Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) mirci18 válasza Little Hulk (#3899) üzenetére


mirci18
addikt

Nem kérdés.
A 830 erősebb.
Ugyanúgy szép.
Jobb a kamerája körökkel.
Mivel erre is lessz windows 10 így előnye nincs a 650-esnek ehhez képest.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3902) mirci18 válasza BR51 (#3898) üzenetére


mirci18
addikt

Ebay-en

Hogyha vezeték nélkül töltessz van értelme.
De flip tokok sokkal olcsóbbak ennél csak abból mindíg ki kéne a telefont venni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3903) hroberto válasza mirci18 (#3901) üzenetére


hroberto
veterán

Ha olcsóbban tudja megvenni a 650-et, akkor nem rossz választás. Nem sokkal gyengébb a SoC, szerintem kijelzőben jobb és a kamerája is egész jó. Valamint a 16 Gbyte tárhely sem rossz.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3904) mirci18 válasza hroberto (#3903) üzenetére


mirci18
addikt

Tárhelyben ugyanannyi mind a két telefon.
Akinek fontos a kamera az 830 akinek nem elég a 650.
A kijelzőről még nem olvastam de más mesélte hogy nagyon jó minőségű.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3905) pengwin válasza Little Hulk (#3899) üzenetére


pengwin
addikt

Pont most voltam szolgáltató váltás miatt hasonló cipőben, a 650, a 640XL és a 830 között vacilláltam, nálam a kamera (OIS, kameragomb) miatt a 830 lett a befutó (sokat fotózok napi szinten, főleg Office Lens-szel, de lövök rendes fotókat is).
Az AMOLED kijelző kicsit hiányzik, WP-nek nagyon jól áll, szerintem ez a 650 nagy (és egyetlen) előnye.
Hardver kb. ugyanaz.
830 mellett meg a kamera szól, meg szerintem szebb is (de ez szubjektív).
65 ezret mind a kettő megér, tényleg csak a személyes igényeid mérlegelése után lehet szerintem dönteni a két Lumia között.

MÁS:
Elképzelhető, hogy a 830 gyorsabb az előző, magenta-függő 735-ömnél?
Az eddigi két T-függő Lumiámnál gyanúsan olyan érzésem volt, hogy a szolgáltató valamit direkt elcseszett a telefonok rendszerében (random újraindulások, böngetés közben megfagyotak és csak akksi ki-be térítette észhez). Pedig úgy tudom nem nyúéhat bele szolgáltató komolyan a WP8.x-be...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#3906) csibe1 válasza pengwin (#3905) üzenetére


csibe1
addikt

Egy ismerősöm is elég sokat panaszkodik a T-s 830-asára, mert neki is random újraindulgat.
A többi egyéb gond meg a jófajta wp-s programokkal van pl. Viber.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#3907) mirci18 válasza csibe1 (#3906) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem is volt ilyen gondom eléggé sokáig nekem.
Attól indult újra random ha a telefont picit erősebben raktam le az asztalra vagy máshova.
Mozgassa meg a sim kártyát és a memóriakártyát az segített nekem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3908) Gusztáv válasza Little Hulk (#3899) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nekem volt 830-am, és most épp egy 650 van a kezemben. Ha választani kéne én a 830-ra szavaznék. Jobb kamera, OIS, 3 mikrofon, QI töltés, FHD videó. És emellett az egyik legszebb WP-s telefon. Ettől eltekintve a 650 is nagyon rendben van, iszonyat könnyű, vékony, jó a fém keret tapintása, egyáltalán nem melegszik és meglepően smooth a Win 10 rajta.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#3909) Little Hulk válasza pengwin (#3905) üzenetére


Little Hulk
tag

Köszönöm a válaszokat! Döntenem mèg nem sikerült, hogy 650 vagy 830, de kèzbeveszem mindkettőt, ès amelyik jobban tetszik! A kamera szempont, így az mèg mindíg a 830 felè húz!

(#3910) Aurig@ válasza csibe1 (#3906) üzenetére


Aurig@
őstag

T-s 830 van nekem is másfél éve. Sosem indult még újra magától, a Viber-el pedig végképp semmi probléma.
Az egész készülékkel semmi baj. Megy, ahogy mennie kell.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3911) pengwin


pengwin
addikt

Befutott a Windows 10 Mobile frissítés!

