén?

(#2011) Kbali válasza kotovics (#2010) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bill. &123 jobbra nyíl

(#2012) hacki87 válasza kotovics (#2010) üzenetére


hacki87
senior tag

Ha a számokra nyomsz a felfele nyíl átváltozik egy jobbra mutatóra arra klikk és ott megtalálod a +-t

(#2013) kotovics válasza hacki87 (#2012) üzenetére


kotovics
tag

Köszi a segítséget. +++++ jól eldugták 😁

(#2014) Burt1793 válasza kotovics (#2013) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem is kell rányomni a számokra, ha csak egy plusz jelet akarsz írni, akkor elég, ha rárakod az ujjad az 123-ra, rajtatartod, majd ráhúzod a plusz jelre és elengeded.

(#2015) Akron99 válasza SpeedHUNGARY (#1986) üzenetére


Akron99
aktív tag

köszi

(#2016) kotovics válasza Burt1793 (#2014) üzenetére


kotovics
tag

Az úgy nem jó,mert a + jel csak a jobbra nyil után megjelenő gombok között található. Nem értem miért száműzték szegényt a második oldalra 😊

(#2017) this is life válasza geogabcsi (#2000) üzenetére


this is life
Ármester

A beepitett tarhely eleg sovanynak tunik , nem irjak melyik intel cpu van benne es a ram meretet se lattam. Amugy ha mar tabot akarsz , akkor minimum a 4 core atom, 2g ram, 32g nand flash/emmc.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2018) hacki87 válasza this is life (#2017) üzenetére


hacki87
senior tag

Azthiszem ez van a Tescoban is és azok 16gb tárhely /1Gb ram.

(#2019) this is life válasza hacki87 (#2018) üzenetére


this is life
Ármester

A tescoban nem jartam, de letoltottem a termek katalogusat, az atom proci az okes benne, de a 16giga tarhely es az 1 giga ram , eleg szuk keresztmetszet, a sok swap hamar kinyirja majd az emmc-t , egy lenovo miix2 nyuztam , ami 2 giga rammal,szinten atom proci, na az mar elfogadhatoan , porgosen mukodott.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2020) Burt1793 válasza kotovics (#2016) üzenetére


Burt1793
veterán

Tényleg, bocs.

(#2021) Sanya72


Sanya72
csendes tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a 3 alsó érintőbillentyű háttérvilágítását be lehet állandóra állítani, hogy ne csak sötétebb környezetben világítson?
B.S.

(#2022) Burt1793 válasza Sanya72 (#2021) üzenetére


Burt1793
veterán

Szia!

Azt hiszem, hogy nem lehet, sötétben magától bekapcsolódik, világosban meg le.

(#2023) Sanya72 válasza Burt1793 (#2022) üzenetére


Sanya72
csendes tag

:R

(#2024) DearMan


DearMan
tag

Üdv! 925-ös Lumiámat cserélném 830-ra. Hol lehet most jó áron venni függetlent? Találtam egy oldalt, amiről jókat írnak és 2 év teljes körű garival adják jó áron, csak gyanúsan olcsó. Vásárolt már valaki náluk? (Turbado.hu)

(#2025) hala8


hala8
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 830-am az Extreme digitalba vettem és tegnap próbáltam tölteni, de nem tudtam. Másik töltővel sikerült. Az adapter romlott el szerintem. Ilyenkor hova vigyem vagy egyáltalán kicserélik?

(#2026) hdtomi válasza DearMan (#2024) üzenetére


hdtomi
senior tag

Bolti garanciát írnak, nem gyárit. (nem értek annyira hozzá, de kitudja, lehet később szoftveres probléma adódik vele illetve csak ott a boltban tudod szervizeltetni)

Edigitálnál most százezer forint 110 helyett. Ott tuti magyar és gyári garanciás.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#2027) DearMan válasza hdtomi (#2026) üzenetére


DearMan
tag

Csak az a fránya 30 ezer különbség ne lenne... :) Nem tudom milyen lehet a bolti gari, mennyivel rosszabb..

(#2028) hdtomi válasza DearMan (#2027) üzenetére


hdtomi
senior tag

Hát ja...