Telepíteni kell ezt az alkalmazást, ez segít a frissítésben.

(a link az alkalmazás Áruház-oldalára irányít, én az Áruház saját keresőjével nem találtam meg)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#3912) emeri


emeri
csendes tag

kérdés azoktól akik már frissítettek WP10-re:
kérem nézze meg valaki, hogy mobilon az áruházban elérhető-e a Here Transit nevű alkalmazás?
(egy fehér busz (szemből) a jele a találatok között)

nagyon köszönöm!!!!!

(#3913) pengwin válasza emeri (#3912) üzenetére


pengwin
addikt

Van HERE Transit, de...
Március 29. után már nem lesz letölthető Windows 10-re, ahogy az összes többi HERE alkalmazás sem.
Június 30. után nem fog működni, mert a HERE fejlesztője baszik rendesen megírni az alkalmazást Windows 10-re.
HERE blog.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#3914) Aurig@ válasza pengwin (#3913) üzenetére


Aurig@
őstag

Azért jó lenne tudni, hogy június 30 után, hogy fog működni a navigáció? Vagy egyáltalán lesz-e valamilyen alternatíva?

A jelenleg megjelent készülékeken sem fog működni, pl. Lumia 950? Ilyenre terveztem váltani ősszel, de ha a navigáció nem fog működni, akkor marad a 830, Win 8.1-el.
Ennek rovására nem igazán lesz értelme áttérni Win 10-re, csak azért, hogy legyen egy csilli-villi oprendzer.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3915) consono válasza Aurig@ (#3914) üzenetére


consono
nagyúr

Win 10-re elérhető a Microsoft "Térképek" nevű alkalmazása, az tud navigációt és ugyan azt a térképet használja, mint a Here. Én már többször használtam, működik. Mondjuk a GUI teljesen más, ígértek is plusz fejlesztéseket hozzá.

"In God we trust. All others must bring data"

(#3916) emeri válasza pengwin (#3913) üzenetére


emeri
csendes tag

pengwin:

szia! nagyon szépen köszönöm a válaszod. :R :R :R

most akkor nem frissítek win10-re mert Június 30.-a után is szeretném használni a Here Transitot.
számomra nagyon fontos és hasznos alkalmazás, nem találtam hasonlóat és ilyen profit sehol. (Budapestre)

...vagy esetleg értsem úgy, hogy Jún.30. után sem fog menni? kilövik majd a WP8.1-esek használói alól is???? :U

(#3917) consono válasza emeri (#3916) üzenetére


consono
nagyúr

Elvben 8.1 alatt marad, de hát ki tudja? A BKK futárral mi a baj?

"In God we trust. All others must bring data"

(#3918) emeri válasza consono (#3917) üzenetére


emeri
csendes tag

megszoktam már, és az alternatívák is mások mint BKK-nál; de lehet emiatt nem fogom magam vissza és lefrissítem a telefont W10-re. :B
csak hát gondolom újra kell rakni utána minden egyes csempét, a kezdőképernyőre mert dara lesz (??)
ha meg így van nem kis időbe fog tellni mire úgy néz majd ki mint most .... ettől is félek :O :F

(#3919) Gusztáv válasza emeri (#3918) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem BP-n jobb a Futár, mint a Here, több és kb valósidejű információt ad. Persze más városban, esetleg külföldön már a Transit visz mindent.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#3920) pengwin válasza emeri (#3916) üzenetére


pengwin
addikt

Ha csak Budapesten akarod használni, akkor a BKK Futár tökéletesen kiváltja a Transit-ot, szerintem is sokkal profibb.
Nekem a HERE főleg a nyaralások alatt fog hiányozni, Prágában és Edinburgh-ban is nagyon hasznod volt a Transit...

Üdv, pengwin

(#3921) Energie X válasza emeri (#3916) üzenetére


Energie X
őstag

Próbáld ki a Moovit nevű alkalmazást :)

>> Gyönyörű Huawei P10 Kék színben Új akksival és fóliás kijelzővel + bontatlan Mashup Case adatlapomon <<

(#3922) emeri válasza Energie X (#3921) üzenetére


emeri
csendes tag

Uram, ez betalált. Köszönöm!! :))

(#3923) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Független lumia 830 -om van. E tanusága szerint tegnap előtt megjelentek már a wp10 frissítések a telokra. Most akkor én miért nem látom?