Talán valaki többet tud erről mondani. Én mint vidéki nem vennék, mert majdnem 10-ezer forintba kerül 1 utazásom Budapestre. A telefon valószínű külföldi, ami lehet nem gond, de kitudja, ehhez nem értek.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#2029) DearMan válasza hdtomi (#2028) üzenetére


DearMan
tag

Jövő hónapig még agyalok rajta.. Köszönöm a válaszodat!

(#2030) hdtomi válasza DearMan (#2029) üzenetére


hdtomi
senior tag

Szívesen, lehet addig még csökken is az ára :)

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#2031) hroberto válasza hala8 (#2025) üzenetére


hroberto
veterán

Nokia Care-be vidd!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2032) Wheelbarrow válasza DearMan (#2027) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Feltételezhetően nem a mi régiónkba készült a telefon.
A cég weboldala szerint :
"Jelenleg hat országban (CZ, SK, Pl, ES, DE, HU) van képviseletünk, és az elkövetkezendő három évben az EU legtöbb országának elektronikai piacán megjelenünk majd"

Lehet, hogy ezért nem magyarországi garancia van rajta. Ha garanciális problémád van akkor valószínű, hogy ők küldik vissza az adott országba gariztatni. Ha rendesek akkor adnak cserekészüléket addig vagy szó nélkül cserélik, hogy ne verd ki a balhét.

A "sufni gsm" garancia a rázósabb mert ott valószínüleg ők fusizzák rá a software-t. Akkor van gond ha mondjuk valami akciós előfizetésből származik amit mondjuk egy hajléktalan nevére vettek és nem fizetik. Ilyenkor a szolgáltató kiadja az IMEI tiltást ami után dobhatod a kukába ha bejelentkezik a hálózatba.
Persze a dörzsöltebbek át tudják írni az IMEI-t egy már vagy még nem létezőre.
A telefon "Lumia Súgó + tippek" menüben ellenőrizni lehet, hogy melyik országba szól a telefonra a garancia.
Vagy itt Lumia IMEI ellenőrzés
Persze vannak a neten más IMEI check oldalak is, de én ott nem biztos, hogy megadnám a telefonom IMEI számát.

(#2033) Fisherke4


Fisherke4
csendes tag

Üdv!
Gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán, egy Lg Optimus F6-ról váltanék, előtte volt 610-es, és 710-es Lumiám is tehát nem teljesen idegen számomra a wp :D
De lenne pár kérdésem a telefonnal kapcsolatban.
Erős használat mellett mennyire melegszik?
Memória hiány miatt szokott-e bezárni bármit is? Mert a mostani telefonom előszeretettel zárja be például a zenelejátszást mobilnetezés közben.
Az erőforrás igényesebb játékokat hogy futtatja? (pl asphalt 8)
Esetleg van-e valamilyen tipikus hibája a telefonnak?

(#2034) Fisherke4 válasza DearMan (#2024) üzenetére


Fisherke4
csendes tag

egyébként én is ezen az oldalon szemeltem ki magamnak a kicsikét, de én írtam nekik egy mailt a telefon eredetét illetően, és a gariztatással kapcsolatban. Ezt írták a telefonra:
" Ön által kinézett Lumia 830-as készülék, EU piacra szánt, teljesen új, gyári bontatlan csomagban érkezik az összes tartozékával együtt, kártyafüggetlen és magyar nyelvű menü elérhető rajta."
És ezt a garanciára:
"A 2 év garanciát tőlünk kapja a termék IMEI számához. Így ha a 2 év alatt probléma lenne, akkor nekünk kell jelezni ezzel a számmal, mi ingyenesen GLS futárt küldünk érte és 72 órán belül cseréljük egy újra. A garanciáztatást során sincs semmilyen plusz felmerülő költség. ( az oda-vissza szállítást minket terhel) Persze, ha Ön Nokia szakszervízben szeretne garanciáztatni, arra is van lehetősége, ehhez csak a számlára lesz szüksége."
Így elsőre elég korrektnek tűnnek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2035) geogabcsi válasza this is life (#2017) üzenetére


geogabcsi
tag

Ebben van 1GB RAM, ami szerintem is sovány és Intel Z3735F Quad Core van benne, a tárhely sovány 1-2 hsz-ben már láttam.

(#2036) Partyface007 válasza Fisherke4 (#2034) üzenetére


Partyface007
őstag

anno én is hezitáltam hogy tűlük vegyem-e de aztán maradt az expansys...

(#2037) hülyegyerek válasza Fisherke4 (#2033) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem zár be semmit memóriahiány miatt, az Asphalt meg kb ugyanúgy fut, ahogy az eddigi 1gb ramos wp-ken.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#2038) DearMan válasza Fisherke4 (#2034) üzenetére


DearMan
tag

Köszi az infót, tényleg korrektnek tűnik. Azt hiszem jövő hónapban belevágok ha nem találok jobb boltot.

Köszönöm neked is, Wheelbarrow!

(#2039) thami válasza DearMan (#2038) üzenetére


thami
tag

Van szürke importos és hivatalos viszonteladó. Nincs más. A szürke importos szaküzlet CSAK bolti garanciát ad. Mivel többek ez ellen idegenkednek ezért mézesmadzagként egyre gyakrabban bedobják az elmegyünk érte visszaszállítjuk dumát amit többnyire többnyire be is tartanak de ettől még nem nincs rá Nokia garancia. Ez a bolt amit kinéztél ilyen. Teljesen mindegy mit írnak mert az. Én vásároltam ilyen helyen konkrétan megkérdeztem, hogy van rá Nokia garancia vihetem-e bármelyik Nokia Care-be? Egyértelműen és határozottam állították, hogy igen. Mikor kibontottam már tudtam, hogy kamu de azért elvittem egy Nokia Care-be ahol ezt meg is erősítették. Csakhogy én úgy vettem, hogy tudtam lesz egy utam Pestre 2 héten belül - eddig állhatsz el - és visszavittem. Elmondtam nekik hümmögés volt a válasz, de visszaadták a pénzt. (14 nap) Szóval ha bízol bennük vedd meg nyugodtan de ha nem jó a bolti garancia tedd úgy, hogy lesz egy utad vissza a bolthoz... Írom ezt tényleg jó tanácsként. Nincsenek csodák. Ha hivatalos gari kell az minimum +20k. Az már más kérdés, hogy van akinek megéri van akinek nem. Annyit még, hogy nekem bolti van több mint egy éve, lengyel és semmi bajom nem volt vele, viszont a cég vette nekem így nem érdekelt. A döntés rajtad áll... ;)

[ Szerkesztve ]

(#2040) thami válasza Fisherke4 (#2034) üzenetére


thami
tag

Persze :) Inkább azt javasolják, hogy ők a saját költségükön leküldenek érte egy GLS futárt majd megjavítják szintén a saját költségükön, mint hogy te elvidd egy Nokia Care-be és őket békén hagyva megjavíttasd ingyen a garancia terhére. Én ezt nem korrektek hívom hanem átlátszónak... :)

(#2041) Wheelbarrow válasza DearMan (#2038) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Hasznos olvasmány A 4.3 pont, reklamációs eljárás. A döntés a tiéd..........

[ Szerkesztve ]

(#2042) schortens


schortens
csendes tag

Sziasztok!

Letezik az, hogy Lumia 820-hoz kapott fulhallgato nem mukodik a 830-al? Masik Lumia headset-jevel mukodik! :F

Mintha a jack hosszusaga tul nagy lenne...

Koszi.

(#2043) Mcomp


Mcomp
tag

Tudtok abban segíteni hogy a windows 10-et hogy lehet 8.1-re vissza álltani

Üdv:Misi

(#2044) schortens válasza Mcomp (#2043) üzenetére


schortens
csendes tag

Az oldal aljan talalod a linket a tool-hoz:

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/preview-backup-restore

(#2045) Mcomp válasza schortens (#2044) üzenetére


Mcomp
tag

Köszönöm csak valamiért nem akar települni

(#2046) Mcomp válasza Mcomp (#2045) üzenetére


Mcomp
tag

Ez tényleg ennyire sz...... mert bár mit csinálok telepíthetetlen kezd feldühíteni

(#2047) Gusztáv válasza thami (#2039) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez így nem igaz. Az EU-ban forgalomba hozott telefonokat be lehet Nokia Care-be vinni, ha a vásárlás időpontja egyértelműen bizonyítható:

a) van kitöltött Nokia garanciajegy
b) számla, amin fel van tüntetve a készülék IMEI száma

Ezért lehet pl az Expansys-tól vett telefonokat gariztatni itthon, függetlenül attól, hogy eredetileg Angol, Francia, Német vagy Lengyel piacra szánták (eddig ilyeneket sikerült tőlük beszerezni).