(#3924) fulton válasza fulton (#3923) üzenetére


fulton
addikt

Megvan :)

(#3925) fulton válasza fulton (#3924) üzenetére


fulton
addikt

Valakinek tapasztalat aki feltettte Lumia 830-ra?

(#3926) fulton válasza pengwin (#3913) üzenetére


fulton
addikt

akkor milyen navigáció lesz helyette? ha nem lesz "here"

(#3927) qad válasza fulton (#3926) üzenetére


qad
senior tag

Microsoft saját alkalmazása, ami a nokiás here alapjain lett megalkotva. Térképek a neve vagy mi a franc, egyszer indítottam még csak és nagyon hasonlít a HERE rendszerre. Ne m kell aggódni megmarad a Here is(meg az összes appod amit és ahogy telepítettél), nem tűnik el telepítéskor.

(#3928) fulton válasza fulton (#3925) üzenetére


fulton
addikt

Mi a tapasztalatod a rendszerről (véglegesről) lumia 830 alatt? riasztás megy rendesen? kicsengés...

(#3929) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Milyenek a vélemények W10ről L830-on?

Ma tervezem telepíteni, mindent lementek a laptopomra, utána egy HR-el indítok.

Valaki tudna írni egy gyors tutorialt, mire figyeljünk telepítéskor L830-on, telepítéskor befagyhat-e az "adatok átmozgatása/mentése" pont 63%-nál, Glance/duplakopp hol érhető el stb.-ez úgy gondolom mindenkinek segítség.

Olvasom a L930 topikot is, egyenlőre mindenkinél oké, bár eltérőek a vélemények.

Windows Upgrade Advisor, csatára fel!

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3930) viewdetails válasza Neurotoxin (#3929) üzenetére


viewdetails
addikt

A telepítéshez a kulcsszó a türelem, többször tűnhet úgy, hogy belefagyott a fogaskerekezésbe. Advisor nekem már elérhető volt magyar régiós Storeból is tegnap este. Hiába független az enyém, két részletben rakta fel, először a .107, utána frissítéskeresés (nem kell advisor), és .168.
Érdemes a végén HR-t nyomni és nem mentésből visszaállítani a rendszert, szánd rá az időt.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#3931) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Van egy dolog amit nem értek...
A telefonon a gépház->névjegyben az operációs rendszer buildszáma: 10.0.10586.164 (insideres)
A microsoft weboldalán pedig 10.0.13080.107

Akkor most ha resetelem a telefont és az upgrade advisorral frissítek elvileg újabb lesz az oprendszerem verziószáma? Vagy ez most hogy van?

>> Gyönyörű Huawei P10 Kék színben Új akksival és fóliás kijelzővel + bontatlan Mashup Case adatlapomon <<

(#3932) viewdetails válasza Energie X (#3931) üzenetére


viewdetails
addikt

13080=10586

Elég a frissítések menüben továbbfrissíteni 107-ről 164-re.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#3933) fulton válasza viewdetails (#3932) üzenetére


fulton
addikt

Feltettem a wp10 et a l830 ra. A fénykép csempén nem tudom megoldani valahogy , hogy csak az altalam kiválasztott pár képet cserélgesse a fokepernyon? Mint a wp 8.1 ben volt : Kivalaszthato volt a kedvencek könyvtár.

(#3934) galmat válasza Neurotoxin (#3929) üzenetére


galmat
aktív tag

Én WD Recovery Tool-lal vissza tettem L830-on a 8.1-et, nem állítottam vissza biztonsági mentést sem. Update Advisort letöltöttem, frissített 107-re, majd 164-re, vagyis csak majdnem, mert az adatok átmozgatása elhasalt, és befagyott, így újra jött a Recovery Tool, aztán a fentiek megismétlése. Ezután már felment a 164 is, de a gyári dolgok nem működtek, nem nyílt meg pl a Gépház, azaz használhatatlan volt a teló. Ekkor már Recovery Tool helyett csak gombokkal kikapcsolt állapotból csináltam egy HR-t, utána megjavult, de eltűntek a Lumia-s dolgok: glance, érintés, stb. A gépház -> Extrákból. Ezeket a Sysapp Pusher progival megkerestem az Áruházban, és feltelepítgettem őket, rendben is működnek azóta.
Az insider-es 164-es képest az a különbség, hogy végre a kamera felvételkor már nem csak monó hangot rögzít a videóhoz, hanem normális több csatornásat, mint 8.1-en. De amúgy még azt is észrevettem, hogy maga a teljesítmény is javult a 164-es insidereshez képest, pedig elvileg ugyanaz a két build. Lehet a HR is segített. Gondolok itt pl a görgetésnél jelentkező képernyő frissítés szétesésre, ez itt majdnem teljesen megszűnt. Illetve bizonyos appok teljesítménye is jobb lett, pl. szövegek görgetése simább, folyékonyabb, mint az insideres időszakban.
Üzemidő ugyanaz, mint az insideres időszakban mostanában.
Képernyő elsötétedést nem is tudom, tapasztaltam-e az elmúlt pár napban, ez is javult szerintem.

(#3935) galmat válasza fulton (#3933) üzenetére


galmat
aktív tag

Belépsz a fényképek app-ba, abban pedig a Beállításokba, és ott van egy olyan menüpont: Mi legyen látható a Fényképek csempén?

(#3936) Neurotoxin válasza viewdetails (#3930) üzenetére


Neurotoxin
őstag

@ viewdetails & galmat:

Köszönöm a topik nevében is a hasznos tanácsokat, hamarosan kezdem a letöltést. ;)

Mindenkinek sikeres W10-re történő migrációt kívánok!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3937) viewdetails válasza galmat (#3934) üzenetére


viewdetails
addikt

galmat
Nekem megmaradt 8.1 upgrade és HR után is a képernyő villogtatás. Nem tudom mihez kötni.

Neurotoxin
Nincs más hátra, előre! :D

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#3938) emeri


emeri
csendes tag

melóhelyen is, és itthon is ebbe futok bele, nem jutok tovább:

van aki ugyenzt tapasztalt/ja?

aprobó a telepítéshez 1,68 gb szbada hely kell de én csak 1,2 gb-t tudok lepucolni, mert EGXSZERŰEN NINCS MÁR MIT LESZEdnEM.... erre vki orvosságot tudna mondani/írni?

thnx!!!

(#3939) viewdetails válasza emeri (#3938) üzenetére


viewdetails
addikt

Mentés, HR, frissítés.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#3940) emeri válasza emeri (#3938) üzenetére


emeri
csendes tag

(#3941) emeri válasza viewdetails (#3939) üzenetére


emeri
csendes tag

:R :R :R

(#3942) fulton válasza galmat (#3935) üzenetére


fulton
addikt

Igen. De ott csak olyan van hogy "legutóbbi fénykép". "egy fénykép". A legutóbbi fényképekkel meg minden fenykepet mutat. 1 fényképnél meg értelem szerűen csak 1 et. Nos?

(#3943) emeri


emeri
csendes tag

Sziasztok
Nyomtam egy hard resetet a telonak mert nem vokt elegendo hely a Wp10 telepiteshez
Most misnden oke lenne de most meg azt irja nincs uj frissites. Upgrafe advisor lent van, sot meg Windows Insider is es egyik sem segit...

Tudnatok vmi tippet adni???
Tegnp egesz nap ajanlgatta a 10es wp-t..

(#3944) fulton válasza emeri (#3943) üzenetére


fulton
addikt

Na kezdodnek a bajok. Minap feltettem a wp10 et. Ma jelezte van frissites rendszer. Újraindult telepitette magát óráig. Most akadozik, újraindul belassul. Gratula microsoft. Másnak? Nektek is dobott ma frissítést?

(#3945) fulton válasza fulton (#3944) üzenetére


fulton
addikt

na én ezt nem értem. Mostmár folyamatosan ujraindulgat. Gépházba belépek , ujraindul. Mi a f* csinálnak vele hogy szarabb lesz

Méghozzá ugy hogy átvált repülő üzemmódra, majd ujraindul.