Laci

(#2048) viktor85


viktor85
csendes tag

Sziasztok, 5 napja vettem egy lumia 830 at, dridról váltottam winre, a kezdeti félelmeim alaptalanok voltak, nagyon jó telefon, röccenés nélkűl megy, az aksia pipa, pedig én tényleg sokat nyúzom, de átlagban 40-50% al érek haza este, a dizájn és az anyaghasználat, meg a minőség, hozza a Nokiától megszokottat, szerintem kifejezetten prémium a telefon. Az elmúlt 3 évben a legjobb telefonom!

A gsm boltról elmondom a storym, a Nokia elődje egy xperia z, amit a körúton vettem egy gsm boltban, fél éve, a nokia miatt, megváltam tőle, vigyáztam rá, fóliázott volt, egy pici zseb kopás volt az egyik csücskén, a kedves volt vevőm megvette a telót, de észrevett a kamerájának a képén 3 hibát, mintha lenne valami piszok rajta, én sajnos nem vettem észre, de mondta hogy legariztatja ő, én mondtam neki hogy rendben ha bármi gond lenne, visszaadom az árát, sajnos ez így is lett! A boltba bement a garijeggyel, és elhajtották hogy nincs meg a számlája, pedig a fogyasztóvédelemtől kapott állásfoglalás szerint a garijegy önmagában érvényes, a számla a könyvelőmnél van, mert kft re vettem a telót.A boltban közölték a vevőmmel hogy én át akartam ba...ni és ezért nem adtam oda a számlát, de elküldhetik a telót a szervízbe, de a szervizes azt fogja mondani hogy beázott a teló, és széttépi a garijegyet. A beázást a kedves eladó abból állapította meg, hogy a vaku előtti lencse olyan mintha párás lenne, hangsúlyozom, az összes sony xpéria z telefoné ilyen, egyrészt olyan mint a tejüveg, másrészt úgy van csiszolva, mintha gyémánt mintázata lenne, a páromnak is az van, összehasonlítottam a 2 telefon, ugyan olyan a vakujuk. Szóval a telefon sose látott vizet, bár vízáló, de még csak nem is teszteltem, az ablakok mögötti indikátorok nem pirosak, mind fehér, szóval ez a bolt részéről egy kamu duma volt. Ezek után felhívtam őket, hogy hogy képzelik hogy ismeretlenül lejáratnak, és csalónak állítanak be, és mondtam nékik, hogy gariban meg kell csinálniuk, kiröhögtek, majd szó szót követett, mire megfenyegették, hogy megölnek, szét ba.....ák a fejem és meg ba.....nak anyám hátán, persze ezek után már én sem hagytam magam. Szóval a kedves vevőmnek, visszaadtam az árát a telónak, én meg visszakaptam a telót. Most van egy telefonom ami hibátlanul működik, de van 4 pötty a kameráján. Szóval ez egy érdekes eset volt, én soha többet nem veszek telefont gsm boltból, az biztos, töllem csődbe mehet mind. Nyilván nem mind ilyen, de nekem Ennyi elég volt.

[ Szerkesztve ]

(#2049) thami válasza Gusztáv (#2047) üzenetére


thami
tag

Természetesen így van. Ha veszel Lengyelországban egy lengyel készüléket hazahozod elromlik nyugodtan elviheted a hazai Nokia Care-be. Ezt nem is állítottam, hogy nincs így. De ha itthon veszel meg egy lengyel készüléket vagyis hazai áfát fizetsz rá kizárt, hogy a Nokia Care fog vele foglalkozni. Az expansys-t nem ismerem bevallom és elhiszem neked ha azt állítod, hogy a Nokia Care foglalkozik vele de ott vmi egyedi eset lehet mert amiket írtam az tényleg így van.

(#2050) DearMan


DearMan
tag

Köszönöm mindenkinek az infókat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.