[ Szerkesztve ]

(#3946) viewdetails válasza emeri (#3943) üzenetére


viewdetails
addikt

emeri
Vagy upgrade advisor, vagy insider release preview. kettő együtt nem megy.

fulton
SD/SIM kivétel, megigazgatás, esetleg SD kártya formázás a telefonban, esetleg HR

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#3947) Partyface007 válasza fulton (#3945) üzenetére


Partyface007
őstag

sim / sd kártya nélkül is ugyanezt csinálja?

(#3948) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Tegnapi, W10 frissítéssel kapcsolatos tapasztalataimat:

Ahogyan, mint más topikokban olvastam, a 18/22-es adat-visszaállítási pontnál lefagyott a telepítés, kb fél óráig nem csinált semmit, majd bekérte a pin kódomat és feldobta a képernyőzárat is, hogy üssem be a feloldókódomat, de ez a két ablak olybá tűnt, mintha egy win 8.1 és win 10 közötti állapotban ragadt volna a telefon. Oké, semmi baj, ahogyan egy fórumozó tagunk javasolta, újraindítottam ezen a ponton a telefont (hangerő le + bekapcs. gomb egyidejűleg), mert a lezáró kódon nem tudtam továbbjutni. Újrakezdődött a fogaskerekezés, másodszori nekifutásra már települt szépen. Összességében tetszene a W10, de tele van még mindig apró idegesítő bugokkal (insideres verziókat nem használtam előtte). A 107-es frissítés után felment a 164-es is, de a következő bugok a legidegesítőbbek:

-időnként bármelyik menüpontnál járok vagy egyszerűen csak a főképernyőn, felvillan/elsötétül a képernyő kb egy tizedmásodpercre

-a naptár beszinkronizálta gmailből a kontaktjaim születésnapjait?!

-a kisalkalmazások a bluetooth eszközöket teljesen randomra csatlakoztatják (értsd: az eszköz pl bluetooth hangszóró csatlakoztatva van, az applikáció mégis úgy látja, hogy nincs)

-az akku szerintem borzalmasabb 8.1-hez képest: pl 14%-ról egy 5 perces beszélgetés után 7%-ra esett, máskor pedig 27%-on állt, mint a cövek, pedig közben ment a youtube 15 percen keresztül..

-a letöltések kezelése teljesen hektikus

-mikrolaggok, a csempéket érezhetően "húzza" a rendszer

-takarékos üzemmód: "üzenetek és skype" -ezt komolyan gondolják? Miért nem dönthetek külön a skype háttérben futtathatóságáról és az "üzenetek" mire utalnak? - SMS/Outlook/messenger?

De vannak pozitívumai is a W10-re migrációnak:

-az Edge máris veri sebességben és stabilitásban az Explorert, igaz nem tudja a youtubeot háttérbe tenni, hogy képernyőlezárás után hallgathassam tovább a zenét.

-A HERE júniusban kivezetésre kerül, de Windows térképekben eléggé jól lekoppintották az alkalmazásokat, igaz most egy alkalmazásba integrálták, van Transit módja is, de a metróvonalakat csak akkor hajlandó az útvonalba belevenni, ha "legrövidebb gyalogút" opciót válasszuk a beállításokban. Legnagyobb félelmem, hogy navigációs alkalmazás nélkül maradok a platformon, talán elhárult, bár az offline térképeket továbbra is a HERE szállítja.

Ami nem tetszik és érdeklődnék, hogy van-e rá megoldás:

Komolyan nem lehet az időjárást kitenni záróképernyőre?? Bing, Egészség és fitnesz, saját/minta képeket ki lehet tenni, de az időjárás applikációban nem találok ilyen opciót, ahogyan a glance screen menüpontban sem (ezek mind elérhetőek voltak 8.1-ben).

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3949) fulton válasza Partyface007 (#3947) üzenetére


fulton
addikt

Nincs benne sd. Most csináltam hard reset.
Folyamatosan újraindul a telo. Kb 10 percenként. Meg ilyet...

(#3950) Partyface007 válasza fulton (#3949) üzenetére


Partyface007
őstag

nincs más ötletem mint windows device recovery tool-al visszatenni 8.1-et(nem mentésből és ne installálj semmilyen alkalmazást), ha ott is csinálja akkor az valami hardware bibi lesz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.